Dodaj do ulubionych

Co ten Putin wyprawia?

27.04.19, 21:53
Polskie media na razie milczą (może czekają na instrukcje) ale niemieckojęzyczne donoszą ze zgrozą, że prezydent Putin zaoferował uproszczony tryb przyznawania rosyjskiego obywatelstwa już nie tylko mieszkańcom Donbasu, ale wszystkim Ukraińcom. Nie wiem, co on chce osiągnąć - wyssać z Ukrainy jej obywateli? I jak dużo się na tę pokusę połakomi. Bo jeśli by zgłosiło się bardzo mało chętnych, to by był blamaż. Nie wiem też, co na to prawo międzynarodowe, bo chociaż jest to praktykowane, to raczej w ograniczonym zakresie i państwo "wysysające" obywateli sąsiada raczej się tym nie afiszuje.

PS. Przypomniało mi to anegdotę chyba z lat 70-ch. Do NRD przyjechała Brigitte Bardot. Przyjął ją Honecker i po dwóch butelkach szampana Brigitte pyta Ericha: Dlaczego pan nie pozwoli swobodnie wyjeżdżać swoim obywatelom za granicę? Na to Erich: Oj filutek z ciebie. Chcesz, byśmy zostali sam na sam w całym kraju.
Edytor zaawansowany
  • eva15 27.04.19, 22:36
    Rzuciłam na szybko wzrokiem na niemiecki mainstream, ale niczego nie znalazłam. Masz link?
  • monalisa2016 27.04.19, 22:44
    eva15 napisała:

> Rzuciłam na szybko wzrokiem na niemiecki mainstream, ale niczego nie znalazłam.
    > Masz link?

Donosili, dzis widzialam jeszcze tytuly do artykulow dotyczacych tej sprawy.

--
    ......................................
    Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
    www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
  • eva15 27.04.19, 22:47
    O czym donosili?
  • monalisa2016 27.04.19, 22:49
    O oburzeniu na dekret Putina dotyczacy wydawania Wschodniej Ukrainie rosyjskich paszportow. Pisalo sie obszernie wrecz jednostronnie w Europie (NIEMCZECH tez) tak samo w Stanach.

--
  • monalisa2016 27.04.19, 22:53
    Pisalo sie jak Poroszenko zwolal rade bespieczenstwa przy ONZ w tej sprawie, a nowy krzyczal o sankcje na Rosje > linkowalam artykul tu na forum z austriackiej Krone.at (Kronen Zeitung).

--
  • eva15 27.04.19, 22:55
    Nie zrozumiałaś, o czym pisze Lubat. Tu nie chodzi o wydawanie paszportów dla Donbasu i Ługańska tylko dla CAŁEJ (!) Ukrainy. Czytaj uważniej.

--
    P_f o Polkach w Niemczech:
    "Polin w Niemczech brzmi troche jak kobieta lekkich obyczajow".

Feluś zachwycony F-22 i zniesmaczony pilotami nie umiejącymi latać bez tlenu:
  • monalisa2016 27.04.19, 23:04
    Jak ktos czyta propagande tak pisze, posluchaj co mowi z pierwszej reku w wideo Thomas Röper.
    Die Presse tak samo jak Krone.at czy Baselr Zeitung zeszli na psy, oni nie maja wlasnych korespodentow w wielu krajach zdane sa na przepisywanie tego co im sie podrzuci. I to nazwa sie sledczym dzienikarstwem w obecnych czasach.smile

--
  • eva15 27.04.19, 23:09
    To nie jest tematem wątku Lubata.
  • monalisa2016 27.04.19, 23:23
    Z tym masz racje, nie zagladalam dzis do amerykanskiego przegladu prasy w ktorym sa tez artykuly RT na ten temat, nasza przegladam po lepkach tylko tytuly.

Cytat:
    Reuters 9h
    Putin says Russia may offer fast-tracked passports to all Ukrainians

President Vladimir Putin said on Saturday Moscow was considering offering all Ukrainian citizens fast-tracked Russian passports, a move likely to anger some politicians in Ukraine which has been at war with pro-Russian separatists since 2014.
    Putin: Moscow Mulling Citizenship Offer for All Ukrainians 11h
    Putin jokes Ukrainian president is not ‘Lord God’ & doesn’t have to ‘appear’ before him 11h
    Putin wants to know Ukraine president-elect's position on Eastern Ukraine 12h
    Russia may offer fast-track citizenship scheme to all Ukrainians – Putin

Zrodlo cytatu:
    spidr.today/

--
  • rosjaiswiat1 27.04.19, 22:49
    eva15 napisała:

> Rzuciłam na szybko wzrokiem na niemiecki mainstream, ale niczego nie znalazłam.
    > Masz link?

Chyba bardziej odpowiednim zrodlem bedzie rosyjskie, i do tego bardzo powazne:
    ria.ru/20190427/1553107786.html
    "Мы ведь не только людям, которые проживают в ЛНР или ДНР, предоставляем такой способ получения нашего гражданства. Мы вообще думаем о том, чтобы предоставлять в упрощенном порядке гражданам Украины наше гражданство".

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
  • eva15 27.04.19, 23:07
    No tak, ale tam podają, że to może być:

Упрощенный порядок получения российского гражданства в будущем может быть распространен на всех жителей Украины, заявил президент Владимир Путин

i jeszcze - my myślimy nad tym:
    Мы вообще думаем о том, чтобы предоставлять в упрощенном порядке гражданам Украины наше гражданство" (...)

Czyli - wszystko w gramatycznym trybie przypuszczającym ("może być") , a nie legislacyjnym. To jest straszak, balon próbny a nie konkretne decyzje prawne.
  • rosjaiswiat1 27.04.19, 23:22
    On podzielil sie konkretnymi planami. Bo ostatnie wybory pokazali, ze Rosja ma o wiele wiecej swobody w ruchach na Ukrainie.

--
  • eva15 27.04.19, 23:35
    rosjaiswiat1 napisał:

> On podzielil sie konkretnymi planami..

No właśnie - PLANAMI. Ja odniosłam się do wątku Lubata:

Polskie media na razie milczą (może czekają na instrukcje) ale niemieckojęzyczne donoszą ze zgrozą, że prezydent Putin zaoferował uproszczony tryb przyznawania rosyjskiego obywatelstwa już nie tylko mieszkańcom Donbasu, ale wszystkim Ukraińcom

Na razie nie zaoferował, są to co najwyżej plany podane w trybie przypuszczającym.

>Bo ostatnie wybory pokazali, ze Rosja ma o wiele wiecej swobody w ruchach na Ukrainie.

Zgoda, możliwe, że tryb przypuszczający zmieni się skutkiem tego w oznajmujący (stwierdzenie faktu). Ale na razie są to tylko przypuszczenia i plany.
  • eva15 28.04.19, 00:17
    Прежде чем подписать этот указ, мы все посчитали: и количество возможных претендентов на наши паспорта, и количество пенсионеров из этого числа — это примерно одна треть из того контингента, который, как мы полагаем, может претендовать на наше гражданство"

Igor, o co tu chodzi? Czy jest tak, jak pisałam, że o rosyjskie paszporty może się starać tylko część ludzi, to jest tylko, ci którzy mają paszporty ŁRL i DRL?
  • rosjaiswiat1 28.04.19, 01:37
    eva15 napisała:

> Igor, o co tu chodzi? Czy jest tak, jak pisałam, że o rosyjskie paszporty może
    > się starać tylko część ludzi, to jest tylko, ci którzy mają paszporty ŁRL i DR
    > L?

eva15, Twoj rosyjski jednak nie jest tak dobry, jak myslalem. Putin mowi o tym, ze 1/3 z tych, kto bedzie starac sie o rosyjskie paszporty, sa emerytami, i to Rosja bedzie im wyplacac emerytury z wlasnego budzetu.

--
  • eva15 28.04.19, 11:40
    Nie, to nie mój rosyjski, to był wynik mojego turbo-czytania i wyszło jak wyszło. Już wcześniej pisałam, że po rosyjsku muszę czytać powoli, wtedy wszystko rozumiem. No ale zachciało mi się szbyko przelecieć wzrokiem, jakby tekst był po polsku, no i od razu wpadkasmile.
  • rosjaiswiat1 28.04.19, 12:08
    Jednak zawsze latwiej dyskutowac z czlowiekiem, ktory rozumie twoj ojczysty jezyk smile

--
  • lubat 28.04.19, 10:42
    eva15 napisała:

> Masz link?

Znowu tak wyszło, że rzuciłem temat i osierociłem gosmile
    Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że włączyłem transmisję nabożeństwa wielkanocnego z moskiewskiej katedry i długo nie mogłem się odłączyć. Śpiewy najlepszych chórów prawosławnych są jak narkotyk - tak wciągają.

Wracając do meritum:
    tps://www.tagesschau.de/ausland/putin-ukraine-113.html
    www.zeit.de/politik/ausland/2019-04/russische-staatsangehoerigkeit-wladimir-putin-kreml-ukraine-konflikt
    www.tagesanzeiger.ch/ausland/europa/putin-will-allen-ukrainern-zugang-zu-russischen-paessen-erleichtern/story/22588720
    Wypowiedź Putina na ten temat słyszałem też w rosyjskiej TV w transmisji konferencji prasowej z Pekinu.
  • eva15 28.04.19, 11:42
    Putin nie zaoferował tego obywatelstwa, jak piszesz, a jedynie rozważa zaoferowanie. To znaczna różnica.
  • rosjaiswiat1 28.04.19, 12:13
    eva15 napisała:

> Putin nie zaoferował tego obywatelstwa, jak piszesz, a jedynie rozważa zaoferow
    > anie. To znaczna różnica.

Jednak ja bardziej trzymalby sie tego, co pisze Lubat. Bo gdy Putin mowi, ze on o czyms "думает", to znaczy, ze decyzja juz jest podjeta smile

--
  • eva15 28.04.19, 13:31
    Na to Zelenski powiedział, że on zaoferuje uciskanym Rosjanom ukraińskie obywatelstwo.
    Jednak widać, że wyłazi z niego satyryk i komediant!
  • rosjaiswiat1 28.04.19, 13:39
    eva15 napisała:

> Na to Zelenski powiedział, że on zaoferuje uciskanym Rosjanom ukraińskie obywat
    > elstwo.
    > Jednak widać, że wyłazi z niego satyryk i komediant!

Zielenski powiedzial:"Мы будем предоставлять убежище и украинское гражданство тем, кто страдает от авторитарных и коррумпированных режимов, в первую очередь - россиянам."

Nic nowego Zielenski nie powiedzial. Przeciez juz wczesniej Ukraina przyjmowala "uciskanych" ludzi z innych krajow. najslynniejszy z nich, to Saakaszwili, ktoremu pozniej obywatelstwo zostalo odebrane. Wiec nic z Zielenskiego nie wylazlo, po prostu on zostal wyznaczony na dyrektora cyrku pod nazwa Ukraina, i mowi to, co musi smile

--
  • eva15 28.04.19, 13:48
    To fakt, ale Putin musi swoją ewentualną decyzję dobrze przemyśleć. Bo co będzie jeśli chętnych nie będzie wcale tak dużo? Lata antyrosyjskiej propagandy pewnie zrobiły swoje, a poza tym wielu Ukraińców marzy o Zachodzie i o EU.
  • rosjaiswiat1 28.04.19, 16:03
    eva15 napisała:

> Bo co będzie jeśli chętnych nie będzie wcale tak dużo?

Jestem pewien, ze Putina martwi co innego, czyli to, ze chetnych bedzie zbyt duzo.

>Lata antyrosyjskiej propagandy pewn
    > ie zrobiły swoje, a poza tym wielu Ukraińców marzy o Zachodzie i o EU.

Ale jest cos, o czym Ty byc moze nie wiesz. Wraz z rosyjskim paszportem Ukrainiec otrzyma nastepujace "prezenty":
    - macierzynski kapital, a to ca 450 000 ruble:
    - rozne socjalne doplaty;
    - emerytury, o wiele wyzsze, niz na Ukrainie:
    -mozliwosc darmowego leczenia;
    - darmowe wyzsze wyksztalcenie;
    i jeszcze wiele innych prezentow. I przy tym oni nie beda musieli rezygnowac z ukrainskiego obywatelstwa.

--
  • the-great-inuk 28.04.19, 11:24
    eva15 napisała:

> Masz link?
    ====================================

Mam!

"Jetzt will Putin allen Ukrainern Zugang zu russischen Pässen erleichtern"
    (Welt)

Wot czto...

--
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • eva15 27.04.19, 22:37
    To z Bardotką fajnesmile.
  • monalisa2016 27.04.19, 22:43
    Niemieckie media przemilczaja co bylo powodem decyzji Putina nadanie Staatslosen (bezpanstwowcom) wyboru obywatelstwa (nie narodowosci) by ulatwic zycie mieszkancom Wschodniej Ukrainy ktorych Kijow pozbawil nie tylko obywatelstwa ale emerytur, zywnosci jak i innych praw obowizujacych na reszcie ukrainskiego panstwa.
    Wiecej znajdziesz tu, link na dole.

www.youtube.com/watch?v=xB9w1jLkbzg

Thomas Röper niemiecki Geschäftsmann mieszkajacy od 20 lat w St. Petersburg jest wydawca Anty-Spiegel.

--
  • boavista4 27.04.19, 23:18
    i dac obywatelstwo Ukry wszystkim ruskom, nawet bez aplikacji, w ten sposob wszystkie Ruski ucklyby do kraju dobrobytu i wolnoisci, do Ukrainy. Popatrzta, nawet Balcerowicz oblowil sie forsom na Ukrze, Kwach sie spil, Bolek zobazcyl UFO, Jarek chcial sie zenic z Julka.
  • eva15 27.04.19, 23:22
    boavista4 napisał(a):

> i dac obywatelstwo Ukry wszystkim ruskom, nawet bez aplikacji, w ten sposob wsz
    > ystkie Ruski ucklyby do kraju dobrobytu i wolnoisci, do Ukrainy.

BINGO!
  • monalisa2016 27.04.19, 23:26
    To samo robi, wydaje swoje paszporty mieszkancom Ukrainy Moldawia, Rumunia, Wegry, Polska i co? Nie ma krzyku ale jak Rosja powiedziala to zaraz ugryzlo w oczy i uszy.

--
  • eva15 27.04.19, 23:39

Polska nie wydaje paszportów, wydaje tylko Kartę Polaka , a to jednak coś trochę innego.
  • eva15 27.04.19, 23:41
    Sorry:
    Zydom - byłym polskim obywatelom- Polska wydaje paszporty.
  • monalisa2016 28.04.19, 00:03
    Nie Eva15 nie tylko Zydom na Ukrainie ale spoleczenstwu ktore udokumentuje polskie pochodzenie i to nie dotyczy tylko i wylacznie Ukrainy ale tez wschodnich sasiadow Polski.smile Wlasnie jest to koscia niezgody z jej wschodnimi sasiadami.

--
  • rosjaiswiat1 28.04.19, 01:45
    monalisa2016 napisał(a):

> Nie Eva15 nie tylko Zydom na Ukrainie ale spoleczenstwu ktore udokumentuje pols
    > kie pochodzenie

Lisa, ty nie masz pojecia o tym wszystkim. Takim ludziom, czyli tym, kto udowodni polskie pochodzenie, Polska wydaje karte Polaka.
    O tym, ze Moldowa nie daje swoje paszporty Ukraincom, wspominac nie bede, bo nikomu na Ukrainie ich paszporty nie sa potrzebne. To Moldowanie dostaja paszporty rumunskie.
    Lisa, po cholere zabierasz glos, jako ekspert, w sprawach o ktorych ty nic nie wiesz, oprocz tego, co napredko znajdziesz przy pomocy wyszukiwarki google? Ty nie musisz w kazdehj sprawie udawac z siebie eksperta. I wtedy nie bedziesz wygladac smiesznie, piszac o tym, ze ty odsluchala debate Poroszenko-Zielenski, ktora prowadzila sie w jezyku ukrainskim, tlumaczonym na rosyjski, czyli te jezyki, o ktorych sama piszesz, ze ich nie znasz.

--
  • monalisa2016 28.04.19, 02:15
    Poinformuj sie dobrze a potem zarzucaj ludziom niepoprawnosci jak widac nie poinformowales sie i juz wyskakujesz przed orkiestre jak zwykle i zawsze nie tylko wobec mojej osoby, bylo juz ich duzo ktorych zniecheciles do tego forum. smile Co do debaty posluchaj jak ja przyjela osoba z niemieckim pochodzeniem zyjaca w St. Petersburgu od przeszlo 20 lat o nazwisku Thomas Röper, tu jego ocena nie rozni sie co do joty z moja ocena. Znowu podwazasz mozliwosci jak i plynnosci tlumaczenia na zywo rosyjskiego przekaznika RT-deutsch? No jak ktos ma takie poczucie debaty jaka sie odbyla w stadionie wiec nie dziwie sie zarzutom pod moim adresem, co kraj to inne poczucie czekokolwiek a szczegolnie realnosci, rzeczywistosci jak i praworzadnosci czy regol co ma zawierac przedwyborcza debata. smile
    Obrzucanie blotem drugiego, bezproduktywne wykrzyki patriotycznych pustych sloganow bylo wedlug ciebie debata? Wedlug mnie nie, przez to przegral Poroszenko z kretesem, na co wskazuje ze Ukraincy byli madrzejsi i zrozumieli dosc dobrze te debate niz ty, przez to obdarowali Poroszenke druzgocacym wynikiem. Wybacz za ostre slowa ktore sam jak zawsze i zwykle sprowokowales.

--
  • eva15 28.04.19, 11:43
    Lisa, naprawdę mylisz się co do "rozdawania" paszportów. Igor opisał to prawidłowo.
  • rosjaiswiat1 28.04.19, 12:24
    Podejrzewam, ze ty celowo udajesz z siebie idiotke, zeby w ten sposob osmieszyc tych, kkogo umownie mozna uznac za rusofilow.
    --
  • monalisa2016 28.04.19, 12:58
    Najpierw dowiedzcie sie (Eva i Igor) czym jest tak zwana Karta Polaka a czym jest wydawany poza granicami Polski polski paszport. Kto robi sie tu za idiote? Tja!!!

--
  • rosjaiswiat1 28.04.19, 13:19
    Tu juz wystarczajaco osmieszyla sie.

--
  • monalisa2016 28.04.19, 13:22
    Z czym daj spokoj, z tym ze mylicie gruszki z jablkami robiac niesluszne zarzuty drugiemu?

--
  • brat_kryzysa 28.04.19, 11:24
    Jest karta Polska ale po 5 latach pracy w Polsce, Ukraińcy uzyskuja status rezydenta uzyskujac nimal wszyskie prawa nalezne Polakom

--
    Optyka której nie znosi cenzura
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • rosjaiswiat1 28.04.19, 13:24
    brat_kryzysa napisał:

> Jest karta Polska ale po 5 latach pracy w Polsce, Ukraińcy uzyskuja status rezy
    > denta
    uzyskujac nimal wszyskie prawa nalezne Polakom

Po polsku to nazywa sie, co pogrubilem - pozwolenie na staly pobyt, co potwierdza sie wydaniem karty stalego pobytu. To nie daje prawa uczestniczyc w wyborach, czyli wybierac lub byc wybieranym, jak rowniez sa pewne problemy z zakupem nieruchomosci w Polsce, jak i kilku innych "niedogodnosci".

--
  • monalisa2016 27.04.19, 23:10
    Podniosl sie zaraz krzyk z tego wzgledu ze ten dekret podpisal Putin ale co robi Polska, Wegry, Rumunia to cichosza bo przeciez im wolno tylko Rosji nie wolno chronic swoich obywateli.smile

--
  • monalisa2016 27.04.19, 23:43
    Sadze ze byla to odpowiedz Putina na dekret Poroszenki wypierania rosyjskiej mowy z Ukrainy by rzucic klody nowemu prezydentowi ktory prawdopodobnie nie wlada dobrze ukrainskim jezykiem. Odwolania dekretu nie ma za wiele mozliwosci poniewaz ukrainski parlament moze robic mu trudnosci, Hillary jak i Obamy scenariusz wobec wygranej Trumpa powtarza sie na Ukrainie, dlaczego? Sadze ze dlatego poniewaz Ukraina jest na muszce amerykanskich prokuratorow, dobieraja sie do Obamy, Hillary jak i calosci mienionych wydarzen w tym sztucznym panstwie.

--
  • monalisa2016 28.04.19, 00:53
    Amerykanska prokuratura sie dobiera:

Jak wrzuci sie ten tytul ponizej na Google wyskoczy dosc duzo artykulow na ten temat:

"Trump Says Clinton and Obama Administration Links With Ukraine Should Be Investigated"

www.ntd.com/trump-says-clinton-and-obama-administration-links-with-ukraine-should-be-investigated_321585.html

smile To tez ciekawe

www.thegatewaypundit.com/2019/04/ukrainian-lawmaker-admits-in-recording-that-government-agency-linked-to-soros-was-helping-hillary-clinton-in-2016-election/

Zapowiadaja sie interesujace czasy dla Poroszenki & Co zza oceanu.

www.dailywire.com/news/46449/obama-white-house-sought-ukraines-help-taking-down-ashe-schow

System zaoceanicznych "komunistow" a tym tez europejskich czyli deep state zaczyna obracac sie w ruine i to w bardzo szybkim tempie po ogloszeniu raportu Muellera.

--
  • lubat 28.04.19, 10:50
    Powtarzam swój post, który ukrył się gdzieś w gąszczu innych, a chcę, by był widoczny na pierwszy rzut oka:

eva15 napisała:

> Masz link?

Znowu tak wyszło, że rzuciłem temat i osierociłem gosmile
    Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że włączyłem transmisję nabożeństwa wielkanocnego z moskiewskiej katedry i długo nie mogłem się odłączyć. Śpiewy najlepszych chórów prawosławnych są jak narkotyk - tak wciągają.

Wracając do meritum:
    www.tagesschau.de/ausland/putin-ukraine-113.html
    www.zeit.de/politik/ausland/2019-04/russische-staatsangehoerigkeit-wladimir-putin-kreml-ukraine-konflikt
    www.tagesanzeiger.ch/ausland/europa/putin-will-allen-ukrainern-zugang-zu-russischen-paessen-erleichtern/story/22588720
    Wypowiedź Putina na ten temat słyszałem też w rosyjskiej TV w transmisji konferencji prasowej z Pekinu.
  • the-great-inuk 28.04.19, 11:28
    lubat napisał:

> Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że włączyłem transmisję nabożeństwa wielkanocnego z moskiewskiej katedry i długo nie mogłem się odłączyć. Śpiewy najlepszych chórów prawosławnych są jak narkotyk - tak wciągają.
    >
    A gdzie link?
    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • eva15 28.04.19, 11:46
    Chóry rosyjskie są rzeczywiście wspaniałe!
  • brat_kryzysa 28.04.19, 11:41
    A co wyprawia Zyrik, nawet na historii sie nie zna wink mobile.twitter.com/Zhirinovskiy/status/1121797996499177473?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1121797996499177473&ref_url=https%3A%2F%2Fnovorosinform.org%2F770851

--
    Optyka której nie znosi cenzura
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • lubat 28.04.19, 17:21
    Prawie prezydent Ukrainy Zieliński uderzył w Rosję. Ogłosił, że każdy Rosjanin może dostać ukraiński paszport/obywatelstwo także w uproszczonym trybie. Tę smutną wiadomość zaczerpnąłem z "Die Zeit".

Czytelnicy oceniają to różnie - jedni jako kolejny żart komika, inni poważnie, że jak Rosjanie masowo zdobędą ukraińskie paszporty, to będą się wałęsać po całej Europie. Ja się też tam wpisałem: "równie dobrze mogłaby Albania zaoferować Niemcom swoje paszporty".

www.zeit.de/politik/ausland/2019-04/ukraine-wolodymyr-selenskyj-praesident-staatsbuergerschaft-russland?sort=desc&cid=24557547#cid-24557547
  • karbat 28.04.19, 18:49
    w artykule jest mowa , ze on chce Wszystkim ludziom z rezimowych krajow na swiecie ,
    a w szczegolnosci z rezymowej Rosji . wydawac ukrainskie paszporty

no … to dla Koreanczykow z Pln . pol Afryki jest najlepszym przyjacielem

Poroszenko mowi o zakazie wjazdu na Ukraine mlodym Rosjanom . w wieku poborowym .
    Zelenskij, chce im dawac paszporty ..

Ukraina mowi o administracyjnym obowiazku poslugiwania sie jezykiem ukrainskim ,
    Zelenskij chce wydawac paszporty Rosjanom bez znajomosci ukrainskiego …

ludzie jak to ludzie . na Ukrainie , Rosji , niewiele kosztuje beda kolekcjonowac paszporty
    nigdy nie wiadomo po co sie przydadza .

czekam na wprowadzenie slow prezydenta Ukrainy w zycie, czy to tylko zart komika …
    scena kabaretu pomylila mu sie ze scena polityczna ..

co na to Umowa Schengen … zalozmy … miliony Rosjan podrozujacych bez wizy po Unii ,
    na … ukrainskich paszportach …

• the-great-inuk 28.04.19, 19:59
    karbat napisał:

> co na to Umowa Schengen … zalozmy … miliony Rosjan podrozujacych bez wizy po U
    > nii ,
    > na … ukrainskich paszportach …
    ==============================

Z krajów Nadbałtyckich już podróżują...

Wir schaffen das!
    --
  • eva15 29.04.19, 00:07
    Ech, Lubacie... Pogdybać można:
    gdyby Putin postanowił zrobić regime change, jak czynią to na okrągło Amis, to pomysł Zelenskiego byłby jak znalazł. Łatwiej i bardziej bezkrwawo już chyba nie można - wystarczyłoby wysłać 10 - 15 mln Rosjan po ukraińskie oibywatelstwo przed następnymi wyborami. No i po zawodach.
    Choćby z tego tylko powodu gadanie Zelenskiego pozostanie komicznym skeczem.
  • karbat 28.04.19, 18:57
    naprawde fajny jest ten nowy ukrainski prezydet , naprawde jestem za ! ,
    pozytywna krok ku pojednaniu narodow , -
    by Ukraina wydawala ukrainskie paszporty obywatelom z rezymowej Rosji
    by z 10 , 15 milionow Rosjan dostalo ukrainskie paszporty . i to szybko
    przed kolejnymi wyborami na Ukrainie .

• eva15 29.04.19, 00:08
    Sorry, zdublowałam ciebie. Nie przeczytałam twojego wpisu przed napisaniem mojego.
  • karbat 29.04.19, 11:47
    Putin wspomnial o wydawaniu rosyjskich paszportow, Rosjanom mieszkajacym na Ukrainie
    natychmiast po demokratycznym swiecie wartosci rozlala sie fala oburzenia i protestow

Ukrainski prezes mowi o wydawaniu ukrainskich paszportow, demokratyczny swiat wartosci
    milczy … widocznie, -
    co robi Rosja, z definicji, musi byc be, - co robia
    nasi banderowcy musi byc zawsze sluszne i zbawienne

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.