Dodaj do ulubionych

Co słychać w Wenezueli ?

11.12.18, 13:27
Czy jest szansa by kraj podniósł się z tragicznej sytuacji finansowej ?
www.rt.com/business/446144-venezuela-hyperinflation-over-million-parliament/
Ostatni też przyleciały bombowce Tu 160 na wspólne manewry, czy to oznacza , że Rosja bardzej zaangażuje się?
Mieli pomoc Chińczycy...

--
Optyka której nie znosi cenzura
pl.sputniknews.com
twitter.com/kacapmsk
alexjones.pl/
Edytor zaawansowany
  • rosjaiswiat1 11.12.18, 15:23
    brat_kryzysa napisał:

> Czy jest szansa by kraj podniósł się z tragicznej sytuacji finansowej ?

Sytuacja finansowa Wenezueli nie prosto tragiczna, a katastroficzna, i chyba nikt nie wie, jak Wenezuela z tego wyjdzie, bez ogloszenia bankructwa, oczywiscie oprocz mnie smile.

> Ostatni też przyleciały bombowce Tu 160 na wspólne manewry, czy to oznacza , że
    > Rosja bardzej zaangażuje się?

Rosja caly czas wspiera Wenezuele, ale mozliwosci Rosji nie sa bezgraniczne.

> Mieli pomoc Chińczycy...

I pomagali caly czas, oczyiwiscie nie darowiznami, a kredytowaniem. Dlug Wenezueli wobec Chin, jak sie nie myle, wynosi obecnie ca 60 mld USD. Wenezuela rozlicza sie z Chinami dostawami ropy, ale i z tym sa duze problemy, poniewaz wenezuelska ropa jest bardzo ciezka, i bez rozcieczenia tej ropy nikt jej nie kupuje, wiec Wenezuela musi importowac tak zwana lekka rope. Glownym dostawcem tej ropy, a bardziej dokladnie gazowego kondensatu, sa USA. I ostatnio Amerykanie robia duze problemy z tym, poniewaz znaczaco zmniejszyli import wenezuelskiej ropy. Wiec jednym z tematow rozmow rosyjsko-wenezuelskich na pewno wkrotce bedzie dostawa rosyjskiego kondensatu gazowego do Wenezueli. Biorac pod uwage, ze koszty wydobycia ropy w Wenezueli sa bardzo niskie, a gazowego kondensatu w Rosji jest mnostwo, i tak naprawde jest produktem ubocznym, to sens w dostawach kondensatu widze duzy. I moze dodam - dlug Wenezueli wobec Rosji wynosi 15 mld baksow. Wiec Rosja jest zainteresowana w tym, zeby Wenezuela nie stala bankrutem

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
  • brat_kryzysa 11.12.18, 17:08
    Amerykanie licza , ze po zawieruchach to oni znow poloza lape na wenezuelskiej ropie bo jest im ona potrzebna z uwagi na to ze znacznie wiecej pozyskuja kondensatu i lekikej ropy. Koszt wyslania rosyjskiego kondensatu jest chyba dosc wysoki, poza tym statki musza przeplynac przez newralgiczna ciesnine panamska.Dobrze byloby gdyby Rosja silniej zapuscila korzenie w tym kraju, Kuba nie wydaje mi sie interesujaca.
    Co do Chin, zamiast dawac kredyty mogli wymuszac reformy.
    Wenezulea szanse ma na stabilizacje odchodzac od socjalistycznej utopii, stworzyc dogodne otoczenie biznesowe

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • rosjaiswiat1 11.12.18, 17:28

Koszty transportu rosyjskiego kondensatu nie beda duze, i oczywiscie zadnej ciesniny (chyba tobie chodzilo o kanal) Panamskiej przeplywac tankowcy nie musza, poniewaz nie ma zadnego sensy wysylac tankowcy okrezna droga przez oceah Spokojny, gdyz gazowego kondensatu jest pod dostatkiem na zlozach, znajdujacych sie w europejskiej czesci Rosji, wiec maja prosta droge przez ocean Antlantycki.
    I dla mnie jest oczywwistym, ze Chiny nie sa wstanie zaprowadzic jakie kolwiek reformy w Wenezueli, poniewaz nie maja zadnego doswiadczenia w tym temacie. Bo wszystko co robilo sie w Chinach, jako reformy, robilo sie przy pomocy zachodu, wiec takie chinskie doswiadczenie Wenezueli nie pomoze.

--
  • brat_kryzysa 11.12.18, 18:42
    Oczywiscie ze chodzi o kanala panamski, Igorze a gdzie chcialbys sprzedawac pozniej rope?? bo ja do Azji wschodniej gdzie osiaga najwyzsze ceny.POnoc Chiny mialy sie zabrac za budowe drugiego kanalu, ale to troche potrwa; w kazdym razie warto Rosji zbudowac przyczolek w tym regionie

--
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • rosjaiswiat1 11.12.18, 18:54
    brat_kryzysa napisał:

> Oczywiscie ze chodzi o kanala panamski, Igorze a gdzie chcialbys sprzedawac poz
    > niej rope?? bo ja do Azji wschodniej gdzie osiaga najwyzsze ceny.

Ale to wenezuelska ropa, wiec zanim ja sprzedac, trzeba najpierw ja rozcieczyc, bo w takim stanie ona nie nadaje sie do handlu. Oczywiscie mozna byloby gdzies blizej odbiorcow mieszac ciezka rope z kondensatem, ale dlatego trzeba budowac odpowiednia infrastrukture, ktora juz istnieje w Wenezueli. Brat..., to naprawde nie sa tak proste sprawy, zeby my tu bez wiekszych problemow mogli rozwiazac.

>POnoc Chiny mi
    > aly sie zabrac za budowe drugiego kanalu, ale to troche potrwa; w kazdym razie
    > warto Rosji zbudowac przyczolek w tym regionie

I taki kanal bedzie na pewno zbudowany, bo potrzeba w nim istnieje. Wtedy eksport wenezuelskiej ropy, jako przyklad, bedzie o wiele bardziej oplacalny do Azji.

--
  • boavista4 11.12.18, 20:25
    to bedzie atak przy pomocy proxy. Dlatego musialo nastapic obalenie rzadu w Brazyli. Nowy prezydent Brazyli juz nnastawia ludnosc swojego kraju przeciw Brazyli. A z drugiej strony jest zamerykinozowana Kolumbia, a wiec nalezy sie spodziewac nastepna wojenke w 2019 roku.
    Nie bedzie to latwe bo cala Poludniowa Ameryka to jedna wielka beczka prochu: moze byc wojna domowa w Brazyli, i Kolumbi, Panama to tez nic pewnego, nie mowiac o tym ze utrzymanie posluszenstwa na Bliskim Wschodzie tez jest kosztowne. Chiny i Rosja tez nie bedza sie przygladac z zalozonymi rekami. Konflikt bedzie asymetryczny, wojna na wytrzymalosc Ameryki. Jak dlugo Ameryka bedzie w stanie byc policjantem coraz wiekszego terytorium, to bedzie gorsze niz Afganistan dla ZSRR.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka