Dodaj do ulubionych

Friedrich Merz

09.11.18, 21:43
Cos mnie obilo sie o uszy, ze ten gosc bedzie, z nadania USA, kolejnym konclerzem Niemiec. Ponoc oswiadczenie Merkel o "dobrowolnym odejscie" nie jest az tak dobrowolne, jak to probuje ona przedstawic. Poniewaz gdzies w kregach "globalnej elity" pojawila sie obawa, ze pani Kanclerz nie jest w stanie powstrzymac wzrost antyamerykanskich nastrojow w niemieckim spoleczenstwie. Friedrich Merz ma ten trend odwrocic.
Ile w tym prawdy, co obilo sie mnie o uszy? Czy nasi "Niemcy" moga mnie to wyjasnic?

--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
Edytor zaawansowany
  • eva15 09.11.18, 23:03
    Merkel jeszcze kilka miesięcy temu mówiła, że nie wyklucza swojej kolejnej kadencji. Wg mnie jest oczywistym, że ta jej nagła decyzja oddania przywództwa parti nie jest jej własną decyzją. Już wielokrotnie pisałam, że Merkel stała się kulawą kobyłą, która żadnego biegu już nie wygra, więc należy ją wymienić na innego konia.

Niemcy Zach. są ogłupiali i sparaliżowani, nie znoszą Merklowej, ale wybierają partie, które ją popierają (CDU, Zieloni). Ich międzynarodówka finansów bać się nie musi, oni wszystko przyklepią w wyborach. Chodzi więc o co innego:

Zasadniczą rolę odgrywa tu była NRD/DDR, w której powstało poważne zagrożenie utraty władzy w następnych wyborach na rzecz AfD. To był wg mnie ostatni dzwonek alarmowy, by usunąć Merkel, która działa na DDRonów jak czerwona płachta na byka. Wybory w poszczególnych b. NRD landach zaczynają się od wczesnej jesieni 2019. Do tego czasu trzeba wykreować nowego kanclerza oraz zdyfamować do reszty AfD jako nazistów. Tylko wtedy uda się utrzymać władzę na wschodzie ostro zbuntowanym przeciw obecnej władzy Niemiec.

Oddanie przywództwa partii w grudniu przez Merkel jest praktycznie równoznaczne, tylko nieco przesunięte w czasie, z oddaniem kanclerskiego urzędu. To nastąpi kilka miesięcy później - jak konkretnie i kiedy, tego jeszcze nie wiadomo. Sama Merkel pewnie jeszcze nie wie, jaki jej podsuną scenariusz rezygnacji z urzędu..

Co do Merza sytuacja jest niejasna - wygląd na to, że to najnowszy koń globalnych elit, szkolony na ich łonie i przygotowany do biegu w nowym wyścigu. Ale przeciw Merzowi subtelnie występuje część obecnych elit zachodnioniemieckich, zwłaszcza ze stajni Merklowej - stąd nagłe kontrole prokuratury w Blackrock i dość negatywne artykuły prasowe. W DDR Merz jesz kompletnie nieznany i nie ma tam żadnych fanów. No ale inni kandydaci z CDU (jest jeszcze dwóch), też fanów w DDR nie mają...
  • monalisa2016 09.11.18, 23:51
    Radze zainteresowac sie przede wszystkim najwiekszego przekretu swiata Blackrock na niekorzysc Niemiec jak i niemieckich przedsiebiorstw, jak niektorzy donosza nasza pani o wszystkim wiedziala.

Lecialo w TV a to ma zwiazek z Blackrock, TJA.

www.youtube.com/watch?v=zhoFGKyyBbE

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
    Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
  • monalisa2016 10.11.18, 00:13
    Aaaa, juz alternatywne media podchwytuja ten temat Blackrock:
    www.mmnews.de/wirtschaft/99972-friedrich-merz-blackrock-spekulation-auf-sinkende-kurse-bei-diesen-deutschen-firmen

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
  • monalisa2016 10.11.18, 01:42
    Jestem takiego samego zdania, co sie nam swieci. Tja!!!

www.youtube.com/watch?v=YFdMvGakzvk

Tu nie dziwie sie ze Polska mysli o Polxicie.

--
    =================
  • boavista4 10.11.18, 06:20
    gdyby nowym kanclerzem zostal Tusk. Merklowa go wystrugala z bambusa, spelnia swoje zadanie doskonale, teraz czas zeby najbardziej wschodni (jak do dzis) land , Polska, miala kogos w Kanzlerampt. Oczywiiscie , za pare lat Ukraina wystawi nastepnego kanzlerza.
  • rosjaiswiat1 10.11.18, 15:16
    boavista4 napisał(a):

> gdyby nowym kanclerzem zostal Tusk.

Najpierw on musi przerznac wybory prezydenckie w Polsce smile

--
  • rosjaiswiat1 10.11.18, 15:14
    Za bardzo wyczerpujaca odpowiedz.
    Mam tylko jeszcze dwa pytania:
    - Czy widzisz Friedrich Merza jako nastepce Merkel?
    - I czy ma racje Gerhard Schroder, gdy mowi, ze Merkel moze stracic swoj fotel juz w przyszlym roku?

www.welt.de/politik/deutschland/article183332026/Altkanzler-Gerhard-Schroeder-empfiehlt-Merkel-Vertrauensfrage.html
    --
  • monalisa2016 10.11.18, 16:09
    juz raz pisalam na tym forum ze najpozniejsza data przydatnosci Merkel w Niemczech bedzie 26.05.2019 roku, rok 2019 to rok wyborow w wielu a szczegolnie w wschodnich Land'ach, tu CDU czy SPD, czy nawet zielonym nie rokuje sie wielkich szans.

de.wikipedia.org/wiki/Liste_voraussichtlicher_Wahltermine_in_Deutschland#2019

smile

--
    =================
  • rosjaiswiat1 10.11.18, 17:26
    monalisa2016 napisał(a):

> juz raz pisalam na tym forum

Lisa, przez to, ze masz tak dluga sygnaturke, do tego dzielona na dwie czesci, Twoje posty sa bardzo nieczytelne, i zniechecaja sie do czytania. Skroc sygnaturke, bo ona nie powinna sluzyc temu, zeby omawiac w niej innych forumowicze, nawet najbardziej tepych. Sygnaturka powinna pokazywac Ciebie, bo to Twoj podpis smile
    --
  • eva15 10.11.18, 17:36
    To prawda, ta sygnaturka moczemu nie służy.
  • monalisa2016 10.11.18, 18:13
    smile, smile Jaki jeszcze macie koncert zyczen, ja myslalam ze tylko w tych slusznych smile partiach prowadzi sie nakazy i rozkazy co ma sie klikac albo sluchac ale widze ze tu na tym forum owszem istnieje to samo?

--
    =================
  • rosjaiswiat1 10.11.18, 18:37
    monalisa2016 napisał(a):

> smile, smile Jaki jeszcze macie koncert zyczen

To nie koncert zyczen, a tylko rada przyjacielska. Przeciez napisalem, ze Twoje posty sa bardzo nieczytelne, i nie zachecaja, zeby ich czytali. Ja nie pierwszy, ktory zwrocil na to Twoja uwage.

--
  • eva15 10.11.18, 22:54
    M-L, nie rozumiej tego jako ataku na Ciebie. Po prostu ta sygnaturka nie jest na miejscu, nie pasuje do tematów.
  • monalisa2016 10.11.18, 23:08
    Eva15 wybacz jest mi juz panlich za ciebie.

--
    =================
  • eva15 10.11.18, 23:15
    Es tut mir leid, dass Du so denkst. War nicht meine Absicht.
  • monalisa2016 11.11.18, 00:07
    Peinlich, peinlich Eva15 nie oczekiwalam tego od ciebie, nie jeden raz wiele rzeczy wpadalo mi w oczy mimo tego nie reagowalam, uwazalam ze jest to twoja wolnosc a mnie nic do niej ani do tego, a tu nie pierwszy raz cos takiego???? Tja, tja. sad

A tak nawiasem, cos ci przypominajac zacytuje:

"P_f o Polkach w Niemczech:
    "Polin w Niemczech brzmi troche jak kobieta lekkich obyczajow".

Feluś zachwycony F-22 i zniesmaczony pilotami nie umiejącymi latać bez tlenu:"

--
    =================
  • eva15 10.11.18, 16:35
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> - Czy widzisz Friedrich Merza jako nastepce Merkel?

Mam wrażenie, że Merz jest głównym faworytem globalistów. Na 2. miejscu jest przygłupawa Annegret Kramp-Karrenbauer (AKK), najmniejsze szanse ma Spahn, to właśnie on byłby chyba z tej trójki najbardziej propaństwowy a nie globalistyczny.

> - I czy ma racje Gerhard Schroder, gdy mowi, ze Merkel moze stracic swoj fotel
    > juz w przyszlym roku?

Nie czytasz, co piszęsmile:

Oddanie przywództwa partii w grudniu przez Merkel jest praktycznie równoznaczne, tylko nieco przesunięte w czasie, z oddaniem kanclerskiego urzędu. To nastąpi kilka miesięcy później - jak konkretnie i kiedy, tego jeszcze nie wiadomo. Sama Merkel pewnie jeszcze nie wie, jaki jej podsuną scenariusz rezygnacji z urzędu..
  • rosjaiswiat1 10.11.18, 17:28
    eva15 napisała:

> Mam wrażenie, że Merz jest głównym faworytem globalistów.

Na moje oko, to taki niemiecki "Macron".

> Nie czytasz, co piszęsmile:

Czytam, ale czasami szybciej, niz to potrzebnie smile

--
  • eva15 10.11.18, 17:34
    On jest znacznie inteligentniejszy i znacznie bardziej doświadczony niż Macron. Merz jest wg mnie groźniejszy, no chyba, że się jako kanclerz zmieni - to też się czasem zdarza.
  • rosjaiswiat1 10.11.18, 17:45
    eva15 napisała:

> On jest znacznie inteligentniejszy i znacznie bardziej doświadczony niż Macron.

Bardzo zaintrygowalas Ty mnie tym Merzem. Musze wiecej materialu o nim poczytac.

--
  • eva15 10.11.18, 17:49
    Mało jest w Niemczech polityków, którzy potrafią sobie tak świetne radzić w prywatnej gospodarce i zostać multimilionerami. Merz ten talent ma. No i ma zapewne odpowiednią twardość cynizm.
  • rosjaiswiat1 10.11.18, 18:39
    eva15 napisała:

> Mało jest w Niemczech polityków, którzy potrafią sobie tak świetne radzić w pry
    > watnej gospodarce i zostać multimilionerami. Merz ten talent ma. No i ma zapewn
    > e odpowiednią twardość cynizm.

Mozesz podrzucic, nawet w jezyku niemieckim, ciekawe materialy o tym gosciu?

--
  • eva15 10.11.18, 23:13
    Igor, gdy wrzucisz na googla "Friedrich Merz" to i beze mnie znajdziesz mnóstwo artykułów po niemiecku. To teraz najbardziej omawiana postać.

Ja sama jeszcze nie wiem i trochę się waham. Z jednej strony uważam, że facet jest niebezpieczny- z najwyższej półki międzynarodówki kapitału, czyli do bólu pro-globalistyczny i przez to automatycznie anty-Trumpowy.
    Z drugiej zaś strony uważam, że tylko on ma aktualnie szanse, by w skostniałej CDU rzeczywiście coś zmienić. Jeśli zechce/jeśli się odważy, no i jeśli mu będzie wolno...

Nie mam jeszcze wyrobionego zdania, muszę poobserwować jego wypowiedzi i komentarze. Gdy będę mądrzejsza, dam głossmile
  • monalisa2016 11.11.18, 00:13
    Aktualne szanse ma ich wielu, jest 12 kandydatow o ktorych sie nie wspomina, miedzy nimi jest osoba z tytulem profesora, za to ze chcial jak wypowiedzial sie publicznie stracic Merkel z tronu, media milcza o nim. To co media wciskaja ludziskom przed oczy sadze ze nie przejdzie to przez glosowanie czlonkow partii na partyjnym zjezdzie.

--
    =================

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka