Dodaj do ulubionych

Złowrogi znak - płonie symbol chrzecijaństwa

15.04.19, 22:48
Trudno o bardziej złowrogi znak - płonie jeden z najważniejszych symboli zachodnioeuropejskiego chrześcijaństwa, jedna z najstarszych świątyń Europy, której budowa sięga początków XII w. W niej ogniskuje się nie tylko sama historia religii ale także polityczna historia chrześcijańskiej Europy.

Od wielu miesięcy kościoły we Francji są obiektem wzmożonych ataków muzułmanów - podpalenia, włamania, kradzieże, dewastacje bundynków etc. Mainstream stara się to przemilczać, jak tylko może, bo to niewygodne politycznie. Bardzo możliwe, że pożar Notre Dame wybuchł z innych przyczyn, ale jakiejś, pewnie niemałej części społeczeństwa trudno będzie w to uwierzyć, choć władze staną na głowie, by przekonać do wersji wypadku/przypadku podczas prac budowlanych/restauracyjnych. Problem w tym, że na budowach rzadko pracują (etniczni) Francuzi.

Tak czy inaczej - ten pożar ma niezwykle symboliczny wymiar....
Edytor zaawansowany
  • j-k 15.04.19, 22:51
    przewidywalem to od dawna.

miliosc do morskich "uciekinierow" z biedy (nie dopowiem jakiej?)

musi tym zaowocowac.

• eva15 15.04.19, 22:54
    No a kiedy konkretnie przewidziałeś spalenie Notre Dame? Podaj link.

• j-k 18.04.19, 04:44
    pisalem o tym dziesiatki razy na roznych forach...

i pisze tu oficjalnie: - wcale nie uwazam, ze bylo to podpalenie...

ale jak sie przy renowacji cennej zabytkowej budowli zatrudnia polowe islamuskow

a ci (zreszta ze Slowianami nie duzo lepiej) nie dbaja o SZCZEGOLY i BEZPIECZENSTWO pracy

(bo ich tego nikt nie uczyl)

- to latwo moze dojsc do takiego - ja w Notre Dame - efektu.
  • monalisa2016 15.04.19, 22:55
    Pali sie drugi kosciol w Paryzu w ciagu jednego miesiaca. Przypadek czy Attentat???

--
    ......................................
    Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
    www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
  • eva15 15.04.19, 23:08
    We Francji wciąż dochodzi do napadów na miejsca chrześcijańskiego kultu. Atakowane są kościoły, dochodzi do kradzieży przedmiotów sakralnych. Do ostatniego incydentu doszło w miejscowości Vintrange w departamencie Mozela. Skradziono ludzkie czaszki, które znajdowały się na terenie kościoła.

Problemów jest jednak więcej. Jak informuje francuskie Obserwatorium Chrystianofobii, tylko w ubiegłym miesiącu doszł do 26 ataków na kościoły. Przez cały rok było ich aż 315.

propublico24.pl/index.php/2019/03/27/pilne-seria-atakow-na-koscioly-we-francji-wladze-nie-reaguja/

• monalisa2016 15.04.19, 23:25
    www.youtube.com/watch?v=4592IRMpAdU
    --
  • monalisa2016 15.04.19, 23:23
    Drugi znaczacy kosciol sie pali w Paryzu w ciagu jednego miesiaca
    www.katholisch.de/aktuelles/aktuelle-artikel/flammen-schlagen-aus-zweitgroter-kirche-von-paris?fbclid=IwAR29FRMliqQ9Eu11_UtuAJXbvc4hdxqDXFZvGGT4o_EiIKRbwlM91A85upo

twitter.com/InfosFrancaises/status/1107271822838501377?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1107271822838501377&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.katholisch.de%2Faktuelles%2Faktuelle-artikel%2Fflammen-schlagen-aus-zweitgroter-kirche-von-paris

--
  • rosjaiswiat1 15.04.19, 23:52
    I chyba to kara za kolonializm, nihilizm i pedalstwo.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
  • eva15 16.04.19, 00:04
    Tak, Europa stoi w ogniu i na koniec są tylko zgliszcza... To właśnie ten złowieszczy znak, o którym piszę. Przeglądałam niemieckie fora, mało kto rozumie tę metafizyczną symbolikę.
  • rosjaiswiat1 16.04.19, 09:09
    eva15 napisała:

> Tak, Europa stoi w ogniu i na koniec są tylko zgliszcza...

Bardzo pesymystycznie widzisz przyszlosc Europy,eva15, chociaz musze przyznac, ze podstawy Twoj pesymizm ma bardzo mocne.

--
  • eva15 16.04.19, 18:12
    Kto napisał o "gasnącej Europie"? Ja czy może Ty?
  • rosjaiswiat1 16.04.19, 18:41
    eva15 napisała:

> Kto napisał o "gasnącej Europie"? Ja czy może Ty?

A Ty musisz za kazdym razem dochodzic o cos, co nie jest istotne. Przeciez napisalem, ze Twoj pesymizm ma mocne podstawy, czyli moj optymizm, w tym przypadku, poddaje sie. Czy nie tak trzeba rozumiec moje wpisy?

--
  • eva15 16.04.19, 22:18
    Twój optymizm? Piszesz, słusznie wszak, o gasnącej Europie, a to przecież nie jest oznaką optymizmu.
  • eva15 16.04.19, 22:20
    śmieciarz gloubiboulgomm

Tu wyjątkowo przyznaję, że takie g.wno należy usuwać!

• j-k 18.04.19, 04:47
    rosjaiswiat1 napisał:
    > ... I chyba to kara za kolonializm...

a jak u wasz z islamuskami ?

poki co macie ich "tylko" 15 % - ale z tendencja rosnaca ? smile
  • rosjaiswiat1 19.04.19, 18:49
    My mamy wlasnych islamuskow, ktore chodzili do tych samych szkol, co i inni. Onii rodzili sie jako obywatele Federacji Rosyjskiej, i takimi odejda do Allaha, wiec nie wypowiadaj sie w temacie, o ktorym nie wiele wiesz.
    --
  • eva15 19.04.19, 23:32
    Nie w tym rzecz, Igorze. Islamuski niemieckie też chodzą do tych samych szkół co Niemcy... Wielu z nich rodzi się jako obywatele Niemiec, lub nabywa obywatelstwo.
  • the-great-inuk 20.04.19, 09:22
    eva15 napisała:

> Nie w tym rzecz, Igorze. Islamuski niemieckie też chodzą do tych samych szkół co Niemcy... Wielu z nich rodzi się jako obywatele Niemiec, lub nabywa obywatelstwo.
    ===============================================

Także Brytyjczyki z opaloną buzią...

Niewykluczone, że jeździł tą samą "London Tube", co nasz Igor...

Angole lubią kolorowe społeczeństwo.

Tylko polskiego akcentu w Londyńskiej Tubie nie mogli znieść i zdecydowali się na brexit.

Nie zmyślam: wyszukać odpowiednie artykuły z polskiej prasy na wygnaniu za chlebem w G.B.?
    Jak Angole dokuczają Rodakom?

To wdzięczność za udział polskich lotków w obronie Londynu przed Hitlerowcami.
    London uratowali, Warszawy się nie udało...

O wybitnych polskich matematykach z Enigmą nic nie słyszeli...

Wot czto!
    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • the-great-inuk 20.04.19, 09:54
    the-great-inuk napisała:

> Angole lubią kolorowe społeczeństwo.
    >
    ===============================================
    Obcinanie główek, to >>NORMALKA<<

Nu, życie spędzone pomiędzy cywilizowanymi Angolami nie miało wpływu na asymilację tych naszych koleżków z Afryki.

Nu, w czasie uzdrawiania świata, trza się ciągle liczyć z porażkami...
    I się nie zrażać i dalej tak trzymać!

Weźcie przykład ze mnie: Ja, osobiście, wcale nie mam żadnego stracha gdy przechodzę przez Bremeński Dworzec Główny! Mimo, że tam pełno "Murzynków Bambo, naszych koleżków z Afryki..." Wyrażanie strachu, byłoby wyrazem szmacianego rasizmu i ksenofobii! Oraz bydlęcego faszyzmu...
    (Juliana Tuwima wolno jeszcze cytować?)

Na króciutko na razie tyle.

Na żądanie ogółu mogę temat nieco rozwinąć...
    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • the-great-inuk 20.04.19, 10:06
    the-great-inuk napisała:

> Weźcie przykład ze mnie: Ja, osobiście, wcale nie mam żadnego stracha gdy przechodzę przez Bremeński Dworzec Główny! Mimo, że tam pełno "Murzynków Bambo, naszych koleżków z Afryki..." Wyrażanie strachu, byłoby wyrazem szmacianego rasizmu i ksenofobii! Oraz bydlęcego faszyzmu...
    > (Juliana Tuwima wolno jeszcze cytować?)
    ===========================================

Uważam, że winien byłem Wam informacji.

Wot czto!
    --
  • the-great-inuk 20.04.19, 10:33
    the-great-inuk napisała:

> the-great-inuk napisała:
    >
    > > Weźcie przykład ze mnie: Ja, osobiście, wcale nie mam żadnego stracha gdy
    > przechodzę przez Bremeński Dworzec Główny! Mimo, że tam pełno "Murzynków Bambo
    > , naszych koleżków z Afryki..." Wyrażanie strachu, byłoby wyrazem szmacianego
    > rasizmu i ksenofobii! Oraz bydlęcego faszyzmu...
    > > (Juliana Tuwima wolno jeszcze cytować?)
    > ===========================================
    >
    > Uważam, że winien byłem Wam informacji.
    >
    > Wot czto!
    ==============================================
    Powyższy link wskazuje niewłaściwy cel.
    Powinno być:

Tym, którzy po raz pierwszy
    zbyfauch 28.04.12, 19:30
    zetknęli się z autorem wątku chciałbym tylko powiedzieć, że jest on rasistowskim bydlakiem, neohitlerowską szmatą, w dodatku z poczuciem misji.
    Zrobicie z tym oczywiście, co uznacie za stosowne.
    Uważam, że winien byłem Wam informacji.

Widocznie z biegiem czasu linki korodują i wątki lądują w niewłaściwym miejscu.
    Nowoczesna technologia. Patrz dwa amerykańskie Boeingi!
    Spadły z Nieba...
    Wot czto...
    --
  • monalisa2016 15.04.19, 23:58
    Francja szczegolnie poludnie byla kiedys dla nas ulubionym wypadem na przedluzone weekendy ot tak jak to sie mowi na zmiane tapet i zmiane mysli od dziennego kieratu, ostatni raz bylismy w Saint-Tropez chyba 2016, to nie byl ten sam Saint-Tropez co kiedys. Z wzgledu ze mam krewnych jak i znajomych w dwoch znaczacych miejscach w Francji wiec w ubieglym roku odwiedzilam jednych z nich w Paryzu, nie jechalam autem tylko koleja byl to szok dla mnie, czulam sie jak na wojnie, wszedzie pelno policji w calej uzbrojonej krasie, smutny widok, nie wspominajac juz o tym co zaopserwowalam w supermarkietach stojac w kolejce do kasy. Wiec nie dziwie sie protestom zoltych kamizelek jak i powszechnemu niezadowoleniu.

--
  • monalisa2016 16.04.19, 00:23
    Spontaniczna reakcja paryzan.
    www.youtube.com/watch?v=Wvq-M7r3MfM

--
  • karbat 16.04.19, 00:28
    eva15 napisała:
    > Trudno o bardziej złowrogi znak - płonie jeden z najważniejszych symboli zacho
    > dnioeuropejskiego chrześcijaństwa,

pare dygresji co do twoich uwag , staram sie sprostowac , aby nie bylo nieporozumien

zlowrogi znak - dlaczego ? , uzasadnij , udowodnij

nieumyslny pozar , zbieg niefortunnych okolicznosci prowadzycych do pozaru ,
    nieuwaga , celowe podpalenie ( jeszcze nie wiemy ) ma byc jakimkolwiek ,
    czegokolwiek znakiem …
    kiedys od odczytywania jakis znakow, byly stare baby i ksiadz ,
    a ja myslalem ze te czasy minely ..

po drogie Symbolem chrzescijanstwa jest Wylacznie narzedzie, konstrukcja
    do usmiercania ludzi . - dwie deski , belki ( krosza i dluzsza ) zbite pod katem prostym *.

* oczywiscie to bzdura, by w kulturze, regionie Kamienia . drewno cenne .
    ktos heblowal , przycinal , marnotrawil cenny material na przestepcow .

tych konstrukcji Rzymianie porzebowali mnostwo . i nie byli az tak rozrzutni .
    taki material by szybko ukradziono . musiano by go non stop pilnowac .
    Wiadomo tez, ze przestepcy tak dlugo wisieli na tej konstrukcji, az ich
    walesajace sie psy nie podjadly . reszta sama spadla - to mialo odstraszac
    potencjalnych przestepcow, by odpowiednio respektowali Rzymian

• monalisa2016 16.04.19, 00:58
    Verpiss dich karbat z tego watka widze ze przesiakneles juz ta kultura jaka widzialam raz stojac na swiatlach przy rondzie przed twoja fabryka przejezdzajac w sobote przez twoje miasto.

--
  • karbat 16.04.19, 02:19
    monalisa2016 napisał(a):

> Verpiss dich karbat

dlaczego bluzgasz , obrazasz , w domu tak slyszysz , tak sie do ciebie zwracaja ..
    zwracalem sie do ciebie ? , w wulgarny sposob mnie zaczepiasz , wypedzasz …

nie prosciej napisac to i to sie nie zgadza , nie masz racji , mylisz sie …
    przeciez o ww mozna przeczytac , kazdej historycznej ksiazce
    * rola krzyza , ukrzyzowan w kulturze rzymskiej *.
  • monalisa2016 16.04.19, 01:11
    www.youtube.com/watch?v=AzcQVjCCdi4
    --
  • wwwi.gil 16.04.19, 01:43
    Rzydy podpalili symbole religgi chrzescijanskiej I islamskiej.
    To w ich stylu.

www.google.com/amp/s/www.newsweek.com/notre-dame-fire-aqsa-mosque-1397259%3famp=1#ampshare=https://www.newsweek.com/notre-dame-fire-aqsa-mosque-1397259
  • monalisa2016 16.04.19, 01:49
    Vigil jak juz klickasz i prezentujesz nam doniesienia powinienes byc swiadomy jakie zrodela medialne wspierasz. Kazdy klick to pieniadz!!! Wiec gdzie twoja lojalnosc??? smile

--
  • the-great-inuk 16.04.19, 11:07
    wwwi.gil napisał:

> Rzydy podpalili symbole religgi chrzescijanskiej I islamskiej.
    > To w ich stylu.
    ===================================

Pożar był tylko w pobliżu...
    >

--
  • wwwi.gil 16.04.19, 08:12
    Smuca sie bardzo pederasci I lesby ktorzy ostatnio w katedrze tej w zaslubiny szli. To byla gorsza potwarz dla religgi chrzescijanskiej niz ten pozar. Muzulmanskiej Francji to sie nie podobalo.
    Historycznym faktem jest tez ze to dzielo sztuki i architektury swiatowej kiedys odwiedzilem.
  • the-great-inuk 16.04.19, 16:10
    wwwi.gil napisał:

> Historycznym faktem jest tez ze to dzielo sztuki i architektury swiatowej kiedys odwiedzilem.
    =====================================

A dlaczego Cię tam nie spotkałem?

--
  • the-great-inuk 16.04.19, 10:49

Wczoraj (15.04.2019) był podobny wątek na FS. Dzisiaj go no mogę znaleźć.
    Zna ktoś jakieś szczegóły?
    W tym kontekście wolno rozważać podpalenie Reichstagu w ubiegłym Milenium?
    Wczesne lata 30-te...

Wot czto!

--
  • rosjaiswiat1 16.04.19, 10:58
    the-great-inuk napisała:

>
    > Wczoraj (15.04.2019) był podobny wątek na FS. Dzisiaj go no mogę znaleźć.
    > Zna ktoś jakieś szczegóły?

Ja znam. Watek zostal wyslany w kosmos:
    forum.gazeta.pl/forum/w,50,167957810,167957810,Plonie_katedra_notre_dame_.html
    W watku bylo dokonano 25 wpisow przez 11 autorow. Dlaczego watek zostal wyslany w kosmos, tylko Michnik wie, ktory jak powszechnie wiadomo jest najwiekszym demokratem w Polsce.
    --
  • the-great-inuk 16.04.19, 11:22
    rosjaiswiat1 napisał:

> the-great-inuk napisała:
    >
    > >
    > > Wczoraj (15.04.2019) był podobny wątek na FS. Dzisiaj go no mogę znaleźć.
    >
    > > Zna ktoś jakieś szczegóły?
    >
    > Ja znam. Watek zostal wyslany w kosmos:
    ==========================================
    Serdeczne dzięki...

--
  • boavista4 16.04.19, 14:45
    watek o pozarze z ponad 20 wpisami zniknal w przestrzeni cybernetycznej. Wydarzenie na miare 9/11 jest cenzurowane na FS.
    Czy to nie zadziwiace ze Alianci, bolszewicy i nazisci bombardowali szczegolnie katedry, opery, zabytki.
    Katedry w Koloni, Wiedniu, Berlinie, Gdansku, i wielu innych miastach Europy byly zbombardowane przez Aliantow. Dzis Putin odbudowuje cerkwie, na zachodzie koscioly sa demolowane, albo podpalane.
  • wwwi.gil 16.04.19, 14:50
    Bo demokracja nie zna granic.
  • the-great-inuk 16.04.19, 16:06
    wwwi.gil napisał:

> Bo demokracja nie zna granic.
    ================================
    prokuratura paryska uratowała Jewrosojuz przed wojną domową.
    Ludzkość nie zginie od bomby atomowej,
    Ludzkość nie zginie od bomby wodorowej!

Zaprawdę powiadam Wam:

Ludzkość zginie od internetu!

Ludzkość jeszcze nie dojrzała do Freedom of speech!
    --
  • the-great-inuk 16.04.19, 16:31
    the-great-inuk napisała:

> prokuratura paryska uratowała Jewrosojuz przed wojną domową.
    ===============================
    Nie zadziwiające, że paryska prokuratura już zanim rzeczoznawcy policji i ubezpieczeń pojawili się na pogorzelsku się wypowiedziała? "To był nieszczęśliwy wypadek przy pracy... Wkrętak elektryczny się przegrzał."

Firma remontowa twierdzi, że jej pracownicy skrupulatnie przestrzegali wszystkie przepisy przeciwpożarowe.

Pozostał jeszcze tylko Duch Święty...
    --
  • the-great-inuk 16.04.19, 16:53
    Nostradamus

(Rz) ...

Wot czto!
    --
  • monalisa2016 16.04.19, 17:24
    Scrolle do tego wpisu i zalaczonego widea GiletsJaunes wykryli ze ca. 30 minut przed pozarem pojawila sie osoba w wideo wiecej:
    Cytat:
    Just in - Video is emerging of a #GiletsJaunes in black cloths at one of the the 2 towers half an hour at the start of the fire at the cathédrale Notre-Dame de #Paris. #NotreDame #France.

twitter.com/sotiridi/status/1117881029224615936?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1117881029224615936&ref_url=https%3A%2F%2Fkopp-report.de%2F

--
  • boavista4 17.04.19, 01:02
    wlaczyla Putina do narracji o Notre Dame.
    A moze by wlaczyli rowniez Al Aqsa, bo sie zaczela palic w tym samym czasie co Notre Dame. Czyli jaki byl cel pozaru w Paryzu? Zobaczmy kto wital ten pozar z radoscia, widac wiele forumowych pisarzy.
    www.youtube.com/watch?v=VLpUfF9u-L8
  • boavista4 17.04.19, 01:05
    i wsrod ISIS
  • the-great-inuk 17.04.19, 08:37
    boavista4 napisał(a):

Zobaczmy kto wital ten pozar z radoscia,
    ==================================

Już wczoraj widziałem tych radujących się Arabów na kilku innych filmikach.

Ja żyłem w kilku epokach technicznych.
    Ja sam paliłem węglem w kaflowych piecykach.
    Ja wiem jak trudno rozpalić węgiel/drewno w takim piecyku.

Prokuratura paryska chce mi wmówić, że to iskierki zaprószyły ogień pomiędzy dębowymi belkami....

Na obrazkach z Paryża widać wyraźnie, że ogień powstał w kilku miejscach, identycznie jak w Niemieckim Reichstagu w roku 1933...

Wot czto!
    --
  • the-great-inuk 17.04.19, 09:16
    Jean-Marie Lustiger

Wot czto!
    --
  • the-great-inuk 17.04.19, 09:37
    the-great-inuk napisała:

> Wot czto!

Także niemieckie kumy w rodzinie...

=================================================
    Gila Lustiger: Guten Morgen!

Engels: Sie selbst haben besonders enge familiäre Verbindungen zu Notre Dame, denn Ihr Onkel war Kardinal, es war Jean-Marie Lustiger, von 1981 bis 2005 Erzbischof von Paris.

Lustiger: Genau.
    =================================================

--
  • monalisa2016 18.04.19, 01:59
    Ot tak dla przekonania samego siebie facet robi doswiaczenia na starym kawalku drewna czy sie da na nim rozniecic pozar, specjalnym srodkiem do rozpalania grylla, elektroda do spawania (sadze ze tak nazywa sie po polsku), kawalkami drewna polanymi benzyna, pozniej bierze specjalny automat, zreszta zobaczcie sami na wideo.

www.youtube.com/watch?v=S83F7xtfMns

Odnosze wrazenie ze w dzisiejszych czasach kazdy powinien przypomniec sobie ostrzezenia Oriany Fallaci w postaci ksiezek a szczegolnie tej: "The Rage and the Pride / Die Wut und der Stolz" napisana w roku 2001, pozniej nie wznowiono jej druku z tego wzgledu mozna ja jeszcze zdobyc w antiquariat. "Proroctwo" jej z przed 18 lat sie spelnia za naszym cichym przyzwoleniem.

--
  • monalisa2016 18.04.19, 02:19
    Cytat z "The Rage and the Pride / Die Wut und der Stolz":

"„I am not speaking, obviously, to the laughing hyenas who enjoy seeing images of the wreckage and snicker good–it–serves–the–Americans–right. I am speaking to those who, though not stupid or evil, are wallowing in prudence and doubt. And to them I say: "Wake up, people. Wake up!!" Intimidated as you are by your fear of going against the current—that is, appearing racist (a word which is entirely inapt as we are speaking not about a race but about a religion)—you don’t understand or don’t want to understand that a reverse–Crusade is in progress. Accustomed as you are to the double–cross, blinded as you are by myopia, you don’t understand or don’t want to understand that a war of religion is in progress. Desired and declared by a fringe of that religion, perhaps, but a war of religion nonetheless. A war which they call Jihad. Holy War. A war that might not seek to conquer our territory, but that certainly seeks to conquer our souls. That seeks the disappearance of our freedom and our civilization. That seeks to annihilate our way of living and dying, our way of praying or not praying, our way of eating and drinking and dressing and entertaining and informing ourselves. You don’t understand or don’t want to understand that if we don’t oppose them, if we don’t defend ourselves, if we don’t fight, the Jihad will win. And it will destroy the world that for better or worse we’ve managed to build, to change, to improve, to render a little more intelligent, that is to say, less bigoted—or even not bigoted at all. And with that it will destroy our culture, our art, our science, our morals, our values, our pleasures... Christ! Don’t you realize that the Osama Bin Ladens feel authorized to kill you and your children because you drink wine or beer, because you don’t wear your beard long or a chador, because you go to the theater or the movies, because you listen to music and sing pop songs, because you dance in discos or at home, because you watch TV, wear miniskirts or short–shorts, because you go naked or half naked to the beach or the pool, because you *** when you want and where you want and who you want? Don’t you even care about that, you fools? I am an atheist, thank God. And I have no intention of letting myself be killed for it."
    Koniec cytatu.

Nie moje ale automatyczne tlumaczenie na j. niemiecki:

"Ich spreche offensichtlich nicht zu den lachenden Hyänen, die es genießen, Bilder von den Trümmern zu sehen und gut zu kichern - es dient den Amerikanern - richtig. Ich spreche mit denen, die, obwohl sie nicht dumm oder böse sind, in Klugheit und Zweifel schwelgen. Und zu ihnen sage ich: "Wach auf, Leute. Wach auf !!" Sie sind eingeschüchtert, weil Sie Angst haben, gegen die Strömung vorzugehen - das heißt, rassistisch zu sein (ein Wort, das völlig unpassend ist, da wir nicht über eine Rasse, sondern über eine Religion sprechen) - Sie verstehen es nicht oder wollen es nicht verstehe, dass ein umgekehrter Kreuzzug im Gange ist. Da Sie an das Doppelkreuz gewöhnt sind und durch Kurzsichtigkeit geblendet sind, verstehen Sie nicht oder wollen nicht verstehen, dass ein Religionskrieg im Gange ist. Gewollt und vielleicht von einem Rand dieser Religion erklärt, aber trotzdem ein Religionskrieg. Ein Krieg, den sie Jihad nennen. Heiliger Krieg. Ein Krieg, der unser Territorium vielleicht nicht zu erobern sucht, aber sicherlich unsere Seelen zu erobern sucht. Das sucht das Verschwinden unserer Freiheit und unserer Zivilisation. Das versucht, unsere Art zu leben und zu sterben, unsere Art zu beten oder nicht zu beten, unsere Art zu essen und zu trinken und sich anzuziehen und zu unterhalten und uns zu informieren. Sie verstehen nicht oder möchten nicht verstehen, dass der Dschihad gewinnen wird, wenn wir uns nicht dagegen wehren, wenn wir uns nicht verteidigen, wenn wir nicht kämpfen. Und es wird die Welt zerstören, dass wir es besser oder schlechter geschafft haben, zu bauen, sich zu verändern, zu verbessern, ein wenig intelligenter zu machen, das heißt, weniger bigott - oder gar nicht bigott. Und damit wird unsere Kultur, unsere Kunst, unsere Wissenschaft, unsere Moral, unsere Werte, unsere Freuden zerstört ... Christus! Wissen Sie nicht, dass sich die Osama Bin Ladens dazu berechtigt fühlen, Sie und Ihre Kinder zu töten, weil Sie Wein oder Bier trinken, weil Sie keinen Bart oder einen Tschador tragen, weil Sie ins Theater oder ins Kino gehen, weil Sie Hören Sie Musik und singen Sie Popsongs, weil Sie in Diskotheken oder zu Hause tanzen, weil Sie fernsehen, Miniröcke oder kurze Shorts tragen, weil Sie nackt oder halbnackt an den Strand oder an den Pool gehen, weil Sie beim Sex will und wo willst du und wen willst du? Interessiert dich das überhaupt nicht, du Dummköpfe? Ich bin ein Atheist, Gott sei Dank. Und ich habe nicht die Absicht, mich dafür töten zu lassen. "

Koniec autmatycznego tlumaczenia.

--
  • the-great-inuk 18.04.19, 09:58
    monalisa2016 napisał(a):

> Cytat z "The Rage and the Pride / Die Wut und der Stolz":
    =============================================

Chyba mnie przekonałaś, chyba kupię...
    Zastanawiam się dlaczego ludzie chrześcijańskiej wiary są tacy ospali i nic nie podejmują?
    Może to od pokarmów halal?

--
  • the-great-inuk 18.04.19, 10:07
    the-great-inuk napisała:

>
    > Chyba mnie przekonałaś, chyba kupię...
    > Zastanawiam się dlaczego ludzie chrześcijańskiej wiary są tacy ospali i nic nie
    > podejmują?
    > Może to od pokarmów halal?
    ===============================>

Dzielna niewiasta!

--
  • the-great-inuk 18.04.19, 10:21
    Jest i po polsku... (Gazeta Wyborcza - 06-07.10.2001)

Polacy nie gęsi, też swój język mają...

Wot czto!
    --
  • the-great-inuk 18.04.19, 09:24
    monalisa2016 napisał(a):

>
    > Odnosze wrazenie ze w dzisiejszych czasach kazdy powinien przypomniec sobie ost
    > rzezenia Oriany Fallaci w postaci ksiezek a szczegolnie tej: "The Rage and the
    > Pride / Die Wut und der Stolz" napisana w roku 2001, pozniej nie wznowiono jej
    > druku z tego wzgledu mozna ja jeszcze zdobyc w antiquariat. "Proroctwo" jej z p
    > rzed 18 lat sie spelnia za naszym cichym przyzwoleniem.
    ============================================
    Ludzie mają stracha kupować.

Używana kosztuje u Amazona 0.01 Euro. (Nowa nieco powyżej 60.00)
    Zastanawiam się, czy nie skorzystać z takiej nadającej się okazji i wykorzystać trudną sytuację finansową biednego handlarza starymi książkami. Większość cennych dzieł stuki w niemieckich muzeach została właśnie tak kupiona. Tylko bardzo znikomą część tych cennych dzieł stuki, Niemce oddały prawowitym właścicielom. W N.Y. East Coast... (Niemce tak mają)

Wot czto.

BTW

Ten niemiecki podpalacz dębowych belek, w Twoim filmiku, nie wie, że drewno podpala się od dołu...
    Każdy robotnik budowlany na strychu Notre Dam to wie!

Jeśli paryski prokurator twierdzi, że to było przegrzane narzędzie elektryczne, to należy mu wierzyć! Chyba ma więcej rozumu od niemieckiego Handwerkera! Podejrzewam nawet, że to elektryczne narzędzie było Made in Germany. Niemiaszki zabulą odpowiednimi reparacjami!
    Helleni w każdym bądź razie dostaną odpowiednie reparacje... Podały dzisiaj wiarogodne źródła... Chyba rentę mi skrócą...
    --
  • monalisa2016 18.04.19, 13:58
    the-great-inuk napisała:

> Ten niemiecki podpalacz dębowych belek, w Twoim filmiku, nie wie, że drewno pod
    > pala się od dołu...
    > Każdy robotnik budowlany na strychu Notre Dam to wie!
    >
    > Jeśli paryski prokurator twierdzi, że to było przegrzane narzędzie elektryczne,
    > to należy mu wierzyć! Chyba ma więcej rozumu od niemieckiego Handwerkera! Pode
    > jrzewam nawet, że to elektryczne narzędzie było Made in Germany. Niemiaszki zab
    > ulą odpowiednimi reparacjami!
    > Helleni w każdym bądź razie dostaną odpowiednie reparacje... Podały dzisiaj wia
    > rogodne źródła... Chyba rentę mi skrócą...
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Sadze ze ta pani Dombaumeisterin Regine Hartkopf wie co mowi i ze na ten temat ma wiecej pojecia, cytat:

"Ein alter Dachstuhl in einer Kirche mit jahrhundertealtem Holz brennt jedoch auch nicht so schnell. Das Holz ist natürlich sehr trocken, aber mit der Zeit entwickelt es auch einen Schutz. Holz ist nicht leicht entzündlich, es braucht eine gewisse Zeit. Viele Dämmstoffe brennen da sehr viel schneller. Aber wenn Holz brennt, ist kaum etwas zu machen."

Koniec cytatu, link do zrodla jego:

www.t-online.de/nachrichten/panorama/id_85590894/brand-von-notre-dame-dombaumeisterin-kann-feuer-kaum-begreifen.html
    Wiec nie podzielam twojej uwagi. smile
    --
  • the-great-inuk 18.04.19, 15:43
    monalisa2016 napisał(a):

>
    > Koniec cytatu, link do zrodla jego:
    >
    Serdeczne podziękowania za ciekawą lekturę.

Ja to jestem inteligentnym cwaniakiem i nie kładę moją elek. maszynkę do golenie w trakcie ładowania w pobliżu łatwopalnych belek dębowych!

Wot czto...

--
  • the-great-inuk 19.04.19, 09:15
    monalisa2016 napisał(a):
    , pozniej bierze specjalny automat, zreszta zobaczcie sami na wideo.
    >
    ==================================================

Lutlampa po naszemu...

(Niemce mówią: LÖTLAMPE...)

W filmiku pokazano typ używany przez robotników drogowych do podgrzewania bitumu na powierzchni drogowej, przy łataniu dziur ...
    --
  • the-great-inuk 19.04.19, 09:43
    monalisa2016 napisał(a):

> Odnosze wrazenie ze w dzisiejszych czasach kazdy powinien przypomniec sobie ost
    > rzezenia Oriany Fallaci w postaci ksiezek a szczegolnie tej: "The Rage and the
    > Pride / Die Wut und der Stolz" napisana w roku 2001, pozniej nie wznowiono jej
    > druku z tego wzgledu mozna ja jeszcze zdobyc w antiquariat. "Proroctwo" jej z p
    > rzed 18 lat sie spelnia za naszym cichym przyzwoleniem.
    ===================================================

Zamówienie anulowałem / skancelowałem po naszemu/!

Nikt mnie nie zmusi do czytania tak wywrotowych książek, krzewiących mowę nienawiści!

=====================================================
    Była regularnie oskarżana, głównie przez środowiska lewicowe i muzułmańskie o szerzenie rasizmu, szczególnie o propagowanie wrogości do Arabów, oraz portretowana jako tuba propagandowa skrajnej prawicy. Najradykalniejsi z krytyków porównywali jej książki do Mein Kampf. Inni uznawali ją natomiast za wnikliwą obserwatorkę rzeczywistości, czy wręcz jedną z najwybitniejszych dziennikarek XX wieku.
    =====================================================
    Jewrosojuz będzie kolorowy, albo go w ogóle nie będzie! (Paryż pod tym względem mi się bardzo podoba...)

Wot czto!
    --
  • brat_kryzysa 19.04.19, 10:10
    Cikawy twkst Anatolija Wassermana ktory w zasadzie skupia w sobie wazystko co obserwujemy. Francja natomiast przypomina w tym wszystkim slynna zabe ktora wrzucona do zimnej wody i podgrzewana nie ucieknie i zginie
    rusnext.ru/recent_opinions/1555601942

--
    Optyka której nie znosi cenzura
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • monalisa2016 19.04.19, 10:45
    Nie tylko Francja przypomina ale caly dziwny zbieg wielu okolicznosci ktore sie w krotkim czasie wydarzyly: Jamal Khashoggi, Christchurch, Assange, przewroty w Afryce, Wenezuela, pozar w Paryzu z jednoczesnym podpaleniem Al Aqsa Mosche w Jerusalem.

--
  • the-great-inuk 19.04.19, 10:54
    monalisa2016 napisał(a):

> Nie tylko Francja przypomina ale caly dziwny zbieg wielu okolicznosci ktore sie
    > w krotkim czasie wydarzyly: Jamal Khashoggi, Christchurch, Assange, przewroty
    > w Afryce, Wenezuela, pozar w Paryzu z jednoczesnym podpaleniem Al Aqsa Mosche w
    > Jerusalem.
    ==================================================>

A tu rzeczywiste tematy, które świat intersują!

Wot czto!

--
  • the-great-inuk 19.04.19, 11:21
    monalisa2016 napisał(a):

> Nie tylko Francja przypomina ale caly dziwny zbieg wielu okolicznosci ktore sie
    > w krotkim czasie wydarzyly: Jamal Khashoggi, Christchurch, Assange, przewroty
    > w Afryce, Wenezuela, pozar w Paryzu z jednoczesnym podpaleniem Al Aqsa Mosche w
    > Jerusalem.
    =============================================>

Nie przypominam sobie abyś o Jamalu Khashoggim tu pisała...

https://juergenfritzphil.files.wordpress.com/2018/10/tubaigy.png?w=602&h=338&resize=602%2C338

Spec od ćwiartowania ciepłych zwłok, studiował medycynę w Wielkiej Brytanii...

--
  • the-great-inuk 19.04.19, 11:53
    the-great-inuk napisała:

> Spec od ćwiartowania ciepłych zwłok, studiował medycynę w Wielkiej Brytanii...
    ================================

Ja nie zmyślam!

======================================================
    A source said "Tubaigy began to cut Khashoggi’s body up on a table in the study while he was still alive... As he started to dismember the body, Tubaigy put on earphones and listened to music. He advised other members of the squad to do the same
    ======================================================

Dlaczego dotychczas nie znaleziono jego human remains?

A nu, co ja bym zrobił na ich miejscu, rozumie się stricte teoretycznie: Przekazał bym ...

Powiem tylko tyle: Kebap...

W każdym bądź razie Halāl !
    --
  • the-great-inuk 19.04.19, 12:28
    Jeden obrazek powie Ci więcej, aniżeli 1000 słów...

Wot czto...
    --
  • the-great-inuk 19.04.19, 15:34
    A critic of the Saudi government and the crown prince, Khashoggi had resisted pressure from Riyadh to return home. His body has yet to be found.
    .
    .
    .

It will examine how "we ensure that the killing, and the vacuum the killing generated in terms of accountability, [so] that we take steps to address the vacuum", she added.

Wot czto...
    --
  • the-great-inuk 20.04.19, 11:12
    the-great-inuk napisała:

> Dlaczego dotychczas nie znaleziono jego human remains?
    >
    > A nu, co ja bym zrobił na ich miejscu, rozumie się stricte teoretycznie: Przekazał bym ...
    >
    > Powiem tylko tyle: Kebap...
    >
    > W każdym bądź razie Halāl !
    =============================================

The body parts were then handed over to a local >>collaborator<< outside the grounds, he added.

local >>collaborator<< to po prostu ekskluzywna kebab restauracja z widokiem na Bosfor ...

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT5D6RhVYT0ee2oIq0CNiUg_bdHQnzkDkihTlHQOvr9IeQ1pP6ofA

Wot czto... C’est la vie /po naszemu/
    --
  • wwwi.gil 20.04.19, 18:02
    Ponoc jest juz tyle donacji ze mozna Nasza Pania odbudowac I postawic najwiekszy meczet po drugiej stronie Sekwany.
  • brat_kryzysa 21.04.19, 11:32
    www.youtube.com/watch?v=u89ljpWgrlE&fbclid=IwAR0-AR1PaLg9eBXlnrGoTM7I7z2H0ILW39X7rXpESKH9l5itTxVyZPoEJF0

--
    Optyka której nie znosi cenzura
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • monalisa2016 21.04.19, 13:42
    brat_kryzysa było to mi od pierwszego momentu przybycia Manu w bezpośredniej transmisji na youtube z pożaru paryskiej Damy wiadomo, wszyscy za jego plecami z przerażonymi wyrazami twarzy a on jak w małpim cyrku. Nasze przekaźniki nie transmitowali tak jak reszta w świecie bo przecież o przyjaciołach nie mówi sie źle (tłumaczenie słów naszej pani).

--
  • boavista4 21.04.19, 14:09
    Wow!! ale nie sadze ze to byl sam Macron. to musiala byc konspiracja wielu! Ostatecznie skad sie wziela glupia wypowiedz Dudy
  • monalisa2016 21.04.19, 14:21
    Wideo w artykule:

www.epochtimes.de/politik/europa/raetsel-um-brandursache-von-notre-dame-de-paris-video-aufnahmen-beweisen-person-auf-kirchendach-a2861884.html

Wyglada na to ze te wideo jest prawdziwe (cytat: "Das Videomaterial ist echt"), przekazano je policji o tym donosi niemieckojezyczne amerykanskie medium Epoch Times.

Mala pomoc:
    Video = wideo
    Material = material
    ist = jest
    echt = prawdziwe

--
  • rosjaiswiat1 21.04.19, 14:49
    False flage prowadzi sie zawsze tylko wtedy, gdy trzeba kogos obciazyc wina. W tym przypadku zostali uznani za winnych lub krotkie spiecie, lub pracownicy, ktore nie dotrzymali niezbednej ostroznosci.
    Wiec jest calkowicie bez sensu twierdzenie, ze ktos zorganizowal false flage, podpalajac katedre.

--
  • monalisa2016 21.04.19, 15:07
    Jednostronne spojrzenie, dziwne, dziwne ze akurat w Bild'zie ukazal sie artykul ze Manu wzrosly slupki poparcia akurat przed unijnymi wyborami gdzie przeciwniczka w zapytaniach prowadzi.

Mnie dziwi te wideo w poprzednim moim wpisie ze akurat komus przyszlo do glowy by krecic filmik z paryskiej Damy, przypadek?

Przypadek czy zwiazek z ostatnimi wydarzeniami? Nie sadze by Michael Stürzenberger wymyslil te historie.
    www.pi-news.net/2019/04/muenchen-geistig-verwirrter-stuermte-am-ostersamstag-st-pauls-kirche/

Podczas sobotnich wielkanocnych uroczystosci w kosciele St. Pauls-Kirche przy Theresienwiese w Monachium jakis "pomyleciec" wskakuje do kosciola wykrzykuje cos niezrozumialego dla tubylcow prawdopodobnie, doniesienia swiadkow wydarzenia ze byl jakis huk/Knall, ludzie wpadli w panike opuszczajac w pospiechu kosciol.

twitter.com/finke_c/status/1119717812384169984

--
  • monalisa2016 21.04.19, 15:17
    monalisa2016 napisał(a):

> Jednostronne spojrzenie, dziwne, dziwne ze akurat w Bild'zie ukazal sie artykul
    > ze Manu wzrosly slupki poparcia akurat przed unijnymi wyborami gdzie przeciwni
    > czka w zapytaniach prowadzi.
    >

Musze dodac wzrosly slupki poparcia dla Manu (co za propaganda) a zolte kamizelki dalej demonstruja, cosik sie tu gryzie z rzeczywistoscia poniewaz wczorajszy dzien znowu byl bardzo liczny jak i agresywny mimo ze strozy polityki Manu bylo wiecej jak poprzednio.

--
  • monalisa2016 21.04.19, 15:56
    monalisa2016 napisał(a):

> Jednostronne spojrzenie, dziwne, dziwne ze akurat w Bild'zie ukazal sie artykul
    > ze Manu wzrosly slupki poparcia akurat przed unijnymi wyborami gdzie przeciwni
    > czka w zapytaniach prowadzi.
    >
    www.bild.de/politik/ausland/politik-ausland/frankreich-macron-nach-notre-dame-feuer-wieder-beliebter-61347888.bild.html
    Mala pomoc do zrozumienia tytulu:

Beste = najlepsze
    Werte = liczby (w tym wypadku)
    Seit = od
    Gelbwesten = zolte kamizelki
    Demo = demonstracja
    nach = po
    Feuer = pozar
    Wieder = znowu
    Belibter = lubiany, popularny w sensie poparcia

--
  • the-great-inuk 21.04.19, 17:25
    monalisa2016 napisał(a):

> Przypadek czy zwiazek z ostatnimi wydarzeniami? Nie sadze by Michael Stürzenber
    > ger wymyslil te historie.
    Pojawił się nowy termin w języku niemieckim? „Haltungs“-Presse

Nie nadążam, co to znaczy? (Dawniej było: System Presse, Lügen Presse, Lücken Presse...)

Co do wątpliwości o źródle pożaru, to ja je tu przed kilku dniami po raz pierwszy wyraziłem!!!

Okazuje się, że mam prorocze zdolności...
    --
  • monalisa2016 21.04.19, 18:08
    www.merkur.de/lokales/muenchen/zentrum/muenchen-ort29098/muenchen-massenpanik-bei-oster-gottesdienst-mann-stuermt-kirche-24-verletzte-12207368.html

--
  • the-great-inuk 21.04.19, 18:27
    monalisa2016 napisał(a):

> www.merkur.de/lokales/muenchen/zentrum/muenchen-ort29098/muenchen-massenpanik-bei-oster-gottesdienst-mann-stuermt-kirche-24-verletzte-12207368.html
    ==========================================>
    >
    Serdeczne dzięki za ciekawy link

Ale ja prosiłem o wyklarowanie słowa: "HALTUNG"

WIKI wszystko wie!

Mój zakurzony, papierowy Lexykon już przed laty wyrzuciłem...
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.