Dodaj do ulubionych

Tradycje stare i nowe

02.09.19, 12:10
Tradycje sa swietna rzecza, jesli nie przerastaja w absurd.
Tu macie przyklad starej "tradycji:

Wiec musza oddac nam samolot,bo taka tradycja - to stara tradycja. A jaka jest nowa?
Otoz, nowa tradycja stalo 1 wrzesnia oskarzac ZSRR(Rosje) w tym, ze nazistowskie Niemcy napadli na Polske. Oczywiscie w tym dniu, zreszta jak i w kazdym innym, nie wypada wspominac (chronologia przypadkowa):
1.Uklad monachijski;
2.Niemiecko-brytyjski uklad morski;
3. Bardzo ciasna wspolprace gospodarcza niemiecko-amerykanska;
4.Bardzo aktywny wspoludzial Polski w rozbiorze Czechoslowacji;
5. Sojusznicze zobowiazania, wobec Polsk,i ze strony Francji i Wielkiej Brytanii.
Ale jak najbardziej wypada wspominac o:
1. Pakt Ribbentrop - Molotow;
2. O napasci Rosji na Gruzje w 2008 roku (chociaz oficjalnie zostalo uznano przez zachod, ze to Gruzja byla agresorem);
3. O napasci Rosji na Ukraine w 2014 roku, oczywiscie wspominac o tym, ze przy akrtywnym udziale zachodu na Ukrainie doszlo do przewrotu, a udzial wojsk rosyjskich zostal zanegowany przez NATO - nie wypada.

Co ja sam osobiscie mysle o tym, co wydarzylo sie we wrzesniu 1939 roku:
1. Zachod aktywnie wspieral Hitlera, starajac sie skierowac jego atak na ZSRR;
2.Polska po raz kolejny wykazala sie brakiem rozumu,i robila wszystko, zeby stac indykiem w
Swieto Dziekczynienia w USA;
3. Stalin wobec Polski nie mial zadnych zludzen , i postrzegal ten kraja jako wroga, ktory na kazdym kroku podkreslal swoja antyradziecka postawe (Czy dzis cos zmienilo sie, poza tym, ze zamiast antyradziecka polityke, Polska prowadzi antyrosyjska?), wiec nie mozna Stalinowi (ZSRR) zarzucac, ze zdradziecko wbil noz w plecy Polsce. Wrogowi noz zdradziecko nie wbijaja w plecy, a tylko wykorzystuja kazda okazje, zeby wroga zniszczyc. A pytania o tym, czy to jest moralne czy nie, byloby warto zadac polskim wladzom, ktore wraz z Hitlerom zajeli czesc Czechoslowacji. Jak rowniez Wielkiej Brytanii i Francji, ktore zdradzili swojego sojusznika, a tak naprawde wykorzystali, bo dobrze wiedzieli, ze droga do Moskwy dla Hitlera prowadzila przez Warszawe. Warto byloby zapytac o to i USA, ktore zachowujac neutralnosc, aktywnie wspomogali Hitlera.
I warto byloby zostanowic jeszcze nad jednym - czy gdyby dzis sytuacja powtorzyla sie, i biorac pod uwage antyrosyjska polityke wspolczesnej Polski, Rosja zachowalaby sie podobnie, to mozna byloby uznac, ze Rosja wbila noz w plecy Polsce?

--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
Edytor zaawansowany
  • the-great-inuk 02.09.19, 12:52
    rosjaiswiat1 napisał:

> Co ja sam osobiscie mysle o tym, co wydarzylo sie we wrzesniu 1939 roku:
    > 1. Zachod aktywnie wspieral Hitlera, starajac sie skierowac jego atak na ZSRR;
    > 2. (...)
    > 3. (...)
    ============================================

4. Niejaki Henry Ford wspierał finansowo NSDAP

5. Niejaki Henry Ford napisał książkę o "RZ" której niemieckie tłumaczenie było obowiązkową pozycją w każdej podstawowej organizacji NSDAP ! Książka jest nadal legalnie wydawana w USA!

6. Dlaczego używanie automobilów marki "Ford" jeszcze nikt nie zakazał?
    (Ani sejm w Berlinie, ani Reichstag w Warszawie)

--
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • rosjaiswiat1 02.09.19, 13:21
    Wlasnie liczylem na to, ze moja lista bedzie poszerzona. I Ty, jak najbardziej, uzupelnil moja liste bardzo waznymi elementami. Jeszcze raz dzieki.

--
  • trzyprawdy 02.09.19, 14:03
    Warto byloby zapytac o to i USA, ktore zachowujac neutralnosc, aktywnie wspomogali Hitlera.

????????????,no to mamy nastepna
    politlogike w wykonaniu czlowieka radzieckiego.
  • rosjaiswiat1 02.09.19, 14:11
    Wigil, czyzby ty nic nie slychales o tym, jak USA wspierali Hitlera nawet wtedy, gdy juz USA ofocjalnie byli z Hitlerem w stanie wojny? Czy slyszales cos o dostawach amerykanskiego niklu do roku 1944? A cos slyszales o tym, kto finansowal nazistow? Tylko nie pisz nic o rzydach, bo to byli Amerykanie.

--
  • rosjaiswiat1 02.09.19, 14:19
    Mam nadzieje, ze to zrodlo nie bedziesz uwazac za "radzieckie":
    www.gazetaprawna.pl/artykuly/740889,dr-oetker-boss-bayer-bmw-te-wielkie-firmy-wspolpracowaly-z-nazistami.html
    Amerykanie pomagają Hitlerowi zdobyć władzę

Najpierw jednak naziści musieli dojść do władzy i nie udałoby im się to, gdyby nie zdobyli odpowiedniego zaplecza finansowego. I chodzi nie tylko o wsparcie i środki pochodzące ze składek członków partii, ale o pieniądze, jakie płynęły od wielkich firm... z USA.

Już w latach 20. Heinrich Himmler uważał Henry'ego Forda, twórcę imperium motoryzacyjnego, za "jednego z najbardziej wartościowych bojowników naszej sprawy". Chodziło o antysemickie poglądy amerykańskiego przedsiębiorcy, który wydawał tygodnik "The Dearborn Independent", służący mu do krytyki nacjonalizmu żydowskiego - na jego łamach opublikowano między innymi serię artykułów pt. „Międzynarodowy Żyd, najważniejszy problem świata”, podobno autorstwa Forda.

Teksty były przedrukowywane jako pamflety na całym świecie i w ten sposób poglądy Forda poznali naziści i sam Hitler, który uważał magnata za "inspirację". Sam Ford także pozytywnie odnosił się do działań przyszłego Führera i potajemnie finansował NSDAP w latach 20. Po dojściu nazistów do władzy panowie zostali przyjaciółmi - Ford miał w zwyczaju na urodziny dawać Hitlerowi prezent w postaci czeku na 100 tysięcy marek. Niemiecki dyktator zrewanżował się Amerykaninowi rok przed wybuchem wojny, odznaczając go Orderem Orła Niemieckiego, najbardziej prestiżowym odznaczeniem, jakie Trzecia Rzesza mogła przyznać cudzoziemcowi.

Przyjaźń została prawdopodobnie zerwana podczas wojny, gdy niemieckie zakłady amerykańskiej firmy, Ford-Werke, formalnie nie zostały wprawdzie znacjonalizowane, ale dostały się pod kontrolę nazistowskich władz. Produkowały wtedy ciężarówki dla armii oraz części do pocisków V-2, jednak centrala firmy prawdopodobnie nie brała w tym udziału.

Wall Street pomaga NSDAP
    Z kolei w latach 30. w finansowaniu NSDAP wspomogła Forda kolejna amerykańska firma - General Electric. Na niemieckim rynku pojawiła się na długo przed II wojną światową, kiedy zdobyła znaczne udziały w koncernie elektrotechnicznym AEG oraz oświetleniowym OSRAM. Doceniła też szybko potencjał polityczny Adolfa Hitlera i od jesieni 1932 roku do wiosny 1933 roku, w okresie decydującym o dojściu NSDAP do władzy, dotowała fundusz wyborczy nazistów - na ich konta wpłynęło wtedy ponad 2 mln marek.

General Electric weszła też w zmowę cenową z zakładami stalowymi Kruppa, czyli jednym z flagowych przedsiębiorstw nazistowskich Niemiec. Celem była reglamentacja wolframu, między innymi poprzez ustawianie cen tego surowca, istotnego dla produkcji wojennej. Amerykańskie władze w 1946 roku nałożyły za to na korporacje karę, miała ona jednak wymiar raczej symboliczny.

O wspieranie partii Hitlera były oskarżane także inne firmy z Wall Street, w tym International Telephone and Telegraph (ITT), kontrolujący większość spraw związanych z telefonami i telegrafami w Niemczech oraz powiązany z Rockefellerami Standard Oil, który dostarczał Niemcom ropę niezbędną do prowadzenia nowoczesnej, opartej o sprzęt zmotoryzowany wojny. Standard Oil przekazywał też nazistom patenty i metody ulepszania technologii produkcji syntetycznej benzyny czy kauczuku oraz zajmował się projektowaniem i budową nowych fabryk produkcji paliwa w Niemczech.

A teraz, gadzie, podziekuj mnie za wiedze smile

--
  • trzyprawdy 02.09.19, 14:29
    Nie wysilaj sie czlowieku radziecki, ja za dobrze wiem co robila USA za czasow Hitlera.

Porozmawiaj raczej z nami o Katyniu.
  • rosjaiswiat1 02.09.19, 14:39
    trzyprawdy napisał:

> Nie wysilaj sie czlowieku radziecki, ja za dobrze wiem co robila USA za czasow
    > Hitlera.

Powaznie, wiele wiesz? Ty goowno co wiesz, wigil, i temu dales wlasnie dzis dowod.

p.s. nazywaj mnie czesciej czlowiekiem radzieckim, poniewaz to bardzo dumnie brzmi - Czlowiek Radziecki.

--
  • trzyprawdy 02.09.19, 14:44
    A co ty wiesz o Katyniu czlowieku radziecki?
  • trzyprawdy 02.09.19, 14:26
    Wigil, czyzby ty nic nie slychales o tym, jak USA wspierali Hitlera nawet wtedy, gdy juz USA ofocjalnie byli z Hitlerem w stanie wojny? Czy slyszales cos o dostawach amerykanskiego niklu do roku 1944? A cos slyszales o tym, kto finansowal nazistow? Tylko nie pisz nic o rzydach, bo to byli Amerykanie.

Jak to czyni USA neutralnym to ja wysiadam.

Pakt Ribbentrop Molotow Obama Rzydy kosztowal ZSRR ponad 20mln usmierconych Rosjan I splacanie Ameryce dlugu pozyczki, (jeszcze Putin nie dawno special ostatnia rate) aby z Hitlerowcami walczyli.

• trzyprawdy 02.09.19, 14:27
    Nie Obama a obydwa, fucking autospell,
  • rosjaiswiat1 02.09.19, 14:43
    trzyprawdy napisał:

> Jak to czyni USA neutralnym to ja wysiadam.

Nie, wigil, ty nie wysiadasz. Ty dajesz kolejny dowod swojej tepoty. Formalnie USA byli neutralnymi.

p.s. przestan zasierac temat.

--
  • trzyprawdy 02.09.19, 14:46
    Z twoja logika formalna czlowieku radziecki mnie nie po drodze wiec wysiadam.
  • rosjaiswiat1 02.09.19, 14:48
    Czy w dniu dzisiejszym, wiedzac jaka polityke prowadzi Polska wobec Rosji, ta druga ma jakies zobowiazania wobec tej pierwszej?
    I zeby bylo tobie jasniej o co ja pytam.
    Polska na kazdym kroku stara sie zaszkodzic Rosji. Polska robi wszystko, zeby amerykanskie wojska byli jak najblizej granicy z Rosja. Polska, co widac golym okiem, stara sie, zeby konflikt miedzy USA i Rosja tylko poglebial sie. Przy tym polskie wladzy zapominaja o tym, ze w razie konfliktu miedzy dwoma atomowymi mocartswami , sama Polska przestanie istniec jako jedna z pierwszych, i tym nie mniej wladzy polskie robia wsystko, zeby bylo tylko gorzej. Na co Polacy licza? Na to, ze jak i w 1939 roku zachod jej pomoze?

--
  • trzyprawdy 02.09.19, 15:58
    Czy w dniu dzisiejszym, wiedzac jaka polityke prowadzi Polska wobec Rosji, ta druga ma jakies zobowiazania wobec tej pierwszej?
    I zeby bylo tobie jasniej o co ja pytam.

---dzis polityka Rzydow w Polsce jest wbrew interesom Polakow.
    Ja tu juz nie raz pisalem ze szukanie wroga za miedza a sousznika za wielka woda to polityka rzydowska a nie polska ktora jest szkodliwa dla interesow Polski I Polakow.
    Dzis w Rosji mozna miec sojusznika o obopolnych korzysciach. Dzis Rosja Putina moglaby byc wielkim przyjacielem Polski gdyby Polska rzadzili Polacy.

Polska na kazdym kroku stara sie zaszkodzic Rosji. Polska robi wszystko, zeby amerykanskie wojska byli jak najblizej granicy z Rosja.

Tak jest niestety I ja nad tym ubolewam I dawalem tego dowod tu na tym forum.

Polska, co widac golym okiem, stara sie, zeby konflikt miedzy USA i Rosja tylko poglebial sie.

--Tego nie wiem, ale jak piszesz ze tak jest to nie bede sie z tym klocil.

Przy tym polskie wladzy zapominaja o tym, ze w razie konfliktu miedzy dwoma atomowymi mocartswami , sama Polska przestanie istniec jako jedna z pierwszych,

Jeszcze raz, to sa wladze nie polskie tylko polskojezyczne zionaziolskie Rzydy.

i tym nie mniej wladzy polskie robia wsystko, zeby bylo tylko gorzej. Na co Polacy licza? Na to, ze jak i w 1939 roku zachod jej pomoze?

--Polacy byli indoktrynowali przez chazarskie rzydostwo wtedy I teraz
    Okupacje spowodowalby ze Polacy stali sie politycznymi ignorantami
    I to nie znaczy ze usprawiedliwiam Polakow ignorancje polityczna bo mozna sie doksztalcic jak ma sie pytania i watpliwosci co do historiijak i obecnych czasow.

• rosjaiswiat1 02.09.19, 16:37
    trzyprawdy napisał:

> --Polacy byli indoktrynowali przez chazarskie rzydostwo wtedy I teraz

Przeciez o to mnie i chodzi, ze jak wtedy, tak i obecnie, polityka Polski w niczym nie rozni sie.
    --
  • trzyprawdy 02.09.19, 16:59
    Wierz mi ze gdybym ja byl decydentem todzis prowad,ilbym polityke centrowa czyli wierz I weryfikuj. Rosja dzis to przyklad dla wielu jak mozna madrze rzadzic I z takim mozna sie dzis dzialo przyjaznic.
  • borrka 02.09.19, 17:31
    Do redakcji GW, jako profaszystowskie i antypolskie.
    Obiecuję, że następnym razem zgłoszę do "służb".

Forum trzeba zlikwidować.

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • trzyprawdy 02.09.19, 17:38
    Czy ty Borat wiesz wogole co to faszyzm?
    Zglos jeszcze Agore jako antypolskie i prozionaziolskie.
  • rosjaiswiat1 02.09.19, 17:39
    borrka napisał:

> Do redakcji GW, jako profaszystowskie i antypolskie.
    > Obiecuję, że następnym razem zgłoszę do "służb".
    >
    > Forum trzeba zlikwidować.

Nadal bedziesz bronic boriske po lobotomii przed moimi cenzorskimi "zapedami"?

--
  • trzyprawdy 02.09.19, 17:56
    Ewa jest przeciw cenzurze, ja tez ale do borata zawsze mialem uprzedzenia. Raz banderowiec, to zawsze banderowiec.
  • rosjaiswiat1 02.09.19, 18:42
    trzyprawdy napisał:

> Ewa jest przeciw cenzurze, ja tez

Ja rowniez uwazam, ze kazdy ma prawo wypowiedziec wlasne zdanie bez zadnych przeszkod. Inna sprawa, gdy ktos celowo zaczyna srac.

--
  • eva15 03.09.19, 00:27
    Jestem zdecydowanie przeciwko cenzurze. I dlatego broniłam swego czasu borrkę, gdy chciałeś odebrać mu prawo głosu wprowadzając cenzurę. A teraz z kolei jestem zdecydowanie przeciwko borrce, który chce ją wprowadzić.
    Tak jak wcześniej broniłam jego prawa do swobodnej wypowiedzi, tak teraz bronię naszego prawa do swobodnej wypowiedzi przeciwko jego zamordycznym zapędom.
  • rosjaiswiat1 03.09.19, 09:29
    eva15 napisała:

> Jestem zdecydowanie przeciwko cenzurze. I dlatego broniłam swego czasu borrkę,
    > gdy chciałeś odebrać mu prawo głosu wprowadzając cenzurę.

Dlaczego nie protestowala na forum "swiat" gdy tam tasmowo wycinali wszystko co ja pisalem?

--
  • eva15 03.09.19, 22:24
    Ha, ha, dobre.. Widocznie nie zauważyłeś, że na FS wycinano mnie równie szybko jak Ciebie. Od lat nie mogę otwierać tam wątków, od lat tną moje posty.
  • rosjaiswiat1 03.09.19, 22:34
    eva15 napisała:

> Ha, ha, dobre.. Widocznie nie zauważyłeś, że na FS wycinano mnie równie szybko
    > jak Ciebie. Od lat nie mogę otwierać tam wątków, od lat tną moje posty.

To ja zauwazylem, ale Twoje wpisy zaczeli wycinac pozniej, niz moje.
    Ale mniej z tym. Ja osobiscie uwazam, ze jesli mnie pozbawiaja wolnosci wypowiedzi, to ja mam prawo postepowac tak samo. Przy tym zauwaz, ja nigdy nie wycinalem wpisow borrki tasmowo, a tylko te, ktore uwazalem za smieci.Bo ja wycinam nie to, z czym nie zgadzam sie, a tylko to, co uwazam za smieci (powtorze sie). I sadze, ze na tym mozna ten temat zamknac.
    I pytanie do Ciebie: Czy Polska, nie zapraszajac Putina, zaszkodzila sobie, czy nie?

--
  • eva15 03.09.19, 23:10
    Wg mnie Polska żrąc się chorobliwie z Rosją zawsze sobie szkodzi. Jest subiektywny rachunek krzywd, zgoda, ale jest w tym wszystkim takie morze polskiej głupoty i pychy, że ręce opadają.

• rosjaiswiat1 03.09.19, 23:24
    eva15 napisała:

> Wg mnie Polska żrąc się chorobliwie z Rosją zawsze sobie szkodzi.

Ale rzadzace, niezaleznie od opcji politycznej, i ustroju w Rosji, nigdy tego nie rozumia.

> Jest subiekty
    > wny rachunek krzywd, zgoda, ale jest w tym wszystkim takie morze polskiej głupo
    > ty i pychy, że ręce opadają.

To, chyba, nie glupota, a zwykla zazdrosc. Zdaniem polskiej "elyty" , to Polska byc najwiekszym i najwazniejszym slowianskim krajem, ale czegos tej "elycie", na przestrzeni wiekow, brakuje. I ja tak sadze, ze brakuje krytycznego spojrzenia na siebie.

--
  • eva15 03.09.19, 23:27
    Wiem, znam te historyczne obciążenia i kompleksy, nieraz o tym pisałam. Szkoda, że nie ma na to lekarstwa i że obcy "przyjaciele" tak łatwo podkręcają tę polską chorobę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka