Dodaj do ulubionych

Czym skonczy sie prowokacja banderowcow?

26.11.18, 20:07
Jak wiadomo prowokacje przesladuja zawsze jakis cel, czasami nie jeden. Przy tym organizatorzy moga miec rozne cele.
Prowokacja w Ciesninie Kerczenskiej byla zorganizowana przez Poroszenko, ale bez zgody Amerykanow on na to nigdy nie poszedlby. Wiec jakie cele mial Poroszeno i jakie Amerykanie?
Co do Poroszenko, to sprawa jest prosta - wybory nie dlugo i zadnych szans na reelekcje.
Z Amerykanami sprawa jest bardziej skomplikowana.
Nie mam watpliwosci, ze Trumpowi to cale zajscie nie jest absolutnie potrzebne, zwlaszcza, ze wkrorce on planuje spotkac sie z Putinem, i ma powazne plany, co do tego spotkania. Ale daleko nie wszystkim w USA podobaja sie dzialania Trumpa, i ta prowokacja ma nie pozwolic Trumpowi na jakis deal z Putinem. Oprocz tego daleko nie wszystkim w USA podoba sie, ze zapowiadany komplet sankcje antyrosyjskie zostal przeniesiony na wiosne 2019 roku. Wiec oni teraz maja okazje nie tylko przyspieszyc wprowadzenie sankcje, a i zrobic ich jeszcze bardziej surowe.
Co w zaistnialej sytuacji moze zrobic Ukraina, i co moga zrobic USA?
Jedynie co moga, to sankcje, ktore i tak nie daja zadnego efektu, poniewaz Ukraina nie ma zadnych narzedzie, oprocz takich, ktore zaszkodza bardziej samej Ukrainie, niz Rosji. A USA praktycznie wszystko, co mogli zrobic, juz zrobili. Co Stanom pozostalo sie?
1. Odlaczyc Rosje od SWIFT - Rosja do tego juz jest przygotowana.
2. Sprobowac uniemozliwic Rosji operacje, zwiazane z obsluga dlugu zagranicznego, ktory i tak nie jest duzy, jak rowniez uniemozliwic Rosji zaciagac kolejne kredyty - i do tego Rosja jest przygotowana. Poniewaz ma dosc pokazne rezerwy walutowe, jak w walutach obcych, tak i w zlocie, a oprocz tego Rosja ma bardzo duza nadwyzke w handlu zagranicznym, ktora pozwoli jej finansowac wlasna gospodarke, bez zaciagania kredytow na zachodzie. Do tego USA to nie caly swiat, sa inne kraje, chociazby Chiny.
Wiec co "grozi" Rosji za zajecie praktycznie calej floty banderowcow?
Nie watpie, ze beda wprowadzone kolejne sankcje, ale bardziej symboliczne, niz realne. Prawdopodobnie bedzie poszerzona lista osob,nachodzacych sie pod sankcjami. Nie mozna wykluczyc, ze bedzie wniesiona na liste sankcjona jakas rosyjska kampania, ktora wyprodukowal, jako przyklad, koje dla rosyjskich marynarze z okretu ochrony wybrzeza "Don", ktory staranowal banderowskie plywajace koryto. I chyba to wszystko. Co do Unii, to ona ma obecnie sporo innych spraw na glowie, i byc moze na odczepnego wprowadzi jakies dodatkowe sankcje, ktore nie beda miec zadnego znaczenia, i na tym uspokoi sie.

p.s. jak do tej pory wiele mich prognozow zbywalo sie. Zobaczymy jak bedzie tym razem smile

--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
Edytor zaawansowany
  • j-k 26.11.18, 20:10
    i / lub zwiekszeniem szans Poroszenki.

- to juz chyba gra warta "swieczki" - co ?
  • rosjaiswiat1 26.11.18, 20:17
    j-k napisał:

> i / lub zwiekszeniem szans Poroszenki.
    >
    > - to juz chyba gra warta "swieczki" - co ?

Przeciez to i mialem na uwadze, piszac te slowa:"Co do Poroszenko, to sprawa jest prosta - wybory nie dlugo i zadnych szans na reelekcje.". Na forum "Rosja i Swiat" udzielaja sie nie tacy "intelektualy", jak na forum "Swiat", wiec nie ma potrzeby wyjasniac sprawy, ktore i tak kazdy rozumie.

--
  • j-k 26.11.18, 20:27
    przyznac racje innym i ze smutkiem skonstatowac,

ze inni tez moga miec racje - nie tylko ty.
  • rosjaiswiat1 26.11.18, 20:33
    To co do ciebie przyszlo dzis, jako odkrycie, my juz wczoraj tu przerobili.

p.s. nastepny post, w ktorym zwrocisz sie do mnie w taki sposob, zostanie wywalony.
    --
  • j-k 26.11.18, 20:37
    i umiejetnosc sluchania innych - nawet tych w miare - NEUTRALNYCH

ale to przeciez wiemy (o tobie) nie tylko z tego foro od lat.
  • rosjaiswiat1 26.11.18, 20:48
    To co ty napisales wyzej, nie jest dla nas niczym odkrywczym. O tym my pisali juz wczoraj:
    forum.gazeta.pl/forum/w,154812,167206689,167206689,Ciesnina_Kerczenska_zamknieta.html?p=167210187
    Stan wojenny
    eva15 26.11.18, 00:17
    A tymczasem polskie media głoszą, że Poroszenko planuje wprowadzenie na Ukrainie stanu wojennego z powodu rosyjskiej agresji. Jak wiadomo w stanie wojennym nie ma miejsca na wybory...

Wiec nie oczekuj na oklaski smile

--
  • j-k 27.11.18, 03:57
    wybor Timoszenko bylby jeszcze gorszym wyborem.
  • berek_p 26.11.18, 20:19
    Sądzę że powoli acz realnie zbliża się czas kiedy trzeba będzie wprowadzić na ukrainę wojska rosyjskie.
    Ale może najpierw demokratyzować po amerykańsku Lwów i inne regiony banderowców.
  • rosjaiswiat1 26.11.18, 20:36
    berek_p napisał:

> Sądzę że powoli acz realnie zbliża się czas kiedy trzeba będzie wprowadzić na u
    > krainę wojska rosyjskie.

Tak stanie sie tylko wtedy, gdy ukr. wojsko, jako pierwsze, zaatakuje Rosje. Ukraine z pod okupacji banderowcow wyzwola sami mieszkancy Ukrainy.

> Ale może najpierw demokratyzować po amerykańsku Lwów i inne regiony banderowców.

Jestem pewien, ze najlepszym rozwiazaniem byloby oddac z powrotem te ziemi Polsce, wraz z mieszkancami.

--
  • j-k 26.11.18, 20:47
    rosjaiswiat1 napisał(a):
    Jestem pewien, ze najlepszym rozwiazaniem byloby oddac z powrotem te ziemi Polsce, wraz z mieszkancami.

Lwow chetnie (spowrotem) wezmiemy.
    Juz obecnie polowa mieszkancow obwodu Lwowskiego pracuje w Polsce.
    a druga polowa (bezrobotnych i rodziny) zyje z tego.
    a tu mapa obwodu Lwowskiego:
    pl.wikipedia.org/wiki/Obw%C3%B3d_lwowski#/media/File:Lviv_regions.svg
  • rosjaiswiat1 26.11.18, 20:51

Mieszkasz od 35 lat w Niemczech, w jakies spelunie, ktora dzielisz z ukro-zydowskimi emigrantami, i masz do polskiego Lwowa tyle samo, co bywszy radziecki zyd do Magadanu smile

--
  • j-k 26.11.18, 20:59
    a teraz plakac, ze banderowcow tam za duzo...

my Polacy potrafilismy sobie w II. RP doskonale z banderowcami radzic

wszyscy siedzieli w obozie w Berezie Kartuskiej.
    zaden nie umarl...

ale rezim mieli ostry:

s*ranie - raz dziennie.
    miedzy godzina 6.00, a 6.15 smile))

(tak bylo)
  • rosjaiswiat1 26.11.18, 21:25
    Wiec, Jasiek, odpiepsz sie ode mnie smile

p.s. jesli nie przestaniesz zasierac powazny watek swoimi glupotami, to wylecisz. Jak masz potrzebe wyproznic sie, to wracaj na forum "SSwiat"
    --
  • eva15 26.11.18, 22:56
    Igor, skończ proszę z tym ciągłym wyrzucaniem wpisów. To naprawdę zniechęca do pisania. Ludzie mają prawo nawet do głupoty i nie powinno się ich za to karać.
  • rosjaiswiat1 26.11.18, 23:28
    eva15 napisała:

> Igor, skończ proszę z tym ciągłym wyrzucaniem wpisów. To naprawdę zniechęca do
    > pisania. Ludzie mają prawo nawet do głupoty i nie powinno się ich za to karać.

Ewa, ja lojalnie go uprzedzilem, ze jak bedzie zasierac watek, to ja go wywale. Jaki jest tytul watku, a co ten alkoholik wypisuje? Wiec, Ewa, ktos musi sprzatac smieci, i ten obowiazek lezy na mnie smile

--
  • eva15 26.11.18, 23:34
    A nie możesz tego po prostu zignorować? Co to komu przeszkadza, czemu czujesz się odpowiedzialny za jego rozum?
  • rosjaiswiat1 26.11.18, 23:53
    eva15 napisała:

> A nie możesz tego po prostu zignorować? Co to komu przeszkadza, czemu czujesz s
    > ię odpowiedzialny za jego rozum?

Oczywiscie, ze moglbym zignorowac, ale caly czas mam nadzieje, ze da sie jakas Jasia ucyilizowac. Ostatnio nawet mnie wydawalo sie, ze mnie to udalo sie. On byl dosc grzeczny, i w ogole nie probowal mnie zaczepiaac. Ale dzis jest poniedzialek, a jak wiadomo, alkoholiki dopiero we wtorek dochodza do siebie. Wiec gdy Jasiek wytrzezwieje, to mam nadzieje , ze znow zacznie pisac cos z sensem.

--
  • eva15 27.11.18, 00:04
    Przestań ciągle wychowywać i pouczać.

• monalisa2016 26.11.18, 22:08
    Jasiu jakie ty glupoty piszesz na tym forum jak i FS, twoje durnoty mowia same za siebie o twoim poziomie wiedzy ktory jest godny wspolczucia ze czlowiek miszkajacy poza granicami Polski z dostepem do wszystkiego ma jeszcze taki swiatopoglad i zna tylko i wylacznie Bereze Kartuska, skoro cpasz przy tym nie pij, to sa owoce tego co nam tu przedstawiasz.

Kto jest najbardziej aktywny w ukrainskiej sprawie, ano jak zawsze bylo w historii kto wykorzastywal najdurniejszch by rozniecic swiatowa zawieruche sadzac ze z tego wyniesie najwieksze korzysci? Jak mowi historia zawsze byla Wielka Brytania do rozniecania wojenek aktywna, tak jest i teraz. Wielka Brytania to wrzod na karcie Europy! A ze mamy w Europie nadzwyczaj duzo u sterow niezbyt dorobionych wiec powstaja konflikty z niczego, poniewaz durnote jak i bezgranicznie naiwnych wykorzystuje sie do tego a szczegolnie tych z wiadomym pochodzeniem czy poparciem.

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
    Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
  • boavista4 26.11.18, 21:07
    mniej wiecej, powiedzial ze tu chodzi Poroszence o wybory, sankcje nie dzialaja, bo Francja i Niemcy i tak handluja z Putinym, Pozostaje wiec tylko Polska ktora powinna wyjasnic wszystkim jakim paskuda jest Putin.
    Ale jak Polska moze wyjasniac, kiedy Polska rzadza agenci Putina, sami faszysci, niedemokratyczne katole.

A wiec pan Waszczykowski musi naciskac na rzad zeby wypowiedziec wojne i Rosji i Niemcom, przy pomocy dalekiego wujka Sama i grandziarzy z Telawiwu co to chca od Polski pol biliona dolarow.
    Igorku, nie zlosc sie na Jasia, on przeciez chce wrocic do Lwowa. Co wtedy stanie sie ze Szczecinem i Wroclawiem !
  • rosjaiswiat1 26.11.18, 21:27
    boavista4 napisał(a):

> Igorku, nie zlosc sie na Jasia, on przeciez chce wrocic do Lwowa. Co wtedy stan
    > ie sie ze Szczecinem i Wroclawiem !

Ja nie mam nic przeciwko temu, zeby Polacy wrocili do Lwowa, ale jestem stanowczo przeciwny temu, zeby zydo-banderowcow zastapili zydo-polaki smile

--
  • walter622 26.11.18, 22:10
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> Prowokacja w Ciesninie Kerczenskiej byla zorganizowana przez Poroszenko, ale bez
    > zgody Amerykanow on na to nigdy nie poszedłby.

Postrzegasz Amerykanów jako jednorodny monolit - a faktyczni jest to zbieranina różnorodnych, sprzecznych interesów. Pewnikiem cukiernik zapewnił sobie poparcie jednej z takich grup , ale czy Trampa, przyznam że wątpię.

Prowokatorów pchających cukiernika na tą prowokację dostrzegał bym w Europie - wspomnij
    ile wrzawy nagle było wokół Morza Azowskiego . To ci krzykacze stanowili faktyczne wsparcie
    cukiernika. I w chwili obecnej są wyjątkowo aktywni.

Co do rachub związanych z wyborami - odnoszę wrażenie, ze skutek może być całkowicie odwrotny od zamierzonego.

• rosjaiswiat1 26.11.18, 22:21
    walter622 napisał:

> Postrzegasz Amerykanów jako jednorodny monolit

Przeczytaj jeszcze raz moj post, ktorym otworzylem ten watek, i na pewno dojdziesz do wniosku, ze tak Amerykanow ja nie postrzegam.

--
  • monalisa2016 26.11.18, 22:36
    Walter622 dla zaoceanicznego Donalda ukrainski Petro jest niczym, nie wiem czy wybaczyl mu Trump role w prezydenckich wyborach ktora kreowal wraz z Wielka Brytania (MI6) popierajac i wspierajac wymyslonymi "bajkami" Clintonowa.

A tak przy okazji, rola WB na Ukrainie:
    www.globalresearch.ca/uk-commits-extra-military-forces-to-ukraine-irresponsible-policy-dangerous-repercussions/5660940

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
  • eva15 26.11.18, 22:54
    Walterze, Igor dokładnie o tym pisał, że władze USA to nie monolit i że Trumpowi to nie na rękę.
    Powszechną chorobą tego forum jest polemizowanie z tezami, które wcale nie zostały postawione.
    Na pociechę dodam, że czasem i Igor polemizuje z tezami, których ja nie postawiłamsmile.
  • eva15 26.11.18, 23:09
    Wg mnie sprawa jest znacznie głębsza niż wiosenne wybory Poroszenki, choć oczywiście dla niego samego ma to znaczenie.

Jednak rzecz idzie o status Morza Azowskiego (M.A.). Z tego co wiem, to bodaj w 2003 r. Rosja i Ukr. podpisały umowy o statusie M.A. jako o zamkniętym akwenie, do którego prawo tylko Rosja i Ukr. Potem banderowcy wypowiedzieli podobno tę umowę.
    Teraz walka idzie o uznanie M. A. jako morza otwartego, na który wzdłuż linii brzegowej danego kraju (tu: Ukrainy) mogłby wpływać bez zgody Rosji inne jednostki, w tym wojskowe, krajów trzecich (czytaj: NATO). Czyli chodzi o taki status jaki ma Morze Czarne, na którym aż czarno od US-okrętów.

Moje podejrzenia biorą się m.in. stąd, że dziś Poroszenko zażądał m.in. od Niemiec pomocy i wysłania "patroli" niemieckich (czytaj: NATOwskich) na M.A.

Rosja dobrze wie, że gra toczy się o status M.A. a nie o zwycięstwo Poroszenki w wyborach i że stąd bierze się pomoc "moralna" Zachodu dla jego bezczelnych posunięć. USA/NATO obserwują uważnie, co Rosja z tym fantem zrobi...
  • eva15 26.11.18, 23:19
    Na poparcie moich słów:
    dzisiejszy "Die Welt" podaje, że ambasador Ukr. w Niemczech - Melnyk- żąda w gazetowym wywiadzie poniższego:

Andrij Melnyk forderte in der „Bild“ konkrete militärische Hilfe für die Ukraine: „Wir erwarten von unseren deutschen Partnern, dass Marineschiffe der EU und Nato in das Schwarze und Asowsche Meer schnellstens auf verstärkte Patrouillen entsandt werden, um solchen Kriegshandlungen Moskaus vorzubeugen.“

Czyli:

Andrij Melnyk żąda w "Bild" konkretnej militarnej pomocy dla Ukrainy. "My oczekujemy od naszych niemieckich partnerów, że okręty wojskowe EU i NATO będą jak najszybciej wysłane na Morze Czarne i Azowskie do wzmocnionego patrolowania, by takim działaniom wojennym Rosji zapobiec".

www.welt.de/politik/ausland/article184513690/Konflikt-mit-Russland-Ukrainischer-Botschafter-fordert-militaerische-Hilfe-von-Deutschland.html

• walter622 26.11.18, 23:42
    eva15 napisała:

> dzisiejszy "Die Welt" podaje, że ambasador Ukr. w Niemczech - Melnyk- żąda w ga
    > zetowym wywiadzie poniższego:

Wypowiedź Melnyka jednoznacznie wskazuje kto faktycznie inspirował tą prowokację.
    Rzecz jasna żądać to on sobie może ….
    Przy okazji powinien sobie poczytać zapisy o Cieśninach.
  • rosjaiswiat1 26.11.18, 23:58
    walter622 napisał:

> Wypowiedź Melnyka jednoznacznie wskazuje kto faktycznie inspirował tą prowokacj
    > ę.

Walter, badz powaznym. Czy naprwde uwazasz, ze Niemcy czy Francja mogli byc inspiratorami tej prowokacji? Po cholere to im jest potrzebne? Co na tym wygra Francja, a co Niemcy?

--
  • eva15 27.11.18, 00:03
    A kto mówi, że Niemcy i Francja są inspiratorami? Skąd to wziąłeś, Igorze?
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 00:09
    eva15 napisała:

> A kto mówi, że Niemcy i Francja są inspiratorami? Skąd to wziąłeś, Igorze?

To nie ja wzialem a tylko Walter. Czy Ty czytasz jego wypowiedzi?

--
  • eva15 27.11.18, 00:16
    Tak, przeczytałam i tam nie ma ani słowa o Niemczech i Francji. Co Ty przeczytałeś i gdzie?

• eva15 27.11.18, 00:21
    EU: Niemcy czy Francja to tylko narzędzia, nie inspiratorzy.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 00:28
    eva15 napisała:

> EU: Niemcy czy Francja to tylko narzędzia, nie inspiratorzy.

I wlasnie to ja twierdze. Wiec z czym polemizujesz?

--
  • walter622 27.11.18, 00:45
    eva15 napisała:

> EU: Niemcy czy Francja to tylko narzędzia, nie inspiratorzy.

Prowokator może być również marnej postury ….
    zwykle takimi są prowokatorzy.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 00:46
    walter622 napisał:

> Prowokator może być również marnej postury ….
    > zwykle takimi są prowokatorzy.

I wlasnie w role takiego prowokatora wystapil Poroszenko. Ale kto go inspirowal dla mnie nie jest tajemnica.

--
  • walter622 27.11.18, 00:53
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> I wlasnie w role takiego prowokatora wystapil Poroszenko.

On nie był prowokatorem tylko sprowokowanym łochem.

> Ale kto go inspirowal dla mnie nie jest tajemnica.

Ci co podobnie jak wcześniej Saaka pluli do ucha, to co on chciał usłyszeć.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 01:13
    walter622 napisał:

> On nie był prowokatorem tylko sprowokowanym łochem.

Nic podobnego. Poroszenko mial wlasny cel, ale bez zgody panstwa on nie poszeedlby na ta prowokacje.

> Ci co podobnie jak wcześniej Saaka pluli do ucha, to co on chciał usłyszeć.

Amerykanie go zapewniali, ze pomoga mu. Bo Saaka, wbrew pozorom, idiotem nie jest, i doskonale wiedzial o tym, co moze Europa. Pozniej przekonales sie, ze i Ameryka nie wiele mogla.

--
  • eva15 27.11.18, 01:31
    Igor, co to za logika. Sugerujesz, że Ameryka niewiele mogła, bo zwinęła ogon w Gruzji zamiast jej bronić, czyli pójść na pełną konfrontację z Rosj.
    Tak rozumując to i Rosja niewiele może, bo mało, lub prawie wcale nie reaguje na ciągłe zaczepki Ukrainy, zamiast dać jej solidnie po łbie i pójść na pełną konfrontację z USA.

• rosjaiswiat1 27.11.18, 01:44
    eva15 napisała:

> Igor, co to za logika. Sugerujesz, że Ameryka niewiele mogła, bo zwinęła ogon w
    > Gruzji zamiast jej bronić, czyli pójść na pełną konfrontację z Rosj.

Ewa, nie do mnie to pytanie, a tylko do Saaki, bo to on wierzyl w to, ze Ameryka mu pomoze.
    Przeciez ja caly czas pisze do wszystkich proamerykanskich dupolizow, ze Ameryka nie bedzie bronic Polski, w razie jej wojny z Rosja, poniewaz nie zaryzykuje tym, zeby byc spalona w ognie atomowej wojny.
    Ewa, ty dzis calkowicie nie starasz sie zrozumiec moich slow.

--
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 00:22
    Przeciez on pisze o tym w poscie, do ktorego Ty sama odniosla sie:
    "Prowokatorów pchających cukiernika na tą prowokację dostrzegał bym w Europie - wspomnij
    ile wrzawy nagle było wokół Morza Azowskiego . To ci krzykacze stanowili faktyczne wsparcie
    cukiernika. I w chwili obecnej są wyjątkowo aktywni. "
    forum.gazeta.pl/forum/w,154812,167217442,167217442,Czym_skonczy_sie_prowokacja_banderowcow_.html?p=167218199

--
  • walter622 27.11.18, 00:27
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> Przeciez on pisze o tym w poscie

Europę ograniczyć do Francji i Niemiec ???
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 00:30
    walter622 napisał:

> Europę ograniczyć do Francji i Niemiec ???

To jeszcze lepiej. To w takim razie to Polska byla inspiratorem tej prowokacji? A moze Rumuni? Walter, kraje europejskie, a zwlaszcza te male, moga byc tylko narzedziem w rekach USA, ale nijak nie inspiratorami.

--
  • walter622 27.11.18, 00:41
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> To jeszcze lepiej.

Nie odrobiłeś lekcji 08.08.08.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 00:45
    walter622 napisał:

> Nie odrobiłeś lekcji 08.08.08.

To w armi Saaki byli europejscy doradcy w ilosci 1000 sztuk? I to Europejczycy zmusili Saake do napasci na Poludniowa Osetie? Walter, nie pisz historii od nowa.

--
  • eva15 27.11.18, 00:29
    Tak, ale to nie zmienia faktu, że to tylko narzędzia. EU już tak ma, że wykonuje mnóstwo brudnej roboty dla USA. Po to zresztą istnieje, podobnie jak zwłaszcza (jeszcze bardziej) NATO.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 00:30
    eva15 napisała:

> Tak, ale to nie zmienia faktu, że to tylko narzędzia. EU już tak ma, że wykonuj
    > e mnóstwo brudnej roboty dla USA. Po to zresztą istnieje, podobnie jak zwłaszcz
    > a (jeszcze bardziej) NATO.

I wlasnie to pisze.

--
  • monalisa2016 27.11.18, 00:08
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> Walter, badz powaznym. Czy naprwde uwazasz, ze Niemcy czy Francja mogli byc ins
    > piratorami tej prowokacji? Po cholere to im jest potrzebne? Co na tym wygra Fra
    > ncja, a co Niemcy?
    >
    Nie bylabym za pewna na twoim miejscu, a moze chodzi o europejska armie by pokazac jaki jest rosyjski agresor? W obecnym czasie wszystkie warianty sa mozliwe, nawet ten by odwrocic uwage o ONZ-towskim pakcie uchodzcow? A moze chodzi WB by zajac spoleczenstwo Rosjanami by odwrocic uwage od Brexitu. Jak na razie za wczesnie jest by wyciagac jakiekolwiek wnioski i pokazywac palcem na kogos. To ze WB ryje wiecznie i wszedzie to jest fakt o ktorym nie powinno sie zapominac.

--
    =================
  • walter622 27.11.18, 00:24
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> badz poważnym.

Całkiem niedawno Mikron coś plótł o wrażej Rosji.
    Po pewnym czasie (o ile pamiętam - będąc w Moskwie) Mikron gaworzył coś
    wręcz przeciwnego, dostając ślinotoku na widok WWP. A ty coś mówisz o powadze.

Europejczycy cały czas podpuszczają ukrów jak łochów - ostatecznie po to są łochy.
    No a po tym tylko jęki i prośby.

Powracając do pytania w tytule wątku. Nic nie będzie, tylko kolejna kupa żelaza.

www.youtube.com/watch?v=IZum7e0MRko

• rosjaiswiat1 26.11.18, 23:56
    eva15 napisała:

> Na poparcie moich słów:

Ewa, wybacz, ale moim zdaniem to absolutnie nie potwierdza Twoje slowa. Oprocz tego banderowcy caly czas prosza kraje europejskie i USA o rozne rzeczy, i jestem przekonany, ze maja ich tam juz dosc. Banderowcy powinni spalic sie w wojnie z Rosja, a nie oczekiwac, ze zachod im pomoze.

--
  • eva15 27.11.18, 00:08
    Jak się Niemcy czy Francja zachowają to jest inny temat. Tu chodzi o to, jaka prowokacja i po co jest robiona. Na pewno USA nie robią tego tylko dlatego, by pomóc Poroszence wygrać wybory.

USA opanowały już Morze Czarne, w tym sensie, że mogą tam swobodnie wpływać i mają pod swoją kontrolą wiąkszość przylegających do tego morza krajów. Następne w kolejce jest Morze Azowskie, a po nim Morze Kaspijskie. Taki jest długofalowy plan, co nie znaczy, że może się to udać. Ale plan jest.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 00:19
    eva15 napisała:

>Na pewno USA nie robią tego tylko dlatego, by p
    > omóc Poroszence wygrać wybory.

Ewa, czy Ty przeczytala moj post, ktorym ja otworzylem ten watek? Czy ja tam pisalem cos o tym, ze ta prowokacja jest potrzebna Amerykanom, zeby pomoc Poroszence?

> USA opanowały już Morze Czarne, w tym sensie, że mogą tam swobodnie wpływać i m
    > ają pod swoją kontrolą wiąkszość przylegających do tego morza krajów.

Oni tam swobodnie poruszali sie i w tych czasach, kiedy istnial ZSRR. I co najsmieszniej, o wiele bardziej aktywnie, niz obecnie.

> Następne w kolejce jest Morze Azowskie, a po nim Morze Kaspijskie. Taki jest długofa
    > lowy plan, co nie znaczy, że może się to udać. Ale plan jest.

I jak oni beda przeplywac do morza Azowskiego pod mostem Kerczenskim? Juz o tym, w jaki sposob oni wplyna do morza Kaspijskiego boje sie zapytac.

--
  • eva15 27.11.18, 00:26
    Z tego, co czytałam sporo (mniejszych) statków można wysłać drogą lądową do portu w Mariupolu.
  • walter622 27.11.18, 00:35
    eva15 napisała:

> Z tego, co czytałam sporo (mniejszych) statków można wysłać drogą lądową do portu
    > w Mariupolu.

Masz na myli kajak opancerzony, czy podwodny materac ???
    I co one by robiły w tym porcie ? (z węglem i stalą ostatnio jest kiepsko - port podupada.
    O drogach lądowych nie wspominam - wpierw trza je wybudować.

• eva15 27.11.18, 00:53
    Walter, Niemcy gdzieś pisali, że można przerzucać mniejsze statki drogą lądową. Nie ma w tym ponoć nic nadzwyczajnego.
  • walter622 27.11.18, 00:58
    eva15 napisała:

> Niemcy gdzieś pisali, że można przerzucać mniejsze statki drogą lądową.

Tego akurat nie kwestionuję

> Nie ma w tym ponoć nic nadzwyczajnego.

Pojawia się tylko kwestia racjonalności - po kiego tam coś przerzucać ?
    Na dodatek to coś można zatopić przy pomocy kapcia.

• rosjaiswiat1 27.11.18, 01:08
    walter622 napisał:

> Pojawia się tylko kwestia racjonalności - po kiego tam coś przerzucać ?

Ewie trzeba wytlumaczyc, ze morze Azowskie jest bardzo plytkie, i statki tam poruszaja sie wylacznie wytyczonymi torami, ktore wczesniej byli poglebione.

--
  • eva15 27.11.18, 01:20
    A co TO ma do rzeczy, Igorze? Sugerujesz, że statki przerzucone drogą lądową nie mają prawa się po tych pogłębionych torach poruszać?

--
    P_f o Polkach w Niemczech:
    "Polin w Niemczech brzmi troche jak kobieta lekkich obyczajow".

Feluś zachwycony F-22 i zniesmaczony pilotami nie umiejącymi latać bez tlenu:
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 01:39
    eva15 napisała:

> A co TO ma do rzeczy, Igorze? Sugerujesz, że statki przerzucone drogą lądową ni
    > e mają prawa się po tych pogłębionych torach poruszać?

Nie, Ewa, ja tylko chce powiedziec, ze na morzu Azowskim jest bardzo latwo zablokowac kazdy okret, wystarcze na torze wodnym zatopic byle co, zeby ruch zostal wstrzymany.
    I jeszcze jedno pytanie.
    jaki cel mogliby miec Amerykanie, zeby wprowadzac na taki akwen swoje okrety? Przeciez oni tam pelniliby role zakladnikow. Poniewaz w kazdym zakatku tego morza byliby doskonalymi celami dla rosyjs0kich kompleksow obrony wybrzeza. Ewa, Amerykanie maja bardzo powazny sosunek co do bezpeczenstwa swoich baz, i nigdy ich nie zakladaja tam, gdzie oni moga byc latwo zablokowane, lub narazone na bezposredni ostrzal potencjalnego przeciwnika. Wlasnie dlatego tak Amerykanom w swoim czasie tak zalezalo na zniszczeniu broni bliskiego i sredniego zasiegu. Poniewaz dzieki tej broni ZSRR trzymal na celowniku wszystkie amerykanskie bazy w Europie.

--
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 00:37
    eva15 napisała:

> Z tego, co czytałam sporo (mniejszych) statków można wysłać drogą lądową do por
    > tu w Mariupolu.

A co im przeszkadza to zrobic dzis? Umowa z 2003 roku omawia tylko warunki przeplyniecia przez Ciesnine Kerczenska, ale nic w niej nie mowi sie o tym, co bedzie, jesli obce okrety dostana sie na morze Azowskie inna droga.

--
  • boavista4 26.11.18, 23:22
    narzedziem miedzynarodowki sjonistycznej. Nawet Obama wymigiwal sie jak mogl w rozpoczynaniu nowych wojen. USA wykonywaly i wykonuja te rozkazy tylko wtedy kiedy sadza ze ofiara jest slaba , tak jak Afganistan, Irak, Libia, Jugoslawia, Syria. W Syri spotkali sie takze z Rosja i jakos to nie wychodzi. Interesy USA i miedzynarodowki grandziarzy sa podobne , ale nie te same, stad wachanie z napadem na Iran.
  • rosjaiswiat1 26.11.18, 23:49
    eva15 napisała:

> Wg mnie sprawa jest znacznie głębsza niż wiosenne wybory Poroszenki, choć oczyw
    > iście dla niego samego ma to znaczenie.

Ale cale zajscie mialo na Morzu Czarnym, Ewa.

> Jednak rzecz idzie o status Morza Azowskiego (M.A.). Z tego co wiem, to
    > bodaj w 2003 r. Rosja i Ukr. podpisały umowy o statusie M.A. jako o zamknię
    > tym akwenie, do którego prawo tylko Rosja i Ukr.
    Potem banderowcy wypowied
    > zieli podobno tę umowę.

Nie, ta umowa obowiazuje do dzis, i Ukraina nie chce zerwanie tej umowy, poniewaz wtedy ona w ogole bedzie pozbawiona mozliwosci korzystania z portow na tym morzu. Ty nie obserwujesz na biezaco to, co dzieje sie na Ukrainie, i dlatego nie wiesz, ze podobne pomysly na Ukrainie juz byli, ale nawet najbardziej tepi banderowcy twierdzili, ze najpierw trzeba zbudowac kanal, laczacy Morze Czarne z Azowskim przez przesmyk otdzielajacy Krym ot ladu.

> Morze Czarne, na którym aż czarno od US-okrętów.

Nie przesadzaj, Ewa. Ich tam naprawde jest bardzo malo.

> Rosja dobrze wie, że gra toczy się o status M.A.

Jestem pewien, ze Rosja tego nie wie.
    --
  • eva15 27.11.18, 00:01
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> Ale cale zajscie mialo na Morzu Czarnym, Ewa.

I co, nie chodziło o wejście cieśniną Kercz na M.A., tylko o gry i zabawy na M. Czarnym?

> Nie, ta umowa obowiazuje do dzis, i Ukraina nie chce zerwanie tej umowy, poniew
    > az wtedy ona w ogole bedzie pozbawiona mozliwosci korzystania z portow na tym m
    > orzu. Ty nie obserwujesz na biezaco to, co dzieje sie na Ukrainie, i dlatego ni
    > e wiesz, ze podobne pomysly na Ukrainie juz byli, ale nawet najbardziej tepi ba
    > nderowcy twierdzili, ze najpierw trzeba zbudowac kanal, laczacy Morze Czarne z
    > Azowskim przez przesmyk otdzielajacy Krym ot ladu.

Może masz rację, ja gdzieś czyłam, że Ukraina wymówiła tę umowę. To byłoby całkiem logiczne, bo w interesie USA.

> Nie przesadzaj, Ewa. Ich tam naprawde jest bardzo malo.

Dobre pocieszenie ... Od ilu US-okrętów na M. Czarnym stwierdzisz, że to problem? Wg mnie poblemem jest nawet i jeden US-okęt pod granicami Rosji...

> > Rosja dobrze wie, że gra toczy się o status M.A.
    > Jestem pewien, ze Rosja tego nie wie.

Taaak, gra toczy się o wybór Poroszenkismile. To najważniejsze dla USA/Zachodu i to jedyne, co Rosji spędza sen z powieksmile.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 00:26
    Ewa, Ty masz pelne prawo miec wlasne zdanie, i jego bronic. jak na razie Ty mnie nie przekonala co do tego, ze cela banderowcow jest wypowiedzenie umowy z 2003 roku.
    Co do ilosci okjretow USA, juz dalem odpowiedz w innym miejscu.

"Taaak, gra toczy się o wybór Poroszenki. To najważniejsze dla USA/Zachodu i to jedyne, co Rosji spędza sen z powiek." - Ewa, przeciez Ty sama uwielbiasz mnie pytac o to, z czym ja pomielezuje. Tym razem ja Ciebie pytam: z czym Ty polemizujesz? Przeciez w poscie otwierajacym watek napisalem, jakie cele przesladuja USA.
    --
  • eva15 27.11.18, 00:33
    Nie, Ty wątku otwierającym pisałeś o tym, jakie sankcje mogą grozić Rosji. Skupiłeś się na karach dla Rosji za jej nieposłuszeństwo. Kary nie są celem tylko batem.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 00:41
    eva15 napisała:

> Nie, Ty wątku otwierającym pisałeś o tym, jakie sankcje mogą grozić Rosji.

Ewa, musze poprawic swoj polski, bo mi sie wydawalo, ze w tych slowach ja pisalem wlasnie o tym, jakie cele przesladowali Amerykanie:
    "Ale daleko nie wszystkim w USA podobaja sie dzialania Trumpa, i ta prowokacja ma nie pozwolic Trumpowi na jakis deal z Putinem. Oprocz tego daleko nie wszystkim w USA podoba sie, ze zapowiadany komplet sankcje antyrosyjskie zostal przeniesiony na wiosne 2019 roku. Wiec oni teraz maja okazje nie tylko przyspieszyc wprowadzenie sankcje, a i zrobic ich jeszcze bardziej surowe"

--
  • eva15 27.11.18, 00:56
    No właśnie, Ty o sankcjach i o robieniu Trumpowi na złość, a nie o dalekosiężnych celach wykraczających poza prezydenturę Trumpa.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 00:59
    eva15 napisała:

> No właśnie, Ty o sankcjach i o robieniu Trumpowi na złość, a nie o dalekosiężn
    > ych celach wykraczających poza prezydenturę Trumpa.

Ewa, bardzo swobodnie traktujesz moje slowa.
    Co do dalekosieznych cele, wykraczjace poza prezedenture Trumpa, to ja moge napisac wielotomowe dzielo, ale czy to bedzie zgodnie ze stanem rzeczywistym?

--
  • eva15 27.11.18, 01:15
    Jaki będzie przyszły stan rzeczywisty, tego nikt nie wie. Ale wiadomo jakie są dążenia i ja o tym piszę. A Ty o sankcjach.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 01:20
    eva15 napisała:

> Jaki będzie przyszły stan rzeczywisty, tego nikt nie wie. Ale wiadomo jakie są
    > dążenia i ja o tym piszę. A Ty o sankcjach.

Ewa, ja nie pisze o sankcjach, a tylko o planach Amerykanow wzgledem Rosji. Bo widziszli, Ewa, dopoki Rosje nie da sie zniszczyc, to nie ma wiekszego znaczenia ile okretow amerykanskich znajduje sie na Morzu Czarnym, czy Kaspijskim, oni i tak sa tylko celami dla rosyjskich rakiet. Jedyne narzedzie, ktore Stany moga wykorzystac przeciwko Rosji, sa sankcje, i dlatego oni sa tak waznym elementem polityki USA.

--
  • eva15 27.11.18, 01:23
    Zgłupieć po nocy można. Zawsze mówiłeś, że sankcje są nieskuteczne i Rosji mało szkodzą... Idę zaraz spać, bo trudno się połapać.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 01:28
    eva15 napisała:

> Zgłupieć po nocy można. Zawsze mówiłeś, że sankcje są nieskuteczne i Rosji mało
    > szkodzą... Idę zaraz spać, bo trudno się połapać.

Chyba rzeczywiscie musisz isc spas. Bo ja nic nie pisze o tym, ze sankcje sa skuteczne, a tylko o tym, ze to jedyne, jak okazalo sie nieskuteczne, narzedzie w walce USA z Rosja.

--
  • eva15 27.11.18, 01:33
    Igor napisał:

>Jedyne narzedzie, ktore Stany moga wykorzystac przeciwko Rosji, sa sankcje, i dlatego oni sa tak waznym >elementem polityki USA.

--

• eva15 27.11.18, 01:34
    Rozumien, dlatego sankcje są ważne, bo są nieskuteczne.
    Dobranoc.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 01:48
    eva15 napisała:

> Rozumien, dlatego sankcje są ważne, bo są nieskuteczne.

Oni sa wazne z punktu widzenia Amerykanow, bo oni wierza w to, ze jak wprowadza kolejne, to Rosja oglosi kapitulacje. Czy Ty naprawde dzis w ogole niechcesz zostanowiac sie nad moimi slowami?

> Dobranoc.

Musisz wyspac sie, wiec Dobranoc smile

--
  • berek_p 27.11.18, 18:18
    Sama walka z Rosją na sankcje jest nieskuteczna ale ma wpływ na gospodarkę. Trudniej wtedy o komponenty produkowane w USA. Trudniej też lub nawet niemożliwe jest kupić całe linie technologiczne np półprzewodniki.
    USA są potentatem w tej dziedzinie a koncerny istnieją nawet 100 lat.
    W Rosji ze względu na czasy komunizmu takich koncernów nikt nie zakładał.
    Oczywiście rolnictwu sankcje nie szkodzą a wręcz pomagają.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 19:32
    berek_p napisał:

> Sama walka z Rosją na sankcje jest nieskuteczna ale ma wpływ na gospodarkę.

Niewatpiwie, wplyw na rosyjska gospodarke maja, chociaz daleko nie taki, na jaki liczyli wprowadzajace sankcje.

>Trudniej wtedy o komponenty produkowane w USA. Trudniej też lub nawet niemożliwe
    > jest kupić całe linie technologiczne np półprzewodniki.

Stany juz nie maja monopolu. Dzieki nim w Chinach to wszystko juz jest.

> USA są potentatem w tej dziedzinie a koncerny istnieją nawet 100 lat.
    > W Rosji ze względu na czasy komunizmu takich koncernów nikt nie zakładał.

W ZSRR istnial bardzo potezny przemysl elektroniczny. Bledem bylo, ze za koncepcje rozwoju komputerow wzieli IBM, a nie wlasne, bardziej zaawansowane.

> Oczywiście rolnictwu sankcje nie szkodzą a wręcz pomagają.

Rolnictwo najbardziej zyskalo na sankcjach. Dzieki temu Rosja uzyskala najwazniejsza niezaleznosc - produktowa,poniewaz produkuje wszystko co jest niezbedne dla zycia i to w ilosciach, ktore w calosci zaspokojaja potrzeby ludnosci. A jeszcze calkiem nie tak dawno caly stan Iowa mozna bylo smialo nazwac radzieckim, poniewaz w calosci zajmowal sie zaopatrzeniem ZSRR w zboza. O nozkach Busha, dzieki ktorym miliony Rosjan mieli co wlozyc do garow, wspominac nie bede smile

--
  • eva15 27.11.18, 19:36
    Tja, już pojawiają się pierwsze głosy w prasie, że Niemcy powinni zaostrzyć sankcje i zawiesić budowę NS 2 - to Putina wystraszy!
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 19:52
    eva15 napisała:

> Tja, już pojawiają się pierwsze głosy w prasie, że Niemcy powinni zaostrzyć san
    > kcje i zawiesić budowę NS 2 - to Putina wystraszy!

W Rosji jest na to takie powiedzonko: Идиотами не рождаются, идиотами становятся smile

--
  • eva15 27.11.18, 00:51
    Igor napisał:

>Nie, ta umowa obowiazuje do dzis,

To by mnie trochę zdziwiło. Wszak ta umowa była podpisana, gdy Krym należał jeszcze do Ukrainy. Wówczas takie kwestie, jak zasięg wód przybrzeżnych czy zwłaszcza jak cieśnina Kerczu leżały w dyspozycji Kijowa.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 01:03
    eva15 napisała:

> To by mnie trochę zdziwiło. Wszak ta umowa była podpisana, gdy Krym należał jes
    > zcze do Ukrainy. Wówczas takie kwestie, jak zasięg wód przybrzeżnych czy zwłasz
    > cza jak cieśnina Kerczu leżały w dyspozycji Kijowa.

I wlasnie wtedy ta umowa byla bardziej korzystna dla Rosji, a obecnie jest bardziej korzystna dla Ukrainy. Poniewaz wtedy to Ukraina kontrolowala tor wodny, a obecnie Rosja. Wiec obecnie to Ukrainie bardziej zalezy na tej umowie. Bo ona pozwola ukr. statkom bez wiekszych przeszkod poruszac sie po ciesninie.

--
  • eva15 27.11.18, 01:18
    > I wlasnie wtedy ta umowa byla bardziej korzystna dla Rosji, a obecnie jest bard
    > ziej korzystna dla Ukrainy. Poniewaz wtedy to Ukraina kontrolowala tor wodny, a
    > obecnie Rosja.

Poważnie? Skoro teraz Rosja kontroluje tor wodny, to to jest korzystne dla Ukrainy? Tja, pewnie jeszcze bardziej jest to korzystne dla USA smile.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 01:26
    eva15 napisała:

> Poważnie? Skoro teraz Rosja kontroluje tor wodny, to to jest korzystne dla Ukra
    > iny?

Ewam co Tobie dzis jest? Ja nie pisze, ze Ukrainie jest korzystnym to, ze tor wodny kontroluje Rosja. To jest fakt, ktory nastapil z chwila prrzylaczenia Krymu do Rosji. I wtedy wszystko zmienilo sie, i ta umowa, ktora wczesniej byla bardziej korzystna dla Rosji, obecnie stala korzystna dla Ukrainy. Bo to nie ta umowa decydowal o tym, do kogo nalezy tor wodny, a tylko wytyczona granica. Gdy Krym stal rosyjskim, to Ukraina stracila kontrole na czescia ciesniny,

>Tja, pewnie jeszcze bardziej jest to korzystne dla USA smile.

Ewa, Twoja ironia jest calkowicie nie na miejscu, poniewaz ty nie zrozumialas tego, co ja napisalem.
    Wiec powtorze:
    Umowa nie decydowala o tym do kogo nalezal tor wodny, a tylko warunki korzystania z niego. Gdy tor wodny nalezal do Ukrainy, to Rosja byla bardziej zainteresowana ta umowa. Obecnie ciesnina w calosci nalezy do Rosji, i tylko dzieki tej umowie ukr. statki moga poruszac sie po tej ciesninie bez wiekszysch przeszkod.

--
  • j-k 27.11.18, 04:05
    czyli wplynac tam bedzie mozna tylko za laskawa zgoda Rassiji smile

i g. mnie obchodzi, co mysli autor tego forum - n/t.

roznica jest jedna:

Polacy planuja przekop przez Mierzeje Wislana.

Ukraincy (teoretycznie ) tez by mogli.
    - tyle ze ekonomicznie jest to absolutnie nieoplacalne.

Dr. J.K.
    ekonomista.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 00:57

Inicjatorem rozmowy byla Merkel.
    "Выражена серьезная озабоченность в связи с решениями Киева о приведении своих вооружённых сил в полную боеготовность и объявлении военного положения.

Акцентировано, что украинское руководство несет всю полноту ответственности за создание ещё одной конфликтной ситуации и связанные с этим риски. Всё это явно предпринято с учётом предвыборной кампании на Украине."
    kremlin.ru/events/president/news/59195
    Ewa, co o tym pisze sie (mowi sie) w niemieckich srodkach masowego przekazu?

--
  • eva15 27.11.18, 01:13
    No nie, media tego tak otwarcie nie podają. Nie twierdzą, że to wina Kijowa i jego prowokacja. Sugerują, że winne są obie strony, a Rosja jak zwykle oczywiście bardziej.

Ale faktem jest, że atak na Rosję nie jest brutalnie silny i media rzeczywiście przypominają, że Poroszenko nie jest popularny i może mieć kłopoty z wygraniem wyborów. Są sugestie, że to zaostrzenie konfliktu mu pomaga.

Moja ocena jest taka:
    zaostrzenie sytuacji na M. Azowskim jest tak w tej chwili potrzebne EU (Niemcom/Francji) jak łysemu grzebień. EU sama nie wie, jak sobie poradzić z nawałą problemów u siebie a tu jeszcze i to.
    Znów postawiono EU w roli wasala, który ma wykonywać rozkazy i nawet taki byle ambasador Ukrainy stawia bezczelne żądania. Zauważ - Ukraina nie żąda od USA interwencji tylko od Niemiec i EU!
    Sądzę, że to nawet dla posłusznych unijnych wasali USA zbyt dużo obciążeń i żądań.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 01:31
    W prasie anglojezycznej rowniez nie widze nachalnego ataku na Rosje. Owszem, Rosja jest bardziej winna, ale i Poroszenko swoje ma. Jedynie polska prasa ma z gory okreslonego winowajce, ale to juz rutyna smile

--
  • eva15 27.11.18, 19:38
    No ale to jeszcze nie koniec. Jednak możliwe, że będą naciski na sankcje i to takie, które znów uderzą w Niemcy.
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 20:11
    eva15 napisała:

> No ale to jeszcze nie koniec. Jednak możliwe, że będą naciski na sankcje i to t
    > akie, które znów uderzą w Niemcy.

Obecnie wiemy coraz wiecej o tej prowokacji. Wszystko wskazuje, ze ta prowokacja miala skonczyc sie zatopieniem wszystkich ukr. jednostek i smiercia marynarze. Ale banderowcy, o czym ja wiele razy pisalem, nie sa gotowe poswiecic swoje zycia dla nawet najbardziej "szlachetnego" celu, i przez to wszystko skonczylo sie nie tak, jak bylo powinno. Wiec stad i reakcja jest dosc powsciagliwa.
    Ale nic straconego. Ukr. wojaki maja jeszcze kilka plywajacych koryt, byc moze Poroszenko ich wysle z cela odbicia aresztowanych jednostek. Cos na wzor odbicia zakladnikow w US ambasadzie w Teheranie smile

--
  • eva15 27.11.18, 20:30
    O tak, zatopienia tych statków i śmierć Ukraińców byłyby idealnym prezentem dla Kijowa.

>Ale banderowcy, o czym ja wiele razy pisalem, nie sa gotowe poswiecic swoje
    > zycia dla nawet najbardziej "szlachetnego" celu, i przez to wszystko skonczylo
    > sie nie tak, jak bylo powinno.

Co masz konkretnie ma myśli?
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 20:47
    eva15 napisała:

> Co masz konkretnie ma myśli?

Konkretnie mam na mysli to, ze nie doszlo do zatopienia ukr.jednostek i smierci marynarze, wiec stad tak powsciagliwa reakcja zachodu. Wlasnie to poszlo nie tak, jak planowalo sie.

--
  • monalisa2016 27.11.18, 21:19
    www.voltairenet.org/article204140.html
    alles-schallundrauch.blogspot.com/2018/11/wollten-die-ukraine-die-kertsch-brucke.html

Gdzies po srodku lezy prawda poniewaz wiele faktow sie tu pokrywa, wiec kto mial zatopic te statki i w jakim celu?

Przemowienie Jensa Stoltenberga mowi duzo w jakiej pozycji stawia sie Rosje grozac jej, wiec nalezy postawic kto tu jest agresorem i kto chce destabilizowac swiat swoimi klamstwami. Z historii wiemy ze kazdy zawierucha, kazda wojna byla rozpoczeta na zachodnich klamstwach jak i na klamstwach bazowala.

www.youtube.com/watch?v=q00I0V_dyhM

Mnie dziwi postawa Rosji ze nie powie spoleczenstwom calkowita prawde i nie huknie pienscia w stol odgryzajac sie zachodowi tylko dla dobra i zgody owija tak samo jak inni w bawelne.

--
    =================
  • eva15 27.11.18, 22:20
    Po francusku nie kumam...

Niemiecki link jest dobry, ale nie wierzę, że był to ładunek atomowy
    To byłby zbyt duży dowód na udział Zachodu w wysadzaniu mostu. Raczej chodzi o ładunek konwencjonalny, którym Ukraina sama dysponuje.

--

• monalisa2016 27.11.18, 23:06
    Automatische Übersetzung von: www.voltairenet.org/article204140.html

Meerenge von Kertsch : der vorfall wurde offenbar vorbereitet und geplant von den Usa und Israel
    durch Valentin Vasilescu

Erinnern wir uns daran, dass die Usa und Israel haben geplant und ausgeführt zusammen der putsch in Kiew 2014. So kommt es, dass in den vergangenen tagen den vorfall von Kertsch, flugzeuge und anerkennung dieser beiden länder sind lokalisiert worden in der gegend. Das flugzeug US arbeitete in verbindung mit der gruppe marine-USS Harry Truman, hielt sich bereit einzugreifen. Alles ist also vergangenheit, als ob Washington und Tel Aviv vorbereitet hatten, gemeinsam die ereignisse. Zufall oder planung ?
    Es ist sehr einfach, für die flugzeug-hijacker, die sabotage der infrastruktur ein großer flughafen, um die pisten außer betrieb zu führen, explosionen in den terminals zu sprengen flugzeuge am boden, etc. die Nach den internationalen übereinkommen, wenn ein flugzeug startet ein verfahren für die landung, hat aber nicht vorher gefragt, das überfliegen des luftraumes eines Staates und der genehmigung der landung auf diesem flughafen, es wird ein luftfahrzeug verbrecher. Daher wird das flugzeug automatisch abgefangen, die von kampfflugzeugen.Wenn das luftfahrzeug ist ein gerät, die eigentum des Staates, das heißt, militär, küstenwache oder der polizei, dem Staat, dem er angehört, gilt als angreifer. Alle internationalen abkommen verpflichten die vertragsstaaten zur bestrafung des versuchten ungesetzlichen handlung.

Im vergleich, die brücke und die straße von Kertsch sind, unterliegen den gleichen regeln. Der vorfall vom 25. november ist bekannt, und es ist nicht nötig, darauf zurückzukommen. Die reaktion des sonderbeauftragten in den usa in der Ukraine, Kurt D Volker, war, dass jemand, der gegen kein internationales übereinkommen : « Russland beschränkt die bereitstellung des seeverkehrs in angriff und verhindert, dass schiffe, die ukrainer friedlich machen, in einem ukrainischen hafen ».Es ist bemerkenswert, dass Russland verloren hat, ein paar stunden zu jagen und zu versuchen, sie davon abzuhalten, die schnellboote « friedlich » von der ukrainischen armee am eingang der straße von Kertsch, und versuchen sie, das problem mit diplomatischen mitteln. Im gegensatz dazu während der beiden golfkriege, flugzeuge militärische US bombardiert und sinken « präventiv » ein paar hundert schiffe, die aus dem irak in irakischen hoheitsgewässern vor, dass diese nicht erfahren, dass die flotte der usa war auf den punkt, sie beginnen mit einer invasion des Irak. Der russische helikopter für die anerkennung und angriff, KA-52, die überwacht die entwicklung der situation in der region der straße von Kertsch, ist mit der kanone 2A42-1, kaliber 30 mm, ab 500 geschosse pro minute und zwei blöcke UB-32/57, mit 64 raketen reagenzien S-5 M. Wenn Russland nahm die gleiche haltung wie die Usa, die beiden kleinen schiffe ukrainer bewaffnet, aber nicht für gepanzerte, mit einem hubraum von 50 tonnen, hätten gesprüht und hätten versenkt bereits in der ersten minute. Einige kontroversen sind im entstehen :

- Zwei der drei kleinen schiffe, die ukrainer beteiligt (Berdyansk und Nikopol), gehören zu der klasse Gyurza-M und basieren in den hafen von Odessa. Seit juli 2018, zwei weitere schiffe der gleichen klasse (Lubny und Krementschuk) wurden geliefert an die marine der ukraine, aus dem militärhafen in Berdjansk Asowschen meer. Die schiffe der klasse " Gyurza-M konstruiert werden, in der waffenfabrik Kuznya na Rybalskomu im zentrum von Kiew. Eine fabrik kontrolliert von milliardär-präsident der Ukraine, Petro Poroschenko. Die vier schiffe transportiert wurden, von der fabrik in ihre basen auf der straße mit dem anhänger autos. Warum die Ukraine hat sie gezwungen, die dinge jetzt?
    Am 5. november, ein russisches flugzeug Su-27 abgefangen ein aufklärungsflugzeug in den usa ELINT EP-3 lenkrad in der nähe der hoheitsgewässer der Krim. Am 19 november, ein aufklärungsflugzeug des israelischen Gulfstream G-550 Nachshon Aitam (vorwahl flug 537) über das Schwarze meer herum, in der meerenge von Kertsch. Der zwischenfall in der straße von Kertsch wurde überwacht, während des ganzen tages durch aufklärungsflugzeuge amerikanischen SIGINT.Einer von ihnen, typ-RC-135V, serie 64-14841, indikativ JONAS 21, basiert in der bucht von Souda (Kreta), hat sich auf der küste des Schwarzen meeres entfernt, in der nähe der Krim. Ein zweites flugzeug, eine drohne (high altitude typ RQ-4B, serie 11-2047 mit der vorwahl FORTE10, flog im osten der Ukraine in der nähe des Asowschen meeres. Der RQ-4B wird betrieben von naval base der us-armee von Sigonella (Sizilien).
    Infolge der übungen der Nato Trident Wer 18, die flugzeugträger in den usa USS Harry Truman , der umgeleitet wurde das Mittelmeer. Es bildete sich eine gruppe trifft (CSG) mit drei zerstörer der klasse Arleigh Burke-und-klasse kreuzer. L'USS Harry s. Truman an bord hat 90 kampfjets und hubschrauber und hat bereits eine übung der kampf nicht geplant. Die CSG unterstützt wird von der basis Sigonella, die von einem aufklärungsflugzeug P-8A serie 168859, überwacht die zone im östlichen Mittelmeer, der Ägäis und dem Schwarzen meer. Zu diesem zweck wird die CSG hatte das gleiche aufklärungsflugzeug EP-3-serie 157316 -, vorwahl-AS17, wurde abgefangen durch die Russen am 5. november auf die küste Krim und hatte, entfernte sich von der bucht von Souda (Kreta).
    Die « verschwörungstheoretiker » sagen, dass es kein zufall ist, wird der vorfall in der straße von Kertsch vorbereitet gewesen wäre, im voraus, es handele sich also um ein vorsätzliches handeln. Die Usa drängen die Ukraine, von hinten, um eine reaktion zu entlocken militär der russischen Föderation, und bietet damit die gelegenheit, an fortbildungen, die CSG um den flugzeugträger Harry s. Truman zu schlagen, die den militärischen zielen russlands in der Krim-halbinsel. Einmal mehr, nur die moderation von Russland verhindert die eskalation, die zur folge gehabt hätte die möglichkeit eine intervention seitens der Usa.

Valentin Vasilescu
    Übersetzung
    Avic
    International Network
    <:ver_imprimersuspicious Facebook Twitter Delicious Seenthis Digg RSS

--
    =================
  • monalisa2016 27.11.18, 23:14
    Poroszenko zdaje sobie sprawe ze po wyborach moze go spotkac los Saki, zachod stracil juz moralnosc jak i gospodarcze podloze wiec przygotowywuje sie spoleczenstwo by znalezc rowiazanie na grzbiecie Rosji, udowodnic swiatu i spoleczenstwom ze Rosja to agresor przez wykorzystanie najglupszych z najglupszych do graniczacych z wytrzymaloscia prowokacji a tym zadac Rosji jak najwieksze szkody. Trzeba zrozumiec ton marionetki szefa NATO i wyciagnac z niego wnioski.

--
    =================
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 23:16
    eva15 napisała:

> Niemiecki link jest dobry, ale nie wierzę, że był to ładunek atomowy

Oczywiscie, ze to jest bzdura.

--
  • monalisa2016 27.11.18, 01:52
    Igor wody-terytorialne reguluje miedzynarodowa umowa i tu nie ma albo, albo. W wypadku kierczanskiej ciesniny z jednej strony jest Krim z drugiej jest Rosja, o ile sie orientuje jest to odcinek ca. 15 km miedzy polwyspem a kontynentem wiec jaki wniosek? Ciesnina Kiereczu nalezy do Rosji, jest/powinna byc kontrolowana przez Rosje, tak samo na przeplyniecie jej jest potrzebne zezwolenie Rosjan i tu jest sprawa jasna bez zadnych umow czy innych pipapo. Ukrainskie statki zignorowali rosyjskie komando i tu byli slusznie przywroceni do porzadku, a ze Ukraina podniosla niesluszny krzyk o napasci to inna sprawa. A co media pisza to male piwo, zawsze pisali jednostronnie i tak naswietlaja do dzies te rzeczy.

Masz najlepszy przyklad jak rozumie amerykanskie neutralne medium rzecz, a jak rozumie amerykanska ambasadorka przy ONZ Nikki Haley:

www.theepochtimes.com/russia-seizes-ukrainian-ships-near-annexed-crimea-after-firing-on-them_2723759.html

Nikki Haley smile:
    www.theepochtimes.com/us-condemns-russias-seizure-of-ukrainian-ships_2724261.html

--
    =================
  • rosjaiswiat1 27.11.18, 12:14
    monalisa2016 napisał(a):

> Igor wody-terytorialne reguluje miedzynarodowa umowa i tu nie ma albo, albo

Lisa, po cholere robisz mnie wyklad w sprawie, o ktorej ty wiesz o wiele mniej, niz ja, tak wychodzi przynajmniej z tego co piszesz. Regulacja ruchu statkow i okretow w Ciesninie Kerczenskiej i na Morzu Azowskim reguluje bilateralna umowa miedzy Rosja i Ukraina z 2003 roku, i w tym temacie nie ma pola do dyskusji, poniewaz wszystko jest napisano w tej umowie.
    I co jest istotne.
    Ukraina, zgodnie z ta umowa nie potrzebuje pozwolenia na przeplyniecia tej ciesniny, wbrew temu co ty piszesz. Ale jest jeden moment, o ktorym ty nic nie znalazlas w internecie. otoz, chodzi o specjalny status mostu Kerczenskiego. I to przeplyniecie pod nim potrzebuje uzgodnienie z Rosja, przy tym Rosja nie ma prawa odmowic przeplyniecia, ale ma prawo sprawdzic plywajaca jednostke na przedmiot materialow, ktore moga zagrozic mostowi. I zgodnie z przyjetymi zasadami, kazdy statek (okret) musi miec na pokladzie, w trakcie przeplyniecia torem wodnym pod mostem, rosyjskiego pilota morskiego.

p.s. Lisa, ja dalem tobie pelny wyklad tego, jak poruszaja sie statki i okrety, niezaleznie od przynaleznosci narodowej, w ciesninie Kerczenskiej. Moge tylko dodac, ze okrety panstw trzecich, jesli beda chcieli wplynac na Morze Azowskie, moga to zrobic wylacznie na zaproszenie jednej ze stron i za zdoda drugiej.
    -----------
  • boavista4 27.11.18, 21:44
    Najwyzszy czas oddac caly ten rejon w rece ich prawowitych wlascicieli - Grekow, zwrocic Konstantynopol Grecji, Kijow Rosji, Wilno Polsce, Los Angeles Meksykowi, a Ameryke Indianom.
    Zobaczymy co nastepne dni przyniosa, bo nasze strategie futurystyczne sa nierealne.
  • aby 29.11.18, 05:29
    "ma prawo sprawdzic plywajaca jednostke na przedmiot materialow, ktore moga zagrozic mostowi."
    Uwazam, ze to bardzo ważne - jako bezwzględna reguła.
    Skoro jest most, trzeba go dobrze pilnować, tzn. sprawdzać zwłaszcza statki pod tanią banderą, itp. Taki niepozorny statek może przewozic ukryte ładunki wybuchowe do odpalenia pod mostem. Trzeba się liczyc z tym, że w takim scenariuszu odpowiedzialność można bedzie zrzucic na jakiś terrorystów, którzy sami się zgłoszą z oświadczeniem, że to zemsta za Syrię.
    -----
    Z ambasadorem Ukrainy Melnykiem byl wczoraj rano wywiad w Deutschlandfunk. Wypowiadał się w bardzo ostrym tonie, mnożąc żądania i zarzuty (czy raczej połajanki) pod adresem Niemiec i Francji. Natomiast prowadzący traktował te emocjonalne tyrady z wyraźnym dystansem.
    --------------------

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka