Dodaj do ulubionych

Czy to co stalo sie w Bostonie,to przedstawienie?

23.04.13, 19:16

Dla zainteresowanych i znajacych rosyjski :

"Бостонский теракт", это - театральная постановка


--
*****************************************************************
Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
Edytor zaawansowany
 • dystans4 24.04.13, 12:23
  Dobre. Człowiek bez nóg - arcydzieło : )
  A ja myślałem, że to tam ustawione, niewielki akt terrorystyczny za zgodą władz i są prawdziwe ofiary wybuchu. Tu wszystko jasne.
  Zastanawia jednak, bardzo zastanawia, niezmienne poparcie Kremla, zarówno w sprawie Kurska, WTC, jak i dziś. Ja tam się na budownictwie nie znam (nawet myślałem, że WTC tak nowoczesne, że zbudowane bez stali i dlatego się rozsypało), ale każdy myślący inżynier powinien się domyślić, że takie (jak oglądaliśmy) skutki uderzenia samolotu są niemożliwe.
  Oczywiście, Iran.
  Rozumiem ciszę ze strony Chin. Chiny będą supercichutkie jeszcze, powiedzmy, 15-20 lat. Nie dłużej. Byle dać im spokój na rozbudowę - wszystkiego.

  Natomiast pomoc Kremla oznacza daleko idącą, niejawną współpracę z "komitetem obwodowym".
  Ciekawe, do czego to doprowadzi...
  --
  bul.
 • dystans4 24.04.13, 12:32
  Ale prócz jakieś prawdziwe ofiary musiały być. Nie tak widowiskowe, ale musiały być.
  W każdym razie to wszystko jakoś specjalnie mnie nie zaskakuje, co najwyżej brak dbałości w przygotowywaniu efektów teatralnych. I myślałem, że wszystko będzie wypływać na wierzch powoli, nie tak od razu.
  Igor', jak to znalazłeś?
  --
  bul.
 • mongolszuudan 25.04.13, 17:24
  Nie zle. Beznogi odrazu wygladal super-falszywie. Pytanie - zaczem? Dlaczego Czeczeni? Stworzenie powoda dla obiecanego przez Obame powrotu twarza do Rosji?
  Сегодня мы все – русские (Slate, СШАwink
  We Are All Russians Now
 • dystans4 25.04.13, 21:24
  New Deal: Сотворение повода для становления Привислянского края.
  --
  bul.
 • mongolszuudan 25.04.13, 21:42
  A komu jest potrzebny ten Привислянский край? Tylko nie Rosjanom. Raczej nikt z Rosjan nie chcie miec niczego wspolnego z Polakami i Polska. Nigdy. Za nic. Dla wiekszosci Rosjan Polska to cos absolutnie obrzydliwe, smierdziace, nie dotykalnie.
 • igor_uk 25.04.13, 21:59
  Dla wiekszosci Rosjan slowo Polska nie mowi praktycznie nic.
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • mongolszuudan 25.04.13, 22:58
  Nieprawda. Mowi. Nie uwazaj Rosjan za idiotow. I mowi wlasnie to o czym ja pisalem wyzej. Nieco gadliwie, ohydnie, mierzota. Nie spotkalem w calym zyciu nikogo, ktorzy wogole nie znali nic o Polsce i ktorzy mieli do jej jakis inny stosunek. Nawet w niecie polonofilow wsrod Rosjan, co zyja w Rosji i nigdy nie bywali w Polsce, praktycznie nie ma. Przeciwne, im mniej jakis Rosjanin zna o Polsce, tym gorzej jego stosunek do tego kraju. Reputacja Polski w Rosji, osobliwie w prowincji absolutnie okropna. Chociaz nie ma zadniej antypolskiej propagandy, nie istnieje jej w przyrodzie. To cos genetyczne.
 • igor_uk 25.04.13, 23:02
  Pizdzi nadal,ale mnie ty nie przekonasz.
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • mongolszuudan 25.04.13, 23:12
  Naturalnie. Z Londynu widac lepiej. Jesli nie mozesz kazdy dzien rozmowiac z Rosjanami, moze poczytasz forum URSy, komentarze pod kazdym artykulem o Polsce w Inosmi, forum "bez wodki nie razbieriosz" - miejsca, gdzie prewaznie pisza swoi opinii o Polsce ludzie z calej Rosji - i sprobuj znalezc wsrod nich chociazby jednego, kto jest zdolny pisac o jej sine ira et studio. A to pisza wlasnie proste Rosjanie, nie jakas tam specjalna zorganizowana grupa polonofobow.
 • dystans4 26.04.13, 00:12
  Co jest częściej omawiane?
  Pszekia czy Ukria?
  --
  bul.
 • mongolszuudan 26.04.13, 01:38
  dystans4 napisał:

  > Co jest częściej omawiane?
  > Pszekia czy Ukria?

  Ukraina naturalnie. To nasza ruska ziemia. Nasz ruski narod. Oszukany ruski narod.

  http://ic.pics.livejournal.com/alex_glbr/10350722/643583/original.jpg

  Pszeki, polen'ja - te slowa nieoddawno pojawili sie. Nie bylo wczesniej zadnej specjalnej obrazliwej nazwy dla Polakow. No chyba laskowie Polacziszka (rzadko). I to akurat lepszy dowod bardzo zlego traktowania Polakow przez Rosjan. Dla wszystkich narodow, ktore znali Rosjanie byli obrazliwie nazwy (co znaczylo traktowanie ich jak ludzi), dla Polakow - nie (zywiol, cos martwe, bezsensowne, diabelskie, nieludzkie). To ze takie nazwy pojawili sie po PRL znaczy ze Rosjanie nareszcie oczelowieczyli Polakow. Wrogi, obcy kraj, lecz chociazby ludzie.
 • dystans4 26.04.13, 00:15
  Dlia sprawki:
  udaff.com/users/lsg1964/--
  bul.
 • mongolszuudan 26.04.13, 01:41
  Po temu linku nie widze nic oprocz napisu:

  ПИЗДЕЦ !!! НЕ НАЙДЕНО НИХУЙА !
 • buldog2 26.04.13, 10:36
  Значит, страна 404. Маргиналия.
  Есчё в другом месте, на сайте г-на Удава иль похожем на него, некий фтыкатель захуярил:

  "Укров не интересует язык их интересует только собственный кашелек.
  не какого вхождения в состав России действительно не будет если даже Южную Остеию не вводили в состав о что говорить об укрии.

  Когда укр режим объявит после кратной девальвации дефаулт и милиция, сбу, врачи, учителя, военные и чиновники останутся без зарплат то укр режим рухнет.

  А хотения укро народа некого не интересуют любят они Россию не любят их спрашивать не кто не будет, на территорию укры будут введены войска НАТО и у России не останется выбора как тоже вводить свои войска.

  А после того как войдут российские войска укро быдло сразу полюбит Россию потому что сверху им скажут что Россия теперь хорошая а те кто посмеют не полюбить узнают все прелести законов военного времени.

  За украинство и прочие свидорасткие ценности в укрии не кто не будет умирать."

  Кстатп, согласен с г-ном Аббе.
  --
  buldog.
 • buldog2 26.04.13, 11:13
  Не найдено?
  Возможно также, патаму что этот сайт создан для НАСТОЯЩИХ падонков. Остальным говорится: ИДИТЕ НАХУЙ!
  --
  buldog.
 • buldog2 26.04.13, 13:30
  Сайт Г-на Удава не для подделок.

  Только для НАСТОЯЩИХ! ПРУЦЦА !!!
  --
  buldog.
 • buldog2 26.04.13, 14:51
  Патаму и такая натписъ. И фсё.
  --
  buldog.
 • dystans4 26.04.13, 00:21
  I obrazek, może być dla wszystkich:
  http://udaff.com/image/632/63264.jpg
  --
  bul.
 • misterpee 26.04.13, 10:53
  nie potrzeba dowodow, sa winn ! nawet jezeli sa dowody ze niewinni to musza byc uznani za winnych !
 • walter622 26.04.13, 11:12
  igor_uk napisał:
  > mnie ty nie przekonasz.

  Niestety, z jego wypowiedzią po części muszę się zgodzić. Całkiem niedawno byłem ponad miesiąc w Rosji i odnoszę wrażenie, że jego opina jest bliska rzeczywistości. Rzecz jasna
  nikt w rozmowach dobitnie nie dawał do zrozumienia co sądzi o Polakach, lecz z drugiej
  wiało chłodem...
  Niestety, w świadomości młodego pokolenia Rosjan na temat Polski i Polaków bytuje
  kilka stereotypowych, mało pochlebnych opinii. W mediach Polska całkowicie nie istnieje
  (no, czasem co najwyżej coś wspomną o kolejnym "odkryciu" Macierewicza). Chcący czegokolwiek się dowiedzieć o Polakach mają do dyspozycji tłumaczone na j. rosyjski
  tekściki wacka, których lektura z jednej strony wzbudza śmiech lecz z drugiej skutecznie zniechęca do poznawania skomplikowanej polskiej osobowości. Zwykle z lektury tych tekścików zaczyna się spotkanie z Polską i na tym się kończy...
  Do tego dochodzą opinie wyrażane na polskich forach na temat Rosji i Rosjan - tj. kolejna lektura dla tych nielicznych, których wackowa twórczość nie zniechęciła. Rzecz jasna na podstawie wypowiedzi wszelkiej maści assholdów i pefciów formułowanie opinii o Polakach
  i uogólnianie jest niedorzecznością, lecz niestety taka jest rzeczywistość. Swego czasu sławny wojtusiowy czołg zrobił w Rosji furorę.

  No i pozostaje całkowicie nowy czynnik, jakim jest specyficzna polska "gościnność". Wielu prostych ludzi, zwykle dalekich od polityki, interesuje się w tym czy innym stopniu piłką
  nożną. Tak więc "warszawski pogrom" i ten przejaw "gościnności" stale powracał w rozmowach. Odnoszę wrażenie, że te warszawskie zamieszki przez długi czas będą w znaczącym stopniu kształtowały w powszechnej rosyjskiej świadomości opinie o Polakach.
  Z prostej przyczyny - jak wspomniałem mamy do czynienia z całkowitym brakiem jakichkolwiek innych informacji, mogących wpływać na zmianę optyki, a także brak zainteresowania polskich "decydentów" tym zagadnieniem.

  Z ostatnich przykładów - w Moskwie i paru innych rosyjskich miastach w połowie kwietnia był zorganizowany (kolejny raz) przez jakąś polską fundację festiwal polskich filmów. Impreza z zakresu promocji polskiej kultury, która jest uważana za największą z organizowanych poza Polską, odbyła się praktycznie bez jakiejkolwiek wzmianki w polskich mediach, ewidentnie bojkotowana przez naszych oficjeli i media. Nie przypuszczam by na otwarciu tego festiwalu był obecny jakikolwiek polski oficjel (ze znanych był tylko St. Mikulski) . W sposób całkowicie bezmyślny zmarnowano okazję ukazania polskiej kultury i Polski. Akurat w tym samym czasie odbywał się w Moskwie festiwal norweskich filmów - porównanie obu imprez wyjątkowo przykre.


 • jk2007 26.04.13, 16:17
  walter622 napisał:
  >Niestety, w świadomości młodego pokolenia Rosjan na temat Polski i Polaków bytuje kilka stereotypowych, mało pochlebnych opinii.

  zainteresowanie na temat Polski jest duze, ostatnio otrzymalem ciekawa informacje:
  Положение
  о Центре польских исследований Факультета международных отношений СПбГУ
  (Center for Polish Studies)
  1​ Общие положения
  1.1​ Цент польских исследований создан решением Ученого Совета Факультета международных отношений Федерального государственного образовательного учреждения высшего профессионального образования «Санкт-Петербургский государственный университет» (далее — СПбГУwink с целью повышения эффективности сотрудничества структурных подразделений СПбГУ в сфере научных исследований и учебно-просветительской деятельности в области польской истории, внутренней и внешней политики, культуры, филологии, польского языка, а также всего спектра проблем российско-польских отношений.
  1.2​ Центр польских исследований осуществляет деятельность в соответствии с действующим законодательством Российской Федерации, Уставом Университета и настоящим Положением.
  1.3​ Центр польских исследований не обладает правами юридического лица.

 • mongolszuudan 26.04.13, 17:03
  jk2007 napisał:
  > zainteresowanie na temat Polski jest duze, ostatnio otrzymalem ciekawa informacje:

  To dla bardzo nielicznej jelity intelektualnej, ktora tepo zarobia kase promujac na zakaz IPN polska wizje historii w Rosji. Faktycznie robia to nie dla Rosji, gdzie ich bzdet, wydanych w 100 egzemplarzach nikt w zdrowym rozsadku czytac nie bedzie - robia to wyjatkowie dla IPN za cash. Piniazki - nic inne ich nie ciekawi. Bedzie zakaz polewac Polska brudem - oni beda robic i to. Po co ucza polski jezyk na kafedrach slawistyki w Uniwersytetach nie zna nikt. Nigdzie nie widac zeby w Rosji pracowali tysiace tlumaczow z polskiego.
 • walter622 26.04.13, 18:48
  jk2007 napisał:
  > nadal wypisujesz banialuki
  > zainteresowanie na temat Polski jest duze, ostatnio otrzymalem ciekawa informacje:

  Kiepski przykład, o niczym nie świadczący. Pewnikiem na jakiejś rosyjskiej uczelni prowadzą badania na temat Papuasów, co wcale nie świadczy o tym, że wśród młodego pokolenia Rosjan Papuasi cieszą się dużym zainteresowaniem. A nawet jeżeli takowe jakieś jest to niestety z pewnością większe niż zainteresowanie Polską. I nie ma co się w tym względzie napinać i bić w patriotyczną nutkę. Dla młodego Rosjanina Polska kojarzy się co najwyżej
  z Kaczyńskim i Macierewiczem (bardziej oczytani dorzucą do tego grona jeszcze wacka).
  Wiem to z własnego doświadczenia, bowiem z wieloma Rosjanami rozmawiałem.
  Informacji o Polsce nie ma żadnych, kompletnie żadnych. Nawet organizowane tam imprezy, jak wspomniany festiwal polskich filmów, jest w rzeczy samej "niszowy", nie posiadający absolutnie żadnego realnego wsparcia (media, decydenci) i reklamy - ot taka niegroźna prichot' kilku napaleńców.
 • jk2007 27.04.13, 21:38
  walter622 napisał:
  > I nie ma co się w tym względzie napinać i bić w patriotyczną nutkę.

  обломовщину разводите товарищ
 • mongolszuudan 26.04.13, 16:46
  Sami Polacy sa winni. Osobliwie ci, ci mieszkaja w Rosji i doskonale znaja jezyk rosyjski. Bardzo malo na rosyjsko-polskich forach (na Ursie naprzyklad) Polakow, ktorzy broniliby honor Polski, nie bali sie konfliktowac z antypolska wiekszoscia, ktora nic o Polsce nie zna, oprocz tych przekladow swiadome wybranych najbardziej ohydniejszych artykulow i komentarzow. Nie znaja Rosjanie jezyka polskiego. I nie umieja sami wyberac teksty, z ktorych mozna dowiedziec sie o waszym kraje z innej strony. Sami powinniscie tlumaczyc wszystko lepsze z waszych ksieg, artykulow, wierszy i piesni, w ktorych widac inna twarz Polski, zyczliwa do Rosji i innych waszych sasiedzi. Kino wasze (kiedys bylo nie zle) niestety dzis duzo nizej standarda, lecz literatura na dosc wysokim poziomu, osobliwie ta, w ktorej Polska z czasow komuny byla bardzo silna - fantastyczna. Dla wielu Rosjan dotychczas twarza Polski jest Lem. Jednak z nowoczesnych autorow na rosyjski przetlumaczone bardzo malo, i to przewaznie z tworczosci pary polskich autorow. Niektore zasluzone i powszechne znani wasi autory w ogole faktycznie nie znani w Rosji. Ja teraz tlumacze jedno z opowiadan takiego autora. Niech bedzie chocby amatorski piracki przeklad, zeby kilku dziesiatkow Rosjan zaciekawic autorzem i moze byc nowoczesna polska literatura wogole. Kazdy przetlumaczony w jezyk rosyjski ohydny post, kazdy artykul jakiegos polskojezycznego idioty czy psychola tworzy w Rosji przynajmniej jednego wroga Polski. Jednak jeden dobry post, jeden dobry artykul, jedna dobra ksiega moga zrobic dziesiaki waszych przyjacielow. A jesli oni szeroko opublikowane - dziesatki tysiacy.
 • mongolszuudan 26.04.13, 16:50
  dzis duzo nizej rosyjskiego standarda,
 • walter622 26.04.13, 19:00
  mongolszuudan napisał:
  > Bardzo malo na rosyjsko-polskich forach (na Ursie naprzyklad) Polakow, ktorzy
  > broniliby honor Polski, nie bali sie konfliktowac z antypolska wiekszoscia, ktora nic o Polsce
  > nie zna, oprocz tych przekladow swiadome wybranych najbardziej ohydniejszych
  > artykulow i komentarzow.

  Odnoszę wrażenie, że mamy do czynienia z kolejna "żelazna kurtyną" - wszelkie wzajemne
  kontakty, umożliwiające poznanie, zrozumienie i akceptację są utrudniane. Równocześnie
  mamy do czynienia z "demonizacją" - w Polsce demonizuje się obraz Rosjan, natomiast w Rosji Polaków. Przy tym, przypuszczam, że ten proces zohydzania i judzenia ma tych samych
  inspiratorów.
 • mongolszuudan 26.04.13, 19:20
  Nie waznie kto tworzy ta kurtyne, a lamac ja powinnismy my sami. Polacy, ktorzy lubia Rosje, i Rosjanie, ktorzy lubia Polske. Nikt zamiast nas tego nie zrobi.
 • walter622 26.04.13, 19:44
  mongolszuudan napisał:
  > lamac ja powinnismy my sami.

  Nie mam na ten temat żadnych złudzeń. Wątpię by to cokolwiek dało. Codzienne sączenie jadu nienawiści i pogardy przynosi już rezultaty. Poczytaj sobie tekściki "przyjaciela", francowatego lub wojtusia.
 • mongolszuudan 26.04.13, 19:47
  walter622 napisał:

  > Nie mam na ten temat żadnych złudzeń. Wątpię by to cokolwiek dało. Codzienne są
  > czenie jadu nienawiści i pogardy przynosi już rezultaty. Poczytaj sobie tekścik
  > i "przyjaciela", francowatego lub wojtusia.

  Oni zyja w swoim swiecie - wymyslonym, paranoidalnym. Niech tam i zyja dalej. Moze kiedys zachlysna sie swoja nienawiscia.
 • walter622 26.04.13, 19:55
  mongolszuudan napisał:
  > Oni zyja w swoim swiecie - wymyslonym, paranoidalnym.

  Niestety, oni żyją w bardzo realnym świecie. A, że on w dużej mierze taki właśnie jest to tylko rezultat medialnej kreacji - poczytaj "twórczość" wacka .
 • mongolszuudan 26.04.13, 20:03
  Wacek zyje w swiecie swojej bialej goriaczki. tNiech nawet 30 procentow czytaja jego bzdety powaznie - to nie caly narod. Takich nie wyleczyc. 20 procentow wszystko rozumieja slusznie, co tworzy sie w swiecie. Za nich nie trzeba walczyc. Lecz jest jeszcze 50 procentow tych, ktorych nic dzis nie obchodzi, oprocz interesow wlasnych, swojej rodziny. Za nich trzeba walczyc, zeby nim nie zlamali psychiki.
 • igor_uk 26.04.13, 19:57
  Czy to co ty piszesz,pomoze zlamac ten mur?
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • mongolszuudan 26.04.13, 20:15
  Jak Rosjanin, ktory w dodatek zle pisze po polsku, nie mam zadnych szansow. Jednak moge leczyc od duri Rosjan. Ja nie tlumacze, przynajmniej powaznie gowna, ktore pisza idioci o Rosji, a jesli tlumacze to tylko po to, zeby wyzwac biegunke u naszych podobnych pajacow, a potem kpic sie nad nimi. Na URSie mnie bardzo nie lubia a tylko cierpia, bo ja tlumacze rzeczewiscie ciekawie rzecze. A klamstwem i propagandycznymi bzdetami o wspanialej Rosji ulepszac wizurunek naszego kraja nie trzeba. Robili juz tak komuchy. Rezultat jest znany. Problemy u nas i u Polakow prawie jednakowie. I wlasnie to trzeba pokazywac. Trzeba byc grzecznymi.
 • igor_uk 26.04.13, 20:18
  A tylko o te slowa:
  " Dla wiekszosci Rosjan Polska to cos absolutnie obrzydliwe, smierdziace, nie dotykalnie. "
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • mongolszuudan 26.04.13, 20:46
  Mozesz to zaprzecic? Walter ze mna wcale jest zgodny. Nie moja to wina. Zakrywac ocze na to - to strusia polityka.
 • lubat 26.04.13, 20:00
  walter622 napisał:

  > mongolszuudan napisał:
  > > lamac ja powinnismy my sami.
  >
  > Nie mam na ten temat żadnych złudzeń. Wątpię by to cokolwiek dało. Codzienne są
  > czenie jadu nienawiści i pogardy przynosi już rezultaty. Poczytaj sobie tekścik
  > i "przyjaciela", francowatego lub wojtusia.

  Gwoli sprawiedliwości dodam, że jest też odwrotna strona medalu. Po stronie rosyjskiej też są wacki, którym bardzo zależy na jątrzeniu. Wzorcowym przykładem jest niejaka Ursa ursa-tm.ru/forum/index.php?, kobieta, która chyba ma jakiś uraz do Polski/Polaków, bo nie ma takiego tekstu, którego by nie odkryła nawet na najmniej znanym blogu, jeśli jest tylko antyrosyjski, przy tym milcząco sugeruje, że to mainstreamowe źródło.

  Próbowałem czasami wchodzić w dyskusję, ale dałem sobie spokój, bo nie da się dyskutować ze wszystkimi uczestnikami forum, nawet jeśli nie wszyscy byli nastawieni złośliwie, a brak mojej reakcji na 234-te pytanie pod moim adresem lub nawet prowokacyjną zaczepkę, było traktowane w następnych postach jako kolejny przykład arogancji "poljena" czy "pszeka".
 • igor_uk 26.04.13, 20:08
  Tlumaczenie wackow,jak i roznych aszhole z assmalami na rosyjski, jest nie potrzebne.
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • mongolszuudan 26.04.13, 20:19
  Potrzebne. Lecz czasami trzeba dla porownienia pomieszczac obok opusy glupoty naszych i polskich przyglupow, zeby zrozumieli czego warte.
 • walter622 26.04.13, 20:26
  lubat napisał:
  > Gwoli sprawiedliwości dodam, że jest też odwrotna strona medalu.

  Dla tego piszę, że proces demonizacji bardzo sprawnie jest realizowany po obu stronach tej
  "żelaznej kurtyny". W Polsce zohydzają i znieważają Rosjan, natomiast w Rosji - Polaków.
  Przy tym, jak słusznie zauważyłeś, w sposób wyjątkowo perfidny i błyskotliwy, bowiem w tym
  procesie używają głównie polskich tekstów (autorstwa wacków i asscholdów) w tym celu przetłumaczonych na j. rosyjski. Wrażenie piorunujące, tak wiec od siebie nie trzeba czegokolwiek dodawać.

  > Próbowałem czasami wchodzić w dyskusję,
  Nie próbuję - mój IP został tam zablokowany.
 • mongolszuudan 26.04.13, 20:33
  Co takiego zrobiles? Ja tam skandale stale - nawet wiecej niz tutaj, w kazdym prawie swoim tematu obowiazkowie i dotychczas mam tylko jedno ostrzezenie. Nawet wyobrazic nie moge co trzeba zrobic zeby ciebie tam zabanili na zawsze. Napewno zrobic skandal z sama gospodynia.
 • walter622 26.04.13, 20:42
  mongolszuudan napisał:

  > Co takiego zrobiles?
  Nie mam pojęcia. Po prostu pisać tam nic nie mogę.
 • mongolszuudan 26.04.13, 20:43
  lubat napisał:

  > Próbowałem czasami wchodzić w dyskusję, ale dałem sobie spokój, bo nie da się d
  > yskutować ze wszystkimi uczestnikami forum, nawet jeśli nie wszyscy byli nastaw
  > ieni złośliwie, a brak mojej reakcji na 234-te pytanie pod moim adresem lub naw
  > et prowokacyjną zaczepkę, było traktowane w następnych postach jako kolejny prz
  > ykład arogancji "poljena" czy "pszeka".

  Widac, jestes zbyt inteligentnym dla tego smietniska. I wogole. Tam prosciej trzeba byc - wszystkich, kto cos wiakaje sprzeciw twojego tak obkladac choojami naprawo i nalewo, zeby im toszno sie stalo. Kontingent tam przewaznie takowski - lumpeny, ktorzy staraja sie wydawac z siebie inteligencje, przewaznie techniczna (tak modne teraz) - przy tym ze 18 godzin w dobie nie wylezaja z Ursiatnika.
 • mongolszuudan 26.04.13, 19:44
  No niech nie lubia - do tego jeszcze bardzo daleko, jesli wogole mozliwie. Niech chociazby rozumieja, ze kazdy z nas ma prawo byc soba, miec swoja prawde, ktora u kazdego ani ciut nie gorsza, niz u sasieda, ze nie mozna narzucac swoich pogladow ludziom z innym doswiadczeniem historycznym, ze trzeba szanowac kulture kazdego innego naroda, nie tylko swojego, ze po prostu nie bywa lepszych i gorszych narodow, aniolopodobnych i bestialskich - wszyscy jestesmy aniolami i bestiami jednoczesnie, ofiarami i katami, okupantami i obroncami Ojczyzny, ze nikt z nas nie maje nawet moralnego prawa potepiac swojego sasieda, bo u kazdego naroda dosyc ma w historii brudu i skeletow w szafach, bo to nie mozna robic nawet z powodu ze jestesmy narodami chrzescjanskimi, jestesmy w czyms bliskie, lecz bardziej - roznie, i to nawet wspaniale, ze jestesmy roznie, bo jedna kultura to droga do degradacji, lecz duzo roznych kultur - to bogactwo, to niesmiertelnosc ludzkosci.
 • igor_uk 26.04.13, 19:56
  Przynajmniej nie z tymi slowami :
  " Dla wiekszosci Rosjan Polska to cos absolutnie obrzydliwe, smierdziace, nie dotykalnie. "

  Te slowa sa pelne nienawisci do Polski.
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • dystans4 26.04.13, 20:06
  A ja myślę, że to literacka prowokacja - "kreatiff".
  A stosunek Rosjan do Polaków i na odwrót? Kiedyś już o tym rozmawialiśmy, także z Romrusem. Na pewno jest gorzej, niż 10 lat temu. Ale nie tak jak w "kreatiffe".
  --
  bul.
 • igor_uk 26.04.13, 20:09
  bul,to zadna prowokacja.Aleksandr czasami bywa bardzo radykalny w swoich slowach.
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • walter622 26.04.13, 20:09
  igor_uk napisał:
  > Ale ja nie moge zgodzic sie.

  Z czym konkretnie ?
  1. Obrazem Polski jaki się ukazuje dzięki uporczywym staraniom Kaczyńskiego, Macierewicza i wacka ?
  2. To, że ten obraz jest "pełen nienawisci do Polski" ?
 • igor_uk 26.04.13, 20:20
  Nie moge zgodzic sie z konkretnymi slowami,ktore zacytowalem. Autorem tych slow jest Aleksandr.
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • walter622 26.04.13, 20:39
  igor_uk napisał:

  > Nie moge zgodzic sie z konkretnymi slowami,ktore zacytowalem. Autorem tych slow
  > jest Aleksandr.
  Masz do niego pretensje, że wyraził się dobitnie, nie przebierając w słowach ?
  Tak więc wspomnij chociażby artykuł wacka, który ten facio spłodził przy okazji
  zamachu na Niewski Ekspres - ileż tam było zachwytów na temat doskonałości
  "koronkowej roboty" bynajmniej nie "terrorystów" tylko czeczeńskich bojowników
  (to, że nie byli to Czeczeni, i na dodatek prymitywna bomba na rastjazce to pryszcz).
  A ile przy tym było radości na polskich forach - "wspaniała wiadomość, szkoda, że tak
  mało (trupów)". Te teksty Rosjanie mieli możliwość poznać i wyciągnąć odpowiednie
  wnioski. Niektórzy akurat takie, jakie podaje Aleksander.

 • igor_uk 26.04.13, 20:44
  My ze nie wacki .
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • walter622 26.04.13, 20:48
  igor_uk napisał:

  > My ze nie wacki .

  W rzeczy samej. Przecież ten wacek w dużej mierze kształtuje polską opinię publiczną i na dodatek w Moskwie stale się produkuje w pewnej koszernej radiostacji, reprezentując "polski punkt widzenia"...
 • mongolszuudan 26.04.13, 20:29
  igor_uk napisał:

  > Przynajmniej nie z tymi slowami :
  > " Dla wiekszosci Rosjan Polska to cos absolutnie obrzydliwe, smierdziace, ni
  > e dotykalnie.
  "
  >
  > Te slowa sa pelne nienawisci do Polski.

  To prawda. Smutna. Lecz nie o mnie. Jestem akurat raczej polonofilem. Zartuje. Byloby dziwne tak duzo czasu tracic na posko-rosyjskich forach, na czytanie polskich ksieg, ktorych ja czytam moze byc wiecej niz rosyjskich, na tlumaczenia z polskiego jezyka na rosyjski i z pomoca Polakow z rosyjskiego na polski (nawet calych rosyjskich filmow) - i wszystko to z powodu nienawisci do Polakow. To bylaby rzadka paranoja. Nienawidze idiotow, to prawda. Lecz polska kulture, osobliwie literature uwielbiam. Polska historie znam lepiej wiekszosci Polakow.
 • igor_uk 26.04.13, 20:37
  zeby ty mowil w swoim imieniu? Wtedy moze i obraz Rosjanina w oczach przecietnego Polaka byl by milszy?
  Zrozum mnie.Mam dzieci w polowie Polakow,zona moja jest Polka ,sporo bliskich mnie ludzi rowniez Polace.Polska jest pieknym ,dosc czystym Krajem,w ktorym mieszka sporo normalnych ludzi .Takie przyglupy,jakie sa na forum Swiat,sa w mniejszosci.Te osobniki sa pelne kompleksow nizszosci wobec wszystkiego,co jest na zachod od Polski.Plujac na Rosje odreagowuja swoi kompleksy . Tak naprawde,wiekszosc z nich to ludzi,ktorym zycie nie udalo sie,a wina obarczaja za to nas,Rosjan.
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • mongolszuudan 26.04.13, 21:07
  Naprawde Rosjanie i Polacy sa warte jeden jednego. Nie trzeba robic iluzji. I w Polsce trzecia czesc ludnosci holota, dziadostwo i w Rosji nie lepiej. I w calym swiecie napewno tak samo. W europiejskich panstwach, naturalnie. O innych nawet mowy nie ma. Napewno Polska bardziej akuratny, czysty kraj niz Rosja. Osobliwie byle niemieckie tereny i stolica. Nie mozna porowywac co moze zrobic na takim malym bliskim do cywilizowanych miejsc Europy terenu w ciagu 1500 lat narod tylko w 3 razy mniej liczny niz Rosjanie i co musza zrobic ze swoim terenem w 40 razy wieciej polskiego rosyjski narod, ktory tylko w 3 razy wiecej polskiego, w dodatek jesli brac pod uwage ze 80 procentow naszego terenu sie stalo naszym tylko w ostatnie 150-400 lat i w ogole to byla taka dzika i malo przygodna dla mieszkania ludzi przyroda, ktorej w Europie napewno nie bylo od czasow wielkiego lodowca. Czy kulturny landszaft jest bardziej piekny niz dzika przyroda - to wielkie pytanie.
 • mongolszuudan 26.04.13, 21:26
  Ja mieszkam w Rosji. Mam mozliwosc mowic z miejscowymi Rosjanami codzienne - i z inteligencja i z pracownikami, bo sam jest czyms w srodku miedzy nimi - od proletariatu nie oderwal sie, ale i dla uczonych ludzi swoj czlowiek. I mozesz mnie uwierzyc ze opinia absolutniej wiekszosci tych i innych o Polsce, Polakach, o Rosji i Rosjanach wcale jednakowa. Po roznemu mowia, lecz to same. Internauci z Rosji, ktorych ja osobiscie nie znaja, lecz ktorych tysiace i tysiace ze wszystkich kresow Rosji pisza to same. Nie trzeba oszukiwac siebie. Mozesz krytykowac jak to ja powiedzialem - grubym jezykiem klasa pracownikow, lecz sedna problemy tym nie zmienisz. Nigdy u nas Polakow w kraje nie lubili a teraz kiedy oni leja na nas w ciagu 2 dziesiacieleci pomyje codziennie bez przerwy oczekiwac jakiegos innego stosunku byloby naiwne. Ludzie nasi naprawde malo dumaja o Polsce, jednak nie w vacuum zyja. Dosyc tego co slysza, widza i czytaja choc jeden raz w rok, zeby slozyl sie mocny stereotyp. Na starym nie bardzo dobrym tle.
 • walter622 26.04.13, 12:26
  igor_uk napisał:

  > Dla zainteresowanych i znających rosyjski :

  Sprawa zbyt poważna. Niestety, nadal jest sporo niejasności i sprzecznych informacji,
  co taje pole dla popisu różnym oszołomom dla formułowania absurdalnych, a zarazem efektownych opinii. Niestety, trzeba nadal spokojnie czekać zamiast formułować nieodpowiedzialne wypowiedzi.
  Jedno z ciekawych zagadnień - Tamerlan rzekomo był aktywistą "Kaukaskiej Fundacji".
  Jeżeli faktycznie ta informacja jest zgodna z rzeczywistością, a nie kolejną medialną
  bombką mydlaną, to faktycznie szykuje się pasztet nieprzeciętny.
 • dystans4 26.04.13, 19:10
  Jaki pasztet? Cichutko, sprawa przyschnie, ludzie pogadają i przestaną. I zapomną.
  Skoro się udało tak zrobić z WTC - teraz to żaden problem.
  --
  Pozdrowienia
  buldog.
 • walter622 26.04.13, 19:35
  dystans4 napisał:
  > I zapomną.

  Być może zapomną do kolejnego wybuchu. Pytanie tylko kiedy i gdzie ?

  > Jaki pasztet?
  Fundacja ze sporawym budżetem miała werbowała i szkoliła "dywersantów",
  którzy mieli za zadanie destabilizować sytuację na Kaukazie. Z tego powodu Amerykanie ignorowali sygnały Rosjan na temat Tamerlana.
  Jak widać adepci tej fundacji sami wybierają sobie miejsce i decydują gdzie wysadzą bombę,tj. nie koniecznie na Kaukazie - do tego im pasuje również Boston i Nowy York.
  Tak więc mamy klasyczny "strzał w stopę".
 • dystans4 26.04.13, 19:51
  Porównaj Fundację z Kurskiem. Jakiś pasztet, jakiś problem?
  Warunek: i Kreml, i waszyngtoński (wiemy, co) grają wspólnie.
  Jest wiele przesłanek pozwalających tak przypuszczać.
  --
  buldog.
 • walter622 26.04.13, 19:58
  dystans4 napisał:

  > Porównaj Fundację z Kurskiem.

  Przypuszczasz, że adeptów tej fundacji pospiesznie wyłapią i załadują na jakiś okręt podwodny ?

  > Warunek:

  Owszem, grają wspólnie. Niestety, tylko w przerwie w grze.
 • igor_uk 26.04.13, 20:05
  Oni nie graja razem.kazdy gra w swoje.Rosji wydarzenia z 11 wrzesnia byli na reke,poniewaz walka z islamskim terrorem miala polaczyc Rosje i USA,a to dawalo wolna reke na Kaukazie. W duzej mierze dla Rosji to oplacilo sie . Wojna informacyjna byla wygrana ,jak rowniez i ta prawdziwa.
  Kursk - sprawa ciemna .napewno nie doszlo do celowej zaglady okretu przez Amerykanow .Moge przypuscic,ze moglo dojsc do kollizji z amerykanskim okretem,ktory byl obecny w tym akwenie ( to rutyna).Co wtedy mozno bylo zrobic? Kazde wyjscie byle zle.
  Teraz Boston - terror islamski,do tego pochodzenia czeczenskiego,co jeszcze wiecej jest potrzebno Rosji?

  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • dystans4 26.04.13, 20:15
  Писать точно лень. Они не играют в одну игру, определённо, но во многих подиграх многие и большие состыковочки. Иногда теряется осознание, в чём дело. Скорее всего в общих интересах.
  --
  bul.
 • igor_uk 26.04.13, 20:24
  O to i chodzi,bul,ze interesy sa diametralne rozne .Moim zdaniem Rosja doskonale nauczyla sie wykorzystywac bledy Stanow.
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • mongolszuudan 26.04.13, 21:50
  Zawsze wykorzystowywala. Nie tak Rosja czemus tam nauczyla sie, jak Ameryka sie stala robic coraz wiecej dziwnych rzeczy. Degradacja USA, upadek Europy Zachodniej jest glowna przyczyna niektorych sukcesow Rosji, lecz nie jakas tam specjalna postepujaca lepsza jakosc rosyjskiej polityki. Tak samo bylo z ZSRR. Reagan nie jest geniuszem politycznym z powodu wewnetrznej degradacji ZSRR.
 • mongolszuudan 26.04.13, 21:57
  Wysoka klasa polityki to jesli robic dobra gre przy bardzo zlej koniukturze, jesli obrocic kleske w zwyciestwo (przyklad - Stalin). A jesli po prostu wykorzystowywac dobra koniukturze - to znaczy plynac za nurtem. I tyle.
 • dystans4 26.04.13, 22:00
  Согласен.
  Кстати, alex_glbr в Перми авторитет.
  --
  bul.
 • dystans4 26.04.13, 22:00
  Согласен.
  Кстати, alex_glbr в Перми авторитет. СС Галичина парадным шагом дойдёт до Урала?
  --
  bul.
 • dystans4 26.04.13, 21:58
  Kursk.
  Jakaś ilość osób przeżyła wybuchy i trzeba było ich uratować. Jakie zachowanie twarzy, jaka gra pozorów warta jest ludzkich istnień?
  Pieniądze i tak by były.
  --
  bul.
 • mongolszuudan 26.04.13, 22:06
  Przestan bredzic i klamac. Ci, ktorze przezyli pierwszy wybuch, zgineli w rezultacie nastepnego przez 3-4 godziny. Kiedy jeszcze nikt nie wiedzial o awarii submariny. W dodatek zadne panstwo w swiecie, u ktorych ma atomowe rakietonosci nigdy nie pusci wrogow blisko do nich. Nigdy USA, Anglia nie pozwola Ruskim ratowac ich lodzi podwodnych. I amerykanskie, i rosyjskie i angielskie marzynarze z takich lodzi raczej zgina straszna smiercia, niz pozwola zeby wrogowie okazali sie w ich lodzi.
 • mongolszuudan 26.04.13, 22:09
  Atomowy podwodny flot nie w zabawki graje. Podczas pochoda on w bojowym stanie. To wojna. Zadnych zartow. Los calej planety zalezy od zalogi kazdej lodzi.
 • dystans4 26.04.13, 22:18
  Musiałbym sprawdzić, ale przypominam sobie, że nie kilka godzin żyli, ale kilka dni. Pamiętam, jak tv pokazywano rosyjskich nurków słyszących stukanie w kadłub. W ciągu kilku godzin ci nurkowie w ogóle by tam nie dotarli.
  Trzeba było ratować bez udziału NATO.
  --
  bul.
 • mongolszuudan 26.04.13, 22:39
  Kilku godzin. I jedyny przezywszy 1 wybuch oficerz pisal w swoim dzienniku ze szansow na ratunek zadnych.
 • mongolszuudan 26.04.13, 22:44
  Nikogo bylo ratowac kiedy pierwsi nurki tam dotarli. Tam juz pare dni nie bylo nikogo zywych. Nikt nie stukal. Chcieli slyszac stukanie i wyobrazili siebie. A jesli nawet ktos tam stukal to znaczy na obcej uszkodzonej submarynie, ktora chowala sie gdzie obok.
 • dystans4 26.04.13, 23:02
  Prawda.
  Кощунственно звучит, но тем из подводников, которые погибли сразу, повезло. У 23-х моряков кормовых отсеков, которые при взрыве уцелели, агония длилась несколько часов: они остались на глубине 108 метров в темноте, без кислорода и почти без надежды...

  www.bulvar.com.ua/arch/2006/32/44d8a87d2b53b/--
  bul.
 • mongolszuudan 26.04.13, 23:19
  Wiesz co po ruski znaczy bulwar??? Bulwarna prasa to zolta prasa, tania gazetka tanich sensacji. Nawet otworzac takie bzdety zaden normalny czlowiek nie bedzie.
 • mongolszuudan 26.04.13, 23:23
  Tym bardziej ze twoj link nie dziala
 • dystans4 26.04.13, 23:49
  Działa i jeden i drugi:

  udaff.com/users/lsg1964/
  www.bulvar.com.ua/arch/2006/32/44d8a87d2b53b/
  Tylko coś się stało przy wysyłaniu i dwie kreski -- pomiędzy wpisem, a "bul" w obu przypadkach "zlepiły się" z linkiem.
  --
  bul.
 • dystans4 26.04.13, 23:27
  Wiem. To samo znaczy po polsku. Ale sam tytuł "Bulwar" nie znaczy, że to prasa bulwarowa (żółta), a i Komsomolec czy Zawtra, choć fałszuje rzeczywistość, nie zawsze kłamie.
  Wywiadu udzielił oficer floty, a cytowano go w wielu poważnych wydawnictwach. W sumie, nie słyszałem, by ktokolwiek go kwestionował.
  Ty słyszałeś?
  --
  buldog.
 • mongolszuudan 26.04.13, 23:36
  avtonomka.org/vospominaniya/vitse-admiral-ryazantsev-valeriy-dmitrievich/44-glava-viii-zazhivo-pogrebennie.html Ot lepiej co poczytaj. Bardziej podrobnego analiza co tworztylo sie w 9 otsiekie Kurska po prostu nie ma.
 • mongolszuudan 26.04.13, 23:50
  Jedyna szansa wyjsc zywymi z lodzi byla tylko gdyby ja ocaleli marynarze odrazu otworzyli zewnatrz. Jednak przezyc szansow i tak nie byloby. Zmarliby od dekompresji albo zamarzliby w mroznej wodzie (przy temperaturze 4-5 C) nie doczekawszy sie pomocy. Oni i nie stali sie nawet ryzykowac dopoki bylo powietrze i mniejbardziej normalnie cisnienie w otsiece. A kiedy nareszcie zdecydowali sie na to i zdarzyl sie ten drugi wybuch. Tu pisze sie ze ich nie opalilo jak ja gdzies czytal wczesniej ale tylko momentalnie zadechnali sie. Chyba tak i bylo. Tam nie tlen zgorzal przy wybuchu a jakas inna reakcja chemiczna zdarzyla sie.
 • mongolszuudan 26.04.13, 23:55
  I to, po zdaniu autora, ktory vice-admiral a nie jakis tam zurnalista-dyletant, szukajacy sensacji, zdarzylo sie nawet wczesniej niz przez 7-8 godzin po katastrofie - maksymalny czas smierci marynanarzow ustalony przez komisje.
 • mongolszuudan 26.04.13, 22:56
  Wogole niemozliwie bylo nikogo zratowac z Kursku, nawet gdyby przezyli. Tam jedyny wlaz w ocalelej czesci lodzi tak zaklinowalo ze nie mozna bylo jego polaczyc z kapsula ratowniczego aparatu. Tylko gwaltownie otworzyc pod woda. A takim sposobem i tak zabiliby wszystkich ocalelych, gdyby oni byli.
 • mongolszuudan 26.04.13, 23:01
  Wogole z calkiem zatonalych lodzi podwodnych jeszcze nikt nigdy i nigdzie nie byl zratowany. Obwiniac Rosje ze nie potrafila zrobic tego, ze nikt, nigdzie i nigdy nie potrafil zrobic to jakas paranoja.
 • mongolszuudan 26.04.13, 23:16
  Przezywszi 1 wybuch marynarze zgineli przez kilku godzin momentalnie w wyniku nowego wybuchu i pozaru wywolanego zamoczeniem chemicznych zestawow sluzacych do oczyszczania powietrza z dwutlenku wegla i wzbogacania go w tlen. Wiarygodnie przy ich zmianie w ciemnosci jeden z marynarzow uronil to na mokra podloge. Wybuchnalo tak ze wszystkie trupy byli opalone.
 • mongolszuudan 26.04.13, 23:21
  To wywody komisji, ktora badala ostatki lodzi i trupy. A nie jakichs tam schyzikow z bulvar-com
 • dystans4 27.04.13, 12:11
  Igor',
  usuń, proszę, moje wpisy z niecenzuralnymi słowami po rosyjsku. Odnośniki zostaw.
  --
  buldog.
 • igor_uk 27.04.13, 13:20
  Musialem by wtedy i powycinac posty Aleksandra .
  W sumie nic strasznego nie widze w twoich slowach.
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • bambella 28.04.13, 10:20
  my oceniamy ich , oni oceniają nas. Już na URSIe jest cala dyskusja na temat naszej dyskusji. Nawet szukają u siebie mongol... który tu przedstawił się jako uczestnik forum URSA.
  ursa-tm.ru/forum/index.php?/topic/48800-%D1%82%D0%BE-%D1%87%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%88%D0%BB%D0%BE-%D0%B2-%D0%B1%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/page__st__50
  Śmiesznie to wygląda, taka dyskusja poprzez pośredników
 • igor_uk 28.04.13, 11:08
  Dyskusja,w sumie,nie odbiega od tego,co obserwujemy i na polskich forach. Bardziej wszystkich interesuje to,kim jest mongol,niz to co on pisze.
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • bambella 28.04.13, 11:10
  Igor jako Gospodarz dyskusji tu na Forum, może byś zabrał głos na forum URSY ?
  Tak , każdy mówi coś obok siebie a nie do siebie.
 • igor_uk 28.04.13, 13:22
  Na razie tylko s pozdrowieniem dla "ursjatnikow"
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • buldog2 28.04.13, 12:24
  Może im pomóc w tych poszukiwaniach?
  A propos, zauważyłeś, skąd cytat "pro Ukriju" i kto napisał? Czytamy te same artykuły.
  --
  bul.
 • walter622 28.04.13, 12:00
  bambella napisał(a):
  > Nawet szukają u siebie mongol...

  Faktycznie, "dyskutują". Lecz cała ta paplanina sprowadza się do ustalenia co zacz Mongoł.
  Przy tym składa się przezabawna sytuacja - na polskich forach Mongoł traktowany jest jako uosobienie "ruskiego szowinisty", a tam traktowany jest jako nawiedzony jakąś "misją" zabłąkany gołąbek pokoju.
  Reszta faktycznie niczym się nie różni od paplaniny znanej z forum świat.

  A, że przy okazji zajęto się moją osobą, zmuszony jestem wyjaśnić "Dżentelmenowi" , że nie jestem żadnym ichnim "Konradem". Problem polega na tym, że polskie IP generalnie są przez serwer, obsługujacy ich forum odrzucane. By zamieścić na forum ursy wypowiedź trza się wpierw zarejestrować, a rejestracja z polskim IP z jakiś powodów po prostu nie jest możliwa. Najwidoczniej w ten sposób ograniczają krąg osób upoważnionych do gaworzenia w ich własnym gronie (swoista dbałość o "czystość poglądów" i dość prymitywnie zawoalowana forma cenzury). Prawdopodobnie to ich świadomy wybór, Tak więc, jak się mawia: "flaga i bębenek w ręce. I w period".
 • bambella 28.04.13, 12:06
  Na Ursie są jednak Polacy z Polski . Dużo tam pisze Michał2006 z Łodzi. I pisze bardzo pozytywnie. Zresztą pozytywnie jest też odbierany przez Rosjan . Jest tam też Adam i Smagliczka- tez Polacy z Polski.
 • walter622 28.04.13, 12:17
  bambella napisał(a):

  > Na Ursie są jednak Polacy z Polski .

  No cóż , najwidoczniej są jakieś wyjątki.
  Kilka razy usiłowałem się tam zarejestrować z marnym skutkiem, w odróżnieniu od chociażby forum "Echo Moskwy". Prewencyjna cenzura ?
 • bambella 28.04.13, 12:19
  Może to Ty jesteś wyjątek ? Może nie umiesz właściwie się zarejestrować ?
 • walter622 28.04.13, 12:36
  bambella napisał(a):

  > Może to Ty jesteś wyjątek ?
  Z twojej wypowiedzi odnoszę wrażenie, że chyba tak.

  > Może nie umiesz właściwie się zarejestrować ?

  Bynajmniej. Jestem zarejestrowany na kilku forach, w tym tematycznych gzie procedura rejestracyjna jest bardziej skomplikowana (np. w przypadku platform tradingowych).
  Jak wspomniałem - kilka prób rejestracji z prywatnego kompa skończyła się niepowodzeniem.
  Dla ciekawości, powtórka z kompa firmowego - z podobnym rezultatem.
  I podobny rezultat jednego z moich znajomych, który też tam się próbował zarejestrować z tym samym skutkiem.
 • bambella 28.04.13, 12:39
  Ja się tam zarejestrowałem bez żadnego problemu. Pisałem tam sporo i nie widziałem żadnej cenzury. Wg, mnie cenzura na polskich forach jest dużo większa niż na URSIE.
 • misterpee 01.05.13, 21:42
  jak widac policja zabrala ie do przyjaciol mlodego oskarzonego. Poniewaz pochopdza oni ze srodowiska emigrantow rosyjskich niezydowskiego pochodzenia, wyglada na to ze sprawa jest wymierzona przeciwko mlodziezy studenckiej. Zobaczymy teraz czy mlodziez ujmie sie jak jeden brat za oskarzonum, czy tez wierz druga opcje - poparcie dla prokuratora.
 • misterpee 02.05.13, 17:35
  az udowodnia ze sa niewinni. Te jedyny "zyjacy" oskarzony pewnie juz dawno popelnil "samobojstwo". a ci dodatkowi nastolatki spedza reszte zycia w wiezieniu . Ameryka odetchnie z ulga ze sprawiedliwosc i demokracja zwyciezyla.
 • igor_uk 28.04.13, 13:25
  A moze cos robisz nie tak.Ja nie mialem zadnych problemow zarejestrowac sie z "miekobrytanskim" IP .A napewno wiesz,ze w Rosji najbardziej znienawidzonym krajem jest Wielka Brytania .
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • walter622 28.04.13, 13:49
  igor_uk napisał:

  > A może coś robisz nie tak.
  Przyznam, że nie mam pojęcia. Procedura jest prosta. Jeżeli by było to coś istotnego jak np.
  platformy traidingowe to bym sobie tym problemem zaprzątał głowę i pewnikiem znalazł rozwiązanie. Ostatecznie wystarczy się kopać z naszymi rodzimymi idiotami, których na forum GW jest dostatek.
 • igor_uk 28.04.13, 13:56
  Ursjatniki juz zauwazyli,ze masz problemy smile)))

  Так, граждане Усадьбы. Далее там идет горестное обсуждение невозможности тут зарегистрироваться. Не знаю, когда у них были попытки, но подтверждаю, что тоже не могла целый месяц. Не пропускал предпоследний пункт регистрации- код. Капча прекрасно воспринималась, а вот предыдущий код мне выдавал такие чудеса, что я по сю пору не могу понять проблемы. Потом был сменен код и вуаля. Так что попрошу обратить на эту проблему внимание, а то там уже дошли до измышлений о специальности происходящего исключительно для отсечения поляков на форуме. Даже про ИП начались фантазии.

  Sprobuj jeszcze raz.

  p.s. Nic o nas bez nas smile))))))
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • walter622 28.04.13, 14:36
  igor_uk napisał:
  > Sprobuj jeszcze raz.

  Najwidoczniej jesteś sadystą. Chcesz bym walczył na dwóch frontach ? Wystarczy kopać się z naszymi rodzimymi idiotami. A i to, jak sam zauważyłeś jest zajęciem jałowym, bo debile po
  kolejnym laniu, po pewnym czasie, jak nigdy nic, znów bredzą z wielkim znawstwem o "czeczeńskich księżniczkach" i "turańskiej cywilizacji".

  TURAN YAK !!!
  www.youtube.com/watch?v=YuXdfxRx0ws&list=FLcmDD1o6erQGQZdD1hOdRHg
 • igor_uk 28.04.13, 14:57
  Nie jestem sadysta,najwyzej lubie troche znecac sie nad przyglupami,ale ciebie do nich nie zaliczam.
  Moim zdaniem nie bylo by nic zlego w tym,jak by ty "stawiles czolo" ursjatnikam.
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • walter622 28.04.13, 15:10
  igor_uk napisał:
  > Moim zdaniem nie bylo by nic zlego w tym,jak by ty "stawiles czolo" ursjatnikam.

  Jak wspomniałem czasem coś pisuję na forum "Echo Macy" - domyślasz się chyba z jakim skutkiem.
  Jeżeli na ursie mongoł wydaje się im zbyt propolski to co ja tam bym robił ze swoimi
  poglądami ? Dobre choć to iż przyznali się, że mają problemy z serwerem, który dokonuje selekcji wstępnej potencjalnych dyskutantów.
 • bambella 28.04.13, 15:29
  Widziałem ,,że się tam przedstawiłeś. Ale od razu popełniłeś fopa.
 • igor_uk 28.04.13, 15:50
  O co cie chodzi,bambella?
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • igor_uk 28.04.13, 16:04
  Ursjatniki -okazuje sie,ze to slowo jest tam obrazliwe.Ale nie szkodzi, Mama Ursa to moj stary znajomy i napewno mnie obroni smile
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • bambella 28.04.13, 18:24
  czytam na URSie jak Cię wzieli w obroty. Nie dawaj się sprowokować, tylko na to czekają
 • igor_uk 28.04.13, 22:05
  To nie oni mnie wzieli w obroty,a tylko ja. Przeciez to moi rodaki .
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • walter622 29.04.13, 00:03
  igor_uk napisał:
  > Przecież to moi rodaki .

  Najwidoczniej jesteś naiwny. Zwykle rodak rodaka zarzyna z największą, nieskrywaną satysfakcją. Dla nich jesteś obcym i musisz mieć tego świadomość.
  Zapoznałem się z początkiem twojej dyskusji z nimi i delikatnie to ujmując jestem
  zniesmaczony.
 • igor_uk 29.04.13, 00:15
  jaki ja chcialem. Mnie zalezalo na takim przyjeciu.
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • walter622 29.04.13, 00:52
  igor_uk napisał:
  > Mnie zalezalo na takim przyjęciu.

  Igor, nie posądzałem Ciebie o sadomasochizm -smile))
 • igor_uk 29.04.13, 01:15
  Ne zartuj ,walter.Przeciez setki razy te sklonnosci u mnie zauwazales.
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • walter622 29.04.13, 01:22
  igor_uk napisał:
  > Przeciez setki razy te sklonnosci u mnie zauwazales.
  Sadyzm owszem. Natomiast masochizm to chyba coś nowego. Ale to chyba tylko w gronie "rodaków".
 • walter622 28.04.13, 15:41
  igor_uk napisał:
  > Moim zdaniem nie bylo by nic zlego w tym,jak by ty "stawiles czolo" ursjatnikam.

  Kontynuując. Doskonale zdajesz sobie sprawę, że problem nie stanowi ursa, która faktycznie jest
  lustrzanym odbiciem tego co tu się dzieje ( tj. tego co nasze media "wykreują").
  Tak więc pretensje nie trzeba kierować do lustrzanego odbicia tylko "oryginału", jeżeli w tym lustrze dostrzegasz jego mało sympatyczną buziuchnę. Tym samym zrozumiesz, że trza się
  kopać z GM, wackami i naszymi forumowymi nielotami.
 • bambella 28.04.13, 15:44
  Walter, masz zupełną rację. To w polskich publikatorach nakręca się rusofobia.


  Polska rusofobia jest faktem. Ile byśmy temu nie zaprzeczali ale to " widać , słychac i czuć".Od czasu katastrofy smoleńskiej straciliśmy około 10-12 % GDP ,właśnie na skutek rusofobii. Przed katastrofą były szanse na rozszerzenie wymiany gospodarczej, na zwiększenie polskiego eksportu , na wspólne inwestycje. Skończyło się tym , że stosunki polsko-rosyjskie są obecnie bardzo złe. Polska rusofobia kosztuje Polaków jakieś 3- 4 % GDP rocznie. Ale to w sumie mała cena , za to co zyskujemy. A zyskujemy ideę która jednoczy naród polski. Takich wspólnych dla wszystkich Polaków idei już mało zostało: trochę tradycji, wspólny język, Katolicyzm, trochę dumy z osiągnięć w dawnej historii. A po za tym jest wiele spraw które dzieli Polaków:

  1.ocena historii bliższej naszych czasów ( np. IIRP, Powstanie Warszawskie, Piłsudski itd, itd)

  2. ocena polityki i ekonomii ( to oczywiście jest normalne)

  3. ocena seksualności ( prawa gejów, aborcja, in-vitro)

  4. ocena patriotyzmu ( kto jest patriotą : ten który macha szabelką, czy ten który macha miotłą na chodniku przy swojej nieruchomości) itd, itd.

  A rusofobia łączy Polaków i tych z PIS i tych z PO. Najlepszym przykładem jest ocena katastrofy smoleńskiej: według Pisowców to zamach przeprowadzony przez Rosjan ( może wspólnie z Tuskiem) , a według Peowców winni są równiez rosyjscy dyspozytorzy. W obu przypadkach "umoczeni" są Rosjanie , bo inne wytłumaczenie nie byłoby akceptowalne przez polskie społeczęeństwo.

  Rusofobia łączy i niech kosztuje , ale warto za nią płacić. A co ? Stać nas, a że będzie więcej bezrobotnych, to się wliczy w koszta. Najważniejsze żeby Ruskim pograc na nosie.

  Swoją drogą jest ona też przydatna Rosjanom. Przy krytyce ich działań zawsze mogą powiedzieć: "to jest zachodnia ocena . taka jak histeryczna rusofobia Polaków" I różni Francuzi czy Amerykanie muszą się z tym zgodzić.
 • igor_uk 28.04.13, 15:52
  walter,przeciez wacka nie zmienisz.Ale wytlumaczyc "ursjatnikam" ,ze wacek to nie cala Polska i pokazac,ze jest inna,mozesz jak najbardziej.

  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • walter622 28.04.13, 16:03
  igor_uk napisał:

  > Ale wytlumaczyc "ursjatnikam" ,ze wacek to n
  > ie cala Polska i pokazac,ze jest inna,mozesz jak najbardziej.

  Obawiam się, że tym samym pozbawiłbym ich dobrego samopoczucia. Byłoby to dla
  wszystkich wyjątkowo przykrym.
 • allysum 28.04.13, 21:01
  >Ale wytlumaczyc "ursjatnikam" ,ze wacek to nie cala Polska i pokazac,ze jest inna,mozesz jak najbardziej.


  To niemożliwe. Wytłumaczyć im cokolwiek jest niemożliwe, a już tym bardziej, że Wacek i jemu podobni to nie cała Polska, i pokazać, że Polska jest inna. Ursa dba o to, by przedstawiać sprawę tak, aby publika była przekonana, że Wacki i im podobni to JEST cala Polska.
  Na forum Ursy nikt nie dostrzega pozytywów, które również są tłumaczone (w mniejszym stopniu, ale przecież nikt nie nadąży za panią Ursą, która siedzi na emeryturze i uruchomiła produkcję taśmową tłumaczeń każdego smrodu wyszukanego w odmętach sieci). Natomiast wszelki przejaw pozytywu przerażająca większość forumowiczów na Ursie zbywa prostym "to wyjątek od reguły".
  Ludzie siedzący na tym forum mają klapki na oczach, bo lubią je mieć. Zupełnie jak nasi śmierdzący PiSowcy z transparentami antyrosyjskimi.

  Ta sama choroba. Nie uleczysz, nawet jakbyś stanął głowie.
 • walter622 28.04.13, 16:02
  Generalnie masz rację. Dlatego piszę, że trzeba reagować nie na lustrzane odbicie ( którym
  jest ursa) tego co faktycznie ma miejsce w polskich mediach. Tak nawiasem - nie przypominam sobie jakiegokolwiek polskiego artykułu pochlebnie wyrażającego się o Rosji i Rosjanach - to czemu się za tym dziwić i mieć pretensje do ursy ?
  Lecz nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że narzucana przez media rusofobia ma jednoczyć Polaków. Wręcz przeciwnie - jest kolejną płaszczyzną podziałów. Przecież mamy do czynienia z "prawdziwymi Polakami" i tymi którzy tego zaszczytnego tytułu są pozbawieni - jednym z nich niewątpliwie jestem ja i przyznam się szczerze, że jestem z tego dumny.

  Niestety muszę spadać. Generalnie temat wart oddzielnego wątku bo i z Bostonem nie wiele ma wspólnego.
 • bambella 28.04.13, 16:07
  ja jednak uważam ,że narzucana przez polskie media rusofobia , ma służyć wewnętrznym polskim sprawom. I dlatego nikt z tym nie walczy ( oprócz garstki zapaleńćów)
 • walter622 28.04.13, 16:10
  bambella napisał(a):
  > ma służyć wewnętrznym polskim sprawom.

  Jak najbardziej - daje szansę elitom zrzucania pary. Inaczej ten kociołek by już dawno eksplodował.
 • bambella 28.04.13, 16:17
  Problemem jest to , że polska rusofobia kosztuje nas wymiernie . Tracimy około 3-4% GDP przez te zabawy z kociołkiem
 • lubat 28.04.13, 15:40
  bambella napisał(a):

  > Na Ursie są jednak Polacy z Polski . Dużo tam pisze Michał2006 z Łodzi. I pisze
  > bardzo pozytywnie. Zresztą pozytywnie jest też odbierany przez Rosjan . Jest t
  > am też Adam i Smagliczka- tez Polacy z Polski.

  Ja też tam bywam i też jestem z Polski. W przywołanym wątku stałem się nawet na chwilę "czarnym charakterem"smile
 • bambella 28.04.13, 15:42
  Walter po prostu nie umie się tam zalogować. Jak pisałem , jest tam sporo Polaków.
  Największe uważanie ma tam Pan Michał z Łodzi . Pisze tam sporo i Rosjanie go tam lubią i cenią.
 • walter622 28.04.13, 16:07
  bambella napisał(a):

  > Walter po prostu nie umie się tam zalogować.

  A co tu umieć ? Po zapełnieniu tej ich stronicy i wpisaniu kodu zaczynają schody.
  Zresztą przyznali, że mają jakieś problemy z serwerem. Natomiast nie jestem do tego stopnia upierdliwy i zdeterminowany by się dobijać do zamkniętych drzwi ( a tym bardziej okien).
 • buldog2 28.04.13, 12:17
  Ursa w sposób uczciwy, bezstronnie przedstawia to co się u nas pisze. Robi to świetnie.
  A tu macie przykład "wrogości" Ursy do Polski:

  Ursa: Если бы польские журналисты не писали так замечательно... ("Бизнес", Россияwink
  www.inosmi.ru/world/20090130/247092.html
  http://bioweb.uwlax.edu/bio203/2011/peterson_alic/Pink_orchid[1].jpg
  Wiersz rozmowy przetłumaczyłem (prawie cały, są kłopoty). Kiedyś umieszczę go na własnej stronie. Pomyślę, może pokażę to co mam - ciekawe, co o przekładzie powie Aleksandr.
  --
  Pozdrowienia
  buldog.
 • igor_uk 28.04.13, 13:29
  jest wieksza prowokacja w stosunkach polsko-rosyjskich,niz wystepy polskich kiboli na Euro 2012 smile)))  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • walter622 28.04.13, 14:21
  igor_uk napisał:

  > Tlumacznie kazdego posty przyglupa amerykanskiego jest wieksza prowokacja w stosunkach
  > polsko-rosyjskich, niz wystepy polskich kiboli na Euro 2012 smile)))

  Domyślam się, że żartujesz.
  Niestety problem z tą "warszawską gościnnością" posiada wyjątkowo poważny charakter.
  Trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że był to dzień hańby narodowej, a i to co po tym się wydarzyło nie napawa optymizmem.
  1. Sam fakt, że coś takiego w ogóle miało miejsce.
  2. Absolutny brak refleksji i próby poważnej oceny przyczyn, które doprowadziły do tych zamieszek ( np. wyjątkowo skandaliczna wypowiedź pracownika ambasady - za coś takiego powinien być natychmiast z hukiem wywalony z pracy, kampania medialnego szczucia i podjudzania, poprzedzająca te zamieszki).
  3. Całkowity brak jakiejkolwiek reakcji na publiczne wypowiedzi co poniektórych polityków,
  np. w TVP jeden z takich orłów stwierdził, że na moście Poniatowskiego "kibole bronili honoru Polski" - swoją drogą kiepski to honor jeżeli jego obronę powierza się kibolom.
  4. Wyjątkowo zdumiewająca postawa naszych władz - można odnieść wrażenie, że do tej pory nie zrozumieli co się stało i nie uświadomili sobie wyjątkowo poważnych konsekwencji tych wydarzeń.
  5. Pomniejszanie skali tego co w tym dniu się działo w Warszawie, sprowadzając całą tę zadymę wyłącznie do starć na moście Poniatowskiego przed meczem, gdy faktycznie te starcia wylały się na całą Warszawę ( np. na Starówce), przez cały dzień, do późna w nocy
  (dopiero deszczyk "opanował sytuację").
  6. kontynuacja w mediach tej samej "linii informacyjnej", która doprowadziła do tych zamieszek.

 • igor_uk 28.04.13, 14:26
  Masz racje,Walter,to byl zart ,chociaz temat zasluguje na bardziej powazna dyskusje.
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • dystans4 28.04.13, 15:44
  Ale trudności z rejestracją, to fakt. Właśnie to zrobiłem, jako buldog.
  Wyświetliła się informacja

  Спасибо buldog. Ваша регистрация завершена.

  Администрация форума требует подтверждения всех e-mail адресов. В следующие 10 минут (обычно мгновенноwink вы получите письмо с инструкциями по активации вашей учетной записи. Следуйте всем инструкциям в письме и вы сможете воспользоваться всеми возможностями форума уже через несколько минут!

  i czekam. Już ponad godzinę.
  Może się uda zarejestrować jako buldog2 albo dystans4. Zobaczymy.
  Nawiasem mówiąc, jako kraj napisałem Пшекия. Przeszło. : )
  --
  bul.
 • bambella 28.04.13, 15:45
  mogła Ci wrzucić w spam.
 • buldog2 28.04.13, 17:26
  Dzięki. Faktycznie, było w spamie. A reklamy przez filtr przechodzą.
  Już jestem, buldog bez numerków.

  Ktoś na Ursie napisał, że jest rozczarowany, bo nic odkrywczego, czy w ogóle rozszerzającego wyobrażenie o temacie (wyliczył cztery) nie znalazł. Zaraz odpiszę i zapytam, czego się spodziewał - analiz wymyślanych i pisanych w ciągu godziny na kolanie? Może prof. Fursow takie pisze? Nie widziałem. Takie analizy to do śmieci można wyrzucić od razu. Aleksandra fajnie podsumowali z mapą - "izdiewatiel'stwo".
  No to podam - i tu, i tam, skąd cytat (z Aleksandra). Z Wojny i Mira:

  pda.warandpeace.ru/ru/commentaries/view/79194/
  Teraz jeszcze trzeba coś napisać, bo znów się zlepi.
  --
  bul.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka