Dodaj do ulubionych

wiersz wspolczesny

24.04.19, 21:28
Tęskno mi Boże do świata,
Tamtego prostego sprzed lat.
Gdzie brat kochał brata,
A ludzie mieli mniej wad.

Gdzie telewizor był czarno-biały,
A w sklepach było niewiele.
Dzieci się tam uśmiechały,
Ludzie żyli jak przyjaciele.

Ulice życiem tętniły,
A owoc miał słodki smak.
Człowiek każdy był miły,
Tego świata jest mi brak.

Prądu w domu nie było,
Lecz żyć się jakoś dało.
Spokojniej się wtedy żyło,
Dziś ciągle wszystkiego mało.

Dziś człowiek swe życie traci,
W pośpiechu i pocie czoła.
I choć się w końcu wzbogaci,
To i tak mało mu woła.
I umrze życia nie znając,
Bo tylko dążył do celu.
Rodzinę swą zostawiając,
By mieć więcej w portfelu.

Kiedyś ludzie też pracowali,
Ale najważniejsza była rodzina.
O przyszłość tak się nie bali,
Dzisiejszy świat to kpina.
Jest wszystko co się zamarzy,
O nic walczyć nie trzeba.
Trudno o dobrych lekarzy,
Nie zjesz pysznego chleba.

Nie ma dobrej muzyki,
Tej co ludzi rozbawia.
Świat jest pełen krytyki,
Radości ludzi pozbawia.

Tęskno mi Boże do świata,
Tamtego prostego sprzed lat.
Dziś brat zabija brata,
I ludzie są pełni wad.

Kamila Zielińska-Kroguska
Edytor zaawansowany
  • eva15 24.04.19, 22:26
    Tak, też mi czasem tęskno. Podejrzewam, że prawie każdy, kto spędził dzieciństwo i młodość za czasów tej ponoć tak strasznej komuny nosi w sobie tę tęsknotę. No inna rzecz, że moje dzieciństwo/wczesna młodość przypadło na Gierka, nie na Stalina....
  • the-great-inuk 25.04.19, 08:19
    eva15 napisała:

> Tak, też mi czasem tęskno. Podejrzewam, że prawie każdy, kto spędził dzieciństw
    > o i młodość za czasów tej ponoć tak strasznej komuny nosi w sobie tę tęsknotę.
    > No inna rzecz, że moje dzieciństwo/wczesna młodość przypadło na Gierka, nie na
    > Stalina....
    ========================================
    Tak, pamiętam jak czytałem w tramwaju "Kurier Szczeciński" i ludziska z nieukrywaną zazdrością na mnie spoglądali. Bo po kilkunastu minutach od dostawy zapas już był wysprzedany.

Tak, pamiętam jak w szczecińskim bloku winda zgniotła wózek z dzieckiem.
    Monterowi kazali przedtem naprawić windę, ale nie powiedzieli skąd wziąć część zamienną.
    Monter był cwaniakiem, wymontował część zamienną z windy, która już była odebrana poprzez Dozór Techniczny/TÜV po naszemu/ i wmontował w windę z felerem! Nie ma cwaniaka nad Szczeciniaka.
    Tak, pamiętam jak części zamienne do "WARSZAWY" kupowało się za dewizy w NRF.
    W NRF sprytny Turek wyspecjalizował się w produkcji części zamiennych dla maszyn w krajach RWPG / wzajemnej pomocy gospodarczej/ COMECON / Council for Mutual Economic Assistance/ po naszemu.

Mógłbym tu jeszcze kilkanaście dalszych tomów napisać na temat: "Idee Socjalizmu zwyciężają"

Gdybym chciał!
    Ale nie chce mi się!

Wot czto!

--
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • boavista4 25.04.19, 01:27
    wspolczesny modernizm i postep sa przerazajace. a wiec ciekwe jak przbuduja Notre Dame.
    Zobacz komentarz Pawla Jozka Watsona.
  • the-great-inuk 25.04.19, 09:17
    boavista4 napisał(a):

> wspolczesny modernizm i postep sa przerazajace. a wiec ciekwe jak przbuduja Not
    > re Dame.
    > Zobacz komentarz Pawla Jozka Watsona.
    ==========================================
    Popieram unconditionally ohne wenn und aber!

Wot czto!

--
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • swiblowo 27.04.19, 01:49
    No coz, nam wciuchali inny obraz swiata niz w wierszyku i my za nim pognalismy...

--
    Rabinowicz sie zgodzil, zostalo tylko namowic krolowa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka