Dodaj do ulubionych

Chiński komplement dla Rosji - jak zwyciężać

07.11.19, 00:26
Spiegele dał artykuł-wywiad z szefem chińskiego Huawei, który z powodu wojny handlowej USA jest w tarapatach. Ren Zhengfei - szef i jednocześnie twórca Huawei opowiada o aktualnych trudnościach jego firmy.

W wielkich pomieszczeniach dla gości firmy wiszą dwa ogromne obrazy: jeden z koronacji Napoleona, drugi z jego klęski pod Waterloo. Ale jak powiada dziennikarzom Spiegla Ren, to nie oddaje aktualnej sytuacji jego koncernu. Sytuację Huawei obrazuje wg niego pokazane przez niego czarno-białe zdjęcie:

na zdjęciu jest Iljuschin II-2 , radziecki samolot bojowy z II WS. Cała jego powierznia nośna (skrzydła?) jest przeszyta dziurami po ostrzale, mimo to samolt utrzymuje się w powietrzu....

www.spiegel.de/wirtschaft/unternehmen/huawei-gruender-ren-zhengfei-wir-brauchen-die-usa-nicht-a-1295217.html

Obserwuj wątek
      • eva15 Re: Chiński komplement dla Rosji - jak zwyciężać 07.11.19, 00:45
        Aa, czym jest Spiegel nie wiem. Dzięki za oświeceniesmile . Tyle, że spóźnione - od lat piszę, jak Spiegel po śmierci Augsteina, a ostatecznie po odejściu Augsta się zeszmacił.

--
        P_f o Polkach w Niemczech:
        "Polin w Niemczech brzmi troche jak kobieta lekkich obyczajow".

Feluś zachwycony F-22 i zniesmaczony pilotami nie umiejącymi latać bez tlenu:
      • eva15 Re: Chiński komplement dla Rosji - jak zwyciężać 07.11.19, 00:53
        Ty nie rozumiesz, o co w moim wątku chodzi. A tu na pewno nie chodzi o to, jakim szmatławcem jest dzisiejszy Spiegel, lecz o to, co mówi szef Hauvei. Upadek Spiegla w niczym nie umniejsza wartości jego wypowiedzi.

--

• rosjaiswiat1 Re: Chiński komplement dla Rosji - jak zwyciężać 07.11.19, 01:15
          Wazniejszym od wytrzymalosci IL-2, byla wytrzymalosc ich zalog. Czy Chinczycy sa tak samo twardzi, jak Rosjanie? ja osobiscie watpie, i jestem pewien, ze beda strac sie dogadac sie z Amerykanami, jak nawet sporo na tym straca.
          Ale nie watpliwie jest milym gestem, porownaniem obecnej sytuacji tego koncernu do radzieckiego IL-2, ktory byl bardzo wytrzymaly.

--
          http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
          • krabat Re: Chiński komplement dla Rosji - jak zwyciężać 07.11.19, 18:50
            rosjaiswiat1 napisał:

> Wazniejszym od wytrzymalosci IL-2, byla wytrzymalosc ich zalog. Czy Chinczycy s
            > a tak samo twardzi, jak Rosjanie?

Rosjanie sa twardzi … no na swoje obecne mozliwosci, ktore sa raczej mocno ograniczone

Chinczycy sa pragmatykami, nie beda sie za wszelka cene kopac z USA ,
            Amerykanie ,- nie jest to w ich interesie, by sprowadzac Chiny do pozycji na kolanach , -
            tez nie maja takich mozliwosci . Kopac, ponizac to moga sobie malutka Kube .

>ja osobiscie watpie, i jestem pewien, ze bed
            > a strac sie dogadac sie z Amerykanami, jak nawet sporo na tym straca.

dzis straca …. a jutro …. gdy nadarzy sie taka okazja odbija sobie to z nawiazka ,
            on jest cierpliwy, ma czas .

gdyz istnieje cos takiego jak pamiec narodu , polityki.
            Chiny ( byly slabe ) i byly dosc mocno, w swojej historii, ponizane przez zachod
            to tkwi dosc mocno w podswiadomosci Chinczyka .
            • rosjaiswiat1 Re: Chiński komplement dla Rosji - jak zwyciężać 07.11.19, 19:09
              krabat napisał(a):

> Rosjanie sa twardzi … no na swoje obecne mozliwosci, ktore sa raczej mocno ogr
              > aniczone

Tu chodzi o charakter, ktory nie zmienia sie w zaleznosci od sytuacji, w ktorej znajduje sie panstwo Rosyjskie.

> Chinczycy sa pragmatykami, nie beda sie za wszelka cene kopac z USA ,

Chinczycy sa handlarzami, a nie pragmatykami.

> Amerykanie ,- nie jest to w ich interesie, by sprowadzac Chiny do pozycji na ko
              > lanach , -

Bardzo chetnie to zrobiliby, gdyby mieli ku temu mozliuwosci, zreaszta o tym sam piszesz..

> Kopac, ponizac to moga sobie malutka Kube .

Zly przyklad, bo akurat Kuba pokazala, ze twardosc charakteru nie zalezy od sily panstwa, wiec Ameryce nie udalo sie i jestem pewien, ze nie uda sie ponizyc Kube.

> dzis straca …. a jutro …. gdy nadarzy sie taka okazja odbija sobie to z nawiazka ,

Typowo dla handlarza smile

> on jest cierpliwy, ma czas .

A kto nie ma czasu?

> gdyz istnieje cos takiego jak pamiec narodu , polityki.
              > Chiny ( byly slabe ) i byly dosc mocno, w swojej historii, ponizane przez zac
              > hod
              > to tkwi dosc mocno w podswiadomosci Chinczyka .

Ja juz wiele razy pisalem, ze za kazdym razem w dlugoletniej historii tego narodu, on byl u samego szczytu, i bardzo nisko spadal, zeby po bardzo dlugim czasie znow piac sie na szczyt, ale znow spadal, tak i nie docierajac do niego. To nie wina zachodu, to cos tkwi w dusze Chinczykow.

--
                    • rosjaiswiat1 Re: Chiński komplement dla Rosji - jak zwyciężać 07.11.19, 22:59
                      eva15 napisała:

> To zupełnie jak Rosja w Syrii. Ale Ty na to, że Chińczycy są handlarzami.

Rosja w Syrii nie ma za zadanie kopac sie z USA, a tylko utrzymac przy wladzy Asada, wbrew checia USA, i zniszczyc jak najwiecej islamuskow, zeby ci nie przeniesli sie na terytorium Rosji. I musisz wiedziec, ze Rosja i USA prowdza miedzy wojne w Syrii chociaz i nie bezposrednio, a jednak walcza z soba o wlasne interesy. Chinczycy nic nie zrobili militarnie, zeby obronic swoi interesy chociazby w tej samej Libii. Ty, parwdopodobnie, po prostu nie zostanowiasz sie nad tym, co dzieje sie miedzy USA i Rosja, a co dzieje sie miedzy USA i Chinami. Stosunki miedzy Rosja i USA sa na grani poteznego konfliktu militarnego, ktory byc moze zakonczy historie naszej cywilizacji. A stosunki miedzy USA i Chinami, to stosunki handlarze na bazarze, ktore walcza o swoja dole rynku. Wiec nie porownuj to, co nie mozna porownac.

--
        • monalisa2016 Re: Chiński komplement dla Rosji - jak zwyciężać 07.11.19, 21:35
          smile Der Spiegel pokazal ci cukierek (jak zawsze robia upadajace media) a ty juz krzyczysz smile dostalam bomboniere, tak w zartach mozna ocenic twoja gleboka wiare w mainstreamowe media.smile

Eva15 nie chodzi mi o Stefana Austa, nie chodzi mi o artykul, nie chodzi o Huawei i o wywiad z jego szefem ( o Huawei'u i o wywiadzie z jego szefem naczytalam sie w innych mediach), chodzi mi o sam Magazin, zastanow sie czym jest te (inne tez) medium. Trump walczy z tiefen Staat w swoim kraju, a ty klikajac jak i linkujac dajesz potwierdzenie poczytalnosci jak i zarobku na naszym terenie dla slynnych trzech liter zza wielkiej wody.

Zycze troche dociekliwosci jak i ciekawosci w odkrywaniu co jest co i jaka funkcje ono u nas spelnia.

--
          ......................................
          www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
          • eva15 Re: Chiński komplement dla Rosji - jak zwyciężać 07.11.19, 22:36
            Dziękuję za życzenia. Ale ja nie jestem fundamentalistką z klapami na oczach. Jeśli mój wróg/przeciwnik powie, że słońce wschodzi na wschodzie i zachodzi na zachodzie, to ja nie będę faktom zaprzeczać tylko dlatego, że on jest moim przeciwnikiem.
            Nie cenię sobie dzisiejszego Spiegla, ale nie o Spiegla tu chodzi lecz o wywiad z szefem Huaweia był dobry. Mam tu na myśli to, co mówił ten Chińczyk (nie Spiegel) - to było bardzo ciekawe.

--

• the-great-inuk Re: Chiński komplement dla Rosji - jak zwyciężać 07.11.19, 10:01
      Kto go nie oglądał w Szpiegelu, mógł go wczoraj oglądać w niemieckiej TV.
      Co mi najbardziej podpadło, olbrzymia ilość starczych plam pigmentowych na twarzy.
      Co mi się z ropuchą skojarzyło.
      Zaznaczam niniejszym, że nie mam nic przeciw ropuchom.
      Okazuje się, że polityka Wielkiego Przewodniczącego Mao Zedonga, była zbawienna dla narodu chińskiego.

--
      www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
      wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka