Dodaj do ulubionych

Zbrodnia się stała niesłychana

10.10.19, 20:40
Jakiś Niemiec śmiał podnieść rękę na Żydów. Nie jakiś Niemiec "z awansu", z tzw. Immigrationshintergrund, ale prawdziwy, echt, nastojaszczij. I co ciekawe, nikt nie mianuje go od razu na chorego psychicznie, jak to zwykle bywa w przypadku zamachów w wykonaniu islamskich drogich gości. Diagnoza była natychmiastowa: faszysta i prawicowy ekstremista. A tak prawdę mówiąc to zaiste dziwny typ i nie wiem, czy on ma równo pod deklem. "Normalni" terroryści to chronią swoje oblicze, starają się pozostać jak najbardziej anonimowi. A ten robił wszystko, by się ujawnić.
Żydom to on właściwie nie zaszkodził. Dwie jego ofiary (z tego, co wiem) nie były Żydami. Ale sam fakt chęci zabicia Żydów wywołał taką falę pokutną, i to natychmiastową, jakiej nie było nawet po zamachu w Berlinie podczas jarmarku bożonarodzeniowego, gdzie zginęło 12 osób i ponad 50 było rannych. A dzisiaj stawili się na apelach pokutnych prezydent, kanclerka i masa ministrów szczebla krajowego i landów.
Parafrazując Orwella, wszystkie zamachy (ofiary) są równe, ale niektóre równiejsze.
Edytor zaawansowany
  • eva15 10.10.19, 21:20
    Bardzo dobry komentarz daliście, towarzyszu!
    Dodać tylko jeszcze mogę, że dziwi mnie jeszcze kilka rzeczy:

- świetnie przygotowany technicznie: strój policyjny, uzbrojenie, kamera we łbie/hełmie etc., czyli niby długo wcześniej planujący atak na Zydów złoczyńca nie wpadł na pomysł wybadania wcześniej terenu swej agresji, tj. nie wiedział, że synagoga się na czas obrządku zaryglowuje i dostęp jest niemożliwy?

- jak to jest, że rasista-ekstremista strzela potem na oślep do ludzi na ulicy? Szansa, że trafi w Niemców, których rzekomo chce chronić jest bardzo duża. Haale/S to nie Frankfurt/M, gdzie w międzyczasie ponad co drugi to nowy cenny obywatel na ulicy. Tam po ulicach jeszcze łażą Niemcy. Jakoś mało piszą media o ofiarach, albo może coś przeoczyłam.
  • eva15 10.10.19, 21:31
    No i jeszcze jedno:

gdy mordują nowi cenni obywatele, którzy potem uciekają, to prasa daje "opis" ściganych przestępców podając, że poszukiwani są mężczyźni i ludność proszona jest o pomoc (sic!). Jeśli jednak mimo tego dokładnego "opisu" smile przestępca zostaje złapany, to oczywiście nie podaje się nazwiska, jedynie jego 1. literę, by nie urazić praw człowieka.

Gdy morduje Niemiec, odważny Spiegel pisze otwarcie i demokratycznie, że jest to Stephan Balliet:

www.spiegel.de/panorama/justiz/attentat-in-halle-104-minuten-terror-a-1290943.html
  • monalisa2016 10.10.19, 22:20
    Angela nie znalazla czasu na np. Frankfurt (lista jest dluga!) tylko podisowala za pieniadze podatnika na urlop ale wczoraj wraz z Sawsan Chebli (nie wiem czy ja znacie) znalezli czas na solidaryzowanie sie zydkami. Nie mam nic przeciw solidaryzowaniu sie skoro jest ono sprawiedliwe nie wykluczajace innych, ale wybiorcze wrecz hinterlistig'e z wysylaniem broni jak i masowym sprowadzaniem Hassern do Europy tych ktorzy Christentum jak i judaizm zwalczaja juz w zalozeniach ich religii.

Nie czytalam, dopiero sie zabieram:

jungefreiheit.de/debatte/kommentar/2019/stunde-der-scheinheiligen/
    --
    ......................................
    www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
  • j-k 11.10.19, 00:04
    ale nie zamsmucaj.
  • lubat 12.10.19, 20:41
    Po dwóch dniach i obejrzeniu dzisiejszego "Tagesschau", w którym poinformowano, że różne partie i politycy zaczynają otwarcie obciążać odpowiedzialnością za zamach w Halle AfD i żądają jeśli już nie delegalizacji, to przynajmniej ścisłej inwigilacji tej partii, doszedłem do wniosku, że ten zamach to taka nieudolna wersja podpalenia Reichstagu. Marna to imitacja, ale dzisiejsza niemiecka bezpieka nie ma takiego polotu, jak ta adolfowa, a poza tym adresaci (suweren) też jakby głupszy i łatwiej łyka propagandę.
  • monalisa2016 12.10.19, 21:29
    Lubat kto oglada jeszcze Blinde Kuh*) pod nazwa "Tagesschau"?
    Halle przypominaja mi Monachium, Nicea w Francji, trudno jest wyciagnac jak na razie wnioski, mozna tylko postawic pare pytan na ktore mainstreamowe media nie daja odpowiedzi tylko obarczaja AfD przed wyborami wysuwajac juz pakiet zadan by ograniczyc wolnosc slowa poniewaz wlasnie ono jest zagrozeniem dla kartelu jednosci partyjnej.
    - sprawca anglojezyczny
    - dziwnym trafem dziennikarze zawsze na miejscu tak jak w Monachium i Nicei, wachali albo czuli zamach?
    - ostre zdjęcia spaceru terorysty tak jakby co pare metrow byla wysokiej klasy kamera
    - mozna jeszcze pare przykladow wyliczyc ale nie chce psuc wieczora nawet sama sobie.

*) Blinde Kuh.de to wyszkiwarka dla totalnej indoktrynacji dzieci.

--
  • monalisa2016 13.10.19, 16:50
    monalisa2016 napisał(a):

> - dziwnym trafem dziennikarze zawsze na miejscu tak jak w Monachium i Nicei, wachali albo czuli zamach?
    > - ostre zdjęcia spaceru terorysty tak jakby co pare metrow byla wysokiej klasy
    > kamera

Radze obejrzec zanim bedzie wideo ocenzurowane. Wlasnie ostre zdjecia, widea w mediach podpadly mi zaraz od samego poczatku.

www.youtube.com/watch?vshockCrynk9GnXM
    Artykuly latwo poszukac w internecie.

www.n-tv.de/politik/Stephan-B-hatte-finanziellen-Unterstuetzer-article21326201.html
    www.msn.com/de-de/nachrichten/panorama/%E2%80%9Eich-habe-einfach-gefilmt%E2%80%9C-deshalb-nahm-der-kameramann-die-schie%C3%9Ferei-in-der-luwu-auf/ar-AAIzLR0
    itd.
    --
  • monalisa2016 12.10.19, 21:48
    Porownaj z tym (link na dole), tu byl Vorfall, wypadek a nie teror, sprawca z Limburga jest psychicznie chory, w wypadku Halle indoktrynowany przez internet. Trudno jest wyciagac wnioski ale samo sie rzuca w oczy ze cosik tu nie tak.

www.sueddeutsche.de/panorama/limburg-lkw-taeter-1.4633287
    --
  • j-k 13.10.19, 05:27
    dbajac o rownowage: - terror islamski - terror prawacki ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka