Dodaj do ulubionych

Pytanie do forumowych "Niemcow"

28.11.18, 12:11

Trafil sie mnie w runecie taki obrazek:
https://ic.pics.livejournal.com/matveychev_oleg/27303223/11455830/11455830_original.jpg
Tak naprawde on mnie przerazil, a to ze wzgledu na to, jak strzyga Niemcow. Wiec pytanie: Czy to co widze na obrazku jest prawda? Czy was tak samo strzyga?
Dla nieznajacych rosyjski wyjasnienie tego, co widac na obrazku.
To tabela, w ktorej pokazan, co pozostaje sie od dochodu brutto w wysokosci 5000 Euro,
gdy odbiora wszystko, co nalezy odebrac zgodnie z niemieckim prawem.
Po lewej stronie wszystkie dane dotycza samotnej osoby, a po prawej znajdujacej sie w zwizku malzenskim z dwojka dzieci.
Pierwsze liczby(5000) to dochod brutto.
Nastepne to podatek w euro i procent.
Dalej chodzi o wplate solidarnosciowa na wschodnie landy.
Nastepne liczby dotycza funduszu emerytalnego.
Dalej ubezpieczenie zdrowotne.
Kolejne liczby ubezpieczenie na wypadek potrzeby opieki.
Dalej ubezpieczenie na wypadek utraty pracy.
Dwa kolejnych rzedu liczb dotycza calosci strzyzenia, i tego co pozostaje sie przecietnemu Niemcowi.
Oprocz tego zaznaczono, ze 5000 Euro to swiecej, niz wynosi srednia krajowa.
Sprawdzielem, i to okazalo sie prawda:
www.dw.com/pl/ile-zarabiają-niemcy-wielkie-różnice-regionalne/a-44943050
--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
Edytor zaawansowany
  • the-great-inuk 28.11.18, 16:00
    Około 69 000 000 wyników (0,46 s)

Ot, co...
    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • rosjaiswiat1 28.11.18, 21:39
    the-great-inuk napisała:

> Ot, co...

Widze, ze stosujesz zasade: Dzentelmeni nie mowia o pieniadzach, a eleganckie kobiety o cenach. smile

--
  • boavista4 28.11.18, 19:09
    to prawda, dlatego bogaci Niemcy inwestuja na Cyprze, USA itd. Ale przychodzi czas ze traca wszystko kiedykolwiek Wall Street zechce. Te nalogo wrosna niepomiernie kiedy do Niemiec zostanie wlaczony nastepny wschodni land - Polska.
  • rosjaiswiat1 28.11.18, 21:40
    boavista4 napisał(a):

> to prawda, dlatego bogaci Niemcy inwestuja na Cyprze, USA itd. Ale przychodzi
    > czas ze traca wszystko kiedykolwiek Wall Street zechce. Te nalogo wrosna niepo
    > miernie kiedy do Niemiec zostanie wlaczony nastepny wschodni land - Polska.

Bracie, ja rowniez domyslam sie, ze to prawda, ale mnie bardzo interesuje co o tym napisza ci, kogo strzyga w Niemczech smile

--
  • eva15 28.11.18, 22:18
    Dokładnie tak strzygą... Co tu pisać...
  • rosjaiswiat1 28.11.18, 22:48
    eva15 napisała:

> Dokładnie tak strzygą... Co tu pisać...

Ale to jest przerazajace. Na waszym tle w UK strzyga o wiele "delikatniej". Ja mam tylko dwie pozycji : Paye Tax i National Insurance.
    Jesli ktos w UK zarabia 5000 funtow brutto miesiecznie, to rocznie ma dochod ca £30 000. Od tej kwoty trzeba odjac £10 600, poniewaz dochod do tej kwoty jest zwolniony z podatku, wiec podatek jest placony od niecalych £20 000 i stanowi 20% od tej kwoty. Czyli rocznie to ca £4 000, a miesiecznie ca 330 funta. Druga pozycja, zazwyczaj, jest zblizona do tej pierwszej. Wiec miesiecznie od zarobku 5000 funtow, zostaje potracona kwota w wysokosci ca 650 funtow. I to nie zalezy od tego, czy jestes osoba samotna, czy masz rodzine i gromadke dzieci.
    Osobnym tematem sa benefity, ktory w roznych przypadkach moga byc jak by druga pensja smile

--
  • eva15 28.11.18, 23:03
    > Jesli ktos w UK zarabia 5000 funtow brutto miesiecznie, to rocznie ma dochod ca
    > £30 000.

Hmm, to ciekawa anglosaska matematyka... W mojej miałby dochód 60 tys. brutto...

Co do Niemców: Niemcy są strzyżeni jak owce i jeszcze im się wmawia, że są najbogatsi w Europie i powinni się swoim dobrobytem ze wszystkimi dzielić, bo są winni.
  • rosjaiswiat1 28.11.18, 23:38
    eva15 napisała:

> Hmm, to ciekawa anglosaska matematyka... W mojej miałby dochód 60 tys. brutto.

Rzeczywiscie, popieprzypo sie mnie, ale mam usprawiedliwienie, corka przyjechala z Dubaju na pare dni wiec pisalem bardzo szybko. I zamiast wpisac 60 000, wpisalem 30 000, i dalej wszystkie obliczenia robilem od tej kwoty, z czego wyszli same jaja.
    Wiec ponownie:
    60 000 to roczny dochod brutto, odejmujemy 10 600, i i mamy 49 400 do opodatkowania. W tym od kwoty £31785 podatek stanowi 20%, a to co pozostalo sie, czyli 49 600 - 31 785 podatek stanowi 40%.. I mamy wtedy podatek £6357 (1 prog podatkowy) +£7126 (drugi prog podatkowy) = £13483 rocznie. Do tego trzeba dodac national incurance, ktory w tym przypadku wyniesie ca 8.5%, czyli £5100 i mamy calosc strzyzenia w wysokosci £18583. Co wyglada o wiele gorzej, niz mylnie podalem, ale i tak o wiele lepiej, niz strzyga w Niemczech.

> Co do, Niemców: Niemcy są strzyżeni jak owce i jeszcze im się wmawia, że są najb
    > ogatsi w Europie i powinni się swoim dobrobytem ze wszystkimi dzielić, bo są wi
    > nni.

Bieda Niemcow polega na tym, ze oni sa latwowierni smile

--
  • eva15 28.11.18, 23:55
    Tak, Niemcy są wyjątkowo łatwowierni i prostolinijni. Zupełnie nie nadają się do cynicznych i zakłamanych do szpiku kości Anglosasów.
  • rosjaiswiat1 29.11.18, 00:00
    Dlatego swiat eva15 napisała:

> Tak, Niemcy są wyjątkowo łatwowierni i prostolinijni. Zupełnie nie nadają się d
    > o cynicznych i zakłamanych do szpiku kości Anglosasów.

Dlatego Niemcy i Rosjanie, wbrew zaszloscia historycznym (nie wykuczylbym, ze to wina Anglosasow), calkiem niezle rozumieja sie.

--
  • eva15 29.11.18, 00:06
    Tak, też tak uważam, te dwie nacje są sobie pod tym względem bliskie.

Znany niemiecki muzyk (pianista i dyrygent) Justus Franz powiedział niedawno, że niemiecka muzyka poważna klasyczna, nie przylega/nie pasuje do Zachodu. Tylko rosyjska muzyka poważna/klasyczna jest jej bliska. To ten sam duch i ten sam typ głębokiego uniesienia.
  • eva15 29.11.18, 00:13
    Sorry, urwałam mu "t" w nazwisku.
  • monalisa2016 29.11.18, 00:17
    Justus Franz urodzony w Wroclawiu (Pl) smile

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
    Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
  • eva15 29.11.18, 00:20
    To wtedy jeszcze był Breslau. On nie jest Polakiem.
  • monalisa2016 29.11.18, 00:24
    NIe wiem ale raz w TV mylil wrecz mieszal mowy nie potrafil sie skupic na j. niemieckim, mieszal mowe tak ze dla osob nieznajacych j. polski trudno bylo zrozumiec o co mu chodzi. Ale ide z tego zalozenia ze dosc wysoki procent tu w Niemczech rozumie j. polski mimo ze to ukrywa > moje doswiadczenie i przekonanie.

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
  • eva15 29.11.18, 00:31
    Justus Frantz ist ein Sohn des Breslauer Oberstaatsanwalts Richard Frantz († ca. Januar 1944) und Dorothea Sybille (Spitzname: Dosy) von Goßler (1906–2001), Tochter von Alfred von Goßler. Nach der Flucht vom Goßlerschen Familiengut Schätz zum Ende des Zweiten Weltkriegs hin, kam die Mutter mit den vier Geschwistern gemeinsam mit der Familie von Alfred von Goßler auf dem Gut Tesdorf unter. Hier verbrachte er die ersten Lebensjahre.

de.wikipedia.org/wiki/Justus_Frantz

Niemiecka schlachta (po matce) , właściciele ziemscy. Polskiego pochodzenia nie ma.
  • eva15 29.11.18, 00:33
    On się w 3. małżeństwie ożenił z dużooo młodszą rosyjską wiolonczelistką. Może teraz gada częściej po rosyjsku niż po niemieckusmile.
  • monalisa2016 29.11.18, 00:44
    NIe wierz co stoi w Wiki napisane Ben Becker (aktor) ocenil najlepiej to kiedys wraz z zmarla aktorka (oboje polskiego pochodzenia, nie pamietam jej nazwiska) w TV. smile Od tego dnia nie bralam i nie biore Wiki powaznie.

--
    =================
  • eva15 29.11.18, 00:53
    Ech, podajesz błędnie , a ja za tobą. On się urodził nie, jak piszesz, we Wrocławiu (Breslau) lecz w Hohensalza (w Inowrocławiu).
    Ech.

• monalisa2016 29.11.18, 00:57
    Kiedys czytalam wiec skojarzylo mi sie z Wroclawiem, ktory troche znam.
    Inowrocław nie mam pojecia. sad

Dobranoc, koniec roku duzo pracy w pracy i trzeba wczesnie wstac nie tak jak przedtem.

--
    =================
  • eva15 29.11.18, 01:02
    Też znikam, dobranoc.
  • eva15 29.11.18, 00:01
    Byłam prawie już pewna, że mi powiesz, się w rachunkach pomyliłam, bo przecież Ty zawsze masz rację smile.
  • monalisa2016 28.11.18, 23:07
    Przeciez ktos musi zarabiac na unjnych pasozytow jak i zaproszonych gosci, jedni robia urlop w Niemczech a drudzy musza na nich pracowac. Przeciez "chcielismy" unii. smile
    The-great-inuk chyba nie przepracowal zadnego dnia w Niemczech skoro robi takie sensacyjne odkrycie. smile

A najpocieszniejsze zlodziejstwo jest to ze skladki na emerytury byly juz raz opodatkowane w zarobkach a jak ludzie przejda na emeryture musza drugi raz placic podatek jak ich emerytura przeroczy 1064 euro, teraz sie nie orientuje ale jak uczylam mame kolezanki robienia rocznego orzeczenia podatkowego z emerytury (byl to rok 2016) taka byla stawka. Co roku jest suma wolna od podatku zanizana ze w roku 2040 100% emerytury bedzie opodatkowane.

A czy ja jak dozyje do emerytury czy ja w ogole dostane, to jest zasadnicze pytanie, ono dreczy nie tylko nas ale takze i Francuzow.

--
    =================
  • monalisa2016 29.11.18, 00:40
    To jeszcze zalezy jakiego sie jest rodzaju, zenskiego czy meskiego, mamy u steru babe-chlopa ktora zawsze nam wpaja o solidarnosci i rownosci ale nie potrafi doprowadzic do tego zeby zarobki czy emerytury rodzaju zenskiego z rodzajem meskim byly zrownane. Do dzis kobiety na tym samym stanowisku zarabiaja mniej jak i placa wiecej skladek na emerytury jak i kase chorych wiecej jak mezczyzni. Ot sprawiedliwosc!

D O B R A N O C.

--
    =================
  • the-great-inuk 29.11.18, 12:30
    monalisa2016 napisał(a):

> The-great-inuk chyba nie przepracowal zadnego dnia w Niemczech skoro robi takie
    > sensacyjne odkrycie. smile
    ============================================>
    Mit Arbeit versaut man sich den ganzen tag!

Ot, co...
    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • the-great-inuk 29.11.18, 12:38
    Spójrzcie na ptaki niebieskie, że nie sieją ani żną, ani zbierają do gumien, a Ojciec wasz niebieski żywi je; czyż wy nie jesteście daleko zacniejsi niż one?
    ============================
    źródło: Pismo święte

Ot, co...
    --
  • jankowski1960 30.11.18, 12:36
    Zgadza sie

--
    PS. W Moskwie bylem tylko raz.. Fakt, jest jak wszedzie: wszedzie sa piekne Rosjankismile
  • the-great-inuk 30.11.18, 12:51
    jankowski1960 napisał:

> Zgadza sie

PS. W Moskwie bylem tylko raz.. Fakt, jest jak wszedzie: wszedzie sa piekne Rosjanki
    ==============================================

W mojej młodości były tylko traktorzystki i spawarki oraz inne Stachanowczynie w grubych ale za to ciepłych kufajkach...

Ot, co...

--
  • jankowski1960 30.11.18, 12:37
    www.n-heydorn.de/gehaltsrechner.html

Wszystko mozna sobie powyliczac.

--
    PS. W Moskwie bylem tylko raz.. Fakt, jest jak wszedzie: wszedzie sa piekne Rosjankismile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka