Dodaj do ulubionych

Russlanddeutsche

18.11.18, 21:40
Helene Fischer

www.youtube.com/watch?v=9SfcxRAcc7A&list=RD9SfcxRAcc7A&index=1
Edytor zaawansowany
  • eva15 19.11.18, 00:24
    To bardzon znana i lubiana w Niemczech piosenkarka, ale co właściwie chcesz powiedzieć?
  • eva15 19.11.18, 00:31
    www.youtube.com/watch?v=K7EKZnM3Oqs&index=2&list=RD9SfcxRAcc7A
  • the-great-inuk 19.11.18, 11:00
    eva15 napisała:

Я Родилась в Сибири Helene Fischer...

Ja tego nie rozumiem. To ludzie na Syberii rodzą się w trybie niedokonanym?

To może cesarką spróbować?

--
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • walter622 19.11.18, 12:03
    the-great-inuk napisała:

> Ja tego nie rozumiem. To ludzie na Syberii rodzą się w trybie niedokonanym?

Skąd taki wniosek. W tytule piosenki jest czas dokonany.
  • the-great-inuk 20.11.18, 11:23
    walter622 napisał:

> the-great-inuk napisała:
    >
    > > Ja tego nie rozumiem. To ludzie na Syberii rodzą się w trybie niedokonanym?
    >
    > Skąd taki wniosek. W tytule piosenki jest czas dokonany.
    =========================================
    A jak byłaby poprawna forma w trybie niedokonanym?

Nie pytam przez złośliwość, tylko próbuję rzetelnie poznać rosyjską gramatykę.

Ale olbrzymia ilość "False Friends" w rosyjskim sprawia mi pewne kłopoty...

Ot, co...

--
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • walter622 20.11.18, 11:40
    the-great-inuk napisała:
    > A jak byłaby poprawna forma w trybie niedokonanym?

Я рождался / рождалась

www.translate.ru/Grammar/ru-en/рождаться
  • the-great-inuk 20.11.18, 11:58
    walter622 napisał:
    >
    > Я рождался / рождалась
    >
    > www.translate.ru/Grammar/ru-en/рождаться

==========================================
    Serdeczne spasibo!
    Muszę zakasać rękawy i solidnie zabrać się do roboty.
    Dobrze, że mamy internet.
    Źle, że tak późno go wynaleziono.
    W mojej klasie, na Ziemiach Odzyskanych, byłem jednym z niewielu, pomiędzy 99 % repatriantami, dla których rosyjski nie był problemem...
    A dla mnie był!

Ot, co...
    --
  • walter622 20.11.18, 12:30
    the-great-inuk napisała:

> Muszę zakasać rękawy i solidnie zabrać się do roboty.

Zależy co masz na myśli - wkuwanie gramatyki jest bezsensu i tylko zniechęca.
    Sam z tego powodu w szkole miałem potworne kłopoty - kompletna niechęć i brak zainteresowania. Do czasu, gdy trafiłem na Turgieniewa.

Warto natomiast czytać ciekawe publikacje i oglądać filmy - tego akurat w internecie
    jest sporo - łącząc przyjemne z pożytecznym.

• the-great-inuk 20.11.18, 12:48
    walter622 napisał:

> the-great-inuk napisała:
    >
    > > Muszę zakasać rękawy i solidnie zabrać się do roboty.
    >
    > Zależy co masz na myśli - wkuwanie gramatyki jest bezsensu i tylko zniechęca.
    > Sam z tego powodu w szkole miałem potworne kłopoty - kompletna niechęć i brak z
    > ainteresowania. Do czasu, gdy trafiłem na Turgieniewa.
    >
    > Warto natomiast czytać ciekawe publikacje i oglądać filmy - tego akurat w inter
    > necie
    > jest sporo - łącząc przyjemne z pożytecznym.
    ======================================>

Święte słowa!
    Zrobiłem te same doświadczenia, ale wnioski wyciągnąłem kilka dekad za późno.
    Wywodzę się z rodziny robotniczo-chłopskiej.
    W Dojczlad Funku słyszałem, że miałbym większe szanse życiowe z rodziną akademicką...

Nu, dobra, postaram się w następnym wcieleniu przyjść na świat we właściwej rodzinie...

Ot, co...

--
  • walter622 20.11.18, 23:38
    walter622 napisał:

> Do czasu, gdy trafiłem na Turgieniewa.

Polecam - *Zapiski myśliwego* - pierwsza książka, którą przeczytałem w wersji oryginalnej.

az.lib.ru/t/turgenew_i_s/text_0080.shtml

*Kopalnia perełek*
    az.lib.ru/
  • the-great-inuk 21.11.18, 10:31
    walter622 napisał:

> > Do czasu, gdy trafiłem na Turgieniewa.
    ================================>
    Dzięki serdeczne.
    Dla początkującego trochę za obszerne. I chyba język Turgieniewa jest nieco inny od współczesnego języka rosyjskiego.

Bardzo ważne jest także osłuchanie się z melodią języka.

RT prosiłem o sprzedanie mi ich kursu. Olali mnie. Od kilku miesięcy nie działają ich MP3.

Kupiłem sobie książkę z czterema CD od Langenscheidt.

Gdyby Donald Trump wyleciał z Białego Domu mógłby pracować jako uzdolniony logopeda.
    Mówi bardzo wyraźnie, powoli, otwiera szeroko buzię przy artykułowaniu dźwięków.
    Ja cierpię od wczesnej młodości na "Maulfaulheit" co mi utrudnia karierę polityczną.

Mam w PC jego mowę inauguracyjną. Staram się codziennie ją wysłuchiwać. Skutki bardziej widoczne, aniżeli rok VHS. Tak mi zasmakowało, że zamówiłem sobie u Amazon kilka książek Trumpa. W porównaniu do lektury klasycznej ma tą zaletę, że język odpowiada obecnemu "Zeitgeist". Przy okazji dowiaduję się, jak stać się milionerem. Najważniejszym narzędziem jest telefon. Przeszło 90% swego czasu Trump spędza przy telefonie. Trza jedynie znać właściwe numery. Ale od tego jest sekretarka...

Ot, co...
    --
  • walter622 21.11.18, 17:37
    the-great-inuk napisała:

> Dla początkującego trochę za obszerne.
    W sam raz - lekko się czyta.

> I chyba język Turgieniewa jest nieco inny od współczesnego języka rosyjskiego.
    Owszem, współczesny język niestety jest zaśmiecony "modnymi nowościami".

> Bardzo ważne jest także osłuchanie się z melodią języka.

knigavuhe.ru/book/rasskazy-loshadinaja-familija-khameleon-kashtanka/
    knigavuhe.ru/genre/klassika/
    knigavuhe.ru/
    audioknigi.club/bulgakov-mihail-belaya-gvardiya-krasko
    inne biblioteki:

www.google.pl/search?source=hp&ei=6YT1W9zKN4WUsgHtiZ2YDw&q=%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B8+%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BD+%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%88%D0%B0%D1%82%D1%8C&oq=%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B8+%D0%BE%D0%BD&gs_l=psy-ab.1.2.0l10.8517.19924..22383...3.0..0.189.1028.6j3......0....1..gws-wiz.....6..35i39j0i67.V2QJtGmjwR8
  • the-great-inuk 21.11.18, 19:00
    walter622 napisał:

> W sam raz - lekko się czyta.
    >
    =====================================

Spasiba! spasiba!

Trochę się tego nazbierało.

Mego życia nie starczy, aby to z grubsza przeglądnąć.

Dźwięk szybko znalazłem. Muszę poszukać, czy znajdę dźwięk razem z tekstem.
    --
  • walter622 21.11.18, 19:37
    the-great-inuk napisała:

> Dźwięk szybko znalazłem. Muszę poszukać, czy znajdę dźwięk razem z tekstem.

abookru.com/записки-охотника
    Trzeba zwrócić uwagę na kolejność opowiadań.
  • the-great-inuk 21.11.18, 20:45
    walter622 napisał:

> Trzeba zwrócić uwagę na kolejność opowiadań.
    ========================================
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Dla mnie na razie za wysoki poziom.
    Za kilka miesięcy zwrócę się ponownie do Ciebie.

--
  • walter622 21.11.18, 21:58
    the-great-inuk napisała:
    > Dla mnie na razie za wysoki poziom.

Bez przesady.

Warto słuchać piosenki (w ten sposób sam poznawałem j. ukraiński).
    Dość dobre tłumaczenia ma R/ Miłosz (rówiez jako *cukiereczek 2007*)

www.youtube.com/watch?v=kncKx6tQR-c&index=41&list=UUCyi5EYGsIKzTTAonsfg-xg
    www.youtube.com/watch?v=tpPim2WaHHU&list=UUCyi5EYGsIKzTTAonsfg-xg&index=184
    www.youtube.com/watch?v=5NSTnU8znag&index=152&list=UUCyi5EYGsIKzTTAonsfg-xg
    > Za kilka miesięcy zwrócę się ponownie do Ciebie.

Z przyjemnością służę.

www.youtube.com/watch?v=GlrFEL0ZTMM
    www.youtube.com/watch?v=2Qnh2adGlyo
  • the-great-inuk 22.11.18, 09:45
    walter622 napisał:

> Z przyjemnością służę.
    ================================>

Najlepszy śpiewak na świecie!
    Gdy go słyszę, nalewam sobie nową puszkę piwa... I piję na zdrowie Mariny Vlady....
    Bratnia dusza!

Ot, co...
    --
  • walter622 19.11.18, 00:39
    eva15 napisała:

> To bardzon znana i lubiana w Niemczech piosenkarka, ale co właściwie chcesz
    > powiedzieć?

Zupełnie przypadkowo trafiłem na tą piosenkarkę, wcześniej jej nie znałem.
    Swego czasu forumowy borrat coś bredził o ciężkiej doli Russlanddeutsche,
    żyjących w izolacji.

www.youtube.com/watch?v=K7EKZnM3Oqs&index=2&list=RD9SfcxRAcc7A

• eva15 19.11.18, 01:08
    Borat dużo bredzi, taka jego uroda. Helene Fischer jest jedną z największych gwiazd niemieckiej muzyki rozrywkowej, jeśli nie największą. Jej muzyka to zupełnie nie moja bajka, ale faktem jest, że nikt tak nie zapełnmia wielkich hal sportowych jak ona swoimi występami. Jest uwielbiana.
  • eva15 19.11.18, 01:16
    Jej występy to zbiorowe szaleństwo na niemieckich trybunach. Popatrz choćby na ten link (jeden z wielu):

www.youtube.com/watch?v=LyXn750J5VA
  • eva15 19.11.18, 01:24
    Sorry, "r" mi uciekło.
  • boavista4 19.11.18, 01:51
    Ciekawe ze Niemcy tak gustuja teraz w Rosji. Ja tez lubie prawdziwa rosyjska muzyke.
    youtu.be/C1Jpyy8AJwA?list=RD9SfcxRAcc7A
  • walter622 19.11.18, 14:31
    eva15 napisała:
    > Jej muzyka to zupełnie nie moja bajka,

Również nie moja. Przypadkowo na nią trafiłem, z uwagi na wykonywaną przez nią piosenkę Rady Raj ("Ty leć ..") - "cygańskim " stylu

--------------------------------
    coś w tym stylu
    www.youtube.com/watch?v=zXzq6GVSDhU
  • eva15 19.11.18, 10:39
    Jeszcze jeden Russlanddeutsche cierpiący ciężką dolę i izolację w Niemczech:

Alexander Zwerew wygrał przedwoczoraj ważny mecz tenisowy (ATP Finals w Londynie).

www.sportschau.de/weitere/tennis/tennis-atp-world-tour-finals-finale-100.html
    web.de/magazine/sport/tennis/zverev-atp-wmim-finale-ueberraschender-sieg-idol-federer-33423076

On sam urodził się już w Hamburgu (1997), ale jego 10 lat starszy brat jeszcze w Moskwie. Oboje rodzice byli radzieckimi tenisistami, dziś są trenerami w Niemczech. Wielu Russlanddeutsche uciekało w latach 90. ub. w. przed reformami Gorbiego i Jelcyna do Niemiec.
  • eva15 19.11.18, 15:41
    Ten Alexander to chłopak wielkiej urody. Pewnie się teraz od speców od reklamy nie będzie mógł opędzić.

www.focus.de/sport/tennis/tennis-star-bei-atp-wm-ausgebuht-so-erklaert-zverev-den-vorfall-mit-dem-balljungen_id_9931906.html
  • the-great-inuk 20.11.18, 10:11
    eva15 napisała:

> Jeszcze jeden Russlanddeutsche cierpiący ciężką dolę i izolację w Niemczech:
    >
    Przyjazny rodzinie Zverevców artykuł nic nie wspomina o >>niemieckich korzeniach.<<

A podatki płacą gdzieś na południu Europy.
    --
  • eva15 20.11.18, 23:49
    the-great-inuk napisała:

> Przyjazny rodzinie Zverevców artykuł nic nie wspomina o niemieckich korzeniach.

No nie, bo to dziś politycznie nieprawidłowe mówić o etnicznych Niemcach. Pfuj, to trąci nazizmem!

W latach 90. ub. w. było jednak inaczej. Wówczas wrota wjazdu do Niemiec nie stały dla wszystkich szerokim otworem i aby tu wjechać z Rosji trzeba było albo być etnicznym Niemcem (Russlanddeutsche) albo Zyden (ci mieli osobjne kondyngenty).
  • eva15 21.11.18, 12:08
    Z drugiej strony nie da się wykluczyć jeszcze innej możliwości: dla dobrych sportowców (a jego ojciec miał wyniki jako tenisista, mama też) zawsze istniały inne ścieżki do wjazdu.
  • eva15 21.11.18, 13:08
    Całkiem dobrze zrobiony, udany:

www.youtube.com/watch?v=pWHIXHkpigc&index=13&list=RD9SfcxRAcc7A

• the-great-inuk 21.11.18, 17:33
    eva15 napisała:

> Całkiem dobrze zrobiony, udany:
    >
    ======================================

Bardzo dobra! Oglądnąłem do samego końca.
    Ma tak samo dobre zęby, jak prezydent USA. Gdyby kiedyś ze śpiewem się skończyło, mogłaby robić reklamę dla pasty do zębów. A gdzie ona żyje, gdzie płaci podatki? Jaki ma paszport?
    Mówi prawie całkowicie bez rosyjskiego akcentu, w odróżnieniu od polsko-niemieckiej tenisistki.
    Ot, co...
    --
  • eva15 21.11.18, 21:00
    the-great-inuk napisała:

> Mówi prawie całkowicie bez rosyjskiego akcentu

Hę, co ty wypisujesz? Dziewczyna nie ma nawet cienia rosyjskiego akcentu, zresztą jakim cudem miałaby mieć? Gdy przyjechała do Niemiec miała 3,5 roczku i od razu poszła do przedszkola. W tym wieku niektóre dzieci (gł. chłopcy) dopiero w ogóle zaczynają mówić.

Już prędzej odwrotnie jest możliwe. Rosjanie twierdzą, że ma trochę niemiecki akcent, gdy mówi po rosyjsku, ale może to też sugestia jak u ciebie.

Wiem o czym piszę - mam córkę, która jest podwójnym nativ speaker i w żadnym z tych języków nie ma żadnego obcego akcentu. Perfekcyjnie dwujęzycznych dzieci jest w Niemczech dużo, trzeba tylko od małego używać obu języków, dopóki struny głosowe są kompletnie elastyczne. Gdy zaczyna się z tym w wieku 12-14 lat to jest już trudniej.
  • eva15 21.11.18, 22:05
    H.Fischer jest świetnym pomostem między Niemcami a Rosją.
    Jej muzyka to, jak pisałam nie moja bajka, ale doceniam jej wysoką profesjonalność, dobry głos, wykształcenie wokalne i wielki, wręcz ogromny talent sceniczny.

Ale najbardziej cenię ją za to, że jest świetnym pomostem między Niemcami a Rosją. Mimo, że wyjechała jako malutkie dziecko i jak sama mówi, Rosji nie pamięta, to jednak czuje się - zapewne dzięki rodzicom - związana z Rosją i wspaniale na swych koncertach promuje rosyjską kulturę muzyczną.
  • the-great-inuk 22.11.18, 09:28
    eva15 napisała:

> Wiem o czym piszę - mam córkę, która jest podwójnym nativ speaker i w żadnym z
    > tych języków nie ma żadnego obcego akcentu. Perfekcyjnie dwujęzycznych dzieci j
    > est w Niemczech dużo, trzeba tylko od małego używać obu języków, dopóki struny
    > głosowe są kompletnie elastyczne. Gdy zaczyna się z tym w wieku 12-14 lat to je
    > st już trudniej.
    ============================
    A dlaczego to nie funkcjonowało u Angelique Kerber?

A powstawanie dźwięku "r" jest w literaturze fachowej dobrze opisane.
    Mnie frapuje dźwięk "o", jest całkowicie inny w rosyjskim, polskim i niemieckim.
    Ale nie mogę znaleźć prostego opisu na czym to polega...
    --
  • eva15 22.11.18, 23:20
    Nie ma jednolitego "r" w języku niemieckim, bo ten język to języki poszczególnych dawnych księstw i królestw. Między berlińskim (pruskim) twartym "r" a miękim, gardłowym (niejako francuskim) w takiej np. B-W przy granicy z Francją są kolosalne różnice.

> A dlaczego to nie funkcjonowało u Angelique Kerber?

Nie słuchałam nigdy tej dziewczyny po niemiecku, ale skoro urodziła się w Niemczech, tu od maleńkiego chodziła do przedszkola i szkoły to nie może mówić z obcym akcentem. To po prostu niemożliwe.
  • the-great-inuk 23.11.18, 15:59
    eva15 napisała: >
    > > A dlaczego to nie funkcjonowało u Angelique Kerber?
    >
    > Nie słuchałam nigdy tej dziewczyny po niemiecku, ale skoro urodziła się w Niemc
    > zech, tu od maleńkiego chodziła do przedszkola i szkoły to nie może mówić z obc
    > ym akcentem. To po prostu niemożliwe.
    ======================================
    Urodziła się w Bremen. Ale żyje obecnie u swoich dziadków koło Poznania.
    I tam jej mowa z niemieckim akcentem bardzo podpada.

Ot, co...

--
  • j-k 19.11.18, 17:38
    mam takich za sciana.
    jak mowili 20 lat temu tylko po rosyjsku, to po rosyjsku w domu i z doroslymi juz dziecmi mowia nadal...

Na Putina zlego slowa nie dadza powiedziec i placza, ze ZSRR (im) upadl,
    a wraz z nim rozpadlo sie Imperium Rosyjskie...
  • walter622 19.11.18, 18:24
    j-k napisał:

> mam takich za sciana.
    > jak mowili 20 lat temu tylko po rosyjsku, to po rosyjsku w domu i z doroslymi juz
    > dziecmi mowia nadal..

Russlanddeutsche generalnie dobrze władają j. niemieckim.
    Twoi sąsiedzi pochodzą z innego programu przesiedleń - wobec nich faktycznie nie była
    zbytnio wymagana znajomość języka (zakładano, ze wyuczą po przejeździe ), ale to
    nie są Russlanddeutsche .
  • monalisa2016 19.11.18, 20:08
    Wlasnie Russlanddeutsche posiadaja dobra znajomosc jezyka niemieckiego a ze rozmawiaja w domu w jezyku rosysjskim czy innym, rozmawiaja po to by dzieci utrzymali jezyk ich kraju z jakiego przybyli. Ciekawa jestem w jakim jezyku rozmawia Jasiu w domu z zona i synem?

Jest masa slynnych Russlanddeutsche np. w sporcie: Olga Graf (olimpiada w Soczi > brazowy medal 3000m jazda szybka na lodzie)), Rudolf Pflugfelder, David Rigert, Gennadi Bessonow, Nikolai Kolesnikow, Viktor Trebugow, ...

Inne dziedziny (autorzy, pianisci, aktorzy, komponisci, baleryny, piosenkarki, politycy, ...) :
    Maja Plisiecka, Alina Bronsky, Janna Kopylowa-Frieske, Sinaida Hippius, Olga Konstantinowna Tschechowa, Olga Leonardowna Knipper, Maria Pankratz, Margarita Breitkreiz, Emilia Schüle, Julia Neigel, Alissa Brunowna Freindlich, Irene Langemann, Reinhold Moritzewitsch Glière, Lew Konstantinowitsch Knipper, Anton Antonowitsch Delwig, ....
    Afanassi Afanasjewitsch Fet, Rudolf Kehrer, Hugo Wormsbecher, Erwin Prib, Robert Hettich, Iwan Iwanowitsch Petrow (vel Hans Krause), Alfred Schnittke, Gidon Kremer, Waldemar Birkle (AfD), ...

Coraz wiecej Russlanddeutsche opuszcza zwariowany merkelowsko-macronowy-junckerowski-tuskowski zachod:
    www.youtube.com/watch?v=DwoeBs_3bRU

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
    Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
  • walter622 19.11.18, 21:44
    monalisa2016 napisał(a):
    > Inne dziedziny (autorzy, pianisci, aktorzy, komponisci, baleryny, piosenkarki,
    > politycy, ...) :
    > Maja Plisiecka, Alina Bronsky, Janna Kopylowa-Frieske, Sinaida Hippius, Olga Ko
    > nstantinowna Tschechowa, Olga Leonardowna Knipper, Maria Pankratz, Margarita Br
    > eitkreiz, Emilia Schüle, Julia Neigel, Alissa Brunowna Freindlich, Irene Langem
    > ann, Reinhold Moritzewitsch Glière, Lew Konstantinowitsch Knipper, Anton Antono
    > witsch Delwig, ....
    > Afanassi Afanasjewitsch Fet, Rudolf Kehrer, Hugo Wormsbecher, Erwin Prib, Rober
    > t Hettich, Iwan Iwanowitsch Petrow (vel Hans Krause), Alfred Schnittke, Gidon Kremer,
    > , Waldemar Birkle (AfD), ...

www.youtube.com/watch?v=1H59i5Q-mS8

• monalisa2016 19.11.18, 23:09
    Z dyrygentow jest slynny i bardzo dobry Valery Gergiev, jego inauguracyjny wystep jako szef monachijkiej filcharmonii (2015/2016).
    www.youtube.com/watch?v=tY1un5Iquus

A tu Bolero M. Ravela z londynska syfoniczna okiestra pod batuta Valery Gergiev'a (Super):
    www.youtube.com/watch?v=dZDiaRZy0Ak

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
  • eva15 19.11.18, 23:44
    Ale co Walery Gregoriew ma wspólnego z Russlanddeutsche?
  • walter622 20.11.18, 00:16
    eva15 napisała:

> Ale co Walery Gregoriew ma wspólnego z Russlanddeutsche?

Nic. Gergiew jest Osetyńczykiem.

• eva15 20.11.18, 00:20
    Ja to wiem, ale czy ML też?

• walter622 20.11.18, 00:24
    > Nic. Gergiew jest Osetyńczykiem.

www.youtube.com/watch?v=wDn_hivYK9A
  • monalisa2016 20.11.18, 23:49
    walter622 napisał:

> > Nic. Gergiew jest Osetyńczykiem.
    >
    > www.youtube.com/watch?v=wDn_hivYK9A
    ----------------------
    o tym wiem od lat, o ile sie nie myle w latach 2012 albo 2013, bylam na wystpie monachijskiej filharmonii pod batuta Gergiewa w Monachium. Przez to pochodzenie jego jak i droga do sukcesow nie sa mi obce. Przed koncertem mozna bylo sobie pobrac flyer z jego krotkim zyciorysem, sukcesami jak i przyszlymi terminami koncertow. Szefem monachijskiej filharmonii byl pare razy.

-------------------------------------------------------------------------------
    =================
  • walter622 21.11.18, 00:05
    monalisa2016 napisał(a):
    > Szefem monachijskiej filharmonii byl pare razy.

W latach 2015-16
    www.mphil.de/en/persons/valery-gergiev.html
    Trochę nie pasuje jego temat do wątku o etnicznych Niemcach - stąd te nieporozumienie.
  • monalisa2016 20.11.18, 23:53
    Jak myslisz nie ma sie prawa wymienic slynnego rosyjskiego dyrygenta "fruwajacego" po swiecie czyli czlowieka ktory w kazdym kraju uchodzi za "smietanke" kultury i sztuki. Mozna powiedziec powoli ze jest swiatowym czlowiekiem ktory slawi rosyjskie zamilowanie do muzyki i to w mistrzowski sposob. Nie rozumie twoich pretensji.

--
    =================
  • eva15 21.11.18, 12:12
    Dyskutujemy o Russlanddeutsche, a on nim nie jest.
  • the-great-inuk 20.11.18, 11:13
    monalisa2016 napisał(a):

> Coraz wiecej Russlanddeutsche opuszcza zwariowany merkelowsko-macronowy-juncker
    > owski-tuskowski zachod:
    > www.youtube.com/watch?v=DwoeBs_3bRU
    ===================================================

Dziękuję serdecznie za wspaniały link!

Dodatkowy atut w mojej przeszło 40-letniej misji "Pakowania Walizek"
    Kilka tysięcy rodaków już przekonałem!
    I z dnia na dzień ich liczba rośnie!

Ot, co...

--
  • j-k 19.11.18, 23:58
    nie widzialem tu takich, a zyje w tym kraiku 35 lat smile))
  • the-great-inuk 20.11.18, 12:11
    j-k napisał:

> mam takich za sciana.
    > jak mowili 20 lat temu tylko po rosyjsku, to po rosyjsku w domu i z doroslymi juz dziecmi mowia nadal...

To ci może mają korzenie na Bliskim Wschodzie?
    Tu w mojej okolicy zdominowali wszystkie gminy izraelskie.
    W Izraelu także narzekają, że ci państwo nie mają zamiaru nauczyć się języka hebrajskiego...
    Tylko gawarju pa ruski...

Ot, co...

--
  • rosjaiswiat1 21.11.18, 21:37
    j-k napisał:

> mam takich za sciana.

Jasiek, nie przystalo podwojnemu Doktorowi mieszkac w bloku, majac za sciana repatriantow z Rosji.
    --
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
  • eva15 21.11.18, 21:54
    He, he, trafiony, zatopionysmile. Jaki to nieudacznik mieszka po ponad 35 latach życia w Niemczech przez ścianę z jakimiś biedakami ze Wschodu?
  • rosjaiswiat1 21.11.18, 22:35
    eva15 napisała:

> He, he, trafiony, zatopionysmile.

Nie bylo moim cela zatopic naszego dohtorka :-0

>Jaki to nieudacznik mieszka po ponad 35 latach
    > życia w Niemczech przez ścianę z jakimiś biedakami ze Wschodu?

Jestem pewien, ze tak samo mieszka we "francji" i francowaty_polak. Internet pozwola mitomanom byc takimi, jakimi oni chcieliby byc smile

--
  • eva15 21.11.18, 23:27
    Jednak po zastanowieniu muszę przyznać, że nasi nowi cenni obywatele z Afryki rozpełzają się powoli prawie wszędzie. Powoli pojawiają się tam, gdzie ich wcześniej nie było, zajmują coraz to nowe tereny w miastach, bo jest ich coraz więcej i więcej....
    W bogatej dzielnicy mojego masta, takiej z willami były latami dawniwj obok amerykańskie koszary, teraz Amis już nie ma i w ich dawne bloki mieszkalne wprowadzono Afrykańczyków.
  • monalisa2016 23.11.18, 00:02
    Jasiu nie jest tak, w dobro-mieszczanskich warunkach tak sie nie dzieje, maklerzy juz zmienili system i dopuszczaja tylko do kupna domow czy mieszkan tych, ktorzy pasuja do srodowiska, tak jest z domami, mieszkaniami z drugiej reki.

W nowo-powstajacych dzielnicach gdzie buduje i sprzedaje sie domy, mieszkania jakis Bauherrn tam leci wszystko w inny sposob, sposob by jak najwiecej wybudowac i jak najszybciej uplynnic domostwa bez zastanawiania sie nad homogennoscia srodowiska. Takie nowo-powstajace dzielnice w obecnych czasach sa zagrozeniem dla multikulturalizmu. Dobre czasy minely juz dawno, nie sadze by one powrocily.

W tych dzielnicach gdzie sa mieszane towarzystwa chocby byly miejszoscia wymienia sie towarzystwo na kolorowe kulturowo.

Mialam szczescie ze w odpowiednim czasie podjelam decyzje uciekac z wielkiego miasta, jak mi pare metrow przed tarassem wybudowali socjalny blok, a kto w nim zamieszkal? Jak dzis wyglda ta dzielnica? Pozal sie Boze, takich lat nie znalam od dziecinstwa. Tam gdzie byly ogloszenia dzialek pod budowe, wlasnosciowych mieszkan do sprzedazy najpierw obserwowalam kroniki policyjne naturalnie zwiedzalismy tez dzielnice przykladajac ostre oko na nazwiska na dzwonkach do domow jak i mieszkan. Idac tropem naszego EU z uwagi na ochrone danych personalnych ma sie to zmienic w taki sposob ze zgina na szyldach przy dzwonkach nazwiska beda tylko numery mieszkan. smile Jestem ciekawa jak bedzie to funkcjonowac, skoro nasz wielebny szef unii (Jean-Claude) nie potrafi samodzielnie juz sparowac buty by zalozyc jednakowe z tej samej pary? smile
    Jaki szef taka unia, co wiecej wymagac, jak dlugo jeszcze beda nas maltretowac?

--
    =================
  • j-k 23.11.18, 13:55
    monalisa2016 napisał(a):
    > Jasiu nie jest tak, w dobro-mieszczanskich warunkach tak sie nie dzieje, makler
    > zy juz zmienili system i dopuszczaja tylko do kupna domow czy mieszkan tych, kt
    > orzy pasuja do srodowiska, tak jest z domami, mieszkaniami z drugiej reki.

pomylilas mnie z kim innym ?
    ja nie pisalem o kupnie mieszkan, tylko o zwyklym ich wynajeciu, bo chodzilo (w tym wpisie)
    o nowych "przybyszow" z Afryki.
  • j-k 22.11.18, 22:56
    oni dostaja od Panstwa pieniadze, a nie mieszkania socjalne (ktorych dzis jest w Reichu niewiele)
    i moga sobie wynajac mieszkania - jakie chca.

- takze u ciebie za sciana - po sasiedzku.
    bedziesz miala ciekawie i kolorowo.
  • eva15 22.11.18, 23:06
    To nprawda, sama o tym piszę, że ci cenni nowi obywatele rozpełzają się możliwie wszędzie. Ale mimo to jak dotąd nie ma ich tam masowo tam, gdzie władze mają swoje wille i wysyłają swe dzieci do prywatnych szkół.

Natomiast ja na moim dotąd kulturalnym osiedlu widzę powoli zmiany.... To wszystko uderza w klasę średnią, nawet i tę wyższą , ale nie we władze.
  • j-k 22.11.18, 23:04
    rosjaiswiat1 napisał(a):
    > Jasiek, nie przystalo podwojnemu Doktorowi mieszkac w bloku, majac za sciana repatriantow z Rosji.

nie uwazam ich za repatriantow. to Rosjanie z krwi i kosci, tylko z niemieckimi korzeniami, ktorymi sie jednak wcale nie przejmuja.
    Z ducha to zwykli rosyjscy imperialisci - tak jak ty i interesuje ich tylko Rosja, a na Zachodzie osiedlili sie dlatego, ze chcieli zapewnic lepszy los swoim dzieciom.

Ale ze "wszystko plynie" (panta rei...) - to ich dzieci juz takie nie sa.
    Rosja nie interesuje ich juz kompletnie - tylko rzeczywistosc tutaj.

I tak imperializm rosyjski... powoli wymiera...
  • eva15 22.11.18, 23:11
    Głupoty wypisujesz poczciwcze. Russlanddeutsche to ostatni (obok DDRonów) Niemcy w oszalałych multikulti-kulti wzorcach zachodnioniemieckich, podobnie jak Rosjanie to ostatni Europejczycy w tym bajzlu podyktowanym przez jewrokomisarzy.
  • j-k 23.11.18, 00:38
    gdyby tak bylo, to mieliby na polkach ksiazkowych dziela Goethego i Schillera...

- No bo przecie sa swiadomi swoich niemieckich korzeni...

a maja "tylko " Puszkina i Lermontowa.

PS. Lermontowa pozyczalem od nich - bo nie czytalem go jeszcze po rosyjsku...

Przeczytalem i stwierdzam, ze polskie tlumaczenia (m.in Tuwima) sa znakomite
    i nie odstepuja oryginalowi...
  • monalisa2016 23.11.18, 00:51
    j-k napisał:

> nie uwazam ich za repatriantow. to Rosjanie z krwi i kosci, tylko z niemieckimi
    > korzeniami, ktorymi sie jednak wcale nie przejmuja.
    > Z ducha to zwykli rosyjscy imperialisci - tak jak ty i interesuje ich tylko Ros
    > ja, a na Zachodzie osiedlili sie dlatego, ze chcieli zapewnic lepszy los swoim
    > dzieciom.
    .....................
    Cosik tu zaklamujesz nie patrzac i oceniajac wlasne odbicie w lustrze, Jasiu a ty czym jestes? Jasiu jak sie mieszka w szklannym domu nie powinno sie rzucac kamieniami w okolo siebie, wiec skoro innym zarzcasz, odpowiedz co szukales i jeszcze szukasz tu w Niemczech? Oj durnota, durnota!

--
    =================
  • j-k 23.11.18, 13:50
    a stwierdzam jedynie, ze przyjechali na "niemieckie" papiery, a czuja sie 100-procentowymi Rosjanami..

mnie tego wytknac nie mozesz. bylem Polakiem mieszkajacym w Niemczech
    i po 35-ciu latach nadal nim jestem.
  • rosjaiswiat1 23.11.18, 16:48
    Oni w ZSRR byli Niemcami, a gdy wyjechali do Niemiec, stali nagle "ruskimi". Osobnym tematem sa "ruskie" Zydzi, przewaznie z Ukrainy, ktore wyjechali do Niemiec w ramach programu Kontingentfluchtlinge, jako Zydzi. Dokladnych danych nie znam, ale szacuje, ze takowych nie mniej niz 200 000 rodzin. Przy tym wystarczalo, zeby tylko jeden z malzonkow byl pochodzenia zydowskiego. I wlasnie ci "ruskie" Niemcy zupelnie nie czuja sie Niemcami, i znajac twoje uwielbienie dla Zydow, ty wlasnie z takimi "ruskimi" Niemcami spotykasz sie smile

--
  • eva15 24.11.18, 00:34
    To prawda Igorze, co piszesz o żydowskim kondyngencie, ale i z Russlanddeutsche sytuacja nie jest jednoznaczna.
    Jeśli chodzi o Russlanddeutsche to z reguły już tylko dziadkowie mówią dobrze po niemiecku - takim archaicznym trochę niemieckim, tu już dawno nie używanym, bo język jest żywy i się zmienia, a oni żyli od wieków w niemieckim skansenie w Rosji i ich język zamarł jak zamarła łacina.
    Z kolei ich dzieci zawierały często małżeństwa z Rosjanami i używanie na codzień języka niemieckiego stawało się coraz bardziej ograniczone. Dzieci z tych małżeństw były siłą rzeczy bardziej rosyjskie niż niemieckie. To było widać w latach 90. ub. w., gdy nastąpiła masowa ucieczka przez reformani Jelcyna. Młodzi Russlanddeutsche mieli na początku trudności adaptacyjne i czasem, zwłaszcza młodzi mężczyźni, sprawiali lokalnym władzom trudności, ich więź z Niemcami nie była silna, z Rosją i owszem.
    ALE:
    ta sama europejska kultura, religia (mimo różnic konfesyjnych), tradycje, obyczaje etc. powodują, że Russlanddeutsche szybko się asymilują i nie zapominając (podobnie jak Polacy) swych korzeni, bez problemu integrują się z niemiecką społecznością.

• rosjaiswiat1 24.11.18, 15:36
    eva15 napisała:

> To prawda Igorze, co piszesz o żydowskim kondyngencie, ale i z Russlanddeutsche
    > sytuacja nie jest jednoznaczna.

W sumie, Ewa, z dalszych twoich slow wynika, ze sytuacja Russlandeutsche az tak skomplikowana nie jest. Poniewaz: "bez problemu integrują się z niemiecką społecznością."
    I z Twoich slow wynika, ze nasz forumowy dohtorek nigdy nic nie wie smile

--
  • the-great-inuk 24.11.18, 17:58
    eva15 napisała:

> To prawda Igorze, co piszesz o żydowskim kondyngencie,

Jako kontyngent, rozumiem określoną, ustaloną liczbę w jednostce czasu.
    Ale ten kontyngent z roku na rok rósł.
    I na początku H.Kohl twierdził, że ich renty będą opłacane poprzez źródła izraelskie.
    Ale okazało się, że H.Kohl się mylił.
    East Coast mu wyjaśnił, że jest inaczej.
    Diametralnie inaczej!

Ot, co...

--
  • eva15 23.11.18, 12:29
    Forbes wykrył nagle, że Helene Fischer należy do pierwszej dziesiątki najlepiej zarabiających piosenkarek na świecie. I nagle zrobiło się o niej w świecie anglosaskim głośno:

www.forbes.com/sites/zackomalleygreenburg/2018/11/19/highest-paid-women-in-music-2018-katy-perry-taylor-swift-beyonce/#4137eec86a24

Helene Fischer, schlager superstar: the richest singer you’ve never heard of
    www.theguardian.com/music/shortcuts/2018/nov/21/helene-fischer-schlager-superstar-the-richest-singer-youve-never-heard-of

Wait, Who Is Helene Fischer?
    www.papermag.com/who-is-helene-fischer-forbes-2621095778.html?rebelltitem=2#rebelltitem2

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.