Dodaj do ulubionych

08.08.2008 - dycha minęła

07.08.18, 20:40
A na forum cisza! Może to i dobrze. Bo w rządowych mediach grzmiało dzisiaj od oskarżeń pod adresem Rosji, że zdradziecko napadła na Gruzję będącą wtedy pod światłym przywództwem lubiącego pokój i przegryzki z krawatów Saaka. Nikt się nawet nie zająknął, że specjalna komisja UE ustalia, że to Gruzja rozpoczęła wojnę. Ale co tam Unia będzie nam narzucać interprtację historii czy konstytucji.

Oto co pisał prawie na gorąco FAZ:
www.faz.net/aktuell/politik/ausland/untersuchungskommission-georgien-hat-den-krieg-begonnen-1854145.html
Edytor zaawansowany
 • rosjaiswiat1 07.08.18, 20:51
  lubat napisał:

  > A na forum cisza!

  Czekalem na 00.06 czasu moskiewskiego, zeby otworzyc watek smile


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • eva15 07.08.18, 22:04
  Może to i dobrze, że Saace wtedy odbiło. Dzięki temu Gruzja ma teraz utrudniony dostęp do wejścia do NATO mimo że ona sama no i USA bardzo tego chcą.
 • rosjaiswiat1 07.08.18, 22:37
  eva15 napisała:

  > Może to i dobrze, że Saace wtedy odbiło.

  Sace wtedy nie odbilo, ob wszystko doskonale obliczyl. Putin, chociaz i formalnie tylko premier-minister, w Pekinie, Miedwiediew mieki i nie zdolny do podjecia powaznych decyzje w Moskwie. Swiat zajety olimpiada. Oprocz tego mial przyzwolenie i zapewnienie wsparcia od USA. Wojna miala byc blyskwiczna, i po kilku dniacch juz niktby nie zawracal sobie glowy jakims kawalkiem ziemi gdzies na kaukazie, ktory nalezy nie wiadomo do kogo. Czy do USA, czy do jakiejs bananowej republiki w poblizu granic Rosji.

  > Dzięki temu Gruzja ma teraz utrudniony
  > dostęp do wejścia do NATO mimo że ona sama no i USA bardzo tego chcą.

  To rzeczywiscie jeden z pozytywnych skutkow niespelnionych marzen gruzinskiego Hitlerka smile


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • eva15 08.08.18, 00:53
  Saace odbiło, bo nie był w stanie realnie ocenić sytuacji i swoich możliwości. Uwierzył jak dziecko w syreni śpiew USA. Doskonała była tu tylko jego głupota i naiwność.

  --
  P_f o Polkach w Niemczech:
  "Polin w Niemczech brzmi troche jak kobieta lekkich obyczajow".

  Feluś zachwycony F-22 i zniesmaczony pilotami nie umiejącymi latać bez tlenu:
 • rosjaiswiat1 08.08.18, 10:41
  eva15 napisała:

  > Saace odbiło, bo nie był w stanie realnie ocenić sytuacji i swoich możliwości.

  Ewa, Saaka nigdy nie byl samodzielna figura. On nie zrobilby i kroka bez rozkazu z Waszyngtonu. Jestem pewien, ze to byla bardzo dobrze przemyslana operacja, a nie wybryk wariata. To byla pierwsza i do tego bardzo kompromitujaca porazka USA, a nie porazka samotnego wariata.


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • walter622 07.08.18, 22:53
  lubat napisał:
  > Nikt się nawet nie zająknął, że specjalna komisja UE ustalia, że to Gruzja rozpoczęła
  > wojnę.

  Zmasowany nocny atak Tshynwali poprzedzilo przemowienie sakki do Osetyjczykow, w ktorym mowil o pokoju i pojednaniu.

  www.youtube.com/watch?v=Al9OYHb7JfQ
 • rosjaiswiat1 07.08.18, 23:05
  walter622 napisał:


  > Zmasowany nocny atak Tshynwali poprzedzilo przemowienie sakki do Osetyjczykow,
  > w ktorym mowil o pokoju i pojednaniu.

  To bardzo typowe dla Gruzinow zachowanie. Byc moze oni temu nauczyli sie od Zydow, z ktorymi wspolistnieli ponad 2 500 lat.  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • j-k 08.08.18, 10:49
  Donbass - to juz same porazki, mimo, ze to rosyjsko-jezyczny Donbass Rassiji sie nalezy

  a nie Osetia pld... - gdzie russkich NIETU...
 • borrka 08.08.18, 10:58
  Jak anglofońska Irlandia Wielkiej Brytanii smile


  --
  Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
 • rosjaiswiat1 08.08.18, 15:34
  borrka napisał:

  > Jak anglofońska Irlandia Wielkiej Brytanii smile

  O ile jeszcze mozna uznac srodkowa czesc wspolczesnej Ukrainy za rdzenne ukrainskie ziemi, o tyle wszysko co lezy na wschod od poltawszczyny nigdy do Ukrainy nie nalezalo.
  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • rosjaiswiat1 08.08.18, 11:45
  Krym, Syria - to doskonale przeprowadzone operacje wojskowe, przy tym na Krymie udalo sie osiagnac cel bez uzycia sily. Wystarczyla sama demonstracja.
  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • j-k 08.08.18, 12:48
  a mieliscie szanse na szybki sukcess...

  a przeciez z punktu widzenia interesow gospodarczych i geostrategicznych Rassiji
  - to najwazniejszy dla wa obszar...
 • rosjaiswiat1 08.08.18, 14:57
  j-k napisał:

  > a mieliscie szanse na szybki sukcess...

  Mogliby zajac cala Ukraine, ale co robic z kilkadziesiat milionow ludzi, ktore sa nauczone tylko jednemu - czekac gdy im kasza z nieba spadnie smile

  > a przeciez z punktu widzenia interesow gospodarczych i geostrategicznych Rassij
  > - to najwazniejszy dla wa obszar...

  Donbas nigdy dla Rosji nie byl strategicznym obszarem, a nie pod wzgledem gospodarczym, a nie pod wzgledem politycznym. A inna sprawa, to to, ze Rosji nie sa potrzebne kawalki Ukrainy, a tylko cala Ukraina, przyjazna i sojusznicza. I taka ona bedzie. Ale najpierw Ukraincy powinni nauczyc sie sami dbac o wlasny los.


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • rosjaiswiat1 08.08.18, 16:14
  www.kavkaz-uzel.eu/blogs/378/posts/34114
  Tekst dosc dlugi, ale warty przeczytania. Dla tych, co maja problem z rosyjskim, wkleje elektroniczne tlumaczenie:

  1. Za dziesięć lat po zakończeniu konfliktu Gruzja stała się o wiele dalej od Abchazji i Osetii Południowej. Czyli, rzeczywiście, jednoczącego nic, prawdę mówiąc, nie. A jeśli mamy się łudzić, to można w nieskończoność krztusiec, że безвиз i wzrost gospodarczy z pewnością, prędzej czy później, przywrócą nam naszych "braci i sióstr" z rosyjskiej niewoli.
  2. Stała się czy Gruzja za te dziesięć lat - ekonomicznie bardziej atrakcyjny i silny? Nie, nie była. Wręcz przeciwnie, wydaje mi się, stał się biedniejszy, niż była dziesięć lat temu.
  3. Nie powiodła się czy za dziesięć lat w powietrze imperium zła, to czy ona разворована, pękła, спилась, w miastach i wioskach свирпествуют zamieszki żywności? Nie, tylko w onirycznej поллюциях sekty dobra i naszych elfów.
  4. Обнищали do granic możliwości i całkowicie pogrążone w kryminale i w beznadziei "nasze абхазские i osetii bracia"? Nie, jeśli nie okłamywać samych siebie, to jak żyją.
  5. Żyją czy średnio proste gruzini o wiele lepiej, niż proste абхазы i osetyjczycy? Nie, nie żyją.
  6. Stała się czy Gruzja bliżej do NATO i Unii europejskiej, niż dziesięć lat temu? Nie, dziesięć lat temu, imho, Gruzja była o wiele bliżej do NATO, niż teraz. Zgadzam się z tymi, którzy uważają, że przed konfliktem na szczycie NATO w Bukareszcie Gruzja może uzyskać co najmniej MAP (plan działań na rzecz członkostwa).
  7. Czy Gruzji i jej sojuszników dziś, oprócz słów, które choć prawdziwe powody myśleć, że Rosja wycofa się? Nie, oprócz jedynej nadziei, że w Rosji dojdzie do zamachu stanu i kraj zacznie wyłożyć na części lub przyznaje się do porażki i zgadzam się z warunkami dominacji Zachodu we wszystkich punktach planety. Że, w zasadzie, w żaden sposób nie unieważnia poprzednie zdanie
  8. Czy Gruzja naprawdę ostro antyrosyjskiej krajem, gotowej być na stronie dowolnego przeciwnika? Tak, Gruzja jest taki, i nie tylko Gruzja. I to zupełnie szczera polityka gruzińskiej elity.
  9. Gruzja stała się antyrosyjskiej z powodu 080808? Głupoty! Ten, kto to mówi, absolutnie nie rozumie przedmiotu rozmowy, a nawet rzucać pereł przed podobnymi - po prostu tracić czas.
  10. Czy wierzę w poprawę stosunków między Rosją i Gruzją w najbliższym czasie? Nie! Logicznie rzecz biorąc, jest to niemożliwe, zbyt duże kontrowersje polityczne. To nie dotyczy osobistych relacji między wielu rosjan i gruzinów, biznesu i tak dalej, mówię o oficjalnych Moskwie i Tbilisi.
  11. Czy warto odpowiadać мишистам na ich wołania o zwycięstwie porażce Gruzji i Rosji 080808?

  Materiał na ZAKŁADKĘ: Saakaszwili uznał za istotne pytanie o zwycięzcy w wojnie z 2008 roku

  Nie, z tymi ludźmi nie ma sensu prowadzić dyskusji. W Gruzji bardzo wiele, to już dawno zrozumieli i odchodzą w ogóle, kiedy natykają się na "elfów" heroicznego Miszy.

  12.. Zrobiła czy Gruzja, jej większość, wnioski z konfliktu 08.08.08.? Moim zdaniem, żadnych wniosków nie zostało to zrobione. W społeczeństwie nadal w trendzie болтушки, хихикающие nad "рашкой" i выкрикивающие, że ona jutro, max pojutrze, rozpadnie się, a "западнампоможет". Logiczne jest, czy to? Tak, biorąc pod uwagę sytuację w kraju - logiczne.

  13. Czy w Gruzji dyskusja na temat tego, kto zaczął wojnę? Ta dyskusja była, do tego, jak "Marzenie" выпнула Saakaszwili z Gruzji. Wielu marzycieli, mówili wprost, że Misza zaczął, ulegając na prowokację. Teraz "Marzenie", podobno po otrzymaniu porady, wyraźnie przestrzega jednej linii - Rosja, bez wątpienia, agresor.

  Chociaż, na przykład, kandydata na prezydenta Salome Зурабишвили, którą wspiera "Marzenie", zaczął skręcać w sieciach społecznościowych za jej rzekomo oświadczenie, że Misza zaczął wojnę: forum.ge/?f=29&showtopic=35040974

  Jak zawsze, dla мишистов każdy, kto nie pasuje do ich wizji świata, jest zdrajcą i agentem.

  14. Czy mógł wygrać Saakaszwilego w Osetii Południowej? Mógł! Liczył, że Rosja nie odważy się wkroczyć w otwartą, a do "hybrydy" wsparcia, myślę, мишисты przygotowywali się i u nich był plan działania. Jak był realizowany - to temat na inną rozmowę.

  15. Wiele mówi się, że Rosja straciła wpływ na Gruzję, uznając Abchazję i ЮО. Osobiście nie zgadzam się z tym. Żadnego wpływu nie mogło być. Gruzja - sztywno прозападная, antyrosyjska kraj, fani "Mimino" i ofiary киркоровизации, być może, nie rozumieją głębi konfliktu, który rozpoczął się nie w 2008 roku. To to samo, co mówić głupoty o tym, że gdyby nie Krym, na Ukrainie nadal by "kochać Rosję". Cóż, tych, którzy takiego mówi, nawet spotykać się poniżać.

  16. Jakie mogą być atuty u Gruzji w przyszłości - w zakresie zwrotu terytoriów? Pierwszy i główny atut - upadek Rosji. Co najmniej, to доминирущее opinię!

  Pozostałe: Gruzja powinna stać się bogatszy Rosji i ładniejsza. Ale i w tym przypadku nie fakt, że nawet jeśli Rosja nie będzie miała nic przeciwko, osetyjczycy i абхазы będą chcieli żyć z przez gruzinów w jednym gos-ve. A jeśli będą chcieli, to nie fakt, że Gruzja zgodzi się dać im takie przywileje. Czyli ten wariant - bajka. Jakie jeszcze, oprócz upadku i tego, że Gruzja - zabłysnąć, a Rosja będzie чахунть? Jest jeszcze opcja - to, chwieje ogonem części абхазцев, czyli aktywizacja tamtejszych elfów lub... протурков majdan.

  Mówię hipotetycznie. W tym przypadku, ob. Tbilisi wcale nie trzeba zmieniać orientację, a może po prostu zaproponować Moskwie plan rozdziału Abchazji. Z zakresu bajek Też, ale teraz po prostu myślimy. Co prawda, ten plan nie odpowiada Zachód, bo każde porozumienie między Moskwą i Tbilisi, niesie poważne zagrożenie dla Zachodu.

  W sumie, bajki bajkami, a status quo rozpadło się, w rzeczywistości, jest bardzo trwały. Ktoś musi naprawdę stracić, by coś się zmieniło.

  17. Mnie często pytają, czy w Gruzji - nie prozachodnie partie, a nawet, prorosyjskie? Nie. Ani jednej prorosyjskiego partii w Gruzji nie ma! Jest prozachodnie мягкопрозападные i sztywno. Nino Burdżanadze? Ona - прозападная, a wszystkie jej wypowiedzi, to po prostu postaw na pewną część "nieprzydzielone elektoratu".

  18. Czy Rosja może oficjalnie włączyć w swój skład Osetii Południowej i Abchazji? Może! Ale nie przy obecnym status quo. To znaczy, że coś musi się zdarzyć.

  19. Czy możliwa jest wojna między Gruzją i Rosją? Jest możliwe, ale bardzo mało prawdopodobne. W rosji nie ma powodu do ataku na Gruzję. Gruzja nie jest w stanie iść na ryzyko jeszcze raz, i sprawdzać przeznaczenie na wytrzymałość, czerwone linie - wyraźnie прочерчены. W związku z tym bardzo bawi тявкание мишистов, które okresowo prowadzą tańce przy granicy z ЮО i chichot nad Marzeniami, że ona nie może po męsku z Rosją.. to, że ktoś tak podły i nieszczęśliwe... co, nie chcę nawet komentować, zwłaszcza, babi ich strach pamiętając mesjasza, który był transmitowany na cały świat.

  20. No i.. odpowiedź na pytanie - co się zmieniło-albo za dziesięć lat? Tak, zmieniło się, wszyscy stali się o wiele dalej od siebie ... i każdy z nas idzie swoją drogą. Chociaż, jeśli mamy się łudzić i pretensjonalnym, inaczej do końca wszystko smile


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka