Dodaj do ulubionych

Лиха беда начало!

07.03.19, 18:38
Firma corka "Gazpropmu", czyli "Gazpromexport", po raz pierwszy w historii sprzedala zachodnioeuropejskiej kompanii gaz za ruble, o czym i poinformowala swiat:
ООО «Газпром экспорт» успешно провело первую сделку по продаже газа на ЭТП за рубли
www.gazpromexport.ru/presscenter/press/2306/
Jak mozemy przeczytac w zalinkowanym tekscie, zostalo sprzedano 80 mln m3 gazu, z terminem dostawy w ciagu miesiaca. Ilosc sprzedanego gazu nie powala z nog, ale jak zauwazyl dyrektor generalny "Gazpromexport": Сегодняшняя пробная сделка имеет не только коммерческое, но и поистине символическое значение. Пожалуй, впервые в истории „Газпром экспорта“западноевропейская компания приобретает у нас газ и оплачивает его в рублях.(Dzisiejsza probna umowa ma nie tylko komercyjne, ale przede wszystkim symboliczne znaczenie. Chyba po raz pierwszy w historii "Gazpromxsportu" zachodnioeuropejska firma kupuje u nas gaz i placi za niego w rublach - tlumaczenie moje).
Jestem pewien tego, ze coraz wiecej gazu, jak i innych surowcow, bedzie sprzedawano z oplata w rublach, ale nie liczcie na to, ze rubel wkrotce zamieni dolara w rozliczeniach. To dluga i trudna droga, ale biorac pod uwage wiele czynnikow, niewatpliwie, rola USD, jako jedynej waluty rezerwowej, w nie tak odleglym czasie skonczy sie. I daj Bog, zeby wlasnie tak stalo sie - po woli i w sposob kontrolowany. Wtedy gospodarka swiatowa nie dozna poteznego wstrzasu, jaki bylby na pewno, gdyby USD pdal z dnia na dzien.

p.s. za tytul postu wybralem rosyjskie przyslowie, i znaczy ono, ze najtrudniej jest zaczac, a dalej bedzie latwiej.

--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
Edytor zaawansowany
  • rosjaiswiat1 07.03.19, 18:45
    Dollar Hegemony, Again
    www.counterpunch.org/2019/03/01/dollar-hegemony-again/
    Tekst jest bardzo sensowny, i ja nie potrafilem znalezc w nim cos z propagandy antyamerykanskiej. Wszystko ma rece i nogi. Wiec goraco go polecam.

--
  • pimpus18 07.03.19, 20:41
    A to tak można?

Jeśli tak, to co w tym dziwnego?

Gaz jes ruski, Gazprom na razie jeszcze też, W Rosji płaci się rublami.

Ja tu nic dziwnego nie widzę.
  • rosjaiswiat1 07.03.19, 21:15
    pimpus18 napisał:

> A to tak można?

Jak widac mozna smile

> Jeśli tak, to co w tym dziwnego?

W sumie nic dziwnego, ale do tej pory sprzedawal sie za baksy.

> Gaz jes ruski, Gazprom na razie jeszcze też, W Rosji płaci się rublami.

Ale zachodnia Europa jeszcze nie jest ruska.

> Ja tu nic dziwnego nie widzę.

Gdyby przez chwile zostanowil sie, to zrozumialbys, ze to wydarzenie jest naprawde bardzo wazne, zeby nie powiedziec epokowe. Jak sam wiesz, zachodnia Europa siedzi w doopie u USA. I niewatpliwie cos slyszales o tym, jakie sa obecne stosunki rosyjsko-amerykanskie. Na pewno wiesz i o presji, jaka Stany wywieraja na Europe w sprawach zakupu gazu w Rosji. Wiec jest naprawde cos dziwnego w tym, ze w zachodniej Europie znalazla sie firma, ktora kupila gaz w Rosji za ruble.

--
  • eva15 07.03.19, 23:30
    rosjaiswiat1 napisał:

> Wiec jest naprawde cos dziwnego w tym,
    > ze w zachodniej Europie znalazla sie firma, ktora kupila gaz w Rosji za ruble.

No właśnie - kto się odważył? Nie przeczytałam artykułu, może jest tam to podane?
  • eva15 07.03.19, 23:35
    Zajrzałam w międzyczasie do artykułu - tam to nie jest podane. Kto wie, czy to nie jest jakaś zachodnia spółka zarejestrowana np. na Cyprze... Ale jeśli nawet to i tak OK.

• rosjaiswiat1 07.03.19, 23:46
    Merkel Rejected U.S. Pressure to Provoke Russia’s Navy, Sources Say

www.bloomberg.com/news/articles/2019-03-07/merkel-is-said-to-reject-u-s-pressure-to-provoke-russia-s-navy
    German Chancellor Angela Merkel rebuffed U.S. pressure last month to conduct a naval maneuver in Russia’s backyard aimed at provoking President Vladimir Putin, according to three people familiar with the talks.

--
  • eva15 08.03.19, 00:13
    Merkle jest z neoliberalnego rozdania i nie pomoże Trumpowi, przeciwnie - będzie go torpedować podobnie jak neokonsi. Zresztą z tego co podaje ten link to również Francuzi odmówili pomocy w tej prowokacji.

No a poza tym - Niemcy nie mają żadnych okrętów nadających się do użytku! smile.
  • rosjaiswiat1 08.03.19, 01:52
    eva15 napisała:

> Merkle jest z neoliberalnego rozdania i nie pomoże Trumpowi, przeciwnie - będzi
    > e go torpedować podobnie jak neokonsi.

Przeciez nie budzi watpliwosci, ze Trump tylko udaje, ze walczy z Rosja. I jest pewnym, ze ta prowokacja nie jest mu do niczego potrzebna. Wiec Merkel i Macron pomogli Trumpowi, niezaleznie od tego, z czyjego oni sa rozdania.

> No a poza tym - Niemcy nie mają żadnych okrętów nadających się do użytku! smile.

Zawsze cos znajdzie sie, czego nie jest szkoda. Przeciez USA do morza Czarnego wysylaja byle co. smile

--
  • eva15 09.03.19, 14:47
    rosjaiswiat1 napisał:

> Przeciez nie budzi watpliwosci, ze Trump tylko udaje, ze walczy z Rosja.

Sankcje też pewnie są tylko udawane i ich tak naprawdę wcale nie masmile.

I jest
    > pewnym, ze ta prowokacja nie jest mu do niczego potrzebna. Wiec Merkel i Macro
    > n pomogli Trumpowi, niezaleznie od tego, z czyjego oni sa rozdania.

Nie wiem, skąd bierzesz tę pewność.
  • rosjaiswiat1 09.03.19, 15:32
    eva15 napisała:

> Sankcje też pewnie są tylko udawane i ich tak naprawdę wcale nie masmile.

Ewa,chyba zapominasz o tym, w jakiej sytuacji znajduje sie Trump, i biorac to pod uwage, nietrudno zrozumiec, ze sankcje, ktore zostali nalozony na Rosji za czasow Trumpa-prezydenta, nie sa tak powazne. Wiecej my widzimy grozb, niz rzeczywistych dzialan. Putin doskonale rozumie to wszystko, i dlatego nigdy nie pozwolil sobie powiedziec cos zlego pod adresem Trumpa, zreszta i ten drugi nigdy nie pozwola sobie zle wyrazic sie o Putinie i Rosji. I to mu zarzucaja rusofoby. I nie zapominaj o tym, ze sprawy zwiazane z Rposja, tak naprawde sa sprawami walki wewnetrznej w USA.

> Nie wiem, skąd bierzesz tę pewność.

Jak to skad? Przeciez Francja i Niemcy odmowili udzialu w tej prowokacji, wiec to akurat jest pewne.

--
  • monalisa2016 07.03.19, 20:42
    Znaczy Rosja odpłaca pięknym za nadobne inaczej odpłaca podobną monetą Stanom tak samo zadaje cios Unii, tu konkretnie ECB/EZB niszczac euro.

Euro wygodna waluta dla Europy jesli chodzi o podrozowanie a tym z tego poczetu braku wymiany ale po euro albo unii skoro upadnie nie bede nosic zaloby raczej wypije na te okazje szampana.

--
    ......................................
    "Sei wachsam"
    www.youtube.com/watch?v=EB4bJ2uoBU8
  • pimpus18 07.03.19, 21:00
    Niemcy teraz będą sprzedawać za liry, drahmy, złotówki i pesety!?

No, fajne będzie!
  • monalisa2016 07.03.19, 21:15
    Skoro do tego dojdzie, dlaczego nie?
    Rosja wchodzi po cichu na rynek walutowy jak czajaca sie puma na ofiare wyypierajac w miedzynarodowym handlu dolara i euro. Ale, ale ciekawa jestem czy poludniowy sojusznik (Chiny) beda z tego zadowoleni, moze zadac pytanie, dlaczego nie yuan.

Euro polityczna waluta, czyste oszustwo na spolecznosciach lepiej funkcjonujacych gospodarek. Masz najlepszy przyklad Grecja, ile tam juz utopiono z czego najbardziej skorzystali "francuscy" (celowo w lapkach) oprocz niemieckich bankierzy przy tym takze ziec zaoceanicznej Hillary, ile skorzystalo z tego greckie spoleczenstwo nie wspominajac o negatywnych warunkach jakie postawila Grekom trojka? Malutki ulomny procent! Co dzis sie donosi, ano ze gospodarka Grecji nie zrobila zadnego kroku do przodu tylko sie cofa.

--
    "Sei wachsam"
  • pimpus18 07.03.19, 21:30
    A będzie się to opłacać eksprterom, to nieokreślone ryzyko kursu wymiany?

Dlaczego oni tak wciskali te pieniądze Grekom?

Nie mogli ich jakiemuś bardziej rozgarniętymu krajowi wcisnąć?

Komu by to wcisnęli - co by z tymi pieniędzmi zrobili gdyby w ogóle nie było euro?

Bardzo lubię ten rolik:

www.youtube.com/watch?v=ZZH7DmVkOas

Coś dla kociarzy.
  • monalisa2016 07.03.19, 22:11
    pimpus18 napisał:

Faaajny kotek.

> A będzie się to opłacać eksprterom, to nieokreślone ryzyko kursu wymiany?

Kto placi te eksporty w unii Pimpus?

TY, JA i wszyscy inni, na koncie (Target2) w EZB jest znaczony tylko plus albo minus!
    W razie krachu kto zwroci Niemcom deficyt handlowy, odda nam ktos te pieniadze ktore tobie, mnie, innym wyciagnieto z naszej kieszeni by zaplacic firmom za wyprodukowanyy i wyeksportowany towar?

> Dlaczego oni tak wciskali te pieniądze Grekom?

Te pytanie powinienes postawic naszym eurokratom, ratowali za kazda cene strefe euro a tym ja zniszczyli, ot efekty ekonomiczne jak i gospodarcze.

> Nie mogli ich jakiemuś bardziej rozgarniętymu krajowi wcisnąć?
    >
    > Komu by to wcisnęli - co by z tymi pieniędzmi zrobili gdyby w ogóle nie było eu
    > ro?

>

Pimpus przed euro lepiej stalismy, wiecej mielism jak za jego czasow.

Pamietam czasy jak jeszcze z rodzicami jezdzilismy na zakupy, wtedy byl jeszcze szwajcarski Coop, rodzice nakupili pelny wozek placili, wyciagneli z portwela 100DM i jeszcze reszte dostali. Dzis masz euro idz do Realu czy innego naladuj caly wozek towaru wtedy dowiesz sie czy ci wystarczy 100 euro czy nie bedziesz musial wyjac jeszcze nastepny banknot. Ile procent leci ci obecnie na Sparbuch'u a ile musisz z tego podatku zaplacic?

--
    "Sei wachsam"
  • pimpus18 07.03.19, 23:10
    Nie wiem, jak bardzo interesujesz się problematyką pieniądza. Wśród różnych ekspertów jest w tym temacie dużo różnych, często sprzeczych opinii.
    Jak się w to wgłębić, to wydaje mi się, że oni nie odpowiadają na wszystkie problemy.

To się rzuca w oczy - także w Twoich odpowiedziach.

Niemcy stoją na szaleńcym eksporcie - ogromnej nadwyżce, rzędu 250 miliardów euro rocznie - co z drugiej strony powoduje odpowiednie deficyty; i nie zamierzają tego zmienić - eksperci nie widzą w tym rzadnego problemu!

Ta sama historia jest między USA i Chinami, USA i EU - karne cła na samochody.

Euro, Target chronią te szaleńcze nadwyżki finansowe. Ciebie niepokoi: kto na tym traci? Zawsze ci sami: podatnicy.

Ale odpowiedz, kto na tym zarabia: Bogatym za euro wiedzie się, jak nigdy dotąd. Oni na pewno nie chcą tego zmienić - to nie jest proglem w politykach.

Jakby spalili te pieniądze, które wcisnęli Grecji - z braku innych opcji - to byłby dopiero problem.

To jest ta część historii, której różni eksperci nie opowiadają.

U mnie Real już zlikwidowali, teraz jest tam mniejsze, mniejszy wybór i wyraźnie droższe REWE.
    Ale to znowu trochę inny historia - Geldsystem - zupełnie pomijana i w ogóle czeski film.

To znowu sprowadza się do dobrych starych czasów, gdzie wszystko było tańsze i lepsze.
    Dla ludzi rozgarniętych, z wybitną pamięcią, to się daje zauważyć.

Tu zgoda, ale sięgnij po analizę ekspertów - odpwiedzi są najróżniejsze i zadowalają tylko członków z zależności od przynależności do sekty.

Procenty na Sparbuchu mają związek inflacją, ta skolei z płacami, te muszą być niskie - by się eksport opłacał, inwestorom się opłacało,to skolei powoduje masę problemów i sprawia, że ten cały interes się kręcił - bezwobocie było niskie.

Słowem, sprawa jest bardzo zawiła.
  • monalisa2016 07.03.19, 23:32
    pimpus18 napisał:

> Nie wiem, jak bardzo interesujesz się problematyką pieniądza. Wśród różnych eks
    > pertów jest w tym temacie dużo różnych, często sprzeczych opinii.
    > Jak się w to wgłębić, to wydaje mi się, że oni nie odpowiadają na wszystkie pro
    > blemy.
    >
    > To się rzuca w oczy - także w Twoich odpowiedziach.

>
    Interesuje mnie ta tematyka bardzo, chce wiedziec gdzie stoimy i z czym mam liczyc w przyszlosci by utrzymac sie nad powierzchnia wody by nie stracic dorobku moich rodzicow tak samo jak i nas samych.

> Niemcy stoją na szaleńcym eksporcie - ogromnej nadwyżce, rzędu 250 miliardów eu
    > ro rocznie - co z drugiej strony powoduje odpowiednie deficyty; i nie zamierzaj
    > ą tego zmienić - eksperci nie widzą w tym rzadnego problemu!

Jak sadzisz czym jest ta nadwyzka ktora z wlasnej kieszeni zaplaciles, wyciagam wniosek ze nie rozumiesz jak funkcjonuje eksport zarowno poza unia jak i w unii a szczegolnie w strefie euro. Kto placi pierwotnie ten eksport?

> Ta sama historia jest między USA i Chinami, USA i EU - karne cła na samochody.

Powiedzmy prawde te cla byly niesprawiedliwe jesli chodzi o Unie i Stany na niekorzysc Stanow.

> Euro, Target chronią te szaleńcze nadwyżki finansowe. Ciebie niepokoi: kto na t
    > ym traci? Zawsze ci sami: podatnicy.

Co z tych nadwyzek masz, plus minus w EZB a w twojej kieszeni minus!
    Czym sa te nadwyzki? One sa kredytami udzielonymi dla i mportujacego panstwa przez eksportujacego. Placone sa przez centralne banki eksportujacego panstwa czyli twoja, moja i innych kieszen.

>
    > Ale odpowiedz, kto na tym zarabia: Bogatym za euro wiedzie się, jak nigdy dotąd
    > . Oni na pewno nie chcą tego zmienić - to nie jest proglem w politykach.

Kto na tym zarabia? Bogatsi sa jeszcze bogatszymi w unii w przeciwnosci do Stanow za Trumpa, w Stanach wyciaga sie pieniadz z kieszeni bogatym a tym daje sie miejsca pracy biedniejszym! Widzisz tu roznice i dlaczego media jada tak na Trumpa?

> Jakby spalili te pieniądze, które wcisnęli Grecji - z braku innych opcji - to b
    > yłby dopiero problem.

Fiat-waluta bez pokrycia ktora mozna produkowac bez ograniczenia.

> To jest ta część historii, której różni eksperci nie opowiadają.
    >
    > U mnie Real już zlikwidowali, teraz jest tam mniejsze, mniejszy wybór i wyraźni
    > e droższe REWE.
    > Ale to znowu trochę inny historia - Geldsystem - zupełnie pomijana i w ogóle cz
    > eski film.
    >
    > To znowu sprowadza się do dobrych starych czasów, gdzie wszystko było tańsze i
    > lepsze.
    > Dla ludzi rozgarniętych, z wybitną pamięcią, to się daje zauważyć.
    >
    > Tu zgoda, ale sięgnij po analizę ekspertów - odpwiedzi są najróżniejsze i zadow
    > alają tylko członków z zależności od przynależności do sekty.

Niezalezni ekspeci a unia wraz z Merkelowa i jej bankrutujacym francuskim blizniakiem swoje, dlatego mamy te mizere jak i zrobione posmiewisko z tak bogatego kraju jesli chodzi o innowacje jak i produkcje jakim sa Niemcy. Zastanow sie dlaczego Merkelowa chciala ratowac Wielka Brytanie z brexitu, sadze ze w ostatniej sekundzie jej cos zaproponuje? Aaaa, tu jest pies pogrzebany z Francja. smile, smile

> Procenty na Sparbuchu mają związek inflacją, ta skolei z płacami, te muszą być
    > niskie - by się eksport opłacał, inwestorom się opłacało,to skolei powoduje mas
    > ę problemów i sprawia, że ten cały interes się kręcił - bezwobocie było niskie.
    >
    > Słowem, sprawa jest bardzo zawiła.

Do Sparbucha dokladasz to znaczy placisz wiekszy wiekszy podatek jak dostaniesz procentow czyli jestes sumasumarum na minus.-

--
    "Sei wachsam"
  • pimpus18 08.03.19, 00:34
    Inflacja jest praktycznie zerowa - to co Cię tak niepokoi?

Ta niemieca ogromna nadwyżka tak Ci się podoba? Napisz coś o tym, bo naprawdę nic nie rozumiem.

USA nie podobają się nadyżki eksportowe Unii i Chin, uważają, że towary te są za tanie - płace za niskie.

Jak zabiorą Ci Twoje pieniądze, oszczędności to też będziesz twirdzić, że nic się nie stało, bo to tylko Fiat-pieniądze?

Brexit ma Merkel przez uchodźców i szalone otwarcie granic na sumieniu.

Francja na szalonym niemieckim eksporcie ogromnie traci. Na czym ona i jak ma zarabiać?

Wprowadzą tam Hartz IV? Mogą być kłopoty. To czym lepsi będą Niemcy?

Słyszałaś kiedyś o Erlassjahren?
  • monalisa2016 08.03.19, 00:40
    Upsala, inflacja jest zerowa Pimpus???
    Od kiedy?
    Wiekszosc pozostawiam na jutro nie chce mi sie juz z tym tematem o tej porze chocby po lepkach rozkladac.
    Co za optymista z ciebie albo???

--
    "Sei wachsam"
  • eva15 08.03.19, 00:51
    No, no, inflacja jest praktycznie zerowa..... Widzę, że specjalista wziął się za dyskusję.
  • pimpus18 08.03.19, 01:12
    Widzę, że też jesteś ekspertem. Jakiej konfesji?

Jaka jest inflacja? Bo może masz jakeś ciekawe dane na ten temat.
  • eva15 09.03.19, 14:56
    de.statista.com/statistik/daten/studie/1045/umfrage/inflationsrate-in-deutschland-veraenderung-des-verbraucherpreisindexes-zum-vorjahresmonat/

de.statista.com/statistik/daten/studie/5851/umfrage/prognose-zur-entwicklung-der-inflationsrate-in-deutschland/
  • monalisa2016 08.03.19, 00:30
    Chce ci pomoc Pimpus bys zrozumial pewne rzeczy, tak wyglada saldo konta Target2 czyli handel miedzy unia a Niemcami, wychodze z zalozenia ze ta statystyka jest realna poniewaz do obecnych statystyk nie bardzo mam zaufanie.

de.statista.com/statistik/daten/studie/233148/umfrage/target2-salden-der-euro-laender/

Troche zajelo mnie to czasu ale dosc dobry wrecz prawdziwy przyklad jak funkcjonuje MFW/IWF

www.youtube.com/watch?v=Zt7lONlgU-o
    Teraz pomysl nad Grecja, Ukraina i wieloma innymi panstwami, aaa Wlosi zrezygnowali z pomocy tego tworu dla wyzysku ludzi.

Banki cantralne:
    www.youtube.com/watch?v=2UeVuX75ap8

Kiedy brakowalo mi koncowki "drobnych" do zaplacenia calej sumy za usluge zazadano od mnie to o czym mowi sie tu w wideo, tak samo jak hipoteke niezbyt bylam zgodna by zapalcic cos co nie jest zgodne z moim zrozumieniem kredytu ktory w krotkim czasie chcialam splacic gotowka czyli przelewem z jednej dojrzalej oszczednosci w konczacy sie kredyt, z ta czynnoscia nie wywolalam zadowolenia udzielajacego kredyt mi banku. Znaczy ze banki kochaja dluznikow ktorzy miedzy innymi ich utrzymuja nie wspominajac juz o ich kreatywnosci jak ich kreatywnych produktach dla wyzysku spoleczenstw.

www.youtube.com/watch?v=vdllbVFuamQ
    W obecnym czasie czyli od paru lat nie jestem juz osoba ktorej mogli by profitowac banki. smile, smile

Tu masz jeszcze wiecej na ten temat by zrozumiec jak to wszystko funkcjonuje w Unii, Trump stara sie nalozyc na to kandary i tak z tego powodu FED jest juz pod kontrola panstwa czyli Trumpa, co dalej nastapi bedzie ciekawe. Obiecal upanstwowienie FED'u.
    A EZB/ECB?????
    Tja!!!
    www.youtube.com/results?search_query=ernst+wolf

Jak funkcjonuje Target2 wytlumaczyla nam dobitnie Alice Weidel co bylo latami utrzymywane w tajemnicy, nie wiem czy w tym linku znajdzisz wytlumaczenie, nie chce mi sie szukac gdyz moja wizyta na forum dobiega konca i tu pozostawiam ten temat tobie.

www.youtube.com/results?search_query=Target2

--
    "Sei wachsam"
  • pimpus18 08.03.19, 00:45
    Trget jest problemem technicznym.

Jest instrumentem, który ma wyrównywać nierówności handlowe.

Każdy kraj musi na czymś zarabiać. To chyba proste.
    Z Niemcami te kraje mają tylko deficyty.
    Nie zauważyłem jakoś, żeby na ten problem dała odpowiedź Alice Weidel. Może Ty masz jakiś pomysł.

Ja Ci kiedyś dałem linka do wykładu Flassbecka. Choć on też nie odpowiada na liczne problemy, to Weidel mogłaby się z tego wiele nauczyć. Widzę, że Ciebie też to nie interesuje.

Bez tej wiedzy trudno z Tobą o tych problemach dyskutować.
  • monalisa2016 08.03.19, 00:54
    Pimpis nie czytam ostatniego twojego postu z wiadmychnwzgladow poznej godzina ale sadze dlaczego chca koniecznie wniesc EU-artykul 11 a szczegolnie 13 w unii by ledzi utrzymac w stanie najwiekszej nieswiadmosci jak i niewiedza likwidujac wiele rzeczy w internecie. smile
    forum.gazeta.pl/forum/w,154812,167749335,167749335,EVP_znaczy_CDU_CSU_i_EU_art_13_prawo_autorskie_.html

DOBRANOC!

--
    "Sei wachsam"
  • monalisa2016 09.03.19, 15:22
    pimpus18 napisał:

> Trget jest problemem technicznym.

Problem techniczny? Ja widze tu dyktatorski zaped planowany od poczatku by zwiazac tak wszystkie kraje z soba, by nie pokusily sie w przyszlosci wystapienia z unii. Jakie mamy efekty tego? Ano takie ze nie wszyscy sa zgodni z dyktatura dwoch krajow, jaki bedzie efekt koncowy? Zobaczymy ale na nic dobrego to nie wyglada.

> Jest instrumentem, który ma wyrównywać nierówności handlowe.

Gdzie albo w czym to widzisz, ja widze co innego, hegemonie bardziej uprzemyslowionych krajow nad reszta czyli jawne wykanczanie innych pod dodatkowym dyktatem oszczednosci (Austerität Merkels Sparsamkeitregime + Trojka)

> Każdy kraj musi na czymś zarabiać. To chyba proste.

Uppsala, wytlumacz mi na czym moga zarabiac Grecy przy zniszczonej gospodarce jak i nierownej konkurencji z jednakowa wspolna waluta?

> Z Niemcami te kraje mają tylko deficyty.

Tu przeczysz sam temu co napisales wczesniej, dlaczgo maja deficyty, pytam sie?

> Nie zauważyłem jakoś, żeby na ten problem dała odpowiedź Alice Weidel. Może Ty
    > masz jakiś pomysł.

>
    > Ja Ci kiedyś dałem linka do wykładu Flassbecka. Choć on też nie odpowiada na li
    > czne problemy, to Weidel mogłaby się z tego wiele nauczyć. Widzę, że Ciebie też
    > to nie interesuje.

AfD dalo juz dawno odpowiedz, cosik przegapiles.

> Bez tej wiedzy trudno z Tobą o tych problemach dyskutować.

Co za wynioslosc? Kto tu nie posiada przynajmniej tej podstawowej wiedzy?

--
    "Sei wachsam"
  • wwwi.gil 08.03.19, 01:27
    No to Rosja dostanie znowu nowe sankcje od Rzydow za proby wprowadzenia rubla rezerwowego.
  • brat_kryzysa 09.03.19, 14:19
    Wszystko moze sie szybciej potoczyc, jesli dodatkowo rubel bedzie zabezpieczony zlotem czy innymi rzadkimi metalami i zdywersyfikowanym koszykiem walutowym, zreszta ropa czy gaz za ruble ustabilizuje walute

--
    Optyka której nie znosi cenzura
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka