Dodaj do ulubionych

Rosjan nie stać na drugą parę butów

07.04.19, 15:55
Taki (pod)tytuł spotkałem kilka dni temu w austriackiej "Presse". W podobnym tonie pisały o sytuacji gospodarczej Rosji/Rosjan także inne niemieckojęzyczne media. Polskie też coś wydaliły z siebie, ale ich nie biorę pod uwagę.

Bardzo ciekawą analizę dał M. Wiśniowski.

"Ostatnio pojawiły się badania rosyjskiego Głównego Urzędu Statystycznego (Rosstat) (...) Dane, zaprezentowane przez Rosstat rozdrażniły nawet Kreml."

"Niemal 80 proc. rosyjskich rodzin ocenia, że nie zawsze mogą pozwolić sobie na kupno najpotrzebniejszych towarów (14,6 proc ma duże trudności, by związać koniec z końcem). Ponad połowa (53 proc.) jest nieprzygotowana finansowo na nieoczekiwane wydatki w rodzaju choroby, zniszczenia mienia itp. Podobna liczba (49 proc.) nie może sobie pozwolić na tygodniowy urlop każdego roku. Co czwarta rodzina nie jest w stanie udźwignąć finansowo zaproszenia gości na rodzinne uroczystości. Co piąta rodzina nie jest w stanie kupować sobie przez cały rok owoców. Co dziesiąta nie jest w stanie raz na dwa dni zjeść mięso, rybę lub wegetariański ekwiwalent. Mówiąc wprost – nie dojadają. Podobnie (11 proc.) nie może wykupić sobie potrzebnych lekarstw. 35,4 proc. rodzin nie jest w stanie zapewnić swoim członkom dwóch par sezonowego obuwia (na zimę i lato). 1,8 proc rodzin zgłosiło, że nie może pozwolić sobie na nic z rzeczy, o które pytano w badaniu, co oznacza, że są w nędzy."

strajk.eu/rosja-wciaz-bez-zmian/
Edytor zaawansowany
  • monalisa2016 07.04.19, 18:55
    www.gks.ru/free_doc/new_site/rosstat/smi/clarify-030419.htm

Powyzsza strona pochodzi z tej strony (Newsticker 05.04.2019):

www.gks.ru/#dan

Moze nie zrozumialam poniewaz dalam sobie raz przetlumaczyc strone z j. rosyjskiego na niemiecki a pozniej dla pewnosci na j. polski. Znaczy ze wspolczynnik zamoznosci icgie w gore, a niezamoznosci maleje, takie moje osobiste odczucie jak obejrzalam sobie dane. Zaznacze ze nie znam j. rosyjskiego.

--
    ......................................
    Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
    www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
  • jorl 07.04.19, 22:08
    Proponuje poczytac:

www.anti-spiegel.ru/2019/tagesschau-luegt-ueber-angebliche-armut-in-russland-russen-koennen-sich-keine-schuhe-leisten/

--
    Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
    > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
  • monalisa2016 08.04.19, 00:18
    Wlascicielem blogu anty-spiegel jest Thomas Röper, Niemiec mieszkajacy i pracujacy od 20 lat w Rosji /St. Petersburg.

www.youtube.com/watch?v=zpPS7DcIVLg

A tu sa blogi pochodzacej osoby z Mazur Dr. Viktor Heese:
    opposition24.com/schlagzeilen/
    finanzer.eu/

--
    ......................................
    Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
    www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
  • rosjaiswiat1 08.04.19, 04:47
    jorl napisał:

> Proponuje poczytac:

Przeczytalem, bardzo przekonywajacy tekst. Moze sluzyc za podrecznik, jak walczyc z manipulacjami nastrojow spolecznych.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
  • wwwi.gil 08.04.19, 04:35
    Czyli obuwia jest co niemiara tylko nikt nie kupuje bo nedza.
    No to wlasciciele sklepow obuwniczych tez w nedzy.

Przychodzi facet do piekarni i pyta; macie czerstwe bulk? Tak, tak, odpowiada piekarz.
    No to po co zescie tyle napiekl?
  • lubat 08.04.19, 10:27
    Tego źródełka nie znałem, muszę tam zaglądać częściej.

Kiedy zakładałem ten wątek, to w wybiórczej nie było tekstu na ten temat, ale pojawił się w tym czasie, gdy ja pisałem. Oczywiście "prawdziwi polacy" (nie Polacy!) obskoczyli forum, wypróżniając się ze swoich antyrosyjskich fobii, a nieliczne sensowne wypowiedzi są niemiłosiernie minusowane.

Zamieściłem w swoim poście celowo ze "strajk.eu" najbardziej prowokacyjny fragment, licząc na jakąś reakcję, bo sam jej byłem ciekaw. Ja nie szperam w statystykach, ale wystarczy przywołać taki prosty wskaźnik: ilość turystów spędzających urlopy w ciepłych krajach. W Turcji czy Egipcie Rosjan jest na ogół 5-6 razy więcej, niż Polaków. W Azji południowo-wschodniej te proporcje są mniej więcej 1:10 na korzyść Rosjan. Nie jest to jakiś idealny wskaźnik, ale na urlopy w egzotycznych krajach nie pozwalają sobie ludzie, którzy nie mają pieniedzy na drugą parę butów. A z drugiej strony na zorganizowane/grupowe urlopy nie jeżdżą milionerzy - raczej średnio zarabiający.

A już najlepszym wskaźnikiem załganej propagandy antyrosyjskiej jest sam fakt jednoczesnego negatywnego przekazu we wszystkich "demokracjach" europejskichwink
  • rosjaiswiat1 08.04.19, 11:02
    lubat napisal:
    > W Azji południowo-wschodniej te proporcje są mniej więcej
    > 1:10 na korzyść Rosjan.

Obecnie jestem na Sri Lance. Trudno mnie powiedziec ile wsrod turystow jest Polakow, poniewaz za 10 dni nie slyszalem, zeby ktos, oprocz mojej zony, mojej zony, mowil po polsku. Ale z tego co widze mnie wychodzi, ze z kazdych 5 turystow, ktorych spotykam na swojej drodze, 3 to Rosjanie, a reszta to przedstawicieli innych krajow europejskich.Przy tym wielu z Rosjan przyjechali z dziecmi, w wiekszosci w wieku szkolnym, co bardzo dziwi moja zone, bo jej zdaniem dzieci o tej porze roku powinni chodzic do szkoly.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka