• drzewko
 • od najstarszego
 • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Rosja na miejscu 12, Polska na 23,trolle sie pochl

 • 11.01.17, 17:29
  Pod względem inowacyjnosci wg Bloomberga
  rusnext.ru/news/1484144791
  --
  Optyka której nie znosi cenzura
  pl.sputniknews.com
  kacap-z-moskwy.livejournal.com
  Ruski agresor youtu.be/cHfBIO-alTI
  Edytor zaawansowany
  • 11.01.17, 17:44
   brat_kryzysa napisał:

   > Pod względem inowacyjnosci wg Bloomberga

   W sumie nic dziwnego.Rosja nie ma innego wyjscia,a Polska moze nadal skrecac szrubokretami skladaki smile
  • 11.01.17, 17:47
   Pod względem edukacji Rosja 2 Polska 23
   www.bloomberg.com/graphics/2015-innovative-countries/

   --
   Unikam firm polecanych przez spamerów.
  • 11.01.17, 19:31
   Wczoraj lub przedwczoraj rosyjska tivi podała, że Moskiewski Uniwersytet im. Łomonosowa jest na trzecim miejscu na świecie pod względem "popytu" na jego absolwentów w kraju i poza granicami. Wyprzedzają go tylko jakieś dwa amerykanskie.
   Ale pewnie kłamiąwink
   • 17.01.17, 17:00
    Polska awansowała w rankingu innowacyjności Bloomberga

    Awans Polski w prestiżowym rankingu. Według najnowszego rankingu najbardziej innowacyjnych gospodarek (Bloomberg Innovation Index) Polska zajmuje 22. miejsce na świecie. Oznacza to awans z miejsca 23. zajmowanego w ubiegłym roku.
    W ubiegłym roku miejsce 22. przypadło Nowej Zelandii, która obecnie awansowała na miejsce 19. Nie zmieniła się natomiast pozycja zajmujących 21. miejsce Chin.

    Liderem klasyfikacji pozostaje nadal Korea Południowa, natomiast na drugim miejscu znalazła się w tym roku Szwecja, spychając Niemcy na zajmowane dotąd przez nią miejsce trzecie.
    Ranking Bloomberga uwzględnia łącznie siedem czynników: procentowy udział wydatków na badania i rozwój w produkcie krajowym brutto (Polska na 35. miejscu), udział produkcji dodanej w PKB (16. miejsce), wydajność pracy w przeliczeniu na pracownika (35.), procentowy udział spółek z branż wysoko zaawansowanych technologicznie w całości rodzimych firm (22.), lokalny zasięg szkolnictwa wyższego (15.), odsetek osób zaangażowanych w prace badawczo-rozwojowe w całości populacji (35.) oraz lokalną aktywność patentową (24.).

    Najbardziej pogorszyła się w tym rankingu pozycja Rosji, która spadła z ubiegłorocznego 12. miejsca aż na 26. Polska zdecydowanie wyprzedza w klasyfikacji innowacyjności pozostałe państwa Europy Środkowo-Wschodniej – następne w kolejności Węgry i Czechy awansowały w bieżącym roku odpowiednio z miejsca 30. na 27. i z 31. na 28.

    Poza Chinami także dwa pozostałe najsilniejsze gospodarczo państwa świata znalazły się w tegorocznym rankingu poza pierwszą piątką: Japonia spadła z miejsca czwartego na siódme, a USA z ósmego na dziewiąte. Na miejsce czwarte awansowała z piątego Szwajcaria, a na piąte z siódmego Finlandia. Nie uległa zmianie pozycja zajmującego szóste miejsce Singapuru. Ósme miejsce zajęła w bieżącym roku Dania, która była w 2016 roku dziewiąta.
    • 17.01.17, 17:01
     zapomniałem podac linka:
     biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/ranking-innowacyjnosci-bloomberga-polska-w-gore/lxc8eq
 • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.