Dodaj do ulubionych

Wywiad z Karaganowem o rosyjskim zwrocie na wschód

11.09.18, 18:42
«Мы исчерпали европейскую кладовую»
О неизбежности для России «поворота на Восток» политолог Сергей Караганов рассказал Светлане Суховой
www.kommersant.ru/doc/3719327
polecam
Edytor zaawansowany
  • rosjaiswiat1 11.09.18, 21:33
    Chociaz dla tych, kto tym tematem interesuje sie, nic nowego Karaganow nie powiedzial. Ale w celach poznawczych dla tych, kto nie wiele wie o politycy zagranicznej dzisiejszej Rosji, ten material jest bardzo cenny.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
  • aalias 11.09.18, 22:10
    fair_rules napisał:

> «Мы исчерпали европейскую кладовую»
    > О неизбежности для России «поворота на Восток» политолог Сергей Караганов расск
    > азал Светлане Суховой
    > www.kommersant.ru/doc/3719327
    > polecam

Niezły tekst. Z tym zastrzeżeniem, że Karaganow jedynie powtórzył co mówi od dawna.

Co do zwrotu FR na Wschód, to osobiście uważam, że jest dla Moskwy jak najbardziej naturalny i słuszny. Z tym że nie można go rozpatrywać w oderwaniu od całości rosyjskiej polityki, która, w kraju mającym globalne interesy z zasady powinna być maksymalnie multiinstrumentalna czyli jednocześnie grać na Wschód, Zachód, Południe i Północ. Oczywiście z różnym natężeniem tonów w zależności od sytuacji
  • eva15 11.09.18, 22:46
    Ja jestem w stanie przez tekst po rosyjsku bez problemów przebrnąć, potrzebuję tylko więcej czasu niż po polsku, po niemiecku czy nawet po angielsku.
    Ale wiele osób ma się gorzej niż ja, rosyjskiego nie znnalub za słabo. Jeśli chcesz je zachęcić do dyskusji, powinieneś dać skrót artykułu a nie tylko link.
    Zresztą:
    jeśli wszyscy zaczniemy rozmawiać tylko podawaniem linków, to nie będzie żadnego dialogu.
  • fair_rules 11.09.18, 23:37
    Spoko. Po prostu myslałem ze ludzie nie znajacy rosyjskiego użyja google translatora a tłumaczyc tekst na angielski i wklejac na forum troche nie wypada.

A tekst jako poglądowy jest moim zdaniem wazny w związku z tym ze Karaganow jest jednym z najwybitniejszych obecnie rosyjskich intelektualistów i doradcą ds polityki zagranicznej prezydenta Putina.
  • monalisa2016 11.09.18, 23:42
    Dalam sobie przetlumaczyc na j. niemiecki niezbyt wiele z tego zrozumialam, mowiac szczerze w polowie skonczylam z czytaniem.

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
    Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
  • eva15 12.09.18, 00:06
    fair_rules napisał:

> Spoko. Po prostu myslałem ze ludzie nie znajacy rosyjskiego użyja google transl
    > atora a tłumaczyc tekst na angielski i wklejac na forum troche nie wypada.

? Dlaczego na angielski? Ja piszę o tym, że powinieneś dać skrót/streszczenie po polsku. Piszemy na polskim forum, jeśli dobrze zauważam.
  • rosjaiswiat1 12.09.18, 20:36
    eva15 napisała:

> jeśli wszyscy zaczniemy rozmawiać tylko podawaniem linków, to nie będzie żadneg
    > o dialogu.

W swoim czasie probowalem walczyc z podobnymi wpisami, ale pierwszy kto mnie skrytykowal za to, byla Ty Ewa. Ale nie bedziemy wspominac dawne dzieje.Obecnie masz 100% racji - wklejanie samych linkow, i do tego w jezyku innym niz polski, robi dyskusje wprawie niemozliwa.

--
  • fair_rules 15.09.18, 20:25
    A mielibyscie cos przeciwko gdybym założył jeden wątek o ciekawych moim zdaniem artykułach z rosyjskiej prasy?
  • rosjaiswiat1 15.09.18, 21:06
    fair_rules napisał:

> A mielibyscie cos przeciwko gdybym założył jeden wątek o ciekawych moim zdaniem
    > artykułach z rosyjskiej prasy?

Niezaleznie od tego, czy nam to sie podoba, czy nie, masz pelne prawo zalozyc watek na kazdy temat, pod warunkiem, ze on nie bedzie sluzyc zasrywaniu forum.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka