Dodaj do ulubionych

Abu Bakr al-Baghdadi nie zyje?

27.10.19, 20:45
Ze slow Trumpa wychodzi, ze beczal przed smiercia, czyli okazal sie zwyklym tchurzem. Sskad Trump o tym moze wiedziec, wie tylko Allah.
Nie jest istotnym, czy ten islamusek zyje czy nie, bo to i tak w zaden sposob nie wplynie na dzialalnosc islamuskow z ISIS. Ciekawszym jest inne - dlaczego akurat teraz, a nie wczesniej, Baghdadi zostal zabity (albo Trumpowi tylko wydaje sie tak)?
Jestem pewien, ze to proba uratowanie twarzy, ktora Trump i Ameryka stracili u tak zwanego zachodniego spoleczentwa.

--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
Obserwuj wątek
        • boavista4 Re: Drogi Igor, 28.10.19, 06:03
          ja to nikomu nie wierze , ale Trumpowi zdecysowanie tak. Jestem absolutnie pewny ze Trump zawsze nie mija sie z prawda, wie kiedy sie ozenic i kiedy sie rozwiesc. Na dodatek bardzo lubie jego bezplatne toalety w Trump tower na 5tej Avenue, Mozna tam wypchac kieszenie papierem toaletowym i potem juz nie masz problemu z kupowaniem tego zbytku.
        • krabat Re: Abu Bakr al-Baghdadi nie zyje? 27.10.19, 21:32
          rosjaiswiat1 napisał:

> krabat napisał(a):
          > > Rosjanie, bodajze juz w 2017 r. oglosili, ze zgladzili, zabili al Baghda
          > di`ego

> Nie, Rosjanie nigdy tak nie twierdzili. Co innego zachod, on usmiercal tego gos
          > cia wielokrotnie smile

wg tego zrodla - Rosjanie twierdzili , w 2017 r. , ze zgladzili tego gostka

Rosja twierdzi, ze zabila przywodce IS al Baghdadiego p. ponizej

www.welt.de/politik/ausland/article165601268/Russland-behauptet-IS-Fuehrer-al-Baghdadi-getoetet-zu-haben.html
          • rosjaiswiat1 Re: Abu Bakr al-Baghdadi nie zyje? 27.10.19, 21:38
            krabat napisał(a):

> wg tego zrodla - Rosjanie twierdzili , w 2017 r. , ze zgladzili tego gostka

Chyba, jednak, Rosja tak nie twierdzila, a tylko miala podejrzenia, ze wsrod tych, kto zostal zabity, mogl byc i Baghdadi. W zalinkowanym przez Ciebie artykule pisze sie, ze Rosjanie sprawdzaja, czy tak stalo sie.

• rosjaiswiat1 Co wiemy na pewno na ta chwile 27.10.19, 21:12
      1.MO Rosji oczekuje, ze USA przedstawia dowody na to, ze ten gosc nie zyje;
      2. USA nigdy nie przedstawia zadnych dowodow, i najwyzej cos powiedza o tym, ze cala operacja byla scisle tajna;
      3.Jedynym dowodem na to, ze Baghdadi nie zyje,sa zdjecia Trumpa, ktory ogladal cos na zywo.

I teraz mozemy troche pospekulowac.
      Cala ta operacja jest wymyslem trumpowskiej wyobrazni, i sluzy wylacznie dla public relations. Ale bedzie naprawde smiesznie, jesli ten przywodca islamuskow nagle "ozyje" i jakis arabskojezyczny kanal pokaze wywiad z nim.Chociaz to jest malowiarygodne, poniewaz Abu Bakr al-Baghdadi jest tworem medialnym, stworzonym przez samych Amerykanow. A poniewaz ISIS zostal praktycznie zlikwidowany, to nadeszla kolej i na tego, kogo oni sami stworzyli. On Stanom posluzyl ostatni raz i to nie tak prosto, a w roli PR dla Trumpa, dla zachowania twarzy Ameryki. Czy mnie szkoda tego goscia? W zaden sposob, i to nie wazno, czy to byl rzeczywiscie tylko twor medialny, czy grozny terrorysta. Znikl i kuj z nim, tylko to nie ma nic wspolnego z prawdziwa walka z terroryzmem. To taki Hollywood, gdzie dobro zawsze zwycieza ze zlem, i ma nie wiele wspolnego z rzeczywistoscia.
      --
      http://fo imtoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
    • krabat Re: Abu Bakr al-Baghdadi nie zyje? 27.10.19, 21:22

***O przelocie ośmiu amerykańskich śmigłowców nad terytorium kontrolowanym przez Rosjan mówił w trakcie konferencji prasowej sam Donald Trump. Rosja „traktowała nas wspaniale” – ocenił amerykański prezydent. Rosjanie „nienawidzą IS tak samo jak my” – zapewnił. ***

acha, Rosja traktowala USA wspaniale ( w domysle wspolpracowala z USA ,
      byla informowana , zgodzila sie na przelot osmiu samiglowcow ) , a

***– Ministerstwo Obrony Rosji nie ma wiarygodnych informacji na temat operacji sił USA w kontrolowanej przez Turcję części strefy deeskalacji Idlib, której celem miało być zlikwidowanie przywódcy Państwa Islamskiego Abu Bakra al-Baghdadiego – powiedział Konaszenkow.***
      • lubat Re: Abu Bakr al-Baghdadi nie zyje? 28.10.19, 10:27
        W TV Rossija wystąpił wczoraj rzecznik rosyjskich wojsk w Syrii, generał, którego nazwiska nie zapamiętałem. Powiedział, że Amerykanie nie występowali o zgodę na przelot helikopterów nad ich strefą i nie przelatywali. W okolicy, gdzie rzekomo zabito al-Baghdadiego nie było w tym czasie żadnych wybuchów. Jest zupełnie nieprawdopodobne, by al-Baghdadi ukrywał się w prowincji Idlib opanowanej przez wrogów IS (jakieś tam Al Nusry czy coś podobnego). I na koniec pytanie: czy to już ostatnia jego śmierć, czy może jeszcze go zabiją kilka razy, ogłaszając za każdym razem sukces?
    • rosjaiswiat1 Nareszcie oswiadczenie Kremla 28.10.19, 13:32
      Dodam, akurat takie, jakie chcialbym uslyszecsmile

"Если уничтожение главаря "Исламского государства" аль-Багдади подтвердится, то можно будет говорить о серьезном вкладе президента США Дональда Трампа в борьбу с терроризмом." (Jesli likwidacja lidera "Islamskiego państwa" al-Baghdadi sie potwierdzi, to bedzie mozna mowic o wielkim wkladzie prezydenta USA Donalda Trumpa w walce z terroryzmem.)

Oswiadczenie Kremla jest bardzo wywazone. Ono pozostawia miejsce na watpliwosci, co do likwidacji Baghdadi, a przy okazji podkresla osobista zasluge Trumpa w walce z terroryzmem. To oswiadczenie jest niczym innym, jak tylko sygnalem dla Trumpa, ze Putin docenia wysilki Trumpa po wyprowadzeniu amerykanskich zolnierze z Syrii, i zacheca do dalszych dzialan w tym kierunku. A Trump, jak juz wszyscy wiedza, bardzo kocha siebie, i kazda pochwala dla niego jak balsam na zraniona dusze. smile

--
        • rosjaiswiat1 Brawo, vvvvvvvvv! :-) 28.10.19, 16:14
          To chyba pierwszy post, w ktorym ty nic nie napisales o Rzydach. Wiec po wole zaczynasz cos rozumiec i zasluzyles na moja uwage smile

A teraz po kolei. Napisales:

> Putin zapomnial nazywac Trumpa partnerem Trump Putina tez I jak oni maja sie do
          > gadac a walce ze wspolnym wrogiem.

To bylo oswiadczenie Kremla na temat wydarzenia, i nie bylo adreesowane do Trumpa, wiec nikt niczego nie zapomnial. Ty po prostu znow wykazales sie ignorancja.

> No ale wazne ze Amerykanie znowu w Syrii I zabezpieczaja pola naftowe a Putin i
          > m w tym nie przeszkadza.

Ameryka nie jest "znowu w Syrii", akurat z tego rejonu Amerykanie nie planowali wycofac sie w tej chwile, takze jak i na poludniu z bazy Al Tanf. Jedynie do czego doszlo, to wzmocnienie sil amerykanskich i kurdyjskich w tym rejonie. Amerykanie popelnili blad robiac to, poniewaz swiatowa opinia publiczna bardzo zle przyjmuje wiadomosci, w ktorych idzie mowa o tym, ze jakies obce wojsko wchodzi na tereny, gdzie jest ropa. Rosja na maxa ten temat rozkrecila.
          A teraz nie zawiedz mnie, i pokaz, ze cos zaczynasz rosumiec.

--
          • vvvvvvvvvv Re: Brawo, vvvvvvvvv! :-) 28.10.19, 17:11
            Rosja na maxa ten temat rozkrecila.
            A teraz nie zawiedz mnie, i pokaz, ze cos zaczynasz rosumiec.

Ja zaczynam powazne watpic czy Putin rozumie co sie dzieje w Syrii.
            Moze by tak Putin wprowadzil sankcje przeciwko USA. Wtedy bym powiedzial ze cos moze, ze reaguje a nie odreagoqywuje.
            A jak napisalem w innym matki jak sie cieszyles z faktu ze Trump kazal wycofac us wojsko z Syrii ze to blef, ze to nie przy starym wroblem takie plewy rzucac
            sie znowu nastroszyles na moj komentarz ze nic nie rozumie.
            Ty Igor dalej nosisz w plecaku ideologie sukcesu z czasow Zwiazku Radzieckiego.
            Ideologia jest tylko przeniosla sie na zachod wzbogacona o zdobycia I bledy CCCP.
            Szkoda mi cie choc chcialbym naprawde tak jak I ty. Ale ja widze ze Putin jeszcze nie jest tym ktorego ja bym chcial widziec bo wiem ze nie jest latwo.
            Putin chce sie przypodobac wszystkim a tu trzeba wybrac.
              • vvvvvvvvvv Re: Niestety.. 28.10.19, 17:31
                No tak, ale ty mnie nie zawiodles, masz prawo byc naiwnym bez wyczucia polity zadnego durakiem, mnie zawiodl Putin ktoremu dawalem o wiele wiecej jaj niz je wlasciwie ma w sytuacjach decydujacych.
                To jeszcze nie ta Rosja o ktora mi chodzi.
                • eva15 Re: Niestety.. 28.10.19, 19:39
                  Czy ty naprawdę nie rozumiesz, że aby Rosja mogła rzucić otwarte wyzwanie USA, to musiałaby mieć w ręku środki i narzędzia przymusu, którymi mogłaby wyegzekwować swoje żądania.
                  • rosjaiswiat1 Re: Niestety.. 28.10.19, 19:41
                    eva15 napisała:

> Czy ty naprawdę nie rozumiesz, że aby Rosja mogła rzucić otwarte wyzwanie USA,
                    > to musiałaby mieć w ręku środki i narzędzia przymusu, którymi mogłaby wyegzekwo
                    > wać swoje żądania.

Ewa, to bez sensu. Ja setki razy probowalem cos wyjasnic temu payatzu.

--
                    • monalisa2016 Re: Niestety.. 28.10.19, 21:03
                      Jak na razie niektore pola naftowe odebrane od ISIS sa pod kontrola Stanow, decyzja nalezy do Trumpa co z nimi bedzie > patrz twett Trumpa, o ile sie nie myle z dnia 24.10.19. Nie sadze ze Trump nie porozumie sie w tym wypadku z Putinem (bedzie cos za cos, tak sadze), tu nie wierze tez ze Trump podaruje te pola Halliburtonowi tak jak zrobili to inni za pieniadze amerykanskiego podatnika w Iraku. Kurdowie sa obecnie etniczna czescia Syrii tak jak dawniej, podziekowali Stanom i Rosji za rozwiazanie ich problemu w obliczu tureckiego zagrozenia. Kto wyszedl tu na czarna owce? Ano jak zawsze Turcja.

--
                      ......................................
                      www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
                      • vvvvvvvvvv Re: Niestety.. 28.10.19, 21:55
                        Kurdy to taki przechodni puchar wojenny.
                        Zawsze ich uzywa zwlaszcza zachod do rozgrywek plemiennych to z Turcja to przeciw Turcji a oni nie maja tam nic do gadania. Tam rzadza Rzydki usraelskie i Trump tez nie ma nic do gadania.
                        To juz Putin ma wiecej do gadania ale oprocz Assada nikt go sluchac nie chce.
                        • monalisa2016 Re: Niestety.. 28.10.19, 22:42
                          Turcy z ich mobilna szyja krecaca tam gdzie mozna cos zyskac nie sa inni jak Kurdowie. Twoi przyjaciele z litera "Rz/deep state" nie maja wielkiego pola do popisu przy Trumpie, raczej "robia w gacie", nawet w malym panstewku na Bliskim Wschodzie w zasadzie powiewa juz inny wiatr jaki powiewal do niedawna. Tam tez nastapia zmiany na korzysc swiata, o tym czytalam dawno, dawno temu w niemieckojezycznym amerykanskim medium i jak widze to sie powoli spelnia.
                          Szarlatan albo geniusz > zobaczymy?!.

--
                          • monalisa2016 Re: Niestety.. 28.10.19, 22:44
                            Dodam jak wynika z wielu mediow Turcy wiedzieli dokladnie gdzie ten gagatek sie ukrywa i co nie zdradzili ani Rosjanom, ani Amerykanom tylko zrbili to Kurdowie?

--
    • rosjaiswiat1 Trumpa nie powstrzymac :-) 29.10.19, 18:39

Nie zdazyli cialo starego przywodcy wyrzucic do oceanu, jak juz i jego nastepca zostal zabityy. Jak tak dalej pojdzie, to w oceanie miejsca na trupy zabitych przez Trumpa zabraknie smile

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25359502,donald-trump-nastepca-numer-jeden-abu-bakra-al-bagdadiego-zlikwidowany.html
      --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka