Dodaj do ulubionych

Wandalizm panstwowy

• rosjaiswiat1 21.12.18, 21:15
    Smutne! Ich zabili dwa razy! Pierwszy raz, gdy radzieccy zolnierze wyzwalali Polske od nazistowskich najezdzcow. Drugi raz ich zabili potomkowie tych ktorych oni wyzwalali, kasujac pamiec o nich. sad

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
  • boavista4 21.12.18, 22:16
    zadziwiajace, wiekszosc tych pomnikow znajdowala sie na ziemiach odzyskanych,. Teraz niepodlegosc panstwa polskiego jest pod znakiem zapytania. Ziemie odzyskane sa naprawde pod tymczasowa administracja polska, i zapewne wroca do Niemiec. Caly przemysl na tych terenach jest juz w rekach niemieckich. Z reszty Polski zrobia zydolandie . Musza wiec sklocic narody Polski i Rosji, zeby, czasami, nikomu nie wpadl do glowy pomysl sojuszu z Rosja.
  • eva15 21.12.18, 22:29
    Zdecydowanie przeceniasz potęgę Niemiec, mało chyba kumasz, co tu się dzieje. Niemcy idą równo po równi pochyłej.

Co do radzieckich pomników - to, co się dzieje jest obrzydliwe. Dla mnie to objaw bezsilnej zakompleksionej złości. Sił i środków nie wystarcza, by zrobić ponowną, wymarzoną wyprawę na Moskwę, wystarcza tylko w sam raz na to, by deptać groby i przewracać pomniki.
  • amunicyjny1 21.12.18, 23:03
    eva15 napisała:

>
    > Co do radzieckich pomników - to, co się dzieje jest obrzydliwe. Dla mnie to obj
    > aw bezsilnej zakompleksionej złości. Sił i środków nie wystarcza, by zrobić pon
    > owną, wymarzoną wyprawę na Moskwę, wystarcza tylko w sam raz na to, by deptać g
    > roby i przewracać pomniki.

Niszczenie pomników nigdy chwały nie przynosi,ale to nasza zasrana polityka

Ale takich rzeczy jak to,pojąc nie mogę

2003.novayagazeta.ru/nomer/2003/32n/n32n-s01.shtml
    ,Co to za kraj który pozwala by trupy chłopców którzy bronili ojczyzny walały się po polach.....po tylu latach

Żeby nie tacy ludzie i chwała im za to
    www.kp.ru/daily/26676.7/3698585/
  • rosjaiswiat1 21.12.18, 23:15
    amunicyjny1 napisał(a):

> Ale takich rzeczy jak to,pojąc nie mogę

_rawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak chowani byli polegli zolnierze na tam tej wojnie.

> ,Co to za kraj który pozwala by trupy chłopców którzy bronili ojczyzny walały
    > się po polach.....po tylu latach

Oni nie walaja sie po polach, a tylko leza w napredko wykopanych grobach w czasach walk. najwiecej podobnych grobow powstalo w pierwszych dwoch latach wojny. Wtedy armija czerwona caly czas cofala sie, wiec polegli byli zbierani i chowani w zbiorowych mogilach, i najczesciej bez zadnych oznak tego, ze to grob.
    Identycznie dzialalo sie i z cialami poleglych zolnierze niemieckich, rumunskich i innych, uczestniczacych w tej strasznej wojnie. I nikt z tego nie robi wielkiej afery. Ale, jak zwykle, w przypadku ZSRR, a obecnie Rosji, kazdy powod jest dobry, zeby kopnac "ruskich".

--
  • amunicyjny1 22.12.18, 00:23
    www.ridus.ru/news/201563

Gdzie padli tam zakopali,Przez tyle lat ciężko było ich pochować na cmentarzach jak ludzi. Parzcież po wojnie wiedziano gdzie są groby,byli świadkowie.Po co im pomniki, starczy kawałek cmentarzyka a jakby ich zidentyfikować to było by już ogóle coś dla rodzin.Przez ostatnie lata wolontariusze i tak dużo zrobili .Za sojuza nawet nie umiano policzyć ilu ludzi zginęło

W 45 z mojej okolicy wywieziono 600 osób [w tym z mojej rodziny ]śladu po nich nie ma,zgnili gdzieś w jakiś dole razem.Nawet nie ma gdzie świeczki zapalić.
  • rosjaiswiat1 21.12.18, 23:19
    eva15 napisała:

> Zdecydowanie przeceniasz potęgę Niemiec, mało chyba kumasz, co tu się dzieje. N
    > iemcy idą równo po równi pochyłej.

Dzis trafil sie mnie bardzo ciekawy tekst o Niemcach wschodnich, i o ich stosunku do Rosjan. Okazuje sie, ze wiekszosc wschodnich Niemcow postrzega Rosjan jako przyjaciol. Natomiast zachodnie Niemcy nadal uwazaja Rosjan za wrogow.

> Co do radzieckich pomników - to, co się dzieje jest obrzydliwe. Dla mnie to obj
    > aw bezsilnej zakompleksionej złości. Sił i środków nie wystarcza, by zrobić pon
    > owną, wymarzoną wyprawę na Moskwę, wystarcza tylko w sam raz na to, by deptać g
    > roby i przewracać pomniki.

Z pomnikami walczyc bardzo latwo, poniewaaz oni nie oddadza.

--
  • monalisa2016 22.12.18, 00:29
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> Dzis trafil sie mnie bardzo ciekawy tekst o Niemcach wschodnich, i o ich stosun
    > ku do Rosjan. Okazuje sie, ze wiekszosc wschodnich Niemcow postrzega Rosjan jak
    > o przyjaciol. Natomiast zachodnie Niemcy nadal uwazaja Rosjan za wrogow.

NIe jest tak, wschodnie naturalnie, zachodnie ci co maja wyprane mozgi, ci co nie wiedza kto jest ich prezydentem tak uwazaja. Natomiast swiatli, obudzeni obywatele sa bardzo dobrze ustosunkowani do Rosji, do innych krajow nawet do Polski. Przeszlo 80% Niemcow wypowiedzialo sie za utrzymywaniem dobrych stosunkow z Rosja, to chyba cos mowi. Taki sam jest stosunek do Polski.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
    Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
  • rosjaiswiat1 21.12.18, 23:16
    boavista4 napisał(a):

> Musza wiec sklocic narody Polski i Rosji, zeby, czasami, n
    > ikomu nie wpadl do glowy pomysl sojuszu z Rosja.

To im bardzo dobrze udaje sie.

--
  • monalisa2016 22.12.18, 00:32
    Pewne grupy maja w tym interes ekonomiczny jak i polityczny a ze naiwnego i latwowiernego latwiej jest wykorzystac tak jak Polske czy Ukraine, czy Rumunie, ...., albo Albanie na to sie nic nie poradzi.

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
  • amunicyjny1 22.12.18, 00:52
    Pomniki powinny zostać,Ale jednocześnie edukować, że z tym wyzwoleniem to nie tak prosto było.A doły w lesie dalej były w modzie,choć Hitler dawno zdechł
  • j-k 22.12.18, 00:12
    co historia Polski 1945-1956 dobitnie pokazuje.

mimo to nie jestem za niszczeniem sovieckich pomnikow , bo to jednak fragment polskiej historii

powinna byc Ustawa Sejmowa nakazujaca ich przeniesienie do "Miejsc Pamieci".
  • monalisa2016 22.12.18, 00:23
    Dlaczego do miejsc pamieci? Pomnik jest dowodem historii a zarazem ostrzezeniem przed mienionym czasem, powinien przypominac i ostrzegac: nigdy wiecej wojny! Byles w Wiedniu, gdzie stoi pomnik ACz.? Byles w Berlinie, gdzie stoi pomnik do ktorego co roku przyjezdzaja nocne wilki? Dlaczego pamiec historyczna ma byc schowana w miejscach pamieci?

--
    =================
  • j-k 22.12.18, 01:07
    Polsza - to nie Wieden i Berlin.

a bylem wszedzie smile

a jesli Polacy sobie ich w Centrach miast nie zycza - to przeniesc je do "Miejsc Pamieci"

Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
    dzialacz "S" w 1981.
  • amunicyjny1 22.12.18, 00:32
    j-k napisał:

> co historia Polski 1945-1956 dobitnie pokazuje.

Litwę,Łotwę. Estonię,tak wyzwolili że z mapy zniknęli.

Tak odnośnie mego poprzedniego postu .Może ci wolontariusze i moich ziomków znajdą i pochowają jak ludzi
  • boavista4 22.12.18, 05:26
    dzis spotkalem Polke i zaczalem od Polityki - Trump wycofuje woska z Syri i Afganistanu, zaoewne wojska te zostana przelokowane do Polski , albo gdzies blisko granic Rosji, c pani na to?
    - To bardzo dobrze, wreszcie bedzie wojna i zwyciezymy Ruskich!
    - alez kochana Pani , predzej ta armoia dopilnuje zeby Polacy oddali Niemcom co niemieckie, a z reszty zrobia Zydolandia , a na doatek Polska musi zaplacic Zydom 1 bilion zlotych.- nic o tym nie slyszalam , to jakas bujda. Ameryka to najwiekszy przyjaciel Polski, a Zydzi to madrzy ludzie.

Jak widzicie Polacy maja dobrze wyprane mozgi. Moze tylko czesc Polakow.
  • amunicyjny1 22.12.18, 10:10
    Niestety,jedni nie przeżyją dnia bez zrobienia laski USA,drugi jak nie obesra Rosji, to ma zmarnowany dzień,pasją następnego jest zaglądanie ludziom w rozporki.Liczy się tylko zrobienie komuś laski, albo dojebanie komuś,taką niestety mamy mentalność
  • rosjaiswiat1 22.12.18, 12:00
    Przede wszystkim Polska dostala wlasne panstwo, ze wszystkim atributami, ktorego w planach Hitlera nie bylo. Obecnie Polska ma najbardziej klarowna konfiguracje, jakiej nigdy nie miala - ma bardzo dobry dostep do morza, ma praktycznie monoetniczna ludnosc. O tym, ze wiele milionow zwykych Polakow dostalo realna mozliwosc awansu spolecznego wspominac nie bede.

--
  • rosjaiswiat1 22.12.18, 12:03
    amunicyjny1 napisał(a):

> Litwę,Łotwę. Estonię,tak wyzwolili że z mapy zniknęli.

Goowno prawda. Nie tylko nie znikneli, a i osiagneli duzy rozwoj cywilizacyjny, ktory oni bardzo ochocza przesrali wraz z rozpadem ZSRR. Obecnie konkuruja z Polakami o miejsce przy "zmywaku" na zachodzie, z zazdrooscia przygladajac sie murzynom, ktore wszystko, na co byli demoludy musza ciezko pracowac, dostaja za darmo.

--
  • brat_kryzysa 22.12.18, 12:52
    usmiercenie prawdziwej historii bedzie usmierceniem kraju w przyszlosci
    nie da sie budowac na klamstwie

--
    Optyka której nie znosi cenzura
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • rosjaiswiat1 22.12.18, 13:59
    brat_kryzysa napisał:

> usmiercenie prawdziwej historii bedzie usmierceniem kraju w przyszlosci
    > nie da sie budowac na klamstwie

Otoz to - panstwo bez przeszlosci nie ma przyszlosci.

--
  • amunicyjny1 22.12.18, 14:14
    Dziwna prawidłowość, najwięksi polscy forumowi ''patrioci'' siedzą na zmywakach w WB.A gdzie siedzą najwięksi forumowi patrioci Rosyjscy ?Też na zmywakach w WB.Dziwne nie....? `
  • rosjaiswiat1 22.12.18, 14:23
    amunicyjny1 napisał(a):

>A gdzie siedzą najwięksi forumowi patrioci Rosyjscy ?Też na zmywakach w W
    > B.Dziwne nie....? `

A potrafisz bez przejscia na osobowosci? Co ty mozesz wiedziec o tym, co komu w zyciu przydazylo sie?

--
  • amunicyjny1 22.12.18, 14:45

Wszyscy ci patrioci na zmywakach mają swoją historie.Tylko że po pewnym czasie dostają szajby, i zaczynają uczyć patriotyzmu tych.. którzy zostali w kraju....i pracują na jego rozwój Kto dał im do tego prawo.Ja takich patriotów olewam

--
  • rosjaiswiat1 22.12.18, 14:49
    amunicyjny1 napisał(a):

> Wszyscy ci patrioci na zmywakach mają swoją historie.Tylko że po pewnym czasie
    > dostają szajby, i zaczynają uczyć patriotyzmu tych.. którzy zostali w kraju...
    > .i pracują na jego rozwój Kto dał im do tego prawo.

Ja nie znam nikogo na tym forum, kto dostal szajby, i zaczyna "uczyć patriotyzmu tych.. którzy zostali w kraju...". Ty znasz takich?

>Ja takich patriotów olewam

Ja, jesli takowych spotkam, rowniez oleje, byc moze nawet cieplym moczem.

--
  • amunicyjny1 22.12.18, 19:44
    To spoglądnij w lustro, i możesz zaczynać rozpinać rozporek.Niczym nie różnisz się od polskich forumowych ''patryjotów'' siedzących na zmywakach w WB
  • rosjaiswiat1 22.12.18, 19:52
    amunicyjny1 napisał(a):

> To spoglądnij w lustro,

Popatrzylem, i nie widze tam nikogo, komu odbilaby szajba. A widze tam czlowieka, ktory jest w pelni czlowiekiem radzieckim, z czego jest bardzo dumny. I ja naprawde bardzo chetnie wrocilbym do swojej radzieckiej ojczyzny, ale niestety, jej juz nie ma. Wiec nie mam gdzie wracac i nie mam kogo pouczac.

>i możesz zaczynać rozpinać rozporek.

Czyzby chciales zrobic mnie laske? Otoz, ja nie z tych, mnie pociagaja wylacznie kobiety.

p.s. na tym proponuje zjechac ze mnie, bo nie bedzie nastepnej odpowiedzi z mojej strony, a tylko wywalenie postu, w ktorym bedziesz zajmowac sie sprawami personalnymi zalozyciela tego forum.

--
  • amunicyjny1 23.12.18, 09:46
    Cenzura w Rosji,ZSRR,FR zawsze miała się dobrze.To nigdy nie był kraj indywidualistów
  • rosjaiswiat1 23.12.18, 20:46
    amunicyjny1 napisał(a):

> Cenzura w Rosji,ZSRR,FR zawsze miała się dobrze.

Cenzura w carskiej Rosji miala sie dobrze, to fakt, ale tak samo bylo w wiekszosci krajow. W ZSRR formalnie cenzura nie istniala, chociaz doskonale dzialala autocenzura. A pisac o cenzurze we wspolczesnej Rosji moze tylko taki czlowiek, ktory o niej nic nie wie. Co do cenzury na forum "Rosja i swiat", to ona nie istnieje, czemu dowodem sa mnostwo postow, w tym i twoich, z trescia ktorych ja nie zgadzam sie kardynalnie. Jesli cos wywalam, to tylko smieci. Do takowych zaliczam i personalne wypady wobec innych forumowicze.

>To nigdy nie był kraj indywidualistów.

To prawda. Rosjanie zawsze byli silnie zwiazane ze wspolnota, stawiajac jego dobro wyzej od dobra jednostki. I warto zauwazyc, ze to nie robilo sie na sile, a tyle z wewnetrznej potrzeby kazdej jednostki. Wlasnie dlatego tak wiele rosyjskich zolnierze poswiecali wlasne zycia, zeby towarzyszy broni przezyli i wykonali zadanie. Przykladow jest mnostwo, wiec bez wiekszego trudu znajdziesz wzmianki o tym w necie.

--
  • wwwi.gil 24.12.18, 03:55
    Jezeli to jest panstwowy to tym gorzej dla panstwa i jego rzadu. Zaznaczam ze to nierzad Polski a tylko funkcjonujacy na zyczenie tych co uzywaja Polske do sklocania z Rosja.
    Wiemy kto to jest.
  • boavista4 24.12.18, 06:51
    Igor ma troche racji , ale rowniez trzeba widziec ze komunizm przyniosl ze soba zmiane wlasnosci, rewolucje pod kazdym wzgledem i te wszystko bardzo bolesne , przyczynilo sie do nienawisci, jest w dalszym ciagu wykozystywane przez naszych wrogow. Zwyciezstwo nad Niemcami umozliwilo egzystencje Europy w dzisiejszymk ksztalcie, a likwidacja komuny staje dzis zrodlem nowego globalnego konfliktu o nieobliczalnych rozmiarach. Pomniki zolnierzy radzieckich powinny pozostac pomnikami trudnej histori i naszego humanizmu.
  • rosjaiswiat1 24.12.18, 13:01
    boavista4 napisał(a):

> Igor ma troche racji

Ja mam nie troche racji, a tylko absolutna racje. Gdyby nie Armia Czerwona, to Polska po prostu nie istnialaby. Nie chodzi o to, komu co zabrali z Polakow, a komu co dali tym ze Polakom, a tylko o fizyczne istnienie panstwa polskiego, i Polakow jako jego obywatele.
    Czy PRL byl w pelni suwerenny? Oczywiscie ze nie. A czy wspolczesna Polska jest suwerenna? Odpowiedz rowniez stanowcza -nie. Byc w pelni suwerennymi panstwami, to przywileje dla niewiele krajow na swiecie. I nawet oni sa uzaleznione od roznych czynnykow.
    Co do tego, ze wraz z Armia Czerwona w Polsce doszlo do zmian ustrojowych.
    Tak, doszlo. I dzieki temu bardzo wiele Polakow, w tym i ci, kto obecnie obsiera PRL i ZSRR, dostali mozliwosc awansu spolecznego. I w ten sposob dziecko zwyklego rolnika, ktory bez zmian ustrojowych obecnie oralby swoj niewielki kawalek pola, za darmo dostal wyzsze wyksztalcenie, i obecnie obsiera PRL, twierdzac , ze w nim bylo samo zlo. Takich w obecnych elitach polskich - zdecydowana wiekszosc. Oni, bez PRL, byliby nikim, ale dzis oni sa kims, i oni nie chca pamietac skad oni pochodza.
    --
  • amunicyjny1 24.12.18, 14:14
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> Ja mam nie troche racji, a tylko absolutna racje. Gdyby nie Armia Czerwona, to
    > Polska po prostu nie istnialaby.

Gdyby nie dagawor z Hitlerem i późniejsza napaść,nie było by potrzeby ''wyzwalania'' Polski
    Nie było by wywożenia do łagrów,mordowania po lasach.Katynia
    ZSRR lubił mordować w imię ???? np 100000 tropów akcji Polskiej w 1938
  • rosjaiswiat1 24.12.18, 14:31
    amunicyjny1 napisał(a):

> Gdyby nie dagawor z Hitlerem i późniejsza napaść....

A dalej ja dodam od siebie:i wspolna, polsko-niemiecka napasc na czechoslowacje, to Hitler nie mialby tyle odwagi, zeby pozniej myslec o podboju swiata.
    To nie ZSRR stworzyl monstra Hitlera, a tylko zachod, liczac na to, ze ten monstr pojdzie na ZSRR. I byc moze politycy na zachod od Niemiec dobrze komnbinowali, ale poltycy na wschod od Niemiec nie rozumieli tego, ze zanim Hitler napadnie na ZSRR, musi w jakis sposob dojsc do jego granic. Oprocz tego oni nie wzieli pod uwage fakt, ze Stalin tez nie byl idiotem i mial plany dokladnie takie same, jak i jego zachodnie "partnerze", tylko Stalinowi chcialo sie, zeby Hitler poszedl, jednak, na zachod.

p.s. dalej mozecie dyskutowacc o tym wszystkim same, piszac historie od nowa.Ja nie mam zadnej checi pisac o tym samym po raz setny.

--
  • amunicyjny1 24.12.18, 14:37
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> amunicyjny1 napisał(a):
    >
    > > Gdyby nie dagawor z Hitlerem i późniejsza napaść....
    >
    > A dalej ja dodam od siebie:i wspolna, polsko-niemiecka napasc na czechoslowacje
    > , to Hitler nie mialby tyle odwagi, zeby pozniej myslec o podboju swiata.
    >

Też dołożyliśmy swoje
    A co z tym mordowaniem .Gdzieście podzieli np tych 600 z mojej okolicy.co wam złego zrobili?
    Albo ta akcja z 38, wziąsc i rozwalić 100000 ludzi,za co to ludzkie?
  • rosjaiswiat1 24.12.18, 15:03
    Ja juz dawno zaczelem domyslac sie, to pod nickiem amunicyjny1 piszesz ty. Nawet dawalem tobie to do zrozumienia. Przekonanie nabrallem, gdy ty zapomniales przelogowac sie, i na moje pytanie,, czy juz wyspales sie, dales odpowiedz zjako amunicyjny1. I od tej chwile tylko czekalem na ostateczny dowod. I dzis go dostalem.
    --
  • amunicyjny1 24.12.18, 15:17
    Masz dostęp do mego adresu email,w nim zawarte jest moje pełne imię i nazwisko.Ja nie potrzebuje ukrywać się za jakimiś xxxxxx .Także swoje chytre teorie daruj sobie i nie uprawiaj gówniarzerii, skoro nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie
  • rosjaiswiat1 24.12.18, 15:29
    amunicyjny1 napisał(a):

> Masz dostęp do mego adresu email,w nim zawarte jest moje pełne imię i nazwisko.
    > Ja nie potrzebuje ukrywać się za jakimiś xxxxxx .Także swoje chytre teorie daru
    > j sobie i nie uprawiaj gówniarzerii, skoro nie potrafisz odpowiedzieć na pytani
    > e

Rozumiem, jasiek, ze na forum "Militaria" masz wyrobiona opinie, jako amunicyjny1, i dlatego nie pasuje tobie to, ze zdradziles sie. Ale to nie w pierwszy raz, i za kazdym razem ty tak samo zapierales. Ale nie boj zaby, ja nie zdradze ciebie. I jesli chcesz, to moga nasza konwersacje wywalic, zeby przypadkiem inni, kogo tobie udalo sie nabrac, nie znali prawdy.

--
  • amunicyjny1 24.12.18, 15:36
    Przecież ci pisałem że nie różnisz się od ''polskich forumowych patriotów'' Oni mają dokładnie taki sam tok myślenia,gdy zada się nim nie odpowiednie pytania
  • rosjaiswiat1 24.12.18, 15:48
    amunicyjny1 napisał(a):

> Przecież ci pisałem że nie różnisz się od ''polskich forumowych patriotów'' Oni
    > mają dokładnie taki sam tok myślenia,gdy zada się nim nie odpowiednie pytania

Jasiek, kazdy z forumowicze ma wlasny styl dyskusji,i uzywa go zawsze,niezaleznie od tego, za kogo probuje uchodzic. To ciebie zdradzilo. Wiec daj spokoj, jedynie o czym mozemy pogadac, czy chcesz, zeby ja wywalilem ta rozmowe, zeby na forum Militaria, gdzie jestes bardzo aktywny jako amunicyjny1, nikt z ciebie nie smial sie?

--
  • amunicyjny1 24.12.18, 15:59
    Национальные операции НКВД — серия массовых репрессивных кампаний, проводившихся органами НКВД в период Большого террора 1937—1938 годов и направленных в основном против лиц иностранных для СССР национальностей (поляков, немцев, латышей, литовцев, эстонцев, финнов, греков, румын, болгар, китайцев, иранцев, афганцев и других). Отдельная операция развернулась против харбинцев. Целью «национальных операций» провозглашалась борьба с диверсионно-повстанческими и шпионскими кадрами разведок капиталистических стран. С августа 1937 года по ноябрь 1938 года в рамках всех «национальных операций» было осуждено 335 513 человек, из них приговорено к расстрелу 247 157 человек, то есть 73,66 % от общего числа осуждённых[1]. Несмотря

Sporo tych sabotażowo-powstańczymi i szpiegowskimi kadr.
    247 157 do piachu w jednej operacji .Ale co tam,zapomnijmy o tym
  • rosjaiswiat1 24.12.18, 14:33
    amunicyjny1 napisał(a):

> Gdyby nie dagawor

Jasiu, to przeciez ty. Ilez ty masz wcielen?

--
  • wwwi.gil 24.12.18, 14:34
    Ponizszy wpis powinien byc tutaj a nie w watku ze ten swiat zaczyna sie igorowi podobac. Sorry Igor.

Igor, porozumienie Ribbentrop Molotow
    skasowalo istnienie Polski i musze napisac ze dzieki temu ze Hitler zrobil w xuja Rosje i napadl na Rosje, Rosja zaczela wojowac z Niemcami i w tej pogoni wziela i tak wschodnie kresy Polsce robiac z nich republiki radzieckie a dala Polsce polskie zachodnie treny.
    Trzeba prawdzie spojrzec w oczy i poprawnosc polityczna nie music sie tu Igor tez panoszyc.
  • rosjaiswiat1 24.12.18, 15:07
    wwwi.gil napisał:

> Ponizszy wpis powinien byc tutaj a nie w watku ze ten swiat zaczyna sie igorowi
    > podobac.

Ale to nie zmienia faktu, ze ja nie mam zadnej checi gadac o tym samym, o czym my gadali setki razy.

--
  • wwwi.gil 24.12.18, 15:19
    No i dobrze i trzeba isc do przodu bo histori nie zmienimy a przydzlosc mozna dalej ksztaltowac na co my mozemy tez miec jakis wplyw.
    Ja jak wiesz od czasu do czasu popieram Rosje Putina.
  • rosjaiswiat1 24.12.18, 15:30
    wwwi.gil napisał:

> No i dobrze i trzeba isc do przodu bo histori nie zmienimy a przydzlosc mozna d
    > alej ksztaltowac na co my mozemy tez miec jakis wplyw.

Bardzo dobrze powiedziano.

--
  • amunicyjny1 24.12.18, 15:31
    Ja też,i co z tego,buduje dom w Rosji,i co z tego,za parę lat zamieszkam w nim na stałe,i co z tego .Ale to nie przeszkadza mi realnie postrzegać przeszłości ,teraźniejszości i przyszłości.Lukrowanie Rosji jest tak samo głupie jak lukrowanie Ameryki
  • rosjaiswiat1 24.12.18, 15:44
    Jasiek jako amunicyjny1 napisał(a):

> Lukrowanie Rosji jest tak samo głupie jak lukrowanie Ameryki

Z wystapienia prezydenta RF W.W. Putina w Gdansku:

Конечно, нужно признать эти ошибки. Наша страна сделала это. Госдума Российской Федерации, парламент страны осудил пакт Молотова-Риббентропа. Мы вправе ожидать того, чтобы и в других странах, которые пошли на сделку с нацистами, это тоже было сделано. И не на уровне заявлений политических лидеров, а на уровне политических решений.........Хочу отметить, что моя страна не только признает ошибки и трагедии прошлого, но и вносит практический вклад в строительство нового мира на новых принципах................В заключение хотел бы обратиться к главным участникам сегодняшней церемонии, к главным - к боевым товарищам тех, кто защищал Вестерплатте и Сталинград, высаживался в Италии и Нормандии, освобождал Варшаву, Париж, Прагу и Берлин.

Ваш подвиг бессмертен, он навсегда сохранится в наших сердцах, будет истинным мерилом стойкости, мужества, доблести и чести.

--
  • rosjaiswiat1 24.12.18, 15:53
    Calos przemowienia Putina w Gdansku w jezyku polskim:

dzieje.pl/aktualnosci/przemowienie-premiera-putina-na-obchodach-70-rocznicy-wybuchu-ii-wojny-swiatowej
    --
  • wwwi.gil 24.12.18, 16:07
    Putin tez umie przemawiac politycznie poprawnie.
  • amunicyjny1 24.12.18, 16:09
    Każdy to robi
    youtu.be/wiWPX9k4QQY
  • rosjaiswiat1 24.12.18, 16:13
    wwwi.gil napisał:

> Putin tez umie przemawiac politycznie poprawnie.

A co, twoim zdaniem, mial powiedziec?

--
  • wwwi.gil 24.12.18, 16:21
    Zamiast nazisci mogl powiedziec Niemcy lub Niemcy nazistowskie, nawet Merkel by tak powiedziala.
  • rosjaiswiat1 24.12.18, 16:27
    wwwi.gil napisał:

> Zamiast nazisci mogl powiedziec Niemcy lub Niemcy nazistowskie, nawet Merkel by
    > tak powiedziala.

A on powiedzial, ze walczyli z faszyzmem. Bo tak nas uczyli, i Putina rowniez. Zolnierz Armii Czerwonej nie wlaczyl z Niemcami, a tylko z faszystami. Tak samo jak ja caly czas pisze, ze trzeba zniszczyc banderowcow, a nie Ukraincow. Czy to poprawnosc polityczna? Nie sadze, ale tobie tak moze wydawac sie. I to twoja sprawa.

--
  • wwwi.gil 24.12.18, 16:34
    No to jeszcze trzeba dodac ze dzis wszyscy walcza z terroryzmem o pokoj a swiecie tak mocno ze kamien na kamieniu nie pozostanie.
  • amunicyjny1 24.12.18, 16:45
    Taka jest niestety smutna prawda.Ale to nie specjalność naszego pokolenia,to cytat z XIX wieku Polityka to zawsze k...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka