Dodaj do ulubionych

Ciekawy wywiad...

31.01.19, 21:01
... niestety, tylko dla znających rosyjski.
Jewgienij Satanowski mówi w nim m.in. dlaczego dla Ameryki ropa w "demokratyzowanych" krajach nie jest najważniejsza, dlaczego Maduro czeka los Huseina lub Kadafiego i co czeka Rosję, jeśli będzie się ciągle trzymała zasad prawa międzynarodowego.

russia.tv/video/show/brand_id/21385/episode_id/2087948/video_id/2110572/viewtype/picture/
Rozmowa z Satanowskim od ok. 01:30:00 do 01:50:
Edytor zaawansowany
 • eva15 31.01.19, 22:37
  Lubacie, 2 rzeczy rzucają mi się w oczy:

  - albo otwierasz jakiś wątek i natychmiast go porzucasz, nie starasz się opiekować dyskusją w wywołanym przez Ciebie temacie. Po otwarciu wątek przestaje Cię interesować i zostawiasz dyskutantów samych sobie - "róbta, co chceta"smile,

  - albo dajesz ciekawe linki, ale niestety niedostępne językowo dla większości forumowiczów. Nawet i ja, która wszak, jak mawiał borrka, przedukam rosyjskie teksty a i pojmę o co w dyskusjach chodzi, nie zawsze mam tyle czasu, by się przez to przebijać, bo robię to wolniej niż w innych znanych mi językach.
  Igor, gdy daje rosyjskie teksty stara się zawsze dość rozlegle je streszczać po to, by ci którzy NIC nie kumają, lub mają mało czasu też mieli dostęp.
 • lubat 01.02.19, 21:31
  Ja nie porzucam wątków i nie wiem, jak miałbym się nimi "opiekować". Uważam, że jeśli temat jest interesujący dla innych, to znajdzie oddźwięk i ktoś się nim zainteresuje. Ja nie muszę tam nic dodawać. Chyba, że ktoś napisze coś, co zdecydowanie nie odpowiada faktom, ale ostatnio nie zdarzało się to. Z tym "róbta co chceta" to masz rację. Wolę zdecydowanie bardziej tę postawę, niż uparte przekonywanie do swojej racji, przeradzające się czasami w pyskówkę.

  Co do linku z rozmową z Stanowskim, to lojalnie uprzedziłem, że to dla rosyjskojęzycznej elitywink
  Spróbuję bardzo krótko streścić wywody:
  - ropa naftowa nie jest dla USA najważniejszym magnesem przyciągającym do "demokratyzacji" jakiegoś państwa. Ważniejsze są dochody czerpane przez swoje wtyczki z budżetów państw "zdemokratyzowanych", na które robią składkę inne państwa, a przy tym wyrzuca się stamtąd konkurencję (chińską czy rosyjską).
  - Wenezuela podpadła USA właśnie z tego powodu, że zbyt się wyemancypowała z ich protekcji, a swego rodzaju "gwoździem do trumny" była wizyta rosyjskich bombowcow.
  - Rosja straciła w wyniku agresji USA na różne kraje setki miliardów dolarów - licząc utratę zainwestowanych pieniędzy i przewidywanych zysków.
  - Ameryce jest zupełnie obojętny los "zdemokratyzowanych" państw. Jakkolwiek się potoczy ich los, oni są wygrani. Wszędzie zbierają śmietankę, pozostawiając w trudnej sytuacji swoich sojuszników-wasali. Do tego wyzyskują ich niemiłosiernie w najróżniejsze sposoby: embarga, zakazy a nawet sądy.
  - Los Maduro wg Satanowskiego jest przesądzony. Amerykanie zagięli na niego parol i prawdopodobnie zastosują wariant iracki: za wenezuelskie pieniądze przekupią wenezuelskich wojskowych, a ci zastosują wariant chilijski.
  - Rosja nie ma żadnych szans w rywalizacji z USA, bo trzyma się prawa międzynarodowego i zasad, a Amerykanie łamią wszelkie możliwe zasady. Sytuacja może się zmienić tylko wtedy, gdy Rosja dostosuje się do amerykańskich "reguł" gry.
 • rosjaiswiat1 01.02.19, 21:48
  Satanowski zawsze przemowia bardzo przekonywujaco i kategorycznie, ale zazwyczaj bardzo przesadza. Jednak pochodzenie zydowskie daje o sobie znac smile

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
 • boavista4 01.02.19, 22:16
  i poddac sie , uznac ze cala Rosja od Wladywostoku po Lizbone to jest jedna wielka Chazaria. Wtedy nacjonalizmy zupelnie znikna, nie bedzie zadnych polskich narodowcow, Baskow, Polakow' Grekow. Wtedy nawet USA rozlozy sie na malutkie wioski. tworzace jedna wielka , globalna Hazarie.
 • monalisa2016 01.02.19, 22:20
  boavista4 i wszyscy beda zyc w szczesciu i zgodzie na koszt paru narodowosci. smile, sad

  --
  ......................................
  "Sei wachsam"
  www.youtube.com/watch?v=EB4bJ2uoBU8
 • monalisa2016 02.02.19, 02:01
  smile Przeciwienstwo dla postu Lubata niestety dla tych co znaja j. niemiecki. smile
  Nic pochlebnego dla naszych europejskich "möchte gerne".
  Wideo wraz z tekstem:
  kenfm.de/tagesdosis-1-2-2019-berlin-und-eu-schleimen-sich-ein-bei-trump/

  --
  ......................................
  "Sei wachsam"
  www.youtube.com/watch?v=EB4bJ2uoBU8
 • boavista4 02.02.19, 16:06
  Najpierws UKejowcy przesluchali i nie wpuscili Miedlara, teraz Australia przesluchala przez woiele godzin Michalkiewicza, ale go wpuscili. Tak nalezy robic. Zachod powinien rowniez otworzyc obozy reedukacyjne i gulagi. Widzimy ze nieublagany postep sie rozwija.
  www.bibula.com/?p=106509

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka