Dodaj do ulubionych

Mord w Afryce

06.08.18, 21:13

Trzech rosyjskich dziennikarzy zamordowano w centralnej Afryce.
Sprawa bardzo niejasna - O. Dzemal byl bardzo doswiadczonym wojennym korespondentem.

www.gazeta.ru/social/2018/08/03/11881705.shtml
Edytor zaawansowany
  • rosjaiswiat1 06.08.18, 23:07

Chodza pogloski, ze tych dziennikarze wyslal do Afryki Chodorkowskim, zeby szukac haki na grupe Wagnera. Zreszta ta grupe juz pospieszyli niektorze oskarzyc o ten mord.
    Co do Dzemala. Jedynie czym on mnie zapamietal sie, to rusofobskimi wystapieniami na rosyjskim TV, i specjalnie nie bede martwic sie z tego powodu, ze juz nie bedzie obsierac Rosje.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
  • walter622 06.08.18, 23:25
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> Chodza pogloski, ze tych dziennikarze wyslal do Afryki Chodorkowskim, zeby szukac haki
    > na grupe Wagnera.

I w tym celu pojechali na tereny bedace pod kontrola Seleka !!!
    Zdajesz sobie sprawe , ze to kompletna bzdura.
  • rosjaiswiat1 06.08.18, 23:42
    walter622 napisał:

> I w tym celu pojechali na tereny bedace pod kontrola Seleka !!!
    > Zdajesz sobie sprawe , ze to kompletna bzdura.

To zadna bzdura. A to ze on pracowal na Chodorkowskiego, w Rosji tylko niemowlecy nie wiedzieli.

--
  • walter622 06.08.18, 23:52
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> To zadna bzdura.

Bzdura jest poszukiwanie ludzi Wagnera na terenach kontrolowanych przez Seleka.
    I to konkretnie mam na mysli.
    Najbardziej zagadkowa w tej sprawie jest rola "Martina", ktory po tym mordzie gdzies sie zapodzial.
  • rosjaiswiat1 07.08.18, 00:07
    walter622 napisał:

> Bzdura jest poszukiwanie ludzi Wagnera na terenach kontrolowanych przez Seleka.
    > I to konkretnie mam na mysli.

Nie da sie wykluczyc, ze tych ludzi Chodorkowski wyslal na pewna smierc, wlasnie po to, zeby oskarzyc pozniej Rosje o ich smierc. Ich mogli wykorzystac w ciemno. Nieprzypadkowo BBC juz pare godzin po ich smierci podal, ze oni pojechali robic film o grupie Wagnera.
    Wiec nie pisz , ze to bzdury. To nie bzdury, a tylko kolejna brytyjska prowokacja przeciwko Rosji. Bo to, ze za ta sprawa wygladaja uszy MI-6, dla mnie jest oczywiste.

> Najbardziej zagadkowa w tej sprawie jest rola "Martina", ktory po tym mordzie g
    > dzies sie zapodzial.

Prawdopodobnie ten wyslannik ONZ Martin, byl jednym z tych, kto nadzorowal przebieg operacji (prowokacji).

--
  • walter622 07.08.18, 00:30

Bzdura jest sugerowanie, ze ludzie Wagnera dzialaja na terenach Seleka - oni sa na poludnie od tych terenow (tj. na terenach, kontrolowanych przez chrzescijan). Natomiast Seleka jest
    kontrolowana, szkolona i uzbrajana przez Francuzow.

> Prawdopodobnie ten wyslannik ONZ Martin, byl jednym z tych, kto nadzorowal prze
    > bieg operacji (prowokacji).

Rzecz w tym, ze nie bylo zadnago "Martina" w misji ONZ. A przeciez to "Martin"
    ustalal termin i trase tego wyjazdu.
  • rosjaiswiat1 07.08.18, 00:44
    walter622 napisał:

> Bzdura jest sugerowanie, ze ludzie Wagnera dzialaja na terenach Seleka

Walter, czy ty potrafisz czytac uwaznie to, co ja pisze? Czego ty doczepiles sie nie zbyt waznego szczegolu, gdy mowimy o bardzo powaznej prowokacji. Czy dla tych, kto pisal scenariusz tej prowokacji, jest istotne gdzie znajduje sie, czy w ogole znajduje sie, i czy w ogole istnieje taka grupa (bo to tez nie jest do konca jasne), wazne jest oskarzyc Rosje o smierc niezaleznych dziennikarze.

> oni sa
    > na poludnie od tych terenow (tj. na terenach, kontrolowanych przez chrzescijan
    > ).

Walter, daj spokoj z takimi informacjami. Skad mozesz wiedziec o tym, gdzie znajuja sie
    Rosjanie, wykonujace jakas tajna misje?

> Rzecz w tym, ze nie bylo zadnago "Martina" w misji ONZ. A przeciez to "Martin"
    > ustalal termin i trase tego wyjazdu.

Z jakims przedstawicielem ONZ oni spotykali sie, bo to wlasnie ten przedstawiciel im poradzil tego kierowce. A czy on byl przedstawicielem ONZ, czy etatowym wspolpracownikiem MI-6, to juz nie jest tak istotne. Bo bardzo czesto agenci sluzb specjalnych "pracuja na dwoch etatach" smile

I jeszcze, Walter.
    Ja pisze o tym, co mowi sie w UK. ja nic sam nie zmyslam, a tylko informuje o tym, co mowi sie w kraju, ktory, a jestem tego pewien, zorganizowal kolejna prowokacje przeciwko Rosji

--
  • walter622 07.08.18, 09:30
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> Czego ty doczepiles sie nie zbyt waznego szczegolu

Niestety,nie pojmujesz, ze jest to zasadnicze zagadnienie. Co bylo przyczyna takiego pospiechu - wyjazdu w nocy, bez jakiejkolwiek ochrony, bez uwzglednienia licznych rad w zakresie bezpieczenstwa i na dodatek w ostatniej chwili zmienienia trasy (zamiast na wschod jechali na polnoc) ? Byli doswiadczonymi korespondentami i te wszystkie bledy sa kompletnie niezrozumiale. Teraz koncentrowanie uwagi medialnego bydla na tezie, ze poszukiwali ludzi Wagnera to ewidentne puszczenie na falszywy trop.

> gdy mowimy o bardzo powaznej prowokacji.

Nie trzeba sie spieszyc z formulowaniem tez i wyciaganiem wnioskow - sprawa jest kompletnie niejasna.

> Skad mozesz wiedziec o tym, gdzie znajuja sie Rosjanie, wykonujace jakas tajna misje?

Igor, jestem obecnie w Moskwie - o tym mordzie sporo jest tu informacji. Rzecz jasna nie tak "pelnowartosciowych" jak w WB - w zakresie formulowania efektownych, lecz niczym nie potwierdzonych tez angole sa bezkonkurencyjni (wide spraw "noviczka"). O misji rosyjskich doradcow mowila miedzy innymi Zacharowa (rozumiem - bbc nic o tym nie wspominala), tak wiec nie jest to jakas "tajna misja".

> Z jakims przedstawicielem ONZ oni spotykali sie, bo to wlasnie ten przedstawiciel im poradzil
    > tego kierowce.

Z nikim sie nie spotykali - mieli sie z nim dopiero spotkac (w tym celu byl ten wyjazd). Z tym faciem rozmawiali tylko telefonicznie. Teraz sie okazalo, ze takiego facia w misji ONZ nie ma.

> Ja pisze o tym, co mowi sie w UK.

Ja pisze o tym, co mowi sie w Rosji.
    No coz, po "sprawie Skripalej" wiarygodnosc brytyjskiej prasy jest jest ponizej parteru, zwlaszcza w tematach dotyczacych Rosji i w tak delikatnych kwestiach.
  • rosjaiswiat1 07.08.18, 10:27
    walter622 napisał:

> Ja pisze o tym, co mowi sie w Rosji.
    > No coz, po "sprawie Skripalej" wiarygodnosc brytyjskiej prasy jest jest ponize
    > j parteru, zwlaszcza w tematach dotyczacych Rosji i w tak delikatnych kwestiach

I nadal nie rozumiemy sie. Wlasnie na podstawie bardzo niewiarygodnych komunikatach w brytyjskiej prasie ja wyciagnelem wniosek, ze ta cala sprawa jest kolejna brytyjska prowokacja przeciwko Rosji. Ja caly czas tylko o tym pisze, a nie o prawdziwosci brytyjskich media. Oni tu nigdy nie byli niezaleznymi, i zawsze glosili tylko ta prawde, ktora odpowiadala wlascicielom.

--
  • walter622 07.08.18, 11:55
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> Wlasnie na podstawie bardzo niewiarygodnych komunikatach w brytyjskiej
    > prasie ja wyciagnelem wniosek, ze ta cala sprawa jest kolejna
    > brytyjska prowokacja przeciwko Rosji.

Jak na samym wstepie zaznaczylem sprawa jest bardzo zagmatwana i niejasna.
    Na obecnym etapie wszystko jest mozliwe iniczego nie da sie wykluczyc - nawet banalnego rabunku.
    Z wniosami warto sie powstrzymac, by nie upodobniac sie do brytyjskich wackow.
    Brytyjczycy pewnikiem na tej historii chca cos zarobic, lecz przypuszczam, ze nie
    jest to ich robota - tam jest spory tlumek bardziej pewnych kandydatow.

• rosjaiswiat1 07.08.18, 12:21
    walter622 napisał:

> Jak na samym wstepie zaznaczylem sprawa jest bardzo zagmatwana i niejasna.
    > Na obecnym etapie wszystko jest mozliwe iniczego nie da sie wykluczyc - nawet
    > banalnego rabunku.

Jest dosc trudno uwierzyc, ze trojka doroslych ludzi, z wypchanymi dolarami kiszeniami i kupa bardzo wartosciowego sprzetu pojechali z wlasnej woli i bez zadnej ochrony tam, gdzie ich czekal na 100% rabunek. Ich tam wyslali celowo, na pewna smierc. Bo jakas trudno mnie uwierzyc, ze rabusie majac tak dobre lupy postanowili ich zabic. Niby dlaczego? Zeby oni nie zlozyli zeznania w policji? Jestem pewien, ze to ostatnie czego w tej afrykanskiej republice rabusie boja sie.

> Z wniosami warto sie powstrzymac, by nie upodobniac sie do brytyjskich wackow.

Ja jestem osoba prywatna, i mam pelne prawo miec wlasne zdanie, poniewaz ja nie mam wpywu na to co mysla miliony ludzi.

> Brytyjczycy pewnikiem na tej historii chca cos zarobic, lecz przypuszczam, ze n
    > ie
    > jest to ich robota - tam jest spory tlumek bardziej pewnych kandydatow.

Chodorkowski ich tam wyslal, zeby oni zrobili reportaz o dzialaniach tak zwanej grupie Wagnera. Chodorkowski mieszka w UK, i jest pod opieka brytyjskich sluzb specjalnych. Ja zadnych innych kandydatow nie widze.

--
  • vv.i.gill 07.08.18, 04:44
    Zaczalem czytac chyba na Google, jak sie doczytalem do momentum ze mogli wysxukac jakies brudy na Purina," jakes" w the Afryce oczywiscie dowodow zadnych nie trzeba wiec konkluzja prawdopodobnie byla z tego artykulu ze Putin zaorderowal ten mord. Ja jestem stary wrobel i jestem aktywnie krytyki Purina, wszyscy wiedza ale takie bajki to dla mine plewy. Dowody sa dzis imperium dobra nie potrzebne, wystarczy rzucic goownem w nadziei ze cos sie przyklei.
    I znowu te Rzydki Chodorkowskie.
  • boavista4 07.08.18, 06:07
    hahahaha, Putin zrobil Trumpa, pomaga Kaczynskiemu , pedaluje nireltnich, nienawidzi gejow, cala szwajcaria jest w jego kieszeni, zywi pingwiny, kupuje kopalnie wegla na Slasku i doopcy trzy po trzy!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka