Dodaj do ulubionych

Brexit: epizod wstydliwy

10.09.19, 15:43
Mój wątek o Brexitowym kryzysie na Forum Swiat działa; większość polemik i uwag pozostaje na miejscu; te które są eliminowane, znikają bardzo szybko - na ogół domyślam się, co może się w nich nie podobać. OK.
Ale nie rozumiem, dlaczego wycięto akurat relację, opis faktów, tego co działo się ubiegłej nocy w Parlamencie. Czyżby działo się tam coś wstydliwego? Wydawało się, że w środowiskach promowanych przez GW wstyd już dawno został przezwyciężony.
-------------------
10 września 2019
Jak wyglądał akt zawieszenia posiedzeń parlamentu (prorogacji).
Jeden czy dwóch posłów Labour podchodzi do fotela na którym siedzi Speaker i próbuje uniemożliwić mu wypowiedzenie formuły zawieszenia sesji parlamentu. Dochodzi do bójki (scuffle) ze strażą, która wywleka (tak!) intruzów z sali.
Wtedy John Bercow, speaker, wygłasza własne oświadczenie (rzecz bez precedensu) piętnujące prerogację jako akt bezprawny. Gdy z ław konserwatystów podnoszą się pojedyncze głosy (nie wrzaski) protestu, Bercow przygważdża je w sposób, który nawet jak na przyzwyczajoną do ostrych replik Izbę, który mógłby rywalizować z przykładami wielkopańskiej pogardy i buty z epoki, która skończyła się pod koniec XVIII wieku.
Następnie Bercow a za nim posłowie Cons. przeszli do Izby Lordów, by wysłuchać przesłania Królowej i wziąć udział w dokończeniu aktu prerogacji. Posłowie Labour, LibDem i nacjonaliści szkoccy i walijscy bojkotują tę cześć ceremonii; zostają na sali Izby Gmin i śpiewają chórem pieśni, po kolei:
The Red Flag / Czerwony sztandar - rewolucyjno-komunistyczny hymn, który za Blaira odłożono do lamusa, ale teraz jak widać wrócił na ołtarz;
Flower of Scotland - hymn szkockich nacjonalistów, walczących o wyswobodzenie się jak to nazwała w dyskusji posłanka SNP "from the grip of a corrupt and criminal regime";
Cwm Rhondda - kościelny hymn, który funkcjonuje jako hymn Walii (NB. nie został do końca zawłaszczony przez Pleid Cymru).
Tak to wyglądało w relacji live. Skojarzenia zostawiam czytelnikom.
-------------------
Edytor zaawansowany
 • the-great-inuk 10.09.19, 16:25
  aby napisał:
  Skojarzenia zostawiam czytelnikom.
  ============================

  Precyzyjne sprawozdanie z domu wariatów...

  Nic dodać, nic ująć.

  --
  www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
  wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka