Dodaj do ulubionych

Izrael robi porządek wśród najważniejszych wasali

18.06.19, 23:26
24. i 25. 06. mają stawić się w Jerusalem przedstawiciele Rosji i USA, by pod batutą gospodarzy ustalić porządek na Bl. Wschodzie, konkretnie bodaj na początek w Syrii.
Kancelaria Netanjahu przyznała, że to wydarzenie jest bez precedensu. No fakt - jeszcze tak nie było, by oba mocarstwa naraz stanęły na dywaniku.
Tja, najwyraźniej przyszła pora na skrócenie smyczy, bo się oba zbyt rozbrykały i żadne nie chce ustąpić. Tzn. - w zamyśle ustąpić miała Rosja, ale coś nie chce, więc zrobił się pat. Izrael znajdzie zapewne salomonowe rozwiązaniesmile.

de.sputniknews.com/politik/20190618325264372-netanjahu-erwartet-historisches-treffen-mit-russland-und-usa-/
Edytor zaawansowany
  • monalisa2016 18.06.19, 23:45
    Najpierw narozrabiaja potem Putin ma wylyzkowac dla nich dla ich korzysci zupe? smile
    www.israel-nachrichten.org/archive/42672

--
    ......................................
    www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
  • eva15 19.06.19, 00:05
    Putin ma wg ich wyobrażeń wziąć Iran na krótką smycz.

• monalisa2016 19.06.19, 00:24
    Jak wynika Donald tak sobie zyczy. Z jednej strony na wojne nie moze sobie pozwolic z wielu wzgledow ale na nowy porzadek wedlug jego zyczen ma wielka nadzieje ze Iran bedzie tanczyl tak wedlug jego muzyki? Za duzo rozbito porcelany, to czego Donald wymawiajac/lamiac jednostronnie umowe nie pomyslal. Teraz Rosje prosi o pomoc? Moze ma dobre intencje Donald ale to co sie stalo, niczego sie nie odwroci, zaufanie dla Stanow, Izraela, Saudyjskiej Arabii zmniejsza sie coraz bardziej. W tym watku udokumentowalam jakie "zaufanie" maja Persowie do Stanow a tym Israela:

Re: Kto atakuje tankowcy?
    monalisa2016 17.06.19, 17:43
    forum.gazeta.pl/forum/w,154812,168253725,168253725,Kto_atakuje_tankowcy_.html

Nie rozumiem dlaczego trzyma sie jeszcze takie osoby jak Bolton, Pompeo na najwyzszych panstwowych stanowiskach ktore i tak jak wyczytuje sie z mediow nie maja posluchu u szefa?

Netanjahu chcialby tez poprawic slupki poparcia przed wrzesniowymi wyborami (17.09.2019) potrzebuja do tego Rosji, Putina? smile

--
  • monalisa2016 19.06.19, 00:42
    Dygresja, zobacz jak robi sie propagande i szczuje sie spoleczenstwo przeciw Rosji, przeczytaj:
    www.berliner-kurier.de/news/politik---wirtschaft/merkels-zitteranfall-war-es-wirklich-wassermangel--russische-medien-schamlos-32721018

Wszyscy pisza o tym bez wyjatku a tu wytyka sie to tylko Rosji.
    Respekt przed czlowiekiem dotnietym choroba, respekt przed choroba, respekt przed ludzkim losem ale nie sa tu winne rodzime media ktore zamiast przerwac transmisje postawili/bloßgestellt nasza pania przed calym swiatem?

--
  • rosjaiswiat1 19.06.19, 10:19
    Tylko zabraklo smajlika, a pzez to nie wiadomo -czy smiac sie, czy plakac smile

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
  • eva15 20.06.19, 00:26
    Ludzie różnie reagują na rzeczywistość. Jedni się śmieją, inni płaczą....
    Wiele zależy od tego, po której stronie barykady się jest. Po stronie zwycięzców zawsze jest weselejsmile. I tego Putinowi na dywaniku życzę!
  • rosjaiswiat1 20.06.19, 00:33
    eva15 napisała:

> I tego Putinowi na dywaniku życzę!

Na jakim dywaniku?

--
  • eva15 20.06.19, 00:44
    Nie przeczytałeś mojego pierwszego postu?

• rosjaiswiat1 20.06.19, 00:53
    eva15 napisała:

> Nie przeczytałeś mojego pierwszego postu?

Przeczytalem, ale sadzilem, ze zartujesz. Bo to co Ty tam napisala, na serio traktowac nie mozna.

--
  • eva15 20.06.19, 01:20
    No nale wezwanie ministrów USA i Rosji do Izraela jest jednak na serio. Tak przynajmniej pisze prasa.
  • rosjaiswiat1 20.06.19, 01:34
    eva15 napisała:

> No nale wezwanie ministrów USA i Rosji do Izraela jest jednak na serio. Tak prz
    > ynajmniej pisze prasa.

Ewa, jakich ministrow? Jakie wezwanie? Skad Ty czerpiesz swoja wiedze?

--
  • eva15 20.06.19, 01:39
    Zanim zaczniesz mi zaprzeczać, czytaj moje posty, link podałam. A był to link do rosyjskiego Sputnika.
  • rosjaiswiat1 20.06.19, 01:48
    eva15 napisała:

> Zanim zaczniesz mi zaprzeczać, czytaj moje posty, link podałam. A był to link d
    > o rosyjskiego Sputnika.

Ale w tym linku nic nie pisze sie o ministrach, jak rowniez o tym, ze Rosja i Stany zostali wezwane na dywanik.
    Ewa, trojstronne rozmowy po Syrii i ogolnie po BW, miedzy Rosja, USA i Izraelem prowdza sie regularnie przynajmniej od 2017 roku. Obecne spotkanie zostalo zorganizowano w izraelu, z czego Zydki bardzo ucieszyli sie, poniewaz w ich oczach to im dodalo troche wiecej wagi. Ja doskonale wiem o tym, ze dla Ciebie, jak i dla Wigila, ostateczna prawa jest to, ze Izrael jest uber alles, ale ja to widze calkiem inaczej.

--
  • monalisa2016 19.06.19, 14:26
    @Vigil
    Oblakany z nienawisci czlowieku nie zycze sobie abys cytowal/uzywal moje slowa do wylewu twojej chorej agresji na forum. Wszystko ma swoje GRANICE!!!

--
  • eva15 20.06.19, 00:48
    Ich tam osobiście nie będzie, tylko ich ministrowie. Ustawianie obu głów tych państw na dywanik byłoby medialną przesadą. No a i głowy mogłyby się na tyle publicznej musztry nie zgodzić.
  • monalisa2016 20.06.19, 02:15
    Nie bede juz komentowac, w pierwszym linku jak by sie ktos zaglebil wiedzialby ze nie jest to szczyt trojki tylko calego kompleksu bliskowschodniego. To ze decydujaca role maja grac trzy panstwa (niby glowna sprawa) ale tez nie pomijajmy zdania innych z Bliskiego Wschodu. Niektorzy odmowili obecnosc na tym spotkaniu (nie bede wnikac w szczegoly) inni przybeda. Wiec bedzie to narada regionalna a potem beda wyciagane wnioski.

Dodatkowo do tematu ciekawy link.
    www.voltairenet.org/article206709.html

--
  • boavista4 20.06.19, 04:27
    Izrael coraz bardziej wie ze potega Rosji i Chin rosnie, a zachod wychodzi z pod kontroli i jest upelnie leniwy, zaabsorbowany falamai emigracji, wojna z Kosciolem itd.
    Poniewaz nie bedzie tam ani Trumpa , ani Putina, mozna przypuszczac ze Izrael wyda rozkazy i na tym sie skonczy. Interesujce bedzie czy ten caly zjazd bedzie miec na celu parcelacje Polski.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.