Dodaj do ulubionych

Merkel jak św. Piotr. Opoka nowego kościoła

07.12.18, 23:05
Podczas gdy Francuzi, sterowani z tylniego siedzenia, czy nie sterowani, walczą o prawdziwe zmiany, w Niemczech wygrała właśnie opcja, by NICZEGO nie zmieniać. Szefem partii CDU został klon Merklowej o ciężkim nawet dla Niemców nazwisku do wymówienia: Annegret Kramp-Karrenbauer, więc nazwano klona w skrócie AKK.

Ostatnia nadzieja na to, że Merklowa nie dociągnie do końca swej kadencji, czyli do wyborów w 2021 r. odpłynęła w siną dal. Merkel dostała na kolejne 2 lata wolną rękę, by dokończyć dzieła, którego się podjęła.
Forbes wiedział, co pisze tytułując ją kilka dni temu po raz kolejny "najpotężniejszą polityk świata". Zrobił to przed dzisiejszymi wyborami CDU, tzw. wolny świat postawił na Merkel i wygrał.
Merkel to taki św. Piotr globalizmu. Opoka światowego kościoła wartości neoliberalnych.
Edytor zaawansowany
  • rosjaiswiat1 09.12.18, 18:25
    Na rosyjskim portalu vesti okazal sie taki tekst:
    Крамп-Карренбауэр пересмотрит миграционную политику Меркель
    www.vesti.ru/doc.html?id=3092768&cid=5
    A w nim takie slowa:"Преемница Ангелы Меркель на посту председателя германской партии Христианско-демократический союз (ХДС) Аннегрет Крамп-Карренбауэр заявила, что собирается пересмотреть миграционную политику своей предшественницы."
    I w zwiazku z tym takie pytanie: W jaki sposob AKK moze cos zrobic, jesli Merkel nadal jest kanclerem, a sama AKK jest tylko liderem jednej z partii na politycznej arenie Niemiec, i do tego w nienajlepszej kondycji?

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
  • pimpus18 09.12.18, 18:49
    Merkel się utrzyma do następnych wyborów krajowych. Od pewnego momentu będzie już tylko przeszkadzać.

AKK raczej rozumie, że samowolne otwarcie granic było błędem - ale to nie jest na jej koncie: tu jest różnica między nią a Merkel.
    Jak się to ma do Brexitu i dlaczego o tym nikt nie mówi, też mówi wszystko.

• monalisa2016 09.12.18, 19:23
    pimpus18 napisał:

> Merkel się utrzyma do następnych wyborów krajowych. Od pewnego momentu będzie j
    > uż tylko przeszkadzać.
    >
    Skad ta pewnosc? Ja nie jestem pewna czy dotrzyma do konca roku a co mowic do konca kadencji. Jak nie ustapi CDU a tym Merkel z aborcja do 9 miesiaca ciazy koalicja moze sie rozpasc, A. Nahles (szefowa SPD) walczy o przetrwanie na stolku tak jak i istnienia SPD. Najblizszy termin przydatnosci Merkel na stolku kanclerza jest przewidziany do 26.05.2018, co dalej zobaczymy.

> AKK raczej rozumie, że samowolne otwarcie granic było błędem - ale to nie jest
    > na jej koncie: tu jest różnica między nią a Merkel.
    > Jak się to ma do Brexitu i dlaczego o tym nikt nie mówi, też mówi wszystko.
    >

Jakim bledem skoro popiera Merkel w kazdej jocie?

W calej Europie (unii) gotuje sie jak w garku z wrzadkiem, Francja demonstruje "Macron demission", w Belgi rozpadl sie rzad z powodu M-paktu, Holadia demonstruje i zada Nexitu, w Wloszech demonstracje przeciw Brukseli, w Grecji, Hiszpanii to samo, Szwecja nie potrafi zbudowac rzadu z powodu tego co przyspozyla Unii Merkel wraz z eurokolchoznikami, Niemcy probuja niemrawo nasladowyc a rzadzacy w Brukseli jak i w Paryzu zapadli sie pod ziemie. Wiec zamim cos napiszesz pomysl, poczytaj i pisz zmyslonych rzeczy. smile

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
    Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
  • monalisa2016 09.12.18, 19:31
    Koryguje, powinno byc:
    i NIE pisz zmyslonych rzeczy.

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
  • pimpus18 09.12.18, 19:48
    Ta seria wyborów na wschodzie na pewno skręci jej kark. Ona już teraz praktycznie nic nie może, podążać za nią w niebyt, chętnych raczej nie będzie.

Czy Merkel sprzyjała tendencjom odśrodkowym i kłopotom w innych krajach w Europie czy nie?

Popiera Merkel, ale werbalnie, dużo w tym grzeczności. Dalej brnąć tą samą drogą?

Taka głupia na pewno nie jest.

To ja mam więcej myśleć, czy może tobie dobrze by to zrobiło?
  • monalisa2016 09.12.18, 19:55
    pimpus18 napisał:

> Ta seria wyborów na wschodzie na pewno skręci jej kark. Ona już teraz praktyczn
    > ie nic nie może, podążać za nią w niebyt, chętnych raczej nie będzie.
    >

Jak to jest z toba, przed chwila twierdziles ze wytrzyma do konca kadencji a teraz wioslujesz spowrotem?
    Ja nie jestem pewna z kazdym dniem czy Merkel go przetrwa a ty do konca kadencji, konflikt w GroKo sie zaostrza i czy nie skonczy sie tak jak skonczylo sie dzis w Belgii.

--
    =================
  • pimpus18 09.12.18, 20:12
    Nie wiosłuję spowrotem. Merkel nigdy nie lubiłem z bardzo wielu powodów, których dostarczyła przez całą swoją karierę.

No, dobrze, że chociaż zapytałaś. Tutaj piszący są raczej samowastarczylni i nie zniżają się do dyskusji.

Po co właściwie Merkel ma przetrwać do końca kadencji? Oto jest pytanie.

Oni tam też nie lubią dyskutować.

Zastanów się w wolnej chwili: właściwie dlaczego?

Słyszałaś kiedy to: sapere aude?

Nie patrz i sama się nad tym zastanów. Spytaj o to znajomych, będzie ciekawie.

• monalisa2016 09.12.18, 20:56
    Pimpus zeby zrozumiec stosunek Merkel do CDU trzeba znac wiele rzeczy, juz nie pamietam w ktorym roku chyba 3 lata wstecz prawie cala CDU wypowiedziala sie przeciw podwojnemu obywatelstwu co powiedziala nasza pani na postanowienia prawie calej partii? Cytuje z pamieci, ze za jej rzadow nie bedzie zniesione podwojne obywatelstwo, tu masz najlepszy przyklad ze partia CDU dla niej nic nie znaczy. Druga sprawa, Merkel nigdy nie wstepowala do CDU, w jaki sposob sie tam znalazla powinna te sprawe upublicznic. Jeden z austrackich dziennikarzy upublicznil zaraz po wyborach Merkel na kanclerza Niemiec swoje pierwsze spotkanie z przyszla kanclerz Niemiec jakie mial zrobila na nim wrazenie w dniu otwarcia szlabanu miedzy BRD i DDR, nie bylo one pochlebne w stosunku do BRD jak i jego spolecznstwa. Tez tez miedzy innymi wyszlo na jaw jak przylapano nasza pania na granicy PL/DDR za czasow przewrotu w Polsce z agitacyjnymi ulotkami przeciw Solidarnosci jak i przewrotowi w Polsce, szkoda ze ja wtedy nie zaaresztowano, mielibysmy spokoj w panstwie i Europie. smile, smile Wychodzi coraz wiecej na jaw, a ona z jej zawlaszczonymi mediami jak po teflonie po nich wszystko splywa. smile
    Wiec Pimpus nie usprawiedliwiaj sie teraz niezbyt dobrymi argumentami ze nie wioslujesz spowrotem masz po prostu na ten temat malo wiedzy piszac ze ona bedzie rzadzic do konca kadencji. Tego ona sama nie wie, tak samo jak i my, najpozniej 26.05.18 (i ta data jest pod znakiem zapytania) pokaze skoro nie wczesniej.

--
    =================
  • pimpus18 09.12.18, 21:35
    Ja nie napisałem nigdy, że Merkel będzie rządzić do końca kadencji, może coś źle przeczytałaś, możesz znaleźć ten fragment?

Monalisa, cały czas wracasz do przeszłości, a może byłoby lepiej skoncentrować się na przyszłości? Wysunąć jakieś konkretne propozycje i dalej iść tą drogą i tak prowadzić dyskusję kierując ciężar na ten temat.

Nie masz wrażenie, że wiele tych aspektów, które tu poruszyłaś, są jakieś takie małostkowe i mało konstruktywne, dobrze za to działające na ludzi mało rozgarniętych. W Polsce jest tego pełno, to mnie się od dawna rzuca w oczy.
  • monalisa2016 09.12.18, 21:49
    pimpus18 napisał:

> Ja nie napisałem nigdy, że Merkel będzie rządzić do końca kadencji, może coś źl
    > e przeczytałaś, możesz znaleźć ten fragment?
    >
    Ja tego nie napisalam. smile
    Cytat:
    pimpus18 09.12.18, 18:49
    Merkel się utrzyma do następnych wyborów krajowych. Od pewnego momentu będzie już tylko przeszkadzać.

> Monalisa, cały czas wracasz do przeszłości, a może byłoby lepiej skoncentrować
    > się na przyszłości? Wysunąć jakieś konkretne propozycje i dalej iść tą drogą i
    > tak prowadzić dyskusję kierując ciężar na ten temat.
    >
    Jak sadzisz przyszlosc ma byc inna?

> Nie masz wrażenie, że wiele tych aspektów, które tu poruszyłaś, są jakieś takie
    > małostkowe i mało konstruktywne, dobrze za to działające na ludzi mało rozgarn
    > iętych. W Polsce jest tego pełno, to mnie się od dawna rzuca w oczy.

Malostkowe rzeczy ktore ksztaltowaly i ksztaltuja nadal styl rzadzenia Merkel. smile

--
    =================
  • pimpus18 09.12.18, 22:15
    No dobrze, że to napisałaś, bo cały czas nie wiedziałem, o co Ci chodzi.

Tak, tak myślę, że Merkel utrzyma się do wyborów krajowych - szkoda, że tak późno one będą, ale nic na to nie poradzimy.
    Jej kadencja wygasa w 2021 - myślę, że do jej końca nie dociągnie, szkoda czasu dla nas wszystkich - i o to mi chodziło.
    Po prostu nieporozumienie.

Przyszłość trzeba kształtować, sama się nie ukształtuje - i trzeba to robić umiejętnie, przejąć inicjatywę, jak rozumiesz, nie jest to proste.
    Możemy jeszcze kiedyś podyskutować, no nie wszystko na raz.

Ja nie jestem przekonany do AfD, chociaż dobrze, że są. Oprócz uchodźców (kluczowy dzisiaj tamat) w innych sprawach są mało przekonywujący. Niestety.

Na wyborach będę głosował na nich.
  • monalisa2016 09.12.18, 23:23
    pimpus18 napisał:

> No dobrze, że to napisałaś, bo cały czas nie wiedziałem, o co Ci chodzi.
    >
    > Tak, tak myślę, że Merkel utrzyma się do wyborów krajowych - szkoda, że tak póź
    > no one będą, ale nic na to nie poradzimy.
    > Jej kadencja wygasa w 2021 - myślę, że do jej końca nie dociągnie, szkoda czasu
    > dla nas wszystkich - i o to mi chodziło.
    > Po prostu nieporozumienie.

Nie jestem tego pewna czy sie utrzyma, na nasze wielkie systemowe partie nalezy patrzec z perspektywy swiatowych zmian poniewaz one maja wielki wplyw na zmiany zachodzace takze w naszym kraju, znaczy w Niemczech. Zurzyte stare zabawki ktore sie spoleczenstwu zuzyly wrecz skunlily sie powinno sie wymienic na nowe i tu ktos czegos nie pojmuje, probuje sie jeszcze bronic z takich czy innych wzgledow przez to nie ma odnowy z wyborem AKK partii.
    Sojrzmy na V. Kaudera zostal odrzucony, tu byla nadzieja ze cos sie ruszy w tej partii w dobrym kierunku i co? Jak szybko zostal postawiony szef frakcji CDU Ralph Brinkhaus do pionu i pod sciane? smile Wiec wybor AKK czy Ziemniaka nic tu nie zmieni, czas na odnowe zostal zaprzepaszczony ale jak spojrzymy co dzieje sie w Deutsche Bank, w przemysle samochodowym, Bayer-Monsanto, w ..., w EZB i na zewnatrz, sadze ze to zlamie nie tylko kark naszej pani ale tez samemu panstu Niemcy, zeby nie bylo jeszcze w tym roku game over.

A tak nawiasem bys zrozumial jak ksztaltuje sie poslusznosc czlonkow w wielkich systemowych partiach, czy to nie DDR2?

www.youtube.com/watch?v=NMAkY9JE96E

> Ja nie jestem przekonany do AfD, chociaż dobrze, że są. Oprócz uchodźców (klucz
    > owy dzisiaj tamat) w innych sprawach są mało przekonywujący. Niestety.
    >
    > Na wyborach będę głosował na nich.

A co nam pozostalo? Nic poza AfD albo Freie Wähler, albo BüSo, tez mnie nie przekonuja ale nie mamy nic poza ta opozycja.

--
    =================
  • eva15 09.12.18, 20:15
    1. krokiem było wyrzucenie Maasena
    2. krok to objęcie AfD kontrolą Urzędu Ochrony Konstytucji. Nowy szef jest posłuszny i już nad tym ostro pracuje
    3. krok to zakaz

To, że dojdzie do 3. kroku jeszt mało realne, ale wystarczy kontrola (2. krok) by wielu tzw. porządnych ludzi wystraszyć i odstraszyć od głosowania na AfD.

• rosjaiswiat1 09.12.18, 20:12
    pimpus18 napisał:

> Merkel się utrzyma do następnych wyborów krajowych. Od pewnego momentu będzie j
    > uż tylko przeszkadzać.

O jakie wybory krajowe Tobie chodzi?

> AKK raczej rozumie, że samowolne otwarcie granic było błędem - ale to nie jest
    > na jej koncie: tu jest różnica między nią a Merkel.

To i Merkel juz rozumie, ale juc nic nie da sie zrobic.

> Jak się to ma do Brexitu i dlaczego o tym nikt nie mówi, też mówi wszystko.

Brytyjczycy zaglosowali za Brexitem, poniewaz liczyli na to, ze w ten sposoob pozbeda sie emigrantow, ktore ich zdaniem odbieraja im miejsca pracy. To oczywiscie jest glupota, ale tak to przecietny Brytyjczyk widzial.

--
  • eva15 09.12.18, 20:18
    >To i Merkel juz rozumie, ale juc nic nie da sie zrobic.

Jak NIC się nie da zrobić? Trzeba przynajmniej teraz zamknąć granice. A Merkel nie chce i nadal wchodzą do Niemiec setki tys. ludzi rok w rok.

--
    P_f o Polkach w Niemczech:
    "Polin w Niemczech brzmi troche jak kobieta lekkich obyczajow".

Feluś zachwycony F-22 i zniesmaczony pilotami nie umiejącymi latać bez tlenu:
  • rosjaiswiat1 09.12.18, 20:38
    eva15 napisała:

> Jak NIC się nie da zrobić? Trzeba przynajmniej teraz zamknąć granice. A Merkel
    > nie chce i nadal wchodzą do Niemiec setki tys. ludzi rok w rok.

I u tych setek tysiecy ludzi sa bardzo liczne rodziny, ktore w ramach jednoczenia rodzin trzeba bedzie przyjac. Ewa, juz nic Niemcy nie uratuje smile

--
  • pimpus18 09.12.18, 20:43
    Priwiet Igor,

no właśnie ten Brexit ma Merkel na sumieniu.

Ale Merkel to zrobiła, a AKK nie.

de.wikipedia.org/wiki/Liste_voraussichtlicher_Wahltermine_in_Deutschland

Wybory krajowe (Landtagswahlen) w Brandenburgii, Turyngii, Saksonii.
  • rosjaiswiat1 09.12.18, 21:35
    pimpus18 napisał:

> Priwiet Igor,

Priwiet, Pimpus! Czemu tak rzadko wpadasz?

> no właśnie ten Brexit ma Merkel na sumieniu.
    > Ale Merkel to zrobiła, a AKK nie.

Brytyjskie wladze maja sporo wlasnych grzechow na sumieniu w tej kwestii, ale na pewno obrazki z Calais przekonali nie jednego Brytyjczyka w tym, ze z UE trzeba spieprzac jak najpredziej.

> Wybory krajowe (Landtagswahlen) w Brandenburgii, Turyngii, Saksonii.

Dzieki.

--
  • eva15 09.12.18, 21:54
    Tak, jesienią 2019 jest szereg wyborów w landach (krajach związkowych) byłej NRD. Rząd ma ca 9 miesięcy, by urodzić zakaz AfD, bo jeśli tego nie zrobi, to przegra na wschodzie z kretesem.

Zabronić AfD będzie trudno, jak już pisałam, ale zapewne uda się dyfamacja tej partii poprzez objęcie jej kontrolą Urzędu Ochrony Państwa. Postawienie AfD pod oficjalny pręgierz jako partii nazistwskiej, antydemokratycznej skutecznie zredukuje ilość jej wyborców, w każdym razie na to liczy rząd.
  • eva15 09.12.18, 18:52
    Nie zwracaj uwagi na to, co AKK plecie. Szkoda czasu, linia Merkel będzie kontynuowana. We wtorek Niemcy podpisują pakt migracyjny ONZ, to by było tyle na polu zmian w sprawie migracji...
  • pimpus18 09.12.18, 19:02
    Nie sądzę.

Dlaczego myślisz, że kobiety po menopałzie tak lubią uchodźców?

Ten Merz byłby a priori lepszy?

No Merkel żadnego paktu nie potrzebowała
  • rosjaiswiat1 09.12.18, 20:16
    eva15 napisała:

> Nie zwracaj uwagi na to, co AKK plecie.

Ja zainteresowalem sie jej wypowiedzia tylko dlatego, ze nie bardzo rozumiem, jakie ona ma narzedzia, zeby zmienic polityke Niemiec.

--
  • eva15 09.12.18, 20:18
    Ona nie ma żadnych skutecznych narzędzi.
  • rosjaiswiat1 09.12.18, 20:38
    eva15 napisała:

> Ona nie ma żadnych skutecznych narzędzi.

I tak wlasnie myslalem.

--
  • monalisa2016 09.12.18, 18:58
    Sa to puste slowa AKK na mlyn by zapobiedz podzielenia sie CDU, po wyborze jak i przemowieniu na zjezdzie jednego z konserwatywnych politykow z Baden Württemberg ktory nazwal podpisanie paktu w Marakeszu zdrada Niemiec nastapila fala wystapien z CDU poniewaz konserwatywne skrzydlo zagrozilo utwarzeniem wlasnej konserwatywnej partii. Wiec by ratowac zawodowi politycy posluzyli sie parplami ktore nie maja zadnego wplywu na decyzje Merkel.

--
    =================

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka