Dodaj do ulubionych

Co takiego powiedziala Merkel w Monachium?

17.02.19, 20:13
W Rosji twierdza, ze jej przemowienie bylo podobne do przemowienia Putina z przed lat. Czy w Rosji cos kreca, czy Merkel rzeczywiscie ma jaja?

germania.one/vystuplenie-merkel-na-konferencii-v-mjunhene-vpechatlilo-dazhe-ee-protivnikov/
--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg
Edytor zaawansowany
 • eva15 17.02.19, 20:24
  Zaczęłam dbać o moją higienę psychiczną i skończyłam ze słuchaniem, co Merkel mówi.
  Zainspirowana Twoim pytaniem może później zmuszę się do przeczytania jej złotych myśli.
 • lubat 17.02.19, 20:32
  Merkel rzuciła ze sceny parę "oczywistych oczywistości" i rzeczywiście wyglądało to dosyć "odważnie", bo z jednej strony to samo twierdzą od dawna Rosjanie, a z drugiej strony jest to najeżenie się przeciw Ameryce.
  Ale to zjawisko jest znane nie od dzisiaj: odchodzący politycy zdobywają się na większą odwagę. Chociaż już w tym stwierdzeniu tkwi paradoks naszych czasów: by bronić swoich oczywistych interesów przed "sojusznikiem", trzeba się wykazać odwagą.
 • monalisa2016 17.02.19, 20:37
  Nie mam czasu pisac poniewaz slucham cos z livestream, w przypadku ponizszego linku skoro jest w jezyku niemieckim (staralam sie przelaczyc na angielski) mozesz sobie przelaczyc na angielski przez klikniecie na flage.

  www.journalistenwatch.com/2019/02/17/sicherheitskonferenz-muenchen-ist/


  --
  ......................................
  "Sei wachsam"
  www.youtube.com/watch?v=EB4bJ2uoBU8
 • monalisa2016 17.02.19, 21:10
  Slucham na Facebook'u: "Bericht über den 14. Akt in Paris – Beweg Was im Gespräch mit Demo-Sani" / w j. polskim: "Raport z 14-stego. aktu w Paryżu - Beweg Was Rozmowa z demo sani" tu mozna sobie zrobic obraz z medialnych doniesien a rzeczywistym obrazem relacji czlowieka ktory byl w srodku demonstracji jako sanitariusz.

  --
  ......................................
  "Sei wachsam"
  www.youtube.com/watch?v=EB4bJ2uoBU8
 • rosjaiswiat1 17.02.19, 20:45
  W sumie tak i spodziewalem sie, ze jesli cos Merklowa i powiedziala, to tylko ze wzgledu na to, ze konczy swoja kariere polityczna.

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
 • rosjaiswiat1 17.02.19, 20:49
  eva15 napisała:

  > Zainspirowana Twoim pytaniem może później zmuszę się do przeczytania jej złotyc
  > h myśli.

  Ponoc cos w "Süddeutsche Zeitung" pisze sie:
  www.sueddeutsche.de/politik/muenchen-sicherheitskonferenz-merkel-siko-1.4333208
  Link mam stad:
  news.rambler.ru/world/41738049-merkel-budto-podmenili-putinym/
  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
 • eva15 17.02.19, 22:18
  Organicznie nie znoszę "Süddeutsche Zeitung" (SZ) lewactwo jeszcze gorsze niż w dzisiejszym Spieglu.

  Przeleciałam wzrokiem "mądrości" Merklowej. W skrócie wybieram najważniejsze punkty wypowiedzi:

  1. Mówiła o eksporcie niemieckich aut do USA. USA chcą nałożyć wysokie cła, bo te auta zagrażają wg Trumpa bezpieczeństwu Hameryki (sic!) . Merklowa nadziwić się nie mogła, że niemieckie auta produkowane w uSA temu bezpieczeństwu nie zagrażają, a to takie same samochody.

  2. Było o NS 2 i to akurat mądrze (!). Merklowa stwierdziła, że trudno zrozumieć, że rosyjski gaz z NS 2 jest zagrożeniem dla niezależności energetycznej EU, a ten sam gaz, gdy płynie przez Ukrainę, już nagle zagrożeniem nie jest.

  3. Zerwanie umów z Iranem uważa za US-błąd, ale to już wiemy.

  4. Wycofanie się USA z Syrii i Afganistanu to też błąd. Tu pewnie ma na myśli, że USA tego z Europą nie konsultowały i zostawiają EU z ręką w nocniku.

  5. Układ INF między USA a Rosją miał służyć bezpieczeństwu Europy, po to był zawarty. Poskarżyła się, że wycofanie się USA (i Rosji) z układu INF odbywa się ponad głowami tejże Europy.

  Na samym końcu jej przemówienie mogło rzeczywiście przypominać sławne przemówienie Putina w Monachium sprzed lat:

  6. Merklowa zaapelowała do USA o multilateralizm, czyli o odejście od pozycji USA jako jedynego hegemona narzucającego swoją wolę.
  Cytuję SZ:
  Es sei schwierig, aber in jedem Fall besser, Dinge "gemeinsam zu lösen".
  (To trudne, ale w każdym przypadku jest lepiej, sprawy "rozwiązywać wspólnie")

  Za to dostała podobno standing ovation.

 • eva15 17.02.19, 22:28
  Igor, należy mi się order za to, że po nocy zatruwam sobie spokój gadaniem Merklowej.

  Moje wrażenie po pobieżnym przeczytaniu jej wystąpienia jest takie, że Merklowa wykonuje zadania zlecone jej przez Międzynarodówkę (którą Ty nazywasz globalistami) i zwalcza Trumpa na każdym kroku. Jednakże w wielu punktach ma niewątpliwie rację, bo Trump zapędza się jak w amoku w konflikty ze wszystkimi, w tym nawet z tzw. sojusznikami (czytaj: wasalami).

  Mądry cesarz nie atakuje frontalnie swoich wasali i dworzan, bo przecież oni są fundamentem jego władzy. Ciekawe jak wyglądałby USA, gdyby EU pokazała im środkowy palec?
  Wiem, wiem, EU nie ma na to jaj i nie ma wspólnej linii, ale pomarzyć możnasmile.
 • eva15 17.02.19, 23:01
  Tja, moje wrażenie, że Merklowa reprezentuje agendę Międzynarodówki właśnie się potwierdziło.
  Okazuje się, że w Monachium była również obecna silna reprezentacja przeciwników Trumpa na czele z Joe Bidenem, który zapewniał europejsich przyjaciół, że jest jeszcze nadal inna Ameryka. Taka, która nie przeczy zmianom klimatycznym, która nie odsyła "uciekinierów" u swych granic i sprzeciwia się dyktatorom. Biden obiecał Europejczykom, że to co teraz jest przejdzie/przeminie i oni znów wrócą . Był poruszony świetnym przemówieniem Merklowej. Podałam na skróty poniższy cytat:

  Merkel war nicht die einzige Opposition, auf die der US-Vizepräsident in München traf. Auch die Trump-Gegner aus den USA waren in München stark vertreten, angeführt von dem möglichen demokratischen Präsidentschaftskandidaten Joe Biden (76). Der hielt eine Art Bewerbungsrede für das Weiße Haus und versicherte den europäischen Verbündeten, dass es auch ein anderes Amerika gebe. Ein Amerika, das den Klimawandel nicht leugne, Flüchtlinge nicht an der Grenze abweisen wolle und sich aber gegen Diktatoren stelle.

  Und dann gab auch Biden den Europäern ein Versprechen: "Ich verspreche Ihnen, auch das geht vorbei. Wir kommen zurück." Zu Merkels Rede sagte der Ex-Vize des früheren US-Präsident Barack Obama: "Das war beeindruckend."


  web.de/magazine/politik/siko_muenchen/bisschen-muede-merkel-trump-stirn-33567746
 • wwwi.gil 18.02.19, 00:36
  No to ciotka Angela powinna dostac Nobla w kategorii: Przeswietne przemowienia polityczne ktore nic w swiecie nie zmienia.
 • eva15 18.02.19, 00:42
  Joe Biden był z jej wypowiedzi zadowolony. Dobrze wykonała robotę.

  --
  P_f o Polkach w Niemczech:
  "Polin w Niemczech brzmi troche jak kobieta lekkich obyczajow".

  Feluś zachwycony F-22 i zniesmaczony pilotami nie umiejącymi latać bez tlenu:
 • monalisa2016 18.02.19, 00:43
  A dla standing ovations Merkel pierwsza byla Christine Madeleine Odette Lagarde (MFW) ktora jako pierwsza wstala bijac brawa dla naszej pani, ciekawe dlaczego?
  Bargeldabschaffung (zlikwidowanie placenia gotowka) z podwojnymi cenami (extra cena produktu dla placenia karta kredytowa, druga wyzsza dla placenia gotowka), znaczy opodatkowaniem placenia gotowka by zapobiec recesji w Europie?

  --
  ......................................
  "Sei wachsam"
  www.youtube.com/watch?v=EB4bJ2uoBU8
 • rosjaiswiat1 18.02.19, 20:38
  eva15 napisała:

  > Tja, moje wrażenie, że Merklowa reprezentuje agendę Międzynarodówki właśnie się
  > potwierdziło.
  > Okazuje się, że w Monachium była również obecna silna reprezentacja przeciwnikó
  > w Trumpa na czele z Joe Bidenem

  Akurat to, ze beda w Monachium i przeciwnicy Trumpa, nie bylo zadna tajemnica.I ja nie sadze, ze wszystko co mowila Merkel bylo z tymi ludzmi uzgodniano. Zreszta orzeciwnicy Trumpa generalnie postepuja tak samo, jak i Trump, tylko bardziej dyskretnie. Ten sam Biden o porozumieniu atomowym z Iranem ciagle powtarzal, ze zastrzezenia Izraela sa sluszne, i trzeba caly czas naciskac na Teheran, i to on, jak tylko mogl, wydluzal rozmowy z Iranem. Ale Obamie, i tymi kto za nim stal, byl potrzebny sukces, wiec umowa byla podpisana.


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
 • eva15 18.02.19, 22:59
  Tu nie chodzi tylko o Iran, tu chodzi o pewnien model społeczeństwa: multikulti, otwarcie granic,
  nielegalny napływ nowych cennych obywateli, religię zmian klimatycznych, kult LGBTQ itd.
 • rosjaiswiat1 19.02.19, 10:21
  A to, akurat, nie ma az tak duzego znaczenia w jej gadce. Bo to, u wspolczesnych politykow zachodnich, jest jak "ojcze nasz" dla wierzacych. Ona po prostu musi takie glupstwa gadac. Wazniejszym w jej przemowieniu, bylo cos, co na pewno ani Biden, ani jego wspoltowarzyszy z USA, do ust Merklowej nie wlozyli, a mianowicie o tym, ze gaz przez rure ukrainska w niczym nie jest lepszym od gazu przez rure NS 2, o czym sama, przeciez, napisala w swojej odpowiedzi na moje pytanie. I chyba najwazniejsze, co Ty sama zauwzyla, a mianowicie to:"Merklowa zaapelowała do USA o multilateralizm, czyli o odejście od pozycji USA jako jedynego hegemona narzucającego swoją wolę.", na pewno Biden jej nie kazal powiedziec.

  p.s. Biden, ze swoja ekipa, juz sa w trakcie kompanii wyborczej, wiec nie dziw sie temu, ze on tak ochoczo krytykuje poczynaniaa Trumpa. Chociaz w tym jest cos, co pokazuje, ze USA sa w bardzo powaznym kryzysie, poniewaz nigdy przed tym walke wewnetrzna nie przeprowadzali na arenie miedzynarodowej.
  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
 • rosjaiswiat1 18.02.19, 20:29
  Odpowiedz jest bardzo obszerna, i chyba odpowiada na wszystkie pytania, ktore moglbym Tobie dodatkowo zadac. Co jest bardzo wazne, ze Twoja opinia o przemowieniu Merkel pokrywa sie w duzym stopniu z tym, co mowia rosyjskie komentatory, czyli moge stwierdzic dla siebie, ze ich wiarygodnosc jest na dosc wysokim poziomie.

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
 • eva15 18.02.19, 22:46
  rosjaiswiat1 napisał(a):

  > Co jest bardzo wazne, ze Twoja opinia o przemowieniu Merkel pokrywa sie w duzym stopniu z tym, co mowia rosyjskie komentatory, czyli moge stwierdzic dla siebie, ze ich wiarygodnosc jest na dosc wysokim poziomie.

  No albo moja jest na wysokim poziomie!smile
 • rosjaiswiat1 19.02.19, 09:57
  eva15 napisała:

  > No albo moja jest na wysokim poziomie!smile

  Twoja wiarygodnosc jest wzorcem dla innych.


  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
 • monalisa2016 18.02.19, 18:39
  Zapomnialas o jednym, o niesmaku jaki wywolala nasza pani na konferencji w Monachium wzywajac publicznie Chiny do przystapienia INF-ukladu, ktory zostal zaraz przez chinska strone na tym samym posiedzeniu kategorycznie odrzucony. Przywodczyni wolnego swiata jak ja nazwaly jej media chcialaby rozkazywac mocarstwu ze ma ograniczyc wydatki na obrone w momencie kiedy zachod je wielkokrotnie powieksza, tu okazala sie ona bycia amerykanskim kelnerem wiedzac dokladnie ze Stany jednostronnie wycofaly sie z tego ukladu. Chinska dyplomacja zaraz wyjsnila sprawe, ze Chiny sa w pozycji defenzywnej i nie sa zagrozeniem dla nikogo w przeciwnosci do zachodu ktory w wielu zapalnych zapalnych regionach jest w pozycji ofenzywnej. Nasza pani izoluje sie na kazdym kroku, nie tylko siebie ale tez panstwo z jej niezbyt zrozumialymi jak i bez wiedzy wyskokami przed orkiestre.

  --
  ......................................
  "Sei wachsam"
  www.youtube.com/watch?v=EB4bJ2uoBU8
 • the-great-inuk 17.02.19, 22:18
  rosjaiswiat1 napisał(a):

  > W Rosji twierdza, ze jej przemowienie bylo podobne do przemowienia Putina z prz
  > ed lat. Czy w Rosji cos kreca, czy Merkel rzeczywiscie ma jaja?
  =================================== >
  это точно ...

  --
  www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
  wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
 • monalisa2016 19.02.19, 00:15
  Ciekawa jestem kto pisze naszej pani te przemowienia, na pewno nie ona sama, a moze? Skoro sama pisze zaklamuje nie tylko spoleczenstwa jej manipulacjami ale zaklamuje swiatowa opinie wystawiajac sobie niezbyt dobre swiadectwo w swiecie.

  --
  ......................................
  "Sei wachsam"
  www.youtube.com/watch?v=EB4bJ2uoBU8

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka