Dodaj do ulubionych

Syria i Rosja, czyli wojna pełnomocników

10.12.12, 09:25
Świat dojrzał do prawdy i niemieccy doradcy rządowi ds. zagranicznych - publicznie ujawnili to, co raczej wiadomo, czyli o co właściwie chodzi w wojnie w Syrii.
A chodzi o wojnę między obcymi mocarstwami, czyli USA (plus niektóre kraje UE i NATO) a Rosją.
Eksperci wskazuje czym to grozi, oraz wzywają pilnie Berlin do zdecydowanej reakcji, politycznej, broń Boże militarnej.
Rządowi eksperci widzą Berlin w roli mediatora. czyli wspierającego ...Rosję w zabiegach nad politycznym (pokojowym) rozwiązaniem konfliktu.
Wszystko tutaj (to analiza, tekst raczej długi), ale dobrze udokumentowany. zapraszam do lektury.
sophico21.blogspot.com/2012/12/syria-wojna-penomocnikow-w-swiecie.htm
Edytor zaawansowany
  • eva15 10.12.12, 12:17
    Przeczytałam to opracowanie w oryginale i trudno się z autorami nie zgodzić, oni prawidłowo opisują sytuację i zagrożenai jakie z niej wynikają. Dla Niemców nie ma gorszego horroru niż dać się uwikłać w wojną z Rosją, nawet w tę zastępczą, ale jednak krwawą i niebezpieczną.

Stiftung Wissenschaft und Politik (SWP) jest dużym i wpływowym think-tankiem umocowanym przy kołach rządowych, parlamentarnych i big-biznesowych. Ale pytaniem jest, czy obecny rząd niemiecki jest w stanie prowadzić bardziej samodzielną politykę w sprawie Syrii (zgodnie z wytycznymi SWP) czy też ulegnie lojalności z Wielkim Bratem. Już sam fakt, że Niemcy wysyłają patrioty do Turcji nie nastraja optymistycznie.
  • wolf34 10.12.12, 13:24
    USA,UK, Francja, AS, Katar za daleko już zaszły w kwestii syryjskiej, by się cofnąć lub odpuścić. Dowódca rebeliantów został wybrany w Turcji obecności i przy udziale Amerykanów,Brytyjczyków, Francuzów..
    A Rosja robi co może na arenie dyplomatycznej ale nie wywoła w obronie Assada III wojny światowej. Tak jak nie wywołała jej w obronie Kosowa i Miloszewicia w 1999. Gdzie jest dzisiaj Slobo i Kosovo?
    Obalenia Assada,chaosu i przejścia władzy w ręce salafitów nie życzyłaby sobie obecnie część elit Izraela ale i one obecnie mają już za krótkie ręce.Maszyna poszła w ruch.
  • eva15 10.12.12, 14:23
    Tak, Rosja robi co może, by zapobiec interwencji, ale USA/Zachód bałby się tylko siły, tylko to by go powstrzymało. Rosja sama to za mało przeciw całemu Zachodowi, a Chiny się nie włączą.
  • ubiquitousghost88 10.12.12, 15:27
    ...będzie was boleć jeszcze długo?
    www.youtube.com/watch?v=I4-Lhf5UnsY
    Trzynaście lat minęło, a tu masz babo placek... apiać!

Nuuuuuuuuuuuu, pasmotrim....
  • eva15 10.12.12, 15:32
    Daj spokój, to są niepoważne zupełnie zarzuty. Nie pamiętasz, w jakim stanie była wtedy Rosja i kto tak naprawdę rządził na Kremlu, kto się tam szarogęsił?
  • igor_uk 10.12.12, 17:23
    Nie bylo zadnej zdrady Serbow.Serbowie sami siebie zdradzili.Wydali pidnosom wlasnego Prezydenta ,liczyli na to,ze kawalek szynki im zachod za to rzuci.Nie rzucil i nie rzuci,bo tych co nie maja honoru nikt nie szanuje.
    Ubi,wybacz,ale mam o Serbach wyrobione zdanie,od 1988 roku.To co Serbowie pozniej robili,tylko mnie w tym utwierdzilo.
    Serbowie mieszkaja w zbyt cieplym klimacie,dla tego nie maja tego,co mamy my, Rosjanie - pogarde do wlasnego zycia.
    --
    Лучше умереть вдали от родины, чем прожить без родины в душе.Vadim Delaunay
  • krzysiozboj 10.12.12, 17:47
    Przemyciłeś tutaj coś o czym ja od czasu do czasu piszę - Rosja szanuje tylko twardego przeciwnika, tyczy to także Polski jako kraju. Ale to spore OT w tym wątku więc nie ma sensu ciągnąć tematu
  • igor_uk 10.12.12, 18:05
    W Rosji nie moga zrozumiec tego,ze Serbowie wydali wlasnego Prezydenta pindosom.A wczesniej Serbowie z Serbii wlasciewej,wtedy jeszcze Jugoslawii,sprzedali innych Serbow .Nie wsparli zbrojnie walczacych Serbow w Bosnii,w Chorwacji,gdzie ich powybijali.
    Ubi ma pretensje do Rosji,ze zdradzila Serbow,ale nie chce widziec tego,ze to najpierw Serbowie zdradzili sie.
    --
    Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
  • igor_uk 10.12.12, 18:17
    To nie jest tak,ze tylko Rosja szanuje twardego przeciwnika.To tyczy wszystkich .
    Zreszta Serbia nie jest przeciwnikem Rosji,zreszta nigdy i nie byla.W czasach,kiedy w jugoslawii rzadzil Tito i poziom zycia byla calkiem niezly,to Serbowie wykazywali pogarde dla nas,uwazajac sie za lepszych.Ale nawet po tym wszystkim,to Rosjanie ,jako jedyne,wspierali Serbow.Wspierali na tyle,na ile mieli sil.A sil nie bylo wiele .
    --
    Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

• ubiquitousghost88 10.12.12, 18:21
    ...pisałem, że winni są wasi zdrajcy narodu rosyjskiego za ten smród, który ciągnie się już prawie 25 lat.
    Ale zdrada pozostaje zdradą, nie serbskich cwaniaków a narodu jugosłowiańskiego, którego oddaliście bez mrugnięcia oka w ręce faszystów, mszcząc się za porażkę Stalina w starciu ideologicznym z Tito, w 1948 roku.
    Milosevića to wy musieliście wziąć na czas za mordę i nie pozwolić jemu na rozwalanie Jugosławii rękoma Zachodu, który na tym scenariuszu pracował pół wieku bardzo, bardzo systematycznie no i go wypracował.
    40 lat słania do SFRJ terrorystów podjudzających wewnętrzne podziały musiały urodzić płodem.
    A wyście 40 lat rączki zacierali "A widzisz Tito, a widzisz, trzeba było nam nie podskakiwać, a teraz "tvoi 'novi drugovi' jebu te kad stignu..."
    JNA uganiała się po górach za terrorystami, wybijała ich do nogi jak szczurów, ale sam wiesz, że z terrorystami to zawsze symfonia niedokończona.
  • igor_uk 10.12.12, 18:38
    Ale pozostaje przy swoim.Serbowie sami siebie zdradzili.

--

• ubiquitousghost88 10.12.12, 18:58
    Rosja na tę zdradę im pozwoliła i na tym straciła, a sumienie ją gryzie do dziś.
  • igor_uk 10.12.12, 19:04
    Ubi,napisalem cos,o czym Ty ,prawdopodobnie,nie wiedziales.
    Nie bede powtarzac sie:
    forum.gazeta.pl/forum/w,154812,141032843,141046446,A_w_Rosji_rozpoczela_sie_II_Wojna_Czeczenska_.html
    --

• ubiquitousghost88 10.12.12, 21:43
    Pokaż mi dokument, z którego by jasno wynikało, że Rosja nie akceptuje rozpadu Jugosławii w konsekwencji narzuconego z zewnątrz wszystkim narodom SFRJ, przy współpracy z lokalnymi zdrajcami i faszystowsko-antykomunistyczną jugosłowiańską emigracją, filo-faszystowskiego wydania "demokracji" zachodnio-europejskiej.
    Trudno wydac taki dokument?
    Bo co, zły pies kogoś w pupę ugryzie?
    A może ja tu kłamię?
    A propos pies smile
    Kolego! A Rumunia to pies? A Bułgaria to pasikonik?
    Całe Bałkany w rękach faszystów, a ruski struś jak wdusił głowę w piasek, tak jej nie próbuje nawet wyciągnąć...

• wolf34 10.12.12, 21:47
    Trudno być bardziej paieskim od papieża a Jugosławię aktywnie rozbijały i niektóre narody Jugosławii: Słoweńcy, Chorwaci, Bośniacy,Albańczycy. Nawet Czarnogóra zdecydowała w referendum o secesji. Moim zdaniem Jugoslawia mogła istniec tylko jako państwo autorytarne. Trudno składac odpowiedzialność za istnienie państwa -federacji na inne państwo nie mające z nim nawet wspólnej granicy.
  • igor_uk 10.12.12, 22:01
    A i interesy u Jugole byli inne.

ich caly czas ciagnelo ku zachodu,dopiero wtedy,jak zachod im nasral w dusze,to im przypomniali sie dzikusy ze Wschodu.
    --
  • igor_uk 10.12.12, 21:59
    sami sprzedajecie sie,a winna jest Rosja,bo pozwolila wam sprzedac sie za hamburgera.
    Nie ma Rosja zadnego obowiazku,a nie moralnego prawa pglaszac,ze ona nie akceptuje rozpadu Jugoslawii.
    Ubi,czy nie piszesz czasami pod nickiem vigil?Bo widze ta sama probe powolnego obrzucania Rosji gownem.
    Obwiniajac Rosje za cale zlo tego swiata.

--

• ubiquitousghost88 11.12.12, 14:19
    Tylko, powiedz mi, coś Ty tak raptem poczerwienił, przy tym oskarżeniu porządnego forumowicza?
    Nie wystarczał Twój czarny nick do takiej misji?
    A może jednak sumienie?

Może Ci jednak nie wisi, to jest nie jest Ci obojętne, że kompletne Bałkany Gorby & Co. w ręce faszystów oddali, a nie tylko tą wstrętną, zbuntowaną i wyzwoloną od szwabów własnymi siłami, bez waszej pomocy Jugosławię?
    Te same Bałkany, których Twoi przodkowie od Turków wyzwalali?

Ty masz odwagę nazwać takie oceny "powolnym rzucaniem gowna" na Rosję?

• eva15 11.12.12, 15:22
    Ty chyba trochę nie dowidzisz. Rosja właśnie wraca na Bałkany, mądrze, bo poprzez więzi ekonomiczne, wspólne cele i zyski. Stąd South Stream, stąd inwestycje w Serbii i kilku innych krajach.
  • ubiquitousghost88 11.12.12, 18:53
    Jeden zarzuca że gównem obrzucam, druga, że nie dowidzę...
    Ja was nie prosiłem, żebyście się wy tu mnie w piersi uderzali za cudze grzechy, ale, przy niewątpliwej mojej skłonności do śmiechu (a nawet podśmiechujek smile ) z mych wystąpień jasno wynika nie tylko moje stanowisko w tej, czy innej sprawie, ale i oczekiwanie poważnego, uargumentowanego ustosunkowania się do niego, choćby ze swawolną "ułybką" smile

Jeżeli tego nie potraficie, to słabi z was kibice Imperium i wasi złoci dziadkowie wam tego nie wybaczą smile

• igor_uk 11.12.12, 18:56
    Powtorzyc? Prosze bardzo:

"Nie bylo zadnej zdrady Serbow.Serbowie sami siebie zdradzili.Wydali pidnosom wlasnego Prezydenta ,liczyli na to,ze kawalek szynki im zachod za to rzuci.Nie rzucil i nie rzuci,bo tych co nie maja honoru nikt nie szanuje.
    Ubi,wybacz,ale mam o Serbach wyrobione zdanie,od 1988 roku.To co Serbowie pozniej robili,tylko mnie w tym utwierdzilo.
    Serbowie mieszkaja w zbyt cieplym klimacie,dla tego nie maja tego,co mamy my, Rosjanie - pogarde do wlasnego zycia. "
    --
  • ubiquitousghost88 11.12.12, 19:25
    Oni dla Rosji (i dla nikogo) nie powinni być wymówką za błędy (ani cudzy zdrajcy, ani właśni).
  • igor_uk 11.12.12, 19:33
    On zdradzil ZSRR .Jelcyn,pomimo wszystkich zarzutow moich pod jego adresem,zdrajcom nie byl.
    --

• romrus 11.12.12, 20:39
    igor_uk napisał:
    >Gorbaczow nie byl zdrajcem Rosji. On zdradzil ZSRR.

ZSSR - to Rosja, a reszta republik, z wyjatkiem Kazahstanu i Bialorusi, - to byl niezbedny balast.

>Jelcyn,pomimo wszystkich zarzutow moich pod jego adresem, zdrajcom nie byl.

Zaskoczylesz mi.
    www.youtube.com/watch?v=ScK1_uPz5_o
    To nie za nego w ministerstwie skarbu panstwa siedizalo cale pietro jankieskich doradcow?
    To nie on podpisal umowe o WNP, oddajac Krym?
    To nie on wpiepszyl Rosje w absolutnie niepotrzebna wojne w Czeczenii na zlecenie Berezowskiego?
    To nie za nego Rosja rzadzila zydowska "semibankirszczyna"?
    To nie on podpisal umowe z USA o kontrole za bronia jadrowa, z ktorej dopiero teraz Rosja rakiem sie wycofuje?
    To nie za nego lodzi podwodny poszli na zyletki?

Skup sie, Igor.
    Jesli on nie jest zdrajca, to reszta czubajsow w ogole w porzadku jest.
  • igor_uk 11.12.12, 20:52
    ZSRR nie byl Rosja z balastem.Imperium rosyjski takowym byl.
    Co dotyczy Jelcyna .
    Zdrajca,to ten,ktory dziala swiadomie.Alkoholik Jelcyn ,jestem tego pewien,Rosje nie mial zamiaru zdradzac.
    Zreszta i Gorbaczow nie byl typowym zdrajcem.I jeden i drugi,po prostu ,nie uciagneli tej noszy,ktora wzieli na swoje barki.
    Romrus,to skutek 70 lat wladzy radzieckiej .Kiedy ludzi wybitne byli gnebione,a miernoty awansowali.

--

• romrus 11.12.12, 21:17
    igor_uk napisał:
    > ZSRR nie byl Rosja z balastem.Imperium rosyjski takowym byl.
    > Co dotyczy Jelcyna .
    > Zdrajca,to ten,ktory dziala swiadomie.Alkoholik Jelcyn ,jestem tego pewien,Rosje nie mial zamiaru zdradzac.
    > Zreszta i Gorbaczow nie byl typowym zdrajcem.I jeden i drugi,po prostu ,nie uciagneli tej noszy,ktora wzieli na swoje barki.

O roli Gorbaczowa akurat mozna diskutowac, bo tak naprawde nie mial juz czego zdradzac.

O roli Jelcyna nie ma diskusji.

8 grudnia 1991 roku Jelcyn podpisal umowe Bialowiezska.
    Zdradzil razem i ZSSR i Rosje za jednym zamachem.
    Wtedy nie byl jeszcze az takim degeneratem jak pod koniec.
    Poza tym alkoholizm nie jest zadnym tlumaczeniem, licza sie czyny.
    Zawsze dbal wylacznie o swoja wladze, o swoj stolek, reszte mial gdzies.

> Romrus,to skutek 70 lat wladzy radzieckiej .Kiedy ludzi wybitne byli gnebione, a miernoty awansowali.

Tak, ale to juz inna sprawa.
  • igor_uk 11.12.12, 21:30
    Pozostaje sie przy swoim ,ale szanuje twoj poglad .

Ja napisalem:
    " Romrus,to skutek 70 lat wladzy radzieckiej .Kiedy ludzi wybitne byli gnebione, a miernoty awansowali."
    Ty odpisales:
    "Tak, ale to juz inna sprawa".

otoz,to nie jest inna sprawa .
    romrus,przeciez jestes russkij,tak jak i ja i dobrze powinienes wiedziec,ze иногда глупость хуже предательства.
    Ja absolutnie nie mam zamiaru bronic ,a nie Gorbaczowa (z ktorym spotykalem sie dwa razy),a nie Jelcyna. Oni obaj wyrzadzili sporo krzywd naszej Ojczyznie,mnie chodzi tylko o to,ze oni byli za glupi,zeby byc zdrajcami .Ich poprostu развели,как лохов . A to mnie ,boli jeszcze bardziej.

--

• romrus 11.12.12, 21:46
    igor_uk napisał:
    > Pozostaje sie przy swoim ,ale szanuje twoj poglad .

Kazdy ma prawo na swoi poglady i ja twoi rowniez szanuje.

> Ja absolutnie nie mam zamiaru bronic ,a nie Gorbaczowa (z ktorym spotykalem sie dwa razy),a nie Jelcyna. Oni obaj wyrzadzili sporo krzywd naszej Ojczyznie,mnie chodzi tylko o to,ze oni byli za glupi,zeby byc zdrajcami .Ich poprostu pазвели,как лoхов . A to mnie ,boli jeszcze bardziej.

Co do Gorbaczowa, to sie zgadzam.
    Otoczyl siebie gnojami, ufal ludziam, ktorym nie wolno bylo ufac.
    Do niego akurat nie mam nienawisci, uwazem ze "хотел как лучше, а получилось как всегда".

Co do Jelcyna, to nogdy mu nie wybacze Umowy Bialowiezskiej, bo dzialal swiadomie w zmowie z przedastawicelami innych republik.

A Ty jemu mozesz wybaczyc slowa "берите суверенитета сколько сможете"?
    A mozesz mu wybaczyc, ze rozdal w prezencie kazdej z republik polowe armii?
    A to ze naiwpierw pozostawil w Czeczenii bron, w tym ciezka, amunicje. etc., a potem wyslal tam poborowych smarkaczy na smierc?

Ja w zadnym przypadku nie.
  • igor_uk 11.12.12, 21:56
    Nie ,Romrus,nigdy Jelcynu tego nie wybacze,ale mam do niego troche wdziecznosci za to:

--

• ubiquitousghost88 11.12.12, 22:13
    ...
  • igor_uk 11.12.12, 22:18

--
  • ubiquitousghost88 11.12.12, 22:50
    ...Obejrzałem i nie rozumiem za co jesteś jemu wdzięczny?
    Muszę przyznać, że gdy postawiał Putina, a transmisję bezpośrednią oglądałem 31.12.99 w Belgradzie, to i ja poczułem, iż czyni coś najlepszego w swojej karierze.
    Poczułem z miejsca, że Putin to człowiek z jajami.
    Czy to miałeś na myśli?
    Nie odpowiadaj mi pytaniem na pytanie, wypowiedz się!
  • igor_uk 11.12.12, 22:57
    Bo mnie wydawalo sie,ze w filmie bardzo wyraznie,slowami Michalkowa,oznaczono,co Jelcyn zrobil dobrego.
    Tak,wlasnie o Putina mnie i chodzilo.Ale i rzucenia legitymacji partyjnej w twarz Gorbaczowa,uwazam za bardzo odwazny krok.
    --

• romrus 11.12.12, 22:34
    igor_uk napisał:
    > Nie ,Romrus,nigdy Jelcynu tego nie wybacze,ale mam do niego troche wdziecznosci za to:

...ze to byla jego osobista decyzja, jesli masz na mysli wyznaczenie Putina?

Igor, trzeba sie zdecydowac: albo to byl nieprzytomny alkoholik, albo wszystko robil swiadomie.

• igor_uk 11.12.12, 22:43
    Partbilet rzucil,to fakt.Co dotyczy Putina,to nie zapominaj,przyjemnik byl szykowany od dluzszego czasu.
    Czy kiedykolwiek zostanowiales sie nad tym,w jaki sposob Putin okazal sie w Moskiwe i zrobil tam kariere?
    romrus.Jak nawet Jelcyn byl zmuszony do tego kroku,to i tak zasluguje na szacunek,ze nie sprzeciwil sie temu.Nie zapominaj,za nim byla ogromna sila - caly Zachod.

--

• ubiquitousghost88 11.12.12, 22:55
    Że partbilet rzucil?
    Za to mu jesteś wdzięczny?
  • igor_uk 11.12.12, 22:58
    Tylko ma wlasne zdanie.
    Przeciez my,Rosjanie,nie sa stadem baranow ,z jednym rozumem na wszystkich.
    --
  • romrus 11.12.12, 22:58
    igor_uk napisał:
    > Partbilet rzucil,to fakt.

Rzucilem rok przed nim, wiec dla mnie to nie argument smile

>Jak nawet Jelcyn byl zmuszony do tego kroku,to i tak zasluguje na szacunek,ze nie sprzeciwil sie temu.Nie zapominaj,za nim byla ogromna sila - caly Zachod.

...zostanieme kazdy przy swoim zdaniu, bo nikt nikogo nie przekona.
  • igor_uk 11.12.12, 23:03
    A ja go nigdy nie mialem,chociaz bylem naciskany caly czas.
    Bronilem sie,jak mogl .Bardzo mnie wtedy "pomoglo",ze rozwiodlem sie z pierwsza zona i mieszkalem z przyszla,druga .Twierdzilem,ze najpierw musze uporzadkowac sprawe rodzinne.A pozniej to juz nikogo nie obchodzilo.
    I moj ojciec,chociaz i byl po pierwomu spisku,nigdy do partii nie nalezal.
    Ja,tak samo, jak i on,zawsze ide protiw tieczenija.

--
    Лучше умереть вдали о родины, чем прожить без родины в душе.Vadim Delaunay
  • eva15 11.12.12, 23:14
    igor_uk napisał:
    > romrus.Jak nawet Jelcyn byl zmuszony do tego kroku,to i tak zasluguje na szacu
    > nek,ze nie sprzeciwil sie temu.Nie zapominaj,za nim byla ogromna sila - caly Zachod.

Serio sądzisz, że Zachód dałby radę wybronić córkę lub któregoś z wnuków Jelcyna, gdyby np. wpadli pod samochód? To tylko taki prosty przykład, który się najszybciej nasuwa. Metody byłyby pewnie bardziej wyrafinowane.

Putin nigdy nie pociągnął Jelcyna do odpowiedzialności, a mógł i miał bardziej za co niż nawet w przypadku Bieriezowskiego czy Chodorkowskiego - ci obaj jednak mniej zniszczyli. Ba, gdyby Putin wziął się za Jelcyna cały naród pewnie by to poparł, a nawet tego chciał.
    Jednak tego nie zrobił i przyczyną był zapewne dotrzymany przez Putina gentlemen's agreement (pomijam tu inne powody, które pewnie nim - Putinem kierowały, to już inny temat).

• igor_uk 11.12.12, 23:29
    o to,co to byla za operacja "Przyjemnik"?Bo widze,ze nie za bardzo wiesz,ale pewne rzeczy kojarzysz.
    Wlasnie dzieki tej operacji,Jelcyn "zgodzil sie dobrowolnie" oddac wladze,na rzecz przyjemnika,wzamian mial zagwarantowana nietykalnosc.
    Zachod ,na tam ten moment,mial duzo do powiedzenia w Rosji.
    Armia byla skorumpowana do cna i generalowie mogli by bez wiekszych problemow wyprowadzic czolgi na ulicy Moskwy,zeby bronic "demokracji" .Juz to robili,pod krzyki "bravo" Zachodu.I FSB tylko by przygladalo sie temu,jak po raz kolejny,w Moskwie leje sie krew.
    I chwala Jelcynu za to,ze mial na tyle przytomnosci,zeby do tego nie dopuscic.
    Ewa,ale to moja wdziecznosc,przeciez romrus nie musi podzielac ja ze mna.
    W ostatecznosci,to on tam byl w srodku,ja przygladalem sie z daleka temu wszystkiemu.
    --
  • eva15 11.12.12, 23:51
    To nie ma znaczenia jak nazywała się operacja, "Przyjemnik" czy inaczej , dla mnie to drugorzędne, ważne, że rozumiem jej mechanizm. Jelcyn wyleciał z siodła, bo FSB/KGB umiało wyciągnąć wnioski z nieudanego puczu przeciw Jelcynowi w 1991r. i tym razem wszystko przygotowano lepiej, mądrzej i bardziej wyrafinowanie/sprytnie.

Masz rację, że armia była skorumpowana i nie można było na nią liczyć. Zamiast więc walczyć z władzą na ulicach, jak wtedy, i znów być skazanym na starcie z armią i z Zachodem wspierającym po raz kolejny Jelcyna, postanowiono przemycić swego człowieka do samego serca, ośrodka władzy. Proste jak drut, tak proste, że aż genialne.
    Jelcyn miał mimo alkoholowego odmóżdżenia na tyle przytomności umysłu, by ratować swoją d. i przyszłość swojej progenitury.

Igor, mam wrażenie , że przykro Ci jako Rosjaninowi przyznać, że Rosją przez krótki czas, ale jednak, rządzilły łobuzy, głupki, pijaki i sprzedawczyki. Ty szukasz w nawet najgorszych łobuzach cech pozytywnych. Romrus jakoś lepiej sobie z tym radzi i stara się widzieć rzeczy obiektywnie.
    Wg mnie Rosja nie była aż takim wstydliwym wyjątkiem, zwłaszcza gdy patrzę na dzisiejszy Zachód. Nawet alkoholicy w wysokich gremiach (Niemcy) się zdarzają....
  • igor_uk 12.12.12, 00:06
    Napisalem wystarczajaco duzo zlych slow o Gorbaczowie,Jelcynie.Ale wystarczylo,ze dostrzegam cos pozytywnego w tym,co zrobil Jelcyn,zeby mnie oskarzyc o nieobjektywnosc.
    Ale mniej z tym.
    Operacja "Przyjemnk" szykowala sie nie tylko za zgoda Jelcyna,a i przy jego aktywnym udziale. Bez jego udzialu do tego by nie doszlo.
    Zreszta. Czy musimy zawsze klocic sie? Ja wyrazilem wlasne zdanie i nie oczekuje,ze wszysci musza ze mna zgodzic sie.
    --

• eva15 12.12.12, 00:34
    Igor, do diabła, nikt się z Tobą nie kłóci i nie chce Cię urażać. Może podasz, jak z Tobą rozmawiać, byś nie czuł się atakowany? Ja powoli nie wiem, jak to robić.
  • igor_uk 12.12.12, 01:13
    Czy ja napisalem,ze czuje sie urazony?
    Ewa,nu czemu kazda moja odzywke, w ktorej ja wyrazam sprzeciw,Ty odbierasz,jak to,,ze ja obrazilem sie?
    Przeczytalem kilkakrotnie to co napisalem i nie widze nic,co by wskazywalo,ze ja dalem wyraz temu,ze jestem urazony,czy atakowany.
    Napisalem tylko,ze wyrazilem wlasne zdane i nie oczekuje,ze wszysci musza ze mna zgodzic sie.
    Bo to jest prawda.Ja naprawde nie oczekuje tego,zeby ze mna zgadzali sie.
    Szkoda,ze nie zauwazylas tych moich slow,ktore napisalem do romrusa:
    Ja,tak samo, jak i on,zawsze ide protiw tieczenija.

--

• ubiquitousghost88 12.12.12, 10:44
    "Sempre con le spalle al muro" (Zawsze plecami do ściany)
    /no, tak, na wszelki wypadek, znaczy się/
    I pomyśleć, wśród tych symatycznych... Włochów 80% jest takich... smile
  • igor_uk 12.12.12, 15:09
    ИДТИ ПРОТИВ ТЕЧЕНИЯ- Поступать наперекор принятым правилам, привычкам, традициям.
    "Dobra" tradycja wsrod moich forumowych przyjaciol jest we wszystkim oskarzac Zydow,ja mam inne zdanie.
    Uwaza sie,ze Jelcyn byl zdrajcom,ktory nie zasluguje na dobre slowo,ja mam inne zdanie.
    Uwaza sie,ze Zachod zaatakuje Syrie,ja mam inne zdanie .
    Generalnie, ja z nikim nie zgadzam sie.
    Moze byc tak,ze ktos ma zdanie tozsame z moim ,ale i wtedy ja postaram sie znalezc cos,co by pozwolilo podyskutowac.
    Przeciez dla tego kazdy z nas wchodzi na forum,zeby podyskutowac i przedewszystkim wyrazic wlasne zdanie.

p.s. Bardzo czesto pisze celowo cos,co ma wywolac dyskusje.Czasami pisalem takie glupstwa,ze nie przypuszczalem,zeby ktos to na powaznie przyjal.A jednak dyskusji byli,az milo wspomniec.
    Raz zalinkowalem filmik na You Tube w jezyku angielskim,a omowialem calkiem co innego.Malo tego,z grubsza "przetlumaczylem".Rowniez lykneli .
    oczywiscie takie prowokacje stosuje wylacznie w stosunku do moich "wrogow" forumowych .Z przyjacielami tylko drocze sie.Ale staram sie robic tak,zeby oni tego nie zauwazyli.Bo w przeciwnym wypadku zadnej dyskusji nie bedzie.

--

• ubiquitousghost88 12.12.12, 15:31
    ...eta soritsia s każdym kak ditja woźle etoj wieszczy s pieskom, job jeju mać, kak nju zwali na ruskom... ? smile

Izwini', cyrilicu pantigani pajeli, tak nie magu' tiebie dakazać, szto moj ruskij mnoga, mnoga łudszyj ot twojewo...
    Dawaj, Igorusza, nie duri!
  • igor_uk 12.12.12, 15:44
    Nikt nie moze miec rosyjski lepszy od mojego.Ale kazdy etniczny Rosjanin moze miec go tak samo dobry,jak i ja.
    O ile nie jestes Rosjaninem,a napewno nim nie jestes,to twoj rosyjski nigdy nie dorowna mojemu .Bo ja w tym jezyku mysle.
    Twoja probka rosyjskiego,zapisana fonetycznie latynia,wypadla bardzo blado.
    "..eta soritsia s każdym kak ditja woźle etoj wieszczy s pieskom, job jeju mać, kak nju zwali na ruskom.."
    Doktorek forumowy Jasiek podobnie pisze i rowniez uwaza,ze rosyjski zna perfekt.
    Tak czto,Ubi,nie zasieraj mozgi siebie i ludjam.
    --
  • ubiquitousghost88 12.12.12, 18:13
    Mozet ty mnie i snić na ruskom zaprieti'sz?
    Niet Igorusza, moj łudszyj.
    Padlinnieje... smile smile smile

Nu, pamachiwaj gałubczyk, czto k'adnamu pristał! smile smile smile
  • igor_uk 12.12.12, 18:38
    to nie widze zadnego problemu.
    Aha,w jezyku rosyjskim nie ma slowa łudszyj,ale jest - лучший (luczszyj).Jak by ty jeden raz napisales to slowo w taki sposob,to nie robilem by problemu,ale dwa razy pod rzad,to musialem tobie na to zwrocic uwage.
    Rowniez i slowo - snić my nie znamy,a do tego zaden Rosjanin,lub czlowiek dobrze znajacy rosyjski,nie zbuduje zdanie w podobny sposob-
    Mozet ty mnie i snić na ruskom zaprieti'sz?.Nu i slowo запретишь,nie mozno bylo zapisac w tak,jak to zrobiles ty.
    Krotko mowiac,jak moj polski jest tak samo dobry,jak twoj rosyjski,to musze zabrac sie za nauke jezyka polskiego,bo mnie nikt tu nie bedzie wstanie zrozumiec.

p.s. A moze dla tego tyle nieporozumien?Moze rzeczywiscie moj polski jest dla was calkowicie niezrozumialy?
    --
  • ubiquitousghost88 12.12.12, 18:57
    ...fonetyczne to nie to samo co tłumaczenie (i mi wisi smile).
    Zaleciałeś się z tym dawaniem lekcji komuś, kto zna rosyjski nieporównanie lepiej, niż Ty polski, gieroj ty moj...
  • igor_uk 12.12.12, 19:04
    Ubi,coraz bardziej przypominasz jasia-doktorka.ktory rowniez unosi sie za kazdym razem,jak mu wskazesz na jego zly rosyjski.Zwlaszcza to "wisi" .
    krotko mowiac,twoj rosyjski dla mnie juz nie jest tajemnica.Dalej mozesz nie wysilac sie.
    Jak masz cos w temacie,to chetnie podejme rozmowe.
    --

• ubiquitousghost88 12.12.12, 20:02
    ...I dość ciągłego obrażania i poniżania forumowiczów, którzy ci z ręki nie jedzą.
    Mnie ktoś taki jak Ty zdenerwować nie może.
    A oceniać Twoje wypowiedzi będę nadal, bo zauważyłem, że przemycasz tutaj, między rzędami, świństwa niewybaczalne:
    "za kazdym razem,jak Stany spluna na Chiny,to zoltki beda udawac,ze to deszcz spadl"
    Z takimi opiniami daleko nie zajedziesz, a więzi nierozerwalnych Imperium Rosyjskiego z Wielkimi Chinami nie zajebiesz, nawet gdybys tego bardzo chciał.
    Zdemaskowałeś się ostatecznie.
    I Ty, i to Michnikowe "Forum".
  • igor_uk 12.12.12, 20:17
    Ubi,a jednak zdenerwowales sie.I watpie,zeby przyczyna byli moi slowa o Chinach.
    Co do wiezi Rosji i Chin.
    Nigdy ich nie bylo i nigdy nie bedzie.I najgorsze co Rosja moze zrobic,to wejsc z Chinami w ciasny Sojusz.
    Rosja powinna kupic popcorn,jak to lubi pisac romrus,i obserwowac,co beda robic Stany z Chinami we wzajemnych relacjach.Przy tym nie wypowiadac sie po zadnej stronie,chwlilami wzmacniajac ta,co wykazuje slabosc,zeby rownowaga miedzy nimi pozostawala sie.
    W taki sposob Rosja zachowa wplywy .
    Ubi,duza polityka,to nie piaskownica w przedszkolu.

p.s. Czy ja ciebie obrazilem chociaz by jednym slowem,lub ponizylem? Przeciez to ty narzuciles ten styl dyskusji.ja ,jak i ty,jestem mistrzem ironii.Tylko ty,jak widze,potrafisz rozumiec tylko wlasna.
    --

• ubiquitousghost88 12.12.12, 21:42
    ...sranie w stosunku do Chin będę lał po łapach, maładziec).
    Ja wiem, że Rosjanie nie dorośli kulturowo do komunizmu, skompromitowali się okropnie przy jego realizacji i dzisiejsze nieprawdopodobne jeszcze do wczoraj sukcesy komunistycznych Chin bardzo ich denerwują.
    A Chińczycy powiadają już 20 lat: "My nie Rosjanie. Nam się taki cyrk wydarzyć nie może."
    I pomimo to, bez wzajemności, darzą Rosjan głęboką sympatią.
    Przyzwyczajaj się Igorusza do chińskiej szkoły uprzejmości i kultury.
    Tutaj Zachód, nie mówiąc o Słowianach, ma czego się uczyć jeszcze 500 lat.
    Kończę chińskim śmiechem smile smile smile smile smile smile smile smile z jakim spotyka się Chińczyk, jak złamie nogę.
    Bo tylko głupi płacze. U mądrego zawsze dość sił, żeby w najcięższej sytuacji zwyciężyć samego siebie i parsknąć wyzwalającym śmiechem.
    PRIVJET! smile
  • igor_uk 13.12.12, 18:14
    Gdzies to juz slyszalem.
    --
  • eva15 11.12.12, 23:02
    Bardzo celne, Romrusie.
    Czytam waszą wewnątrzrosyską dyskusję i wstrzymuję się od głosu, bo rozumiem, że was to bezpośrednio dotyka, wy najlepiej znacie sytuację.
    Ale trudno mi się zgodzić z opinią Igora o rzekomo świadomym wyborze Putina przez pijanego Jelcyna. Mnie wbił się w pamięć występ, jaki miał Putin kilka lat później przed FSB/KGB i wryły mi się na dobre w głowę jego słowa do zebranych kolegów - o tym, że zadanie zostało wykonane.
    Putin odmeldował wykonanie zadania i później sala zaśpiewała:
    S czego naczinajetsja Rodina

Przypisywanie tych zasług Jelcynowi jest chyba dużą pomyłką.
  • igor_uk 11.12.12, 23:06
    Ile razy pisalem,ze Putin nie byl czlowiekiem znikad.Przeciez pisze o operacji przyjemnik,kilka postow wyzej.Uwazalem,ze to wyraznie okresla,kto stal za Putinym.
    --

• eva15 11.12.12, 23:20
    Też nie uważam, że Purtin był z nikąd. Był szefem FSB, to nie jest z nikąd, to tylko kliszki dla durnego Zachodu.
    Nie znam określenia operacja "przyjemnik" domyślam się, że chodzi o FSB , czy tak?
    Jeśli tak to nie możesz jednocześnie zgadzać się ze mną i Romrusem i równolegle twierdzić, że to Jelcyn zasłużył się dopuszczeniem Putina do władzy. Jeśli zrobiła to FSB, a tak było, to Jelcyn ratował tylko tyłek i to nawet już nie swój lecz swoich córek i wnuków.
  • igor_uk 11.12.12, 23:30
    Juz odpowiedzialem.
    --

• eva15 11.12.12, 19:21
    A coś Ty taki wrażliwy? Słaby wzrok to żaden powód do obrazy smile
  • igor_uk 11.12.12, 16:59
    Nie mam zadnych rozterek moralnych z tego powodu,ze Gorbi pozwolil wam sqrwic sie.Bo qrwiliscie wy od zawsze.Przestawajac tylko wtedy,kiedy potrzebowaliscie naszej pomocy.Wtedy Rosja wam pomogala.
    W roku 2007 rozmowialem w Warszawie z Serbami,mieszkajacymi tam.
    Rowniez zarzucali mnie zdrade.Ale kiedy zadalem im pytanie,a co oni robia w Polsce? To w odpowiedzi uslyszalem,ze jak zaczeli sie w Serbii bombardowania,to oni musieli uciekac .Ja wtedy zasmialem sie i powiedzialem,to kogo my musieli tam ratowac,jak wy uciekli.
    Rozmowa byla prowadzona dokladnie w Jankach,w hurtownie ze sprzetem RTV,ktora te Serbowie prowadzili.
    Najbardziej co mnie uderzylo w swoim czasie to to,ze armia jugoslowianska,czytaj serbska,pozwolala wybijac Serbow w Chorwacji,w Bosnii i wszedzie tam,gdzie Serbow bili.Jak by wtedy Miloszewicz pokazal,ze ma jaja,to by nie bylo bombardowan NATO w 1999 roku Belgradu i on nie byl by sprzedany przez wlasny Narod..
    To na Serbach,przedewszystkim,lezal obowiazek bronic sie.
    W czasie II WS potrafili,ale lata Jugoslawii Tito,kiedy zylo sie Serbom wzglednie dobrze,doprowadzili do tego,ze Serbowie poczuli sie Europejczykami pelnej geby.Co tam ruski dzikusy dla nich byli warte?

p.s. Nie mam zadnych czarnych nickow.Jak kogos chce zjebac,to korzystam z nicka,ktory wszysci dobrze znaja.

--

• ubiquitousghost88 11.12.12, 19:20
    Jak się popiszecie w Syrii, to odszczekam oskarżenie o zdradę Jugosławii (o ile nie uznam, że z Ciebie taki Rosjanin, jak ze mnie Serb) smile

BTW, skąd Ci przyszło do głowy, że ja jestem Serbem?
    "Natchnienie", "olśnienie", czy zwykłe zacietrzewienie w dyskusji, połączone z tlącym się gdzieś w Twej duszy, wyjątkowo niskim, przyznaj obiektywnie, pragnieniem, aby "sqrwionym Serbom dojebać?" bo, wyobraźcie sobie, w jakimś zasiusianym sklepiku polskim ośmielili się "wygarnąć Tobie kawę na ławę"?
  • igor_uk 11.12.12, 19:28
    Nie pisalem o tobie,jako Serbie,a tylko jako jednym z tych,ktore o wszystko maja pretensje do Rosjan.
    A wiesz czym skonczyla sie moja rozmowa z Serbami w hurtownie? (to nie byl zaden zasisiany sklep).
    Oni przyznali mnie racje. Wystarczylo ich zapytac o to,co stalo sie z Miloszewiczem.
    Nadal uwazam,ze majaczysz,oskarzajac Rosje o zdrade.

--
  • ubiquitousghost88 11.12.12, 19:55
    ...squrwieni Serbowie?
    Przyznaj się, patałachom pozwoliliście zarządzać Imperium Rosyjskim i rozmieniliście to Święte Imperium na drobne.
    Jugosławia to przy tym fakt niemalże bez znaczenia, bo jak budynek pada w gruzy, to rzadko obędzie się bez ofiar.
    Zastanawiający jest tylko fakt, że jak Imperium w gruzy poleciało, to tylko Jugosławia po zębach dostała, a reszta środkowo-europejskich cwaniaków wylizała się bez ludzkich strat.
    A wiesz dlaczego?
    Bo ludzie Gehlena nikogo tak nie nienawidzili, jak ten, ich manipulacjami sqrwiony później faktycznie naród, który jedyny i bez przymusu chwycił w czasie IIWW za broń, bez względu na nacjonalną przypadność i gonił hitlerowców i ich kolaborantów nie biorąc jeńców, tylko ich mordując bez pardonu.
  • igor_uk 11.12.12, 20:03
    ze byla federacja wielu narodow. Najpierw trzeba bylo federacje rozwalic .Polske nie trzeba bylo rozwalac.

--

• romrus 11.12.12, 20:50
    ubiquitousghost88 napisał:
    > Jak się popiszecie w Syrii

Nie musime i nie mame zamiaru czymkolwiejk sie popisywac.
    Mame wlasny interesy i o nich treba dbac.

Jest taki gosc, nazwiskiem Razuwajew, ktory pisze ciekawy rzeczy i jeszcze nie bylo przypadku, zeby z nim sie zgodzil.

"то, что русские теперь разделенный народ и многократно политый русской кровью Крым теперь заграница, очень волнует. Как и то, что граница с Эстонией, т.е. с НАТО, проходит под Питером. До Ливии, Ирака и Афганистана мне дела нет. Нефть и торговля наркотиками – хорошие деньги, и я равнодушен к тому, что Запад зарабатывает на них. Проекты ЛУКОЙЛа и Газпром нефти в Ираке не меняют ситуацию принципиально. Однако агрессия Грузии, читай НАТО, в 2008-м и бомбардировка православного Белграда в 99-м – это однозначно военные преступления. А значит, стоит держать НАТО на максимальной от коренной России дистанции".
    vz.ru/columns/2012/12/11/611306.html
    Siedziec w UE i gadac o wielkiej misji Rosji w walkie o globalna sprawedliwosc to latwe zadanie.
    Jakos nie widzialem manifestacji protestow w a ni w Polske, a ni w Europie przeciwko bombardowaniu Belgradu.

Nie zle to wyglada, kiedy obywacele krajow NATO oskarzaja Rosje, ze ich nie powstrzymala.
    Chyba trzeba bylo j@bnac rakieta balistyczna po W-we w odpowiedzi za Belgrad.

P.S. Szef mojego syna walczyl na stronie Serbow i takich Rosjan bylo wiele.
  • ubiquitousghost88 11.12.12, 22:05
    Ja to i miałem na myśli.
    Jeśli się wreszcie popiszecie efektywną obroną interesów Rosyjskiego Imperium i nie dozwolicie, żeby was z Syrii wysiudali, bo USA tylko o to chodzi.
    Ostatnia wasza "baza" na Morzu Śródziemnym.

"Jakos nie widzialem manifestacji protestow w a ni w Polske, a ni w Europie przeciwko bombardowaniu Belgradu"

A wiesz dlaczego?
    Bo ich narodom kler sto lat wmawiał, że Serbi i Sovieci to taka sama dzicz i swołocz (w podtekście "jeszcze gorzej niż prawosławni").
    Te narody zostały definitywnie i niepowrotnie ogłupione.
    A teraz, wśród ich młodzieży jak natrafisz na mądrego, to albo debil, albo miazga intelektualna z chwilami niespodziewanych przebłysków.

• romrus 11.12.12, 22:28
    > Jeśli się wreszcie popiszecie efektywną obroną interesów Rosyjskiego Imperium i nie dozwolicie, żeby was z Syrii wysiudali, bo USA tylko o to chodzi.
    > Ostatnia wasza "baza" na Morzu Śródziemnym.

Ubi, wlasnie o interesy Imperium mi chodzi, zalerzy tylko co pod nimi kazdy z nas rozumie.
    Ta baza nie ma zadnego znaczenia wojennego, to tylko kwestia prestizu.

Rosja bedzie Assadowi pomagac o ile sie da, ale besposrednio wlazic w ten konflikt - to swirowstwo, na ktore nikt w zdrowym umysle sie nie zgodzi.

Iskanderow, czy innej broni ofensywnej dostarczac nie bedzie, bo za pozdno.

Trzeba umiec czekac, czego wielkimi mistrzami sa Chinczycy:
    "Сесть на берегу реки и ждать, когда течение принесет труп твоего врага"

Niz dalej USA z sojusznikami pograzaja sie w "arabska wiosne", tym bardzej bolesne bedzie kiedy "rewolucjonisci" po zwyciezstwu przezuca sie na Kuwejt i Bahrejn, czy Arabie Saudijska, o ile w ogole nie zaatakuja Izraela.
    To co sie dzieje teraz - to dopiero poczatek rozgrywki.

> Bo ich narodom kler sto lat wmawiał, że Serbi i Sovieci to taka sama dzicz i swołocz (w podtekście "jeszcze gorzej niż prawosławni").
    > Te narody zostały definitywnie i niepowrotnie ogłupione.
    > A teraz, wśród ich młodzieży jak natrafisz na mądrego, to albo debil, albo miazga intelektualna z chwilami niespodziewanych przebłysków.

Trudno.
  • romrus 11.12.12, 13:06
    > Rosja na tę zdradę im pozwoliła i na tym straciła, a sumienie ją gryzie do dziś.

...sumenie gryzie, to fakt. Ale wcale to nie znaczy, ze musime sie wpiepszac w kazdy konflikt na kule ziemskiej.

Serbia - to sprawa oddzielna, historiczny wiezi, kraj slowianski i prawoslawny.

Udzial w wojnie plemion w Libii czy w wojnie domowej pomiedzy Arabami w Sirii - to absolutnie cos innego.

Mame dosyc tego miesjanstwa i nikomu nic nie jesteszmy winni, wiec niczego nie musime.
    Rosja w tej chwile prowadzi polityke egoistyczna i pragmatyczna, co wiekszosc Rosjan uwaza za sluszne.

Zdecydowana wiekszosc Rosjan ma poglady antiamerikanski, ale w zyciu nie poprze udzialu naszej armii w konflikcie afrikanskim, blizkowschodim, etc. Pod naszymi granicami - poprze jak nailepiej.

• zlotamajka 11.12.12, 21:57
    Wolf, masz calkowita racje. Tez uwazam ze juz po "herbacie". Zachod idzie na calego i na zadne ugody sie nie zgodzi. To juz jasne. Czy Rosja i Chiny i Iran i Syria sa na taka gre gotowe jest watpliwe. Konsekwencje tak czy inaczej sa wielkie. Wiec czy Rosja i Chiny sa gotowe isc na calego ze wszystkimi konsekwencjami watpie. Mysle ze "ofiaruja" Syrie majac nadzieje ze kupia w ten sposob czas i Zachod sie wypali. Niestety jak juz pisalam to bylo probowane w latach 1930tych z Hitlerem a skutki tego znamy. Czy teraz bedzie inaczej tylko czas pokarze.
    --
    "Ja tam sie ciesze z jej zwyciestw. Tyle maja do nadrobienia: mordy oprawcow niemieckich czy rosyjskich nad bezbronnymi Polakami. Mozna zrozumiec chec rewanzu. Polacy to nie mordercy niemieccy czy rosyjscy."/polski-francuz o wygranej Radwanskiej z Szarapową/
  • mouse_m 10.12.12, 13:40
    Eva, może Syrii nie uda się uratować przed interwencją, ale chyba należy nieco polskiemu czytelnikowi (chociażby) pokazać, kto jest inspiratorem krwawych awantur na świecie.Wskazać, jak SWP winnego palcem. W Polsce jest mit o dobrych USA i ciężka rusofobia z traktowaniem Rosji jako światowego agresora.
    Co do Niemców - to mają USA po czubek nosa, w końcu Rosjanie oddali RFN - NRD, USA wojsk okupacyjnych z Niemiec od czasów klęski po II wojnie światowej - nie wyprowadziły do dzisiaj. i mają zza Odra swój największy zagraniczny kontyngent wojsk. Nie NATO al wojsk amerykańskich. To Merkel torpedowała obsadzanie szefostwa NATO wojskowym z Pentagonu.To ona zdrowo daje USA popalić na dorocznych konferencjach bezpieczeństwa. Między RFN a USA wcale nie jest tak różowo.
  • eva15 10.12.12, 14:21
    Tja, Rosja to taki ciekawy agresor, który na nikogo nie napada...

Co do Niemców - żyję tu długo i nie widzę żadnych poważnych oznak przeciwstawiania się US-polityce. W przypadku Syrii niestety też nie.
    Dziś Westerwelle wydalił właśnie syryjskich dyplomatów. Niestety wszystko idzie według planu i Niemcy grają wyznaczoną im rolę.
  • eva15 10.12.12, 14:27
    Link do wyrzucenia dyplomatów syryjskich z Niemiec:

www.spiegel.de/politik/deutschland/berlin-verweist-syrische-diplomaten-des-landes-a-871995.html
  • eva15 10.12.12, 14:31
    Co do Merkel - trudno chyb ao większą oportunistkę takw polityce zagranicznej jak i wewnętrznej.
    Ostatnim kanclerzem, który stawiał się USA był Schröder.
  • wolf34 10.12.12, 14:37
    Najemni powstańcy otrzymali podwyżkę świadczeń . Ponad dwukrotną- teraz dostają około 200 dolarów tygodniowo. W mediach arabskich krąży plotka że atak zewnętrzny na Syrię nastąpi po 17 grudnia.
  • eva15 10.12.12, 15:04
    Po otrzymaniu pokojowego Nobla, Obama (współ)napadł na Libię, po otrzymaniu pokojowego Nobla EU (wpsół)napadnie na Syrię. Paranoja pełną parą...

Mam jednak wrażenie, że przed świętami ataku nie będzie, nastąpi raczej w styczniu.
  • wolf34 10.12.12, 15:13
    Pisałem już o broni chemicznej i Scudach jakie ma Assad. W sytuacji bezwyjściowej w obliczu śmierci może jej użyć.Choć to byłaby jego ostatnia czynność przed śmiercią(atakiem odwetowym). Być może Rosję wykorzysta się by go "ugawarit" żeby tego nie robił i gdzieś wyemigrował.
  • eva15 10.12.12, 15:26
    Ależ, USA i GB już wiedzą, że Assad zamierza tej broni użyć. Wiedzą na pewno, więc będą zmuszone działać prewencyjne. Co Assad rzeczywiście zamierza, nie ma tu najmniejszego znaczenia, miarodajne jest tylko, co USA/NATO "wiedzą na pewno".

Rosji zostawiła sobie uchylone drzwi, by wyjść z twarzą. Już kilka dni temu Ławrow bodaj ogłosił, że oczywiście postawa Rosji ulegnie zmianie, jeśli Assad chciałby użyć broni chemicznej.
  • eva15 10.12.12, 15:29
    Kto wie, czy atak nie nastąpi jednak jeszcze przed świętami. Ludzie mają wtedy głowy zaprzątnięte choinkami (w domach jeszcze wolno je mieć) , szałem zakupów, prezentami etc.
  • igor_uk 10.12.12, 17:43
    Z terytorium Libii,z miasta Sabha,juz ponad 2 tygodnia temu wyruszylo wprawie 20 000 swietnie uzbrojonych "rebeliantow",w ponad polowie,to ochotnice z innych krajow arabskich,byli i z Polnocnego Kaukazu.To wlasnie oni stanowili znaczaca czesc atakujacych Damaszek "opozycjonistow".
    W tej chwile szykuje sie nowa armia,ma byc lepiej uzbrojona i wyszkolona.
    Do brzegow Libana dotarlo 7 statkow towarowych,wypchanych bronia,jak z magazynow Kadafi ( ktore nadal sa pelne),tak i z SA,Marokko i Kataru.Przypuszcza sie,ze tego starcze ,zeby uzbroic do 12 tysiecy bojownikow.
    Oprocz tego w Turcj rozladowano ponad 400 ton uzbrojenia,dla mniej wiecej takiej samej liczby bojownikow.Do tego na terytorium Syrii znajduje sie juz ponad 30 000 rebeliantow,bardzo dobrze uzbrojonych.
    Stany stawia na nich.Dla Amerykanow najleszym wyjsciem bylo by,zeby Arabowie zabijali sie nawzajem i oslabili sie na maxa.Dopiero wtedy oni moga wkroczyc,juz jako sila rozjemcza i ratujaca kraj i reszte ludnosci cywilnej. Co pozwoli przyglupom proamerykanskim zachwalac kolejne szlachetne posuniecie USA.
    Marzeniem dla USA bylo by,zeby Rosja dala sie wciagnac w wojne domowa w Syrii.Ale tego nie doczekaja sie.

--

• ubiquitousghost88 10.12.12, 18:55
    ...w wigilię Wielkiego Tygodnia...

Belgrado: 24 marzo 1999, Eugenio Roscini Vitali
    www.ariannaeditrice.it/articolo.php?id_articolo=25396
    Studiujcie, uczcie się, nigdy nie jest za późno (jest i o Syrii)
  • igor_uk 10.12.12, 19:03
    Przed tym miasta w Rosji wstrzasali wybuchy.Polnocny Kaukaz palil sie.Tatarstan byl o krok od ogloszenia niepodleglosci.Mozno powiedziec,ze Rosja praktycznie przestawalo istniec,jako Wielkie panstwo. Ale Rosjanie znalezli w sobie sily .Innym tej sily zabraklo.
    --

• brat_ramzesa 11.12.12, 11:30
    Odkad przestal dzialac radar w Azerbejdzanie.Radar ten zasiegiem obejmowal terytorium Turcji'Iranu, Syrii.Rosja zrezygnowala z dzierzawy poniewaz Azerowie zazadali podniesienia kwoty z 7 mln dol az do 300.komus zalezalo aby Rosjanie sie z tamtad wyniesli
  • romrus 11.12.12, 12:46
    brat_ramzesa napisał:
    > Odkad przestal dzialac radar w Azerbejdzanie.Radar ten zasiegiem obejmowal terytorium Turcji'Iranu, Syrii.Rosja zrezygnowala z dzierzawy poniewaz Azerowie zazadali podniesienia kwoty z 7 mln dol az do 300.komus zalezalo aby Rosjanie sie z tamtad wyniesli

Oslepla, kiedy zrezygnowala ze stacji Lurdes na Kubie.
    I to na wlasne zyczenie.

O tym ze bedzie musiala odejsc z Gabaly wiadomo od dawno.
    Nowa stacja w Armawirie juz powstala i ma zasieg 6000 km., wiec nic sie nie zmenilo.
    Poza tym, Gabala byla przestarzala, a wydawac pieniadzy na rekonstrukcje czegos tam na obcym terenie to sprawa bardzo watpliwa.
  • eva15 11.12.12, 12:56
    romrus napisał:
    > Oslepla, kiedy zrezygnowala ze stacji Lurdes na Kubie.
    > I to na wlasne zyczenie.

No może nie tak do końca tylkona własne życzenie. Gorbi czy Jelcyn zrobili to w ramach nowej amerykańsko-rosyjskiej przyjaźni, zapewne na delikatną prośbę nowego przyjaciela.
  • romrus 11.12.12, 13:49
    eva15 napisała:
    > No może nie tak do końca tylkona własne życzenie. Gorbi czy Jelcyn zrobili to w ramach nowej amerykańsko-rosyjskiej przyjaźni, zapewne na delikatną prośbę nowego przyjaciela.

To byl pocztek rzadow Putina - 2001 rok.

On wtedy posluchal szefu Sztaba Generalnego:
    "По данным генерала Квашнина, аренда радиоэлектронного центра на Кубе составляет порядка 200 млн долларов в год. На эти деньги, отметил Квашнин, можно приобрести 20 разведывательных и информационных спутников, а также закупить примерно 100 современных РЛС".
  • eva15 11.12.12, 13:58
    OK, myślałam, że nastąpiło to wcześniej, jeszcze przed Putinem. Może to przekonanie wzięło się stąd, że za Gorbiego i jelcyna USA bardzo aktywnie "pomagały " Rosji zajmować się jej uzbrojeniem, a konkretnie zeszrotowaniem. Zdaje się, że amerykańsko-rosyjska komisja do tych spraw wciąż jeszcze istnieje i Amis wtykają swój nos w rosyjskie uzbrojenie. O ile dobrze zauważyłam przekaz medialny, Putin nie będzie przedłużał działalności tej komisji. W 2013 r. ma nastąpić koniec.
  • igor_uk 11.12.12, 17:18
    To zaplanowany krok.

Аренда РЛС в Габале заморожена, так как России она не нужна .........."Все задачи, которые ранее возлагались на РЛС в Габале, в состоянии взять на себя РЛС нового поколения "Воронеж-ДМ" системы предупреждения о ракетном нападении, созданная по технологии высокой заводской готовности в районе города Армавир Краснодарского края", - сказал РИА Новости источник в Минобороны РФ.
    ria.ru/defense_safety/20121211/914279107.html#ixzz2ElESl7Qo

--
  • mouse_m 10.12.12, 23:21
    "Ktoś" zablokował tutaj dostęp do linku mego blogu z artykułem o Syrii, adnotacja, ze go ...nie ma. Nie wiem czy to sprawka amerykańskiego google, czy innych "krasnoludków"
    Zapewniam wszystkich - artykułu (postu) nie likwidowałam, istnieje, wisi w moim blogu.
    Czytelnicy GW na forum "Rosja i świat" - mają go jednak zablokowanego.
    Link:
    sophico21.blogspot.com/2012/12/syria-wojna-penomocnikow-w-swiecie.html
    Jeśli nie otwiera się - to link do bloga: sophico21.blogspot.com
    Proszę mi sygnalizować blokowanie postów lub samego bloga.
    Jak widać kilka słów prawdy i to z ust niemieckich ekspertów komuś cholernie nie w smak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka