Dodaj do ulubionych

Protesty we Francji oczami Rosji

07.12.18, 12:08
Marija Zacharowa (rzeczniczka rosyjskiego MSZ) zwrocila sie do wladz Francji takimi slowami:
"Мы призываем официальный Париж воздержаться от чрезмерного употребления силы и, руководствуясь общими принципами гуманизма, осуществлять правоохранительную деятельность"
"Zachecamy oficjalny Paryz powstrzymac sie od nadmiernego uzycia siy i, kierujac sie ogolnymi zasadami humanizmu, wykonywac egzekwowanie prawa" (tlumacznie moje)
http://strateq.az/wp-content/uploads/2018/11/15425426345188451872_1000x669.jpg

I przecież zaprzeczic w odpowiedzi nie jest mozliwe...
Zastosowanie sily wobec pokojowo protestujacych "dzieci i studentow" jest w zasadzie nie do przyjecia. Jak to mozliwe, ze w jak bym kraju europejskim przeciwko demokratycznych protestow uzywa sie gaz lzawiacy i gumowe kuli? Nawet dyktator Janukowycz przeciwko oniprzeciezdzieci nie zdobyl sie. Tymczasem w trakcie protestow w Paryzu kilka osob zginelo, a setki zostało rannych, a Macron, przy calkowitym milczeniu zachodnich panstw, podciąga do stolicy wojska.
https://cont.ws/uploads/pic/2018/12/Dtv4eMtW4AApY_W.jpg

A po prostu zechcialo sie Macronowi rope kupowac za euro i miec wlasna europejska armię, zeby mu z Waszyngtonu odrazu przylecialo nagle rewolucyjne wzbudzenia mas. Czy ktos uwierzy, ze noszenie zoltych kamizelek sam tlum spontanicznie wymyslil, a nie ktos, kto potrafil zorganozoiwac nie jedna rozube, i "paryzomajdan" jest tylko jednym z wielu?

p.s.jestem pewien, ze Macron dobrze zrozumial sygnal, ktory przyslali mu z Waszyngtonu, i jak tylko przestanie gadac glupoty, to mu pozwola na wprowadzenie dowolnych podatkow i innych sposobow obierania Francuzow, ale wtedy nie bedzie juz zadnych zoltych, ani zadnych innych kamizelek.
--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
Edytor zaawansowany
 • rosjaiswiat1 07.12.18, 12:31

  Jak napisalem, za protestami na pewno stoja USA.
  Otoz, jak juz wiemy: "Francuski rząd w 2019 r. nie wprowadzi zapowiadanej wcześniej i zawieszonej na pół roku podwyżki akcyzy na paliwo, przeciw której od ponad trzech tygodni trwają masowe protesty. W środę poinformował o tym premier Edouard Philippe. To krok w celu zażegnania kryzysu wywołanego demonstracjami ruchu tzw. żółtych kamizelek. Trwające od 17 listopada protesty niejednokrotnie przeradzały się w rozruchy."
  Wydawaloby sie, ze juz nie ma zadnych podstaw do protestow, i protestujace zamiast tego, ze dalej wyrazac swoj sprzeciw powinni otwierac szampana , swietujac zwyciestwo. Ale jest calkiem inaczej, i protestujacy nie zareagowali zapowiedzia konca protestow.
  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • eva15 07.12.18, 12:52
  Nie, podwyżka cen to już tylko ta ostatnia przysłowiowa kropla, która przelała czarę goryczy. Francuzi od lat są wściekli na postępujące zubożenie i na postępującą władzę EU. Protesty pojawiają się od lat, tyle że dotąd były mniejsze. Samo wycofanie podwyżki cen już tak łatwo nastrojów nie poprawi.
  Ja myślę, że bunt jest autentyczny i wychodzi od samych Francuzów, ale to wcale nie wyklucza ingerencji z zewnątrz i podsycania tego buntu. To jest możliwe, że USA działają tu inspirująco.

  Pytanie tylko JAK?

  Wszelkie dotychczasowe podżeganie do buntów i podsycanie ich było wsparte o szeroko rozwiniętą działalność NGOs (i US-ambasady) w danym kraju. We Francji tego nie ma....
 • rosjaiswiat1 07.12.18, 13:11
  eva15 napisała:

  > Ja myślę, że bunt jest autentyczny

  Tak samo i w Kijowie bunt byl autemtyczny. Powodow dla buntu Ukraincy mieli nie mniej, niz Francuzi. Tylko taka dziwna sprawa, sytuacja gospodarcza na Ukrainie za janukowicza nie byla gorsza od tego, co bylo wczesniej, ale nawet lepsza, tym nie mniej Ukraincy "autentycznie" buntowali sie tylko wtedy, gdy do wladzy dochodzil Janukowicz, postrzegany w USA jako prorosyjski.

  >i wychodzi od samych Francuzów,

  Nie wazne od kogo wychodzi, a tylko kto stoi za organizacja.


  >ale to wcale
  > nie wyklucza ingerencji z zewnątrz i podsycania tego buntu. To jest możliwe, ż
  > e USA działają tu inspirująco.

  Chronologia wydarzen wskazuje, ze inspiracja USA jest nie tylko mozliwa, a wrecz pewna.

  > Pytanie tylko JAK?
  > Wszelkie dotychczasowe podżeganie do buntów i podsycanie ich było wsparte o sze
  > roko rozwiniętą działalność NGOs (i US-ambasady) w danym kraju. We Francji tego
  > nie ma....

  NGOsy potrzebne byli w krajach, ktore nie byli podporzadkowane USA, i zadaniem ich bylo wychodowanie odpowiednio motywowanej grupu ludzi, ktore w kazdej chwile mogli zorganizowac, lub wstac na czele protestow. Francja od bardzo wielu lat znajduje sie w strefie wplywow USA, a biorac pod uwage napiete stosunki z Paryzem w swoim czasie, nie watpie w to, ze odpowiednie dzialania byli caly czas przeprowadzane. Wiec, Ewa, to nie argument, ze we Francji USA nie maja odpowiednich narzedzie.


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • eva15 07.12.18, 13:18
  Nie, na Ukrainie rzekomo autentyczny bunt ograniczył się jedynie do Kijowa i był spędem ca 100 tys. ludzi, głównie młodzieży, głównie z pomocą NGOs. Ten spęd wspierano darmową muzyką (koncerty), jedzeniem, alkoholem a pewnie i rozdawaniem narkotyków. Buntowników odwiedzali politycy z całego świata i utwierdzali ich ważności tego buntu. To zupełnoe co innego niż we Francji.

  Francja od bardzo wielu lat
  > znajduje sie w strefie wplywow USA, a biorac pod uwage napiete stosunki z Pary
  > zem w swoim czasie, nie watpie w to, ze odpowiednie dzialania byli caly czas pr
  > zeprowadzane. Wiec, Ewa, to nie argument, ze we Francji USA nie maja odpowiedn
  > ich narzedzie.


  Nadal nie widzę w jaki sposób konkretnie USA mogą wspierać protestujących Francuzów i nimi sterować. Jakich narzędzi tu używają?
 • rosjaiswiat1 07.12.18, 13:27
  eva15 napisała:

  > Nie, na Ukrainie rzekomo autentyczny bunt ograniczył się [b]jedynie do Kijowa[/
  > b] i był spędem ca 100 tys. ludzi, głównie młodzieży, głównie z pomocą NGOs.

  To nie calkiem tak, Ewa, przeciez wiemy doskonale co dzialalo sie na zachodniej Ukrainie w trakcie majdanu. To tam zdobywala sie bron, to tam rekrutowali sie "zolnierze majdanu".

  > Nadal nie widzę w jaki sposób konkretnie USA mogą wspierać protestujących Franc
  > uzów i nimi sterować. Jakich narzędzi tu używają?

  Ewa, polecam Tobie bardzo dobra lekture:
  Чёрная метка: за протестами во Франции стоят США?
  regnum.ru/news/polit/2532940.html
  Демонстрация без лидеров и координаторов — вдруг показала безупречную организованность. Протестующие с четкостью военных логистов обеспечивались жилетами, водой и едой. Раскрутка движения в интернете, СМИ и соцсетях не просто стремительна, она явно не подчиняется алгоритмам выдачи агрегаторов, предлагающих протестные материалы чуть ли не всем французам подряд. Газета, запустившая историю, принадлежит богатейшему олигарху Франции, причем ни для кого не секрет, что он находится в жестком противоречии с элитами, стоящими за Макроном.

  При этом корень проблемы лежит не внутри, а вне границ страны. Война между французскими олигархами и социальные проблемы не отменяют международной подоплеки с участием третьей стороны. Тот факт, что протест подпирается внутренними элитами и зиждется на почве существующих противоречий, лишь доказывает участие внешних игроков. Традиция использования «прокси» и внутренних сложностей — основа англосаксонской методологии по подрыву той или иной страны.

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • rosjaiswiat1 07.12.18, 13:29
  Nie wiem, Ewa, czy masz czas przeczytac caly artykul, dlatego wkleje kolejny cytat, ktory odpowiada na twoje pytanie:
  "Кроме того, Франция — идеальное поле деятельности для англосаксонских спецслужб. Благодатная почва для любой из «цветных» технологий. Французская общественность заранее приучена к тому, что забастовка — это вынужденная мера, и в общественном мнении даже ничего не нужно менять. Так, если в Великобритании забастовщики часто сталкиваются с неодобрением со стороны широкой публики, французское народная позиция сводится к тому, что это необходимо «для общего блага».  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • eva15 07.12.18, 13:58
  Artykuł rzeczywiście jest ciekawy, bo pokazuje ukryte aspekty obecnej sytuacji. Ale i bez tego artykułu widać jest wyraźnie, choćby z wypowiedzi Trumpa, że bunty we Francji bardzo USA się podobają... Ja od zawsze piszę, że nie wierzę w całkiem spontaniczne, niezależne od nikogo rewolucje, takich nie ma, bo nawet jak początek jest spontaniczny, to odpowiednie siły bardzo szybko wskakują na ten pociąg i starają starają się nim kierować. Nadal jednak nie widzę bezpośrednich US-wpływów, ale może jest tak, jak podaje artykuł, że są one głównie w cyberprzestrzeni.

  Jedno rzuca mi się w oczy:
  w Niemczech odchodzenie Merklowej od władzy odbywa się w bardzo kontrolowany sposób. Mimo że zaszkodziła ona Niemcom jak mało kto, jej odejście jest spokojne, pokojowe i wygląda jak przedstawienie w teatrze według z góry opracowanego scenariusza. Merkel przuemawia, wszyscy biją brawa na stojąco (standing ovation). Bardzo to się rzuca w oczy, zwłaszcza na tle wydarzeń we Francji. Nawet w byłej NRD wybito ludziom z głowy protesty uliczne.
 • rosjaiswiat1 07.12.18, 15:10
  eva15 napisała:

  > Nadal jednak nie widzę bezpośrednic
  > h US-wpływów, ale może jest tak, jak podaje artykuł, że są one głównie w cyberp
  > rzestrzeni.

  W artykule sa takie slowa:"Газета, запустившая историю, принадлежит богатейшему олигарху Франции, причем ни для кого не секрет, что он находится в жестком противоречии с элитами, стоящими за Макроном." Amerykanie zawsze opieraja sie na sily wewnatrz panstwa, w ktorym organizuja zamieszki. Przeciez i na Ukrainie majdan aktywnie wsparli i finansowali miejscowi oligarchowie. Jedni liczyli na przyszle zyski, a drudzy byli przez Amerykanow zastraszani. Tak i we Francji - uzytecznych idiotow nigdy nie brakowalo.

  > Jedno rzuca mi się w oczy

  A to co rzuca sie Tobie w oczy, to byc moze skutek o wiele wiekszej kontroli USA nad Niemcami, niz nad Francja.

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • eva15 07.12.18, 15:29
  > A to co rzuca sie Tobie w oczy, to byc moze skutek o wiele wiekszej kontroli US
  > A nad Niemcami, niz nad Francja.

  Dokładnie tak jest. I mam wrażenie, że ta kontrola teraz się bardzo nasiliła, ustalono, żemusi być pokojowe przejęcie władzy, no i tak będzie.
 • rosjaiswiat1 08.12.18, 14:05
  eva15 napisała:

  > Dokładnie tak jest.

  To jest jeden z bardzo rzadkich momentow, gdy nie ciesze sie z tego, ze Ty zgadzasz sie ze mna, i nie dlatego, ze mnie brakuje pretekstu "poklocic sie" z Toba....Jednak chcialbym uslyszec, ze Niemcy budza sie, i nie ma mowy o pelnej kontroli Amerykanow nad nimi. sad  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • boavista4 07.12.18, 13:28
  Wszedzie dzialania rewolucyjne mialy zagranicznych sponsorow i troche tubylczego entuzjazmu. Tak bylo w czasie rewolucji francuskiej (Anglia), rewolucji pazdzierikowej (Zydomasoneria), rewolucje kolorowe....itd.
 • monalisa2016 07.12.18, 14:06
  eva15 napisała:

  > Ja myślę, że bunt jest autentyczny i wychodzi od samych Francuzów, ale to wcale
  > nie wyklucza ingerencji z zewnątrz i podsycania tego buntu. To jest możliwe, ż
  > e USA działają tu inspirująco.
  >
  > Pytanie tylko JAK?
  >
  > Wszelkie dotychczasowe podżeganie do buntów i podsycanie ich było wsparte o sze
  > roko rozwiniętą działalność NGOs (i US-ambasady) w danym kraju. We Francji tego
  > nie ma....

  Eva15 "NGO's" zalozylo swoje centralne biuro z 10-cioma pracownikami w Brukseli i z tamtad kieruje wszystkim. W Wloszech uratowano w ostatniej sekundzie ksztaltownie powyborczej koalicji (zasluga i podpowiedz S. Bannona), takze w Wielkiej Brytanii gdzie idzie sparing Brexit anty-Brexit (Soros), a teraz w pewnym stopniu spelnia sie slynne wczesniejsze powiedzenie o ktorym pisaly dosc szeroko latem nasze media (cytat slynnego powiedzenia: "Macron und Merkel werden fallen wie die Kegel" moje tlumaczenie: "Macron i Merkel upadna jak kregle > naturalnie chodzi o tasme na kregelni"). smile

  Jak?
  Kiedys na youtube bylo wyznanie pracownika NGO's jak przygotowywali przewroty w roznych krajach, jak rozprzestrzeniali icognito odpowiednie parole by ludzi poderwac do rewolty.

  --
  "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
  =================
  Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
 • rosjaiswiat1 07.12.18, 15:55
  To zdjecie zrobione obecnie w Paryzu:
  https://ic.pics.livejournal.com/serfilatov/37945564/1024183/1024183_600.jpg

  Nic wam to nie przypomina?
  https://ic.pics.livejournal.com/serfilatov/37945564/1024279/1024279_600.jpg

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • brat_kryzysa 08.12.18, 06:59
  Podprogowe apele do cennych nowych obywateli

  --
  Optyka której nie znosi cenzura
  pl.sputniknews.com
  twitter.com/kacapmsk
  alexjones.pl/
 • rosjaiswiat1 08.12.18, 13:50
  brat_kryzysa napisał:

  > Podprogowe apele do cennych nowych obywateli

  Chodzi o cos innego, a mianowicie o to, ze wszystkie te protesty sa zorganizowane przez te same sily.
  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • walter622 09.12.18, 23:10
  rosjaiswiat1 napisał(a):
  > Jak napisalem, za protestami na pewno stoja USA.

  Nie wiem na czym opiera się ta pewność.
  Analiza treści 25 punktów temu przeczy.

  rusvesna.su/news/1544389598
 • rosjaiswiat1 09.12.18, 23:23
  walter622 napisał:

  > Analiza treści 25 punktów temu przeczy.

  Tych punktow moze byc nawet 25 000, i wsrod nich taki, ze wszystkie mieszkancy USA powinni popelnic samobojstwo, i im bardziej glupie zadania, tym bardziej widac, ze za protestami stoja amerykanskie sluzby specjalne. Walter, czy Ty naprawda nie widzisz,jak absurdalne zadania protestujacych? Przeciez 90 % tych zadan, to nic innego, jak tylko "sztuczna mgla", za ktora mozno schowac rzeczywiste cele.

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • lubat 07.12.18, 16:59
  Chyba przedwczoraj włączyłem późnym wieczorem show Sołowiowa w momencie, gdy nadawał z Londynu jakiś rosyjski korespondent(?), a może ambasador, który powiedział, że ma poufne informacje z pewnych źródeł, że burdy i zniszczenia w centrum Paryża były zorganizowane przez francuską policję, aby zdyskredytować żółte kamizelki i skierować na nich oburzenie opinii publicznej.
 • walter622 07.12.18, 22:06
  rosjaiswiat1 napisał(a):

  > Zastosowanie sily wobec pokojowo protestujacych "dzieci i studentow" jest w za
  > sadzie nie do przyjęcia.

  Dostrzegam pewne niedopatrzenie. Dotychczas nikt jeszcze nie obwinił Putina w zorganizowaniu tych zamieszek.
 • eva15 07.12.18, 22:31
  W prasie zachodniej jak najbardziej pojawiają się głosy, że to co we Francji się dzieje, to woda na młyn Kremla. Myślę, że nad udowodnieniem, że Putin jest prowodyrem wolne i demokratyczne media pewnie w pocie czoła pracują. Zadanie jest trudne, więc potrzebuje czasusmile.
 • pimpus18 07.12.18, 23:07
  Znasz jakąś rewolucję czy takie coś jak teraz we Francji w UK?

  Brzmi jak dowcip, nie?

  Nawet w 68 najbardziej dziko było we Francji - de Gaulle nie chciał tam wtedy jakiegoś złota od jankesów?

  Ten Twój intelektualizm zapędza Cię niekiedy w maliny.

 • eva15 07.12.18, 23:16
  Trudno się połapać, o co ci chodzi. Może idź po prostu spać?
 • rosjaiswiat1 08.12.18, 14:07
  pimpus18 napisał:

  > Znasz jakąś rewolucję czy takie coś jak teraz we Francji w UK?

  Ewa doskonale o tym wie, i nawet nie tak dawno o tym pisala tu na forum.

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • monalisa2016 08.12.18, 01:38
  Ale pojawiaja sie tez takie glosy ze zolte kamizelki chcieliby by zastapil Macrona general Pierre de Villiers, medialne spekulacje czy rzeczywistosc???

  www.google.de/search?ei=fw0LXI2vJ4rVwQLts6CwDQ&q=pierre+de+villiers+der+general%2C+den+die+gelbwesten+gern+als+Präsident+sähen&oq=pierre+de+villiers+der+general%2C+den+die+gelbwesten+gern+als+Präsident+sähen&gs_l=psy-ab.12...63841.63841..72050...0.0..0.63.63.1......0....1..gws-wiz.XU5Kb95PMPg

  Ale skoro zrodzil sie taki czy inny postulat, on wskazuje na to ze ruch zoltych kamizelek jest jednak zorganizowany i ktos nim za kulisami kieruje.
  Wojsko, generalicja???

  --
  "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
  =================
  Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
 • pimpus18 07.12.18, 23:00
  Na razie tam mają poważniejsze troski, głupotami będą się zajmować może kiedyś.

  Dlaczego nie robi tego Pomroczna już teraz? He, he.
 • monalisa2016 07.12.18, 23:32
  O czym ty pitolisz?


  --
  "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
  =================
  Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
 • rosjaiswiat1 08.12.18, 22:24
  Co do winy Putina

  https://cont.ws/uploads/pic/2018/12/parizh_akciya_zheltye_zhilety_protest_dnr.webp
  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • walter622 09.12.18, 12:27
  rosjaiswiat1 napisał(a):
  > Chyba juz nie ma watpliwosci...
  > Co do winy Putina

  Dowodów jest coraz więcej.
  Pora wprowadzać kolejne sankcje.

  tsargrad.tv/news/nashu-otchiznu-ne-pokorit-vragam-na-ulicah-parizha-igrajut-russkij-vals-i-risujut-serp-i-molot_173059
 • eva15 09.12.18, 12:43
  świetne, dzięki za link.
 • walter622 09.12.18, 13:15
  eva15 napisała:

  > świetne, dzięki za link.

  Jest jeden szkopuł, stawiający w wątpliwość rosyjski ślad.
  Walc "Na sopkach Mandżurii" jest jedynym walcem, pod muzykę którego się nie
  tańczy.

  www.youtube.com/watch?v=hw9MQCxdcGM
 • rosjaiswiat1 09.12.18, 13:25
  walter622 napisał:

  > Jest jeden szkopuł, stawiający w wątpliwość rosyjski ślad.
  > Walc "Na sopkach Mandżurii" jest jedynym walcem, pod muzykę którego się nie
  > tańczy.

  Dziwna sprawa, ale o tym Rosjanie nic nie wiedza.


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • walter622 09.12.18, 14:00
  rosjaiswiat1 napisał(a):
  >
  > Dziwna sprawa, ale o tym Rosjanie nic nie wiedza.

  W sumie mnie już nic nie dziwi. Równie dobrze można tańczyć na cmentarzu.
  Nie wiedzą tylko niedouczeni, chamowaci prostacy. Dwunożna trzoda, nie znająca własnej historii.
  Walc "Na sopkach Mandżurii" jest poświęcony ponad 3 500 żołnierzom Mokszańskiego pułku,
  którzy zginęli w czasie bitwy pod Mugdenem.

  Страшно вокруг,
  И ветер на сопках рыдает
  Порой из-за туч выплывает луна,
  Могилы солдат освещает.

  Белеют кресты
  Далёких героев прекрасных.
  И прошлого тени кружатся вокруг,
  Твердят нам о жертвах напрасных.

  Средь будничной тьмы,
  Житейской обыденной прозы,
  Забыть до сих пор мы не можем войны,
  И льются горючия слезы.

  Плачет отец,
  Плачет жена молодая,
  Плачет вся Русь, как один человек,
  Злой рок судьбы проклиная.

  Так слёзы бегут
  Как волны далёкого моря,
  И сердце терзает тоска и печаль
  И бездна великого горя!

  Героев тела
  Давно уж в могилах истлели,
  А мы им последний не отдали долг
  И вечную память не спели.


  www.youtube.com/watch?v=pieY7iQ2cCY
 • rosjaiswiat1 09.12.18, 14:03
  walter622 napisał:

  > W sumie mnie już nic nie dziwi. Równie dobrze można tańczyć na cmentarzu.
  > Nie wiedzą tylko niedouczeni, chamowaci prostacy. Dwunożna trzoda, nie znająca
  > własnej historii.

  Walter, miej troche szacunku do ludzi, ktore wiedza o swojej historii o wiele wiecej, niz ty.

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • rosjaiswiat1 09.12.18, 14:48
  9 Maja, w Dzien Zwycienstwa, w miejskich parkach grali orkiestry dente, i pod muzyke walca "Sopki Mandzurii" krazyli sie w tancu weterani wojny, ktorych Walter zaliczyl do "dwonorznej trzody". Co ciekawe, ten walc w ZSRR mial jeszcze druga nazwe - "Walc Zwyciestwa", o czym obcokrajowcy nie musza wiedziec.  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • walter622 09.12.18, 15:38
  rosjaiswiat1 napisał(a):

  > , o czym obcokrajowcy nie musza wiedziec.

  Bardzo wiele dorewolucyjnych muzykalnych utworów, po rewolucji dostosowywano do nowych potrzeb, zmieniając teksty, sens i kontekst, odcinając i zacierając na wszelkie sposoby historię, tradycję i przeszłość.
  W tym samym czasie cerkwie zamieniano na składy bądź niszczono. O "dwoiańskich gniazdach" nie wspominam - większość uległa zniszczeniu.

  Z konsekwencjami takiej działalności mamy do tej pory do czynienia. Do tego dochodzi obecna "demokratyczna i liberalna" moda na dyskredytację
  wszystkiego, co dla Rosjan może stanowić jakąkolwiek wartość. W efekcie pojawiają się filmiki takie jak "Matylda" czy "Święto" - pasza dla dwunożnej trzody.

  www.youtube.com/watch?v=GkX89LWtCPc
  www.youtube.com/watch?v=ydjBg8oErHI

 • rosjaiswiat1 09.12.18, 15:54
  Walter, w ZSRR doskonale wiedzieli z jakiej okazji zostala napisana ta muzyka. To, ze ten walc stal "Walcem Zwyciestwa", to nie dla tego, ze radziecka "dwunozna trzoda" nie znala swoja historie, a tylko dlatego, ze jest duzo symbolu w tym, ze muzyka, ktora zostala napisana, zeby uczcic heroizm i tragedie rosyjskich zolnierze, stala symbolem zwyciestwa. Jesli ty tego nie rozumiesz, to znaczy nie widze zadnego sensu dyskutowac z toba na podobne tematy. Zycie, Walter, to nie google, gdzie mozna wszystko znalezc, wystarcze tylko wpisac haslo..

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • walter622 09.12.18, 16:03
  rosjaiswiat1 napisał(a):

  > w ZSRR doskonale wiedzieli z jakiej okazji zostala napisana ta muzyka.

  Masz na myśli cenzurę ? Faktycznie oni wiedzieli, dwa razy zmieniając tekst .

  Rozumiem twą "demokrtyczno-liberalną" żądzę powalcowania sobie do woli na cmentarzu.
  Taka moda, takie czasy. Nawalo- czubajowski styl.
 • rosjaiswiat1 09.12.18, 16:25
  walter622 napisał:


  > Masz na myśli cenzurę ? Faktycznie oni wiedzieli, dwa razy zmieniając tekst .

  Jaki tekst? Szatrow napisal muzyke, i nie bylo zadnego na poczatku tekstu. A tekstow do tej muzyki powstalo mnostwo, jak do rewolucji, tak po niej. Walter, przeciez ty nic o tym walcu nie wiesz. Istnieje nawet zartobliwa wersja tekstu do tego walcu.
  I tylko nie pisz o tym, ze Rosjanie to sa "dwunozna trzoda", ktora nie zna swojej historii.


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • walter622 09.12.18, 17:10
  rosjaiswiat1 napisał(a):

  > Jaki tekst? Szatrow napisal muzyke, i nie bylo zadnego na poczatku tekstu.

  Bzdurzsz. Pierwszy tekst był napisany w 1905 r - równocześnie z muzyką i był poświęcony
  walkom Mokszańskiego pułku pod Mukdenem. W następnym roku powstał tekst Pierowa- Skitalca.

  Pierwszy tekst ("Mokszański pułk na Mandżurskich sopkach") :
  В утренней мгле
  Горн проиграл сигнал.
  Сопок уснувших чуткий покой
  Марш боевой взорвал.

  Шквальный огонь
  Встретил пехоты цепь.
  Дыбом пред ней вставала земля,
  В небе рвалась шрапнель.

  Замолчал альтист молодой,
  Еле слышен марш боевой,
  И корнет умолк, и валторна,
  Лишь играет трубач седой.

  Вверх и вперёд!
  Близок окопов ряд.
  Гибель свинец навстречу несёт,
  Но нет нам пути назад.

  Рукопашный бой удалый
  Разыгрался в море огня.
  Враг не забудет день схватки кровавой,
  Русский наш штык кляня.

  Венский вальс оркестру полковому
  В парке городском не играть -
  И трубачу, и альтисту младому
  В сопках судьба лежать.

  Горечь утрат
  Болью сжимает грудь,
  Павших героев тени кружат
  Вальс навевает грусть…

  Спите, бойцы,
  Вечная память вам -
  Нерукотворный встал к небесам
  Славы нетленный Храм!

  И не крест на сопках стоит,
  Не гранит покой ваш хранит,
  О боях и товарищах павших
  Вальс Маньчжурский в сердцах звучит.
 • walter622 09.12.18, 15:55
  walter622 napisał:

  > Bardzo wiele dorewolucyjnych muzykalnych utworów, po rewolucji dostosowywano do
  > nowych potrzeb, zmieniając teksty, sens i kontekst, odcinając i zacierając na
  > wszelkie sposoby historię, tradycję i przeszłość.

  Można porównać oba teksty - przedrewolucyjny (wcześniej wklejony) i "słuszny".

  Меркнет костер,
  Сопки покрыл туман.
  Легкие звуки старого вальса
  Тихо ведет баян.

  С музыкой в лад,
  Припомнил герой-солдат
  Росы, березы, русые косы,
  Девичий милый взгляд.

  Там, где ждут сегодня нас,
  На лугу в вечерний час,
  С самой строгою недотрогою
  Танцевали мы этот вальс.

  Вечера свиданий робких
  Давно прошли и скрылись во тьму…
  Спят под луною маньчжурские сопки
  В пороховом дыму.

  Мы сберегли
  Славу родной земли.
  В битвах жестоких мы на Востоке,
  Сотни дорог прошли.

  Но и в бою,
  В дальнем чужом краю,
  Припоминаем в светлой печали
  Родину-мать свою.

  Далека ах, далека
  В этот миг от огонька.
  В ночи хмурые из Маньчжурии
  Уплывают к ней облака.

  В темный простор,
  Мимо ночных озёр,
  Легче, чем птицы, выше границы
  Выше сибирских гор.

  Покидая край угрюмый,
  Летят за нами в радостный пусть
  Все наши самые светлые думы,
  Наша любовь и грусть.

  Меркнет костер,
  Сопки покрыл туман.
  Легкие звуки старого вальса
  Тихо ведет баян.

  Jakie groby ? Jest wesoło, muzyczka gra , tylko tańczyć !!!
 • rosjaiswiat1 09.12.18, 16:15
  To wlasnie Szatrow napisal ta muzyke, i nie bylo na poczatku zadnego tekstu, i jeszcze w carskiej Rosji pod ta muzyke tanczyli walca. To dopiero pozniej zostali napisane rozne teksty, przez roznych autorow. Sam Szatrow po rewolucji nadal sluzyl w wojsku, tym razem w Armii Czerwonej, gdzie on stal na czele orkiestrow wojskowych i byl weteranem Wojny Ojczyznianej. Zmarl on w 1952 roku, i nie sadze, zeby on mial cos przeciwko temu, ze jego muzyka stala jednym z symbolow zwyciestwa nad nazizmem.  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • walter622 09.12.18, 14:46
  rosjaiswiat1 napisał(a):

  > , miej troche szacunku do ludzi, ktore wiedza o swojej historii o wiele wiecej, niz ty.

  "Szacunku" ???

  Są to te same osoby, które nakręciły komedię o blokadzie Leningradu i bezczelnie drwią z ofiar tej tragedii?
  Są to te same osoby które nagrodziły panienki z pussy riot za wybitny wkład w rozwój rosyjskiej kultury (konkretnie za "dekorację" mostu w Petersburgu)?

  Jeżeli koniecznie chcesz dyskotekę na cmentarzu ? No cóż, takie czasy.

  www.kp.ru/daily/26894.5/3938895/

 • rosjaiswiat1 09.12.18, 14:51
  I nie staraj sie przekonac Rosjanina co do rzeczy, o ktorych moga wiedziec tylko Rosjanie. Ja nie watpie, ze Ty za chwile napiszesz, ze masz duzo znajomych w Moskwie, ktore Tobie przez Skype opowiedzieli o tym, ze pod walc "Sopki Mandzurii" tanczy wylacznie "dwunozna trzoda".
  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • walter622 09.12.18, 15:11
  rosjaiswiat1 napisał(a):

  >"Sopki Mandżurii" tanczy wylacznie "dwunozna trzoda".

  Są rzeczy, których się nie czyni. Do takich należy tańczenie pod dźwięki tego walca.
  I nie wypisuj bzdury na temat Skype - doskonale wiesz, że sporo z mojej rodziny
  służyło w carskiej armii i wśród białych.
  Lecz jeśli koniecznie chcesz tańczyć na cmentarzu, to tylko twój problem.
 • rosjaiswiat1 09.12.18, 15:45
  I widze, ze jestes gotow pouczac Rosjan.

  p.s. Lepiej zajmij sie, tym, jak w Polsce cenia pamiec tych, kto zniszczyl nazizm, i dal Polakom przyszlosc.
  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • walter622 09.12.18, 16:13
  rosjaiswiat1 napisał(a):
  > Jestes uparty, jak osiol

  Sądząc po inwektywach , to chyba nie masz racji.

  > I widze, ze jestes gotow pouczac Rosjan

  To jakaś wyjątkowa nacja, nie popełniająca błędów ?
  Kolejny wysyp nadludzi !

  www.youtube.com/watch?v=Nl_UEsDITRQ
 • rosjaiswiat1 09.12.18, 16:16
  Co raz bardziej rozczarowuje sie w tobie.

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • rosjaiswiat1 09.12.18, 16:33
  Odpusc, Ty nie masz racji, i nie Tobie uczyc Rosjan pod jaka muzyke oni moga tanczyc.


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • rosjaiswiat1 09.12.18, 17:09
  Tym razem Putin nie wykreci sie;
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/1h0IsG5qw6Ei98GZ6X.jpg

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • walter622 09.12.18, 17:21
  rosjaiswiat1 napisał(a):

  > nie Tobie uczyc Rosjan pod jaka muzyke oni moga tańczyć.

  Rozumiem, że jest to kolejny naród wybrany.
  Nikogo nie mam zamiaru pouczać, tym bardziej, że jest to działanie pozbawione sensu, bowiem uruchomiony jest mechanizm dewastowania wszelkich wartości - ich drobienie,
  mielenie i przeistaczanie w brązowego koloru papkę …..

  Wręcz przeciwnie to mnie swego czasu pouczono (rzecz jasna w Rosji), że pląsanie pod tą muzykę jest przejawem nieprzeciętnego schamienia i nieuctwa.
 • rosjaiswiat1 09.12.18, 17:25
  Rosjanie tancza pod ta muzyke, i to jest fakt. Reszta, to twoje wynaturzenia.
  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • walter622 09.12.18, 17:44
  rosjaiswiat1 napisał(a):

  > Nie umiesz przestac?

  Czepiasz się moich wypowiedzi, przytaczając w charakterze racji swoją narodowość.

  > Rosjanie tancza pod ta muzyke, i to jest fakt.

  Niestety, to się zdarza i jest bardzo przykrym faktem. To jest kwestia wyczulenia.
  Faktem jest również, że niektórzy puszczają w towarzystwie "bąka", co nie oznacza,
  ze jest to cos normalnego.
 • rosjaiswiat1 09.12.18, 17:55
  walter622 napisał:


  > Czepiasz się moich wypowiedzi, przytaczając w charakterze racji swoją narodowość.

  To bylo sprostowanie. Rosjanie tanczyli pod ta muzyke jeszcze przed rewolucja, tanczyli i po zwyciestwie nad nazizmem. Tancza i dzis. Ty powinienes byl po prostu przyjac do wiadomosci to, co napisalem, ale ty zaczeles cos szukac w necie, przy tym wykazales sie chamstwem, nazywajac Rosjan "dwunozna trzoda", w tym i tych, ktore walczyli i zwyciezyli nazizm.

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • walter622 09.12.18, 18:09
  rosjaiswiat1 napisał(a):

  > To bylo sprostowanie.

  Czego sprostowanie ?

  > walczyli i zwyciezyli nazizm.

  Konkrety ! W charakterze argumentów dopuszczasz się dość żałosnych insynuacji.
  Jeżeli nie dostrzegasz niczego niestosownego w tańczeniu na cmentarzu to tylko
  wyłącznie twój problem. Zwycięzcy nad faszyzmem w tym niczym tobie nie pomogą.
  \\
 • walter622 09.12.18, 18:12
  walter622 napisał:

  > Dostrzegam pewne niedopatrzenie. Dotychczas nikt jeszcze nie obwinił Putina w z
  > organizowaniu tych zamieszek.

  No i wykrakałem. Faktycznie musi być bardzo trudna sytuacja, jeżeli pojawiają się takie sztuczki.

  news.mail.ru/politics/35643340/?frommail=1
 • brat_kryzysa 07.12.18, 23:43
  Rosja stoi tu na strazy demokracji, pomalu sie uczy

  --
  Optyka której nie znosi cenzura
  pl.sputniknews.com
  twitter.com/kacapmsk
  alexjones.pl/
 • j-k 08.12.18, 10:28
  usmiechne sie tylko ironiczniesmile

  Paryz i Berlin odpie*dola sie od spraw polskichsmile

  - bo na razie maja WLASNE.
 • monalisa2016 08.12.18, 14:52
  Protesty rozlaly sie na pol Europy, jak donosi Claudia Z. z Hollandii- W Holandii jest juz ograniczony dostep do wielkich miast tam gdzie odbywaja sie demonstracje. Brukselska dzielnica eurokolchoznikow obstawiona wojskiem by nie daj Boze wtargli do niej demostranci i wyniesli ich z ich siedziby. smile
  www.youtube.com/watch?v=hFtD0PfGDZA

  --
  "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
  =================
  Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
 • walter622 08.12.18, 21:18
  monalisa2016 napisał(a):

  > Protesty rozlaly sie na pol Europy,

  Ponownie protesty w Barcelonie i Katalonii .

  www.youtube.com/watch?v=dx_BetlKdkc
 • eva15 08.12.18, 21:40
  Dobre, ale to było 2 lata temu.
 • monalisa2016 08.12.18, 21:45
  www.google.de/search?q=barcelona+katalonien&hl=de&authuser=0&source=lnt&tbs=qdr:d&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwistOXcjJHfAhVE57wKHYjiA7kQpwUIJA&biw=1023&bih=468
  --
  "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
  =================
  Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
 • walter622 08.12.18, 22:29
  eva15 napisała:

  > Dobre, ale to było 2 lata temu.

  Nic nowszego/ciekawszego nie dostrzegłem.

  Els Segadors zawsze śpiewają na tego typu imprezach.

  www.youtube.com/watch?v=rNqDD02OaGg&t=56s
  i rzecz jasna - L'estaca

  www.youtube.com/watch?v=o4g_Og3EiUM
 • monalisa2016 08.12.18, 21:43
  W Niemczech tez, niemrawe ale ludzie sie powoli budza, Europy idzie na barykady, ceny energii na zadania Brukseli maja isc do gory.
  www.journalistenwatch.com/2018/12/08/eu-reformen-strompreis/

  Test, czy nie jestem zabanowana

  --
  "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
  =================
  Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
 • walter622 08.12.18, 22:17
  monalisa2016 napisał(a):

  > W Niemczech tez, niemrawe ale ludzie sie powoli budza, Europy idzie na barykady
  > , ceny energii na zadania Brukseli maja isc do gory.

  W Katalonii nie cena benzyny i energii elektrycznej tylko kwestia niepodległości.

  www.youtube.com/watch?v=HKDV8QVnotk&index=6&list=RDgX1QhvXeVkI
 • monalisa2016 08.12.18, 15:38
  Musze wyjechac wiec tylko link z malym komentarzem, legia cudzoziemska grozi Macronowi ze jak uzyje wojska przeciw demonstrantom bedzie to jego ostatni dzien jego rzadow:
  www.volldraht.de/index.php/politik/politik-ausland/1912-die-fremdenlegion-wird-es-nicht-zulassen-das-macron-die-waffen-gegen-das-volk-richtet?fbclid=IwAR2InCstdjtmRTriYSjSr7H0FBfrWpA5Lg57laS3_u8DBLt6m5Uu7MMMOFY

  --
  "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
  =================
  Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
 • rosjaiswiat1 08.12.18, 20:09
  Przynajmniej tak o tym sadzi sam Trump:
  "The Paris Agreement isn’t working out so well for Paris. Protests and riots all over France. People do not want to pay large sums of money, much to third world countries (that are questionably run), in order to maybe protect the environment. Chanting “We Want Trump!” Love France."
  twitter.com/realDonaldTrump/status/1071382401954267136

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • berek_p 09.12.18, 16:21
  Trump zostanie francuskim cesarzem a legia z cudzoziemców zostanie rozpędzona na cały świat.
  A Paris to nie cała Francja. Może to będzie druga ukraina big_grin
 • rosjaiswiat1 09.12.18, 17:38
  Janukowicz placze, ogladajac te zdjecia:
  https://cont.ws/uploads/pic/2018/12/FRANCE-PROTESTS.JPG

  https://cont.ws/uploads/pic/2018/12/1544336431_swojqv-ayus.jpg

  https://cont.ws/uploads/pic/2018/12/1544336403_kloodcj-toe.jpg
  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • eva15 09.12.18, 18:57
  Oj, głupi był ten Janukowicz, oj głupi...
 • rosjaiswiat1 09.12.18, 19:55
  eva15 napisała:

  > Oj, głupi był ten Janukowicz, oj głupi...

  A mial wszystkie mozliwosci, zeby majdan byl rozpieprzony w pare godzin.  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • berek_p 09.12.18, 22:10
  Niech i żabojady mają swój tien an men
 • eva15 09.12.18, 22:18
  Wycofał się ze strachu przed opinią Zachodu.
 • rosjaiswiat1 09.12.18, 22:42
  eva15 napisała:

  > Wycofał się ze strachu przed opinią Zachodu.

  Nie on pierwszy, i nie on ostatni. Asad nie wycofal sie, i dlatego zyje, i Syria ma przyszlosc.


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • rosjaiswiat1 10.12.18, 19:13

  Jak juz podliczyli, na ta chwile straty wynosza ca 1 mld Euro, i jesli wydluza sie, to ostatnie turysci zrezygnuja z wyjazdow do Paryzu. Wtedy straty moga wyrosna wielokrotnie.
  Wzrost PKB, liczony kwarta do kwartala, spadl dwukrotnie, co poskutkuje dodatkowa strata 5.4 mld Euro. Straty handlarze dopiero podliczaja sie. Wiec lekko liczac, 10 mld Euro poszlo sie jeb.ac

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka