Dodaj do ulubionych

Czego boja sie Polacy

• j-k 24.10.18, 06:46
    w Szczecinie, gdzie ze wzgledow rodzinnych czasem bywam - widze paletajacych sie po ulicach Niemcow - na ktorych nikt nie zwraca uwagi, podobnie jak w sasiednim niemieckim Pasewalku widze osiedlajacych sie tam Polakow - mowiacych mi, ze mieszkania w Niemczech sa tansze ,
    niz w Polsce i warto je kupowac - dojezdzajac do pracy do Szczecina...

nowe czasy...
  • boavista4 24.10.18, 07:48
    Ten dziennikarz mowi ze Niemcy sa wiekszym strachem niz Rosja dla Polski, poniewaz Niemcy historycznie zabierali rdzennie polskie terytoria, podczas kiedy Rosja zabierala polskie terytorium ze wzgledow humanitarnych, ratujac ludnosc prawoslawna. Ten wyklad jest bardzo dlugi, powinien byc ciekawy dla polskiego widza, choc mozna kwestionowac jego poglady. Poniewaz moj rosyjski nie jest dobry, ciekawi mnie analiza Igora i rosyjskojezycznych.
  • j-k 24.10.18, 09:48
    zapewniam, ze moj rosyjski jest dobry i Rosjanie staraja sie (chyba sobie) wcisnac kit,
    ze Polacy boja sie dzis Niemcow.

Nie boja sie.
    Ani Niemcy nie boja sie Polakow.

o dziwo - po tylu wojnach do takiego pojednania doszlo.
  • boavista4 24.10.18, 14:48
    na plaszczyznie prywatnej widze raczej przyjazne stosunki, wielu Polakow znajduje prace w Niemczech, wielu jest spokrewnionych, wielu Niemcow otwiera przedsiebiorstwa w Polsce, Polska wygladem przypomina Niemcy. Ale to co sie dzieje za ta fasada jest bardzo zle dla Polski, polska prasa, ekonomia, przemysl sa kontrolowane przez Niemcow, sentymenty niemieckie w stosunku do Ziem Utraconych sa coraz zywsze. Jezykowo, Polska staje sie coraz bardziej zamerykanizoowana , a wojenny koszmar niemieckiej okupacji, jest dalej odgrzewany przez politykow.
    Z Rosjanami mamy rowniez stosunki schizofremiczne. Z jednej strony mamy niemal ta sama kuchnie, bardzo podobne jezyki, ta sama niemal logike myslenia, z drugiej strony Polacy sa historycznymi rusofobami, widza w Rosji kulturalna pustynie, a stosunki miedzy ludzmi niemal nie istnieja. Polacy czuja sie granica Zachodu, ktory nami pogardza. Dla Rosjan jestesmy malym sfustrowanym narodem slowianskim na uslugach wrogow Rosji.
  • monalisa2016 24.10.18, 15:04
    boavista4 czegos tu nie rozumiesz, nad Niemcami jest EU a nad EU jest ONZ, wiec pomysl o co tu chodzi. Pomysl, dlaczego USA wypowiadaja krok po kroku swoj udzial, wplyw dla/w tej miedzynarodowej organizacji ktora nazywa sie ONZ?

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
    Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
  • rosjaiswiat1 24.10.18, 21:32
    j-k napisał:

> zapewniam, ze moj rosyjski jest dobry i Rosjanie staraja sie (chyba sobie) wcis
    > nac kit,
    > ze Polacy boja sie dzis Niemcow.

Goowno prawda, jasiek, twoj rosyjski jest bardzo zly, i malo tego, gdyby ty rzeczywiscie wysluchales cala ta rozmowe, to takie pierdoly nie napisalbys. Ty nic nie wiesz o tym, o czym mowili ci Panowie, i jedynie czym sygierowales sie, to tylko slowami zalozyciela watku.
    --
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
  • j-k 24.10.18, 22:18
    moj rosyjski masz tu - po wizycie 25 lat temu w Kaliningradzie i romansie z Ljubliana
    z "tajnego miasta" ARZAMAS - ktorego nawet nie bylo wtedy na mapach smile
    forum.gazeta.pl/forum/w,210,9435843,9435843,Julia_on_my_mind.html
  • rosjaiswiat1 24.10.18, 22:41
    j-k napisał:

> moj rosyjski masz tu - po wizycie 25 lat temu w Kaliningradzie i romansie z Lju
    > bliana
    > z "tajnego miasta" ARZAMAS - ktorego nawet nie bylo wtedy na mapach smile

Bidulka, Arzamas jest starym rosyjskim miastem, ktore zawsze bylo na mapach. Tobie, pijoku, pomylil sie Arzamas z Arzamasem16, ktore dawniej i obecnie nazywa sie Sarow, i znajduje sie w odleglosci ca 50 km od Arzamasa.
    I wlasnie, jasiek, taka jest twoja wiedza we wszystkim. Ty cos slyszales, ale co do konca nie wiesz. I taki z ciebie doktor ekonomii, ktory nie wie czym jest przemysl ciezki. Ty jestes payatzem, ktory na forum pelni role dohtorka.

p.s. na tym pyskowke koncze, i kazdy twoj nastepny post zostanie wywalony, o ile uznam, ze on nie wnosi nic do dyskusji rzeczowego. Bo nikogo nie interesuja twoje erotyczne fantazje.

--
  • j-k 25.10.18, 18:22
    oczywiscie , ze chodzilo o arzamas 16 - skoro napisalem, ze to bylo kiedys tajne miasto.
    a dowody na to znajdziesz tu:

"Jak tak, to znajdz mi adres tej Ljuby/Ljubej
    z tajnego miasta Arzamas-16 bo potrzebuje na gwalt.

N, 24-02-2013 FORUM: Świat WĄTEK: Jak tak, to znajdz mi adres tej Ljuby/Ljubej AUTOR: j-k"
  • boavista4 25.10.18, 18:29
    Jasiu, i ty sie przyznajesz ze potrzebujesz ta Liube zeby ja zgwalcic! Toz ona ma stracha!
  • boavista4 24.10.18, 22:37
    Igor, nie mozna nikogo krytykowac tylko dlatego ze ma inna opinie. Niewatpliwie Rosjanin nie jest polskim patriota, ale mowi wszystko z dystansu strony ktora nie jest w podobnej pulapce jak Polska. Poniewaz ja nie zrozumialem Rosjanina dokladnie, wiec moja interpretacja moze byc bledna, Rowniez wywiad byl dlugi i NIE wysluchalem go w calosci. Wrzucilem go na twoje forum z mysla ze znajdziesz czas na wysluchanie i swoj komentarz. Wydaje mi sie ze Rosjanin byl ciekawy , dokladnie widzi polskie problemy, zwlaszcza zachowanie pana Dudy. Podobne komentarze czytamy w mediach drugiego nurty, a wiec trudno posadzic Rosjanina o belkot, Rosjanin dokladnie przedstawia polska polityke , tak jak to czytamy na polskich blogach. Jest tam rowniez nutka wyzszosci obywatela panstwa , ktore ma szczescie wyzwolenia sie z pod panowania komuny , a potem Starszych i Madrzejszych Jelcyna. We wszystkich tych analizach pisza tylko o o Niemczech, Rosji, USA i Polsce, a zapomina sie o glownym globalym macicielu.
  • boavista4 24.10.18, 23:42
    Игорь Шишкин jest pozytywnie ustosunkowany, ale kiedy ,mowi ze Rosja humanitarnie bronila swoich prawoslawnych od Polakow, to wydaje mi sie ze to nie jest propolskie. Wedlug niego rosyjskie zabory byly dobre, podczas kiedy niemieckie byly poprostu zaborcze. Ta wypowiedz trudno uznac za propolska. Ladnie mowi o polskiej dumie , o polskich zwyciestwach itd, to ladnie. Czekam na twoja, Igor, analize. A co Jasia, to mozna go traktowac lagodnie, jezeli czuje sie on na Twoim Forum dobrze, to powinienes byc zadowolony, on ma troche inna opinie, ale Jasiu to nie przemadrzaly Felus, ani habilitowane trolle z FS.
  • rosjaiswiat1 24.10.18, 22:46
    boavista4 napisał(a):

> Igor, nie mozna nikogo krytykowac tylko dlatego ze ma inna opinie.

Nie chodzi o to, ze jasiek ma inna opinie. Zanim cos ten payatz musialby napisac, on powinien byl wyslkuchac rozmowe, link do ktorej Ty wkleiles.

>Niewatpliwie
    > Rosjanin nie jest polskim patriota, ale mowi wszystko z dystansu strony ktora
    > nie jest w podobnej pulapce jak Polska.

Bracie, ja nie wiem jaki jest twoj rosyjski, ale w sumie ten Pan wypowiada sie o Polsce bardzo pozytywnie.

> Poniewaz ja nie zrozumialem Rosjanina
    > dokladnie, wiec moja interpretacja moze byc bledna,

Zgadza sie, Ty nie wiele zrozumiales z tego, o czym mowilo sie.

>Rowniez wywiad byl dlugi i
    > NIE wysluchalem go w calosci. Wrzucilem go na twoje forum z mysla ze znajdzie
    > sz czas na wysluchanie i swoj komentarz.

Ja postaram sie przetlumaczyc i skrocic ta dyskusje, zachowujac sens. Wtedy pogadamy.

--
  • boavista4 26.10.18, 15:34
    Na youtubie tego wideo mozna kliknac w prawnym dolnym rogu na kwadracik CC a potem wybrac jezyk. Probowalem i sie zawiodlem. Polskie i angielskie tlumaczenie bylo takie ze wymagalo czasu na zrozumienie , a tymczasem dialog szybko biegl przez ekran. zrozumialem lepiej sluchajac oryginalne nagranie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka