Dodaj do ulubionych

Z Rusalem to byl przedsmak

21.04.18, 15:24
W 2019 USA beda mogli eksportowac do 99 mld m3 gazu LNG, wowczas zaczna sie powaziejsze prowokacje wzgledem Rosji

--
Optyka której nie znosi cenzura
pl.sputniknews.com
twitter.com/kacapmsk
alexjones.pl/
Edytor zaawansowany
  • monalisa2016 21.04.18, 16:58
    Przesmak?
    A komu ten przesmak tak ogólnie zaszkodzi?
    Ano Stanom też.
    Rusal to jest to samo co mieszanie się Trumpa do OPEC w celu obniżenia ceny gazu i ropy by zaszkodzić Rosji bez uwagi na swoich producentów shale oil/gas, którzy zaczeli się odradzać dzięki wysokim wrecz opłacalnym cenom gazu i ropy. Ciekawa jestem kto tę wojnę gospodarczą wygra jak na razie Stany postawiły się przeciw całemu światu.
  • brat_kryzysa 23.04.18, 10:03
    Stany robią co chcą ,demolują gospodarkę, która ciągle jeszcze mocno zależy od USA

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • berek_p 21.04.18, 18:09
    A jak cena lng będzie niska wtedy Rosja powinna gaz importować a także stać się pośrednikiem w handlu amerykańskim gazem. Już w tej chwili Rosja uczestniczy w wydobyciu gazu i ropy na innych kontynentach.
  • rosjaiswiat1 21.04.18, 23:00
    "Do końca 2019 r. w planach jest jeszcze otwarcie 4 terminali o łącznej potencjale 36 do 99 mld m3. Wtedy USA staną się trzecim światowym eksporterem LNG po Katarze i Australii."
    szczesniak.pl/ypm
    Sadze, ze stad masz te swoje 99 mld m3 LNG. Dla mnie zrodlo, ktore operuje liczbami w takim przyblizeniu (36 do 99 mld m3) nie jest powazne.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg

Rosja dziś nikogo nie uważa za swojego wroga, ale my nikomu nie radzimy uważać za swojego wroga nas .
    W.W. Putin
  • brat_kryzysa 22.04.18, 00:06
    Ile wyeksportuja nie wiem ale do takiej przepustowości daza.jesli tak ta są wyjątkowo efektywni w lupkach

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • monalisa2016 22.04.18, 00:23
    Ale Donald chce im w tym przeszkodzic zmuszajac OPEC do obnizenia ceny, w koncu o co mu chodzi o odmrozeniu uszów na złosc mamie kosztem społeczenstwa czyli miejsc pracy?
  • monalisa2016 22.04.18, 00:43
    Sankcje na Rusal są to sankcje na wiele gałezi amerykanskiego przemysłu (ceny alu poszly w gore) a szczególnie na "statek" flagowy Stanów jakim jest Boeing, wystarczy teraz że Chiny nałozą cła na zamówione samoloty i miejsca pracy są w kaczoku jak to mówią na Slasku. Jest to America first według Donalda?
    Rosja ma wyjscie może czasowo upanstwowic za zgodą własciecieli firm własne firmy te w kraju aż do przetrwania wsciekłosci Donalda, a co Stany, upanstwowią?
  • lubat 22.04.18, 10:33
    monalisa2016 napisał(a):

> ... Chiny nałozą cła na zamówione samoloty i miejsca pracy są w kaczoku
    > jak to mówią na Slasku.

Chyba miało być "w hasioku"smile

gryfnie.com/slownik-slaski/hasiok/
  • berek_p 22.04.18, 11:31
    Chiny wspólnie z Rosją powinny produkować samoloty pasażerskie i tym samym wroga zza Atlantyku nie utrzymywać.
  • monalisa2016 22.04.18, 12:58
    berek_p napisał:

> Chiny wspólnie z Rosją powinny produkować samoloty pasażerskie i tym samym wrog
    > a zza Atlantyku nie utrzymywać.

Przecież produkują jedni i drudzy.
    de.wikipedia.org/wiki/Comac_C919
    de.wikipedia.org/wiki/Suchoi_Superjet_100
  • monalisa2016 22.04.18, 12:51
    Super!
    Serdeczne DZIEKI Lubat za link do ślonskiego słownika, nie sądziłam że takie coś istnieje ale przyda mi się.
    Zaraz będzie link podany dalej.
    Nie wiem, hasiok tyż pasuje ale ja znam te powiedzenie z kaczokiem.
    Myślę że jest to zależne od regionu.
    Przecztałam troche, tu nie mogłam zrozumiec słowa np "dziynki", znam frelki albo dziołszki.
    Szkoda że w nim nie ma prawdziwego słownika gdzie można wyszukać poszczególne słowa jak i ich pisownię.
  • rosjaiswiat1 22.04.18, 20:28
    brat_kryzysa napisał:

> Ile wyeksportuja nie wiem ale do takiej przepustowości daza.

Do jakiej przepustowosci? 36 czy 99 mld m3 rocznie? Bo to jest bardzo istotne.

> jesli tak ta są wyjątkowo efektywni w lupkach

A czy wiesz ile gazu Stany zuzywaja rocznie, a ile go wydobywaja? Bo widziszli, zeby wyeksportowac 99 mld m3 gazu, trzeba miec taka nadwyzke. Bo w przeciwnym wypadku Stany beda musieli najpierw gaz importowac, zeby poznie eksportowac smile

--

Rosja dziś nikogo nie uważa za swojego wroga, ale my nikomu nie radzimy uważać za swojego wroga nas .
    W.W. Putin
  • brat_kryzysa 23.04.18, 10:00
    Tak, mają nadwyżkę i będą mieli coraz większą, gaz z najtańszej formy wydobycia będzie skraplaniu.
    Co do stancji to naradzie widać że rozłożyły Rusal, Wekselberg też dostał po tyłku, i co zrobi Rosja?ano nic specjalnie nie może poza odkupienie aktywów spolek

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • rosjaiswiat1 23.04.18, 20:24
    brat_kryzysa napisał:

> Tak, mają nadwyżkę i będą mieli coraz większą,

Jak duza maja nadwyzke, i jak duza beda miec w przyszlosci?

>gaz z najtańszej formy wydobycia będzie skraplaniu.

Dla producenta jest bez roznicy jaki gaz on skrapia, o ile on wydobywa jednoczesnie tanszy i drozszy gaz.

> Co do stancji to naradzie widać że rozłożyły Rusal,

Czyli co, Rusal juz nie produkuje aluminium? Brat..., dostali po dupie ci, kto trzyma akcje Rusala, ale tak to jest -dzis cena akcje leci w dol, i ci kto i ch posiada wirtualnie traca mnostwo kasy, a jutro acena akcje zwyszkuje, i wirtualnie ci kto posiada te akcje robi sie bogatszy, ale sa Rusal na tej calej awanturze tylko zyskuje, poniewaz cena aluminium znacznie wzrosla.

>Wekselberg też dostał po tyłku, i co zrobi Rosja?

A co pwinna zrobic? Moze przytulic?

>ano nic specjalnie nie może poza odkupienie aktywów spolek

I to za o wiele mniejsza cene, niz sa warte w rzeczywistosci. Wiec Rosja, jako panstwo, zrobi na tym calkiem niezly interes -nie tylko zwroci to, co nalezy calemu rosyjskiemu narodowi, to jeszcze i nie zaplaci za to duzo, i przy tym, co jest bardzo istotne, zaden prawnik nie znajdzie w tym lamanie prawa.

--

W.W. Putin
  • brat_kryzysa 24.04.18, 09:14
    Niestety Rusal dostal bana na realna produkcje, kancuch sprzedazu zostal lub niebawem bedzie zatrzymany, sam rynek amerykanski to 1.8 mld dol a to nie koniec bo Europa tez nie bedzie mogla handlowac, narazie czekaja az wypracuja nowe lancuchy dostaw.Beda mogli handlowac przez posrednikow ale to bardzo podraza koszty, czy rynek azjatycki zrekompensuje??? nie sadze ale tam trzeba walic na rynki BRICSa

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • rosjaiswiat1 24.04.18, 11:20
    Русал» стремительно подорожал

m.lenta.ru/news/2018/04/24/rusal_up/
    Акции компании «Русский алюминий» на открытии торгов Гонконгской биржи подорожали на 24 процента, следует из данных торговой сессии.

В целом рост цен на акции «Русала» в ходе торгов в Гонконге достигал 39 процентов на фоне смягчения позиции властей США в отношении компании.

I to tyle z twojej sensacji. smile

--

W.W. Putin
  • brat_kryzysa 24.04.18, 13:51
    ha ha
    Nic sie nie zmienilo, narazie "obiecali" ze sciagna sankcje w zamian a pakiet kontrolny nad Rusalem a gieldy jak to gieldy przesadnie reaguja spekulacyjnie
    Ty nie widzisz czegos wiekszego, disiaj na G7 zwarli szeregi z usmanami i mowiili o kolejnych sankcjach i zobaczysz ze na Donbasie sie zaogni byc moze jeszcze przed MŚ a Ukraina to bankrut i nie widac szans na splate dlugow

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • rosjaiswiat1 24.04.18, 20:18
    brat_kryzysa napisał:

> ha ha

No wlasnie - ha,ha
    Ja wczoraj naoisalem, ze akcje w jednynym dniu moga staniec, a wkrotce zdrozec, i nie minelo doby, jak moje slowa zostali potwierdzone.

> Nic sie nie zmienilo, narazie "obiecali" ze sciagna sankcje w zamian a pakiet k
    > ontrolny nad Rusalem a gieldy jak to gieldy przesadnie reaguja spekulacyjnie

Oczywiscie, ze nic nie zmienilo sie smile

> Ty nie widzisz czegos wiekszego,

QWybacz, Brat..., ale ty w ogole nie rozumiesz o co toczy sie gra.

> disiaj na G7 zwarli szeregi z usmanami i mowii
    > li o kolejnych sankcjach

A tu ja powinienem zasmiac sie. Bo dzis na G7 nie stalo sie nic nowego - Pan kaze, a cholopy przyklaskuja.

>i zobaczysz ze na Donbasie sie zaogni byc moze jeszcze
    > przed MŚ a Ukraina to bankrut i nie widac szans na splate dlugow

Gdyby za kazdym razem, gdy ty pisales o zaognieniu sie sytuacji na Donbasie, dochodzilo rzeczywiscie do zaognienia sytuacji, to lub od Donbasu juz nic nie zostaloby sie, lub flaga Noworosji powiewala w Kijowie.

--

W.W. Putin
  • brat_kryzysa 25.04.18, 13:06
    Gdyby flagi Noworosji mialy zawisnac w Kijowie wowczas bylibysmy swiadkami stopniowego bana na import z Rosji energii czy wylaczenie ze SWIFT cos do czego usmani niecierpliwie szukaja pretekstu
    To oswiec mnie jesli nie rozumiem "czegos wiekszego"

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • brat_kryzysa 24.04.18, 15:13
    Zobacaz jak skutecznie wypychaja z rynku swoimi lupkami, z gazem tez tak powoli jest
    pl.sputniknews.com/gospodarka/201804247827361-Sputnik-Trump-ropa-OPEC/

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • rosjaiswiat1 24.04.18, 20:32
    brat_kryzysa napisał:

> Zobacaz jak skutecznie wypychaja z rynku swoimi lupkami, z gazem tez tak powoli
    > jest

Najpierw chcialem zapytac ciebie o to, czy wiesz ile ropy dziennie wydobywaja, a ile potrzebuja USA, ale szybko zrozumialem, ze odpowiedzi nie doczekam sie tak samo, jak i w przypadku gazu.,
    Otoz, ropy w USA nie dobywa sie wiecej niz 8.5 mln barylek dziennie. Reszta z tych 10 mln, to tak zwane gazowe kondensaty, ktore tylko w USA uwzglednia sie w statystyce, jako ropa. I najwazniejsze - USA dziennie zuzywaja ca 19 mln barylek ropy, czyli praktycznie w polowie Stany sa uzaleznione od importu rop. I to ropy, a nie kondensatow gazowych. Bo to co Stany probuja eksportowac i sa gazowymi kondensatami, ktore w USA nie sa zbyt potrzebne.
    Co nie co o tych kondensatach mozesz przeczytac tu:
    weglowodory.pl/czas-na-kondensat-gazowy/
    "Kondensat gazowy czyli cięższe węglowodory będące w głównej mierze mieszaniną propanu i butanu znajdują się w złożu w stanie gazowym. Podczas wydobycia, wraz ze spadkiem ciśnienia przybierają formę płynną. Sprzedawane są po cenach powiązanych z notowaniami baryłki ropy naftowej czyli znacznie atrakcyjniejszych od cen gazu ziemnego notowanego na Henry Hub."

p.s. przestan bezkrytycznie wchlaniac wszystko, co znajdziesz w necie.
    --

W.W. Putin
  • brat_kryzysa 25.04.18, 08:57
    Wynika tylko z tego że przy obecnej cenie ropy szybko staną się jej eksporterami mimo że są jej drugim światowym odbiorca. Rosja też importuje irańska ropę. Jeszcze w 2009 roku USA wydobywali trochę ponad milion baryłek a dziś oficjalnie ponad 10 i jest oczywistym że tam gdzie to bardziej opłacalne będą eksportować, już dziś bardzo szybko zdobywają europejski rynek

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • rosjaiswiat1 25.04.18, 20:52
    brat_kryzysa napisał:

> Wynika tylko z tego że przy obecnej cenie ropy szybko staną się jej eksporteram

Brat..., USA moga stac eksporterem ropy netto tylko w tym przypadku, gdy zmniejsza zapotrzebowanie w ropy w dwa razy. A tak stanie sie tylko w jednym przypadku -0 USA pograza sie w potezny kryzys. Wiec nie gadaj glupot, ze USA szybko stana eksporterami ropy.

>. Rosja też importuje irańska ropę.

Rosja ma duza nadwyzke ropy, wiec nie potrzebuje jej importowac, poniewaz jest eksporterem netto. A iranska rope nie importuje dla wlasnych potrzeb, a tylko posredniczy w jej sprzedaze, tak samo jak w swoim czasie caly turkmenski gaz sprzedawal sie za posrednictwem Rosji.

> Jeszcze w 2009 roku USA wydobywali trochę ponad milion baryłek

Brat..., bede niezmiernie Tobie wdzieczny, jesli Ty mnie podasz link do tej informacji. Bo takie zrodla, jak CIA lub Statistical Review of World Energy podaja jakies absurdalnie wyzsze liczby, cos w granicach 7.5 - 8 mln barylek dziennie.

--

W.W. Putin
  • brat_kryzysa 26.04.18, 11:25
    Czasem z uwagi na różne uwarunkowania bardziej opłaca się sprzedać za granicę niż na wewnętrznym rynku stąd usmanow budują nowe terminale lng. Co do łupków ich podejście biznesowe okazało się bardzo plastyczne, technologia poszła do przodu, koszty wydobycia spadają skutecznie hamując zwyżkę światowych cen ropy i tu Rosja została w tyle mimo że posiada ogromne zasoby słodkiej tight oil . Wracając do tematu jeszcze nie można mówić o USA jako światowym graczu ale ten czas się zbliża www.theguardian.com/business/2017/nov/14/us-net-oil-exporter-iea-international-energy-agency

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • berek_p 26.04.18, 12:02
    Istotnym czynnikiem jest aby Rosja zbudowała taki system gospodarczy aby jak najmniej własnych surowców sprzedawać za granicę.
    Drugi czynnik to zmarnowany potencjał z okresu komuny kiedy dużo pieniędzy wydano na gospodarkę krajów obecnie poza zarządzaniem Rosji. Na Ukrainie pada stocznia w Nikolajewie która za pieniądze Rosji budowała nawet lotniskowce w okresie ZSRR.
    Ważne aby na przyszłość nie trwonić potencjału i nie rozdrabniać kraju.
  • rosjaiswiat1 26.04.18, 12:13
    brat_kryzysa napisał:

> Czasem z uwagi na różne uwarunkowania bardziej opłaca się sprzedać za granicę niż na wewnętrznym rynku stąd usmanow budują nowe terminale lng.

Usmani od samego poczatku budowali terminale dla przyjecia LNG, i cos mi sie wydaje, ze wlasnie dlatego oni w ostatecznosci i beda sluzyc. Brat..., ja tak sadze, ze Ty nie do konca rozumiesz o co chodzi w tej sprawie.
    Moze pare slow o tym:
    Otoz, cela Amerykanow jest maksymalnie oslabic Rosje, i oni gotowi sa na razie placic za to ciezko zarobione przez caly swiat pieniadze. o co mnie chodzi? otoz, w tej chwile oni staraja sie odciac Rosje od rynkow zbytu, liczac na to, ze Rosja zbankrutuje, a wladze w Moskwie przyjma ludzi, wskazani przez Waszyngton. I wtedy USA przyjma kontrole nad rosyjskimi bogactwami naturalnymi, i odbija wszystkie obecne straty. Plan jest dosc stary, i jak na Ameryke przystalo, oni probuja go wcielic bez wzgledu na to, ze sytuacja na swiecie mocno zmienila sie. Rosja juz nie jest uzalezniona od jednego rynku zbytu, ale dla Amerykanow to nc nie znaczy, oni nadal z uporem staraja sie wcielic w zycie swoj stary plan, ktory Putin juz dawno przejzal i dlatego zajal sie w pierwszej kolejnosci dywersyfikacja rynkow zbytu. Moze i Ty na reszcie zrozumiesz o co chodzi, i przestaniesz siac panike i byc najwiekszym milosnikiem (g)lupkow.

>Co do łupków ich podejście biznesowe okazało się bardzo plastyczne, technologia poszła do >przodu, koszty wydobycia spadają skutecznie hamując zwyżkę światowych cen ropy

Brat..., ty w ogole sledzisz to, co dzieje sie na swiecie?
    Ceny ropy juz dobrali sie do 75 baksow za beczke, a Ty twierdzisz, ze lupki skutecznie ceny hamuja. Ceny spadli nie przez lupki, a tylko przez recesje gospodarcza.

> i tu Rosja została w tyle mimo że posiada ogromne zasoby słodkiej tight oil .

Gdzie Ty to wyczytales?

>Wracając do tematu jeszcze nie można mówić o USA jako światowym graczu ale ten czas się >zbliża

tez licze na to, ze czas sie zbliza, i Stany, z jej wirtualna gospodarka, nareszcie padna, i caly swiat przestanie karmic tego pasozyta.

I jeszcze Brat... O ile nie przestaniesz prowadzic dyskusje w podobnym style, czyli gdy ja pytam Ciebie o zrodla, a ty moje pytania olewasz, to ja nie bede prowadzic z toba dyskusje, bo to zaczyna mnie juz nudzic. ja ciebie pytam, a ty to olewasz. Przeciez zapytalem -skad masz dane, ze USA w 2009 roku wydobywali ca 1 mln barylek ropy dziennie. Bo widziszli, to jest calkowita glupota, poniewaz USA w tym czasie wydobywali wielokrotnie wiecej ropy. I dlatego jest bardzo istotne, czy ty sam wymyslasz liczby, ktore podajesz, lub korzystasz z takich zrodel, ktore nie sa prawdziwe.
    Wiec dopoki nie odpowiesz na moje pytania, ja nie bede z toba dyskutowac.
    --

W.W. Putin
  • brat_kryzysa 26.04.18, 18:30
    Usmani od samego poczatku budowali terminale dla przyjecia LNG, i cos mi sie wy
    > daje, ze wlasnie dlatego oni w ostatecznosci i beda sluzyc. Brat..., ja tak sad
    > ze, ze Ty nie do konca rozumiesz o co chodzi w tej sprawie.
    > Moze pare slow o tym:

No wlasnie nie, na poczatku przed boomem lupkowym terminale te mialy sluzyc importowi gazu i do takich realiow przystosowywala sie Rosja, mial byc wielki terminal eksportowy w Murmansku
    > Otoz, cela Amerykanow jest maksymalnie oslabic Rosje, i oni gotowi sa na razie
    > placic za to ciezko zarobione przez caly swiat pieniadze. o co mnie chodzi? oto
    > z, w tej chwile oni staraja sie odciac Rosje od rynkow zbytu, liczac na to, ze
    > Rosja zbankrutuje, a wladze w Moskwie przyjma ludzi, wskazani przez Waszyngton
    > . I wtedy USA przyjma kontrole nad rosyjskimi bogactwami naturalnymi, i odbija
    > wszystkie obecne straty. Plan jest dosc stary, i jak na Ameryke przystalo, oni
    > probuja go wcielic bez wzgledu na to, ze sytuacja na swiecie mocno zmienila sie
    > . Rosja juz nie jest uzalezniona od jednego rynku zbytu, ale dla Amerykanow to
    > nc nie znaczy, oni nadal z uporem staraja sie wcielic w zycie swoj stary plan,
    > ktory Putin juz dawno przejzal i dlatego zajal sie w pierwszej kolejnosci dywer
    > syfikacja rynkow zbytu. Moze i Ty na reszcie zrozumiesz o co chodzi, i przestan
    > iesz siac panike i byc najwiekszym milosnikiem (g)lupkow.

Ale to oczywiste co piszesz a tym wyjatkiem, ze przy okazji chca zarobic i sprzedawac swoje produkty i na rynku europejskim sa traktowani preferencyjnie stac juz maja 12 % rynku a kilka lat temu zaledwie 2

> Brat..., ty w ogole sledzisz to, co dzieje sie na swiecie?
    > Ceny ropy juz dobrali sie do 75 baksow za beczke, a Ty twierdzisz, ze lupki sku
    > tecznie ceny hamuja. Ceny spadli nie przez lupki, a tylko przez recesje gospoda
    > rcza.

Tak dalej twierdze ze luki skutecznie hamuja wzrost cen ropy, obecnie na ta cene sklada sie rosjacy popyt, coraz wieksza slabosc dolara i obecnie znow silnie rosna inwestycje w amerykanskie lupki ktore niebawem zaowocuja stabiilizacja popytu i podazy

Gdzie Ty to wyczytales?
    Gazprom Neft dopiero w 2025 roku chce rozpoczac komercyjne wydobywanie "ciasnej ropy"

> I jeszcze Brat... O ile nie przestaniesz prowadzic dyskusje w podobnym style, c
    > zyli gdy ja pytam Ciebie o zrodla, a ty moje pytania olewasz, to ja nie bede pr
    > owadzic z toba dyskusje, bo to zaczyna mnie juz nudzic. ja ciebie pytam, a ty t
    > o olewasz. Przeciez zapytalem -skad masz dane, ze USA w 2009 roku wydobywali ca
    > 1 mln barylek ropy dziennie. Bo widziszli, to jest calkowita glupota, poniewaz
    > USA w tym czasie wydobywali wielokrotnie wiecej ropy. I dlatego jest bardzo i
    > stotne, czy ty sam wymyslasz liczby, ktore podajesz, lub korzystasz z takich zr
    > odel, ktore nie sa prawdziwe.
    MAsz racje walnalem sie 1 mln dotyczylo wydobycia zlow w samym Teksasie
    en.wikipedia.org/wiki/Oil_reserves_in_the_United_States#/media/File:US_oil_field_production_vs_imports_and_exports.png
    "As of 2011, the US consumed 18.8 million barrels of petroleum products per day, and imported a net 8.4 million barrels per day; the EIA reported the United States "Dependence on Net Petroleum Imports" in 2011 as 45%.[12] During 2008-2009 the USA became a net exporter of refined oil products; before the US bought gasoline, diesel and kerosene in Europe, and smaller amounts from other countries.."
    tu wiecej ciekaweych danych, Wiki ale cóż
    en.wikipedia.org/wiki/Oil_reserves_in_the_United_States

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • brat_kryzysa 26.04.18, 18:35
    peakoilbarrel.com/world-energy-2017-2050-annual-report/

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • monalisa2016 22.04.18, 22:03
    Według oceny niemieckiego Wirtschafts Woche (Wirtschaft = gospodarka; Woche = tydzien) Rosja nie wyglada tak zle mimo amerykanskich sankcji jak o nia martwi sie brat_kryzysa.

Tytul artykulu: RATINGAGENTUR SIEHT GUTES KREDITPROFIL /Rating agentury widza dobry profil kredytowy
    Russlands Wirtschaft kann Moody's zufolge den Sanktionen trotzen / Według Moody's, rosyjska gospodarka może stawić czoło sankcjom

www.wiwo.de/politik/ausland/ratingagentur-sieht-gutes-kreditprofil-russlands-wirtschaft-kann-moodys-zufolge-den-sanktionen-trotzen/21191192.html

trotzen = stawiać czoło, przeciwstawić się, przeciwstawiać się, dąsać się.

• monalisa2016 22.04.18, 22:21
    Skoro jestesmy juz przy nalozonych sankcjach mimo ze sprawa z Skrypalami jak i z "atakiem gazowania" Syryjczykow przytocze wiedo z niemieckiej rzadowej TV o czym donosil reporter z Syrii (Uli Gack) w najglowniejszych doniesieniach z swiata. Stawia sie tu pytanie, stal sie cud czy co, ze repoertej w ZDF donosi ze sprawa w Syrii z "gazowaniem" Syryjczykow byla najprawdopodobniej inscenizacja.
    Mimo tego armada z toporkami ruszyla na Syrie. Ciekawa jestem jak dlugo ten repeporter (Uli Gack) bedzie akredytowany do takich doniesien?

W jezyku niemieckim doniesienia o inscenizacj:
    www.youtube.com/watch?v=9A8yNtpZRXg

Teraz w j. angielskim w pominieciu orginalnej wypowiedzi z tlumaczeniem reportera (Uli Gack) z Syrii (powiem prawde ze nie sluchalam do konca) ale mimo tego dla anglojezycznych.
    www.youtube.com/watch?v=k8RhWCIuyDU
  • monalisa2016 22.04.18, 22:26
    monalisa2016 koryguje:

> Skoro jestesmy juz przy nalozonych sankcjach mimo ze sprawa z Skrypalami jak i
    > z "atakiem gazowania" Syryjczykow nie zostala jak dotad wyjasniona,przytocze wiedo z niemieckiej rzadowej TV o czym donosil reporter z Syrii (Uli Gack) w najglowniejszych doniesieniach z swiata. Stawia sie tu pytanie, stal sie cud czy co, ze repoertej w ZDF donosi ze sprawa w Syrii z "gazowaniem" Syryjczykow byla najprawdopodobniej inscenizacja.
    > Mimo tego armada z toporkami ruszyla na Syrie. Ciekawa jestem jak dlugo ten repeporter (Uli Gack) bedzie akredytowany do takich doniesien, czy Merkel & Co nie odprawia go z TV za mowienie prawdy?
    >
    > W jezyku niemieckim doniesienia o inscenizacj:
    > www.youtube.com/watch?v=9A8yNtpZRXg
    >
    > Teraz w j. angielskim w pominieciu orginalnej wypowiedzi z tlumaczeniem reportera (Uli Gack) z Syrii (powiem prawde ze nie sluchalam do konca) ale mimo tego dla anglojezycznych.
    > www.youtube.com/watch?v=k8RhWCIuyDU
  • eva15 22.04.18, 23:28
    Co ciekawe - dziś w " ZDF Heute" o 19 godz. ( 4 min. 45 sek.) dopuszczono nagle do głosu stronę przeciwną - lekarzy syryjskich, którzy twierdzą, że żadnego ataku gazowego nie było, a sztuczną panikę w szpitalu wywołały Białe Hełmy.

www.youtube.com/watch?v=9A8yNtpZRXg
  • eva15 22.04.18, 23:29
    Sorry, to nie ten link był. Link prawidłowy:

www.zdf.de/nachrichten/heute-19-uhr/180422-h19-gesamtsendung-100.html

--
    P_f o Polkach w Niemczech:
    "Polin w Niemczech brzmi troche jak kobieta lekkich obyczajow".

Feluś zachwycony F-22 i zniesmaczony pilotami nie umiejącymi latać bez tlenu:
  • monalisa2016 22.04.18, 23:45
    Eva15 nacisk ludzi którzy stracili zaufanie do wszelakich sterowanych medialnych przekazników jak i do sterowanych europejskich rzadów (tu mam na mysli panstwa) jak i samej EU.
    Facebook, Twitter, fora spolecznosciowe jak i alternatywne media maja wplyw na robienie nacisku na rzadowe przekazniki ktore zaczynaja (mam nadzieje) cos niecos dopuszczac prawde. Zauwazylas jak Petra Gerster zaraz wtracila swoje piec groszy by zapeszyc reportera jej klamstwem i sprowadzic go wymaganego porzadku? To ze eksperci OPWC nie mogli na pojechac na czas do Douma nie byla wina ani Rosji ani Syrii tylko UNDSS.
  • brat_kryzysa 23.04.18, 10:04
    Jest mały pozytyw skutków wojny handlowej wytoczonej Rosji , można tanio odkupić aktywa od oligarchów

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • rosjaiswiat1 23.04.18, 20:27
    brat_kryzysa napisał:

> Jest mały pozytyw skutków wojny handlowej wytoczonej Rosji , można tanio odkupi
    > ć aktywa od oligarchów

W Rosji nie ma oligarchow, za takowego, o ile jest taka potrzeba, mozna uznac tylko Putina.

--

W.W. Putin
  • brat_kryzysa 24.04.18, 09:15
    Dobra dobra, to policzmy ile razem wynosi kaplital tych "nieoligarchow"

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • rosjaiswiat1 24.04.18, 20:37
    brat_kryzysa napisał:

> Dobra dobra, to policzmy ile razem wynosi kaplital tych "nieoligarchow"

Zle podzisz do sprawy, Brat... nie trzeba liczyc ile kasy maja bardzo bogaci obywatele Rosji, a tylko kim sa oligarchowie. Kiedys juz to wyjasnialem na forum, ale nic nie stoi na przeszkodzie, zeby wyjasnilem jeszcze raz.
    - Oligarchia to polityczna i ekonomiczna dominacja niewielkiej grupy przedstawiciele wielkiego monopolistycznego kapitalu. Wedlug tej definicji wychodzi, ze w Rosji jest tylko jeden oligarch na dzien dzisiejszy, i nim jest Putin, poniewaz to wlasnie on dominuje na rosyjskiej scenie politycznej z wyboru rosyjskiego narodu. A ekonomicznie w Rosji dominuje panstwo, ktorym kieruje Putin,poniewaz tak zaglosowali Rosjanie.

--

W.W. Putin
  • brat_kryzysa 23.04.18, 17:38
    www.vedomosti.ru/business/articles/2018/04/23/767560-ssha-rusal
    Mam nadzieje , ze rzad rosyjski odkupi aktywa Rusal

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • rosjaiswiat1 23.04.18, 20:26
    W tym prezypadku nie chodzi o tupet, a tylko o glupote.

--

W.W. Putin
  • monalisa2016 23.04.18, 23:48
    Rein in die Kartoffeln, raus aus den Kartoffeln / in the potatoes out of the potatoes / na j. polski nie można z efektem właściwego znaczenia przetłumaczyć ale Lubat i Eva wiedzą o co chodzi.

O co chodzi, chodzi o strzał w amerykanskie kolano przez nałożenie przez Trumpa sankcji na Rusal i innych, Trump wiosłuje dziś spowrotem ponieważ alumienium podrożało na rynku o przeszło 30% a to jest zakałą dla amerykanskiego rynku (nie tylko!). Sądziłam że biznesmen kandydujący na prezydenta ma więcej rozeznania co dzieje się w państwie, a tu totalna klapa. Albo ma złych doradców którzy podstawiają mu celowo wpadki by go osmieszyć i sie pozbyć, albo rzeczywiscie nie ma pojęcia o własnym kraju i co jego przemysł potrzebuje, albo jest jeszcze jedna możliwość że zaoceaniczny władca który nie dorównuje drugiemu wschodniemu mści się na nim mając durnowatą nadzieję że go zniszczy. To przypomina mi z historii angielską politykę wobec Niemiec, a obecnie wobec Rosji.
  • walter622 24.04.18, 22:27
    monalisa2016 napisał(a):

> O co chodzi, chodzi o strzał w amerykanskie kolano przez nałożenie przez Trumpa
    > sankcji na Rusal i innych, Trump wiosłuje dziś spowrotem ponieważ alumienium
    > podrożało na rynku o przeszło 30%

Tunie chodzi o kolano - ono w calej tej aferze najmniej postradalo.
    Chodzi nie tylko o wzrost ceny aluminium na londynskiej gieldzie.
    Sankcje przeciw Rusal wiaza sie z wtornymi sankcjami firm zaopatrujacych sie w aluminium
    w Rusal,ktore z tej przyczyny zmuszone sa wypwiedziec umowy zawarte z Rusal i poszukiwac
    innych dostawcow.
    Z tym wiaze sie kilka problemow.
    1. Umowytakie sa dlugoterminowe (z zasady roczne), zawierana sa generalnie w listopadzie (na kolejny rok) i ich wypowiedzenie wiaze sie z finansowymi karami.
    2. Znalezienie na rynku innego dostawcy aluminium nie jest realne - ewidentie deficyt co sie przeklada na wzrost ceny.
    3. Wzrost ceny i klopoty zaopatrzeniowe beda powodowaly zamykanie zakladow produkcyjnych
    w UE a takze wzrost cen towrow finalnych.

I na koniec informacja z dzisiejszego dnia - do Rusal przybyla delegacja z Chin w sprawie
    zawarcia porozumieni w sprawie dostaw aluminium do Chin.
  • monalisa2016 25.04.18, 00:32
    Walter, co do punktow:
    1) Nie umowy nie sa dlugo terminowe, mozna je w kazdej chwili wymowic jak i zmienic. Sadze ze nie masz pojecia jak planuje sie budzet, produkcje, zamowienia, dostawy na nastepny rok, robi sie to przewaznie w srodku poprzedzajacego roku. Zamowienia mozna zmieniac dowolnie, w ciagu tygodnia, miesiaca, itd; gorzej jest z szukaniem zastepczego dostawcy. Rusal jest to druga prowadzaca w swiecie po Kanadyjczykach i to cos juz znaczy, ze jakosc produkcji jest na swiatowym standarcie, ok Trump nalozyl sankcje na Rusal wiadomo ze inni zwroca sie do Kanydyjczykow albo do innych co nie oznacza ze jakosc produkcji bedzie odpowiadac standartom Rusala albo kanadyjskiej firmy, wiec wielkie ryzyko dla jakosci! Przypuscmy klienci Rusala zwracaja sie do kanadyjskiej firmy, zwiekszenie produkcji nie jest takie proste z dnia na dzien, ono zalezy od wielu rzeczy Kapazitätsauslastung (slownik mi powiedzial: wykorzystanie mocy produkcyjnych), personalu, itd. Wierz mi, mam nie tylko troche ale wiecej pojecia jak i doswiadczenia w tym temacie. smile

2) czesciowo odpowiedzialam juz w punkcie 1). Znalezienie zastepczego producenta nie jest takie proste, jakosc powtorze szczegolnie jakosc jak i cena musi odpowiedac klientowi.

3) nie koniecznie zamykanie firm, ceny, dla jednych zysk, dla drugich straty i koniecznosc nowej kalkulacji oraz postawienie odbierajacego produkt kliienta przed nastepnym problemem, czyli reakcja lancuchowa.

Z nalozeniem sankcji na Rusal zaregagowaly zaraz na gieldach zwyzka wszystkie metale jak paladium, cynk, miedz, itd. Teraz wyobraz sobie do czego to prowadzi.

Dostosowywac do polskiej pisowni juz nie bede, mam nadzieje ze zrozumiecie o co chodzi.
  • walter622 25.04.18, 20:38
    monalisa2016 napisał(a):

> . Wierz mi, mam nie tylko troche ale wiecej pojecia jak i doswiadczenia w tym
    > temacie. smile

Prawdopodobnie piszesz o jakiejs umowie drobnicowej, spotowej lub zawieranej z o.d.h.
    Natomiast pisze o umowie, dla przykladu klasy A-8/5t MT/M - jezeli faktycznie masz pojecie to wiesz o co chodzi i wiesz, ze jest to umowa dlugoterminowa.
  • monalisa2016 25.04.18, 21:23
    walter622 napisał:

> monalisa2016 napisał(a):
    >
    > > . Wierz mi, mam nie tylko troche ale wiecej pojecia jak i doswiadczenia w
    > tym
    > > temacie. smile
    >
    > Prawdopodobnie piszesz o jakiejs umowie drobnicowej, spotowej lub zawieranej z
    > o.d.h.
    > Natomiast pisze o umowie, dla przykladu klasy A-8/5t MT/M - jezeli faktycznie m
    > asz pojecie to wiesz o co chodzi i wiesz, ze jest to umowa dlugoterminow
    > a.
    ..................
    Aha, jak widac i jak dajesz nam wyrazny sygnal nie masz najmniejszego pojecia na jakich zasadach leci wszystko w wielkim przemysle, gdybys zachowal sie tu jeszcze powaznie ale zachowujesz sie jak dziecko wiec nie widze potrzeby by ci to drugi raz tlumaczyc, skoro ogolnikowego naswietlenia nie zrozumiales. smile, smile

Walter, my juz analitzujemy jaki bedzie miala trend produkcja w nastepnym roku (2019) skoro zadne krotkoterminowe zalamanie koniunktury nie wejda w droge, a jak wejda bedzie krotkoterminowe skreslanie zamowien, na to sa klausury w umowach. Kto chce w dzisiejszych czasach produkowac na magazyn a potem zlomowac produkcje? No kto?
  • brat_kryzysa 25.04.18, 09:02
    Dokładnie tak, Rusal poniesie straty ale również poniosą kraje zależne, dziś rząd rosyjski powinien skupić się na odkupienie aktywów koncernu.

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • monalisa2016 25.04.18, 13:00
    brat_kryzysa napisał:

> Dokładnie tak, Rusal poniesie straty ale również poniosą kraje zależne, dziś rz
    > ąd rosyjski powinien skupić się na odkupienie aktywów koncernu.
    ><<<<<<<<<<<<<<<<<
    Nie koniecznie poniesie straty patrząc długoterminowo, my tego jak na razie nie wiemy wszystko będzie zalezeć od rozwoju sytuacji, od elastycznosci firmy, od rosyjskiego jak i europejskich rządów.
    Co wiemy dotychczas że majątek włascieli firm (Rusal to nie jedna firma!) sie przepołowił, że powoli nadrabiają straty, że aktywa Rusalu zostały czasowo zamrożone, że ceny metali poszły niesamowicie do góry, że termin załatwienia sprawy został odroczony do pazdziernika, a wystawna misja Macrona sie nie powiodła w Washingtonie, zobaczymy co przyniesie wizyta Merkel ale i tu nie rokujmy wielkiej nadziei.
    Jedno co widzimy z rządów Donalda że nie jest to prezydent zwykłych zjadaczy chleba jak przedstawiał sie w kampanii wyborczej, totalny zawód.

Dosć obiektywny artykuł w tej sprawie:
    www.ft.com/content/fdc08266-46f0-11e8-8ae9-4b5ddcca99b3
  • monalisa2016 25.04.18, 16:25
    A to dopiero bomba, skoro jest to prawda wypada zapytac kto ma smak na te rosyjska firme?

de.sputniknews.com/zeitungen/20180425320472734-kontrolle-aluminium-sanktionen/

A moze jest tak jak najprawdopodobniej bylo z toporkami na Syrie:

kopp-report.de/krieg-ist-gut-fuers-geschaeft-insiderhandel-geheiminformationen-und-der-angriff-der-usa-auf-syrien/
    www.globalresearch.ca/war-is-good-for-business-insider-trading-secret-information-and-the-us-led-attack-against-syria/5637056

Artykulu z Kanady nie czytalam z braku czasu, czytalam zaraz po napadzie tez inne w ktorym bylo jasno napisane ze prywatne kieszenie "aliantow od toporkowej draki" sie powiekszyly, takze i zaoceanicznego Donalda, ktory zrezygnowal z prezydenckiego uposazenia, kto wie jak jest tak na prawde i w jaki sposob sobie dorabiaja bo jeszcze im malo. smile, smile

Dostosowywac do polskiej pisowni juz nie bede, mam nadzieje ze zrozumiecie o co chodzi.
  • monalisa2016 25.04.18, 01:21
    Powiedzmy prawde Donald jest ciezkim, niepojetnym uczniem dla niego swiat to jego firma, sadzi ze jak ryknie "Let's Make America Great Again / dokonajmy (sprawmy) by Ameryka byla znow wielka (wspaniała)" to caly siwiat "jego pracownikiem" smile lezy mu do nog i stoi na bacznosc. Czlowiek zyjacy jego przeszloscia, to go gubi jak i niszczy, nieznajomosc zagranicznej polityki jak i brakiem obejscia sie z partnerami, tym nie zrobi z Stanow wspanialego panstwa tylko zniszczy nie tylko swoja ale tez amerykanska reputacje.
  • brat_kryzysa 25.04.18, 13:30
    Cos w tym jest, Trumpek jest bardzo nierozgarniety, przekonany o swojej przewadze

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • herr7 26.04.18, 16:41
    np. zająć jej konsulat w USA, czy wtargnąć do innego. Jaka jest reakcja Rosji poza groźnymi minami Marii Zacharowej? Rosja nie tyle jest obecnie słaba, co słabieńka. Praktycznie nawet najbardziej kaleka koza jest w stanie na to krzywe drzewo wskoczyć.
  • monalisa2016 26.04.18, 17:39
    Herr nad Rosja nie ma co się użalać gdyż Rosja da sobie zawsze radę, gożej z pobratanym zzaocenicznym sojusznikiem Polski który dał Polskę do decydujacego odstrzału > ustawa amerykańskiego senatu nr. 447.
  • brat_kryzysa 26.04.18, 18:39
    Polska
    to kraj kolonialny, taka mentalnosc

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • monalisa2016 26.04.18, 18:48
    brat_kryzysa napisał:

> Polska
    > to kraj kolonialny, taka mentalnosc
    >
    Od lat piszę: z jednej skrajności w drugą, że Polska idzie śladami Ukrainy, wszystko na własną proźbę a miała szansę bycia suwerenną.
  • brat_kryzysa 26.04.18, 18:12
    A co niby mieli zrobic?? wyslac rakiety jadrowe za zajecie konsulatu??
    USmani pokazali bezgraniczny cynizm i kompletny brak przywiazania do zasad cos niewyobrazalnego dla panstwa prawdziwie demokratycznego,Tym co zrobili pokazali ze sie staczaja

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • monalisa2016 26.04.18, 18:35
    Tu juz nic nie pomoże, nie sądziłam że będą się tak szybko staczać jak to na prawdę wyglada, takiej flauty w zamówienia nie przeżyły Stany od 24 lat.
    Jutro spotkanie Korea > Korea, sądzę że budowa rurociągów (gaz + ropa) z północy na południe dojdzie do skutku czemu chcieli zapobiec na siłę Stany grożąc zeszkleniem KRLD i znów deficyt handlowy między Koreą Południową a Stanami się powiększy.
  • herr7 26.04.18, 18:53
    Rosja powinna była jeszcze tego samego dnia zająć konsulat amerykański i żeby odpowiedź rzeczywiście była asymetryczna przekazać Iskandery Kimowi, choćby jedną baterię na początek. Amerykanie działają wg. schematu - zatrzymują się dopiero gdy napotkają opór. Nie muszę chyba dodawać, że rosyjskie pieniądze z amerykańskich papierów dłużnych powinny były być wycofane jeszcze w 2014 r. Proszę posłuchać, co na ten temat mówi Mr Nobody, czyli premier Miedwiediew. Na jakim świecie ci panowie żyją?
  • monalisa2016 26.04.18, 19:02
    Jak powiedziała parę miesięcy temu Merkel?
    Ano, Rosja jest mocarstwem porządkowym, to znaczy konkretnie ugodowym i nie napada na innych jak robią to Stany, wiec nie oczekuj od Rosji takiej agresji oraz łamania międzynarodowego prawa jak zwykło zaoceanem.
  • herr7 26.04.18, 19:17
    Rosja nie jest mocarstwem, a tym bardziej porządkowym. Rosyjskiej elicie się po prostu wydaje, że można wygodnie żyć z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży rosyjskich surowców, ale jak życie pokazuje, jest to niemożliwe. Trzeba zmienić przyzwyczajenia, lub zginąć.
  • monalisa2016 26.04.18, 19:31
    Bo ty tak powiesz twoją orwellowską propagandą?
    Szkoda czasu na zakłamengo wręcz chorego na rusofobię bez wiedzy człowieka.
    Kis się twoim umysłowym sosie. smile
    Byłam w Polsce, słyszałam i widziałam jak wam piorą mózgownice tylko że nie wszyscy dają sobie ją tak wyprać jak twój przypadek.
  • berek_p 26.04.18, 23:32
    Jak Rosja uderzy wtedy USA przestanie być mocarstwem,przestanie też istnieć. Może o to w tym wszystkim chodzi aby USA zostało zlikwidowane.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka