Dodaj do ulubionych

Znow nowe sankcje na Rosje ???

10.08.18, 20:15
W/g niektorych zrodel to amerykanski State Department planuje nalozyc 2 tury nowych sankcjii na Rosje.

Czy to oznacza, ze automatycznie Bialy Dom (z Trumpem na czele) tez akceptuje te nowe sankcje ??
Edytor zaawansowany
 • vv.i.gill 11.08.18, 01:41
  amg10 napisał:

  > W/g niektorych zrodel to amerykanski State Department planuje nalozyc 2 tury no
  > wych sankcjii na Rosje.
  ---Ta Rosja to bardzo cierpliwie i wytrzymale mocarstwo.
  > Czy to oznacza, ze automatycznie Bialy Dom (z Trumpem na czele) tez akceptuje t
  > e nowe sankcje ??
  ---Tak to wlasnie to oznacza a Trump sprobowalby nie podpisac to by sie niedlugo spotkal z olowiem
 • borrka 11.08.18, 10:16
  Ronald Reagan wykonczyl CCCP ekonomicznie i nadwerezyl "obóz pokoju" politycznie przez polski bunt.
  Ja slabo rozumiem poitykę amerykanska, ale dostrzegam pewne analogie w postepowaniu Trumpa wobec Rosji:
  coraz bardziej dotkliwe sankcje ekonomiczne, jakies obietnice "gwiezdnych wojen", przez analogię potrzebny konflikt wewnętrzny i zalamanie cen ropy.
  Ropa trzyma sie jednak na średnim poziomie, a jedyny konflikt wykreowala sama Rosja z bratnią Ukrainą.
  Oczywiście konfliktu ukrainskiego Kreml nie wygasi, ale wydaje sie on zaplanowany i pod kontrola Moskwy.
  Na demontaz Federacji nie liczyłbym, a same czynniki ekonomiczne nie wystarczą.
  Szczo robity?


  --
  Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
 • herr7 11.08.18, 10:28
  To nie Reagan i "polski bunt" wykończyły ZSRR a radziecka elita, która straciła kontrolę nad rozwojem wypadków. Niepisanym prawem po śmierci Stalina była zasada, że pierwszym sekretarzem mógł być człowiek, który nie wybija się ponad swoje otoczenie. Skutkiem tego było obniżenie się poziomu intelektualnego rządzącej elity. Przykładem może być tzw. pucz Janajewa, w którym indolencja konkurowała z nieudolnością. Gdyby tacy ludzie stali na czele bolszewików podczas wojny domowej to bolszewicy przegraliby ją z kretesem. Podobnie, gdyby Stalin był jak Janajew (Gorbaczow, Jelcyn, czy Putin) to ZSRR przegrałby wojnę z Niemcami jeszcze w lecie 41 r. Upadek rosyjskiej elity (jej niski poziom intelektualny) jest przyczyną dla której ten kraj jest skazany na los Rzeczpospolitej Szlacheckiej. Mechanizmy upadku są zresztą wszędzie podobne - rządząca elita aż do samego końca łudzi się, że ich kraj jest silniejszy niż jest w istocie.
 • borrka 11.08.18, 10:47
  A dzialaniem czynników zewnetrznych, jak sankcje, destabilizacja politycznego otoczenia, spirala zbrojen.
  Jedno i drugie przyczynilo sie do upadku CCCP i moze spowodowac implozje Rosji.
  Wątek jest po prostu o dzialaniach Trumpa, a nie o slabości rosyjskich elit.


  --
  Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
 • borrka 11.08.18, 10:49
  Chyba oczywistym jest,że eliminacja swiatowego mocarstwa nr 2 bedzie efektem wielu czynników, sprzyjajacych, bądz negatywnych - zalezy od punktu widzenia smile


  --
  Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
 • borrka 11.08.18, 11:03
  Stawia na inną opcje:
  Rosja, jako polityczna przystawka Chin.
  Tego obawiają sie sami Rosjanie smile


  --
  Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
 • herr7 11.08.18, 11:30
  Powtarza Pan propagandowe brednie. Bolszewicy byli bliscy przegrania wojny domowej przynajmniej trzykrotnie (raz pomógł im m.in. Piłsudski). W czasie drugiej wojny światowej ZSRR stał nad przepaścią na jesieni 41 r oraz w sierpniu 42 r. Wojnę mogli wówczas wygrać Niemcy i historia potoczyłaby się zupełnie inaczej. Ale w obu tych przypadkach ówczesna radziecka elita stanęła na wysokości zadania - składała się z ludzi wybitnych, mających siłę woli i potrafiących prawidłowo oceniać sytuację.

  Obecna rosyjska elita to wynik negatywnej selekcji połączonej z chowem wsobnym. O tym jaki jest jej poziom może świadczyć pomysł wmurowania tablicy pamiątkowej poświęconej generałowi Mannerheimowi w Petersburgu. Dokonał tego stały przydupas Putina Sergiej Iwanow - człowiek który pełnił rozliczne funkcje, ale na żadnej się nie sprawdził i pomimo tego nadal tkwi w elicie władzy. To zresztą wyróżnia obecną elitę od elity z czasów rewolucji czy Stalina. Za Stalina niekompetencję karano śmiercią. Za Putina liczy się "przyjaźń", a nie kompetencje, co w istocie jest cechą grup gangsterskich.

  Rosja jako państwo schodzi ze sceny historii. Marność obecnej elity to jedna z przyczyn. Główną przyczyną jest wieloetniczność co przy słabnącym centrum prowadzi zawsze do rozpadu. Zresztą idol "nowej Rosji" Borys Jelcyn podpisując umowy białowieskie (co nie było niczym innym, jak zdradą stanu) zadał temu krajowi śmiertelny cios.
  Druga przyczyna wynika ze sprzeczności pomiędzy aspiracjami wykształconej części społeczeństwa, która chce żyć na modłę zachodnią w poczuciu wolności osobistych, a koniecznością utrzymania jedności tego wielkiego państwa. Inaczej mówiąc, żeby utrzymać ten kraj w całości potrzeba samodzierżawia, które z kolei alienuje wykształconą część tego społeczeństwa.
  Putin usiłuje wprowadzić wariant pośredni. Problem jedynie w tym, że nikogo on nie satysfakcjonuje i skumulowane są w nim słabości zarówno liberalnej demokracji jak i samodzierżawia.
 • maciejw86 11.08.18, 12:04
  To jak tam znafco ? smile Kiedy Rosja upadnie. Bo już przewidywałeś to kilkakrotnie. A powiedz ekspierdzie jak tam zererwy walutowe. Powinny się skończyć zarówno w 2009r jak i 2015. Putin i jego ekipa to najlepsze co spotkało Rosję w ostatnich dekadach. Ale Ty pewnych rzeczy nigdy nie pojmiesz.
 • herr7 11.08.18, 12:06
  Macieju nie p.erdol. I tyle w temacie.
 • brat_kryzysa 11.08.18, 21:36
  Chyba
  Szo robyty wink

  --
  Optyka której nie znosi cenzura
  pl.sputniknews.com
  twitter.com/kacapmsk
  alexjones.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka