Dodaj do ulubionych

boavista4 jak zes wybieral? :-)

08.10.18, 01:16
Przed odejsciem na spoczynek zajrzalam do brazylijskich mediow jak zarysowuje sie koncowa akcja wyborow w Brazylii i tu prosze niespodzianka, przy przeliczeniu glosow 85,86% uzyskuje Jair Bolsonaro 47,6% a oboz Luli (Fernando Haddad (PT)) tylko 27,24%.

broadcast.com.br/cadernos/politico/?id=S0NXWkJKN3YxZmNHOXVuQ09ubk9TQT09
Czyzby Brazylijczycy tesknili za "silna reka"?


--
"Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
=================
Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
Edytor zaawansowany
 • boavista4 09.10.18, 06:19
  sadze ze to bylo cyganstwo wyborcze, bo za Haddadem manifestowaly tlumy, a za Bolsolnaro jednostki , bogaci popierali go na intertnecie. Wiem jak sie zachowali na uniwersytetach, w fawelach, a co mowili moi sasiedzi i moja zamozna czesc rodziny brazylijskiej.
  a czy wiecie kim jest Haddad, moj kandydat :
  tekst jest portugalski, ale latwo mozecie przetlumaczyc :

  Fernando Haddad é bacharel em Direito, mestre em Economia, doutor em Filosofia e Professor universitário. Foi o Ministro da Educação que mais criou vagas em universidades. É o criador do ProUni, do novo FIES, do novo Enem e do programa Caminho da Escola. Abriu mais de 400 novos campi de escolas federais, em todos os 27 estados do Brasil. Como prefeito de São Paulo, priorizou o transporte público, projetos de mobilidade urbana e criou a Controladoria Geral do Município, que devolveu aos cofres públicos centenas de milhões de reais ligados à corrupção. Por seus programas inovadores para saúde, moradia popular, cultura, agricultura local e preservação ambiental, foi considerado um “visionário” por jornais como The New York Times, The Guardian e vários outros canais estrangeiros. Em 2016 venceu o prêmio internacional "Desafio dos prefeitos", competição entre 290 cidades do mundo que reconhece as melhores iniciativas municipais que promovam o desenvolvimento urbano sustentável. #Haddad13 para um Brasil mais Feliz.
 • boavista4 10.10.18, 03:56
  podobne listy mozna zauwazyc we wszystkich katolickich uniwersytetach katolickich Brazyli.

  List otwarty do młodzieży uniwersyteckiej dotyczący wyborów w 2018 roku

  "Czesto warunki życia wielu opuszczonych, wykluczonych i ignorowanych w ich nędzy i bólu, zaprzeczają projektowi Ojca i prowokują chrześcijan do większego zaangażowania w kulturę życia".
  Nadszedł czas. Czas, w którym młodzież musi się wypowiedzieć, zwłaszcza studenci. Poprzez świadome głosowanie, które wybierze przedstawicieli narodu, młodzi ludzie muszą ocalić drogę społeczeństwa brazylijskiego w kierunku konsolidacji prawdziwie partycypacyjnej demokracji opartej na zasadach obywatelstwa, określonej w Konstytucji Federalnej z 1988 roku.

  Integracja społeczna i dostęp do edukacji to pilne projekty, które należy zachowac. W naszym państwie, w ostatnich latach obserwujemy postęp w polityce socjalnej, tak jak subwencje uniwersyteckie, dystrybucja dochodów, pomoc dla rolnictwa rodzinnego, krajowe programy mieszkaniowe i zdrowie rodziny. W tym kontekście dostęp dla afro-brazylijczykow na uniwersytetach podwoił się. Jednak ten ruch sprawiedliwości społecznej został zatamowany i wszystkie te inicjatywy są zagrożone. Wielu bezkrytycznie rozumiało tę zmianę w społeczeństwie jako przywilej, ale ten sposób myślenia lekceważy zobowiązanie państwa do ochrony dobra calego spoleczenstwa.

  Aby wznowić ten proces, nie możemy wybierać osób i partii, których cele są inne niż ideały republikańskie. Korupcji nie można dłużej tolerować, a ambicje dotyczące władzy nie mogą być większe niż potrzeby ludzi.
  Widoczna nierówność musi być zwalczana przez mechanizmy demokratycznego celu, a nie przez wsteczne projekty mające na celu uzbrojenie ludności, segregację różnych sektorów społeczeństwa i kryminalizację ruchów społecznych.

  Wielki kryzys etyczny, jakiego doświadczyliśmy w polityce narodowej, sparaliżował proces decyzyjny obywateli, powodując, że część społeczeństwa nie lubiła polityki bezinteresownie. Takie zachowanie jest pożądane przez tych, którzy chcą utrzymać stare oligarchie i utrzymać system przywilejów.

  Ponieważ studenci są uprzywilejowaną częścią społeczeństwa, która ma dostęp do szkolnictwa wyższego i wiedzy, muszą zwalczać nierówność jako sposób na życie w mniej brutalnym społeczeństwie. Rozumiemy zatem, ze wiedza pociąga za sobą odpowiedzialność społeczną.
  Oczywiście edukacja odgrywa ważną i centralną rolę w procesie budowania sprawiedliwego społeczeństwa. W tym sensie młodzież ma pilną potrzebę uświadomienia sobie swojej roli i stawienia czoła aktualnej poważnej sytuacji w kraju o krytycznym znaczeniu i intelektualnej dojrzałości. Tak więc poprzez wykonywanie obywatelskich obowiazkow można dostrzec horyzont demokracji i dlatego nalezy wziasc powszechny udział w wybraniu zadan, które są ważne dla wszystkich bez różnicy.

  Wykonajmy naszą część, stwórzmy teraz godne życie dla wszystkich Brazylijczyków, tak jak zachęca nas papież Franciszek: ... bycie wiernym obywatelem jest cnotą, a udział w życiu politycznym jest moralnym obowiązkiem. (...) Jest to powolna i żmudna praca, która wymaga integracji i uczenia się, aby to zrobić, dopóki nie rozwinie się kultura spotkania w harmonii pluriforma. (Francisco EG 220).

  Mobilizujemy młodzież uniwersytecką, aby ten trudny moment był okazją do rozwoju, porzucając drogi nietolerancji, zniechęcenia i rozczarowania. Duszpasterstwo uniwersyteckie PUC Minas rozumie i zachęca, w świetle Ewangelii, do politycznego wymiaru wiary wszczepionego w twardą podstawę rzeczywistości. Kierujemy sie nadzieją, która zobowiązuje nas do przezwyciężenia wszystkiego, co dotyka ludzi, modląc się o wolność, różnorodność, solidarność i budowę wspólnego dobra.

  UNIWERSYTECKI PASTORAL PUC MINAS
 • bywszy2 01.11.18, 13:33
  boavista4 napisał(a):
  > bidny bezdomny, zaczyna pizdizc na Forum R&S.

  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
  I tutaj pan pizdzi?

  --
  ?? ??????????? ??? ??!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  ?? ??????????? ??????!Niech zyje przyjazn miedzy narodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • boavista4 06.11.18, 16:40
  www.rt.com/news/443215-bolsonaro-sons-idf-mossad-tshirt/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka