Dodaj do ulubionych

Bayer zatruł się środkiem chwastobójczym

22.03.19, 17:17
Gdyby sprawa nie była dla Niemców dosyć bolesna, to można by się pośmiać. Niemcy znajdują się w sytuacji żony (lub dorosłego dziecka) w patologicznej rodzinie, w której głowa tej rodziny pod byle jakim pretekstem tłucze ich, zabiera im kasę i decyduje, z kim mogą rozmawiać i utrzymywać kontakty. Kontakty z tym tyranem są niezwykle bolesne i kosztowne, by przypomnieć tylko Daimler + Chrysler, Volkswagen, niemieckie banki i koncerny, które za "niewłaściwe stosunki" musiały zapłacić capo di tutti capi wielomiliardowe "odszkodowania".

Teraz mamy nowy przykład. Niemiecki Bayer połączył się z amerykańskim Monsanto, który produkował/je środek chwastobójczy Roundup, który wg ekologów jest rakotwórczy. Dowodów na to nikt nie przedstawił, ale sprawa ma się tak jak z dowodami zatrucia Skripala przez Rosjan: jest "wysoce prawdopodobne". Ale to zupełnie wystarcza nie tylko wobec Rosji. Na Niemców też wystarcza. No i teraz rusza lub ruszy w najbliższym czasie fala procesów o odszkodowanie dla tysięcy "poszkodowanych" Amerykanów. Komentator rosyjskiej TV ocenił minimalną sumę odszkodowań na 5 miliardów $, ale on chyba nie docenia zdolności amerykańskich prawników.

next.gazeta.pl/next/1,151003,24567348,producent-srodka-chwastobojczego-przegrywa-w-sadzie-bayer-w.html
Edytor zaawansowany
 • the-great-inuk 22.03.19, 17:58
  A dlaczego nie wyrzucą na zbity łeb tych z Bayera, którzy taką decyzję podjęli?
  Bez prawa do renty i bez odszkodowania?
  Kto to rozumie?
  --
  www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
  wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
 • lubat 22.03.19, 19:35
  Jaką decyzję?
 • the-great-inuk 22.03.19, 19:49
  lubat napisał:

  > Jaką decyzję?
  ========================
  Kupienia amerykańskiego konkurenta...
  --
  www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
  wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
 • eva15 22.03.19, 22:28
  Nie mogę powołać na forum świadków, ale wierz mi, że są. Ca 2 lata temu w moim prywatnym gronie przedstawiłam scenariusz upadku Bayer AG. Powodem były starania o przejęcie Monsanto.

  Monsanto to chyba najbardziej zbójecki koncern ze wszystkich zbójeckich i już wówczas wiadomo było, że w sądach zaczynają gromadzić się akta z oskarżeniami o zatrucia, ale sądy działały cosik powoli, zbierały akta i spokojnie czekały. Mimo tych oskarżeń kurs akcji rósł w najlepsze i Monsanto cieszyło się wysokimi notowaniami. W tym to okresie Bayer uwziął się na kupienie Monsanto i wreszcie dopiął swego za jedyne 60 mld dol. Jako jasnowidz stwierdziałam, że teraz sądy zaczną wreszcie działać. I nie pomyliłam się.

  Teraz mogę przewidzieć następny krok, który zresztą był już pod koniec 2018 r. opisywany również w "die Welt".

  www.welt.de/wirtschaft/article185194474/Hedgefonds-Elliott-Bei-diesem-Investor-hat-Bayer-allen-Grund-sich-Sorgen-zu-machen.html

  O ile jednak "die Welt zwracał uwagę jedynie na to, że kupno Monsanto zadłużyło niepotrzebnie zdrowy dotąd jak ryba Bayer i spowodowało spadek jego akcji, co uczyni go łatwym łupem, o tyle dla mnie było jasne, że do tych kosztów horrendalnie drogiego kupna dojdą teraz horrendalnie wysokie wielomiliardowe odszkodowania.

  Potężny do niedawna Bayer jest praktycznie zarżnięty i teraz nadchodzi czas "międzynarodowych inwestorów" i podziału łupów.
  Mnie ciekawi jedno - skoro ja jako laik byłam w stanie przewidzieć rozwój sytuacji, to szefowie Bayeru nie byli? Czemu to robili, czemu upierali się przy kupnie Monsanto, gdy NIKT inny do tego się nie rwał?

  Kilka miesięcy temu był w FAZ artykuł o upadku Deutsche Bank. Jakimś cudem redaktorzy ośmielili się napisać, że to, co z tym bankiem się stało, zakrawa na sabotaż i dywersję.

  Thyssen, Linde, wcześniej Hoch-Tief, Höchst etc. etc. teraz Bayer - niemieckie koncerny są świetnym materiałem na wyprzedażach. No i w dodatku jeszcze upadek niemieckich banków, które nie są już w stanie w razie czego dać odpór....
 • eva15 22.03.19, 22:39
  Z tego co piszą forumowicze wynika, że US-Blackrock stał się największym akcjonariuszem w Bayer i to on zmusił go do kupienia Monsanto. Musiałabym to sprawdzić, ale na pierwszy rzut oka brzmi logicznie.
 • monalisa2016 22.03.19, 22:52
  Nie dosc ze podatnik subfenkcjonuje wielkie koncerny na plecach spoleczenstwa nie wspominajac juz o utrzymywaniu polowy swiata. Podatnik wszystko zaplaci, zaplaci kredyt Airbus 380, zapalaci tez zeniaczke Deutscher Bank z Commerzbank a potem ich zaprogramowany juz teraz upadek, jak dwoch bankrutow moga stworzyc konkurencyjny w swiecie bank skoro w pojedynke nie potrafili ale menagerowie dostali sute boni. Brak slow, nie ma co sie nerowo podniecac poniewaz nad tym co sie dzieje, co robi nasza Insolvenzverwalterin nad tym niestety nie mamy za wiele wladzy.

  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • monalisa2016 22.03.19, 23:05
  Sorry zrobilam mase bledow stylistycznych ale poprawiac juz nie bede. Kobiety potrafia pokonywac w jednej minucie pare czynnosci, sluchac majac sluchawki na ustach, pisac i szukac cos co akurat potrzebuje w internecie a nie znalazlam co mi by sie spodobalo w branzowym sklepie (Dekostoffe).

  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • eva15 22.03.19, 22:54
  lubat napisał:

  >Teraz mamy nowy przykład. Niemiecki Bayer połączył się z amerykańskim Monsanto, który >produkował/je środek chwastobójczy Roundup, który wg ekologów jest rakotwórczy. Dowodów >na to nikt nie przedstawił, ale sprawa ma się tak jak z dowodami zatrucia Skripala przez Rosjan: >jest "wysoce prawdopodobne"

  Nie, Lubacie, to zupełnie złe porównanie. Dowody na szkodliwość Monsanto są porównywalne z dowodami na szkodliwość palenia papierosów. Tu również długo twierdzono, że dowodów nie ma, bo były w USA chowane do szuflady, by koncernom nie szkodzić.

  Monsanto ma długie doświadczenie w produkcji trucizm. To sławny producent napalmu "agent orange" dla wojny w Wietnamie:

  Im Jahr 1984 einigten sich die Hersteller von Agent Orange, Dow Chemical und Monsanto, nach einer Gemeinschaftsklage von 200.000 US-Veteranen auf 180 Millionen Dollar Schadenersatz.

  Allerdings wurden nur Veteranen im eigenen Land entschädigt. Zu Vietnamesen verneinen die USA bis heute einen Zusammenhang zwischen dem chemischen Krieg und Missbildungen, die über die Muttermilch und die Nahrungskette in die dritte Generation andauern.


  www.welt.de/vermischtes/article139913254/Agent-Orange-Bis-heute-eine-toedliche-Waffe.html

  Tja, jakoś brzydko może się nasunąć skojarzenie, że Monsanto to taki współczesny IG Farben. Może dlatego Niemcy tak bardzo chcieli go kupićsmile.
  Ech, pozostaje tylko sarkazm...
 • monalisa2016 22.03.19, 23:08
  www.youtube.com/watch?v=NQ4HEcszKy8
  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • aby 22.03.19, 23:42
  Swietnie to Pani udokumentowała. Ja też od początku tak to widziałem, choć nie znałem tych istotnych elementów o których tu mowa.
  Jak pokazali Zieloni bohaterowie naszych czasów, miejsce Niemców jest w lesie, na drzewach.
 • monalisa2016 22.03.19, 23:55
  aby napisał:

  > Jak pokazali Zieloni bohaterowie naszych czasów, miejsce Niemców jest w lesie,
  > na drzewach.

  Najpierw zezwolili a potem protestuja (Hambacher Forst).

  Najlepszy przyklad klima Greta i certyfikaty CO2 > najwieksze legane oszustwo swiata w bialy dzien przeprowadzane na naszych (spolecznych) plecach.  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • eva15 23.03.19, 00:44
  Pod koniec II WS gdy wiadomo już było, że Niemcy przegrają, ówczesny min. fin. USA - Henry Morgenthau - przedłożył plan zniszczenia bazy inteletualnej i przemysłowej Niemiec i niejako "zaorania" ich robiąc z nich kraj tylko już rolniczy. Innymi słowy - wysłania tego wysoko rozwiniętego narodu z powrotem "na drzewo", do lasu i na pola.

  de.wikipedia.org/wiki/Morgenthau-Plan

  Po wojnie planu nie zrealizowano, bo silny RFN był potrzebny jako bastion w Europie przeciw ZSRR.
  Dziś ZSRR już nie ma, więc przyszedł czas na ekologię, likwidację przemysłu, pozbawienie źródeł energii i wysłania Niemców na drzewo - do Hambacher Forst.
 • lubat 23.03.19, 13:28
  Udzielam Wam pochwały za wnikliwą ocenę stosunków amerykańsko - niemieckichsmile

  PS. Dzisiaj w reżymowym radio (dawniej I program Polskiego Radia) jakaś blondynka z tytułem doktorskim próbowała wyjaśnić niesłychaną sprzeczność: badania opinii niemieckiej wykazały, że większym zagrożeniem dla Niemiec są USA niż Rosja. Nie mogła znaleźć żadnego uzasadnienia.
 • eva15 23.03.19, 17:16
  Zawsze do usług !
 • eva15 24.03.19, 16:17
  Dziś ukazał się dobry artykuł pokazujący powolne zarżnięcie niemieckiej gospodarski z pomocą zaoceanicznych przyjaciół.

  Verwunderlich ist allerdings die Tatsache, dass BlackRock mit sieben Prozent den grössten Aktionär bei Bayer stellt und mit 5,75 Prozent den zweitgrössten Aktionär bei Monsanto. Was im Grunde die verblüffende Schlussfolgerung zulässt, dass die schwer angeschlagene Frankenstein-Klitsche Monsanto praktisch nur innerhalb der Familie ausgetauscht wurde und deren Hauptakteuren immer noch an der Wade klebt.

  Aber handfeste Gründe wird es wohl gegeben haben, unter anderem vielleicht auch den, dass der deutsche Steuerzahler mit Milliarden von Euros an den Ohren genommen wird, wenn Bayer baden geht und Tausende von Arbeitsplätzen auf dem Spiel stehen.
  (...)

  Was zur Folge hat, dass ein gewaltiger Tsunami von Schadenersatzforderungen auf Bayer zukommt, der den Konzern vermutlich an den Rand des Bankrotts bringen wird.

  Warum gerade die deutsche Wirtschaft nach dem Diesel-Desaster für dieses neuerliche Debakel ausgesucht wurde, lässt sich, wie schon gesagt, nur vermuten.


  www.epochtimes.de/meinung/gastkommentar/der-tod-im-kornfeld-monsantos-talfahrt-kommt-in-schwung-a2833869.html
 • monalisa2016 28.03.19, 21:36
  Wrzuc na Google haslo: "Cum-Ex BlackRock" dowiesz sie wiecej

  Chodzi o ta afere:
  www.youtube.com/watch?v=64_Wre2nlHY

  Za chwile a moze juz jest przedawniona bez dochodzenia bez konsekwencji, podatnik zaplaci wszystko.
  Cum-Ex leci jak wiemy dalej ale poza granicami D.

  Jak myslisz z Deutsche Bank i Commerzbank bedzie inaczej, podatnika zaplaci fuzje dwoch bankrutow a pozniej jeszcze raz zaplaci kiedy beda potrzebowac dofinansowania albo dojdzie do bankructwa.

  Najlepsza teraz afera z Francja za co merkel oddala wolnosc slowa w internecie, posluchaj ostatnie wydanie Tichys Einblick na wideo.

  www.youtube.com/watch?v=jrIeFEwgdpU

  Nie ma co wyliczac wiele innych spraw i tak nie jest to w naszej mocy zmienic, zostaje nam tylko urna wyborcza oraz protesty w necie albo na ulicy.

  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • eva15 28.03.19, 22:09
  Tichy jest dobry, postaram się obejrzeć.
 • monalisa2016 28.03.19, 22:25
  Ale do konca prosze poniewaz na koncu jest najwazniejsze jak obydwoje sie na wzajem szantazuja i wymuszaja na sobie.

  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • eva15 28.03.19, 23:21
  Obejrzałam do końca. Dobre, jak zwykle zresztą w wykonaniu Tichego.
 • monalisa2016 31.03.19, 01:10
  monalisa2016 napisał(a):

  > Jak myslisz z Deutsche Bank i Commerzbank bedzie inaczej, podatnika zaplaci fuzje dwoch
  > bankrutow a pozniej jeszcze raz zaplaci kiedy beda potrzebowac dofinansowania albo dojdzie > do bankructwa.

  Leider keine Satire:
  www.youtube.com/watch?v=sFbQwybdLlE
  www.youtube.com/watch?v=rOb_znr8llY


  SPD-Politiker Paradebeispiel:
  www.youtube.com/watch?v=1GqwImBcJTY&feature=push-u-sub&attr_tag=cknbas6Kpz3MFN4Q%3A6
  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • lubat 28.03.19, 19:55
  www.tagesschau.de/wirtschaft/bayer-monsanto-aktienkurs-101.html
 • eva15 28.03.19, 22:08
  Dzięki za link do niemieckiego dziennika. Co ja bym bez Ciebie zrobiłasmile.

  "Wir haben dieses hohe Prozessrisiko nicht gekannt"

  Tja, ich habe das Risiko schon vor zwei Jahren erkannt. Hätten sie mich bloß gefragt ! smile))
 • the-great-inuk 29.03.19, 11:42
  lubat napisał:

  -monsanto-
  ===============================
  Capt. Chesley Sullenberger pisze w swojej autobiografii (Pilot, który bezpiecznie wodował na Hudson River, January 15, 2009):

  ======================================================
  The last time I was out at L. T. Cook’s airstrip was in the late 1970s. I had lost touch with him in the early eighties, and I later learned he had cancer, and had several tumors removed from his neck and jaw. Some people speculated that his illness was a result of all the crop-dusting chemicals he sprayed every day. He died in 2001.
  ======================================================
  Cook był pierwszym nauczycielem latania Sullenbergera. Sullenberger miał wtedy 16 lat.
  --
  www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
  wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
 • the-great-inuk 29.03.19, 12:53
  Są dobre i są złe trucizny...

  Gdyby Wietnamczycy byli "RZ", już by im Niemce dawno wypłacili należne odszkodowanie...
  Z pokolenia na pokolenie...
  Ot, co....
  --
  www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
  wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
 • monalisa2016 29.03.19, 00:32
  Nie na temat ale dla info.
  Ale do kogo nalezy "SFS Ventures" w Pradze/Czechy nie wiem czy trzeba tu napisac. O tym pisalam juz kiedys pod innym nickiem w zwiazku z jednakowymi artykulami w roznych mediach jak i autorach.
  "Filantrop" przejmuje Polske akurat przed wyborami, ten co ma media ten ma i kraj w swoim reku.

  www.agora.pl/3-2019-zakonczenie-negocjacji-zawarcie-umowy-sprzedazy-udzialow-eurozet-sp-z-o-o-i-umowy-wspolnikow-eurozet

  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • lubat 15.05.19, 20:32
  Wczoraj niemiecki "Tagesschau" dosyć lakonicznie, w dwóch zdaniach poinformował widzów, że amerykański sąd przyznał "poszkodowanemu" przez Monsanto odszkodowanie w wysokości ponad 2 MILIARDY dolarów. Dla jednej osoby. A na rozpatrzenie czeka w sumie 13.400 pozwów. Jest niemal pewne, że wszyscy skarżący wygrają i nawet jeśli nie dostaną po 2 miliardy, to i tak Bayer pójdzie z torbami.

  www.tagesschau.de/wirtschaft/bayer-monsanto-glyphosat-101.html
 • eva15 15.05.19, 21:56
  W ten sposób przygotowuje się firmy do zaszlachtowania: 1. najpierw dramatyczny spadek wartości na giełdzie skutkiem bajońskich odszkodowań, 2. rozbicie/rozczłonkowanie na poszczególne części, 3. przejęcie za grosze najlepszych części, 4. rozwalenie reszty lub jeśli się uda sprzedanie jakimś naiwnym.
 • monalisa2016 16.05.19, 23:21
  Lubat nie zapomnij o Francuzach oni tez przygotowuja swoja porcje pozwow, Niemcy sabotuja sie sami od wewnatrz swoja skorumpowana na zyczenie Unii. Gdyby nie Bundeskartellamt (kartel federalny) gdyby nie ostateczna decyzja z Brukseli nie doszloby do tego malzenstwa. A teraz mamy to co mamy podattnik musi wyczyscic swoje kieszenie do ostetacznosci.

  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • eva15 17.05.19, 00:11
  Podatnik w przypadku Bayer nic nie będzie płacił. Koncern zostanie zniszczony na giełdzie, a potem rozbity i rozparcelowany przez "międzynarodowych inwestorów".

 • monalisa2016 17.05.19, 00:20
  Uuuuuppppss? Nie bedzie placil skad ten uroczy ale niezbyt prawdziwy optymizm? Rozbity swoja droga ale to nie swiadczy ze nie wyczysci on z nasza pania naszych kieszeni do ostatecznosci? Jaka wartosc ma obecnie ta firma wraz z jej dlugami na kupno amerykanskiego Monsanto? Tja!!!

  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • monalisa2016 17.05.19, 00:39
  Eva15 abstrahujac od Bayer powiedzmy prawde jest to juz Untergang czyli po polsku zmierzch albo wyrazniej upadek calego Zachodu wraz z Stanami, Francja, Niemcami, WB, ..., itd czyli cala unia. Jak Trump nie chwyci FED i cale deep state za rogi jestesmy pogrzebani.

  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • monalisa2016 17.05.19, 00:51
  Co pisalam od 2008 roku? Ano pisalam ze rozwoj i dobrobyt sie przemieszcza z zachodu na wschod, czy nie mialam racji? Naturalnie ze tak, to sie widzi na kazdym kroku w poczynaniu zachodnich politykow. Zycie z wyzysku innych, z szantazu, z podbojow, intryg jak i wymuszania, zycie na kredyt, ... itd. nie poplacilo sie. "Kartel" bezmyslnych lewicowcow pod instrukcje paru zaoceanicznych zlewicowanych miliarderow i ich przywodcy Husajna i Hillary wraz zindoktrynowana unia jak i nasza pania sie nie poplacil, a teraz spoleczenstwa maja "krawawic" swoje kieszenie jak i wlasnym bytem.

  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.