Dodaj do ulubionych

Dlaczego ja popieram Trumpa

24.10.18, 21:49
Jak wiadomo, Trump oglosil, ze USA pod jego kierownictwem wyjda z traktatu zakazujacego budowy i rozmieszczania rakiet sredniego i krotkiego zasiegu. Jesteem calkowicie za tym, zeby tak i stalo sie, poniewaz ten traktat byl i jest szkodliwy dla Rosji, a wczesniej dla ZSRR, i to Gorbaczow doprowadzil do podpisania tego kontraktu, na mocy ktorego ZSRR okazal sie pozbawiony rakiet RSD-10 Pionier (SS-20 Saber), ktore byli postrachem wszystkich krajow europejskich, czlonkow NATO.
I kolejne pytanie:
Dlaczego Trump oglosil o wyjsciu z traktatu akurat teraz, bez zadnych wczesniejszych ostrzezen?
otoz, jestem pewien, ze to element walki wewnetrznej (zblizaja sie wybory), majacy pokazac Amerykanom, ze Trump jest twardy gosc, ktory nie boi sie Ruskich, i tym bardziej nie jest ich czlowiekiem. I cos mi sie wydaje, ze ten krok moze zastapic wprowadzenia kolejnego pakietu sankcje przeciwko Rosji, ktore rowniez sa wylacznie skutkiem walki wewnetrznej.

--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
Edytor zaawansowany
  • monalisa2016 24.10.18, 22:01
    Nie przeczytales tego artykulu jak i w nim zalinkowanych linkow ktory wczesniej podalam, takze dzis na FS by udowodnic Felusiowi jak i Jasiowi ze Donald jest w potrzebie bo cos zaplanowal i podpisal.
    time.com/5085257/donald-trump-nuclear-missile-russia-treaty/

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
    Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
  • rosjaiswiat1 24.10.18, 22:05
    monalisa2016 napisał(a):

> Nie przeczytales tego artykulu

A niby czemu ja mam czytac artykuly ktore Ty linkujesz? Ja mam wlasny rozum i wlasne zrodla. A co w tym artykule jest odkrywczego?

--
  • monalisa2016 24.10.18, 22:09
    Twoja rzecz, twoja wola.
    Jak w czyms sie niezbyt orientuje i chce wiedziec, szukam cos by rozjasnilo wrecz wyjsnilo mi bardziej sprawe od tego co nasze systemowki nam serwuja.

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
  • rosjaiswiat1 24.10.18, 22:14
    monalisa2016 napisał(a):

> Twoja rzecz, twoja wola.
    > Jak w czyms sie niezbyt orientuje i chce wiedziec, szukam cos by rozjasnilo wre
    > cz wyjsnilo mi bardziej sprawe od tego co nasze systemowki nam serwuja.

Lisa, to jest forum, na ktorym ludzi dziela sie wlasnymi pogladami, a nie linkami. Czy Ty potrafisz wyrazic wlasne zdanie na omawiany temat? Bo o czym mam dyskutowac z Toba? O linkach ktore wklejasz? A co Ty sama sadzisz o tym, co w tych linkach pisze sie?

--
  • berek_p 24.10.18, 22:54
    Rosja posiada rakiety objęte zakazem traktatu lecz aby zakazu nie łamać oba kraje mogą posiadać takie rakiety na okrętach czy samolotach.Zakaz dotyczy tylko rakiet ziemia-ziemia czyli bazowania lądowego. I z tego powodu Rosja buduje małe okręty które mogą pływać po rzekach i mają na pokładzie Kalibry,mogą też mieć inne rakiety o zasięgu do 5000 km. Różnica między bazą naziemną a nawodną dotyczy kosztu produkcji,eksploatacji,po prostu wyrzutnie na Kamazach są zdecydowanie tańsze. Po wyjściu z INF Rosja będzie mogła umieścić Kalibry na Kamazach,i tego dotyczy aspekt tej sprawy.
    Nie zwracając uwagi na dawne czasy kiedy istniały dwa bloki,już teraz polskie wojsko ma wartość muzealną.
    Za 20 lat będzie polskie wojsko jedynie jednostką kolonialną,a Polska będzie kolonią...
  • rosjaiswiat1 24.10.18, 23:47
    berek_p napisał:

> Rosja posiada rakiety objęte zakazem traktatu lecz aby zakazu nie łamać oba kra
    > je mogą posiadać takie rakiety na okrętach czy samolotach.Zakaz dotyczy tylko r
    > akiet ziemia-ziemia czyli bazowania lądowego.

Dla Rosji rakiety bazowania ladowego sa o wiele bardziej potrzebne, niz Amerykanom.

--
  • eva15 24.10.18, 23:48
    Coś w tym jest, co piszesz, bo dzisiaj gdzieś czytałam, że na razie USA nie wprowadzą kolejnych sankcji na Rosję. Niemcy też coś przebąkują, że wyjście z tego traktatu wcale Rosji nie zaszkodzi.
  • eva15 24.10.18, 23:50
    Ale, tak swoją drogą - czy to nie jest jakieś szaleństwo, że USA wciąż grożą Rosji kolejnymi sankcjami, które ewentualnie, łaskawie na razie zawieszą?
  • rosjaiswiat1 24.10.18, 23:57
    eva15 napisała:

> Ale, tak swoją drogą - czy to nie jest jakieś szaleństwo, że USA wciąż grożą R
    > osji kolejnymi sankcjami, które ewentualnie, łaskawie na razie zawieszą?

Zeby tylko w tym USA wykazywali sie szalenstwem. Mnie to przypomina konwulsje smile

--
  • eva15 25.10.18, 00:08
    Spór i awantury w ścisłym gronie US-decydentów można nazwać konwulsjami. Ale to jak skłócone wewnętrznie, niespójne politycznie USA trzymają za gardło cały świat jest doprawdy zastanawiające, by nie powiedzieć przerażające. To tak, jakby schizofrenik wziął zakładników i wymachiwał brzytwą.
  • rosjaiswiat1 25.10.18, 12:48
    eva15 napisała:

> Spór i awantury w ścisłym gronie US-decydentów można nazwać konwulsjami.

Nie ma nic dziwnego w tym, ze w scislym gronie decydentow w roznych krajach dochodzi do sporow i awantur, i to nie jest oznakiem konwulsji tych panstw. Gorzej jest wtedy, gdy dla wyjasnien swoich problemow oni posluguja sie miedzynarodowa polityka. Wtedy istnieje duza szansa, ze kraj straci na swoim znaczeniu bardzo wieli, jesli nie wszystko.

> Ale to
    > jak skłócone wewnętrznie, niespójne politycznie USA trzymają za gardło cały św
    > iat jest doprawdy zastanawiające, by nie powiedzieć przerażające. To tak, jakby
    > schizofrenik wziął zakładników i wymachiwał brzytwą.

Ewa, byc moze z Twojej pozycji Stany trzymajaa caly swiat za gardlo, ale z mojej pozycji to wyglada calkiem inaczej - coraz wiecej krajow, w tym najwieksi (Rosja, Chiny, Indie) po prostu olewaja Amerykanow.

--
  • eva15 25.10.18, 19:55
    Jeszcze niedawno dałeś rozsądny wątek o (ograniczonej) władzy Putina, a teraz znów popadasz w megalomanięsmile.

--
    P_f o Polkach w Niemczech:
    "Polin w Niemczech brzmi troche jak kobieta lekkich obyczajow".

Feluś zachwycony F-22 i zniesmaczony pilotami nie umiejącymi latać bez tlenu:
  • eva15 25.10.18, 20:02
    Niedawno pisałeś:

Wladza Putina,chociaz i jest wprawie absolutna, jest caly czas zagrozona, a jesli ktos tego nie widzi, to tylko dlatego, ze nie moze sobie wyobrazic jak duzymi zasobami dysponuje zachod.
    Plan Putina, ktory bazowal sie na swiadomosci calkowitej przewagi sil wroga – i dzisiaj opiera sie na tej swiadomosci

forum.gazeta.pl/forum/w,154812,166971581,166971581,Jak_Putin_zdobywal_wladze.html

To było b. rozsądne, co tam napisałeś. Tera piszesz megalomańsko:

Ewa, byc moze z Twojej pozycji Stany trzymajaa caly swiat za gardlo, ale z mojej pozycji to wyglada calkiem inaczej - coraz wiecej krajow, w tym najwieksi (Rosja, Chiny, Indie) po prostu olewaja Amerykanow.

2 błędy w jednym zdaniu...

--
    P_f o Polkach w Niemczech:
    "Polin w Niemczech brzmi troche jak kobieta lekkich obyczajow".

Feluś zachwycony F-22 i zniesmaczony pilotami nie umiejącymi latać bez tlenu:
  • rosjaiswiat1 24.10.18, 23:55
    eva15 napisała:

> Coś w tym jest, co piszesz, bo dzisiaj gdzieś czytałam, że na razie USA nie wpr
    > owadzą kolejnych sankcji na Rosję. Niemcy też coś przebąkują, że wyjście z tego
    > traktatu wcale Rosji nie zaszkodzi.

A ja gdzies czytalem, ze 90% antyrosyjskiej rytoryki sa wylacznie na uzytek wewnetrzny. I cos mi sie wydaje, ze Putin to doskonale rozumie, stad wykazuje sie takim spokojem

--
  • eva15 25.10.18, 00:10
    Z tymi 90% to bym się nie zgodziła. USA swymi sankcjami i prześladowaniami ograniczają rosyjskie pole manewru i rozwoju. Tyle, że nie aż tak skutecznie, jak to się US-jastrzębiom marzy.
  • eva15 25.10.18, 00:15
    A propos braku skuteczności - w niemieckim mainstreamowym "Die Welt" pojawił się dziś ( raczej wczoraj) artykuł o tym, że Rosja mimo sankcji jednak się rozwija i znów ma nadwyżkę budżetową i to poważną.

www.welt.de/wirtschaft/article182608944/Russlands-Finanzministerium-rechnet-trotz-Sanktionen-mit-hoeherem-Ueberschuss.html?wtrid=onsite.onsitesearch
  • rosjaiswiat1 25.10.18, 12:58
    eva15 napisała:

> Z tymi 90% to bym się nie zgodziła.

Masz prawo miec wlasne zdanie.

> USA swymi sankcjami i prześladowaniami ogra
    > niczają rosyjskie pole manewru i rozwoju. Tyle, że nie aż tak skutecznie, jak t
    > o się US-jastrzębiom marzy.

Nieskutecznosc amerykanskich sankcje ma swoje podloze wlasnie w tym, ze oni sa czescia gry wewnatrzpolitycznej. Stany mogliby bardzo powaznie zaszkodzic rosyjskiej gospodarce, gdyby wprowadzili sankcje na raz w pelnym wymiarze. jak wiemy dzieje sie calkiem po innemu - oni wprowadzaja ograniczone sankcje, i jak by czekaja na to, zeby rosyjska gospodarka zaadaptowala sie do nowych warunkow, i gdy widza, ze Rosja wychodzi na prosta, wprowadzaja kolejny pakiet sankcje, ale takich, zeby specjalnie rosyjskiej gospodarce nie zaszkodzili. Przez to skutecznosc sankcje jest praktycznie znikoma.

--
  • eva15 25.10.18, 19:53
    Nie chodzi o moje prywatne zdanie, lecz o rzeczywistość ekonomiczną. O ile do 2013 r. PKB Rosji rósł w tempie 3-5% rocznie w zależności od roku, o tyle potem już tylko mocno spadał, aż w 2015 stał się ujemny, czyli się skurczył. Oczywiście oprócz sankcji wpływ na to miały ceny ropy i gazu i trudno tu jedno od drugiego oddzielić.

Ale obecnie mimo wzrostu cen ropy i gazu wzrost PKB Rosji nie sięga nawet 1,8 % i tu widać już raczej wyraźniej związek z sankcjami. Na korzyść Rosji trzeba przyznać, że inne państwo przy takich sankcjach popadłoby w recesję, a Rosji wzrost się jedynie spowolnił.
  • monalisa2016 25.10.18, 00:38
    Skoro dojdzie do wypowiedzenia tej umowy Europa znajdzie sie na liscie najwiekszych przegranych w razie konfliktu i tu Bruksela powinna sie zastanowic nad tym czy nie wyrzucic wszystkie amerykanskie bazy z Europy, poniewaz one stanowia najwieksze zagrozenie dla niej. Hipotetycznie skoro dojdzie do wyrzucenia baz, unia laduje na smietniku, w te kabale wciagneli naiwnych Europejczykow CIA pieniedzmy Forda i Rockefellerow.

--
    =================
  • brat_kryzysa 25.10.18, 01:17
    Europa to stara ślepa lampucera a USA to pijany kowboj z kompleksami, paskudne połączenie, źle dla swiata

--
    Optyka której nie znosi cenzura
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • boavista4 25.10.18, 04:24
    wracam do tematu:
    Popieram go, poniewaz nie znosze Bushow, Clintonow i ich elit. Trump to przelom, nie wiem czy na lepsze , czy na gorsze, jest to wiec perestrojka po ktorej musi cos nastapic. Jak dotad, zyjemy w swoiecie konspiracji i zaklamania, Trump sam sobie zaprzecza, ale poprzednie elity byly gorsze, dzialaly w zgodzie z mediami , finansowa klika, i deep state. Tym razem Trump ma nieustajacy konflikt.
  • rosjaiswiat1 25.10.18, 13:02
    Najwiekszymi przegranymi okazuja sie kraje zachodniej Europy. Bo to oni beda cela rakiet sredniego i krotkiego zasiegu. Wiec powinni 100 razy zostanowic sie, zanim pozwola Amerykanom rozmieszczenie na swoim terytorium rakiet. Oczywiscie dla proamerykanskich dupolizkow wazniejszym jest bezpeczenstwo USA, nz wlasne, ale w Europie sa i powazne panstwa.

--
  • monalisa2016 26.10.18, 00:04
    smile Nie przylizuj sie teraz! smile
    Nie prawda ze tylko zachod, tym moze byc obiety caly swiat tam gdzie sa znane nam bazy. Wiadomo jesli chodzi o Europe ze niektore regiony w Niemczech, w Wloszech, w Wielkej Brytanii naturalnie z wschodnich: Albania (tam jest najwiecej), Rumunia (wiadomo co tam jest), Polska. Przybaltycka oberwia najwiecej w razie draki.

--
    =================
  • amg10 25.10.18, 15:39
    Mam na mysli wzajemne traktowanie sie USA i Rosji. Czy nie mogliby jedni widziec w drugich partnerow a nie jako wrogow ?? I mam wrazenie, ze wiecej zarzutow wobec drugiej strony wykazuje Ameryka a nie Rosja.

Ten obecny stan rzeczy jest malo tego, ze meczacy ale bardziej niepokojacy.
  • boavista4 26.10.18, 00:46
    wudaje sie ze USA i FR sa skazani na przyjazn, poniewaz przyjazn rusko- chinska bylaby koszmarem dla USA ! Poprostu nie wierze ze te stosunki beda sie wiecznie pogarszac.
  • monalisa2016 26.10.18, 00:59
    Szalenstwo nigdy sie nie skonczy Boavista4 poniewaz amerykanskie fybryki mysli pracuja wedlug schematu, cytat slow Harry'ego Truman'a publikowanych w New York Times, 24 Juni 1941:

"If we see that Germany is winning, we ought to help Russia, and if Russia is winning we ought to help Germany, and that way we let them kill as many as possible."

W j. niemieckim:
    "Wenn wir sehen dass Deutschland gewinnt, sollten wir Russland helfen, und wenn wir sehen, dass Russland gewinnt, sollten wir Deutschland helfen, und auf diesem Wege lassen wir sie so viele wie möglich töten."

Stara metoda od zaran!

--
    =================

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka