Dodaj do ulubionych

Zupełnie nieważne spotkania

09.04.19, 22:17
Chyba nieważne, bo ani polskie, ani niemieckojęzyczne media nawet się o nich nie zająknęły. Chodzi o forum arktyczne, które zaczęło się dzisiaj w Petersburgu i które przyciągnęło nie tylko ekologów, klimatologów, biznesmenów, ale przede wszystkim polityków. No i wszyscy łasili się do Putina. Ale ten chyba grymasił i na osobistej audiencji przyjął tylko prezydenta Finlandii i Islandii i premierów Szwecji i Norwegii. Tak trochę po sąsiedzku i kumotersku.

To się dopiero rozpoczęło, ale już z pierwszych zajawek można się domyślać, że pod przykrywką okrągłych i grzecznych słówek będzie szła walka na noże o dostęp do arktycznych bogactw.

Aby nie było, że zmyślamwink
www.vesti.ru/doc.html?id=3135736
Edytor zaawansowany
  • eva15 10.04.19, 00:09
    To nieważne forum wywołało takie echo, że musiano je przenieść z Archangielska do Pitera, by wszystkich chętnych godnie pomieścićsmile.

Bóg najwyraźniej kocha Putina i zsyłając zmiany klimatyczne (ocieplenie), rzekomo wywołane przez Zachód (głównie oczywiście przez Niemcy) otwiera mu nowe możliwości uderzenia USA w splot słoneczny.
    Trasa północna, jeśli dojdzie do skutku, o co Putin już teraz zabiega, spowoduje w obrocie towarowym degradację znaczenia Kanału Sueskiego, będzie dużo szybsza, znacznie tańsza no i będzie mieć tę przewagę, że będzie poza kontrolą Imperium Dobra. Jakby złego było mało, większość tejże trasy będzie siłą faktów geograficznych pod kontrolą Rosji.

Dobry artykuł w temacie:

de.sputniknews.com/kommentare/20190409324640390-arktis-gewinn-nordostpassage-nutzung/

Mnie więc nie dziwi, że partnerzy z Zachodu (tym razem Finlandia bodaj) zupełnie nie na temat wikłali się w bezsensowne dyskusje o Krymie i próbowali pouczać Rosję odnośnie sankcji. Musieli odwalić swoją polityczną robotę, by ich ich władza nadrzędna nie skarciła za niesubordynacjęsmile.
  • eva15 10.04.19, 00:21
    Znalazłam, tak, to Fin wybiegł przed orkiestrę i zaczął nagle bełlkkotać o Krymie, na co Putin grzecznie mu wyjaśnił, że Krym, o ile wie, nie przynależy do Arktyki. A co do samego Krymu dał jeszcze lepszą ripostę:

Wir haben uns ja versammelt, um die Probleme, mit denen die Arktis konfrontiert ist, zu erörtern. Wir möchten nicht, dass sich die Arktis infolge nicht rechtzeitig getroffener Maßnahmen …, infolge unserer verbrecherischen Untätigkeit in eine Art Krim verwandelt, und auch nicht, dass sich die Krim in eine Wüste verwandelt hätte.

de.sputniknews.com/politik/20190409324646869-putin-finnland-sanktionen-antwort/
  • monalisa2016 10.04.19, 00:11
    W ciagu dnia zerkalam ukradkiem na tytuly doniesien medialnych widzialam tytul ze terytorium Rosji sie powiekszylo o Arktyke. Niestety w tym czasie moglam tylko ukradkiem zerkac na tytuly ale nie czytac, ktore medium to pisalo, nie pamietam.

--
    ......................................
    Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
    www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
  • eva15 10.04.19, 00:28
    monalisa2016 napisał(a):

> W ciagu dnia zerkalam ukradkiem na tytuly doniesien medialnych widzialam tytul
    > ze terytorium Rosji sie powiekszylo o Arktyke.

Ha, ha, fajne rzeczy wypisujesz.-).

Chodzi o powiększenie rosyjskiego szelfu na Arktyce. ONZ wyraziła na to zgodę:

Podkomisja ONZ zezwoliła na poszerzenie rosyjskiego szelfu w Arktyce (...)

Zgodnie z jego informacją, podkomisja podjęła już decyzję ws. poszerzenia granic szelfu kontynentalnego Rosji. Ostatecznie ta kwestia zostanie rozstrzygnięta przez samą Organizację Narodów Zjednoczonych.

pl.sputniknews.com/swiat/2019040910174182-Krym-Rosja-terytorium-Sputnik/

--
    P_f o Polkach w Niemczech:
    "Polin w Niemczech brzmi troche jak kobieta lekkich obyczajow".

Feluś zachwycony F-22 i zniesmaczony pilotami nie umiejącymi latać bez tlenu:
  • monalisa2016 10.04.19, 22:12
    eva15 napisała:

> Ha, ha, fajne rzeczy wypisujesz.-).

Nie wiem co fajnego napisalam wedlug ciebie smile, widzialam tytul o powiekszeniu sie terytorium Rosji, wyraznie napisalam ze artykulu nie czytalam z powodu okolicznosci jak i czasu. Nie zawsze moge sobie pozwolic w okreslonym czasie czytac to co bym chciala, wiec jest niezbyt zrozumiana dla mnie twoja reakcja. smile

--
    ......................................
    Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
    www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
  • eva15 10.04.19, 22:43
    Dyskusja o tym szelfie jest przysłowiowo stara jak świat. Rosja już dawno zgłaszała roszczenia do ONZ,
  • rosjaiswiat1 10.04.19, 11:03

On tak fajnie przemowil w jezyku rosyjskim, ze zyskal sympatii ca!ej Rosji smile

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
  • rosjaiswiat1 10.04.19, 11:10
    Nie tylko prezydent Islandii gada troche na rosyjskim. Premier Szwecji rowniez pochwalil sie znajomoscia jezyka Putina -smile

m.youtube.com/watch?v=MhSycMHu4pw;;M SycMHu4pw;;https://i.ytimg.com/vi/MhSycMHu4pw/default.jpg;;Президент Исландии и премьер Швеции показали знания русского

--
  • eva15 10.04.19, 22:39
    Igor, wiesz może, jak się nazywa ten starszy i mądrzejszy opiekun z siwą brodą? On siedzi jako drugi z prawej(po naszemu patrząc) od Iwanowa. Znana postać, a nazwisko wyleciało mi z pamięci.
  • rosjaiswiat1 11.04.19, 03:16
    eva15 napisała:

> Igor, wiesz może, jak się nazywa ten starszy i mądrzejszy opiekun z siwą brodą?

To rzeczywiscie bardzo znana postac. Ten czlowiek nazywa sie Artur Czilingarow.

--
  • eva15 11.04.19, 23:24
    Dzięki, no to ja go pomyliłam z kimś innym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka