14.08.17, 20:11
Okazuje sie, ze polnocnokoreanskie sukcesy w zakresie bromi rakietowej kupiono na Ukrainie. Ich rakiety lataja na ukrainskich silnikach RD-250 produkcji "JuzMasz".

rusvesna.su/news/1502707539
Edytor zaawansowany
  • lubat 14.08.17, 20:38
    No i wychodzi na to, że to znowu nieboszczyk ZSRR, ukraińskimi ręcami, miesza Amerykańcom w utrzymywaniu pokoju na Dalekim Wschodziesmile

Może być ciekawie, bo Zachód Ukrainie wszystko wybacza tak długo, jak ona obsikuje nogawki Rosji. Ale czy wykaże tolerancję, kiedy Ukry działają na szkodę swojego pana?
  • eva15 14.08.17, 20:39
    Spokojnie, na razie to tylko przypuszczenia gazeciarzy z NYT. Ale fajnie byłoby, gdyby się potwierdziłysmile.
  • eva15 14.08.17, 20:41
    Двигатели для ракет, которыми Пхеньян сейчас угрожает США, могли быть незаконно доставлены из Украины.

Источник: rusvesna.su/news/1502707539

Ekspert jest ostrożny. rakiety mogły być dostarczane...
  • lubat 14.08.17, 20:50
    Nie wiem, jaką siłę rażenia ma w Juesej NYT, ale to chyba nie przypadek, że publikuje takie "przypuszczenia".

Swoją drogą, to bardzo prawdopodobne, bowiem Ukraina ma tradycje dostarczania swojego uzbrojenia tam, gdzie raczej nie powinna. W wojnie gruzińskiej 2008 dostarczyła Gruzinom swoje najnowocześniejsze baterie rakiet przeciwlotniczych, zdjęte ze stanu uzbrojenia własnej armii. Wróble na dachu ćwierkały, że była jednym z najważniejszych dostawców broni dla państwa islamskiego. To dlaczego Prosiaczek, czy krewni Prosiaczka, mieli by nie zarobić na silnikach rakietowych, których i tak nikt nie chciał, a sama Ukraina nie może ich wykorzystać.
  • rosjaiswiat1 14.08.17, 20:57
    eva15 napisała:

> Spokojnie, na razie to tylko przypuszczenia gazeciarzy z NYT. Ale fajnie byłoby
    > , gdyby się potwierdziłysmile.

To nie jest przypadek. Dopiero co zaczeli sie spekulacje na temat dostarczenia banderowcom uzbrojenia,i od razu ten artykul:
    www.nytimes.com/2017/08/14/world/asia/north-korea-missiles-ukraine-factory.html

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
  • eva15 14.08.17, 22:18
    Oby to się nie okazało kolejnym spreparowanym atakiem na ... Rosję:

How the Russian-designed engines, called the RD-250, got to North Korea is still a mystery.

Mr. Elleman was unable to rule out the possibility that a large Russian missile enterprise, Energomash, which has strong ties to the Ukrainian complex, had a role in the transfer of the RD-250 engine technology to North Korea. He said leftover RD-250 engines might also be stored in Russian warehouses.

• eva15 14.08.17, 22:59
    No i wykrakałam:
    FAZ puścił właśnie artykuł pod tytułem:

Fliegen Pjöngjangs Raketen mit russischen Motoren?
    czyli:
    Latają rakiety Pjöngjang na rosyjskich motorach?

Artykuł FAZ powołując się na artykuł z NYT sugeruje bezczelnie już w tytule, że może chodzić o rosyjskie motory. W tekście pisze co prawda, że to może być produkcja wg rosyjskiej technologii na Ukrainie, ale przekazywana z pomocą rosyjskich firm.

Artykuł umiejętnie rozkłada akcenty tak, by Rosja była tu bardziej winna niż Ukraina..

www.faz.net/aktuell/politik/ausland/nordkorea-krise-fliegen-pjoengjangs-raketen-mit-russischen-motoren-15150941.html
  • walter622 15.08.17, 20:50
    eva15 napisała:
    > Artykuł umiejętnie rozkłada akcenty tak, by Rosja była tu bardziej winna niż Ukraina..

Silniki RD-250 produkowano tylko w "JuzMaszu".
    Lecz nie o tym. Pojawiaja sie dwie kolejne kwestie.
    1. Paliwo do tych silnikow, ktore (o ile sie nie myle ) Korea Pln. nie produkuje.
    2. Instalowanie na rakietach I obsluge silnikow nie da sie wykonac czytajac instrukcje obslugi - potrzbni sa fachowcy , ktorych Koreanczycy nie posiadaja.

W sumie te silniki to mie szpilki, by nikt ich nie zauwazyl i tylko teraz, ngle taka "sensacja"'.
  • eva15 15.08.17, 21:49
    > W sumie te silniki to mie szpilki, by nikt ich nie zauwazyl i tylko teraz, ng
    > le taka "sensacja"'.

No właśnie, słuszne uwagi. Mnie też to zastanawia, że niewidomi nagle odzyskali wzroksmile.
  • rosjaiswiat1 15.08.17, 21:03
    eva15 napisała:

> No i wykrakałam:
    > FAZ puścił właśnie artykuł pod tytułem:

Winny jest juz wskazany,i to nie Rosja. I sprawa lub bedzie uciszona,lub winnym bedzie Juzmasz, ktory na wlasna reke cos tam sprzedal komuchom z Polnocnej korei. Byc moze nawet beda nalozone sankcje na to ukr.przedsiebiorstwo.

--
  • eva15 15.08.17, 21:58
    Ee tam, na Ukraińców/Juzmasz nic nałożone nie będzie. To raczej takie pogrożenie palcem pod adresem Rosji i Chin - ukryta sugestia, że bez obu tych krajów ukraiński przeciek nie miałby szans na realizację.
  • rosjaiswiat1 15.08.17, 22:06
    eva15 napisała:

> Ee tam, na Ukraińców/Juzmasz nic nałożone nie będzie.

Przeciez to wynika z tego,co napisalem.

>To raczej takie pogrożenie palcem pod adresem Rosji i Chin

Mam nadzieje,ze to tylko zart,a nie cos,co napisala na powaznie.

--
  • j-k 15.08.17, 21:03
    z ta swoja pomoca dla Chacholow...

a ci na boku robia kase na lewo, bez zgody Patrona...
  • eva15 15.08.17, 22:11
    Bez jaj. Na Ukrainie w tak ważnych, militarnych sprawach o znaczeniu globalnym nic się bez wiedzy Wielkiego Brata dziać nie może.
    Jużmasz to nie jakiś wiejski PGR, tylko największa spuścizna technologiczna po ZSRR. W całej E. Wschodniej - kontrolowanej w międzyczasie praktycznie w pełni przez USA - tak wysoko rozwiniętych technologii nie było. Polska mogłaby pomarzyć. Tylko na Ukraine był kompleks militarny o poważnym znaczeniu. Do niedawna, bo zadbano o to, by upadł.
  • j-k 16.08.17, 05:46
    wez ty, nie rob jaj z samej siebie, bo jaj , z biologicznych,
    niezaleznych od Ciebie powodow nie posiadasz (jajeczek nie licze).

Ukraina, jeszcze do niedawna , mimo wojny z Rosja - handlowala potajemnie z Rosja dostarczajac jej komponenty sprzetu wojskowego...

- taki to kraj te Chacholy.
    Czasami bywaja niepodlegli nie tylko od Moskwy i Waszyngtonu
    - ale nawet od Kijowa smile
  • eva15 16.08.17, 23:33
    Oj, naiwny, ty naiwny, skoro sądzisz, że najpotężniejsze zakłady militarne E. Wschodniej (powiązane z Rosją) nie podlegały i nie podlegają szczególnej opiece Wuja Sama...

Wuj Sam wlazł pewnie wg ciebie na Ukrainą po to, by tam śpiewać ukraińskie czastuszkismile. Wiadomo - już nawet Hitler docenił talent muzyczny Ukraińców- stąd Bataillon Nachtigall (Батальйон Соловéй). Ukraińcy śpiewają jak słowikismile
  • lubat 15.08.17, 21:28
    ... i obiecał na razie ich nie atakować, więc dyskusję o jego czy nie jego rakietach można też odłożyćsmile
  • rosjaiswiat1 15.08.17, 21:54
    lubat napisał:

> ... i obiecał na razie ich nie atakować, więc dyskusję o jego czy nie jego raki
    > etach można też odłożyćsmile

Trump na pewno dzis bedzie spac spokojnie,ale nasza ulubienica Julka Tymoszenko co raz bardziej histerizuje, twierdzac,ze bez zachodnich datkow Ukraina padnie,a tak moze stac sie,jeslli zachod postanowi ukarac banderowcow.

--
  • eva15 15.08.17, 22:02
    Julka chyba coraz mniej kuma, o co chodzi. USA nie ukarzą banderowców, USA tylko pokazują banderowcom, co mogą im zrobić, jeśli będą podskakiwać - Stany mają na nich tzw. papiery/teczki, które można w razie czego wykorzystać. Ale w sumie ta nagła afera jest bardziej ostrzeżeniem w kierunku Rosji i Chin.

--
    P_f o Polkach w Niemczech:
    "Polin w Niemczech brzmi troche jak kobieta lekkich obyczajow".

Feluś zachwycony F-22 i zniesmaczony pilotami nie umiejącymi latać bez tlenu:
  • rosjaiswiat1 15.08.17, 22:08
    eva15 napisała:

>nagła afera jest bardziej ostrzeżeniem w kierunku Rosji i Chin.

smile))

--
  • eva15 15.08.17, 22:13
    ?? Co Cię bawi?

--

• rosjaiswiat1 15.08.17, 22:26
    eva15 napisała:

> ?? Co Cię bawi?

Twoj zart smile

--
  • eva15 15.08.17, 22:40
    Ja nie żartuję

--

• eva15 15.08.17, 22:51
    Przeczytaj, co napisałam do jasia-głuptasia.

--

• rosjaiswiat1 16.08.17, 23:09
    eva15 napisała:

> Przeczytaj, co napisałam do jasia-głuptasia.

Przecytalem,Ewa,i musze stwierdzic,ze Twoja wiara we wszechmoc Wielkiego Brata mnie bardzo dziwi. Amerykanie nie sa wstanie kontrolowac tego,co u nich dzieje sie pod nosem, i nawet tego,co dzieje sie w ich wlasnym kraju,a juz mowic o kontrole w takim niedopanstwie,jakim jest Banderostan,to absolutnie niepowaznie.
    Zreszta to nie jest tym,co mnie wydalo sie Twoim zartem. Mnie rozn=bawilka sama mozliwosc grozenia paluszkiem pod adresem Rosji i Chin. Byc moze z perspektywy Polski czy Niemiec to wydaje sie czyms powaznym,ale nie ze strony dwoch panstw,jedno z ktorych jest atomowym mocarstwem,a drugie ludnosciowym i gospodarczym.
    Co do samej afery.
    jestem pewny na 100%,ze ta publikacja w NYT nie okazla sie przypadkowo,o czym juz wspominalem, to odpowiedz na propozycje dostarczenia amerykanskiej broni banderowcom.
    --
  • eva15 16.08.17, 23:13
    Ty naprawdę wierzysz w to, że USA po przejęciu Ukrainy pod swoje skrzydła olały tak ważny dział ukraińskiej gospodarki jak potężny przemysł militarny powiązany do niedawna jeszcze z Rosją i Ukraińcy mogli tam robić, co im się żywnie podoba, a durne Amerykańce nic nie kumały?

--

• rosjaiswiat1 16.08.17, 23:28
    eva15 napisała:

> Ty naprawdę wierzysz w to, że USA po przejęciu Ukrainy pod swoje skrzydła olały
    > tak ważny dział ukraińskiej gospodarki jak potężny przemysł militarny powiązan
    > y do niedawna jeszcze z Rosją i Ukraińcy mogli tam robić, co im się żywnie podo
    > ba, a durne Amerykańce nic nie kumały?

Ewa, ja wierze w to,ze nikt nie jest wstanie kontrolowac chciwosc ludzka,tym bardziej,ze Ty blednie zalozyla,ze Ukraincy dostarczyli Kimowi silniki w ostatnich 3 latach. Samego silnika nie starczy,zeby rakieta poleciala. Trzeba przeprowadzic ogrom prac,zeby to wszystko gralo, zreszta i tak juz jest wiadomo,o czym napisalem wczesniej,ze to wszystko zaczelo sie duzo wczesniej.

--
  • eva15 16.08.17, 23:38
    A GDZIE ja piszę o ostatnich 3 latach? No GDZIE?
    Zacharowa podaje, że już w 2009 r. Rosja złosiła do ONZ nielegalne kontakty militarne na linii Ukraina - Korea Płn. (w tamtym czasie z Korei Płn. na Ukrainę). Zachód to olał, już wówczas nie zgodził się na sankcje.

pl.sputniknews.com/swiat/201708166097170-Zacharowa-sankcje-bron/
  • rosjaiswiat1 16.08.17, 23:44
    eva15 napisała:

> A GDZIE ja piszę o ostatnich 3 latach? No GDZIE?

Troche wyzej: "Ty naprawdę wierzysz w to, że USA po przejęciu Ukrainy pod swoje skrzydła olały tak ważny dział ukraińskiej gospodarki jak potężny przemysł militarny powiązany do niedawna jeszcze z Rosją" - z tego jednoznacznie wychodzi,ze dopiero po 2014 roku Amerykanie przyjeli Ukraine pod swoje skrzydlo. Wczesniej Amerykanie nie mieli nic do gadania w tych sprawach.

--
  • eva15 16.08.17, 23:47
    Nie, to z tego nie wynika. Wiadmo USA już od ponad 20 lat mają rosnące wpływy na Ukrainie. Teraz, po 2014 r. to już oficjalne przejęcie tego państwa pod skrzydła Imperium Dobra, drogą puczu.
  • rosjaiswiat1 16.08.17, 23:49
    eva15 napisała:

> Nie, to z tego nie wynika. Wiadmo USA już od ponad 20 lat mają rosnące wpływy n
    > a Ukrainie.

Ewa, rosnace wplywy,a totalny kontrol to dwie rozne rzeczy.

>Teraz, po 2014 r. to już oficjalne przejęcie tego państwa pod skrzy
    > dła Imperium Dobra, drogą puczu.

Ewa,to bicie piany,jak Ty sama lubisz mowic.

--
  • eva15 16.08.17, 23:54
    Ja nie mówię o totalnej kontroli, bo takiej nie ma. Wiadomo, że Ukraińcy sprzedają na lewo różną broń, w tym i w Donbasie. Ale tam gdzie chodzi o sprawy globalnej strategii (w dodatku atomowej) nie wierzę, by USA były ślepe i głuche.

--

• rosjaiswiat1 17.08.17, 00:01
    eva15 napisała:

> Ja nie mówię o totalnej kontroli, bo takiej nie ma. Wiadomo, że Ukraińcy sprzed
    > ają na lewo różną broń, w tym i w Donbasie. Ale tam gdzie chodzi o sprawy globa
    > lnej strategii (w dodatku atomowej) nie wierzę, by USA były ślepe i głuche.

Ewa,to nie sa sprawy globalnej strategii. Silniki,o ktorych mowa,to bardzo stara konstrukcja,i bylo ich wyprodukowano mnostwo i montowano na wiele roznych rakietach,miedzy innym i przyznaczenia komercyjnego. wiec nie jest na tyle istotna sprawa samych silnikow,a tylko sprawa wspolpracy technologicznej. A to juz fachowcy,ktore maja rodziny,a wyplaty na Ukrainie sa kompromitujaco niskie. A teraz powiedz,w jaki sposob moga USA kontrolowac kazdego ukr.specjalista od technologii rakietowych?

--
  • eva15 17.08.17, 00:11
    I co? Gdzie ci niekotrolowani specjaliści rozwijają przemysłową produkcję rakiet? W domu pod łóżkiem?
  • rosjaiswiat1 17.08.17, 10:03
    eva15 napisała:

> I co? Gdzie ci niekotrolowani specjaliści rozwijają przemysłową produkcję rakie
    > t? W domu pod łóżkiem?

Nie pod lozkiem,a tylko u Kima. Oczywiscie pojedynczy specjalist nie wiele moze zrobic,ale gdy ich wielu,a do tego maja wsparcie od strony swojego bylego kierownictwa,to to sila. Kuszac chca wszyscy,i ci kto juz pracuje u Kima,i ci kto pozostal sie na Ukrainie.

--
  • walter622 16.08.17, 20:13
    eva15 napisała:

> ?? Co Cię bawi?

Przyznam, tez nie rozumiem twojej argumentacji
    Tym bardziej, na tle pekinskiej wypowiedzi Danforda.

• eva15 16.08.17, 23:10
    Sam słusznie zauważasz, że silniki to nie szpilki.
    Ja mogę tylko dodać, że tak newlargiczne, ważne militarnie zakłady na Ukrainie jak Jużnasz, (podobnie jak elektrownie atomowe i inne strategicznie ważne elementy ukraińskiej państwowości) nie mogły nie być pod szczególną opieką Wielkiego Brata, który wziął Ukrainę pod swe demokratyczne skrzydła. Tym bardziej, że ukraiński przemysł zbrojeniowy nie od rau zerwał wszystkie kontakty i powiązania z Rosją. Na lewo, niespostrzeżenie to Ukraińcy mogą sprzedawać kałachy albo jakieś granaty, ale nie rakietysmile.

Prasa niemiecka zapełniła się amerykańskimi i niemieckimi ekspertami, którzy sugerują współudział Rosji i Chin. Sueddeutsche Zeitung w tym na dzień dzisiejszy przoduje. Tak więc cała ta afera nie służy ukaraniu Ukraińców, to raczej strzał ostrzegawczy pod innym adresem.
  • rosjaiswiat1 16.08.17, 23:21
    eva15 napisała:

> Sam słusznie zauważasz, że silniki to nie szpilki.

Tak naprawde,takie silniki nie sa az tak wielkie,i na pewno sporo mniejsze niz turbiny Siemensa.

> Ja mogę tylko dodać, że tak newlargiczne, ważne militarnie zakłady na Ukrainie
    > jak Jużnasz, (podobnie jak elektrownie atomowe i inne strategicznie ważne eleme
    > nty ukraińskiej państwowości) nie mogły nie być pod szczególną opieką Wielkiego
    > Brata, który wziął Ukrainę pod swe demokratyczne skrzydła.

Wspolpraca Juzmasza i Polnocnymi Koreanczykamu trwa od 14 lat.

> Tak więc cała ta afera nie służy ukaraniu Ukraińców, to raczej strza
    > ł ostrzegawczy pod innym adresem.

Amerykanie az tak glupie nie sa,zeby przypuszczac,ze Rosja czy Chiny chcieliby dostarczyc Kimowi rakietowe technologii,wiec nie ma mowy o zadnym strzale ostrzegawczym. To walka wewnatrz USA.

--
  • eva15 16.08.17, 23:27
    > Amerykanie az tak glupie nie sa,zeby przypuszczac,ze Rosja czy Chiny chcieliby
    > dostarczyc Kimowi rakietowe technologii,wiec nie ma mowy o zadnym strzale ostr
    > zegawczym.

Przecież to zupełnie nie o to chodzi jaka jest prawda! Kogo to interesuje w propagandzie medialnej USA?

>To walka wewnatrz USA.

Absolutnie tak. Ale to ma międzynarodowe reperkusje.
  • rosjaiswiat1 16.08.17, 23:35
    eva15 napisała:

> Przecież to zupełnie nie o to chodzi jaka jest prawda! Kogo to interesuje w pro
    > pagandzie medialnej USA?

To prawda,ale my mozemy tylko przypuszczac,skad rosna nogi calej tej afery. Ja jestem pewien,ze chodzi o bron amerykanska dla banderowcow.

> Absolutnie tak. Ale to ma międzynarodowe reperkusje.

Zadnych miedzynarodowych reperkusje nie bedzie,oprocz tego,ze banderowcy moga zapomniec o Javelinach . Jak juz pisalem wczesniej,ta sprawa rozejdzie sie po kosciach. Cel zostal osiagniety - Banderostan zostal skompromitowany.

--
  • eva15 16.08.17, 23:40
    Wypowiedzi prasy zachodniej nie wskazują na żadną kompromitację. Raczej jesz szukanie ukrytego winnego.
  • rosjaiswiat1 16.08.17, 23:45
    eva15 napisała:

> Wypowiedzi prasy zachodniej nie wskazują na żadną kompromitację. Raczej jesz sz
    > ukanie ukrytego winnego.

Szukaja alibi dla siebie.

--
  • eva15 16.08.17, 23:48
    Tworzą przyszłościowe medialne haki na Rosję i Chiny.
  • rosjaiswiat1 16.08.17, 23:51
    eva15 napisała:

> Tworzą przyszłościowe medialne haki na Rosję i Chiny.

Rosja i Chiny nie sa Polska czy Niemcy. Tu zadne haki nie pomoga. Postaraj sie nareszcie popatrzyc na swiat z perspektywy niezaleznych panstw smile

--
  • eva15 16.08.17, 23:56
    Ty nie kumasz, na czym polega prawdziwa niezależność. Niezależność to prawo kreacji światowej waluty i kontrola nad światowym systemem finansowym.
    Putin to kuma, zna swoje ograniczenia.

--

• rosjaiswiat1 17.08.17, 00:01
    eva15 napisała:

> Ty nie kumasz,

Ja o tym wiem.

--
  • eva15 17.08.17, 00:15
    Nie, nie wierzysz w zależność Rosji od światowego systemu finansów. A dokładnie w tym jest cały problem.
    Gdyby Rosja i Chiny były rzeczywiście niezależne, USA natychmiast ległby w gruzach, BEZ jednego wystrzału i bez wojen. Po prostu - nie mogłyby drukować kasy, bo nikt poważny, by jej nie wziął do ręki w swych rozliczeniach gospodarzych ze światem.
  • rosjaiswiat1 17.08.17, 00:38
    eva15 napisała:

> Nie, nie wierzysz w zależność Rosji od światowego systemu finansów. A dokładnie
    > w tym jest cały problem.

Rosja,jak i Chiny,korzystaja z tego systemu,poniewaz im to oplaca sie. gdy przestanie oplacac sie,to nie beda z jiego kortzystac. I to wlasnie jest niezaleznosc. A takie Niemcy,czy Polska,niezaleznie od tego,czy im to oplaca sie,czy nie,i tak beda robnic jak im kaze Pan.

> Gdyby Rosja i Chiny były rzeczywiście niezależne,

Oni sa niezalezne.

--
  • eva15 17.08.17, 00:43
    OK, dobranocsmile

--

• walter622 17.08.17, 18:53
    eva15 napisała:

> Sam słusznie zauważasz, że silniki to nie szpilki.

Na marginesie. Wszystkim uszlo uwagi iz Korea Pld. nie uszestniczy w anyrosyjskich sankcjach.

> to raczej strzał ostrzegawczy pod innym adresem.

Nie szukal bym w tym jakiegos glebszego sensu i zamyslu - takie sobie wackowe sensacje.
  • eva15 17.08.17, 21:43
    Wackowe sensacje, bez sensu i zamysłu? Optymistą jesteś...

Niemieckie media nie odpuszczają tematowi. Dziś w radio był program, w którym jakiś ukraiński wojskowy wywodził, że te silniki zaprzestano produkować w Jużmasz już sporo lat temu, a produkowano je wyłącznie dla Rosji i Rosja ma ich ogromne zapasy. Najbezczelniej w świecie facet sprzedawał opinii ublicznej wersję, że to Rosja sprzedała te silniki Korei Płn. i teraz chce zrzucić winę a Ukrainę. Dziennikarz niemiecki słuchał tego jak objawienia....
  • rosjaiswiat1 17.08.17, 22:22
    eva15 napisała:

> . Dziennikarz niemiecki słuchał tego jak objawienia....

I jakie to ma znaczenie?

--
  • elka-sulzer 17.08.17, 22:43
    > eva15 napisała:
    >
    > > . Dziennikarz niemiecki słuchał tego jak objawienia....
    >
    rosjaiswiat1 napisał(a):
    > I jakie to ma znaczenie?

Hmmm, skoro Ukraina silnikow nie ma - wedle tego Ukrainca - a wszedl w ich posiadanie tyran-nie-po-mysli Usraela to teraz zachodzi pytanie ... skad je tyran-nie-po-mysli-Usraela wytrzasnal?
    Ten nic nie znaczacy tyran tak po prawdzie to Usraelowi wisi i powiewa ale w miedzyczasie mozna go uwiazac na szyi ... Rosji.
    Bo nie o tyrana i jego maly kraik chodzi ale o Rosje.
    Bo wiadomo ... to Rosja sieje zawieruche na Bliskim Wschodzie, napada na co rusz to jakies kraje, buduje bazy wszedzie gdzie sie da, obala rzady nie po jej mysli, zagarnia bogactwa naturalne i rozdaje wspanialomyslnie pozyczki nie do splacenia, hehehe
  • eva15 17.08.17, 22:47
    Dokładnie Elka, Ty kumasz w czym rzecz i co chcę powiedzieć.

--

• rosjaiswiat1 17.08.17, 22:53
    eva15 napisała:

> Dokładnie Elka, Ty kumasz w czym rzecz i co chcę powiedzieć.

A mozesz sobie wyobrazic to,Ewa,ze ktos moze mylic sie tak samo jak i Ty?
    I nie kazdy,kto ma inne zdanie od Twojego,nie stanowi sie automatycznie niekumatym.

--
  • rosjaiswiat1 17.08.17, 22:52
    elka-sulzer napisała:

> Bo nie o tyrana i jego maly kraik chodzi ale o Rosje.

Mylisz sie,Elka,to odglosy wewnetrznej wojny,ktora toczy sie u was w USA. I z tego co ja czytam w amerukanskiej prasie,to ten temat nie jest zbyt chwytliwy,a jak by chodzilo o wskazanie Rosji,jako winnego,to temat bylby caly czas na topie.
    --
  • walter622 17.08.17, 22:32
    eva15 napisała:

> Wackowe sensacje, bez sensu i zamysłu?

> Dziennikarz niemiecki słuchał tego jak objawienia....

Typowy wacek -smile))

--
    ------------------
    "I jeszcze przypomnienie, jesli bedziesz kontynuowal bezczelne "toto" to nie bede mial litosci i Twoja slabosc innym pokaze."
    (c) polski_francuz do Kaszebe12, grożąc ujawnieniem treści prywatnej korespondencji
  • eva15 17.08.17, 22:48
    Te wacki urabiają zachodnią opinię publiczną w przekonaniu, że znów Ruskie winne...

--

• rosjaiswiat1 17.08.17, 22:55
    eva15 napisała:

> Te wacki urabiają zachodnią opinię publiczną w przekonaniu, że znów Ruskie winne...

I jakie to ma znaczenie?

--
  • eva15 17.08.17, 23:25
    Opinia publiczna MUSI być przekonana, że Rosja to diabeł wcielony. Wtedy nie zaprotestuje przeciw żadnym antyrosyjskim represjom.

--

• rosjaiswiat1 17.08.17, 23:30
    eva15 napisała:

> Opinia publiczna MUSI być przekonana, że Rosja to diabeł wcielony. Wtedy nie za
    > protestuje przeciw żadnym antyrosyjskim represjom.

Ale cala ta afera zaczela sie z innego powodu,i dla innego celu. Obecnie nie tyle chca pograzyc Rosje,co wybielic siebie za podtrzymanie rezimu,ktory handluje bronia z kazdym,kto gotow zaplacic.

--
  • eva15 17.08.17, 23:52
    A dla jakiego celu się ta afera rozpoczęła?

--

• walter622 16.08.17, 20:32

Ciag dalszy silnikowej historii

rusvesna.su/news/1502877584
  • rosjaiswiat1 16.08.17, 23:12
    walter622 napisał:

>
    > Ciag dalszy silnikowej historii

Sprawa wkrotce ucichnie, ale banderowcy broni amerykanskiej nie dostana smile

--
  • eva15 16.08.17, 23:22
    Tja, może masz rację, ale niemiecki Sputnik nie dawniej jak wczoraj napisał, że Czechy są zmuszane przez USA do sprzedaży Ukrainie broni ofensywnych po to, by USA w razie czego nie były z taką sprzedażą samotne jako jedyny kraj, który to będzie robić.

de.sputniknews.com/politik/20170815317036504-tschechische-waffenlieferungen-an-ukraine/
  • rosjaiswiat1 16.08.17, 23:39
    eva15 napisała:

> Tja, może masz rację, ale niemiecki Sputnik nie dawniej jak wczoraj napisał, że
    > Czechy są zmuszane przez USA do sprzedaży Ukrainie broni ofensywnych po to, by
    > USA w razie czego nie były z taką sprzedażą samotne jako jedyny kraj, który to
    > będzie robić.

Ewa,jest oczywistym,ze banderowcy dostaja bron od bylych demoludow, ale to przestarzaly sprzet,ktory jakosciowo nie jest wstanie zmienic ukr.armii. Chodzi o amerykanski nowoczesny sprzet.

--
  • eva15 16.08.17, 23:44
    Artykuł rosyjskiego Sputnika podaje wyraźnie, że chodzi o to, by USA nie były osamotnione w sprzedaży broni ofensywnej (śmiercionośnej) na Ukrainę - stąd naciski na nieszczęsne Czechy:

Erstens sei Tschechien von Washington unter Druck gesetzt worden, weil die USA nicht als einziger Staat der Welt tödliche Waffen an die Ukraine liefern wollen.

• rosjaiswiat1 16.08.17, 23:47
    eva15 napisała:

> Artykuł rosyjskiego Sputnika podaje wyraźnie, że chodzi o to, by USA nie były o
    > samotnione w sprzedaży broni ofensywnej (śmiercionośnej) na Ukrainę - stąd naci
    > ski na nieszczęsne Czechy:

Ewa, a twoim zdaniem bron z magazynow bylych demoludow nie jest ofensywna (smiecionosna)?

--
  • eva15 16.08.17, 23:50
    ?? Hę, no przecież piszę, że (wg Sputnika) Czechy taką śmiercionośną broń mają i USA chcą Czechy zmusić, by ją Ukrainie udostępniły. .
  • rosjaiswiat1 16.08.17, 23:53
    eva15 napisała:

> ?? Hę, no przecież piszę, że (wg Sputnika) Czechy taką śmiercionośną broń mają
    > i USA chcą Czechy zmusić, by ją Ukrainie udostępniły. .

A ja pisze,ze jest oczywistym,ze taka bron byle demoludy banderowcom dostarczaja,ale to przestarzaly sprzet,ktory nie jest wstanie jakosciowo zmienic ukr.armie. Wiec o co Tobie chodzi?

--
  • eva15 16.08.17, 23:59
    Artykuł podaje wyraźnie, że Czesi mają nowoczesny, udoskonalony sprzęt. Nie przypadkiem USA zmuszają Czechy a nie np. dużo bardziej im posłuszną Rumunię.

--

• rosjaiswiat1 17.08.17, 00:07
    eva15 napisała:

> Artykuł podaje wyraźnie, że Czesi mają nowoczesny, udoskonalony sprzęt. Nie prz
    > ypadkiem USA zmuszają Czechy a nie np. dużo bardziej im posłuszną Rumunię.

Z artykulu wynika tylko to,ze Czesi cos tam maja udoskonalanego,ale nie wynika,ze Czesi to Ukrainie sprzedadza. Zreszta nic radykalnie nowoczesnego Czesi i tak nie maja,a banderowcy nie maja kasy,zeby to kupic. jak by mieli kase,to mogliby produkowac na wlasnych fabrykach.

--
  • eva15 17.08.17, 00:19
    Nie mówię, że Czesi na pewno sprzedadzą, mówię, że są naciskani przez USA - tak podaje rosyjskie źródło, nie ja.

Gadanie o braku kasy na Ukrainie jest zabawne, to mnie w tym artykule rozśmieszyło. Jak trzeba, to kasa dla Ukrainy jak dotąd zawsze się znalazła i nadal tak będzie. Na takie cele kasy nigdy nie braknie.
  • eva15 17.08.17, 00:21
    USA naciskając na Czechy dobrze przecież wiedzą, jaki jest stan ukraińskich finansów i Czesi też wiedzą. To zupełnie nie w tym rzecz, czy Ukraina ma kasę. Wiadomo, że nie ma.

--

• rosjaiswiat1 17.08.17, 00:40
    eva15 napisała:

> USA naciskając na Czechy dobrze przecież wiedzą, jaki jest stan ukraińskich fin
    > ansów i Czesi też wiedzą. To zupełnie nie w tym rzecz, czy Ukraina ma kasę. Wia
    > domo, że nie ma.

A ja pisze o tym,ze byle kraje demoludow banderrtoqwcom dostarczaja bron za darmo,b

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka