Dodaj do ulubionych

Czym skonczy sie "wojna " amerykansko-chinska?

02.06.19, 18:02
Jestem pewien, ze dojdzie do zawieszenia "broni", przy tym kazda ze stron oglosi swoje zwyciestwo, chociaz wygrany bedzie jeden, i bedzie nim Trump.
Wbrew temu, co o Trumpie pisza, on okazal sie doskonalym strategiem, i to Chiny dzis og;osili, ze nie chca handlowej wojny ze Stanami, oczywiscie dodajac, ze sa do niej gotowe.

p.s. Chiny i USA sa jak bliznieta syjamskie, z tym ze najwazniejszy wspolny organ znajduje sie u Amerykanow. Zanim Chiny beda mogli stac rzeczywistym zagrozeniem dla USA, powinni oprzec swoj rozwoj o wlasny rynek, co bedzie niezmiernie trudne, poniewaz Chiny potrzebuja susrowcow, a zeby ich kupic, musza sporo eksportowac. I im wiecej eksportuja, tym wiecej potrzebuja surowcow, i kolko zamyka sie. Przy tym jedynym atutem Chin jest tania sila robocza, a to nie daje wielkich szans na to, ze Chiny szybko zbuduja na tyle chlonny rynek wewnetrzny, ze nie beda zalezec od rynkow zewnetrznych. Z kolei znaczace podniesienie dochodow Chinczykow pozbawi Chiny swojego jedynego atutu, bo w Azji jest mniostwo rak do pracy, wiec Chiny nie sa monopolistami smile

--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
Edytor zaawansowany
  • wwwi.gil 02.06.19, 18:26
    Podaj mi kraj ktory stal sie potega na podstawie rynku wewnetrznego?
    Mozesz siegnac kilunastu stuleci wstecz.
  • rosjaiswiat1 02.06.19, 20:12
    wwwi.gil napisał:

> Podaj mi kraj ktory stal sie potega na podstawie rynku wewnetrznego?
    > Mozesz siegnac kilunastu stuleci wstecz.

Takim ktrajem sa Stany Zjednoczone, mieszkncem ktorego ponoc, jestes.

p.s. ty nie rozumiesz czym jest rozwoj, oparty o rynek wewnetrzny.

--
  • wwwi.gil 02.06.19, 20:26
    Stany Zjednoczone? Ale zes strzelil a nie nabil.
    Nawet nie probuj tego rozwijac bo sie tylko jeszcze bardziej osmieszysz Igor.
  • rosjaiswiat1 02.06.19, 20:47
    wwwi.gil napisał:

> Stany Zjednoczone? Ale zes strzelil a nie nabil.

Przeciez napisalem wyzej, ze ty nie masz pojecia o tym, czym jest rozwoj oparty o rynek wewnetrzny.
    Po cholere zabierasz glos w sprawach, o ktorych nie masz pojecia? Pisz o rzydkach, wtedy czasami trafiasz smile

--
  • monalisa2016 02.06.19, 18:34
    Jedni i drudzy sa zalezni od siebie, tak samo Stany od Chin jak i Chiny od Stanow a ze Donald siedzi przy dluzszym, manipulacyjnym heblu (banki) wiec podskakuje nie tylko Chinom ale tez Hindusom jak i innym.

--
    ......................................
    Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
    www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
  • wwwi.gil 02.06.19, 19:00
    No I Rosji przedewszystkim podskakuje.
  • rosjaiswiat1 02.06.19, 20:14
    monalisa2016 napisał(a):

> Jedni i drudzy sa zalezni od siebie, tak samo Stany od Chin jak i Chiny od Stanow

Stany sa mniej zalezny od Chin,niz Chiny od Stanow, tym nie mniej w tym co piszesz jest sens.

--
  • wwwi.gil 02.06.19, 20:30
    Znowu zes strzelil a nie nabil.
    Tu jest 90% made in China rzeczy to gdyby
    wstrzymali export na 2 tygodnie to amerykanie leza I kwicza.
  • monalisa2016 02.06.19, 20:36
    wwwi.gil napisał:

> Znowu zes strzelil a nie nabil.
    > Tu jest 90% made in China rzeczy to gdyby
    > wstrzymali export na 2 tygodnie to amerykanie leza I kwicza.
    .......................
    To co slysze z Stanow, sadze ze masz w tym punkcie racje.

--
  • rosjaiswiat1 02.06.19, 20:46
    wwwi.gil napisał:

> Tu jest 90% made in China rzeczy to gdyby
    > wstrzymali export na 2 tygodnie to amerykanie leza I kwicza.

I tak samo Chiny beda lezec i kwiczec. Wiec zaleznosc jest obopolna, z tym ze Stany moga w dosc szybkim czasie organizowac produkcje w innych krajach azjatyckich, chociazby w Indiiach lub Wietnamie. I wtedy Chiny beda same lezec i kwiczec, a ty bedziesz kupowac towary, powiedzmy, made in India.

--
  • wwwi.gil 02.06.19, 20:51
    Chiny beda wtedy sprzedawac swoje wyroby swoim obywatelom na rynku wewnetrznym I stana sie potege lub megapotega wedlug twojej teori. Powinni Chinczycy cie zatrudnic do reformy polityczno ekonomicznej Igor.
  • rosjaiswiat1 02.06.19, 21:14
    wwwi.gil napisał:

> Chiny beda wtedy sprzedawac swoje wyroby swoim obywatelom na rynku wewnetrznym

Zanim tak stanie sie, oni musza ten rynek zbudowac.I o tym ja caly czas pisze. Wiigil, jestes prawdziwy durak. Wiec nie widze sensu dalszej dyskusji z toba.

--
  • wwwi.gil 02.06.19, 23:58
    Zbudowali chinski mur to I rynek zbuduja z twoja pomoca Igor. Bedziemy miec super mocarstwo. Podpowiedz im jak sie buduje rynki. Zostaniesz najwiekszym ekonomista super mocarstwo I pewnie I swiata. Ja cie zglosze do Nobla.
  • monalisa2016 02.06.19, 20:35
    Chodzi tu o rzadkie pierwiastki bez nich musieliby Amerykanie ograniczyc produkcje swoich "gadzetow" nie wspominajac juz o Tesli. Takze sa zalezne od posiadan ia przez Chiny amerykanskich obligacji ktore wyzbywaja sie dosc szybki niezwykly sposob budujac swoja potege w swiecie pod nazwa jedwabny szlag co jest wielkim zagrozeniem dla amerykanskiej hegemonii jak i gospodarki. Sa to punkty niezgody widzi sie to szczegonie na walce z chinska firma Huawei.

--
  • rosjaiswiat1 02.06.19, 20:42
    monalisa2016 napisał(a):

> Chodzi tu o rzadkie pierwiastki bez nich musieliby Amerykanie ograniczyc produk
    > cje swoich "gadzetow"

I co Chiny zrobia ze swoimi pierwiastakami? Moze zaczna ich jesc?

--
  • monalisa2016 02.06.19, 20:54
    Skoro Stany z braku "laku" ogranicza swoja produkcje "gadzetow" Chiny beda ja zwiekszac i eksportowac do Stanow, ta wojna handlowa ma swoje plusy jak i minusy, juz przeciez wiele amerykanskich firm sprzeciwilo sie Trumpowi, o tym jak sie nie myle czytalam tez miedzy innymi w Zerohedge.

--
  • rosjaiswiat1 02.06.19, 21:09
    monalisa2016 napisał(a):

> Skoro Stany z braku "laku" ogranicza swoja produkcje "gadzetow" Chiny beda ja z
    > wiekszac i eksportowac do Stanow,

Zawsze znajda sie kraje, ktore zgodza sie na niszczenie wlasnego srodowiska naturalnego, jak Chiny. Bo wlasnie wzgledy ekologiczne zadecydowali o tym, ze Chiny stali,jak by, monopolistami w produkcji tych metalow. Ale oni nie sa monopolistami pod wzgledem zloz. Wiec Chiny nie beda na tyle glupie, zeby podciac galaz, na ktora siedza. I beda nadal sprzadawc wszyskim chetnym te metale.

--
  • monalisa2016 02.06.19, 21:12
    Naturalnie ze tak, ale ja odpowiadalam na obecna linie zatargow Stany > USA i odwrotnie.

--
  • lubat 02.06.19, 21:41
    rosjaiswiat1 napisał:

> I co Chiny zrobia ze swoimi pierwiastakami? Moze zaczna ich jesc?

Nic nie muszą z nimi robić. One nie mają ograniczonego terminu przydatności do użytku, a Chinom nie brakuje dewiz, by musieli je sprzedawać.
  • rosjaiswiat1 02.06.19, 22:01
    lubat napisał:

> Nic nie muszą z nimi robić. One nie mają ograniczonego terminu przydatności do
    > użytku, a Chinom nie brakuje dewiz, by musieli je sprzedawać.

Alez problem polega na tym, zee juz po 2015 roku, gdy Chiny ogranoczyli eksport metalow rzadkich, tlumaczac to wzgledami ekologocznymi, swiat zrozumial, ze monopolia Chi n na te pierwiastki sa niebezbpieczna, wiec od tego czasu bardzo duzo zrobil, zeby z ta monopolia skonczyc. Byc moze o tym nie wiesz, drogi Lubacie, ale Rosja juz od 2020 roku planuje calkowicie zrezygnowac z importu metalow rzadkich. I jzeby tak stalo sie, w ubieglym roku w Korolowie ruszyla wlasna produkcja:
    новости-россии.ru-an.info/новости/в-подмосковном-королёве-открыли-производство-концентратов-редкоземельных-металлов/
    Rowniez USA, wspolnie z Australia zrobili bardzo wiele, zeby uniezaleznic sie od Chin w tej materii.

--
  • rosjaiswiat1 02.06.19, 22:06
    Napisalem:

> Alez problem polega na tym, zee juz po 2015 roku, gdy Chiny ogranoczyli eksport metalow rzadkich,

Powinno byc:
    > Alez problem polega na tym, zee juz po 2010 roku, gdy Chiny ogranoczyli eksport metalow rzadkich,

--
  • jorl 02.06.19, 21:00
    monalisa2016 napisał(a):

> Chodzi tu o rzadkie pierwiastki bez nich musieliby Amerykanie ograniczyc produk
    > cje swoich "gadzetow" nie wspominajac juz o Tesli.

Jest fakt ze motory elektryczne, te napedzajace np. samochod, potrzebuja tych pierwistkow z ziem rzadkich. Do magnesow. Ale akurat Tesla ma indukcyjny motor i magnesow a wiec pierwiastkow ziem rzadkich nie potrzebuje. Conajmniej tam.

Inne auta elektryczne poza Tesla? Nie wiem ale moze sa i takie i takie.

--
    Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
    > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
  • jorl 02.06.19, 21:04
    Moze Trump Chinom odpusci, tego nie wiem napewno, ale wiem napewno ze moze Chiny zdemolowac. Co bedzie, zobaczymy, ja jednak sadze ze zdemoluje.

Faxcom juz zabiera fabryki motazu smarfonow z Chin. najpierw Tajwan i zaraz Indie itd.

Moze nawet chcial z Nordkorea pokoj aby Korea Pd nagle dostala, przez jakies tam zjednoczenie, te miliony taniej sily roboczej z Polnocy?

--
    Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
    > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
  • monalisa2016 02.06.19, 21:11
    Ja sadze ze cala tojka, znaczy Trump, Putin, Xi zasiada razem do jednego stolu, zaczna rozmawiac z soba i uzgodnia miedzy soba wszystko co potrzeba dla pokojowego istnienia swiata.Trump to nie jastrzab wojenny, to sprytny czlowiek gospodarki i wie jakimi srodkami wywierac naciski. Wiec ten caly medialny zgrzyt to cyrk na kolkach 4 wladzy w panstwach ktore chca rzadzic umyslami ludzi.smile

--
  • monalisa2016 02.06.19, 21:14
    Cosik mi tu swita ze gdzies widzialam wzmianke ze jest ogloszony termin spotkania tych przywodcow: Trump, Putin i Xi. Chyba sie nie myle albo?

--
  • monalisa2016 04.06.19, 15:31
    monalisa2016 napisał(a):

> Cosik mi tu swita ze gdzies widzialam wzmianke ze jest ogloszony termin spotkan
    > ia tych przywodcow: Trump, Putin i Xi. Chyba sie nie myle albo?
    >
    Cytat i tlumaczenie jego:

"US-Präsident Donald Trump wird sich beim bevorstehenden G20-Gipfel Ende Juni in Osaka (Japan) unter anderem mit Russlands Präsidenten Wladimir Putin und Chinas Staatschef Xi Jinping treffen. Das kündigte Trump am Montag in Washington an. / Prezydent USA Donald Trump spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i chińskim prezydentem Xi Jinpingiem na zbliżającym się szczycie G20 w Osace w Japonii pod koniec czerwca. To zapowiedziało Trumpa w poniedziałek w Waszyngtonie."

Link do artykulu z ktorego wyjelam powyzszy cytat:

www.tagesspiegel.de/politik/g20-gipfel-in-japan-trump-kuendigt-treffen-mit-putin-und-xi-jinping-an/24337540.html

--
  • rosjaiswiat1 02.06.19, 21:17
    monalisa2016 napisał(a):

> Ja sadze ze cala tojka, znaczy Trump, Putin, Xi zasiada razem............

To byloby bardzo porzadane dla swiatu, a czy deep state na to Trumpowi pozwoli?
    --
  • monalisa2016 02.06.19, 21:23
    Deep state siedzi juz w pewnym stopniu poskromiona z strachu co ich czeka, Trump powiedzial im ze za zdrade moze czekac zdrajcow kara smierci. smile

--
  • rosjaiswiat1 02.06.19, 21:12
    jorl napisał:

> Moze Trump Chinom odpusci,

Trump Chinom odpusci tylko wtedy, gdy Chiny spelnia jego oczekiwania. To Trump ma trump cards w rekach smile

tego nie wiem napewno, ale wiem napewno ze moze Chin
    > y zdemolowac. Co bedzie, zobaczymy, ja jednak sadze ze zdemoluje.
    >
    > Faxcom juz zabiera fabryki motazu smarfonow z Chin. najpierw Tajwan i zaraz Ind
    > ie itd.
    >
    > Moze nawet chcial z Nordkorea pokoj aby Korea Pd nagle dostala, przez jakies ta
    > m zjednoczenie, te miliony taniej sily roboczej z Polnocy?
    >
    >
    >

--
  • monalisa2016 02.06.19, 21:21
    Sadze ze jako pierwsza reakcja Chiny odpuszcza albo wyjda Stanom pol kroku na przeciw ale z mojej obserwacji i jak nas uczono obejscia sie z chinska mentalnoscia to niezupelnie pasuje. Mentalnosc chinska nie zapomina, oni przytakuja a swoje robia. Mentalnosc ich jest dosc lagodna na pierwszy rzut oka jesli chodzi o spory, oni jak juz wspomnialam wyjda pol kroku na przod ale z czasem przycisna innych, znaczy tych ktorym odpuscili dwoma krokami w plecy.

--
  • wwwi.gil 04.06.19, 03:56
    Widzisz Igor jak USA sie dorobily hegemonic nie zadnym rynkiem wewnetrznym. DOKSZTALC sie a potem douczaj innych.
    W ktorym to roku Rosja splacila ostatnia rate pozyczki ISA a czasie II WS?.Wiesz moze? Putin zapewne wie bo to bylo za jego kadencji. Zadzwon do niego I przy okazaki zapytaj jak sobie Rosja radzi a budowa swojej hegemonii I z rynkiem wewneyrznym.

www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/usa-przeprowadzily-cwiczenia-lotnicze-nad-morzem-arabskim,941431.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.