Dodaj do ulubionych

Ile S-300 i za ile dostarczyla Rosja Syrii

08.10.18, 20:54

To juz nie pierwszy watek poswiecony zestawom przeciwlotniczym S-300. ktore Rosja dostarczyla Syrii. Poniewaz caly czas przybywa informacje, to postanowilem zalozyc kolejny watek.
Otoz, co jeden forumowicz twierdzil, ze liczba dostarczonych zestawow jest smiechu warta, inny podliczal ile to kasy Rosja zarabia na Syrii, a i Ewe nie zachwycala informacja o ilosci kompleksow. A jak jest w rzeczywistosci?
Россия безвозмездно поставила Сирии три дивизиона С-300ПМ (Rosja za darmo dostarczyla Syrii trzy bataliona S-300 PM)
tass.ru/politika/5650588
"1 октября завершилась поставка в Сирию трех дивизионов С-300ПМ в составе восьми пусковых установок каждый", - сказал собеседник агентства.

"Техника ранее находилась на вооружении одного из зенитных ракетных полков Воздушно-космических сил России, переоснащенного на систему С-400 "Триумф", она прошла капитальный ремонт на российских оборонных предприятиях, полностью исправна и способна выполнять боевые задачи", - сообщил источник, добавив, что С-300ПМ "переданы сирийской стороне на безвозмездной основе".
(1 pazdziernika zakonczyla się dostawa w Syrii trzech batalionow S-300PM w skladzie osmiu wyrzutni kazdy", - powiedzial rozmowca agencji. "Technika wczesniej znajdowala sie na uzbrojeniu jednego z pulkow rakietowych Powietrzno-kosmicznych sil Rosji, przezbrojonego w system S-400 "Triumf", przeszla gruntowny remont w rosyjskich obronnych przedsiebiorstwach, w pelni sprawna i w stanie wykonywac zadania bojowe", - zawiadomilo zrodlo, dodajac, ze S-300PM "przekazane syryjskiej stronie za darmo".)
Ja tak sadze, ze dostarczone 24 wyrzutnie, kazda z ktorych jest uzbrojona w 4 rakiety, stanowia bardzo powazne zagrozenie dla kazdego agresora, i jestem pewien, ze Izrael doskonale wie o tym, ile wyrzutnie S-300 obecnie znajduje sie w Syrii, i byc moze dlatego "Zydki podkulili ogon"

--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
Edytor zaawansowany
  • rosjaiswiat1 08.10.18, 21:01

W zalinkowanym przez mnie tekscie idzie mowa o trzech dywizionach S-300PM, a w moim tlumaczeniu idzie mowa o trzech batalionach. Otoz, zgodnie z rosyjska terminologia dywizion w silach obrony powietrznej otpowiadaja batalionowi w wojskach ladowych. Poniewaz nie znam sie na tym, jak zorganizowana obrona powietrzna Polski, posluzylem sie najbardziej zrozumialym dla wszystkich terminem "batalion"

--
  • eva15 08.10.18, 22:48
    i nie znając się na militariach nie wiem, czy to dużo czy mało, co Rosja dostarczyła do Syrii. Myślę, że to trochę zależy też od tego, kto interpretuje sytuację. I tak np. Izrael krzyczy głośno - aj waj. Ale czy rzeczywiście, aż tak czuje się ograniczony w swych atakach na Syrię? Myślę, że najbliższy czas to pokaże.
  • monalisa2016 08.10.18, 23:05
    eva15 napisała:

> I tak np. Izrael krzyczy głośno - aj waj. Ale czy rzeczywiście, aż tak czuj
    > e się ograniczony w swych atakach na Syrię? Myślę, że najbliższy czas to pokaże.
    >
    Tez tak uwazam, na razie jest obserwacja sytuacji oraz i wyciaganie wnioskow, co potem? Bedziemy widziec, jak na razie jest za wczesnie by wyciagac jakiekolwiek wnioski.

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
    Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
  • monalisa2016 08.10.18, 23:07
    Gdzies widzialam doniesienia ze Bibi chce poleciec do Moskwy, ciekawe po co? Ma jeszcze do tego odwage?

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
  • vv.i.gill 09.10.18, 05:25
    Chucpiarz poleci Putin go ugosci a pozniej yebudub w rosyjskie samoloty w Syrii.
  • monalisa2016 09.10.18, 23:16
    Moim zdaniem z obserwacji tego co sie dzieje, sadze ze do 06.11 nie bedzie nic sie dzialo. Zarzadca Bialego Domu przeskoczyl juz dwie poprzeczki, znaczy dostal odpowiedniego czlowieka na najwyzszego sedziego Stanow, dzis "poddala sie do dymisji" jedna najbardziej kontrowersyjna osoba ktora mowiac szczerze chiala byc madrzejsza jak i przebieglejsza od swojego szefa. Skoro zaliczy dwie poprzeczki w dniu 06.11 szef Bialego Domu moze wywolac polityczne "trzesienie ziemi" na swiecie i ono moze dotyczyc miedzy innymi tez jastrzebia z malego panstewka. Pozyjemy, zobaczymy. smile

--
    =================
  • vv.i.gill 10.10.18, 02:13
    A jak nie poznajemy?
  • rosjaiswiat1 09.10.18, 21:45
    eva15 napisała:

> i nie znając się na militariach nie wiem, czy to dużo czy mało, co Rosja dostar
    > czyła do Syrii.

To jest dosc duzo.

>Myślę, że to trochę zależy też od tego, kto interpretuje sytuac
    > ję. I tak np. Izrael krzyczy głośno - aj waj.

Oni krzyczali od samego poczatku, jak tylko dowiedzieli sie, ze S-300 moga pojawic sie na BW. W sumie to samo za siebie mowi. Gdyby Zydzi nie bali sie S-300, to nie podnosiliby rabanu.

>Ale czy rzeczywiście, aż tak czuj
    > e się ograniczony w swych atakach na Syrię? Myślę, że najbliższy czas to pokaże.

Mi sie wydaje, ze Stany beda probowac Zydkow powstrzymac przed probami ataku rejonow, chronionych przez S-300, zwlaszcza przy uzyciu F-35. Bo w razie czego to bedzie prawdziwa klapa amerykanskiej zbrojeniowki. Rosja ryzykuje mniej, poniewaz w razie niepowodzenia zawsze ma argument na obrone - F-35 najnowszy samolot, a S-300 zostal opracowany jeszcze w czasach ZSRR. A obecnie Rosja produkuje o wiele bardziej nowowczesne. Sadze, ze w Rosji dobrze wszystko przeanalizowali.

--
  • berek_p 09.10.18, 02:14
    W rzeczywistości jest mało informacji na ten temat. To autonomiczny system gdzie każdy pojazd jest niezależny a wyrzutnie korzystają z danych innych radarów mobilnych.stacjonarnych czy też Awacs oraz nowoczesnych samolotów tworząc sieć mobilnej ochrony nieba. Podobna sieć działa na samolotach Mig 31.
    Nie wiemy jakie typy rakiet dostarczono do Syrii. Jakie są cechy rakiet, jak zasięg, pułap i cele które może zwalczać. Być może ten system korzysta z radarów S 400 oraz dalekiego zasięgu jaki Rosja posiada w Libanie.
  • brat_kryzysa 10.10.18, 00:49
    A ty skąd to wiesz, ja to chociaż widziałem big_grin

--
    Optyka której nie znosi cenzura
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka