Dodaj do ulubionych

Wspominki - trochę zapomniana rocznica

25.08.18, 19:57
Właśnie minęła kolejna rocznica zwycięstwa Armii Czerwonej w wielkiej bitwie na łuku kurskim. Wojna na wschodzie była już wcześniej dla III Rzeszy przegrana, ale badz co bądz to ostatnia wielka ofensywa tzw "nazistów' i definitywny krach ich planów . W Rosji została ona zaakcentowana, choć bez przesady.

Krótkie zajawki w telewizji, troche wspomnień weteranów i oczywiście opinie historykow. Ministerstwo Obrony z tej okazji odtajniło archiwalia, a Putin pojawił się w Kursku, gdzie nota bene również złożył kwiaty pod pomnikiem marynarzy, którzy zginęli w katastrofie okrętu podwodnego Kursk.

Tak mnie jakoś naszło na napisanie tego przy okazji lektury wątku jak zawsze niezawodnego Borata, który podniósł cytata:

Borat napisał:

> 2/3 Rosjan wierzy w spisek przeciw Rosji, szczególnie w próbe "przepisania" jej
> chlubnej historii, tak "by zaszkodzić".
> wciom.ru/index.php?id=236&uid=9259


Jak ku uciesze demokratycznych mediów i prostej gawiedzi stwierdził czołowy polski polityk: "obóz w Auschwitz wyzwolili Ukraińcy", która konkretnie sotnia nie precyzując. I w tym momencie nachodzi mnie smutna refleksja, iż 1/3 Rosjan to ludzie słabo ogarnięci lub mocno niedoinformowani.


Edytor zaawansowany
 • rosjaiswiat1 26.08.18, 17:58

  Na lamach rosyjsko-jezycznej wersji DW okazal sie artykul poswieconej tej bitwie:
  www.dw.com/ru/немецкие-историки-о-мифах-вокруг-курской-битвы/a-45097861?maca=rus-facebook-dw


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • aalias 26.08.18, 21:09
  Słusznie, że wspomnieli zagładę swoich dziadków. Mądrzy ludzie uczą się na błędach. U ludzi głupich wspomnienie porażki wywołuje fiksacje. Niemcy do tych mądrzejszych aspirują.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka