23.08.18, 13:30
Juz tyle Rosja ma zlota, a jeszcze pare miesiecy dobijalo do 1900 , znaczacy wzrost.Moje wnioski sa takie , szykuje sie cos grubszego, pomijajac sankcje
businessinsider.com.pl/wiadomosci/rosja-kupuje-zloto-i-wyprzedaje-obligacje-usa/xwe67e0

--
Optyka której nie znosi cenzura
pl.sputniknews.com
twitter.com/kacapmsk
alexjones.pl/
Edytor zaawansowany
  • rosjaiswiat1 23.08.18, 21:35
    brat_kryzysa napisał:

> Juz tyle Rosja ma zlota, a jeszcze pare miesiecy dobijalo do 1900 , znaczacy wz
    > rost.Moje wnioski sa takie , szykuje sie cos grubszego, pomijajac sankcje

A co, twoim zdaniem, moze byc to cos grubszego?

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
  • aalias 24.08.18, 03:04
    brat_kryzysa napisał:

> Juz tyle Rosja ma zlota, a jeszcze pare miesiecy dobijalo do 1900 , znaczacy wz
    > rost.Moje wnioski sa takie , szykuje sie cos grubszego, pomijajac sankcje

Rosja od kilkunastu lat systematycznie zwiększa udział złota w swoich rezerwach. Obecne "sankcje" tylko wspomagają ten proces. Przy jego obecnej dynamice, za 12 miesięcy Rosja będzie mieć w zasobach CBR trzecią ilość złota na świecie - po USA i RFN.

Mały of top. W Rosji na dniach ma wejść w życie prawo nakazujące działającym tam filiom zagranicznych banków trzymanie co najmniej 80% rezerw w kraju, gdzie prowadza swoją działalność.
  • brat_kryzysa 24.08.18, 05:16
    Chyba nawet takiego prawa nie trzeba będzie ustalać zważywszy na to co ostatnio niby neutralna Szwajcaria zrobiła,, nałożyłe nowe sakcje na rosyjskie aktywa

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • aalias 24.08.18, 23:11
    brat_kryzysa napisał:

> Chyba nawet takiego prawa nie trzeba będzie ustalać zważywszy na to co ostatnio
    > niby neutralna Szwajcaria zrobiła,, nałożyłe nowe sakcje na rosyjskie aktywa

To troche inna historia. Nałożenie na filie zagranicznych banków obowiązku trzymania gros środków w kraju gdzie prowadzą swoj interes z jednej strony zabezpieczy powierzony im kapitał przed konfiskatą/zamrożeniem przez obcy rząd. Z drugiej utrudni jego mniej lub bardziej legalne"wyciekanie" z kraju.
    Szwajcaria od początku deklarowała, że choć formalnie nie przyłącza się do sankcji, to będzie je respektować. Dla Rosjan dobra nauczka, że jeśli już koniecznie trzeba trzymać aktywa za granicą, to w poważnych krajach, które niełatwo szantażować jak maleńką Szwajcarię.
  • monalisa2016 25.08.18, 00:32
    aalias napisał(a):

Dla Rosjan dobra nauczka, że jeśli już konieczni
    > e trzeba trzymać aktywa za granicą, to w poważnych krajach, które niełatwo szan
    > tażować jak maleńką Szwajcarię.
    ........
    No nie bardzo Amis szantazuja i okladaja karami tak samo Szwajcarie jak i innych.

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
    Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
  • aalias 25.08.18, 02:31
    monalisa2016 napisała:

> No nie bardzo Amis szantazuja i okladaja karami tak samo Szwajcarie jak i innyc
    > h

Co do przytoczonej przez Ciebie zasady pełna zgoda.

Jednak są kraje bardziej i mniej podatne na szantaż. Maleńka Szwajcaria z gigantycznym sektorem bankowym czesto, gęsto obsługującym rynek amerykański, lub z Ameryką powiązany - jest idealnym celem. Chiny a nawet Japonia to zupełnie inna liga.
  • brat_kryzysa 25.08.18, 09:19
    Japonia jest zależna od US systemu, co do blokady tych środków jestem zwolennikiem swobodnego przepływu kapitału, może to bardzo utrudnić kredytowanie ale wobec usmanskiej demolki tego systemu , dobrze raczej robia

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • aalias 25.08.18, 15:59
    brat_kryzysa napisał:

> Japonia jest zależna od US systemu.

Oczywiście. Japonia od II WS jest z grubsza rzecz biorąc wasalem USA. Niemniej jest to ogromny wasal z którym powiązań jest tak wiele, że być może nie opłaca się ich choć trochę psuć, żeby na zlość Rosji zamrozić zamrozić jej troche kasy.

> jestem zwolennikiem swobodnego przepływu kapitału

Kiedys też nim bylem zanim pojąłem, że takowy nie istnieje.
  • rosjaiswiat1 26.08.18, 12:32
    brat_kryzysa napisał:

> jestem zwolennikiem swobodnego przepływu kapitału

A jakie sa korzysci od swobodnego przeplywu kapitalu?
    I ponawaim pytanie, ktore zadalem wczesniej:"A co, twoim zdaniem, moze byc to cos grubszego?"
    --
  • rosjaiswiat1 26.08.18, 12:30
    brat_kryzysa napisał:

> Chyba nawet takiego prawa nie trzeba będzie ustalać zważywszy na to co ostatnio
    > niby neutralna Szwajcaria zrobiła,, nałożyłe nowe sakcje na rosyjskie aktywa

В Credit Suisse опровергли заморозку «российских денег

www.ntv.ru/novosti/2063540/
    --
  • rosjaiswiat1 26.08.18, 17:54

Ile moge czekac na odpowiedzi na zadane przez mnie pytania?
    Ponawiam:

1.A co, twoim zdaniem, moze byc to cos grubszego?
    2.A jakie sa korzysci od swobodnego przeplywu kapitalu?

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka