Dodaj do ulubionych

Orgia żałobna

18.01.19, 23:45
Stała się rzecz obiektywnie straszna - zamordowano polityka. Zrobił to wedle wszystkich dotychczasowych ustaleń młody mężczyzna, nie tylko przestępca ale także chory psychicznie i niedopilnowany w swej chorobie, mimo zgłoszeń własnej matki do władz.

Mnie zastanawia, co się teraz dzieje. Od kilku dni PiS i opozycja prześciją się w żałobie, kto bardziej cierpi i ubolewa. Po początkowej krytyce, że PiS jednak za mało cierpi, Kaczor szybko i sprawnie przestawił wajchy:

1) ogłosił, że PiS nie weźmie udziału w wyborach następcy (b. dobre medialnie posunięcie, nawet jeśli nie było szans na wybór),

2) całkowicie zmienił medialny wydźwięk tzw. "reżimowej tv". Teraz wszyscy w państwowej tv są ubrani na czarno i głęboko boleją nad tą śmiercią. Programy boleści serwowane są całymi godzinami, są dyskusje, wspomnienia, opowieści o prezydencie Gdańska. Wszystko na czarno, nawet pani Ogórek i wszyscy wykazują się głębokim współczuciem i smutkiem. Dramat w państwowych mediach jest przeogromny.
PO może robić, co chce, ale trudno będzie się przyczepić, że władze nie zachowały się odpowiednio.

Kaczor to jednak trudny orzech do zgryzienia dla jedynie słusznej opozycji....

Edytor zaawansowany
 • eva15 19.01.19, 01:43
  Antykacza opozycja ma bardzo krótką pamięć:

  1. – Istnieje zagrożenie, że Adamowicz trafi do więzienia – mówił jeszcze we wrześniu 2018 roku Jarosław Wałęsa dla „Dziennika Gazety Prawnej”. – To Paweł niech się ze wszystkiego tłumaczy przed sądem. Z walizki pełnej pieniędzy przywiezionej przez dziadka żony itp. Nie jestem jego adwokatem – podkreślał.

  nczas.com/2019/01/17/ale-wpadka-platforma-robi-z-adamowicza-swietego-a-jeszcze-4-miesiace-temu-widziala-go-za-kratkami/

  – Liczymy się z tym, że Adamowicz usłyszy kolejne zarzuty i zostanie aresztowany w trakcie kampanii wyborczej – mówi RMF FM jeden z polityków PO. Na Adamowiczu ciążą zarzuty ws. jego oświadczeń majątkowych.

  natemat.pl/230665,po-odcina-sie-od-pawla-adamowicza-w-gdansku-nie-poprze-go-na-prezydenta
  To i jeszcze więcej do znalezienia u Korwina - Mikke:

  korwin-mikke.pl/blog/wpis/politycy_po_o_sppawle_adamowiczu/3095

  Głośny płacz PO po śmierci Adamowicza jest więc chyba jeszcze bardziej obłudny niż PiS...


 • lubat 19.01.19, 10:17
  Myślałem, że takie odczucia mam tylko ja, więc się nie wychylałem, by nie wyjść na zawistnika, który zazdrości nawet "poległemu".
  Ta trwająca od wielu dni "żałoba" jest fałszywa i traktowana całkowicie instrumentalnie. Do tego każdy, albo prawie każdy, żałobnik dokłada wszelkich starań, by jego "żal" wszyscy dostrzegli. Dostosowała się do tego tonu nawet wdowa i córki. Dla mnie to bardzo dziwne, że bliscy publikują w mediach swoje odczucia tuż po śmierci, jeszcze przed pogrzebem. Widziałem już sytuacje, kiedy ktoś nagle umarł lub zginął i nikt z najbliższej rodziny nie opowiadał wszystkim wokół o swojej miłości do zmarłego.
 • eva15 19.01.19, 11:38
  Potwierdza się teoria, że opinia publiczna ma bardzo ale to bardzo krótką pamięć i połknie wszystko, co się jej podsunie. Jeszcze latem 2018 PO wystraszona grożącymi Adamowiczowi procesami odsunęła się od niego i nie poparła jego kandydatury.
  Nawyraźniej PO uznała, że zarzuty nielegalnego wzbogacenia się na urzędzie mają ręce i nogi, więc wolała odpowiednio wcześnie wypchnąć Adamowicza ze swoich szeregów. PO wystawiła do wyborów Wałęsę jr. przeciw Adamowiczowi.

  Teraz ta sama PO wije się w bólach, a lud to kupuje. Ba, PO zagospodarowała nawet wdowę i córki, które dały się wprzęgnąć w obrządek medialnej rozpaczy w 1. szeregu. Zadziwiające to wszystko....
 • monalisa2016 21.01.19, 13:34
  Aaaaaa, pewne cele potrzebuja srodkow, to co dawno jest na zachodzie (np. Amadeu Antonio Stiftung) wprowadza sie obecnie w wielkim pospiechu w Polsce. Co tu o tym wszystkim myslec? Niesmak!!!

  alexjones.pl/aj/aj-polska/item/142105-polacy-maja-sie-bac-mowic-i-pisac-co-mysla-specjalna-grupa-ponad-stu-prokuratorow-bedzie-zajmowac-sie-tylko-tzw-mowa-nienawisci-walka-z-wolnoscia-slowa-zaostrza-sie

  --
  ......................................
  Gdzie tu ocieplenie klimatu?
  www.youtube.com/watch?v=0Lz8kwTIOww
  www.pi-news.net/2019/01/winter-ade-wie-die-spiegelbarone-den-schnee-vor-19-jahren-abschafften/
 • wwwi.gil 23.01.19, 13:55
  Zginal smiercia meczenska, czy zostanie wyniesiony na oltarze?
  Zostal skremowany aby po smierci nie znecano sie nad jego mogila.
  Dal jednych byl dobrym dla drugich byl zlym
  I tak ustanowil podzial miedzy Polakami nie wiedzac czy wiedzac ze dla tych trzecich to jest zwykla polityczna taktyka znana od wiekow dziel i rzadz.
 • rosjaiswiat1 23.01.19, 14:17
  Akurat w tych dniach bylem w Polsce, i na wlasny oczy widzialem, z jakim niesmakiem odbieralo sie to wszystko przez wielu Polakow.


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • boavista4 23.01.19, 15:28
  Polska jest mistrzem w celebracji pogrzebow. a moze pozazdroscili Rosjanom Lenina i Stalina ?
 • the-great-inuk 26.01.19, 10:40
  Z powodu biologicznych prawidłowości możemy w najbliższej przyszłości liczyć na podobne uroczystości w Londynie.

  Już teraz jako jeden z pierwszych zapewniam the The Loved Ones, że jestem z myślami u nich.
  --
  www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
  wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka