Dodaj do ulubionych

jak z ta Greta , czy ma cieple majtki?

28.09.19, 01:52

lata temu pracowalem nad pierwszym w NY wiezowcu z panelami fotoelektrycznymi. byla to innowacja w budownictwie oplacalna tylko dlatego ze wlasciciel wiezowca mogl sobie potracic to z podatkow. Panele mialy przetrwac 5 do 10 lat i potem koniec.
W moim domku nie mam takich wielkich ambicji, ale kupilem do ogrodu oswietlenie zasilane komorkami photoelektrycznymi . Po roku przestaly pracowac. Te komorki fotoeletryczne produkowane sa z rzadkich pierwiastkow wydobywanych w Boliwi a moze w Chinach. Ich zasoby wyczerpia sie w krotkim czasie, a co potem?
Przestawiciele przedsiebiorstwa zasilajacego elektrycznoscia moj dom przyszli z nowa umowa do podpisania: zasilanie pradu bedzie zmienione i w zwiazku z tym musze wyrazic zgode , bo jak nie to ta kompania moze dla mnie nie miec pradu i ze to mnie nie bedzie nic kosztowac. Potem dowiedzialem sie ze przedsiebiorstwo zmienilo mi dostawce pradu z tradycyjnego na ekologicznego. Moje rachunki podskoczyly z miejsca o przeszlo 100 procent. Zaraz potem zmadrzalem i wrocilem do starego dostawcy . I tak jest ze wszystkim , ta ekologia wcale nie jest ekologiczna, bo jak ktos zarabia dwa razy wiecej to moze dwa razy wiecej wydac na rozne glupstwa, wakacje na drugiej polkuli, restauracje, kupuje wiecej smieci itd.
Edytor zaawansowany
  • monalisa2016 29.09.19, 00:53
    Polecam, mowa w wideo: angielska z niemieckimi napisami czyli wszyscy oprocz j. polskiego sa zaopatrzeni. Ale jest tu wiekszosc albo wlada jezykiem niemieckim albo angielskim. Radze posluchac do konca.

www.youtube.com/watch?v=bPMah52JUHw
    --
    ......................................
    www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
  • boavista4 29.09.19, 01:58
    No wlasnie - mafia z Al Gorem jako orezownikiem ekologi i cudowna panienka greta, ktorej Trump odebral dziecinstwo i niewinnosc.
  • monalisa2016 30.09.19, 01:32
    Al Gorem jest mala ryba wobec tej ktora chce przewrocic swiat do gory nogami na wlasna modle. Juz nie raz przewracali w przeszlosci i co z tego wyszlo? Miliony ofiar!!!

--
    ......................................
    www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka