Dodaj do ulubionych

Polecam znakomity artykul

20.08.19, 11:23
pl.sputniknews.com/opinie/2019032810121090-Polska-Rosja-Wobec-Putina-jak-may-Kazio-Zofia-Babczynska-Jelonek/?fbclid=IwAR2TLdaJytN4LgeoaCOS9UhrbiJT8271F_nyk5zNHkegeWJJ6OP9jcW0ZQ0
Tylkjo chce przypomniec, ze kiedys Pani Zofia Bąbczyńska-Jelonek kilkakrotnie brala udzial w dyskusjach na naszym forum.

--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
Edytor zaawansowany
  • the-great-inuk 20.08.19, 15:31
    Pani Zofia Bąbczyńska-Jelonek pisze:

>>Niedwuznacznie daje się do zrozumienia, że to kara za Krym, który na własne życzenie stał się rosyjski.<<

Pragnę nieśmiało zaznaczyć, że w polityce globalnej życzenia ludności poniektórych terytoriów mało znaczą. Liczy się przede wszystkim ilość batalionów.

I tak ludność Gibraltaru kilkakrotnie manifestowała swą kolonialną przynależność do GB!
    A Hiszpania ma za mało batalionów aby zmusić Gibraltarczyków do powrotu do macierzy, mimo że etnicznie są to Hiszpanie. Co będzie po brexicie?

Falklandy to inna sprawa, bo to etniczni Brytole.

Mieszkańcy Hong Kongu chcieli by nadal być kolonią brytyjską, ale niestety 100 lat temu brytole wyhandlowali z chińskim cesarzem marny deal!

Ot, co...
    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • trzyprawdy 20.08.19, 17:34
    Pisze bardzo madrze. Mnie bardzo
    boil to co sie wydarzylo 17 Wrzesnia oraz w Katyniu I Putin moglby te historie troche odciazyc opinia ze to byla decyzja podjeta przez rzydowska czeka tym bardziej ze Rosjanie maja swoj Katyn w Miednoje.

• mlody774 21.08.19, 04:07
    17 Września to oczywiście: dzieje.pl/aktualnosci/pakt-ribbentrop-molotow a szczególnie punkt drugi tego pseldo porozumienie(pseldo bo nic tam dokładnie nie jest określone w nim). Wy tam wszytko wiecie w temacie a ja się ciągle uczę. Oczywiście czytam polskich profesorów co widza tylko polska stronę tego porozumienia(ze zostało zawarte aby Adolf nie walczył na dwie strony, a po co ZSRR?). Ja jako nie wiedzący pytam się dlaczego to porozumienie zostało w ogóle zawarte i czy obecnie sytuacja w Polsce, tworzy podobna konieczność? Polska jak wtedy czuje się zabezpieczona pod względem obrony I jest pewna siebie. Wtedy były zwycięstwa na wschodzie w latach 20-ch, kompletny upadek ekonomi Niemiec 1933, co gwarantowało ich słabość (Weimar Republik-Polska nie wierzy w szybka możliwość odbudowy ich gospodarki/wojska) i gwarancje zachodu o obronie jej na wypadek konfliktu zbrojnego. Jak wtedy(przed 1939) prowokuje obie strony, narusza etykietę dyplomatyczna, szkaluje itd. Co wy o tym myślcie?

PS. Wtedy Polska zawierała układ obronny z Anglia i Francja bo UK były potęga militarna i ekonomiczna świata. USA było militarnie na 18 miejscu, jak Polska obecnie, wiec nie było sensu zawierać układów obronnych z sylabariuszami.
  • mlody774 21.08.19, 14:47
    Wtedy(przed 1939) wojenni podżegacze polityczni jak i wojskowi uciekli do Anglii zamiast bronic ojczyzny jak to przysięgali/ przyrzekali ("nie oddamy nawet guzika" itd).
  • rosjaiswiat1 21.08.19, 15:58
    mlody774 napisał:

> Wtedy(przed 1939) wojenni podżegacze polityczni jak i wojskowi uciekli do Angli
    > i zamiast bronic ojczyzny jak to przysięgali/ przyrzekali ("nie oddamy nawet gu
    > zika" itd).

A co dzis zmienilo sie? I dzis, tak samo jak 80 lat temu, w Polsce rzadza ci, kto zieje nienawiscia do swoich sasiedzi. I mozesz byc pewien tego, ze zanim zamilkna armaty, oni juz beda za oceanem.

--
  • trzyprawdy 21.08.19, 16:12
    Dzis za Ocean nie musza zwiewac
    Do Izraela jest ladem.
  • mlody774 21.08.19, 17:28
    Właśnie o to mi chodzi, bo jakoś nie chce mi się ginąc w jakieś wojnie dla dobra elit. Jóź wymyślili nawet ze żołnierz niema prawa pytać o powody do wojny, tylko ma walczyć albo zginać.. No i to pozwalanie tym podżegacz do wojny elita, bogacić z państwowych funduszy. Oczywiście jak ktoś się z tym nie zgadza to okrzyczą go zdrajca narodu.
  • mlody774 21.08.19, 17:51
    A co do obchodów wybuchu IIWS w Polsce, to Putin powinien na nich być. Za pomoc w IIWS, za wszelkie próby uniknięcia IIIWS i za wszystkie starania pogodzenia Słowian. Czy wiecie gdzie może jest internetowe glosowanie w temacie?
  • trzyprawdy 21.08.19, 19:41
    Nie zaprosili Putina bo jest prezydentem Rosji a nie CCCP.
  • lubat 21.08.19, 19:53
    A Merkel jest kanclerą RFN a nie III Rzeszywink
  • rosjaiswiat1 21.08.19, 20:04
    trzyprawdy napisał:

> Nie zaprosili Putina bo jest prezydentem Rosji a nie CCCP.

A prezydent Ukrainy czym jest?

--
  • mlody774 21.08.19, 20:50
    Polska ma zasady i etykietę zależną od potrzeb własnych. Na wszytko maja wytłumaczenie i to oni maja zawsze racje z czego wszyscy rodacy powinni być dumni. A ja nie jestem.
  • trzyprawdy 21.08.19, 21:38
    Zelenski jest rzydowska kanalia.
  • rosjaiswiat1 21.08.19, 12:00
    trzyprawdy napisał:

>I Putin moglby te historie troche odciazyc opinia ze to byla decyzja podjeta przez rzydowska >czeka tym bardziej ze Rosjanie maja swoj Katyn w Miednoje.

Wlasnie z twoich slow wynika, ze nic Putin nie moze zrobic, zeby glupki zmadrzali. Przeciez ty doskonale wiesz o tym co stalo sie, a tym nie mniej uwzasz, ze Putin musi cos zrobic. Wladzy Rosji zrobili wszystko, zeby prawda okazala sie swiatu. Odkryla archiwa, prezydent Rosji przeprosil Polakow, a Putin osobiscie przypomnial Zydom, ze to oni stanowili wiekszosc w aparacie represyjnym ZSRR, ale tobie, jak i podobnym do ciebie, tego malo. Wiec nie piepsz glupoty. 17 wrzesnia i Katyn takim jak ty sa potrzebny tylko dla jednego - miec powod popluc na Rosje.

--
  • trzyprawdy 21.08.19, 14:46
    Wypraszam sobie twoje pomawianie mnie ze pluje na Rosje, prosze tu wskazac gdzie pluje albo pod stol i wyc.
    Poza tym ty jak Rzydzi, o nich dobrze bo ich ignorancja to juz antysemityzm.
    Otwarcie archiwow to tak jak otwieranie wywazonych drzwi bo Polacy dobrze wiedzieli I wiedza co sie dzialo 17 Wrzesnia I w Katyniu.

Historii nie zmienisz otwieraniem archiwow a ich otwarcie to nawet nie wystarcza na otarcie lez.

• rosjaiswiat1 21.08.19, 15:04
    trzyprawdy napisał:

> Wypraszam sobie twoje pomawianie mnie ze pluje na Rosje, prosze tu wskazac gdzi
    > e pluje albo pod stol i wyc.

Masz skleroze, czy uwazasz, ze jesli zmienisz nick to ja nie bede pamietac o tym, o czym my wielokrotnie klocili sie?

> Historii nie zmienisz otwieraniem archiwow a ich otwarcie to nawet nie wystarcz
    > a na otarcie lez.

Nu i widzisz, wigil, przeciez napisalem, ze takim jak ty nic nie pomoze.

--
  • trzyprawdy 21.08.19, 15:37
    Nick zmieniam bo mnie banuja a nie dlatego jak insynuujesz aby pluc na Rosje. Wypraszam sobie to I zadam przeprosin bo narod rosyjski jest dla mnie tak bliski I drogi jak moj wlasny a ze przywodcow czasem mieli kryminalistow to normalka w historii ludzkosci.
    Putin jest dla mnie wielkim dobrym politykiem a ze czasem mi sie zdazy krytykowac jego decyzje polityczne to dlatego ze dmucham na zimne.
    Na Zwiazek Sowiecki bym mogl pluc I pluje bo mam za co no ale ty byles beneficjentem tegoz wiec twoje pomowienie by bylo dla ciebie uzasadnione.
  • rosjaiswiat1 21.08.19, 15:51
    trzyprawdy napisał:

> Nick zmieniam bo mnie banuja

Wiele razy radzilem tobie, zeby ty mial osobne konto dla pisania na tym forum. A jak ty latasz po roznych forach, piszac z tego samego konta, to i nie dziw sie, ze ciagle musisz wymyslac nowy nick.

--
  • trzyprawdy 21.08.19, 16:05
    Mialem kiedys proxy za ktore trzeba placic. Juz nie zamierzam dalej tego kupowac bo to nie ma sensu
    bo swoim pisaniem niczego nie zmienilem a po co komu moje opinia za ktora to ja mialbym placic.
    Poza tym ty Igor krytyke nie tolerujesz I nie wyczuwasz chocby byla w jak najleprzej intencji.
    Mentalnosc betonowa rodem z ZSRR.
    "Prawdziwa cnota krytyk sie nie boi"
  • mlody774 21.08.19, 15:09
    Igor sprawia wrażenie przepracowanego. Co myślisz o tym, ze porozumienie Ribbentrop-Molotow było podpisane aby zapewnić zwycięstwo nad Polska. Ze obawiano się jej i gdyby nie kompletny brak sensownej obrony i ucieczki rządu/dowództwa wojskowego to było możliwe ze Polska wyjdzie zwycięsko. Oczywiście wiesz, ze po kapani wrześniowej zawieszono II wojnę na kilka miesięcy(do marca 1940) i nawet Adolf wysłał swojego parlamentariusza do UK(uwieziono go w UK- zamordowany wiele lat po IIWS-seryjny zabójca samobójca) aby wyjaśnić dlaczego zachodnie kraje wycofały się z uprzedniego tajnego porozumienia z nim o nie agresji i danym mu zezwoleniem na atak na wschodzie dla zniszczenia komunizmu, który był plaga ówczesnego zachodu.
  • borrka 20.08.19, 22:04
    Ale niezaproszenie Rosji, to kiepski pomysł - pamiętając o wszystkich zbrodniach, to jednak Ruscy wygrali z Hitlerem

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • rosjaiswiat1 20.08.19, 22:25
    borrka, ja zauwazylem, ze kazda madrosc jest tobie obojetna.

--
  • the-great-inuk 21.08.19, 06:40
    Dystansuję się zdecydowanie od podkpiwania sobie z uzdolnionych inaczej!

To się nie godzi...
    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka