Dodaj do ulubionych

Jutro Putin zwroci sie do Rosjan

28.08.18, 21:49
29 sierpnia, rowno 12.00 czasu moskiewskiego Putin podzieli sie z Rosjanami swoja wizja zmian w systemie emerytalnym.
W trakcie dyskusji na forum ja w swoim czasie napisalem: "Najbardziej bolesny temat dla Rosjan, to podwyzszenie wieku emerytalnego. Ale inicjatywa nie idzie z Kremla, a tylko od strony rzadu, a ostateczne slowo pozostanie sie za Putinem. I daje 1000 funtow za zlotowke, ze rzadowy projekt, jak nawet przejdzie cala procedure w parlamencie, nie bedzie przez Putina podpisany. Reforma emerytalna w Rosji jest niezbedna, i ona bedzie przeprowadzona, ale Putin i na tym zarobi pare punktow procentowych dla swojego poparcia. On juz zabral w tym temacie glos, mowiac ze to zaproponowal rzad jemu nie podoba sie, ale jednoczesnie zaznaczyl, ze cos z tym problemem trzeba zrobic. Jak on to zrobi, nie mam pojecia, ale jestem pewien, ze Rosjanie nie beda miec Putinowi za zle, ze w przyszlosci beda musieli pracowac dluzej."

forum.gazeta.pl/forum/w,154812,166388005,166388005,Klopoty_Putina.html?p=166389242
Czyli juz jutro dowiemy sie, "jak on to zrobi" smile
--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
Edytor zaawansowany
  • eva15 28.08.18, 22:41
    Myślę, że Putin zlecił dokładne analizy wielkości poszczególnych grup wiekowych oraz średniej długości życia. Wiadomo, że generacje baby boomer z lat 50. i 60. ub.wieku przeszły lub wkrótce przechodzą na emerytury. Na razie utrzymują ich liczne jeszcze roczniki lat 70. i 80. ub.w. Jak dotąd OK.
    Niestety lata 90. to lata praktycznie bez mała eksterminacji ludności pod rządami Jelcyna - masowa emigracja ludzi młodych i dramatyczny spadek liczby urodzin, co przetrzebiło skutecznie następne pokolenie. Tak więc ca aż do połowy lat 2000. jest luka pokoleniowa. Dodatkowo dochodzi do tego fakt, że pod Putinem średnia życia zaczęła znów wreszcie rosnąć, czyli ludzie umierają o kilka lat później niż za Jelcyna.

Coś z tym na pewno trzeba zrobić, ale czy rzeczywiście aż tyle, ile proponuje reforma? Zważywszy, że średnia długość życia dla mężczyzn wynosi bodaj 63 lata (za Jelcyna 59) to wysłanie mężczyzn na emerytury w wieku lat 65., zamiast jak dotąd 60. to chyba jednak przesada. U kobiet mniej to razi, bo żyją znacznie dłużej (średnia bodaj 72 lata) ale chyba też jest problem, że zbyt krótko skutkiem reformy byłyby na emeryturze.

Ciekawe, co Putin zrobi. Ja sądzę, że złagodzi trochę restrykcje reformy, np. dla mężczyzn zamiast 65 lat zrobi 62 lub 63. Albo przesunie reformy w czasie.
  • vv.i.gill 29.08.18, 01:30
    Putin nie podpisze rzadowego projektu aby Rosjanie pracowali dluzej, przez to nie podpisanie zarobi sobie punkty ze go Rosjanie beda lubic jeszcze bardziej. Jednoczesnie piszesz ze Rosjanie nie beda mieli za zle Putinowi za to ze im kaze pracowac dluzej
    ale jak wiemy z powyzszego Putin nie podpisze ustawy aby Rosjaniea pracowali dluzej ZA Co zostanie punkty jak wiemy.
    No to faktycznie ja tez jestem ciekawy jak to zrobil ze go Rosjanie beda dalej lubic ze mu nie beda miec za zle ze beda pracowac dluzej na co sie Putin nie zgodzi i ustawy zadnej nie podpisze aby Rosjanie pracowali dluzej i nie beda mu miec tego za zle I juz zdobyl uprzednio punkty juz ze sie z ustawa rzadowa nie zgadza. Itedeitepe.
    Dobrze to Igor rozumie?
  • rosjaiswiat1 29.08.18, 12:26

tass.ru/politika/5500968?utm_source=cont&utm_medium=referral&utm_campaign=teaser

--
  • eva15 29.08.18, 15:03
    Na proszę, Putin przeczytał, co napisałam i zgodził się ze mnąsmile.
    No może nie całkiem - zamiast odjąć mężczyznom kilka lat, odjął je kobietom. Pochwalam!
  • rosjaiswiat1 29.08.18, 21:33
    eva15 napisała:

> Na proszę, Putin przeczytał, co napisałam i zgodził się ze mnąsmile.
    > No może nie całkiem - zamiast odjąć mężczyznom kilka lat, odjął je kobietom. Po
    > chwalam!

Teraz trzeba czekac na kolejny sondaz. I wtedy bedzie wiadomo, czy Rosjanie obarczaja wina Putina za to, ze beda musieli pracowac dluzej.

--
  • vv.i.gill 29.08.18, 22:24
    Ktos musi pracowac dluzej aby Putin mogl chodzic na ryby.
  • eva15 29.08.18, 23:03
    vv.i.gill napisał:

> Ktos musi pracowac dluzej aby Putin mogl chodzic na ryby.

Mądrze piszesz. No to napisz teraz, na czyj koszt Putin dotychczas chodził na te ryby przed reformą emerytalną.
    Pewnie Amis pracowali na niego dłużej, ale już nie chcą, odkąd wykryto, że Putin mąci w US-wyborachsmile .
  • rosjaiswiat1 29.08.18, 23:20
    vv.i.gill napisał:

> Ktos musi pracowac dluzej aby Putin mogl chodzic na ryby.

A czy zdajesz sobie sprawe z tego, ze zanim pierwszy emeryt odejdzie pozniej na emeryture, zgodnie z ta reforma, to Putin juz bedzie sam emerytem? I czy zdajesz sobie sprawe z tego, ze Putin moglby w ogole ta sprawe nie ruszac, porzucajac wszystko na swoich nastepcow, przy tym on osobiscie na tym tylko wygralby. Poniewaz zalamanie systemu emerytalnego nastapiloby po nim, i ludzi mysleliby, ze dopoki rzadzil Putin, to wszystko bylo OK, a jak on odszedl, to wszystko zawalilo sie.
    Putin mysli nie o sobie, a o Rosji, i dlatego tak trudna decyzje postanowil nie przerzucac na tych, kto przyjdzie po nim.

--
  • eva15 29.08.18, 22:56
    Putin zadał sobie trud, by uczciwie wyjaśnić, na czym problem polega. Myślę, że naród zapisze mu to na plus, zwłaszcza, że reformę emerytalną tak rozwodnił i osłabił (okresy przejściowe, system podatków etc) , że każdy coś dla siebie pozytywnego mimo wszystko znajdzie...

Facet ma talent! Dba o naród i robi to tak, by naród możliwie najmniej odczuł, że on sam też musi ponosić koszty.
  • rosjaiswiat1 29.08.18, 23:24
    W runecie na forach okazali sie tysiace wpisow, praktycznie o identycznej tresci, w ktorych Putina mieszaja z blotem. Wyraznie widac, ze to dobrze zorganizowany atak na prezydenta Rosji. Ciekawo, kto za tym atakiem stoi?

--
  • eva15 29.08.18, 23:45
    Kto za tym stoi i po co, to wiadomo. Pytaniem jest, czy Putin swoim dzisiejszym przemówieniem przekonał ludzi do siebie i do tej mocno złagodzonej reformy.
  • rosjaiswiat1 29.08.18, 23:50
    eva15 napisała:

> Kto za tym stoi i po co, to wiadomo. Pytaniem jest, czy Putin swoim dzisiejszym
    > przemówieniem przekonał ludzi do siebie i do tej mocno złagodzonej reformy.

Trzeba czekac na sondaze, ktore na pewno wkrotce beda przeprowadzone.

--
  • eva15 30.08.18, 00:45
    Nie jest dobrze, jeśli rządzący kierują się tylko sondażami. Mam nadzieję, że Putin to rozumie....
  • vv.i.gill 30.08.18, 10:28
    W prawdziwej demokracji sa sondaze w panstwie prawa sa dekrety.
    Niewiem tylko gdzie umiescic referenda
    bo to mi wyglada na dyktature ludu a wiemy ze lud nie moze rzadzic, lud ma sie sluchac.
  • rosjaiswiat1 30.08.18, 10:51
    eva15 napisała:

> Nie jest dobrze, jeśli rządzący kierują się tylko sondażami.

Na sondaze ja czekam, a nie Putin smile

>Mam nadzieję, że Putin to rozumie....

Putin rozumie to doskonale, w przeciwnym wypadku on po prostu nie dopuscilby do zadnych zmian w systemie emerytalnym za swoja kadencje.

--
  • vv.i.gill 30.08.18, 02:07
    No przecie wiem ze Putin wie ze Rosjanie to inteligentni ludzie I szajsu by im nie serwowal.
    Ja wierze w Rosjan. To Rosjanie uczynili Putina wielkim a nie na odwrot.
  • rosjaiswiat1 30.08.18, 10:52
    vv.i.gill napisał:

> Ja wierze w Rosjan. To Rosjanie uczynili Putina wielkim a nie na odwrot.

I w tym zgadzam sie w 100%.

--
  • gosc88 30.08.18, 14:12
    zaczynaja szwankowac i dlatego niektorzy na Zachodzie zacieraja dlonie z radosci i mowia: "sankcje na Rosje" zaczynaja dzialac.
  • rosjaiswiat1 30.08.18, 14:37
    gosc88 napisał:

> zaczynaja szwankowac i dlatego niektorzy na Zachodzie zacieraja dlonie z radosc
    > i i mowia: "sankcje na Rosje" zaczynaja dzialac.

Liczba emerytow w Rosji rosnie w bardzo szybkim tempie, a liczba osob pracujacych maleje, w tym caly problem, z ktorym spotyka sie nie tylko Rosja, a i wiekszosc innych rozwinietych krajow. Niestety, ludzi nie chca plodzic sie wraz ze wzrostem poziomu zycia - to taki paradoks ludzkiej psychiki.

p.s. W 2005 roku, jak mozemy przeczytac w przemowieniu Putina, na jednego emeryta przypadalo 1.7 osoby pracujacych, a juz w 2019 roku ten stosunek bedzie rowny 1.2 do 1. Czyli na jednego emeryta bedzie pracowac 1.2 osoby pracujace.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka