Dodaj do ulubionych

Duza konferencja prasowa Prezydenta Rosji

20.12.18, 13:13
Kazdy moze sledzic praktycznie na zywo.
dla znajacych angielski:

en.kremlin.ru/events/president/news/59455
Dla znajacych rosysjki:
kremlin.ru/events/president/news/59455
--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
Edytor zaawansowany
  • rosjaiswiat1 20.12.18, 14:34
    Wiec mozna juz co nie co powiedziec o glownych tezach gloszonych przez Putiina.
    Oczywiscie nas wszystkich interesuje pozycja Putina w sprawach miedzynarodowych, o tym i proponuje pogadac.
    Putin o wojnie atomowej - on wierzy w to, ze ludzkosc ma tyle zdrowego rozsadku, ze do niej nie doprowadzi. (Я исхожу из того, что у человечества хватит здравого смысла и чувства самосохранения для того, чтобы не доводить до крайностей.)
    Putin o incydencie w ciesninie Kerczenskiej - wylacznie dla podjecia ratinga Prosiaczka przed wyborami.( Удалась [провокация] или не удалась? Ну, с точки зрения повышения рейтинга — может быть. Потому что рейтинг у Петра Алексеевича вроде подрос. Он с пятой позиции переместился где-то на вторую-третью, там колебания, по-моему, происходят где-то в районе 12%.)
    Putin o Donbasie - Rosja robi wszystko, zeby pomoc ludziom, mieszkajacym na Donbasie i nie pozwoli zrobiic im krzywde. (И будем это делать дальше, потому что попытка решить вопросы политического характера с помощью силы, а мы видим это на протяжении нескольких лет со стороны сегодняшней киевской власти, это происходит до сих пор, — они обречены на провал. Вот это надо понять.)
    Putin o stosunkach z Ukraina - Rosja jest zainteresowana w tym, zeby na Ukrainie byl pokoj i dobrobyt. (Товарооборот между Украиной и Россией, несмотря на все усилия сегодняшних киевских властей, растет, в том числе [он] вырос за уходящий год.)
    Putin o tym, dlaczego zachod wprowadza sankcje wobec Rosji - to odpowiedz na ten fakt, ze Rosja powrocila w swiat duzej polityki. (Появляется мощный, сильный игрок, с которым нужно считаться, а не хочется. Совсем еще недавно думали, что страны такой больше нет, а оказывается, есть и надо с ней считаться.)
    Putin o pozytywnych efektach sankcje - oprocz minusow, sankcje daja i pozytywny efekt. ( У нас доля отечественного транспортного машиностроения в 2017 году составила 98%, в автомобилестроении — 85% и по некоторым другим ключевым направлениям тоже где-то в районе 80%.)
    Putin o podwojnej moralnosci zachodu - w UK byla sprawa Skrypalej, w ktorej nikt nie zginal. Przeciwko Rosji wprowadzono mnostwo sankcje. Saudowie zabili dziennikarza, i nic.(Хашогги убит, это очевидно — все это признали. Скрипаль, слава богу, жив. Тем не менее в отношении России там куча санкций, не переставая до сих пор об этом говорят, а во втором случае — тишина. Полная.)
    Putin o wycofaniu wojsk amerykanskich z Syrii - w sumie to jest dobra rzecz, ale do konca trudno w to uwierzyc. (Что касается вывода, то я не знаю, что это такое. США присутствуют в Афганистане уже 17 лет, говоря о выводе войск. Мы пока не видим признаков вывода, но не исключаем, что это возможно. Тем более, что мы двигаемся по пути политического урегулирования.)
    Putin o wspolprace z Chinami - Rosja i Chiny rozwiazali wszystkie problemy, ktore byli w przeszlosci, i wspolpraca chinsko-rosyjska sluzy na korzysc calego swiata. (Мы сотрудничаем очень активно на международной арене, российско-китайское взаимодействие на международной арене, безусловно, является фактором, оздоровляющим международную обстановку, фактором стабильности и прогнозируемости ситуации на мировой арене.)
    Putin o protestach we Francji - protesty popiera zdecydowana wiekszosc Francuzow i wladze francuskie same sobie sa winne. (События во Франции — они связаны, конечно, с повышением цен на бензин, на "дизельку". Но послужили, скорее всего, триггером, спусковым механизмом, после чего выплеснулось недовольство в целом. Причем это коренные французы, в основном. По последним данным, [протест] поддерживается большим количеством населения — 70 с лишним процентов.)
    Putin o rosyjsko-brytyjskich stosunkach i Brexcie- stosunki w slepym zaulku z winy UK, a do brexitu Rosja nic nie ma. (Но пускай они сами решают, это не наше дело. А то опять нас обвинят в чем-нибудь)
    Putin o tym, czy spotka sie on z Trumpem - Biorac pod uwage wewnetrzna sytuacje w USA, trudno o tym cokolwiek powiedziec. (Я не знаю. Я много раз говорил о том, что мы готовы [к такой встрече].Сейчас поменяется власть в Конгрессе — почти наверняка, на 100% можно прогнозировать, что будут новые атаки на действующего президента. Сможет ли он в этих условиях выйти на какой-то прямой диалог с Россией — я не знаю, это надо у них спрашивать.)

To tak napredko o najwazniejszym smile

--
  • boavista4 20.12.18, 14:51
    Konferencja byla dluga, dlatego ziekuje ci za streszczenie. Zreszta moj rosyjski nie jest na tyle dobry zeby poniat wsio. Putin mowi prawde, w czym rozni sie zasadniczo od swoich zachodnich partnerow.
  • rosjaiswiat1 20.12.18, 14:59
    boavista4 napisał(a):

> Konferencja byla dluga, dlatego ziekuje ci za streszczenie.

To co napisalem trudno nazwac strzeszczeniem, bo to tylko maly fragment tego, o czym mowilo sie na konferencji prasowej. Ja po prostu strzeszczylem tylko to, co moim zdaniemmoze zainteresowac was.

> Zreszta moj rosyjski nie jest na tyle dobry zeby poniat wsio.

Dlatego wkleilem link do tekstowej wersji tej konferencji w tlumaczeniu na jezyk angielski, ale trzeba zaczekac, az wszystko bedzie przetlumaczono..

>Putin mowi prawde, w czym rozni sie zasadniczo od swoich zachodnich partnerow.

I dlatego oni Go nie lubia i boja sie smile

--
  • boavista4 21.12.18, 06:11
    like Diamond and Silk! absolutna zgoda!Ah meu Deus, agora é do Sr. Bolsonaro recorrer, para procriar mais crianças
  • amunicyjny1 21.12.18, 14:42
    Ja bym zapytał kiedy postawią most przez Lene w Jakucku
  • rosjaiswiat1 21.12.18, 16:52
    amunicyjny1 napisał(a):

> Ja bym zapytał kiedy postawią most przez Lene w Jakucku

Pytanie proste, ale odpowiedz jest bardzo trudna. Jest oczywistym, ze most w Jakucku jest potrzebny, ale jego wartosc bedzie niesamowicie duza (70 -80 mld ruble). Przy tym most tam jest potrzebny przez pare misiace w roku, bo wraz z nadejsciem mrozow otwieraja sie tak zwane "zimniki", a lod jest na tyle gruby, ze bez zadnych problemow wytrzymuje bardzo duze obciazenie. Tym nie mniej projekt budowy mostu juz zostal nie tylko opracowany, a i wszedl do planow infrastrukturalnych, wartych 7 trln ruble, wiec pytanie jak by spoznione smile

--
  • amunicyjny1 21.12.18, 17:51
    A jak zimnik ''robi się'' albo taje,rusza kra .to chuć tańcuj jak cie czas goni .A w planach to był od niepamiętnych czasów.Złośliwe ludki z nad Leny, mówią że pomieniali go na kerczeński
  • rosjaiswiat1 21.12.18, 18:14
    amunicyjny1 napisał(a):

> A jak zimnik ''robi się'' albo taje,rusza kra .to chuć tańcuj jak cie czas goni

Nie musisz o tym pisac czlowieku, ktory o Jakucji wie nie z doniesien prasowych. ja tam dorastal, wiec jak jest, wiem z wlasnego doswiadczenia.

> A w planach to był od niepamiętnych czasów.

Dokladnie od 38 lat, poniewaz po raz pierwszy powaznie zostanowili sie nad budowa mostu w roku 1980.

>Złośliwe ludki z nad Leny, mówią że pomieniali go na kerczeński

Jak nawet tak, to nie podlega dyskusji, ze most Kerczenski mial o wiele wiekszy prioritet, niz most w Jakucku. Chyba nie bedziesz temu zaprzeczac?

--
  • amunicyjny1 21.12.18, 18:36
    Nie musisz o tym pisac czlowieku, ktory o Jakucji wie nie z doniesien prasowych. ja tam dorastal, wiec jak jest, wiem z wlasnego doswiadczenia.

Przestań oceniać i szufladkować ludzi których nie znasz O tym, kto gdzie był,też lepiej się nie wypowiadaj,bo to brzmi żałośnie
  • rosjaiswiat1 21.12.18, 18:54
    amunicyjny1 napisał(a):

> Przestań oceniać i szufladkować ludzi których nie znasz O tym, kto gdzie był,t
    > eż lepiej się nie wypowiadaj,bo to brzmi żałośnie

Dla mnie ty jestes anonimowym forumowiczem, o ktorym nic nie wiem. Wiec nie probuje z toba nic robic. Ja tylko wskazalem tobie, ze w Jakucji ja dorastalem, wiec nie musisz mnie uswiadomiac to, co ja wiem i bez ciebie. Gdzie ty tu widzisz szufladkowanie?

p.s. jesli juz masz dosc dyskusji, to po prostu przerwi ja, a nie rob cyrku, bo wyglada to zalosnie.

--
  • amunicyjny1 21.12.18, 19:12
    Nie musisz o tym pisac czlowieku, ktory o Jakucji wie nie z doniesien prasowych

To nie cwaniakuj takimi tekstami

Druga sprawa , Jakucja ma prawie powierzchnie europy,więc być dorastać tam a znać,to dwie rożne sprawy. Także bez eksperckich tonów i trochę pokory bym zalecał
  • rosjaiswiat1 21.12.18, 20:08
    amunicyjny1 napisał(a):

> To nie cwaniakuj takimi tekstami

A niby czemu ty to przyjales pod swoim adresem? ja tylko tobie wskazalem, ze ja Jakucje znam nie z doniesien prasowych, a z wlasnego doswiadczenia. Wiec gdzie ty tu widzisz cwaniactwo?

> Druga sprawa , Jakucja ma prawie powierzchnie europy,więc być dorastać tam a z
    > nać,to dwie rożne sprawy. Także bez eksperckich tonów i trochę pokory bym zalecał

Pokore potrzebujesz ty, bo to ty wystepujesz tu jako ekspert od Jakucji. Ty mnie przypominasz Jasia dohtorka, ktory wszedzie byl i wszystko zna. Ale on chociazby pisze o tym, ze gdzies tam byl. Ty nic nie piszesz o sobie, i uwazasz, ze wszyscy musza domyslic sie, ze ty byles wszedzie i na wszystkim sie znasz. Wybacz, ale w wikipedii nic nie pisze sie o amunicyjnym pod numerem jeden, wiec jesli sam nie napiszesz cos o sobie, to nikt i nic o tobie nie bedzie wiedziec.

--
  • amunicyjny1 21.12.18, 20:31
    Pozwól że będę ignorować twoje przemyślenia
  • rosjaiswiat1 21.12.18, 20:34
    amunicyjny1 napisał(a):

> Pozwól że będę ignorować twoje przemyślenia

Mozesz ignorowac wszystko, wlacznie z wlasnym rozsadkiem, wiec nie musisz mnie o to pytac.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka