Dodaj do ulubionych

Przy okazji... :-)

18.09.18, 21:16
Premier Orban poprosil Putina wydluzyc "Turecki Potok" do Wegier, na co prezydent Rosji zareagowal bardzo pozytywnie. Oprocz tego Orban uzgodnil z Putinem, ze Rosja zbuduje kolejnych dwa bloka energetycznego dla elektrowni atomowej "Paks". Zeby nie bylo malo, Orban takze poprosil Putina o poszerzenie wspolpracy finansowej.
I w zwiaku z tym pytanie: Czy Orban jest szalenca, czy samobojca?

kremlin.ru/events/president/news/58586

--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
Edytor zaawansowany
 • eva15 18.09.18, 21:42
  Orbana rozpalił do czerwoności pomysł EU, by Frontex zastąpił narodowe kontrole granic. To oznacza wpuszczenie na Węgry nowych cennych obywateli, bo Frontex jak dotąd zajmuje się ich wyławianiem, wyłapywaniem i wysyłaniem do EU. To wszystko w ramach walki z nielegalną imigracjąsmile.
  To jest czerwona linia dla Orbana i on natychmiast pokazuje, że w razie czego ma alternatywę.
 • rosjaiswiat1 18.09.18, 22:32
  eva15 napisała:

  > To jest czerwona linia dla Orbana i on natychmiast pokazuje, że w razie czego m
  > a alternatywę.

  Ewa, Putin nie bedzie grac w takie gry.


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • eva15 18.09.18, 22:45
  Hmm, myślisz, że Putin odmówi Orbanowi współpracy. Z zalinkowanej konfrencji prasowej to nie wynika, ale może wiesz więcej...
 • rosjaiswiat1 18.09.18, 23:01
  eva15 napisała:

  > Hmm, myślisz, że Putin odmówi Orbanowi współpracy.

  Nie, Ewa, z Twoich slow wynika, ze Orban wykorzystuje Rosje dla szantazu. Byc moze Ty nie fortunnie wypowiedziala sie, lub moj polski jest gorszy, niz ja przypuszczalem :"To jest czerwona linia dla Orbana i on natychmiast pokazuje, że w razie czego ma alternatywę."
  Czyli, Ewa, Rosja nie jest "w razie czego alternatywa". A jesli nie bedzie przekroczona czerwona linia, to co? Wszystko co zostalo uzgodnione bedzie wyrzucono do kosza. Czy naprawde sadzisz, ze Putin prowadzac rozmowy, i uzgodniajac cos, zgodzi sie na to, ze jest tylko alternatywa?


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • eva15 18.09.18, 23:10
  Nie, ja sądzę, że Orban rzeczywiście jak najgorzej myśli o EU i jak najpoważniej o alternatywach. Orban będzie próbował następującej rzeczy:

  w wyborach do parlamentu europejskiego wiosną 2019 r. będzie chciał zorganizować na tyle silny konserwatywny blok, by przełamać dotychczasową władzę jewro-lewaków. Jeśli to się uda (szanse dość małe, ale nie beznadziejne) to będzie to z korzyścią dla Rosji, bo ten nowy blok będzie prorosyjski.
  Jeśli się nie uda, a Węgry będą jeszcze bardziej prześladowane przez jewrolewactwo i pozbawiane swych narodowych praw (w tym do ochrony granic), to Orban pokazuje całkiem na serio, że ma alternatywę. W końcu czemu tylko GB może wyjść z EU?

  Sądzę, że Putin świetnie rozumie, o co Orbanowi chodzi.

 • rosjaiswiat1 18.09.18, 23:20
  eva15 napisała:

  > Nie, ja sądzę, że Orban rzeczywiście jak najgorzej myśli o EU i jak najpoważnie
  > j o alternatywach.

  I ja to widze tak samo, bez zadnego "w razie czego".
  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • eva15 18.09.18, 23:25
  Oczywiście, że w razie czego.
  Orban jest z gruntu proeuropejski (prounijny) i dlatego chciałby całą EU wyprowadzić z szaleństwa, w jakim się aktualnie znajduje. Ale w razie czego może chcieć ratować przynajmniej tylko Węgry.
 • rosjaiswiat1 18.09.18, 23:56
  eva15 napisała:

  > Oczywiście, że w razie czego.

  I wlasnie w te gry Putin nie bedzie grac.
  Ewa, zostanow sie przez chwile nad moimi slowami:
  - Putin oglasza: "Рассматриваются возможности подключения венгерских партнёров к новым маршрутам транспортировки российского газа в Европу." A jesli w razie czego, to co? Rosja prowadzi pracy po podlaczeniu Wegier do nowych rur, a tu Orbanowi, czy komus innemu, udalo sie cos uzgodnic z jewrokomisarami, i Wegria zrywa uzgodnione porozumienia?
  -Putin oglasza:"Росатом» в ближайшее время приступит к возведению двух новых энергоблоков на АЭС Пакш", i co bedzie w razie czego? Rosatom nie bedzie budowac dwoch nowych blokow?
  Mozna dalej wyliczac, ale po co? Moim zdaniem Orban bardzo jasne pokazuje, ze dla niego najwazniejszym jest interes kraju, ktorym on kieruje. I dlatego on spotyka sie z Putinem i cos uzgodnia. Nie na wszelki wypadek, a tylko cos konkretnego, co nie zaleznie od tego, jak dalej beda ukladac sie relacje Budapesztu z Brukselem, bedzie doprowadzono do logicznego konca. Bo jestem pewien, ze Putin nie bedzie cos uzgodniac, wiedzac o tym, ze to tylko na wszelki wypadek, bo w razie czego, to wszystko moze byc odwolano.
  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • eva15 19.09.18, 00:05
  Nie wiem, może nie piszę wystarczająco jasno, więc jeszcze raz:
  Orban ma jasną linię współpracy z Rosją. Chce zakończyć szaleństwa Unii, zresztą nie tylko w odniesieniu do Rosji, lecz także do imigrantów i wielu innych spraw.
  On liczy na to, że uda się zmienić w nadchodzących wyborach skład PE i wprowadzić tam ludzi, którzy będą przytomnie patrzeć na interesy EU (w tym i na interesy odnośnie Rosji).
  Jeśli to się nie uda, to on i tak będzie realizował swą prowęgierską i przy okazji prorosyjską politykę. A jeśli EU za karę obetnie Węgrom kasę, to sama zmniejszy motywację Węgrów do bycia tym zwariowanym klubie.
 • rosjaiswiat1 19.09.18, 00:11
  eva15 napisała:

  > Nie wiem, może nie piszę wystarczająco jasno,

  Zgadza sie, nie wystarczajaco jasne pisala. Teraz jest OK. Bo nie uzyla wyrazu "w razie czego". smile


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • eva15 19.09.18, 00:15
  Ale to jest w razie czego. W razie czego - czyli, jeśli EU nie nabierze rozumu - Orban będzie dalej trwał przy swoim. No chyba, że padnie ofiarą jakiegoś wypadku....
 • rosjaiswiat1 19.09.18, 00:23
  eva15 napisała:

  > Ale to jest w razie czego. W razie czego - czyli, jeśli EU nie nabierze rozumu
  > - Orban będzie dalej trwał przy swoim. No chyba, że padnie ofiarą jakiegoś wypa
  > dku....

  A Ty swoje nadal. Wyraznie widac, ze to ja nie pisze zbyt jasne. Przeciez ja pisze o konkretnych ustaleniach Putina z Orbanem, a nie o generalnej polityce Orbana.  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • monalisa2016 19.09.18, 00:57
  Orban zaskarzyl Unie do europejskiego sadu, pani Karin Kneissl (Austria MSZ) zlozyla tez zazalenie w sprawie nieprawidlowosci liczenia glosow w europejskim parlamencie, po prostu nie policzono 48 glosow ktore wstrzymaly sie od glosowania i mniejszoscia glosow czyli 203 przytaknieto artykul 7 przeciw Wegrom.
  E-Parlament = 448 glosow, 1/2 = 224 glosy
  Glosowalo przeciw art. 7 = 197 poslow
  Wstrzymalo sie od glosu = 48 poslow
  Wiec suma wynosila 245 glosow poslow ktorzy glosowali przeciw art. 7 albo wstrzymali sie od glosow ale mimo tego przychlasnieto mniejszoscia glosow postepowanie przeciw Wegrom a co najgorsze zagrozono im wyzszosci czyli odebrania im prawa ochrony wlasnych granic.

  jungefreiheit.de/kategorie/politik/page/3/

  Ot praworzadnosc jak i demokracja w Unii!!!


  --
  "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
  =================
  Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
 • eva15 18.09.18, 23:21
  EU sama sobie (w swej nieograniczonej głupocie jewrokomisarzy) kręci stryczek na szyję.
  EU chce powiązać wypłacanie kasy z tzw. realizowaniem zasad demokracji. Co jest demokracją, a co nie jewrokomisarze zdecydują. Ale:

  jeśli przez to zostaną obcięte środki finansowe dla Europy Wsch. to może się okazać, że niektóre kraje wschodnie stracą resztki motywacji do bycia w tym zwariowanym klubie. Polska będzie mieć probłem, bo ona boi się Rosji jak ognia i wierzy w Zachód jak w Pana Boga. Ale Węgry? One funkcjonują nieco inaczej...
 • monalisa2016 19.09.18, 00:05
  Sadze ze kraje wschodniej Europy przy pomocy Trumpa moga przyspieszyc budowy Intermarium czyli Miedzymorza jako alternatywy dla EU ale Intermarium idac tropem Polski i Ukrainy jest przeciw Rosji przez to ostroznosc Rosji.

  --
  "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
  =================
  Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
 • eva15 19.09.18, 00:12
  Tak, ale Węgry nie będą do tego raczej należeć. Nie mają morza, za to mają rozumsmile.
 • monalisa2016 19.09.18, 00:46
  Nalezy do tego zwiazku 11 panstw wraz z krajami balkanu. smile

  Tak wyglada ze unia istnieje jeszcze na papierku ale mimo tego dolewa sie benzyny do ognia. smile
  Eklat miedzy Asselborn'em a Salvini'm w Salzburgu na EU-szczycie tez duzo powiedzial jak rozdarta jest unia. smile
  Ciekawa jestem jaka pozycje zajmnie teraz wydzial prawny Rady Europy w stosunku machlojek liczenia glosow w sprawie art. 7 przeciw Wegrom. smile
  Wszyscy przeciw wszystkim, ciekawe jak dlugo to wytrzyma przy tak oslabionej z jej winy pani Unii, Marconikowi uciekaja juz po kolei "zeglarze z szalupy".

  --
  "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
  =================
  Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka