Dodaj do ulubionych

Nie wierze w przypadki

13.11.19, 16:21
Na lamach NYT okazal sie duzy wywiad z Benia Kolomojskim:
www.nytimes.com/2019/11/13/world/europe/ukraine-ihor-kolomoisky-russia.html?fbclid=IwAR0deK4pOVybyBx8ohwqTEduiTFPT_OatK4a44BFwEt-Fc_H7WDXcWIRgL4
Poniewaz artykul jest z ograniczonym dotepem, czyli trzeba zaplacic, wkleje link do ukr. portalu, gdzie zamiescili tlumaczenie na rosyjski tego wyawiadu w calosci, i dotep jest za darmo:
www.pravda.com.ua/rus/news/2019/11/13/7231838/
"Они сильнее в любом случае. Мы должны улучшить наши отношения ", — сказал Коломойский, сравнивая Россию и Украину.

"Oni sa silniejsze w pod kazdym wzgledem. Musimy poprawic nasze stosunki " — powiedzial Kołomojski, porownujac Rosje i Ukraine.

"Люди хотят мира, хорошей жизни, они не хотят воевать. А вы, - Америка, - заставляете нас воевать и даже не даете нам денег на это"

"Ludzie chca pokoju, dobre zycie, nie chca walczyc. A wy, - Ameryka - zmuszacie nas do walki i nawet nie dajecie nam pieniedzy na to"

To sa bardzo wazne slowa, ktore padli z ust Kolomojskiego. Ciekawo o co chodzi? Czy to zmiana kursu zydowskich elit Ukrainy? A moze szantaz USA?
W drugie nie wierze - Kolomojski jest zbyt inteligentny, zeby nie wiedziec, ze Ameryka nie jest tym panstwem, ktore mozna szantazowac, tym bardziej, ze w USA nikt i nigdy nie mial zamiaru dawac kase Ukrainie, a do tego zmeczenie Ukraina w Ameryce jest juz bardzo widoczne, i tak naprawde tylko jedno jeszcze zwraca uwage na ten kraj - wewnatrzamerykanska walka o wladze, w ktorej Ukraina jest tylko narzedzie.

"


--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
Obserwuj wątek
  • eva15 Kołomojski jako pragmatyk 13.11.19, 17:41
   Kołomojski jako pragmatyk widzi po latach, że z Zachodu/USA kasy wyciągnąć się nie da, przeciwnie - za lojalność wobec Zachodu trzeba samemu płacić, co mówi z rozgoryczeniem żaląc się, że Zachód nie otworzył wystarczając swoich rynków, nie dał pieniędzy i via MFW podważa interesy ukraińskiej oligarchii. Szantażuje, że Rosja chątnie da Ukrainie 100 mld dol., bez kontroli i ograniczeń MFW. Wystarczy się z powrotem z Rosją ułożyć.

   Tja, myślę, że Kołomojski puszcza oko do Moskwy licząc na to, że znów jak w poprzednich dziesięcioleciach popłynie z Moskwy strumień pieniędzy w zamian za obiecanki cacanki. Tak fajnie oligarchwie nigdy później już nie mieli: udawali przyjazne stosunki i doili kasę.
   Trudno ocenić, czy Rosja znów dałaby się na to nabrać. Z jednhej strony wie już, że to do niczego nie prowadzi, z drugiejstrony rację ma Kołomojski - poprawa stosunków może nastąpić tylko poprzez kasę.
   • eva15 Kołomojski jako bajkopisarz 13.11.19, 17:48
    "Российские танки будут размещены возле Кракова и Варшавы", - сказал он. "Ваше НАТО будет мочить свои штаны и покупать памперсы".

    Czyli:

    „Rosyjskie czołgi zostaną rozmieszczone pod Krakowem i Warszawą” - powiedział. „Twoje NATO będzie robić w portki i kupować pampersy”.

    Poczciwiec, tak bardzo chce nastraszyć Amis, że aż robi się śmieszny. No ale może na zwykłych Amis to działa...

    • rosjaiswiat1 Re: Kołomojski jako bajkopisarz 13.11.19, 19:02
     eva15 napisała:


     > Poczciwiec, tak bardzo chce nastraszyć Amis, że aż robi się śmieszny. No ale mo
     > że na zwykłych Amis to działa...

     Ewa, gdy rosyjskie czolgi beda stacjonowac na obecnej polsko-ukrainskiej granice, to z perspektywy USA to tak i bedzie wygladac - rosyjskie czolgi stacjonuja w poblizu Krakowa i Warszawy.
     Rosyjskie slowo "возле" nie mozna tlumaczyc jako pod. W jezyku rosyjskim jest odpowiednik polskiego wyrazu "pod" - to "под", czyli brzmi tak samo. A slowo "возле", to nic innego, jak w poblizu lub blisko.

     translate.google.pl/#view=home&op=translate&sl=auto&tl=pl&text=%D0%B2%D0%BE%D0%B7%D0%BB%D0%B5


     --
     http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
   • rosjaiswiat1 Re: Kołomojski jako pragmatyk 13.11.19, 18:49
    eva15 napisała:

    > Kołomojski jako pragmatyk widzi po latach,

    Moim zdaniem Kolomojski w tym przypadku jest tylko tuba okreslonej grupy ludzi, ktora stwierdzila, ze trzeba zmieniac polityke wobec Rosji. NYT byl zawsze antyrosyjski, i zawsze wystepowal przeciwko dobrym stosunkom z Rosja, wiec nie jest przypadkiem, ze wlasnie NYT stal ta trybuna, z ktorej Kolomojski wystapil.
    Jest oczywistym, ze Kolomojski, przy okazji, chce zalatwic i wlasne interesy, ale to jest wtorne.

    > Trudno ocenić, czy Rosja znów dałaby się na to nabrać. Z jednhej strony wie już
    > , że to do niczego nie prowadzi, z drugiejstrony rację ma Kołomojski - poprawa
    > stosunków może nastąpić tylko poprzez kasę.

    Rosja konsenkwentnie dazy do tego, zeby Ukraina nie miala zadnych narzedzie do szantazowania, przede wszystkim oczywiscie tranzyt surowcow do Europy zachodniej. Gdy tak stanie, sie, a to juz sprawa najblizszych miesiecy, Rosja bedzie gotowa do "konstruktywnego dialogu" z Ukraina I jest oczywistym, ze zadnych 100 mld Ukraina nie dostanie. Dostanie i wiecej, ale jako subjekt Federacji Rosyjskiej - tak i bedzie.


    --
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
        • rosjaiswiat1 Re: Ewa, mam taka prosbe 13.11.19, 20:01
         eva15 napisała:

         > Ja nie wierzę, że Putin mógłby powtórzyć krymski manewr na Ukrainie. To niemożl
         > iwe, gdyby było możliwe, to dawno już by to zrobił.

         Niemozliwe nie daltego, ze na to pozwola czy nie pozwola Ameryka a tylko dlatego, ze to bedzie bardzo uciazliwe dla rosyjskiego budzetu. Ja nawet moge stwierdzic, ze tego gospodarka rosyjska nie wytrzyma. Wlasnie dlatego Rosja nie pozwola ostatecznie upasc ukrainskiej gospodarce, bo wie, ze bedzie musiala z ruiny wyciagac Ukraine. Ale tak stanie sie dopiero wtedy, gdy Rosja bedzie mogla na to sobie pozwolic.         --
         http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
          • rosjaiswiat1 Re: Aha, Ewa 13.11.19, 20:20
           eva15 napisała:

           > Szczerze nie znoszę tego wywalania postów. Michnikówką mi pachnie....

           Rez zadnej ardosci nie odczuwam. Ale w tym przypadku zamiar tej swoloczy jest widoczny jak na dloni - zasrac watek. Przeciez Ty masz dostep do tych wywalonych wpsow, i jestes wstanie ocenic ich wartosc.


           --
           http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
         • rosjaiswiat1 Re: Kołomojski jako pragmatyk 13.11.19, 20:05
          eva15 napisała:

          > No to doprecyzuj, o co chodzi. Z tego co napisałeś, Ukraina będzie subiektem Fe
          > deracji, czyli zostanie do niej włączona, jak Krym. Czy o to na serio chcesz s
          > ię zakładać?

          Nie. Ja napisalem, ze Rosja moze wlozyc w Ukraine i wiecej, niz 100 mld baksow, ale pod warunkiem, ze ta bedzie subjektem Federacji Rosyjskiej. Co w tym bylo niejasnego?
          Ale moge zalozyc sie o to, ze w najblizsze 10 lat stosunki ukrainsko-rosyjskie beda odpowiadac stosunkom brackich narodw, ktore faktycznie sa jednym narodem. A czy Ukraina bedzie czescia Rosji, czy panstwem sojuszniczym, to juz nie jest tak wazne.


          --
          http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
           • rosjaiswiat1 Re: Kołomojski jako pragmatyk 13.11.19, 20:18
            eva15 napisała:

            > Ależ to jest bardzo ważne. Jeśli Ukraina pozostanie niezależnym krajem, to może
            > to znów być wywalona w błoto kasa.

            I znow nie tak mnie zrozumiala smile
            100 mld, lub wiecej, Rosja moze wlozyc w Ukraine tylko wtedy, gdy ona stanie subjektem Federacji Rosyjskiej. Jesli bedzie suwerennym panstwem, nawet sojuszniczym, o zadnych 100 mld nie moze byc i mowy. Rosja juz nie kupuje "przyjazn", w tym przekonal sie Lukaszenko.


            --
            http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
          • eva15 Igor, o co mu chodzi? 13.11.19, 20:15
           Олигарх заявил, что если бы он был президентом Украины, он бы начал расследование, которого добивался президент США Дональд Трамп.

           czyli:

           Oligarcha powiedział, że gdyby był prezydentem Ukrainy, rozpocząłby dochodzenie, którego chciał prezydent USA Donald Trump.

           O co mu chodzi?
  • boavista4 Re: Nie wierze w przypadki 15.11.19, 04:48
   sadze , wszystko co Kolomyski powiedzial bylo uzgodnione przez zydowskie centrum strategiczne, gdziekolwiek ono jest. Rownie ciekawy jest jego poglad ze rosyjskie czolgi beda w Krakowie i Warszawie. Czyzby nowy rozbior Europy?
   • boavista4 Re: Nie wierze w przypadki 16.11.19, 00:01
    www.rt.com/news/473355-ukraine-moscow-alliance-kolomoysky/
    He now believes an alliance with Russia is the best bet for Kiev, he told the New York Times in an interview.

    “They’re stronger anyway. We have to improve our relations,” he said. “People want peace, a good life, they don’t want to be at war. And you [America] are forcing us to be at war, and not even giving us the money for it,” he added, referring to reports that the International Monetary Fund is holding up an aid package to Ukraine until the government pursues money missing from Kolomoysky’s Privatbank - money Kolomoyasky is accused of embezzling.

    “You all won’t take us,” the oligarch said of the EU and NATO. “There’s no use in wasting time on empty talk. Whereas Russia would love to bring us into a new Warsaw Pact.”

    The IMF, he said, could easily be replaced by loans from Russia. “We’ll take $100 billion from the Russians. I think they’d love to give it to us today,” Kolomoisky said. “What’s the fastest way to resolve issues and restore the relationship? Only money.”
  • monalisa2016 Re: Nie wierze w przypadki 16.11.19, 01:14
   Czasy sie zmieniaja, wiele rzeczy wychodzi na jaw. Majdan, pucz w Turcji itd. co maja te rzeczy z soba wspolnego.
   www.thegatewaypundit.com/2019/11/general-flynn-gets-justice-turkeys-erdogan-provided-president-trump-documents-on-terrorist-general-flynn-wrote-about-connected-to-obama-and-the-clinton-foundation/
   --
   ......................................
   www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka