Dodaj do ulubionych

Krym jęczy pod butem rosyjskiego okupanta;)

05.08.18, 17:44
I oderwany od ukraińskiej macierzy usycha z tęsknoty i braku turystów.
To i wiele innych odkrywczych myśli na ten temat publikuje wacek z "Polityki". Nawet się nie chce komentować.
A może on ma rację i borracik wszystko wyjaśni?smile

www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1758426,1,krym-kropla-geopolityki.read
Edytor zaawansowany
  • vv.i.gill 05.08.18, 17:47
    Tak, tak, boracik banderowski rzecznik I korespondent nam wyjasni man tez nadzieje.
  • rosjaiswiat1 05.08.18, 18:30
    Linkujesz takie bzdety, ze az zeby bola. Do kogo ten idiotyczny tekst jest kierowany? Do debilow?
    "Miał na granicy tylko ukraińskie specjalne zezwolenie na wjazd. Rosjanie dali mu mandat za brak wizy i odprowadzili na ukraińską stronę."

Czy ten payatz wie, ze straz graniczna zadnego kraju nie jest upowozniona wystawiac mandaty za brak wizy? Straz graniczna po prostu nie wpuszcza na swoj terytorium osoby, ktora nie ma odpowiednich dokumentow, lub wizy.
    Co do tego, ze na Krym z Ukrainy nie jezdza.
    linkuje filmik, autorstwa ukr.patriota:

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
  • monalisa2016 05.08.18, 18:41
    Propagande sie pietnuje publicznie i Lubat tego dokonal w najlepszym stylu, stylu ironii.

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
    Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
  • rosjaiswiat1 05.08.18, 18:55
    monalisa2016 napisał(a):

> Propagande sie pietnuje publicznie i Lubat tego dokonal w najlepszym stylu, sty
    > lu ironii.

Przeciez doskonale to rozumiem, stad smajlik w tytule mojego postu.

--
  • walter622 06.08.18, 22:40
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> Straz graniczna po prostu nie wpuszcza na swoj terytorium osoby, ktora nie ma odpowiednich dokumentow, lub wizy.

Po przeczytaniu tego tekstu przypuszczam, ze jego autor nigdy nie byl na Krymie i wypisuje kompletne brednie. Ta historyjka z mandatem za brak wizy jest najlepszym tego dowodem.
    Kompletne brednie obliczone na malo rozgarniete medialne bydlo.
  • rosjaiswiat1 06.08.18, 23:47
    walter622 napisał:

> Po przeczytaniu tego tekstu przypuszczam, ze jego autor nigdy nie byl na Krymie
    > i wypisuje kompletne brednie. Ta historyjka z mandatem za brak wizy jest najle
    > pszym tego dowodem.

Ja podejrzewam, ze on w ogole nigdy nie przekraczal granicy smile

--
  • walter622 06.08.18, 23:56
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> Ja podejrzewam, ze on w ogole nigdy nie przekraczal granicy smile

Z taka fantazja nie musi nigdzie jechac (pogranicznik z kalachem - super !!!)

• walter622 06.08.18, 21:02
    lubat napisał:

> I oderwany od ukraińskiej macierzy usycha z tęsknoty i braku turystów.

Fakt -smile))

www.youtube.com/watch?v=3DuGBXe7PWU
  • eva15 07.08.18, 00:02
    Polityka stała się jednym z wielu propagandowych szmatławców, podobnie jak w Niemczech niegdyś szanowany Spiegel czy FAZ.

Twój link jednak nie ma NIC wspólnego z rozwojem turystyki na Krymie, to inny temat.
  • walter622 07.08.18, 00:12
    eva15 napisała:

> Twój link jednak nie ma NIC wspólnego z rozwojem turystyki na Krymie, to inny
    > temat.

Link ukazuje czym w chwili obecnej zyje Krym. Przy tym rozwoj kultury jest bardzo scisle zwiazany z turystyka.

--
    ------------------
    "I jeszcze przypomnienie, jesli bedziesz kontynuowal bezczelne "toto" to nie bede mial litosci i Twoja slabosc innym pokaze."
    (c) polski_francuz do Kaszebe12, grożąc ujawnieniem treści prywatnej korespondencji
  • lubat 07.08.18, 09:50
    eva15 napisała:
    > Twój link jednak nie ma NIC wspólnego z rozwojem turystyki na Krymie, to inny t
    > emat.

O rozwoju rzeczywiście nie ma nic. Ale jest o regresiesmile

"Minęły już cztery lata od włączenia Krymu do Rosji, alarmuje „Komsomolska Prawda”, tuba Kremla, a turystyka nie została jeszcze odbudowana. Ceny są wyższe niż w Turcji, zaś serwis pozostał sowiecki. W pierwszym roku przyjeżdżaliśmy tu na wczasy z patriotyzmu, ale ile można? Głównie na Krymie wypoczywali Ukraińcy. Teraz, jeśli mają pieniądze, jadą do Europy."
  • rosjaiswiat1 07.08.18, 10:43
    lubat napisał:

> O rozwoju rzeczywiście nie ma nic. Ale jest o regresiesmile

Niestety, Lubat, i Ty nie masz racji. O regresji rowniez nic nie mowilo sie.
    Ukaina doprowadzila Krym do takiego stanu, ze nawet latanie jednej dziury na drodze mozna uznac za rozwoj smile
    A tak serio. Jest oczywistym, ze daleko nie wszystko zostalo zrobiono, a jest jeszcze cos, czego nie da sie zrobic zadnymi nakladami pienieznymi, czyli zmienic mentalnosc Krymczan, ktora im pozostala sie po Ukrainie. stad wysokie ceny i serwis, ktory odpowiadal Ukraincom, ktore przyjezdzali na urlop z wypchanymi zarciem i trzylitrowymi sloikami samogona torbami . Tak Ukraincy wypoczywali i za czasow ZSRR, co zawsze bylo powodem dla niewybrednych zartow pod ich adresem.

--
  • lubat 07.08.18, 11:04
    Igor, nie wyjaśniaj mi rzeczy, które ja znam.
    Odnosiłem się tylko do stwierdzenia Evy, że "link jednak nie ma NIC wspólnego z rozwojem turystyki na Krymie". Więc nie ma tu miejsca na "manie" lub "niemanie" racji.
  • rosjaiswiat1 07.08.18, 11:22
    lubat napisał:

> Igor, nie wyjaśniaj mi rzeczy, które ja znam.

Lubat, ja tylko chcialem w sposob bardzo delikatny dac Tobie do zrozumienia, ze uzyty przez Ciebie termin "regresja" w tym przypadku nie jest wlasciwy. O regresji, czyli cofaniu sie, w przypadku poukrainskiego Krymu nie mozna mowic. Ukraina nic nie zrobila, zeby Krym rozwijal sie, a Rosja nie zrobila nic, co cofneloby Krym w rozwoju.

--
  • monalisa2016 07.08.18, 15:14
    Zaraz, zaraz nie jestem znawca j. polskiego ale slowo "regres" ma te same znaczenie w j. niemieckim co w polskim, jest zaleznym od uzycia jego w zadaniu, a wiec Walter zalinkowal wideo z projektami odbudowy Krymu, Ewa napisala ze nie ma to z turystyka do czynienia, zas Lubat napisal: "O rozwoju rzeczywiście nie ma nic. Ale jest o regresie". W tym wypadku uzyl slowo "regres" prawidlowo, mozna tu zastapic slowo "regres" slowem "roszczenie" i zdanie bedzie wygladalo tak: "O rozwoju rzeczywiście nie ma nic. Ale jest o regresie/Ale jest o roszczeniu (odbudowy Krymu!)"

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
  • rosjaiswiat1 07.08.18, 17:14
    monalisa2016 napisał(a):

> Zaraz, zaraz nie jestem znawca j. polskiego

I chyba na tym mozna zatrzymac sie, i zwrocic sie o pomoc do slownika jezyka polskiego:

sjp.pl/regresie
    regres

cofanie się, przeciwieństwo rozwoju i postępu.

--
  • monalisa2016 07.08.18, 18:02
    No nie bardzo Igor, w kontekscie tego widea domyslam sie programu rozwoju jak i odbudowy Kramu (zobacz co pokazuja Putinowi) "regres" znaczy:
    regres: « np. w kontekście rządania »
    dezyderat, postulat, pretensja, roszczenie, uzurpacja, wierzytelność, wymaganie, żądanie,

Regres gietkie slowo zalezne od zastosowania w zdaniu.

--
    =================
  • monalisa2016 07.08.18, 18:03
    nie Kramu tylko Krymu

--
    =================
  • rosjaiswiat1 07.08.18, 18:26
    monalisa2016 napisał(a):

> Regres gietkie slowo zalezne od zastosowania w zdaniu.

Ale trzeba miec bardzo bujna wyobraznie, zeby to slowo zastosowac w przypadku odbudowy Krymu.

Lisa, ja tak sadze, ze my nie musimy z Toba probowac domyslic sie, co mial na uwadze Lubat. Przeciez on zyje, i moze sam wytlumaczyc nam to, co on mial na mysli. Chociaz z doswiadczenia wiem to, ze Lubat nie lubi podobnych sytuacje. I bardzo rzadko zabiera glos w tym momencie, gdy ktos zaczyna zazarcie dyskutowac. On lubi przygladac sie z boku, i tylko czasami cos napisze,zazwyczaj probujac uspokoic mnie smile

--
  • monalisa2016 07.08.18, 19:01
    Tu nie trzeba sie domyslac tylko obejrzec wideo, przeanalizowac dyskusje i Lubatowi przyznac racje ze zastosowal ten odnosnik >regres> prawidlowo, do innych spraw sie nie odnosze. smile

--
    =================
  • rosjaiswiat1 07.08.18, 19:50
    monalisa2016 napisał(a):

> Tu nie trzeba sie domyslac tylko obejrzec wideo

Ty sama caly czas twierdzisz, ze nie znasz rosyjskiego, ale okazuje sie, ze Ty lepiej ode mnie znasz tten jezyk, i zrozumialas z niego cos, czego ja, etniczny Rosjanin, nie zrozumialem.
    Na tym przestaje bic piane, i zaznaczam, ze nie potrafilas zmienic moje zdanie smile

--
  • monalisa2016 07.08.18, 18:24
    Igor info dla ciebie, przejrzyj sobie calosc wraz z odmianamy/warunkami uzywania uzywania slowa regres:
    synonim.net/synonim/regres

--
    =================
  • rosjaiswiat1 07.08.18, 20:22
    Ewa, skomentowala link Waltera, on jej odpowiedzial, a pozniej wszedles do dyskusji Ty, i nie zauwazywszy, ze mowa idzie o linku Waltera, dokonales wpisu odnosnie swojego linku. Ja, wiedzac dobrze, ze Ewie chodzilo o link Waltera, poprawilem Ciebie, poniewaz w filmiku rzeczywiscie nie bylo mowy o zadnej regresie.
    Tak naprawde, Lubat, cale zamieszanie wywolales Ty smile
    Ale dzieki temu ja kilka razy obejrzalem filmik, zeby dostrzec w nim to, co dostrzegla mona_lisa.

--
  • monalisa2016 07.08.18, 22:02
    smile Juz sie nie tlumacz, nie usprawiedliwiaj sie, niech ci bedzie. Na przyszly raz upewnij sie w jakich zaleznosciach z znaczeniem synonimow uzywa sie poszczegolne wyrazy, wujek Google czesto pomaga jak sie dobrze zna odpowiednik w innym jezyku, ale slowo regres (po niemiecku: regress) jest z pochodzenia lacinskim wrecz uniwersalnym znanym i uzywanym w wielu jezykach w roznym znaczeniu > osobiste doswiadczenie z wielu telekonferencji kiedy kontrachetom obrad zabraknie odpowiednika w konferowanym jezyku, wiec nie jest mi te slowo jak i przeznaczenia jego w zadnym wypadku obce mimo ze w tym wypadku tu na forum bylo uzyte w j. polskim.

--
    =================
  • rosjaiswiat1 07.08.18, 22:41
    monalisa2016 napisał(a):

> smile Juz sie nie tlumacz, nie usprawiedliwiaj sie, niech ci bedzie.

Lisa, Ty mnie lepiej wytlumacz co Ty w filmiku dostrzegla btakiego, czego ja nie dostrzeglem.

--
  • monalisa2016 07.08.18, 22:45
    Uuuuuupsss?
    Nic dodac nic ujac, lepiej ugryzc sie w jezyk niz napisac.

--
    =================
  • eva15 07.08.18, 19:24
    Lubacie, mój wpis odnosił się do linku Waltera na temat koncertu.
  • rosjaiswiat1 07.08.18, 19:53
    eva15 napisała:

> Lubacie, mój wpis odnosił się do linku Waltera na temat koncertu.

I tak wiekszosc to wlasnie zrozumiela. A najbardziej mona_lisa, ktora radzila obejrzec mnie ten film, zeby ja domyslilem sie, o co Lubatowi chodzi smile

--
  • walter622 06.08.18, 22:29
    lubat napisał:
    > To i wiele innych odkrywczych myśli na ten temat publikuje wacek z "Polityki".
    > Nawet się nie chce komentować.

To nie wacek tylko jakis nawiedzony bublik. Przeczytalem ten bzdet i padam ze smiechu - autor wypisuje kompletne bzdury, ktore faktycznie nieda sie komentowac (mandat za brak wizy !!!!)
    "Polityka" kiedys byla powaznym czasopismem.
  • the-great-inuk 07.08.18, 20:02
    Zabrała Krym Turkom.

Kilka lat potem Ukrainiec Chruszczow krótkim dekretem podarował Krym Ukraińcom.
    (Zwykła sprawa administracyjna w ZSRR)

Kilka lat potem Krym, dzięki Putinowi, powrócił do Macierzy.

Ziemie odzyskane...

Ot, co...
    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • rosjaiswiat1 07.08.18, 20:33
    the-great-inuk napisała:

> Zabrała Krym Turkom.
    >
    > Kilka lat potem Ukrainiec Chruszczow krótkim dekretem podarował Krym Ukraińcom.
    > (Zwykła sprawa administracyjna w ZSRR)
    >
    > Kilka lat potem Krym, dzięki Putinowi, powrócił do Macierzy.

I sprawiedliwosci stalo sie zadosc.

--
  • borrka 07.08.18, 20:14
    Rosja brutalnie złamała prawo międzynarodowe, wcielając Krym do Federacji Rosyjskiej.
    Każdy uczciwy obserwator przyzna, iz etniczna "ukrainskość" Krymu jest wątpliwa.
    Ja sam nie jestem obiektywny, lecz proukraiński, ale znam Krym i wiem, że wojskowi i kgb-owscy emeryci są prorosyjscy, jak amen w paciorku fsb.

Węc nie upieram sie przy tej "ukraińskości", lecz ciesze sie, że sama Rosja zerwala silne niegdyś wiezy z Ukraina i sprawila, iz wzajemna niechec dominuje.
    Bo, po prawdzie, nie Krym ważny, ale niepodległość Ukrainy ważna i aneksja Krymu utrwali poczucie odrębności.

Dziekujemy, prezydencie Putinsmile

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka