Dodaj do ulubionych

Zarekomendowano mi niniejsze forum

07.08.18, 11:48
jako forum przyjazne dla szukających pomocy...

Kto mi pomoże?

--
www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
Edytor zaawansowany
  • rosjaiswiat1 07.08.18, 12:31

Co konkretnie potrzebujesz?
    Na poczatek podrzuce ten material w formacie PDF:

bazhum.muzhp.pl/media//files/Studia_Rossica_Posnaniensia/Studia_Rossica_Posnaniensia-r1971-t2/Studia_Rossica_Posnaniensia-r1971-t2-s149-155/Studia_Rossica_Posnaniensia-r1971-t2-s149-155.pdf
    --
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
  • the-great-inuk 07.08.18, 13:42
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> Co konkretnie potrzebujesz?
    ==========================
    Serdeczne dziękuję za szybką odpowiedz.

Chodzi mi konkretnie o różnice dźwiękowe w polskim, rosyjskim i niemieckim "O"

Jak te różne dźwięki oznaczone jednym wspólnym symbolem "O" w krtani powstają?

Jeśli ja dobrze pamiętam, to "O" jest samogłoską?

I należy do znikomej mniejszości w rosyjskim alfabecie.
    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • the-great-inuk 07.08.18, 16:23
    the-great-inuk napisała:

>
    > Chodzi mi konkretnie o różnice dźwiękowe w polskim, rosyjskim i niemieckim "O"
    >
    > Jak te różne dźwięki oznaczone jednym wspólnym symbolem "O" w krtani powstają?
    >
    ==========================================

Coś znalazłem, ale bez 1/2 litra tego nie rozbierosz!

Teraz mści się fakt, że w młodych latach nie zrobiłem doktoratu...

Ot, co...
    --
  • rosjaiswiat1 07.08.18, 17:03
    the-great-inuk napisała:

>Coś znalazłem, ale bez 1/2 litra tego nie rozbierosz!

Nawet trzy litry bedzie malo. Plun i zapomnij.
    I pytanie:
    Jak mam do Ciebie zwracac sie, czy jak do kobiety, czy jak do mezczyzny. Poniewaz na forum zarejestrowales sie, jako kobieta, a piszesz:"znalazłem", a nie "znalazłam" smile

--
  • the-great-inuk 07.08.18, 17:45
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> the-great-inuk napisała:
    >
    > >Coś znalazłem, ale bez 1/2 litra tego nie rozbierosz!
    >
    > Nawet trzy litry bedzie malo. Plun i zapomnij.
    > I pytanie:
    > Jak mam do Ciebie zwracac sie, czy jak do kobiety, czy jak do mezczyzny. Poniew
    > az na forum zarejestrowales sie, jako kobieta, a piszesz:"znalazłem", a nie "znalazłam" smile
    >
    Marginalia...

W Niemieckiej Konstytucji jest napisane: "Kobieta i Mężczyzna są równe"
    Co nie znaczy, że jestem hermafrodytą... !!!

Często słyszę to pytanie na forach... Jakby nie było ważniejszych problemów...
    Także pieski w windzie ta sprawa interesuje i wąchają mnie w kroku...
    Mimo, że się kilkakrotnie dziennie podmywam na bidecie i używam body talku ... (nie perfumowanego )

Ot, co...

--
  • rosjaiswiat1 07.08.18, 16:58
    the-great-inuk napisała:

> Serdeczne dziękuję za szybką odpowiedz.

Od tego my tu sa smile

> Chodzi mi konkretnie o różnice dźwiękowe w polskim, rosyjskim i niemieckim "O"

W jezyku rosyjskim wymawia sie nieakcentowana "o", jako samogloska zblizona do "a". To tak zwane akanie:Поляк sie pisze, wymawia sie Паляк, poniewaz akcentuje sie litera "я". A w slowie Польша akcent przypada na "o", dlatego i wymawia sie Польша, a nie Пальша

> Jak te różne dźwięki oznaczone jednym wspólnym symbolem "O" w krtani powstają?

Moim zdaniem tak samo, niezaleznie od jezyka. Fizjologia czlowieka jest jednakowa dla wszystkich narodowosci. Chyba ze Tobie chodzi o cos innego smile

> Jeśli ja dobrze pamiętam, to "O" jest samogłoską?

Tak samo jak i w jezyku polskim. Czyli pamietasz dobrze smile

> I należy do znikomej mniejszości w rosyjskim alfabecie.

A tego nie rozumiem. Co mialas na mysli, twierdzac ze litera "O" w jezyku rosyjskim nalezy do znikomej mniejszosci?

--
  • the-great-inuk 07.08.18, 17:27
    rosjaiswiat1 napisał(a):

>
    > Moim zdaniem tak samo, niezaleznie od jezyka. Fizjologia czlowieka jest jednako
    > wa dla wszystkich narodowosci. Chyba ze Tobie chodzi o cos innego smile
    ===========================================
    Tak, zgadza się, ale mięśnie (Około 100) biorące udział w generowaniu dźwięku kurczą się i zwalniają całkowicie różnie w poszczególnych językach.
    >
    > > Jeśli ja dobrze pamiętam, to "O" jest samogłoską?
    >
    > Tak samo jak i w jezyku polskim. Czyli pamietasz dobrze smile
    Dzięki za uznanie i pochwałę... Rzadko mnie kiedy chwalą na polskich Forach Patriotycznych. Raczej fekaliami obryzgują...
    >
    > > I należy do znikomej mniejszości w rosyjskim alfabecie.
    >
    > A tego nie rozumiem. Co mialas na mysli, twierdzac ze litera "O" w jezyku rosyj
    > skim nalezy do znikomej mniejszosci?

Ilość samogłosek w porównaniu ilości spółgłosek jest bardzo mała.
    Co powoduje, że obcokrajowcy słyszący rosyjską mowę, rozumieją jedynie: "szszczsczsysszyczy" Dopiero po dłuższym czasie zaczynają rozróżniać samogłoski od spółgłosek...

--
  • rosjaiswiat1 07.08.18, 20:47
    the-great-inuk napisała:

> Dzięki za uznanie i pochwałę... Rzadko mnie kiedy chwalą na polskich Fo
    > rach Patriotycznych. Raczej fekaliami obryzgują...

Nigdy nie marnuje okazji pochwalic czlowieka, o ile on na to zasluzyl smile

> Ilość samogłosek w porównaniu ilości spółgłosek jest bardzo mała.

Miesci sie w absolutnej "normie".

> Co powoduje, że obcokrajowcy słyszący rosyjską mowę, rozumieją jedynie: "szszcz
    > sczsysszyczy" Dopiero po dłuższym czasie zaczynają rozróżniać samogłoski od spó
    > łgłosek...

Tak brzmi dla obcokrajowcow razczej jezyk polski smile

--
  • the-great-inuk 08.08.18, 07:58
    rosjaiswiat1 napisał(a):

>
    > Tak brzmi dla obcokrajowcow razczej jezyk polski smile
    ===================================

Większość ludzi na zachodzie nie mających styczności z językami słowiańskim nie rozróżnia ich.
    Ja także nie rozróżniam rosyjskiego od ukraińskiego, bułgarskiego i serbskiego.

Ale żyjąc przeszło 40 lat na wygnaniu za chlebem rozróżniam niemiecki od szwajcarskiego i austriackiego.

--
  • j-k 08.08.18, 10:52
    byla sluszna - co chyba widac na tfoim przykladzie ?
  • rosjaiswiat1 08.08.18, 15:07
    Pomylil sie tobie watek, a moze forum?

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka