Dodaj do ulubionych

W eFie jest fajowo

20.03.19, 08:32
Radiowe ramię Agory, tokfm, rozmawiał dziś rano z Thomasem Dudkiem, dziennikarzem Spiegla (z pochodzenia Górnoślązakiem), który dzielił się swoimi wrażeniami z ok. tygodniowej, systematycznej obserwacji mediów pro-PiSowskich i prawicowych w Polsce. Nie ulega wątpliwości, że była to opinia zdecydowanie negatywna, choć trudno było uchwycić konkrety ze względu na fatalną jakość telefonicznego połączenia. Pod tym względem, jak można się przekonać słuchając programów typu phone-in (np. poniedziałkowego Kontrovers w DLF), RFN jest daleko nie tylko za Polską, ale za wszystkimi krajami Europy łącznie z Albanią. Redaktor tokfmu piał z zachwytu nad RFNowskim dziennikarskim rajem, a jego rozmówca, basował mu, jak się zdaje, bez zastrzeżeń. Tezę o niezależnym i z ducha krytycznym dziennikarstwie za Odrą zilustrował pan Dudek przykładem licznych wątpliwości z jakimi przyjęto w mediach projekt ustawy o znacznym wydłużeniu dyżurów lekarskich. Jest to akurat dobry przykład – ale na podobieństwo między RFN a krajami realnego socjalizmu włącznie z ZSRR. Tam też prasa, od Literaturnoj Gazety po Krokodiła, w duchu autentycznego zatroskania pisała o tzw. bolączkach, krytykowała nietrafione czy nieskuteczne decyzje administracyjne różnych szczebli władzy.
Zastanawiam się dlaczego pan Dudek nie wspomniał o lepszym przykładzie krytyki czołowej postaci politycznego establishmentu, szefowej CDU pani Kramp-Karrenbauer, za karnawałowy żart z męskich transgenderowców. Przecież z bez mała wszystkich mediów posypały się gromy na jej głowę, a ci nieliczni, którzy reagowali spokojniej, też nie mieli wątpliwości, że tego rodzaju kawały są absolutnie niedopuszczalne. Domyślam się, że ten przykład jest niewygodny dlatego, że pokazuje jak w praktyce działa dyktatura LGBT, przed czym ostrzegała okładka jednego z polskich tygodników, którą pan Dudek właśnie był uznał za wytwór chorej wyobraźni.
Edytor zaawansowany
 • monalisa2016 20.03.19, 13:57
  Jak mowi polskie przyslowie "każda liszka swój ogonek chwali".
  Lisica nieuzyskujaca aprobaty w swoim rewirze szuka bardziej nieurodziwego gdzie moze liczyc na pochwaly dla swojej urody.smile
  Nie wymaga sie by lisica byla Nostradamusem albo szczytem pieknosci, wymaga sie rzetelnosci ktorej w swoim rewirze brak.

  Pan Thomas posel wiadomej linii w europejskim parlamencie w Brukseli powinien spojrzec bardziej krytycznie na to co nam chce przekazac albo przestac sie wypowiadadc z uwagi na miejsce rezydowania.smile

  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • aby 21.03.19, 05:01
  Nowa koncepcja reżyserska u Maischberger (Populisten gegen Europa).
  Shona Frazer z Love Island jako kobieco-emocjonalny focus i emergency distraction (zum Ablenken) to element stały, ale tym razem chyba najgłupszy*a widz*ka musiał*a się zdumieć tak absurdalnie głupim epatowaniem emocjami (kobieta umiera za strachu, bo nie będzie mogła pojechać do Anglii - a ma brytyjski paszport!).
  Smiałą innowacją było ustawienie czterech (w tym Roland Tichy(!) i posłanka austriackiej FPO!!) na jednego (Wielkiego Eurowodza Martina Schulza), bo przecież było jasne, że wszyscy pozostali, mniej lub więcej, będą go krytykować. Wyszedł knockout: Schulz reagował jak senilny aparatczyk KC SED z upadającej (upadłej) NRD, który broni się wyliczając sukcesy, recytując programowe frazesy, i kontratakując wg. reguły "to oni", a przypierany do muru niemal pękał ze złości.
  Lojewski i Sina mówili do rzeczy i niesztampowo (mają u mnie plusy); Tichy – wiadomo; no i świetnie pojedynkująca się na słowa pani i ujmująca Petra Steger.
  Podsumowując: myślę, że było to zamierzone wystawienie Schulza - a wraz nim jego partię SPD - na egzekucję. Był sam jeden. Gdyby choć dodano mu jakąś fanatyczkę z Zielonego Wzgórza, już wyglądałoby to inaczej.
 • monalisa2016 21.03.19, 21:53
  Nie ogladam od lat zadnych talk shows kiedy wyszlo na jaw ze widzowie jak i uczestnicy musza przechodzic casting wiec zapytalam sie sama siebie za co place oraz podwyzszam kwote ogladalnosci dajac do zrozumienia systemowej agenturze ze ten cyrk popieram? Jak sie czlowiek zaglebi w casting-agentury widzi dokladnie ze nawet do reportazy potrzebuja i szukaja aktorow, reportaz rozumiem autentyczne wydarzenia, autentyczni ludzie a nie show. Jaka opinie ma i jak wyglada nasz europejski krol Martin z jego niezbyt fortumnymi wypowiedziami jak i przyzeczeniami, jest tego w sieci na youtube dosc duzo czego zaklamac sie nie da.

  Ogladalam akurat jako prio aktualna debate w Bundestagu, zapytalam sie w jakim kraju ja zyje za kadencji GroKo, jednak mialam racje ze od poczatku naszej pani jak i SPD nie ufalam, od tego czasu przestalam wybierac systemowe, wielkie partie co potwierdza jak i utwierdza mnie dzisiejsza debata (Aktuelle Stunde) na temat:

  LIVE: AfD fragt nach "Wirken der Bundesregierung im Fall Billy Six" ab 20 Uhr im Livestream

  link do debaty na ten temat:
  www.youtube.com/watch?v=2gRqGgii9Z0

  Wlosy na glowie sie jeza poniewaz ten przypadek sledzilam od poczatku a co teraz slysze?
  .........
  Polecam goraco wysluchanie wykladu amerykanskiego profesora z wszechstrona praktyka jak i wszechstronym (na roznych uni) doswiadczeniem naukowym: "UN als Weltregierung" Alfred de Zayas & Jürgen Braun - Vortragsabend der AfD-Fraktion im Bundestag

  Link do wykladu:

  www.youtube.com/watch?v=e8wC5gF1hqY

  SUPER wyklad!

  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • aby 22.03.19, 05:53
  > zapytalam sie w jakim kraju ja zyje
  Deutschland, ein Narrenschiff
  www.youtube.com/watch?v=Ii6bdNjF_ZM
  Skoro Pani nie ogląda, to powiem, że dalszego dowodu dostarcza Maybrit Illner" vom 21. März 2019, EU im Überlebenskampf – und Deutschland schaut zu?
  W roli symbolu/ikony RFN - państwa dobrobytu i sukcesu wystawili Ulricha Wickerta, salonowca-smakosza francuskich win, narodowego pedagoga-celebryty z dziennika telewizyjnego, który dorobił się wielkiej emerytury na czytaniu z kartki tego, co mu napisali inni.
  Trudno zaiste o lepszy symbol, pokazujący również na płaszczyźnie materialnej zjazd RFNu w dół. To człowiek z tłustych lat, kiedy RFN był rzeczywiście rajem emerytów; ostatni Mohikanin – ostatni prezenter telewizyjnych wiadomości w Niemczech, który miał dobrze skrojoną marynarkę.
  Wickert to taki stereotypowy Niemiec z północy – nie tylko z wyglądu ale i romantyczno- utopijno-zamordystycznego sposobu myślenia, który sprowadza na ten kraj kolejne nieszczęścia. Trzeba, postuluje (= marzy) Wickert, zmienić prawo międzynarodowe tak, by prawa człowieka (tzn. ich nieprzestrzeganie) usprawiedliwiały interwencję i użycie siły. Trzeba skutecznie zaprowadzić porządek (taki jak we państwie wzorcowym RFN) najpierw na europejskim podwórku (u Orbana i podobnych populistów) a potem globalnie.
  Siedzący naprzeciw Heiko Maas lekko się żachnął. Czy dlatego, że pomysł mu się nie spodobał, czy też dlatego, że Wickert niepotrzebnie się wygadał?
 • monalisa2016 23.03.19, 01:53
  Nie ma sie co rozczulac nad losem osoby ktora miala za zadanie odczytac z kartek to co mu napisano i polecono do odczytania, mowiac szczerze jest to ten ktory nie ma w zasadzie nic nie meldowania poza praniem spolecznych mozgow. Spojrzmy na establishment zza polodniowej naszej (niemieckiej) miedzy, rozni sie ona od naszego? NIE, tu jest przyklad:

  www.youtube.com/watch?v=s5xSQWWPJuI

  Piecioro przeciw jednemu, czysty wyswiechtany populizmz bez znajomosci spolecznych problemow jak i ich zyczen, polityczne zyczenie w imie europäischen Werte z falszywym zrozumieniem spolecznej rzeczywistosci w unii. Ciekwe wrecz smieszne jest jak omijaja sie tak zwane Steuersünden/podatkowe oazy pomijajac Luksemburg a tym J-C. Junckera. Tez jest ciekawe, wszystkich innych (Wegry, Rumunia, Polska, Slowacja, Czechy, ...) stawia sie za grzesznikow ale o Francji, Niemczech sie milczy. Strach ogarnia eurokratow przed utrata suto-platnej posady.

  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • monalisa2016 23.03.19, 02:46
  Tu brakowalo dyskusji o niedemokratycznych unijnych instytuacjach (eu-parlament i ustawy > cyrk na kolkach!!! Ustawy pisze sie i narzuca w kulaurach) totalnym ignorowaniem woli europejskich spoleczenstw, o Bevormundung/paternalizm (tlumaczenie Google) panstw, centralizowanie wladzy w Brukseli bez wzgledu na kulturalne albo gospodarcze walory czlonkow w imie zrownania poziomu rozwoju jak i zycia spolecznego do pewnej granicy czyli cofniecia sie wstecz a nie pojcia na przod. Znaczy to jak w komunizmie kazdym po rowno z rowna przyslowiowa miska jak i jednakowym ubiorem ku zadowoleniu politycznych elit. PRL, DDR, ZSRR pozdrawiaja z tym ze komunistyczne Chiny, Rosja przyszly po rozum do glowy i mentalnie wyprzedzaja brukselskie wysokoplatne niemoty ktore glosza nam w ich niezbyt pojetym zrozumieniu demokracje ukrywajac ze jest to w rzeczywistosci plutoracja. smile Jednym slowem mozna podsumowac ze stasi w DDR najprawdopodobniej bylo niczym jaka nam przyszlosc buduja swoimi regulacjami > patrz EU-art. 11 i 13 i wiele, wiele innych umow jak i ograniczanie suwerrenosci, woln osci slowa przez lamanie na kazdym kroku praw ktore wczesniej sie ustalilo. EU-CHAOS, mamy to popierac??!!

  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • j-k 22.03.19, 12:30
  miediach...

  urzadza sie spektakl w proporcji 3 : 1 i musi wyjsc - co trzeba smile
 • the-great-inuk 22.03.19, 14:26
  j-k napisał:

  > miediach...
  >
  > urzadza sie spektakl w proporcji 3 : 1 i musi wyjsc - co trzeba smile
  ============================

  I dlatego mamy AfD. (Wiadomość poufna)
  Niech się cieszą, że jeszcze nie ma Żółtych Kamizelek!
  In Dojczland!

  --
  www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
  wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka