Dodaj do ulubionych

Brawa wielkie dla dzielnego Rosjanina.

04.04.19, 12:50
Udalo mu sie uciec z trzema corkami z chorej od liberalizmu muzulmanskiej Szwecji.
Mam nadzieje ze Polska te rodzine przygarnie
lub bezpiecznie odesle do Rosji zgodnie z ojca zyczeniem

marucha.wordpress.com/2019/04/03/czy-polska-wezmie-pod-swoje-skrzydla-zbiegla-ze-szwecji-rosyjska-rodzine/
Edytor zaawansowany
  • lubat 04.04.19, 13:29
    Rosjanin postąpił tak, jak by postąpił każdy ojciec w jego sytuacji. Mnie przyjemnie zaskoczyła reakcja jego polskiego adwokata i nowego pisowskiego Rzecznika Praw Dziecka. Pouczyli go, co ma zrobić, by uniemożliwić ekstradycję do (emiratu) Szwecji. Byle tylko nie zmienili decyzji pod naciskiem "postępowców".

"Przypominamy, że zaledwie kilka tygodni wcześniej policja zatrzymała matkę i jej partnera, którzy uprowadzili dzieci kobiety z Finlandii. W tym przypadku było jednak inaczej, ponieważ Denis Lisov wystąpił o status uchodźcy. Gdy rodzina z Rosji trafiła pod opiekę policji, na miejscu od razu zjawił się nowy Rzecznik Praw Dziecka - Karol Pawlak. Jak informuje PAP, dzięki pomocy prawnej RPD Pawlaka ojciec w nocy z wtorku na środę wystąpił do polskich władz o przyznanie jemu i jego córkom statusu uchodźcy. "Po wszczęciu tej procedury rosyjska rodzina nie mogła być już wydana Szwedom" - czytamy." 
    Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24614534,rosjanin-porwal-swoje-dzieci-ze-szwecji-zatrzymano-go-na-lotnisku.html
  • rosjaiswiat1 04.04.19, 16:05
    Co ten Rosjanin robil w Szwecji? Po jakiego kuja on tam wystapil o azyl? Na co liczyl? na kase z socjalu? Teraz juz stara sie o status uchodzcy w Polsce. A nie prosciej zyc tak, zeby nie szukac azylu. Chce mieszkac w innym kraju, to jego wybor, ale zeby starac sie o azyl, trzeba najpierw obesrac kraj w ktorym mieszkal. Oczywiscie dzieci nie sa w niczym winne, i wszyscy powinni zrobic tak, zeby ich koszmar skonczyl sie.

p.s. a co z jego zona?

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
  • eva15 04.04.19, 18:58
    rosjaiswiat1 napisał:

> Co ten Rosjanin robil w Szwecji?

A co Ty robisz GB?

Po jakiego kuja on tam wystapil o azyl?

Skąd wiesz, że wystąpił?

Na co
    > liczyl? na kase z socjalu?

Na co Ty liczyłeś opuszczając Rosję?

Teraz juz stara sie o status uchodzcy w Polsce. A nie prosciej zyc tak, zeby nie szukac azylu. Chce mieszkac w innym kraju, to jego wybor, ale zeby starac sie o azyl, trzeba najpierw obesrac kraj w ktorym mieszkal.

Bożeeee, skąd w Tobie tyle patriotycznego jadu?

On musiał w PL wystąpić o azyl, bo tylko to chroni jego dzieci przed odesłaniem do Szwecji. On chciał lecieć do Moskwy, Polska nie była jego wyborem.
  • monalisa2016 04.04.19, 19:19
    Reka mi swedziala by napisac mu to samo ale wolalam swoje pomyslec jak inicjowac dodatkowa jak juz jest niechec wobec mojej osoby.
    Dzieki Eva15.
    smile

--
    ......................................
    Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
    www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
  • eva15 04.04.19, 19:43
    Nie rozumiem reakcji Igora. Skąd w nim tyle jadu do obcego człowieka?
  • lubat 04.04.19, 20:26
    Faktycznie, Igor przesadził w ocenie swojego rodaka. A przecież każdy ma prawo do błędu, tym bardziej, że ani w Polsce, ani tym bardziej w Rosji jeszcze z 10 lat temu nikt nie mówił ani nie pisał o tym, jak się traktuje tam rodziny czy dzieci, które nie "dorosły" do tamtejszych "standardów".
    A druga sprawa to rzeczywisty fakt, że kandydaci na azylantów muszą porządnie oczernić swój kraj, by mieć szanse dostać ten azyl. Tylko islamuski są z tego zwolnieni, bo im z definicji się azyl należy.
  • eva15 04.04.19, 20:36
    Facet wyjechał do Szwecji w 2013 r., czyli już prawie 6 lat temu. Aby mieć szanse na azyl, musiał szybko złożyć wniosek. No i co, tyle lat czeka na odpowiedź? Nie wiem, dla mnie to jakoś niejasne, a na tym, co żurnalia wypisuje trudno się oprzeć.
  • eva15 04.04.19, 20:40
    lubat napisał:

> 10 lat temu nikt nie mówił ani nie pisał o tym, jak się traktuje tam rodziny czy dzieci, które nie "dorosły" do tamtejszych "standardów".

Do tamtejszych standardów najbardziej nie dorosły muzułmańskie rodziny, gdzie bicie dzieci, nierzadko wręcz znęcanie się nad nimi to powszechna metoda wychowacza. Długo mieszkam na Zachodzie, ale jeszcze nigdy nie słyszałam, by odebrano dzieci jakieś rodzinie muzułmańskiej.
  • monalisa2016 04.04.19, 20:30
    Tez sie zastanawiam.

--
  • bywszy2 05.04.19, 15:53
    monalisa2016 napisał(a):

> Reka mi swedziala by napisac mu to samo ale wolalam swoje pomyslec jak inicjowa
    > c dodatkowa jak juz jest niechec wobec mojej osoby.
    > Dzieki Eva15.
    > smile
    >

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    samocenzury?
    Albo boi sie pani calosci fizycznej swojej osoby?

--
    Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
    Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
    I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
    Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
  • monalisa2016 05.04.19, 19:48
    Nie boje sie pojedynku z nim ale nie mam ochoty okladac sie publicznie z kims na forum i prowadzic klotnie w jego stylu, znam tez jezyk pospolstwa jak to mowia w Polsce z pod budki piwa, znam tez jezyk inteligentny bardziej stonowany ktory jest dla mnie nadzwyczaj mily poniewaz w takim sie wychowalam, taki dano mi w rodzinnym domu. Wiec wobec takich zachowan czesto gesto wole obejsc z daleka ale w odpowiednim momencje odplacic pieknym za nadobne.

--
  • rosjaiswiat1 04.04.19, 20:24
    Ty, Ewa, zanim cos powiesz, otworz link, ktory wkleil wigil. Tam wsxystko jest opisano. Ten gosc wystspil dawno temu o azyl w Szwecji, i z tego powodu niemial paszportu, poniewaz musial oddac go do szwedzkiego urzadu. A gdy mu zrobilo sie w Szwecji zle, to on przyppmnial sobie o tym, ze jest obywatelem Rosji, i szybciutko pobiegl do rosyjskiego konsulatu o dokument powritny, na podstawie ktorego on i wjechal do Polski. Jestem pewien tego, ze on musial sklamac w rosyjskim konsulacie, i nie powiedzisl prawdy gdzie znajduje sie jego paszport. Co do mnie.
    Ja nigdy nie uciekalem z Rosji. Ja nigdy nie wystepowalem o azyl. I ja nigdy nie opuscilem swojej ojczyzny, i o tym Ty foskonale wiesz. Wiec po cholere takie glupie insynuacji?

--
  • wwwi.gil 04.04.19, 20:30
    Byles oddelegowany na placowke dyplomatyczna.
  • eva15 04.04.19, 20:31
    Zabrali mu paszport i przez 5 lat rozpatrywali jego wniosek o azyl? Mnie w to trudno uwierzyć . Podobnie jak wto, że nakłamał w rosyjskim konsulacie.
    Igor, jak Ty wyjechałeś z Rosji, to nie opuściłeś ojczyzny, jak on wyjechał to opuścił.
  • monalisa2016 04.04.19, 20:49
    Wystarczy spojrzec co dzieje sie w Szwecji tu mozna sie domyslec dlaczego facet z dziecmi nie widzial swojego miejsca w tym kraju. Pewien Polak z dosc dobrym wyksztalceniem dostal prace w Niemczech jak obejrzal sobie warunki dla dzieci w szkole, zrezygnowal i poprzestal na Polsce, znaczy wrocil do Polski. Wiec nie osadzala bym tego Rosjanina tak ostro jak zrobil to Igor, kazdy chce sobie poprawic pod kazdym wzgledem wiec i on mial prawo do tego tak sam o jak Igor.

voiceofeurope.com/category/northern-europe/

--
  • bywszy2 05.04.19, 13:15
    monalisa2016 napisał(a):

> Wystarczy spojrzec co dzieje sie w Szwecji tu mozna sie domyslec dlaczego facet
    > z dziecmi nie widzial swojego miejsca w tym kraju.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    a co sie dzieje w Szwecji?

--
  • rosjaiswiat1 04.04.19, 21:02
    Ewa, to nie ma zadnego znaczenia w co Ty wierzysz. W Artur le, zalinkowanym prze, wigila tak jest napisano, wiec trzymamy sie.faktow.
    Co do tego, jak ja wyjechalem z Rosji.
    Ja nigdzie nie wyjechalem, a tylko ozenilem sie z Polka, i w naszych planach bylo zycie jakby na dwa doma. Jeden w ZSRR, a drugi w Polsce. Ale stalo sie inaczej - ZSRR rozpadl sie, i okazalo sie, ze w zwiazku z tym, ze ja lstatnio w ZSRR mieszkalem na Ukrainie, to mus,e przyjac ukrainskie obywarelstwo, co w ogole nie bylo brane przez mnie pod uwage.Wiec to nie ja opuscilem ojczyzne, a ona mnie. Przeciez Ty o tym doskonale wiesz.

--
  • eva15 04.04.19, 22:09
    No ale mogłeś wyjechać do Rosji i dostać automatycznie rosyjskie obywatelstwo. Sądzę, że wielu Rosjan z Ukrainy, Kazachstanu etc. tak zrobiło.
  • monalisa2016 04.04.19, 22:32
    Nie trzeba tu trzymac sie faktow ani ich szukac ale osoba ktora tak samo jak druga mieszka z wyboru poza granicami kraju krytykuje ja niezbyt lagodny jak i inteligentny sposob, wklada jej w usta swoje wlasne oskarzajace ja insynuacje (cytat) "Chce mieszkac w innym kraju, to jego wybor, ale zeby starac sie o azyl, trzeba najpierw obesrac kraj w ktorym mieszkal.", tego nie chce publicznie oceniac ale powiem szczerze razi to niesamowicie w oczy i traca niezbyt ladnym taktem.

--
  • rosjaiswiat1 05.04.19, 05:04
    eva15 napisała:

> No ale mogłeś wyjechać do Rosji i dostać automatycznie rosyjskie obywatelstwo.

Ewa, gdyby te slowa przeczytali setki tysiecy, jesli nie miliony Rosjan, ktore okazali sie na moment rozpadu ZSRR poza granicami Rosji, to ich ogarnelaby wscieklisc. Rosjanie uciekali z ogarnietego wojna Tadzykistanu, a pozniej przez lata zalatwiali formalnosci, zwiazane z uzyskaniem rosyjskiego obywatelstwa.Wtedy rosyjskie panstwo zajmowalo sie innymi sprawami, a mianowicie dzielilo majatek pozistaly po ZSRR. Konstytucje pisali Amerykanie, i ostatnio co ich obchodzilo, to los milionow etnicznych Rosjan, ktore pozostali sie poza granicami Rosji.

> Sądzę, że wielu Rosjan z Ukrainy, Kazachstanu etc. tak zrobiło.

Ty batdzo lubisz sadzic, nie znajac realia. Wiec i tym razem sadzisz zle.

p.s. a teraz o mnie. Mialem zone-Polke w ciaze na moment rozpadu ZSRR. I Twoim zdaniem powinien byl rzucic zone i pojechac w niewiadome po rosyjski paszport? Ja nic nie mialem w Rosji, ani doma, ani najblizszej rodzinu, oprocz wujkow i ciotek. Mialem im na gliwe zwalic sie sam, lub z zona w ciaze? Ja okazal sie w tej sytuacji nie z wlasnego wyboru, a ten gosc swiadomie. On zabral zone, maloletnia corke i wyjechal do Szwecji, gdzie u nich urodziilo sie kolejnych dwa dziecks. To wyjatkowo nieodpowiedzialna osoba, i dokladnue zrobila to samo, co i ci nowi cenni obywatele w Niemczech, o ktorych Ty tak lubisz pisac. Czyli wjechac do cudzego kraju, plodzic sie na potege i korzystac z socjalu.
    OczywiscIe osobbym tematem jest absolutnie chory system opieki nad dziecmi w Szwecji, o ktorym wiadomo juz od bardzo wielu lat, i to powinno bylo byc dodatkowym sygnalem dla tego goscia, zeby do trgo kraju nie wybierac sie. Ale widocznie wazniejszym byl rozbudowany do granic absurdu system opieki socjalnej w Szwecj. Przeciez i ta libanska rodzina, ktora dostala jego dzieci, rowniez zyje z zasilkow, ktore dostaje na dzieci.
    --
  • eva15 06.04.19, 23:04
    Igor, a może on był po prostu biedny i nie miał, gdzie mieszkać i jak żyć? Nie wiem, jak to było w jego przypadku, ale zakładam, że Rosję opuszczają nie tylko ci, którzy jej nienawidzą i na nią plują.
    W Niemczech jest ca 1,5 mln Russlanddeutsche, którzy Rosję opuścili, ale nadal czują się z nią
    związani i ją na swój sposób kochają, mimo, że w Twoich oczach to pewnie zdrajcy.

Dla wyjaśnienia: większość małżonków Russlanddeutsche to żadni Deutsche (czyli Niemcy) lecz etniczni Rosjanie. Wystarczy mieć w rodzinie jedną prababkę Niemkę, by samemu plus etnicznie rosyjska żona/mąż byś uznanym jako Niemcy.

Nigdzie nie natknęłam się na infos, że Lisow starał się o azyl plując na Rosję i że dlatego przez ostatnie 5 lat zabrano mu paszport. Ja nie wierzę w 5 lat starania się o azyl.
  • monalisa2016 06.04.19, 23:31
    Nie chce go oceniac ale Igor sam siebie ocenil posadzajac faceta ktory chronil swoje dzieci przed obca kultura roznymi bla bla ponizej pasa, gdyby znal sie troche na rzeczy, troche sie zastanowil uniknal by tego, a on z grubej rury (styl jest nam dosc znany, kazdemu juz cos przypisal) zrobil odpowiedni wyklad pod adresem Rosjanina. Sama rzecz chrzescijanskie dzieci umieszczone w mzulmanskiej zastepczej rodzinie przeciez to traca z miedzynorodowym prawem, prawem poszanowania godnosci czlowieka czego dopuscila sie wlasnie szwedzka biurokracja. I tu uwazam ze Polska jak i ta rodzina jest na dobrej stonie w swietle miedzynarodowego prawa pozostania dzieci pod opieka ojca. Dodam ojciec z dziecmi wpadli gdy chcieli odlatywac do Moskwy, znaczy powrocic do kraju.

--
  • boavista4 07.04.19, 00:40
    Rosjanin, jego corka i adwokaci zrili bardzo mile wrazenie na telewizji, Szczegolnie corka wygladala na dobrze wychowana i szczera dziwczynke. Ale najbardziej dla mnie mile jest to ze Polska przyjela ich z sympatia i udzielila im poparcia. To jest dowod przyjazni.
  • monalisa2016 07.04.19, 00:55
    W ktoryms poscie napisalam ze mimo narzucanej im odgornie rusofobi u polskich wladz/urzedow przemowily ludzkie serca i to jest dobry znak.

--
  • berek_p 06.04.19, 21:42
    Wiesz,to tak nie wygląda. Jego dom był w ZSRR a teraz w obecnej Ukrainie. Jadąc do Rosji zaczynasz od nowa.W Polsce miał o tyle łatwiej że była już jego żona i cała jej rodzina.
    Mając już nowy dom w Polsce łatwiej o wyjazd do UK lub innego kraju UE.
  • eva15 06.04.19, 23:06
    berek_p napisał:

> Wiesz,to tak nie wygląda. Jego dom był w ZSRR a teraz w obecnej Ukrainie. Jad
    > ąc do Rosji zaczynasz od nowa.W Polsce miał o tyle łatwiej że była już jego żon
    > a i cała jej rodzina.
    > Mając już nowy dom w Polsce łatwiej o wyjazd do UK lub innego kraju UE.

Otóż TO!
  • rosjaiswiat1 07.04.19, 09:46
    berek_p napisał:

> Mając już nowy dom w Polsce łatwiej o wyjazd do UK lub innego kraju UE.

Ozenilem sie w Polsce w 1989 roku, bieda w ktorej az piszczala, wiec nikt nie ma prawa mnie zarzucac tego, ze ozenilem sie nie z milosci, a tylko dla paszportu kraja, ktory za 16 lat przystapi do Unii Europejskiej, i to mnie ulatwi wyjazd do UK. Rowniez po rozpadzie ZSRR nikt nie przypuszczal, ze za 14 lat Polska przystapi do UE, i to mnie ulatwi wyjazd do UK.Gdyby ja mialem takie zdolnosci, to juz dawno bylbym miliarderem, wygrywajac gruba kasr w totkasmile
    Jedynie czym kierowalem sie, decydujac o zamieszkaniu w Polsce, to dobro rodziny. Ja nie mialem zadnego prawa zabrac swoja rodzine, i wyechac na puste miejsce, tym bardziej, ze wtedy musialbym starac sie o rosyjskie obywatelstwo na takich samych warunkach, jak i mieszkaniec jakiegos afrykanskiego kraju. Ewa nic o tym nie wie, a zabiera glos, osadzajac mnie.

--
  • wwwi.gil 08.04.19, 01:26
    Nie miej do Ewy pretensji bo ona tez nie jest jasnowidzem I skad ma wiedziec jakie byly twoje perypetie.
  • rosjaiswiat1 08.04.19, 03:49
    wwwi.gil napisał:

> Nie miej do Ewy pretensji bo ona tez nie jest jasnowidzem I skad ma wiedziec ja
    > kie byly twoje perypetie.

To jakim prawem ona moze wydawac wyroki w mojej sprawie, jesli nic nie wie?

--
  • wwwi.gil 08.04.19, 04:11
    Ty wydales wyrok w sprawie Lisowa, czyzby ty robil z nim przesluchanie I czy miales jakies poszlaki wiarygodnosci czy miales swiadkow ktorzy by poswiadczyli twoja wersje lub inna?
    Czy Polska ci podpadla dajac mu i corkom schronieni?
  • eva15 08.04.19, 22:48
    No właśnie, Igor wydał wyrok na Lisowa i dlatego w tej sprawie zabrałam głos. Uważam, że NIKT nie ma prawa oceniać nie mając dostępu do pełnych, wiarygodnych danych. Rosjanie (Igor i ci przez niego cytowani z rosyjskiego forum) oceniają emocjonalnie, w patriotycznym nadęciu.

Ja na Igora wyroku nie wydałam, zdziwiłam się tylko, że tak bardzo ostro ocenia Lisowa.
  • wwwi.gil 05.04.19, 00:11
    Czyli Rosja cie porzucila ub nie chciala przyjac......i wyladowales w Anglii za ladne niebieskie oczy dostalas pound.
    Nice ma die co demoralised Igor.
    Ja azylu nie moglem wziac bo przed przylotem do USA podruzowalem po Europie Zachodniej I moglem azyl wziac tam Tak mine skwitowano.
    Dostalem job offer jako wysoko kfalifikowany specjalista. Oni mnie sponsorowali. Firma The Carborundum Comp. juz nie istnieje Niemcy ja wyparli z rynku.
  • monalisa2016 05.04.19, 00:20
    Demoralizujacy post Igora jest ten: "Zaden jad smile rosjaiswiat1 04.04.19, 20:24" tu mozna zadac mu mase pytan ale czlowiek nie chce go zmuszac do prawdziwych jak i wiarygodnych odpowiedzi. smile, smile

--
  • bywszy2 05.04.19, 13:12
    eva15 napisała:

> Zabrali mu paszport i przez 5 lat rozpatrywali jego wniosek o azyl? Mnie
    > w to trudno uwierzyć . Podobnie jak wto, że nakłamał w rosyjskim konsulacie.
    > Igor, jak Ty wyjechałeś z Rosji, to nie opuściłeś ojczyzny, jak on wyjechał to
    > opuścił.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    paszportow nie odbieraja.
    Sprawy nie rozpatruja przez 5 lat.

--
  • eva15 04.04.19, 19:43
    Co do żony:

podobno cierpi na schizofrenię paranoidalną.
  • rosjaiswiat1 05.04.19, 05:17
    eva15 napisała:

> Co do żony:
    > podobno cierpi na schizofrenię paranoidalną.

Matka chora na schizofrenie, ojciec bez stalej pracy ( pisze sie wszedzie ze on pracoeal na czarno), czyli spelnine wszystkie warunki, zgodne ze szwedzkim prawem, zeny ktos inny zajal sie opieka nad tymi dziecmi. Ja nie oceniam tego, czy to jest dorze, czy zle. Ja tylko stwierdzam fakt. A plus do tego sprawa zajal sie jakus pracownik-muzulmanin, ktory chcial ppmoc swoim znajomym z Libanu, i w ten sposob dziewczynki ttrafili dp muzulmanskiej rodziny.
    Oczywiscie to co zrobil Lisow w ostatecznosci, czyli zabral swoje dzieci i uciekl z choregp kraju, zasluguje na pochwale, ale my nie mozemy zapominac, ze za ten horror, ktory przezyli jego dzieci, odpowiada przede wszystkim on sam.

--
  • eva15 05.04.19, 22:16
    rosjaiswiat1 napisał:
    > Matka chora na schizofrenie, ojciec bez stalej pracy ( pisze sie wszedzie ze on
    > pracoeal na czarno), czyli spelnine wszystkie warunki, zgodne ze szwedzkim pr
    > awem, zeny ktos inny zajal sie opieka nad tymi dziecmi.

Tja, ktoś inny - np. rodzina muzułmańska, która z całą pewnością żyje z zasiłków, a nie z pracy, nawet tej na czarno.
    Nie wiem, czy ten rosyjski ojciec pracował na czarno. Gdzieś czytałam, że urząd kazał mu łożyć kasę na dzieci trzymane u tych muzułmanów, więc coś się tu nie zgadza. Trudno, by urząd zmuszał go do pracy na czarno.

Igor- mówiąc krótko i podsumowując:

mnie zdziwiło jak łatwo potępiasz kogoś, o kim mało wiemy, a który się wg Ciebie wykazał niedostatkiem patriotyzmu. Dla siebie samego masz wyjaśnienia dla pobytu w PL i GB i one są zapewne prawdziwe i zrozumiałe, ale brak Ci wyrozumiałości dla własnych współbraci i ich innej sytuacji, ale być może też trudnej.
    ja, dopóki wiem tak mało, tego ojca sądzić nie będę.

• monalisa2016 05.04.19, 22:19
    Jemu brak wyrozumialosci jak i akceptacji do drugiego czlowieka, taka jest prawda widzi sie to tu zywym okiem na forum.

--
  • eva15 05.04.19, 23:44
    Także wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik powiedział, że szwedzkie władze poinformowały Ministerstwo Sprawiedliwości, iż złożą wniosek o pilne wydanie trzech córek Rosjanina. Jego zdaniem, od tego, w jakim trybie zostanie złożony wniosek, może zależeć postanowienie sądu.

"Jest jeszcze za wcześnie, żeby przesądzać, co ostatecznie stanie się w tej sprawie. Na tę chwilę dzieci przebywają z ojcem w Polsce"

niezalezna.pl/266337-lisow-kontra-szwedzkie-sluzby-kolejna-odslona-batalii-nowe-fakty

www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-04-04/rzecznik-praw-dziecka-o-sprawie-rosyjskiej-rodziny-ktora-uciekla-ze-szwecji-do-polski/
  • monalisa2016 05.04.19, 23:54
    Dzieki za info, nie sposob wszystkiego ogarnac w dzisiejszych czasach gdzie dzieje sie tyle ciekawego na naszych oczach.
    Mam nadzieje i trzymam kciuki ze rodzina zwyciezy, ze Polska wraz z rosyjskim konsulatem stana w jej obronie.

--
  • eva15 06.04.19, 00:14
    No przecież polskie władze stają w obronie tej rodziny, ale teraz chodzi o tryby formalno-prawne.

Ja szczerze życzę tym ludziom, by udało im się Polskę opuścić, bo EU Polsce nie odpuści i będzie się pewnie domagać szwedzkich "praw" do dzieci. Najlepiej byłoby, gdyby Lisow mógł uciec do Rosji i Polacy by tego "nie zauważyli". W Rosji Szwedzi i cała ta EU mogą mu nagwizdać, czyli - sie können ihn mal !

• monalisa2016 06.04.19, 00:27
    Nie wiem z ktorego artykulu wynikalo ze polskie oraganizacje wspolpracowaly z rosyjskim konsulatem i tu mam wielkie nadzieje ze cosik zrobia w tym kierunku co piszesz > znaczy przesiedlenia ich do Rosji. Trzymam kciuki!
    Szwedzi sie zblamowali chrzescijanska rodzine do muslimskiej, ale co wymagac w obecnych czasach albo od naszej pani ktora jak widac nie ma interesu ani pojecia o niczym tylko by przetrwac na stolku.

Pisze, ogladam i slucham:
    www.youtube.com/watch?v=ggkoZ-XNuoE
    verbindediepunkte.de/
    Te dwie strony naleza do siebie, w pierwszej komentarz w drugiej linki do artykulow ktore mozna sobie wybrac i na podstawie ich poszerzyc horyzont.

--
  • monalisa2016 06.04.19, 00:42
    Musze dodac, nawt przerwalam sluchnie poniewaz co zauwazam, narzucona antyrosyjska propaganda robi swoje ale gdy idzie o wspolne wartosci, ochrony rodziny, chrzescijanstwa to znajduja wspolny jezyk, jezyk serca i potrafia mimo narzuconej propagandy rozmawiac z soba w obronie wspolnej wartosci. Dobry znak!

--
  • bywszy2 06.04.19, 11:20
    wybacz,ale i ty tez sadzisz ludzi,o ktorych nic nie wiesz.
    Oprocz muzulmanow("ja, ktoś inny - np. rodzina muzułmańska, która z całą pewnością żyje z zasiłków, a nie z pracy, nawet tej na czarno. ") sa i muzulmanie niezasilkowi.
    Chyba jako bywszego Zyda nie posadzi mnie pani o stronniczosc?

--
  • monalisa2016 06.04.19, 13:18
    Gdzie twierdze ze ktos zyje z zasilkow a kto nie, bywszy?
    Tego nie napisalam, sadze ze cudza wypowiedzia ociazasz mnie. smile
    A skoro zakroiles juz ten temat wiec powiedzmy cala prawde, nie sadze by w Szwecji jest/bylo inaczej jak w Niemczech, zastepcze rodziny sa sucie finansowane przez panstwo i tu nie dziwie sie muzulmanowi ze przyjechal do Polski aby odebrac Rosjaninowi dzieci.
    Szwajcarzy opisali w skrocie te sprawe zalaczajac do artykulu polskojezyczne wideo na koniec autor artykulu pochwalil postapienie Polski w tej sprawie tymi slowami: "Gut gemacht Polizei und Grenzpolizei"/ "Dobrze postapili policjanci i straz graniczna".

smopo.ch/polen-vater-flieht-mit-toechtern-aus-schweden/

--
  • bywszy2 06.04.19, 14:24
    To nie pani,a pani Ewa:
    "eva15 05.04.19, 22:16
    Tja, ktoś inny - np. rodzina muzułmańska, która z całą pewnością żyje z zasiłków, a nie z pracy, nawet tej na czarno.
    Nie wiem, czy ten rosyjski ojciec pracował na czarno.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    co do reszty,nie zabieram glosu - bo sie na tym nie znam.

--
  • monalisa2016 06.04.19, 15:24
    bywszy2 napisał:

> co do reszty,nie zabieram glosu - bo sie na tym nie znam.
    >
    www.familjehemmet.se/du-behoevs/ersaettningar/guide/

Tja smile

--
  • rosjaiswiat1 06.04.19, 14:05
    Ja tylko stwierdzilem, ze nie jest on dzielny,ani zasluguje na brawa, i wyjasnilem dlaczego tak uwazam. I nie ma nic w tym co pisze patryotycznego. Mnie chodzi o przyzwoitosc. O ile ktos wyjechal ze swojej ojczyzny do innego kraju, wystapil tam o status uchodzcy, czyli poprosil o azyl, to miej troche przyzwoitosci, i nie zwracaj sie o pomoc do tego, czyli do swojej ojczyzny, kogo zdradziles. Ty, jak widze, niechcesz mnie zrozumiec. I calkowicie jest mylone przez Ciebie, w jakis sposob powiazac sytuacje tegobgoscia z mojej. Ja nigdy nie wystepowal nigzie o azyl, a przede wszystkim mnie nigdy nie przychodzilo do glowy prosic o pomoc ambasade kraju, z ktorego wyjechalem. To byl moj wybor nie byc Ukraincem z obywatelstwa, wiec nigdy nie czulem potrzeby prosic ten kraj o pomoc.
    A teraz troche mniej powaznie. Nikt lepiej od Rosjan nie potrafi znalezc wyjscie z sytuacji bez wyjscia, ale i nikt lepiej od Rosjan nie potrafi w takiej sytuacji znalezc sie. Wiec ten gosc zachowal sie typowo po rosyjsku, i postapil tylko tak, jak i byl powinien.

A co do tego, ze jest malo informacji. To nie prawda, informacji jest mnostwo, i wlasnie na podstawie tej informacji ja mam takie zdanie, a nie inne.
    --
  • wwwi.gil 05.04.19, 00:35
    forum.gazeta.pl/forum/w,13,167898052,167898052,Cos_pieknego_statusem_uchodzcy_w_twarz_postempak.html

• bywszy2 05.04.19, 13:33
    czasopismo nordyckiego ruchu oporu
    www.nordfront.se/svenska-socialtjansten-tog-tre-barn-fran-deras-ryske-pappa-placerades-i-muslimsk-fosterfamilj.smr

--
  • monalisa2016 05.04.19, 19:31
    Dzieki za link opozycyjnych szweckich mediow, artykul dalam sobie przetlumaczyc na j. niemiecki, widze ze zgadza sie z polska publikacja do momentu ze muslimischen Mohammed przyjechal do Polski by odebrac dzieci rosyjskiemu ojcu. Brawo dla wladz Polski, mam nadzieje ze teraz Igor zrozumie dlaczego rosyjska rodzina poprosila pospiesznie o azyl w Polsce.
    Nie jest sztuka jest wydawac pospiesznie opinie skoro nie zna sie wydarzenia, sztuka jest odczekac do czasu az sprawa sie wyklaruje, wtedy mozna wydawac opinie, ale Igor jest w goracej wodzie kapany przez to jego zachowanie jest naganne.
    Nie rozumiem decyzji szwedzkich wladz, chrzescijanskie dziecko do zastepczej rodziny niezgodnej z konfesja jak i europejska kultura, postepuja tez tak z dziecmi z zydowskich rodzin? Wiemy ze szweckie wladze juz powariowaly ale u nas nie jest inaczej, to idzie wszystko odgornie z Brukseli, a Bruksela jest w sidlach znanego nam "filantropa" ktory jest persona non grata w Izraelu. Przez to w maju stawiac krzyzyk w odpowiednim miejscu po to by to zmienic i przelamac na bardziej ludzkie. Jak najwiecej opozycji wprowadzic do europejskiego parlamentu by ten obecny koszmar zatrzymac.

--
  • bywszy2 05.04.19, 22:28
    ze zrodlem wiadomosci tej gazety jest polska prasa.

--
  • monalisa2016 05.04.19, 22:31
    ponizszego postu nie czytalam z braku czasu w danym momencie

--
  • bywszy2 05.04.19, 13:56

wpolityce.pl/polityka/440913-tylko-u-nas-dramatyczna-walka-ojca-o-swoje-dzieci
    ordoiuris.pl/rodzina-i-malzenstwo/walcza-o-ochrone-miedzynarodowa-w-polsce-w-szwecji-ich-dzieci-oddano
    --
  • boavista4 06.04.19, 00:40
    ze pan Bietron chce adoptowac cala trojke. Nowa matka ma byc pani Ania Grocka, a chrztu muzulmanskiego ma dokonac Arcypiskup Lodzki , za zgoda imamow i michnikow.
  • wwwi.gil 06.04.19, 02:06
    Bingo, nie zdziwilbym sie bo w tym burdelu polskim jest tez I to mozliwe.
  • boavista4 06.04.19, 05:23
    u gejow? Nigdy ich nie mieli, a teraz cala nauka im pomaga z poczeciem w probowce, z bankami spermy, jajek, I tyle tej gadki, ze wydawac by sie moglo ze to naprawde,. Naprawde to kazdy z tych gejow chcialby cos pieknego, a jak pieknego to i mlodego. Jezeli sie adoptuje bardzo mlodego, to nawet nie bedzie potrzeba zmuszac, mozna wychowac na obraz i poodobienstwo samego siebie. Stad dzieci lekarzy sa lekarzami, tancerzy - tancerkami, dzieci nomenklatury - nomenklatura, zydow- zydami, chlopow - chlopami. Oczywiscie jest jedno wyjscie z tej rutyny, kazde dziecko moze zostac papiezem, ale szanse minimalne.
    w wiekszosci dla gejow posiadanie potomstwa nie ma najmniejszego sensu, dlatego nie obawiajmy sie, ludzkosc bedzie sie reprodukowac w zwiazkach tradycyjnych, problem jest ze jezeli te zwiazki znikna, to ludzkosc wymrze, albo reprodukcja bedzie wylacznoscia panstwa absolutnie totalitarnego. A wiec obecna wojna z rodzina i kosciolem, ma na celu stworzenia najwiekszego despotyzmu w histori.
  • j-k 07.04.19, 07:12
    w Szwecji jeszcze nie m takich idiotyzmow jak w Norwegii - ale ida BYSTRO w tym kierunku.
  • rosjaiswiat1 07.04.19, 09:25
    A teraz wiecej informacji wam nie zaskodzi..
    Ta rodzina ze wszysykich stron byla nie zbyt udana. Po tym jak wyjechali z maloletnia corka do Szwecji im caly czas nie powodzilo sie dobrze. Liczenie na to, ze uda sie zalatwic szwedskie obywatelstwo, okazalo sie bledne, nie pomoglo i splodzenie kolejnych dzieci juz w Szwecji.
    Ani sam Lisow, ani jegp zona nigdy nie potrafili znalezc stalej pracy. Oni rowniez nie mieli stalego miejsca zamieszkania. Trudnosci, z ktorymi spotkala sie rodzina, spowodowali to, ze zona i matka dostala psychicznego zalamania. Klotnie stali codziennoscia. Skonczylo sie to tym, ze zona Lisowa zglosila sie na policje, gdzie zlozyla donos na wlasnego meza. Pozniej ona to odwolala, ale rodzina zwrocila na siebie uwage. Po tym, jak zona Lisowa trafila do szpitalu, a sam Lisow znalazl prace na czarno z dala od dzieci, ci ostatnie pozostali pod opieka najstarszej corki, ktora sama potrzebuje opieki.
    Wladze Szwecji postapili tak, jak i powinni byli postapic, czyli znalezli dla nich opieke, przy tym nie pozbawlili ojca praw rodzicielskich. Oczywiscie popelnili ogromny blad, oddajac dzieci pod opieke rodzinie emigrantow z kraju muzulmanskiego.
    A teraz, jak chceci, mozecie pokazac jacy wy szlachetni, a jaki ja paskudny. Tylko musicie wiedziec, ze w Rosji zdecydowana wiekszosc ludzi, kogo ta sprawa zaintetesowala,mysli tak samo jak ja, i na pgol woekszych emocji nie wyzywa. Jedynie co jest istotbego w komentarzach, ze Polska zachowala sie bardzo dobrze. W sumie to najwazniejszy efekt tej sprawy.

--
  • eva15 07.04.19, 10:58
    Jesteś bardzo nadwrażliwy.

Co do tematu:

rosjaiswiat1 napisał:

> Ta rodzina ze wszysykich stron byla nie zbyt udana. Po tym jak wyjechali z malo
    > letnia corka do Szwecji im caly czas nie powodzilo sie dobrze. Liczenie na to,
    > ze uda sie zalatwic szwedskie obywatelstwo, okazalo sie bledne, nie pomoglo i s
    > plodzenie kolejnych dzieci juz w Szwecji.
    > Ani sam Lisow, ani jegp zona nigdy nie potrafili znalezc stalej pracy. Oni rown
    > iez nie mieli stalego miejsca zamieszkania. Trudnosci, z ktorymi spotkala sie r
    > odzina, spowodowali to, ze zona i matka dostala psychicznego zalamania. Klotnie
    > stali codziennoscia. Skonczylo sie to tym, ze zona Lisowa zglosila sie na poli
    > cje, gdzie zlozyla donos na wlasnego meza. Pozniej ona to odwolala, ale rodzina
    > zwrocila na siebie uwage. Po tym, jak zona Lisowa trafila do szpitalu, a sam L
    > isow znalazl prace na czarno z dala od dzieci, ci ostatnie pozostali pod opieka
    > najstarszej corki, ktora sama potrzebuje opieki.
    > Wladze Szwecji postapili tak, jak i powinni byli postapic, czyli znalezli dla n
    > ich opieke (...)

Otóż nie. Urząd powinien się kierować dobrem dziecka/dzieci. A dla dzieci zawsze jest najlepsze być z rodzicami (o ile rzecz jasna nie są to bandyci czy sadyści). Skoro rodzina słabo sobie radziła ale przecież dzieci kochała, urząd powinien przydzielić opiekuna/kuratora, który pomagałby takiej rodzinie w materialnym i emocjonalnym ustabilizowaniu się. Wyrwanie dzieci rodzicom (tu: niezaradnemu ojcu) to dla urzędu najprostsza forma pozbycia się problemu, ale kosztem tych dzieci. Pomijam tu już fakt, że trafiły do rodziny muzułmańskiej, bo w Szwecji to żaden argument.
  • rosjaiswiat1 07.04.19, 12:26
    Wiec co jest z moja wrazliwoscia, nie powinno nikogo obchodzic.,..

Co do tematu.
    Lisow,jako maz, ojciec i nareszcie glowa rodziny okazal sie do dupy. Wiec nie bede go podziwiac nigdy, co o mnie nie pisaliby inni.
    I pierwsze lepsze komentarze Rosjan:

svetlana gorshkova — (1588)вчера в 00:36
    вот другим наука будет,не все там на западе медом намазано
    #Ответить3
    Контрразведка — (1827)вчера в 00:23
    Поляки у нас не всё потеряно в отношениях. Нужно собраться всем, забыть прошлые обиды и идти вперёд.
    #Ответить1
    noalive noalive — (7)2 дня назад в 20:21
    Молодцы поляки! В этом плане моё полное уважение. Польша выслала консула Норвегии, за то, что Норвегия объявила персоной нон-грата польского дипломата, очень много сделавшего для спасения детей поляков от скандинавской ювеналки.
    #Ответить6
    МАРИЯ ПОПОВА — (111)2 дня назад в 18:40
    наелись западной демократии может это послужит примером для других хорошо там где нас нет.
    #Ответить6
    Иван Иванов — (878)2 дня назад в 18:30
    Едут за бугор думают там замечательно,а там лажа полная если ты из России !
    #Ответить3
    Serg Strahov — (-82)2 дня назад в 18:17
    Так этому козлу и надо. Зачем он приехал в Швецию? Вот пусть Швеция за него теперь отвечает. А то как сбегать из своей страны, так эти шизофреники - первые, а как увидят, что там на самом деле происходит, так Родина помоги? Так этот козел и этого не сделал. Поехал к другим закоренелым врагам России. Ну ничего, они ему покажут. И незачем этих предателей защищать. Детей жалко? Не жалко. Они вырастут такими же врагами, как и их тронутый батя

---
  • j-k 08.04.19, 15:57
    eva15 napisała:
    Pomijam tu już fakt, że trafiły do rodziny muzułmańskiej, bo w Szwecji to żaden argument.

- ale tego wlasnie pominac sie nie da.

dla multi-kulti Szweda , to nie argument, ale...
    dla przecietnego Rosjanina - i owszem...

Trzymajac uchodzcow muzulmanskich w obozach w zach. Europie - nie wciska im sie na sile wieprzowiny - wiedzac, ze jej nie zjedza.

Troche taktu nie zaszkodzi - takze Szwedom.
  • monalisa2016 08.04.19, 17:10
    j-k napisał:

> eva15 napisała:
    > Pomijam tu już fakt, że trafiły do rodziny muzułmańskiej, bo w Szwecji to żaden
    > argument.
    >
    >
    > - ale tego wlasnie pominac sie nie da.
    >
    > dla multi-kulti Szweda , to nie argument, ale...
    > dla przecietnego Rosjanina - i owszem...
    >

Jak przetlumaczy sie wpisy pod artykulem z Szwecji widzi sie ze Szwedzi chwala Polske za ludzkie potraktowanego rosyjskiej rodziny potepiajac szwedzkie wladze jak i urzedy. A tu prosze, prosze obywatel Polski z rosyjskim pochodzeniem mieszkajacy w Wielkiej Brytani nie potrafi wczuc sie w ich tragedie a przeciez los losowi nie jest rowny, ale dla Igora to jest obce.

samnytt.se/socialtjansten-ville-tvangsplacera-tre-barn-hos-libanesisk-familj-familjen-flydde-till-polen-och-fick-stanna/
    Na forum widzi sie dokladnie nastroj jak i odczucia Szwedow dotknietych nierzadami wladzy i unii, znaczy ze nie jestesmy w Europie osamotnieni, ciekawe jak zaglosuja w maju.
  • wwwi.gil 08.04.19, 02:26
    Skad ty Igor wiesz ze to prawda co piszesz o tej rodzinie skad ty wiesz piszac ze to prawda ze Lisow plul na Rosje aby mu dano azyl?
  • rosjaiswiat1 08.04.19, 03:51
    wwwi.gil napisał:

> Skad ty Igor wiesz ze to prawda co piszesz o tej rodzinie skad ty wiesz piszac
    > ze to prawda ze Lisow plul na Rosje aby mu dano azyl?

Jesli pisze, to znaczy wiem, ze to prawda.

--
  • wwwi.gil 08.04.19, 04:18
    Taka odpowiedz mnie nie yesterday.
    To nie jest wiarygodna dla mine odpowiedz.
  • rosjaiswiat1 08.04.19, 06:47
    wwwi.gil napisał:

> Taka odpowiedz mnie nie yesterday.

A mnie tomorrow.smile

> To nie jest wiarygodna dla mine odpowiedz.

Prawda zawsze wyglada mniej prawdziwa, niz klamstwo. Jestes starym wroblem, a tak prostej rzeczy nie poznales smile

A teraz serio.
    Wszystko co napisalem, bez zadnych problemow znajdziesz w inrternecie, wystarcze znac jezyk rosyjski.

--
  • wwwi.gil 08.04.19, 08:45
    Ja nie polykam w tej historii wiele rzeczy wlasnie dlatego ze jetsam starym wroblem. Ze cos jest napisane w j.rosyjskim automatycznie music byc prawda?
  • eva15 08.04.19, 23:00
    wwwi.gil napisał:

> Ze cos jest napisane w j.rosyjskim automatycznie music byc prawda?

Bingo! Najwyraźniej tak, dla Igora to ostateczny argument w dyskusji.
    Roma locuta causa finitasmile)).
  • rosjaiswiat1 14.04.19, 13:59
    eva15 napisała:

> Bingo! Najwyraźniej tak, dla Igora to ostateczny argument w dyskusji.

Moze zaklamanej zachodniej prasie?

--
  • the-great-inuk 07.04.19, 12:37
    aniżeli w Niemczech...

Niniejszy bardzo wzruszający filmik znalazłem kilka miesięcy temu na niniejszym forum.

Ciekawi mnie jak ta rodzinka odzyskała swe rosyjskie obywatelstwo?

Można tak zmieniać swe obywatelstwo jak onuce?

Wot czto!
    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • boavista4 07.04.19, 18:09
    Napewno rodzina przezywala problemy ekonomiczne , psychologiczne, a moze i inne, ale chcialbym troche obronic Lisowa.
    Gdyby byl zupelnie zlym mezczyzna to nie staralby sie wykrasc dzieci i wyjechac do kraju biedniejszego od Szwecji. Najstarsza corka zachowywala sie bardzo ladnie, a wiec cos to nie tak.
    Szwecja powinna zapewnic Lisowi i prace i mieszkanie, oraz opiekuna, a jezeli fosterhome , to w poblizu rodzicow , i w domu chrzescijanskim, albo w domu , ktory respektuje kulture dziecka.
    Gdybym ja ial przyjac jakies dziecko, to napewno mialbym klopot zapewnic mu muzulmanskie, albo zydwskie wychowanie.
  • rosjaiswiat1 07.04.19, 18:47
    Problemy, z ktorymi rodzina Lisowa spotkala sie, sa wylacznie z jego winy, i psim jego obowiazkiem bylo cos zrobic. Wiec on nie zasluguje na zadne brawa, poniewaz on zrobil to, co musial. Przy tym nie potrafil doprowadzic sprawe do konca, czyli razem z corkami okazac sie w Rosji.
    I na tym chcialbym zamknac temat, jak ja to widze. Kazdy z nas ma prawo miec wlasne zdanie, i ja mam takie prawo rowniez. Czy musimy wszyscy miec jedo wspolne zdanie?
    --
  • monalisa2016 07.04.19, 19:07
    Igor, byles przy nich, widziales ze oskarzasz bezmyslnie nadal? Bo ci tak media napisaly a ty za nimi powtarzasz, wiesz, gdybym byla ja osobiscie na twoim miejscu wstrzymala bym sie od oceny, brniesz w zaparte mimo ze sytuacji naocznie nie znasz!!! Rodzina znalazla sie w trudniej sytuacji, trzeba jej pomoc, odwazny krok zrobil ten Rosjanin, ocalil dziewczynki i moze samego siebie a byc moze moze i jego zone w ramach laczenia rodzin co prawnie mu sie nalezy.

--
  • monalisa2016 07.04.19, 19:42
    monalisa2016 napisał(a):
    ..., ocalil dziewczynki i moze samego siebie a byc moze moze i jego zone w ramach laczenia rodzin co prawnie mu sie nalezy.
    >
    Za Kidnapping/porwanie dzieci na Zachodzie sa wysokie kary, on mimo tego ryzykowal dla dobra swoich dzieci, wiecej nie ma co spekulowac, zdjecia mowia same za siebie ze dzieci sa szczesliwi pod opieka ojca.

--
  • eva15 07.04.19, 23:30
    rosjaiswiat1 napisał:

> Problemy, z ktorymi rodzina Lisowa spotkala sie, sa wylacznie z jego winy, i ps
    > im jego obowiazkiem bylo cos zrobic.

Tja, wielu mężczyzn tak w Rosji jaki na Zachodzie porzuca rodziny, olewa, gdy pojawiają się poważne trudności. On jednak tego nie zrobił.

>Wiec on nie zasluguje na zadne brawa, poniewaz on zrobil to, co musial.

Nic nie musiał, mógł olać. Choroba żony, choroba dzieci czy ich kalectwo jest częstą przyczyną odejścia ojca od rodziny. Sama znam 2 takie przypadki. Mężczyźni nie wytrzymują ciśnienia ciężkiej sytuacji i po prostu odchodzą.

>Przy tym nie potrafil doprowadzic sprawe do konca, czyli razem z corkami okazac sie w Rosji.

A jak miał tego dokonać? Przecież po to popłynął do Polski, by dostać się do Rosji. Jak miał to inaczej zrobić?
  • rosjaiswiat1 08.04.19, 03:58
    Zdaniem evy15 Lisow zasluguje na brawa, poniewaz nie olal rodziny, jak to bylo w 2 jej znanych przypadkach. Ja pojde dalej i bede bic brawa dla kazdego, kto nie stal seryjnym zabojcem, jakich octatnio stalo dosc duzo.
    Co dzieje sie znaszym swiatem, w ktorym calkiem normalne zachowanie zaczyna zaslugiwac na brawa?

--
  • wwwi.gil 08.04.19, 04:24
    Co dzieje sie znaszym swiatem, w ktorym calkiem normalne zachowanie zaczyna zaslugiwac na brawa?

Czyli mowisz ze Lisow zachowal ale normalnie i polski sad tez.
    Tak, w tym swiecie normalised jest northeastern. Orwell.
  • wwwi.gil 08.04.19, 04:25
    ......normalnosc jest bohaterstwem......
  • rosjaiswiat1 08.04.19, 11:29
    Wiec spojz na to wszystko jak facet, ktory powinien swoja rodzine trzymac z daleka od podobnych przygod.

--
  • wwwi.gil 08.04.19, 20:52
    Igor, dobrze ci sie mowi w warunkach znosnie ludzkuch ale ten facio mial chyba do wyboru mniejsze zlo od wiekszego zla.
    Nie mine go sadzic nie znam prawdy a ten watek do prawdy nie przybliza.
    Wzial ze soba corki i dlatego on nie jest byle jaki ojciec.
  • rosjaiswiat1 09.04.19, 03:37
    wwwi.gil napisał:

> Igor, dobrze ci sie mowi w warunkach znosnie ludzkuch ale ten facio mial chyba
    > do wyboru mniejsze zlo od wiekszego zlo.

Wlasnie o to mnie i chodzi, ze to dzieki niemu jego rodzina okazala sie przed takim wyborem. Czy ty nie rozumiesz tego, ze on mieszkal w Rosja, w Vhabarowskie, gdzie nie bylo zadnej wojny, gdzie obok niego mieszkali setki tysiecy takich samych jak i on sam..Ale jemu zachcialo sue lepszego zycis, i kierujac sie tym, ze w takiej Szwecji miliony emigrantow zyja na bardzo wysokim poziomie, dzieki socjalizmowi, czyli na koszt panstwa, pn ruszyl w droge, w zachodni raj. To ze rzeczywistosc okazala sie inna, nie zwalnis go z odpowiedzialnosci. I tylko dlatego, ze on podjal decyzje opuscic swoja ojczyzne, jego rodzina wstala przed wyborem mniejszego zla.

> Nie mine go sadzic nie znam prawdy

Klamiesz. Cala prawde znasz ty, jak i inni. Ale wy boicie sie tej prawdy, poniewaz kazdy z was byl w takiej samej sytuacji, jak i ten Lisiw - opuscili swoj kraj i ruszyli na zachod po lepsze zycie, Jednym udalo sie tam urzadzic sie lepiej, innym gorzej. I wlasnie ci, czyje marzenia o zachodzie miodem i mlekiem plynacym, okazali sie tylko marzenia, najbardziej boja sie spojrzec tej prawdzie, o ktorej ja pisze - problemy kazdego emigranta zaczynaja sie w momencie podjecia decyzji o wyjezdzie z kraju.

Ja nic wiecej dodac nie moge. Wiec dalej podziwiajcie ta ofiare losu beze mnie.

--
  • wwwi.gil 09.04.19, 04:53
    Setki tysiecy wyjechalo z Rosji w celu poprawy swego losu Polacy tez i inni tez i co mnie tu razi to to ze ich potepisz
    ale siebie nie potepiasz dlatego ze ci sie powiodlo na emigracji?
    Wyczuwam w tobie nienawisci do Lisowa
    z jakiegos powodu nie zrozumialego dla forumowiczow i dlatego pisze ze nie znam prawdy do konca.

• rosjaiswiat1 09.04.19, 07:13
    wwwi.gil napisał:

> Setki tysiecy wyjechalo z Rosji w celu poprawy swego losu Polacy tez i inni tez
    > i co mnie tu razi to to ze ich potepisz
    > ale siebie nie potepiasz dlatego ze ci sie powiodlo na emigracji?

Wigil, ty nic nie zrozumiales z tego, co napisalem. Ja nie potepiam ttch, kto wyjechal ze swojej ojczyzny w poszukiwaniu lepszego zycia. To wybor kazdego z osobno. Ale juz jak podjales taka decyzje, to badz konsekwentny, i nie licz wtedy na to, ze pozostawiona przez ciebie ojczyzna tobie pomoze. Przeciez ja caly czas pisze tylko o tym. Co do mnie, to juz pisalem- ja nigdy nie bylem emigrantem, moja historia rozni sie od waszej. Ja nie wyjechalem ze swojej ojczyzny po lepsze zycie. Ja nie szukalem w PRL dostatku, bo w 1989 roku go w Polsce nie bylo. I nie zalezalo ode mnie to, ze ZSRR rozpadnie sie, i ja bede miec tylko taki wybor,lub stac obywatelem Ujrainy, lub bezpansteowcem. Wybralem to drugie.

> Wyczuwam w tobie nienawisci do Lisowa

Nie mam zadnej nienawisci do tego payayza, a tylko pogarde. Czy zdajesz sprawe z tego, co przezyli jego dzieci za poltora roku, przez ktore oni mieszkali pod opueka cudzych ludzi? Kto ich na to narazil?

--
  • wwwi.gil 09.04.19, 09:11

Nie mam zadnej nienawisci do tego payayza, a tylko pogarde. Czy zdajesz sprawe z tego, co przezyli jego dzieci za poltora roku, przez ktore oni mieszkali pod opueka cudzych ludzi? Kto ich na to narazil?

Bezpanstwowiec Igor nie byl emigrantem osiedlajac sie w Anglii.
    Kombinujesz jak lysy kon pod gore.
    Gardzisz nim z powodow tobie tylko znanych bo te o ktorych piszesz to twoja Igor jakas mentalna fiksacja ktora mojej proby nie wytrzymuje.
    Wielu wraca I wrocilo do swych ojczyzn i to jest dla ciebie jego grzech bezpanstwowcu?
    Mogles wziac obywatelstwo polskie bohaterze ale 89 r biedy polskiej nie chciales, wybrales dobrobyt w Anglii.
    Ja wyjechalem za chlebem i nie mama z tego powodu kompleksow moja ojczyzna mine zawsze przyjmie.
    Twoja ojczyzna Anglia nie jest nawet twoja ojczyzna, ty to masz przesrane.
  • rosjaiswiat1 09.04.19, 10:30
    Nie jesrem tematem tego watku, wiec gadaj o swoim bohaterze, i nie wykazuj sie ignoracja. Ty, biedaczek, uwazasz, ze kazdy czlowiek moze miec obywatelstwo kazdego kraju na zawolanie. I twoim zdaniem ja stalem bezpanstwowcem tylko dlatego, ze taki mialem kaprys. Otoz, biedaczek, zanim ja moglbym starac sie o obywatelstwo polskie, ja zgodnie z prawem polskim, zreszta takie same obiwiazuje na calym swiecie, minimum 5 lat miec staly pobyt w kraju, o obywatelstwo ktorego staram sie. Do momentu rozpadu ZSRR ja mialem pozwolenie na tymczasowy pobyt w Polsce, poniewaz my jeszcze nie podjeli decyzji gdzie bedziemy mieszkac, i dopiero w roku 1991 ja wystapilem o zezwolenie na pobyt staly, i po uplywie 5 lat stalego pobytu poprosilem owczesnego prezydenta RP o nadanie mnie obywatelstwa polskiego, ktore i otrzymalem.
    Wiec zanim cos bedziesz pisac o mnie, najpierw doksztalc sie. I powtorze jeszcze raz- ja nigdy nie bylem emigrantem, poniewaz ja nue opuscilem swohego kraju, on po prostu znikl z mapy swiata, i przez to ja zostal pozbawiony swojej ojczyzny. Przeciez tu sam mnie wiele razy wytykales, ze jeztem czlowiekiem radzieckim. Byc mize ty chciales w ten sposob mnie urazic, ale robiles mnue za kazdym razem przyjemnosc.

p.s.i na tym konuec. Kazdy nastepny post, w ktorym bedziesz, jak baba bazarowa, plotkowac na moj temat, wywale. Bo nie ja jestem tenatem twojego watku, i goowno ciebie obchodzi kim jestem i jak ja zyje.

--
  • eva15 13.04.19, 23:53
    Czemu usunąłeś jego wpis, gdzie on pisze o swojej historii emigracji z Ukrainy?
  • rosjaiswiat1 14.04.19, 00:02
    eva15 napisała:

> Czemu usunąłeś jego wpis, gdzie on pisze o swojej historii emigracji z Ukrainy?

A to on jest tematem tego watku?

--
  • eva15 14.04.19, 13:14
    A to Ty jesteś tematem wątku? Swoich wpisów o Twojej historii nie usunąłeś....
  • rosjaiswiat1 14.04.19, 13:54
    eva15 napisała:

> A to Ty jesteś tematem wątku? Swoich wpisów o Twojej historii nie usunąłeś....

eva15, miej troche przyzwoitosci. Przeciez to Ty zaczela obrabiac moja doope na tym watku. I gdyby ja usunelem Twoje wpisy, to wiemy dobrze, co by sie stalo.

--
  • eva15 14.04.19, 16:03
    Doopę obrabiać? Ty chyba nie wiesz, na czym to polega. Twoja nadwrażliwość wygląda powoli na chorobliwą, już nawet pytań nie wolno stawiać.
  • rosjaiswiat1 14.04.19, 17:14
    eva15 napisała:

> Doopę obrabiać? Ty chyba nie wiesz, na czym to polega.

Doskonale wiem, porzeciez kiedy Twoja doope obrabiali na forum swiat, ja jako jedyny wstal w twojej obronie.

> Twoja nadwrażliwość wygl
    > ąda powoli na chorobliwą,

Ja juz prosilem Ciebie odwalic sie od mojej nadwrazliwosci.

>już nawet pytań nie wolno stawiać.

Powaznie, to byli tylko pytania?
    eva15, Ty z kogo probujesz zrobic idiote? Gdyby Ty nie wiedziala w jaki sposob ja okazalem sie w UK, to byc moze ja i uwierzylbym, ze to byli tylko pytania.

--
  • eva15 15.04.19, 00:16
    Ciebie nie ojczyzna opuściła, to system polityczny i władza państwowa się zmieniły. Ojczyzna to ziemia, to ludzie wśród których żyjemy, wspólna historia i język, a systemy przychodzą i odchodzą. Można się ze zmianami nie zgadzać i dlatego np. po rewolucji 1917 r. wielu Rosjan opuściło Rosję-ZSRR, a po upadku ZSRR wielu innych zrobiło to samo. Ale oni nigdy pewnie nie twierdzili, że nie są emigrantami.

Lisow walczył o swoje dzieci, w obcym kraju, w trudnych warunkach. A co z Twoimi dziećmi z poprzednich małżeństw? Jaki był Twój udział w ich wychowaniu, odpowiedzialność za ich los, po tym, jak uznałeś, że ojczyzna Cię opuściła? Domyślam się, że zostały przy żonie (żonach) i pewnie to wina tej żony (tych żon), że tak się stało.
  • monalisa2016 15.04.19, 00:33
    Ten ktory ozenil sie z Polka (nie wyrzucam jemu tego) i spoczol na pomocy swojej zony ktora prowadzila go przez pierwsze kroki w Polsce smie wydzierac sie teraz na osobe nie tylko dotknieta losem ale tez bez pomocy z kazdej strony w obcym kraju. My nie wiemy ani on nie wie co rzucilo rodzine Lisowa wlasnie do Szwecji wiec wstrzymujemy sie poza nim od oceny tej rodziny ale Igor wie wszystko z gory co inny oddalony od niego tysiacami kilometrow mysli, czy nie jest to chore?

--
  • monalisa2016 14.04.19, 16:33
    Z nieprzyzwoitym atakiem na Lisova sie zaczelo i tu trzeba teraz poniesc konsekwencje za wlasna nieprzyzwoitosc. smile

--
  • rosjaiswiat1 14.04.19, 17:21
    monalisa2016 napisał(a):

> Z nieprzyzwoitym atakiem na Lisova sie zaczelo i tu trzeba teraz poniesc konsek
    > wencje za wlasna nieprzyzwoitosc. smile

Lisa, ty moja slodka idiotka, przeciez ja tylko wyrazilem wlasne zdanie, i zadnego ataku na Lisowa nie moglem dokonac, poniewaz on nie jest uczestnikiem naszej dyskusje, i bardzo watpie, ze on cokolwiek wie o tym, ze tu toczy sie batalia o jego "dobre imie".

--
  • monalisa2016 14.04.19, 17:26
    Toczy sie tu gra o twoje naganne poprzednie jak i teraz z powyzszym twoim poscie zachowanie. Nie tedy droga.

--
  • rosjaiswiat1 14.04.19, 17:32
    monalisa2016 napisał(a):

> Toczy sie tu gra o twoje naganne poprzednie jak i teraz z powyzszym twoim posci
    > e zachowanie. Nie tedy droga.

Ha,ha. Jakie moje zachowanie? Ja mam prawo na wlasny poglad.I nikt mnie tego nie zabroni. I co wy nie pisaliby tu o mnie, ja nie zmienie zdanie odnosnie tej ofermy. A co do ciebie, to nazwac ciebie slodka idiotka, to kompliment dla ciebie, poniewaz inni o tobie wyrazaja sie o wiele bardziej dosadnie.

--
  • monalisa2016 14.04.19, 19:16
    Ten kto nie ma poszanowania drugiej osoby ten nie ma poszanowania dla wlasnej osoby i nie moze oczekiwac tego samedo od drugiego.

--
  • jorl 07.04.19, 19:29
    tym razem zlamie swoja zasade nie pisac na prywatnych forach.

Co do tego Rosjanina ze Szwecji. Wyjechal z Rosji, jak rozumiem, w 2006r. O ile wiem wtedy aby dostac na Zachodzie azyl z Rosji to byly tylko dwie mozliwosci
    1. Byc Czeczencem i dlatego przesladowanym. Niby oczywiscie, bo Zachod tym podtrzymywac chcial zamieszki tamze.
    2. Byc gejem. I dlatego przesladowanym

Jako ze drugi punkt odpada zapewne, bo dzieci, pozostaje pierwszy. Czyli udawal Czeczenca a do tego zapewne muzulmanina. I wlasnie dlatego, logiczne, w Szwecji dali dzieci do rodziny muzulmanskiej. Wpadl we wlasne sidla.
    Zapewne nie byl muzulmaninem ale musial mniej czy bardziej wiarygodnie udawac takowego. U mnie w Niemczech sa muzulmanie z Bliskiego Wschodu przechodzacy niby na chrzescijanstwo aby zostac.
    Nic dziwnego ze zona mu zwariowala.
    I ze mu nie wierzyli do konca w Szwecji wiec zapewne faktycznie paszportu nie mial tylko jakis kwit szwedzki ze sprawa w toku.

Mysle ze w Polsce podpadl pod Czeczenca i dlatego i w Polsce uchodzca. Dlaczego nie mowia ze udaje/udawal Czeczenca i muzulmanina? Bo w Polsce jest akcja przeciw urzedom zajmujacymi sie dziecmi na Zachodzie, Norwegia, Niemcy i teraz Szwecja. Tak mysle.

Czesto Polacy mawiaja ze lubia Rosjan jako ludzi nie lubia Rosjan jako panstwo. Ja akurat odwrotnie. I tego Lisowa czy jak mu tam naturalnie tez. Looser zyjacy z cudzego. Takich to bym wysiedlal do Rosji i z Niemiec. W Rosji stalby sie uzyteczny bo by go nikt nie utrzymwyal, na Zachodzie zyje na socjalach i marnuje swoja produktywnosc.

Powazam takich co na Zachodzi osiagnelicosc ale nie na czarno, placa duze podatki, takich dawac. Niewazne czy Rosjanin Czeczeniec muzulmanin czy christ.

Co do obywatelstwa rosyjskiego dla Rosjan z innych republik . Bylem juz dwa razy w Kaliningradzie, bralem sobie szkole jezyka rosysjkiego. Uczenie bylo dla zabawy ale mialem okazje gadac z Rosjankami, nauczycielkami. Mialem lekcje najczesciej 1:1 wiec zadna gramatyka a gadanie. Bo to mnie interesowalo, po to tam jechalem.
    Dwie nauczycielki tam przyjechaly z republik postradzieckich, opowiadaly jakie mialy przezycia. A wiec w latach 90tych przyjmowano bez biurokratycznych problemow Rosjan do Kaliningradu. I tylko tam, z tego co mi mowiono. Chodzilo o zapobiezenie wyludniena Kaliningradu, oczywiste. Do Rosji wlasciwej juz byly problemy. Naprawde. Abstrahujac ze sprzedaz swojego jakiegos majatku w jakis republikach dawala duzo mniej kasy jaka bylaby potrzebna na zakupu tego samego w Rosji. Mieszkania np. Wiec to tez hamowalo wyjazdy, oczywiste.

Lata 90te to byly straszne czasy w Rosji, naprawde. Byl taki Roman na forum z Pitera, spotkalem go tam na pare godzin w knajpie, gadalismy jak bylem i tam na wyciecze. On tez w 90latach do Polski uciekl, bylo lepiej w Polsce, on wrocil ale. Na poczatku lat 2000 mialem w Polsce pare razy ta sama Rosjanle, prostytutke z Kalininigradu. Coraz mniej jej sie oplacalo pracowac w Polsce, wyjechala spowrotem. Ale przedtem jej sie oplacalo byc w Polsce w agencji towarzyskiej. Rozsadna dziewczyna, po studiach chyba chemii.

Ja jezdzilem z Rosjanami i po Altaju terenowkami i bylem nad Bajkalem, zima. Mialem do czynienia z normalnymi ludzmi, tubylcami, naprawde. I jak wyzej, Rosjan najczesciej nie lubie, Rosje tak. Mniej wiecej Rosjan nie lubie tak jak Polakow, sa podobni, ja przyzwyczailem sie w Niemczech do czegos innego juz. I w Polsce i w Rosji trzeba plecami przy scianie.

A teraz skasowac moj post.

--
    Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
    > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
  • boavista4 07.04.19, 20:07
    masz racje , ludzie jak ludzie, kraj wiekszy albo mniejszy, kazdy z inna historia.
    Wracajac do Lisowa. w telewizji wygladal nie tak sympatycznie jak corka, ale to nie znaczy ze jest niesympatyczny. Twoja logika wyglada przekonywujaco, z tym ze nigdy nie wiadomo jaka jest prawda. Niemniej, zycze im szczescia i niech Polska okaze sie dla nich nowa ojczyzna.
  • eva15 07.04.19, 23:46
    Niechętnie reaguję na twoje inteligentne inaczej posty, ale teraz wyjątkow to zrobię:

gdyby Liskow udawał w Szwecji Czeczeńca dawno dostałby status prześladowanego przez Putina azylanta, otrzymałby szybko kasę na mieszkanie, wikt i opierunek i nie musiałby pracować do końca życia. I jego dzeici też nie. A przecież on pracował, ponoć na czarno...

Mało tego - NIKT by się nie ośmielił odebrać mu dzieci, bo nieznany jest jeszcze żaden przypadek na Zachodzie, by muzułmanom odebrano dziecko. Nawet jeśliby miałoby ono być posłane do muzułmańskiej rodziny zastępczej. To jest zupełnie niemożliwe. Nawet jeśli muzułmanie biją swe dzieci i w oczywisty sposób je dręczą, żaden zachodni urząd tych dzieci im nie ośmieli się odbrać.
    Ja takiego przypadku nie znam, a ty znasz, bystrzaku?
  • boavista4 08.04.19, 01:28
    ewa mnie przekonala. Nie kazdemu powodzi sie zle poniewaz jest ciapa.
  • eva15 08.04.19, 23:02
    Wystarczy, że ciapa jest ciapata i wtedy już ma dobrzesmile.

• rosjaiswiat1 08.04.19, 04:41

eva15 doczepila sie do jorla za to, ze on przypuscil, ze Lisow udawal Czeczena, i przez to nie zauwazyla najwazniejszego w slowach jorla, ze Lisow musial cos udawac, zeby dostac azyl i socjal. Przy tym eva15 nie bierze pod uwage tego faktu, ze dzieci Lisowowi zabrali juz poltora roku temu, czyli dzieci w muzulmanskiej rodzinie zyli wystarczajaco dlugo, zeby ich ojciec znalazl stala prace, wynajal jakies porzadne mieszkanie, O tym, ze mieszkajac przez bardzo wiele lat w Szwecji on tak i nie znalazl stalej pracy wspominac nie bede, bo przypuszczam, ze ona jemu nie byla potrzebna, poniewaz starczalo kasy z tego, co dostawal na dzieci od szwedzkiego podatnika.
    Schody zaczeli sie, gdy dzieci zabrali, a wraz z nimi i zasilki. Dopiero wtedy on zaczal pracowac na czarno.
    Ja w swoim czasie udzielal sie spolecznie , jako tlumacz, w Citizen Advice Bureau, i takich zdobywcow benefitow (socjalu) spotkalem mnostwo, wiekszosc to byli Matki-Polki, u ktorych instynkt macierzynski przejawil sie poza granicami kraju.

--
  • eva15 08.04.19, 22:43
    Czyli co? Wcześniej żył na socjalu, zajmował się dziećmi i mimo to dzieci mu zabrali, bo był biedny? I dopiero potem, już bez zasiłku na dzieci wziął się wreszcie za pracę (na czarno)?

Wcześniej dostawał zasiłki na dzieci, a na mieszkanie nie dostawał?
    Bez sensu to wszystko. Zbyt dużo sprzecznych informacji, by na serio dsyskutować temat Lisowa.
  • monalisa2016 08.04.19, 23:31
    Tak, jak najbardziej trudno dysutowac a tym bardziej oceniac skoro nie zna sie dokladnych informacji, skoro muzulmanska zastepcza rodzina dostala finanse na dzieci Lisova dlaczego nie dostal ich Lisov? Gdyby Lisov otrzymal wsparcie finansowe byloby to prawidlowe, rodzina bylyby w calosci nie byloby tego cyrku, ale Igor nie zadal sobie tego pytania. Wielki unfug z strony urzedow w Szwecji ale tego Igor nie zauwazyl tylko uderzyl w Lisova z calej rury.

--
  • monalisa2016 08.04.19, 23:43
    Ludzie na forum w Szwecji (podalam w jednym wpisie link do artykulu) pisza ze wiele muzulmanow utrzymuje sie w Szwecji z takiej dzialalnosci rodzin zastepczych, nie wiem czy mozna to traktowac powaznie ale z niczego by tego nie napisali i nie dokumentowali by publicznie, bezpodstawnie, bez obserwacji faktow swojego niezadowolenia jakie obecnie panuje w calej unii.

--
  • rosjaiswiat1 08.04.19, 11:40
    jorl napisał:

> tym razem zlamie swoja zasade nie pisac na prywatnych forach.

Ale zalozenie bledne. Wszystkie fora na platformie GW sa wlasnoscia prywatna Michnika, o czym calkiem niedawno mnie przypomnieli.

> A teraz skasowac moj post.

A niby dlaczego?

--
  • marklen 09.04.19, 07:31
    Bzdura na Czeczeńca nie podobny, ponadto Czeczeńców nikt w Polsce nie chce i wysyła do Rosji.
  • rosjaiswiat1 09.04.19, 10:37
    marklen napisał(a):

> Bzdura na Czeczeńca nie podobny,

Na Czeczena byc moze nue, ale cos tatarskiego w sobie ma.

> ponadto Czeczeńców nikt w Polsce nie chce i w
    > ysyła do Rosji.

A to kompletna bzdura. Po pierwszych mowa idzie o gosciu, ktory mial problemy w Szwecji, a nie w Polsce. A po drugie, z Polski nikt Czeczencow do Rosji nie wysyla. Oni w Polsce dostaja azyl, ale od razu uciekaja dalej na zachod, gdzie moga zyc nie brudzac rak praca.

--
  • the-great-inuk 08.04.19, 17:57

Warto by przy okazji poruszyć sprawę szwedzkich reparacji za spustoszenia dokonane w Polsce...

Ile odszkodowań Szwedzi już wpłacili na fundusz Conference on Polish Material Claims Against Kingdom of Sweden?

Analogia do: East Coast ...

Wot czto!
    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • the-great-inuk 08.04.19, 18:08
    the-great-inuk napisał:

>
    > Warto by przy okazji poruszyć sprawę szwedzkich reparacji za spustoszenia dokonane w Polsce...
    >
    > Ile odszkodowań Szwedzi już wpłacili na fundusz Conference on Polish Material Claims Against Kingdom of Sweden?
    >
    > Analogia do: East Coast ...
    >

> Wot czto! <================== Kliknij!

--
  • the-great-inuk 08.04.19, 18:18
    the-great-inuk napisała:

> Analogia do: East Coast ...
    ============================

Proszę nie zapomnieć odsetek! Trochę się tam nazbierało za zwłokę!
    W razie czego służę adresem dobrej firmy windykacyjnej na East Coast !

Wot czto!
    --
  • bywszy2 08.04.19, 21:10
    dotyczace Potopu Szwedzkiego,nalezaloby sie zwrocic do potomkow zdrajcow ojaczyzny.
    krola leszczynskiego
    pna Radziwilla
    oraz
    przyszlego krola Niejkiego Sobieskigo.
    ciekawostkihistoryczne.pl/2014/03/30/gwalty-rabunki-zamach-stanu-wstydliwa-przeszlosc-jana-sobieskiego/
    A oprocz teg ten ... przyczynil sie do smierci Marysienki:
    nie dosc,ze zabronil jej sie myc,to jeszcze i syfem zarazil.
    Przez co tanieboga oddala dusze bogowi.
    Ot tak!
    A wam sie odsetki od Szwedow (tzn.ode mnie) sie marza.
    Nie wystarczy,ze w ramach UE was zywia?

--
  • the-great-inuk 09.04.19, 08:40
    bywszy2 napisał:

> dotyczace Potopu Szwedzkiego
    =================================

Jak widać polskie koligacje rodzinne poszerzyły znacznie Twe horyzonty intelektualne.
    Niema tego złego, co by na dobre nie wyszło!

Wot czto!

--
  • bywszy2 09.04.19, 10:40
    sukcesy intelektualne.
    Cechy intelektualne,o ktore pnu sie rozchodzi,przynalezne sa historykom polskim.

--
  • wwwi.gil 13.04.19, 00:23
    Niech Gajowego wpis bedzie tez i moim komentazem

Przypominamy, że wszystkie trzy dziewczynki są obywatelkami Rosji i tylko Rosji, zaś ojciec posiada prawa rodzicielskie – a więc Szwedzi (ani tym bardziej żadne arabusy) nie mają do nich najmniejszych praw.
    Mamy nadzieję, że w sprawę wtrąci się Rosja. Z nią szwedzkie chuje sobie nie pograją.
    Admin

marucha.wordpress.com/2019/04/12/szwedzkie-gestapo-nie-daje-za-wygrana/
  • wwwi.gil 13.04.19, 00:25
    komentarzem sorry,
  • eva15 13.04.19, 23:56
    Konsulat rosyjski w W-wie jest cały czas obecny w tej sprawie i udziela wszelkiej pomocy. Przypuszczam, że finansuje pobyt tej rodziny w PL oraz także pomoc prawną dla ojca.

• wwwi.gil 14.04.19, 03:14
    A dlaczego jeszcze w Polsce a nie w Rosji, wiadomo?
  • eva15 14.04.19, 13:16
    Dlatego, że Szwecja zwróciła się do Polski z nakazem zatrzymania dziewczynek. Szwedzi użyli normalnych procedur unijnych i Polska musi zająć stanowisko. Aby nie było konieczności odesłania dziewczynek, adwokaci w PL doradzili ojcu wystąpienie o azyl. Do czasu zakończenia postępowania władze polskie mają czyste ręce - nie muszą ich wydalać.
  • rosjaiswiat1 14.04.19, 13:57
    eva15 napisała:

> Konsulat rosyjski w W-wie jest cały czas obecny w tej sprawie i udziela wszelki
    > ej pomocy. Przypuszczam, że finansuje pobyt tej rodziny w PL oraz także pomoc p
    > rawną dla ojca.

Bo to oni byli zatrzymani w Polsce, a nie ta oferma, ktora narazila swoja rodzine na tyle cierpien.

--
  • eva15 15.04.19, 00:25
    Nie, to dlatego, że władze Rosji zachowują się w sposób CYWILIZOWANY. Więc w przeciwieństwie do Ciebie nie analizują, czy to oferma czy nie. Ich obywatel potrzebuje pomocy i tyle w temacie.
  • wwwi.gil 15.04.19, 01:08
    Mam nadzieje ze Polska nie uzyje tej rodziny do antyrosyjskiej propagandy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka